دارویاب ، مرکز اطلاعات دارویی ایران

     
 

معرفی دارویاب

رسالت:

رسالت اصلی دارویاب، ارائه اطلاعات به روز، قابل اعتماد و کاربردی داروها بصورت تخصصی برای پزشکان، داروسازان و پرستاران است. این اطلاعات از منابع معتبر داروئی ایران و جهان اقتباس شده است که مهمترین این منابع: مارتیندل، فارماکوپه های ایران و اروپا، وب سایت سازمان غذا و دارو، اطلاعات مستقیم از شرکت های تولید کننده دارو و بسیاری از منابع دیگر که توسط اساتید دانشکده داروسازی اصفهان با همکاری داروسازان گروه دارویاب جمع آوری شده است.

دورنما:

تا پایان سال 1395 هرگونه اطلاعات در مورد داروها که تصور نمائید در این مجموعه گردآوری خواهد شد. پزشکان ارجمند برای کسب اطلاع از داروهای موجود در کشور، از سایر منابع بی نیاز می گردند. داروهای منع مصرف در بارداری، منع مصرف در بیماران کبدی، کلیوی، فشارخونی، فاویسم، ام اس و غیره، بصورت طبقه بندی شده در حال جمع آوری است. داروهای پرمصرف، پربازدید، کمیاب، ترکیبی، پوستی، ویتامین ها و .. در اتاق های گفتگو با متخصصین مربوطه به بحث گذاشته می شود.

ارزشها:

- محوریت اخلاق پزشکی، اولویت اول دارویاب است.

- بازدید کاربران دارویاب را ارج نهاده و افتخار خود می دانیم.

- انتقادات شما برای ما راه گشاست و ما را توانمندتر می سازد.

اهداف:

      - تولید دارو:  یکی از اهداف شرکت دارویاب تولید دارو است که با همکاری شرکت دانش بنیان اکسیر دانش آسیا اولین داروی خود با تکنولوژی جدید داروئی به نام  آفتوژل را وارد بازار داروئی کشور نموده است. این شرکت، آمادگی خود را برای مشاوره و همکاری با سایر شرکت های داروئی برای تولید محصولات منحصر به فرد، از مرحله ایده تا تولید و پشتیبانی پس از تولید اعلام می دارد. مهندسین و داروسازان با تجربه این شرکت و ارتباط نزدیک با دانشکده داروسازی علوم پزشکی اصفهان  در خصوص راه اندازی خطوط تولید و ساخت دستگاه های لازم، شما را راهنمائی می نمایند.

    - استاندارد سازی مواد اولیه داروئی:  ممکن است مواد اولیه مصرفی در تولید داروهای گیاهی از کیفیت بالائی برخوردار باشند ولی عدم اطلاع از میزان مواد موثره موجود در گیاه، باعث بروز مشکلات فراوانی در تولید محصول نهائی می گردد.  همچنین در تولید داروهای شیمیایی نیز اطلاع از ناخالصی های موجود در مواد اولیه مصرفی ضروری است.استانداردسازی، همچنین توجه به پلی مرفیسم که مربوط به تنوع کریستال های یک داروست، باعث تحولی بنیادی در کیفیت تولیدات داروئی کشور خواهد شد.

   - کمک به صادرات داروهای تولید داخل:  بخش برون مرزی دارویاب در حال طبقه بندی محصولات  داروئی قابل صدور به کشورهای مختلف می باشد که در پنل های مدیریتی عرضه می گردد و صادرات محصولات با کیفیت، که توان رقابت در سطح بین المللی را دارا باشند، تسهیل می گرداند.

 

                                                                                مدیر عامل شرکت دارویاب

                                                                        دکتر محسن صنیعی آذر ماه 1393