کرم ژل موضعی ونوپلنت

Venoplant Topical Cream Gel

در کدام داروخانه موجود است؟

Aesculapius Farmaceutici [ ایتالیا ]
پارس بهروزان جم

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
  • کاربرد درمانی : درمان کوتاه مدت و سریع هموروئید (بواسیر) و واریس. کرم ژل موضعی ونوپلنت حاوی عصاره گیاه آب بشقابی است که برای کمک به درمان بیماری های مربوط به نارسایی وریدی مورد استفاده قرار می گیرد. کرم ژل موضعی ونوپلنت با تحریک تولید کلاژن و الاستین، سبب تقویت بافت همبند و جدار داخلی عروق می شود لذا از بروز بیماری هایی مانند واریس و هموروئید جلوگیری می کند و حتی می تواند به درمان بیماری کمک بکند.
اطلاعات دارویی کرم ژل موضعی ونوپلنت

ونوپلنت چیست؟
نام برند: ونوپلنت
نام ژنریک دارو:‌ آنتی هموروئید
شرکت تولید کننده:cipla 
دوزهای موجود: کرم و ژل 30 و 100 گرمی 
موارد مصرف:  درمان کوتاه مدت و سریع هموروئید (بواسیر) و واریس
اطلاعات تکمیلی: مواد موثره موجود در فرآورده : اسین (Escin) ، زانتالن ، هپارین ، عصاره گیاه سنتلا وعصاره گیاه ملیلوتوس است.  اسین (Escin) : ترکیب اصلی گیاه شاه بلوط هندی است و علایم اختلالات وریدی مانند تورم و سنگینی پاها ، درد و خارش را کاهش می دهد. زانتالن : از میوه گیاه Zanthalene Alatum استخراج می شود که ضمن کاهش تحریک و سوزش ، اثرات تسکین دهنده درد نیز دارد. هپارین : یک موکو پلی ساکارید با اثر ضد انعقادی است و مصرف موضعی آن علاوه بر اینکه به کاهش ایجاد هماتوم و اختلالات گرش خون وریدی کمک می کند. عصاره گیاه سنتلا : ترکیبات تری ترپنوئیدی گیاه سنتلا با تاثیر بر روی بافت پوست و گردش خون وریدی ، به تخلیه مایعات بافتی کمک می کند ، ترمیم بافت همبند را تحریک کرده و نفوذ پذیری ریز جریان های خونی را بهبود می بخشد. عصاره گیاه ملیلوتوس : بخش های هوایی این گیاه حاوی کومارین می باشند که به کاهش ادم ناشی از نارسایی وریدی کمک می کند. فرمولاسیون غیرچرب و جذب بسیار سریع دارد. برطرف کننده شقاق، جای زخم و خونریزی ها، کاهش و رفع کامل درد، التهاب و تورم، برطرف کننده سوزش، خارش و مشکلات دفع. قبل از مصرف ، ناحیه مورد نظر را کاملا تمیز کنید و روزانه سه تا چهار بار مقدار مناسبی از ژل را در محل بمالید. پیش از مصرف در دوران بارداری و شیردهی با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

مریم (1400/1/18)
علت درد و سوزش شاید به خاطر وجود جراحت یا آسیب دیدگی در محل استعمال هس!
حسین.ع (1399/12/23)
درد و سوزش این دارو خیلی زیاد هست .آیا مشکلی وجود دارد یا از عوارض معمول این دارو می باشد؟ در چه صورت از این دارو استفاده نشود؟ اگر درد و سوزش ادامه دار شود چه باید کرد؟
محبوبه ذلقی (1399/11/28)
منم استفاده میکنم دردوسوزش بیشترمیشه
ناشناس (1398/10/3)
من از پودر برگ سنا استفاده کردم با وازلین عالی بود اما این بعد استفاده سوزش رو ببشتر میکنه دلیلش چیه
ناشناس (1398/9/10)
سلام خسته نباشید من از این کرم امروز ۳بار استفاده کردم ولی دردم شدید تر شده

چنانچه در خصوص "کرم ژل موضعی ونوپلنت" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب