قرص تاوانکس 500 میلی گرم

TAVANEX 500MG TAB

نسخه دارم، از کجا تهیه کنم؟

مجری طرح پایلوت : انجمن داروسازان اصفهان

تحت نظارت معاونت غذا و دارو

مسئولیت صحت اطلاعات بر عهده داروخانه می باشد

*دریافت دارو فقط بصورت حضوری در محل داروخانه و با نسخه کامل امکان پذیر است*


داروسازی عبیدی [ ایران ]
داروهای ضد باکتری
اطلاعات دارویی قرص تاوانکس 500 میلی گرم

تاوانکس ( TAVANEX )

نام ژنریک: لووفلوکساسین

شکل دارویی: قرص 500 و 750 میلی گرم

فلوروکـینـولـون نسل سوم خوراکی با فراهم زیستی %99

مصرف یکبــار در روز، تـحـمـل پذیـری خوب

موارد مصرف قرص 500 و 750 میلی گرمی تــاوانـکــس در بسته های پنج و هفت عددی:

  • درمان عفونتهای تنفسی: پنومونی اکتسابی از جامعه و بیمارستانی
  • سینوزیت حاد باکتریال- حمله حاد برونشیت مزمن باکتریایی
  • درمان عفونتهای ادراری عارضه دار، پیلونفریت حاد
  • درمان پروستاتیت باکتریال حاد و مزمن
  • درمان عفونتهای پوستی عارضه دار
  • پیشگیری از سیاه زخم تنفسی و طاعون بعد از تماس

(تهیه و تنظیم: گروه علمی داروسازی عبیدی)مشاهده سایر محصولات داروسازی عبـیـدی

ناشناس (1398/8/26)
با عرض سلام.من به خاطرسرماخوردگی شدیددکترم ۵تاقرص تاوانکس ۵۰۰دادندهر۲۴ ساعت یک عدد همراه با۲تاشربت.من اشتباها قرص راهر۱۲ساعت مصرف کردم.حین مصرف داروهاپاهام دردمیکرد.حالاکه تمام شده زانودردوپادردم مونده.آیادراثرمصرف این داروست.واینکه هر۱۲ساعت استفاده کردم.بی زحمت بگیدچکارکنم.ممنونم
مدیر سامانه (1398/8/26)
در حال حاضر که شما دارو را مصرف کردید کار خاصی نمی توان انجام داد اگر تمام دارو استفاده شده که هیچ، اگر هنوز تمام نشده در ادامه روزی یک عدد مصرف کنید. اگر وزن شما بیش از ۷۵ کیلوگرم است با مصرف ۵ قرص مشکل خاصی پیش نخواهد آمد.
مجیدشیدا ۰۳۱۳ (1398/8/25)
سلام باعرض خسته نباشید من سنگ کلیه دارم وقتی میخوام دفع کنم قبلش تب و لرز شدید سردرد شدید میگیرم دکترهم رفتم دوسه هفته خوب میشم باز دوباره شروع میشه آیا تاوانکس رو خودم گرفتم میشه برای عفونت استفاده کنم
مدیر سامانه (1398/8/26)
خیر. مصرف خودسرانه این دارو اکیدا ممنوع است. ضمنا تاوانکس تاثیر در دفع سنگ کلیه ندارد.
ناشناس (1398/8/24)
سلام به دلیل عفونت ریه دکتر برام تاوانکس500 تجویز کردن، امروز تازه 8شروع کردم والان بعد ازده ساعت روی صورتم جوشهای زیر پوستی رو مشاهده میکنم، ایا به نظرتون ادامه بدم؟....
مدیر سامانه (1398/8/24)
بهتر است برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید. به علت اهمیت عفونت ریه، تا دسترسی به پزشک مصرف دارو را ادامه دهید.
رها شیردل (1398/8/23)
سلام ببخشید من برای سرماخورده گی و سرفه رفتم دکتر واین قرصو بهم دادن وقتی میخورم دست وپاهام شدیدامیلرزه این طبیعیه یا قطع کنم دارومو
مدیر سامانه (1398/8/24)
عوارض داروهای قابل پیش بینی نیست. بهتر است برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/8/23)
سلام آقای دکتر من برای عفونت گوش و درد در اطراف گوشم به پزشک مراجعه کردم تاوانکس 500 تجویز کردن که اثر بخش بود اما بعد از چند روز دوباره درد میکنه آیایه دوره پنچ روزه باز استفاده کنم
مدیر سامانه (1398/8/26)
عفونت گوش خیلی سریع مقاوم می شود و نباید بین دوره درمان آنتی بیوتیک وقفه ای ایجاد شود ممکن است لازم باشد هم زمان از دو آنتی بیوتیک استفاده کنید. بهتر است برای ادامه درمان به پزشک مراجعه کنید.
علی (1398/8/21)
سلام؛ دو ماه پیش سکته مغزی کردم و امروز بخاطر سرماخوردگی شدید و ویروسی دکتر رفتم و قرض تاوانکس۷۵۰ تجویز کرد. بمحض خوردن یک قرص دست و پاهام بی حس شدند و بدنم بی حس شده و میلرزه ؛ برای بحث سکته قرص رهاکین و آسپرین و پرانول مصرف میکنم؛ متاسفانه دکتر ازم نپرسید چه قرصی مصرف میکنم منم یادم نبود بگم؛ آیا فردا این قرض رو بخورم یا قطع کنم؟
مدیر سامانه (1398/8/21)
به نظرم اگر این دارو برای شما عارضه ی شدید داشته و با توجه به شرایط شما مصرف دارو را قطع کنید و برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
زهرا دهقان (1398/8/18)
سلام ...من از این دارو بخاطر سرفه شدید همراه با خلط و بیماری آسم با تجویز دکتر دارم استفاده میکنم از روزی که این دارو استفاده میکنم موقع خوابیدن و بلند شدن از خواب و همچنین موقع غلط زدن سرگیجه شدید دارم آیا دارو رو قطع کنم یا اینکه طبیعی ست و ادامه بدهم . با تشکر
مدیر سامانه (1398/8/19)
دوره درمان با این دارو معمولا کوتاه و بین پنج تا ده روز است اگر بیش از ۴ روز از مصرف دارو گذشته است دوره درمان را کامل کنید و اگر این عارضه قابل تحمل نیست برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/8/17)
سلام دکترقبل از ازمایش psaبرام تاوانکس۵۰۰نوشته به مدت پانزده روز وگفته ۱۵ روز مصرف وسه روز بعد انجام ازمایش حالا ۱۷ روز مصرف ویکروز مانده انجام ازومایش اشکالی دارد یانه
مدیر سامانه (1398/8/17)
اگر فقط آزمایش PSA برای شما تجویز شده مشکلی ندارد ولی اگر تست میکروبی هم برای شما نوشته شده باید آنتی بیوتیک به طور کامل از بدن دفع شود و سپس آزمایش انجام دهید.
احمد زمانی (1398/8/15)
سلام من همیشه سرفه میکنم و خلط زیادی به همراه داره امروز دومین روزه که دارم قرص و مصرف میکنم به داروخانه مراجعه کردم این قرص و پیشنهاد دادن حالا اون سه تا رو ادامه ندم ممنون از راهنماییتون
مدیر سامانه (1398/8/17)
مصرف این دارو فقط باید با تجویز پزشک انجام شود. اکنون که مصرف دارو را شروع کرده اید حداقل دوره درمان را کامل کنید و سه روز باقیمانده را ادامه دهید. از این به بعد هیچ آنتی بیوتیکی را خودسرانه مصرف نکنید. به زودی در کشور با موجی از مقاومت میکروبی روبرو خواهیم شد که نسل بعد را به مخاطره می اندازد.
مصطفی سروش (1398/8/10)
با سلام آبا برای درمان شقاق و آبسه مقعدی روزی یک قرص ۷۵۰میلی گرمی تاوانکس خوب هست؟ داروهای مصرفی : سولفاسالازین روزی ۴ عدد ایندومتاسین ۷۵ م‌گ روزی یکعدد و متفورمین برای کاهش وزن روزی ۴ عدد ممنون از شما
مدیر سامانه (1398/8/10)
به نظر می رسد تشخیص پزشک در خصوص آبسه مقعدی عفونت بوده است در این صورت تاوانکس می تواند تاثیر گذار باشد.
محمد ت (1398/8/7)
سلام.پدر بنده بیمارن به طوری که دکترها جوابش کردن.حالا سرفه میکنه خلط دار هستش اما توانایی نداره خلط رو خارج کنه.دارویی میخوام که خلط رو خشک کنه.
مدیر سامانه (1398/8/7)
بعضی داروها خلط بیشتری تولید می کنند و باعث روان شدن خلط می شوند ولی دارویی هم وجود دارد که موکولیتیک است و خلط موجود در ریه را حل می کند و خلط جدید تولید نمی کند ولی تجویز دارو از این طریق ممکن نیست چون ممکن است برای بیمار مشکلات دیگری ایجاد کند. لازم است به پزشک مراجعه کنید.
مرادپور (1398/8/7)
سلام من برای تورم سینوس این قرص رو خوردم بد خواب شدم و تو خواب تپش قلبم بالا میرفت ک مجبور شدم قطعش کنم
ناشناس (1398/8/6)
سلام دکتر بعد از سرما خوردگی درد در ناحیه شقیقه ها و فک و دندان ادامه داره و مدام مجبور به مصرف مسکن هستم این دارو میتونه تاثر در بهبودی حاصل کنه؟
مدیر سامانه (1398/8/7)
مصرف خودسرانه این دارو اکیدا ممنوع است.
ابراهیم رمضانی (1398/8/4)
با سلام و خسته نباشی. اینجانب با شکایت از ترش کردن معده به پزشک متخصص مراجعه بعد از انجام آندوسکوپی و مشخص شدن میکروب معده پزشک داروی تاوانکس تجویز کرده و بعد از مصرف چهار روز مفاصل دستها و پاهایم درد داره ایا به نظر شما دارو رو قطع کنم یا ادامه بدم؟ممنونم از راهنمای شما.
مدیر سامانه (1398/8/5)
در صورت بروز درد مفاصل مصرف دارو را قطع کنید و برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
همشهری (1398/8/1)
با سلام.مدتی است در دفع ادرار مشکل دارم.به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه نمودم.سونوگرافی چیزی نشان نداد اما آزمایش ادرار PSA را عدد 5 نشان داد و معلوم شد پروستات متورم شده است.این دارو برای درمانش مناسب هست؟
مدیر سامانه (1398/8/1)
آیا تاوانکس را پزشک برای شما تجویز کرده است یا خودسرانه می خواهید این دارو را مصرف کنید؟ عدد مربوط به PSA خیلی بالاست و لازم است نتیجه آزمایش را به پزشک مجاری ادراری نشان دهید. تاوانکس در موارد عفونت تجویز می شود.
ناشناس (1398/8/1)
سلام من از زمانی که تاوانکس ۷۵۰ مصرف میکنم از دو شب پیش، طرفین سرم بیشتر به سمت پشت سرم درد میکنه انگار درد تو جمجمه باشه ،آیا این ممکنه از عوارض دارو باشه،اگه اینطوره دارو باید قطع بشه
مدیر سامانه (1398/8/1)
ممکن است مربوط به عوارض این دارو باشد. فشار خون خود را بررسی کنید. اگر فشار خون افزایش پیدا کرده است دارو را قطع کنید و برای دریافت دارو جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/7/30)
سلام براعفونت گوش میشه استفاده کرد
مدیر سامانه (1398/7/30)
بله. فقط با تجویز پزشک
حاتمی (1398/7/29)
سلام من خلط خونی داشتم دکتر تاوانکس تجویز کرد ب مدت ۵روز خوب شدم بعد از ۱۰روز دوباره خلط خونی دارم خیلی کمتر از دفعه قبل
مدیر سامانه (1398/7/30)
لازم است حتما به پزشک مراجعه کنید. احتمالا مقدار دارو کافی نبوده و یک دوره دیگر باید ادامه دهید و شاید نیاز به آنتی بیوتیک دیگری هم داشته باشید.
پگاه صفرپور (1398/7/27)
سلام دکتر این دارو برای عفونت معده م داده گفته دوماه بخور بعد بیا واسه چکاپ اینو همراه اموکسی سلین و یه قرص دیگه میخورم ایا واسه عفونت معده م این قرص خوبه؟؟؟
مدیر سامانه (1398/7/28)
این داروها برای درمان میکروب هلیکوباکتر تجویز شده است. لازم است دوره درمان را کامل کنید.
ناشناس (1398/7/18)
سلام خسته نباشید ایااین قرص برای زنش شدیدشکمی واسهال توصیه می شود من به مدت دوهفته هست دل دردوبیرون روی دارم این قرص جواب خواهدداد ایا؟ کسی تجربه ای دارددرمیان بگذاردممنون می شوم
Morteza Aqarazi (1398/6/26)
باسلام. حدود یک سال و نیم پیش دچار شکستگی استخوان لگن شدم که آن موقع پلاتین کار گذاشتند. الان نیاز به تعویض مفصل لگن (جایگزینی با پروتز) می باشد. ولی پزشک مربوطه براساس آزمایشات انجام شده و بالا بودن فاکتورهای ESR و CRP مظنون به وجود عفونت در اطراف مفصل و پلاتینها میباشد. کمتر از 2 ماه پیش، طی عمل جراحی، سیمان آنتی بیوتیک در محل مفصل لگن گذاشته شد و از بعد از عمل جراحی مذکور پزشک دیگری که متخصص عفونت می باشند سیر درمان را زیر نظر و در دست اقدام گرفتند. پس از سایر درمانهای بیمارستانی ترخیص شدم و به دستور پزشک اخیر حدود 1 ماه قرصهای ریفامپین (هر 8 ساعت) و سیپروفلوکساسین 500 (هر 12 ساعت) مصرف کردم که سیر نزولی دو فاکتور خونی خوب به نظر می رسید ولی با آزمایشی که دیروز انجام دادم ESR ثابت مانده و CRP مجددا افزایش پیدا کرده است. تجویز پزشک متخصص عفونت این بار مجددا همان کپسول ریفامپین (هر8ساعت) و قرص تاوانکس 500 (روزی 1 عدد به جای سیپروفلوکساسین) شده است. در موارد مصرف قرص تاوانکس درمان عفونتهای استخوانی یا چیزی شبیه مشکل خودم وجود ندارد. آیا قرص اخیر برای درمان بنده و کاستن مقادیر ESR و CRP موثر است؟ از اینکه توضیحات طولانی شد عذرخواهی می کنم.
مدیر سامانه (1398/6/26)
تاوانکس یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف است که کاربردهای متنوعی دارد و جزء آنتی بیوتیک های کینولونی می باشد. با توجه به اثربخش بودن نسبی سیپروفلوکساسین احتمال موثر بودن تاوانکس برای درمان عفونت برای شما زیاد است. البته درمان عفونت استخوان معمولا نیاز به طول درمان دارد.
hosseini (1398/6/13)
Salam, khanom 47sale ke moshkele eltehab tiroeid daran be dastur motekhases qodad azin daru estefade kardan. Khodaroshokr khub bude, ishun moshkele gereftegi lanfavi dar paye rasteshun daran ke ijade varam karde, ba masrafe in daru varame pashun kamtar shode. Mikham bedunam edame masrafe in daru mitune be in moshkeleshun komaki kone?
مدیر سامانه (1398/6/18)
مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها توصیه نمی شود. اگر غدد لنفاوی پا با مصرف این دارو بهبود یافته است احتمالا عفونتی در بدن وجود داشته که با تاوانکس بهبودی حاصل شده است. بهتر است قبل از اتمام قرص تاوانکس به پزشک مراجعه کنید.
امین دارابی (1398/6/12)
آیا این دارو 500میلی گرمی برای درمان بیماری ریوی عفونت همراه با خلت خونی کاربرد دارد لطفا راهنمایی بفرمائید متشکرم
مدیر سامانه (1398/6/12)
در صورت تجویز پزشک قابل استفاده است. اگر می خواهید خودسرانه مصرف کنید با توجه به علائم فوق اکیدا توصیه می شود در اسرع وقت به پزشک مراجعه فرمائید
نفیسه دارگر (1398/6/7)
سلام فیستول کوچک روده ای مثانه ای ایجادشده به علت داشتن کولیت اولسروز که به دستور پزشک مربوطه سیپروفلوکساسین مصرف کرده وبعد از گذشت 1ماه دلدرد ایجاد میشه .امکان داره با تاوانکس هم این عارضه ایجاد بشود؟ یا آیا قرصی دیگر یا ترجیحا ساشه ای از دسته انتی بیوتیکهای فلوروکینولون هست که استفاده شود؟
مدیر سامانه (1398/6/21)
عوارض داروها قابل پیش بینی نیست. تجویز دارو فقط توسط پزشک انجام می شود و آنتی بیوتیک فلوروکینول به شکل ساشه در ایران موجود نیست.
نصیری محمد (1398/6/2)
ایا برای سینوزیت موثر است؟؟ ۲۰ رروزه که مصرف میکنم همرا با داتی سین اما هیچ تعصیری ندااره
حسام عطایی (1398/5/8)
سلام دکتر این قرص با دز ۱۰۰۰ را دو بار در روز تجویز کرده و الان نزدیک ۴۰ روز است که استفاده میکنم، اخیرا مفاصل دست ها و پاها به شدت باد کرده و درد میکنند این دارو را بخاطر عفونت روی دریچه قلب تجویز کردن و یک ماه قبل از آن هم در بیمارستان آنتی بیوتیک های مختلف استفاده کردم بدلیل زیاد شدن تپش قلب، دکتر قلب نظر به عمل باز قلب دارن آیا عوارض این دارو میتونه روی قلب هم خودش را نشون بده؟
مدیر سامانه (1398/5/9)
به جهت شرایط خاصی که شما پشت سر گذاشته اید و عوارض به وجود آمده لازم است در اسرع وقت به متخصص قلب با مشاوره تخصص عفونی مراجعه فرمائید.
ناشناس (1398/5/8)
عوارض جانبي مصرف دارو چي هست؟ ايا تب، سرگيجه عوارض جانبي مصرف هستند؟؟ ممنون
وحید قرائی امیرابادی (1398/5/6)
سلام..من از این آنتی بیوتیک در یک بسته 5تایی به تجویزپزشک برای درمان عفونت شدیدغددلنفاویم دارم استفاده میکنم.آیا تاثیرگذارخواهدبود؟
مدیر سامانه (1398/5/6)
ممکن است موثر باشد.
عادل عزیزی (1398/4/8)
برای درمان عفونت ویا تورم لوزه و درد لوزه بزرگسالان تاثیر دارد
مدیر سامانه (1398/4/8)
این دارو فقط باید با تجویز پزشک مصرف شود برای درد لوزه و علائم سرماخوردگی به هیچ وجه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید. بسته به نوع عفونت در صورت صلاحدید پزشک دوره درمان را کامل کنید. مقاومت میکروبی در اثر مصرف بی رویه و ناقص آنتی بیوتیک ها ایجاد می شود که پیش بینی شده است که تبدیل به یکی از مشکلات بزرگ قرن خواهد شد

چنانچه در خصوص "قرص تاوانکس 500 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

داروسازی عبیدی

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوریپا داروسازی عبیدی اینستاگرام دارویاب هانی ژل فروشگاه دارویی دارویاب- داروخانه آن لاین آفتوژل اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب