استریپ آفتوژل

Aftogel STRIP

دریافت اپلیکشن دارویاب

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی اکسیر دانش آسیا [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٣٠ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی:خیر شیمی درمانی : خیر تحت نظارت : خیر فروش با نسخه : خیر
  • قیمت هر بسته : 149000 ریال (تعیین قیمت توسط داروخانه روزانه دکتر صنیعی)
  • کاربرد درمانی : استریپ آفتوژل که به فرم پولک های حاوی عصاره شیرین بیان تهیه شده است از اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی گیاه شیرین بیان بهره برده است. قرار دادن استریپ آفتوژل روی آفت های دهانی می تواند به ضد عفونی کردن زخم و همچنین ایجاد یک لایه محافظ روی آن برای کاهش التهاب و سوزش کمک کند. طبق تحقیقات استفاده از استریپ آفتوژل به صورت پولک های مکیدنی در کاهش تحریکات، درد و سوزش گلو در زمان سرماخوردگی و همچنین از بین بردن عامل بیماری زا در زمان شیوع کووید 19 موثر بوده است.
اطلاعات دارویی استریپ آفتوژل

استریپ آفتوژل چیست؟
شکل دارویی استریپ آفتوژل یک اختراع جدید است و بصورت پرک های گرد و نازک از ژل خشک تهیه شده و با جذب رطوبت، در مخاط دهان می چسبد وآهسته داروی موجود در آن آزاد می شود. این شکل دارویی به شماره 76414 در اداره مالکیت های معنوی ثبت اختراع شده است.

اثرات درمانی
استریپ آفتوژل برای درمان آفت دهان و موکوزیت های پس از پرتودرمانی از سازمان غذا و دارو مجوز تولید دریافت کرده و اخیرا مطابق کلینیکال ترایال انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اثربخشی این دارو در پیشگیری و درمان ویروس کرونا به اثبات رسیده است.

مکانیسم اثربخشی استریپ آفتوژل در درمان کرونا
اصلی ترین ماده موثره موجود در عصاره گیاه شیرین بیان، گلیسیریزیک اسید است که اثربخشی این ماده به عنوان ضد ویروس در منابع معتبر پزشکی ثبت شده است‌. با توجه به اینکه ویروس کرونا ابتدا در مخاط گلو مستقر می شود و پس از تکثیر به ریه آسیب می رساند و به دلیل تماس طولانی مدت ترشحات استریپ آفتوژل در مخاط گلو با ویروس کرونا، گلیسیزیزیک اسید موجود در این دارو باعث کاهش قابل توجه تعداد ویروس های موجود در مخاط گلو می شود و  سیستم دفاعی بدن می تواند بر تعداد باقیمانه غلبه کند. پس از پنج روز مصرف متوالی استریپ آفتوژل، تست پی سی آر بیماران منفی می شود.

مقدار مصرف
برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا روزانه دو بار و هر بار دو پرک در طرفین مخاط دهان چسبانده می شود. تا نیم ساعت پس از مصرف این دارو از خوردن و نوشیدن پرهیز شود. بهتر است یک وعده موقع خواب استفاده شود و تا صبح در مخاط دهان باقی بماند.
برای درمان کرونا در افرادی که اخیرا تست پی سی آر آنها مثبت شده است لازم است چهار وعده در روز، هر وعده ۲ پرک در طرفین دهان چسبانده شود. بهتر است یک وعده موقع خواب استفاده شود.

قیمت استریپ آفتوژل
هر بسته آفتوژل محتوی ۲۰ پرک و قیمت مصرف کننده ۱۴۵۰۰ تومان می باشد

این دارو در شرکت داروسازی امین تولید می شود و توسط شرکت های پخش سراسری: فردوس، بهرسان، بهستان، شفااراد، سیناژن و سایر شرکت های پخش محصولات امین توزیع می گردد.

برای مشاهده گزارش نهایی اثربخشی استریپ آفتوژل کلیک کنید

سایر اثرات درمانی استریپ آفتوژل
استریپ آفتوژل از عصاره گیاه لیکوریس تهیه شده است و علاوه بر اثرات ترمیم کنندگی زخم های دهانی اثرات ضد ویروس و ضد باکتری اثبات شده نیز دارد. 
این دارو برای پیشگیری از انواع ویروس از جمله ویروس کرونا کاربرد دارد. اثر ضد ویروس این دارو به دلیل وجود گلیسیزیک اسید موجود در این دارو است. گلیسیریزیک اسید از دسته ساپونین ها است که می تواند ساختار غشاء ویروس را تخریب کند و مانع از نفوذ ویروس به درون سلول شود. 
آفت دهان یک بیماری مربوط به سیستم ایمنی و بسیار آزار دهنده است که به دلیل تخریب بافت مخاط دهان ایجاد می شود.


مشکلات درمان آفت عبارتند از:
۱- پایانه عصب در زخم های آفتی بدون حفاظ است و به همین دلیل حتی با تماس زبان دردناک می شود
.۲- ترشح بزاق مانع از ماندگاری دارو بر روی زخم می شود. ۳-سوزش ناشی از اغلب داروهای ضد آفت قابل تحمل نیست.
۴-داروهای شیمیایی درمان آفت عوارض جانبی زیادی دارند.
۵-این بیماری با زمینه ارثی و در اثر استرس،  خراش در مخاط دهان، مصرف ادویه، ضعف سیستم ایمنی و یا کمبود ویتامین های گروه ب ایجاد می شود.


آیا درمان موثری وجود دارد؟
بله. استریپ آفتوژل یک محصول دانش بنیان و اختراعی جدید در نوع دارو رسانی هدفمند است که از عصاره گیاه معجزه آسای لیکوریس تهیه شده و بصورت پوک های گرد و نازک بر روی زخم آفت متمرکز می شود. ابتدا زخم را پانسمان می کند و پایانه عصب را می پوشاند. پولی فنل های موجود در استریپ آفتوژل باعث بی حسی موضعی در ۳۰ ثانیه اول می شود. ماده موثره دوم شروع به اثر می کند. گلیسیریزیک اسید معجزه طبیعت با اثرات ضد التهاب،‌ترمیم کننده زخم، ضد ویروس، ضد باکتری، تقویت کننده سیستم ایمنی با طعمی ۵۰ باربر شیرین تر از ساکارز. وزن هر پرک تنها ۱۰ میلی گرم است و به مدت ۱۵ دقیقه در دهان باقی می ماند. برای افزایش اثربخشی استریپ آفتوژل  بهتر است در ابتدای بروز زخم آفت و قبل از تخریب گسترده بافت مخاطی استفاده شود. خرید آنلاین از سایت دارویاب امکان پذیر است.

تلفن تماس مشاوره و ارتباط با مشتریان 09056201075

بهمنش (1399/11/25)
بر روی کرونا انگلیسی هم موثره؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/11/25)
به احتمال زیاد موثر است چون مکانیسم اثر این دارو بر روی کپسید ویروس است و نه تاثیر بر ژنوم ویروس
سمیرا (1399/11/25)
سلام بر شما. برای پیشگیری از کرونا چطور مصرف شود؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/11/25)
موارد استفاده: پیشگری و درمان طریقه استفاده: پیشگری از کرونا: هر ۶ ساعت یک پرک در طرفین دهان چسبانده شود، به تدریج با بزاق دهان حل می شود و مانع از اتصال ویروس به مخاط گلو می شود. بهتر است نیم ساعت پس از مصرف استریپ آفتوژل از خوردن و آشامیدن پرهیز شود و یک وعده موقع خواب باشد. درمان کرونا در مراحل اولیه بیماری: به مدت ۵ روز متوالی هر ۶ ساعت ۴ پرک(۲ پرک در هر طرف دهان) چسبانده شود، به تدریج با بزاق دهان حل می شود و باعث کاهش ویروس در مخاط حلق و گلو می شود و باقیمانده ویروس توسط سیستم ایمنی از بین می رود. بهتر است نیم ساعت پس از مصرف استریپ آفتوژل از خوردن و آشامیدن پرهیز شود و یک وعده موقع خواب باشد. روش تهیه: این دارو توسط شرکت داروسازی امین تولید می شود و در داروخانه های سراسر کشور توزیع شده است. می توانید از نزدیک ترین داروخانه درخواست کنید تا از شرکت های پخش: فردوس، بهستان، الیت دارو، بهرسان، سینا پخش و ممتاز تهیه نمایند و در اختیار شما قرار دهند.
حسین (1399/11/25)
با سلام و تشکر از اقدامات دارویی اگر آفت دهان نداشته باشیم میشود از این محصول صرفا جهت حذف ویروس و یا باکتری استفاده نمود ؟ آیا این محصول در داروخانه های سراسر کشور موجود است ؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/11/25)
برای کاهش ویروس کرونا و سایر انواع ویروس ها در مخاط حلق و گلو قابل استفاده است‌.

چنانچه در خصوص "استریپ آفتوژل" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه
گلوتریو امگا3 شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info