کپسول آدومدز اشبال شیمی 400 میلی گرم

Adomeds 400 mg Capsule

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
اشبال شیمی [ ایران ]

اطلاعات دارویی کپسول آدومدز اشبال شیمی 400 میلی گرم

آدومدز

کپسول آدومدز SAM-e 400 میلی گرم

نام ژنریک: S-Adenosyl-L-Methionine (SAM-e)

تولید کننده: اشبال شیمی (ایران)

کاربرد درمانی:

آدومدز دارای ماده موثره SAM-e نوعی مولکول طبیعی در بدن است که با تسهیل انتقال پیام های عصبی در بدن به بهبود خلق و خو و علائم افسردگی در افراد مختلف و همینطور کسانی که از اختلالات خلقی دوران یائسگی و سندروم پیش از قاعدگی (PMS) رنج میبرند کمک میکند. همچنین آدومدز میتواند به بهبود اختلالات جنسی ناشی از افسردگی و یا مصرف داروهای ضد افسردگی در خانم ها و آقایان کمک کند. آدومدز همچنین میتواند باعث بهبود میل جنسی در خانمها و آقایان گردد.

آدومدز با افزایش گلوتاتیون، مهمترین آنتی اکسیدان بدن ، به پاکسازی کبد و بهبود اختلالات کبدی (کبدچرب الکلی و غیر الکلی) و همینطور مسمومیت ناشی از مصرف داروها و یا مواد مخدر کمک میکند.

همچنین به دلیل اینکه آدومدز به بازسازی غضروف های از دست رفته کمک میکند اثرات پایداری در حوزه کاهش درد و خشکی مفاصل دارد.


توضیحات:
آدومدز حاوی ماده موثره S-Adenosyl-L-Methionine یا SAM-e یک ماده حیاتی و طبیعی دربدن است که درعملکردهای اساسی بدن نقش کلیدی دارد.

در اثر عواملی از جمله افزایش سن، مشکلات کبدی و افسردگی مقدارSAM-e طبیعی بدن کاهش پیدا می‌کند و توسط هیچ منبع غذایی قابل جبران نیست.

مکانیسم:
با توجه به نقش اساسی و گسترده آدومدز در سه حوزه متیلاسیون ، ترنس سولفوراسیون و آمینوپروپیلاسیون این محصول می‌تواند به شکل معناداری جهت بهبود اختلالات خلق و خو، مشکلات کبدی و مفاصل با حداکثر اثربخشی و تحمل پذیری و بدون عوارض جانبی خاص موثر باشد.


اثرات ضد افسردگی
آدومدز در ارتقا و تنظیم خلق و خو نقش ضدافسردگی دارد و با افزایش نوروترنسمیترهای سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین باعث کاهش افسردگی میشود.

براساس مطالعات بالینی آدومدز می‌تواند در درمان افراد مبتلا به افسردگی خفیف و فصلی تا افسردگی حاد موثر است.

همچنین در افرادی که نسبت به داروهای ضدافسردگی مقاوم به درمان شده اند مصرف آدومدز به پاسخ دهی این افراد به درمان کمک میکند.

این محصول عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی مانند اختلالات جنسی را کاهش می‌دهد و برای افرادی که به دلیل عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی تمایل به ادامه درمان ندارند گزینه مناسبی است.

مصرف آدومدز به صورت adjunctive می‌تواند اثر داروهای ضدافسردگی را افزایش داده و باعث کاهش دوز مصرفی این داروها بشود.

آدومدز باعث بهبود علائم افسردگی دوران یائسگی و افراد مبتلا به سندروم پیش از قاعدگی (PMS) میشود.

این محصول با تحریک سیستم دوپامینرژیک می‌تواند به بهبود میل جنسی در خانم ها و آقایان و همچنین بهبود اختلالات جنسی عملکردی مثل اختلال نعوظ و ... کمک میکند.


پاکسازی کبد
آدومدز در کبد باعث افزایش سنتز قوی‌ترین و مهمترین آنتی اکسیدان یعنی گلوتاتیون می‌شود که در نهایت باعث پاکسازی کبد و کمک به بازسازی سلولهای کبدی شده و در درمان بیماری‌های کبد چرب الکلی یا غیر الکلی، مسمومیت‌های کبدی ناشی از مصرف الکل و مواد دارویی و حتی سیروز کبدی موثر است.

با توجه به طبیعی بودن این محصول در اثر مصرف طولانی مدت عوارض حادی مشاهده نشده است.


غضروف سازی و کاهش درد مفاصل
بر اساس مطالعات انجام شده آدومدز در حوزه کاهش درد مفاصل اثری در حد NSAID ها (داروهای ضد التهابی) ولی پایدار و بدون عارضه جانبی را دارد.

همچنین به دلیل اینکه آدومدز به بازسازی غضروف های از دست رفته کمک میکند اثرات پایداری در حوزه کاهش درد و خشکی مفاصل دارد.

مزایای مصرف آدومدز:
با توجه به اثر بخشی بالا و عدم گزارش عوارض جانبی در صورت مصرف طولانی مدت، این محصول در مقایسه با سایر محصولات مورد استفاده در زمینه های ذکر شده میتواند گزینه مناسبی جهت کمک به درمان بیماران باشد.

چنانچه در خصوص "کپسول آدومدز اشبال شیمی 400 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image