کپسول گرین کارمین

Green Carmin Capsule

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
داروسازی باریج اسانس [ ایران ]
داروهای گیاهی
اطلاعات دارویی کپسول گرین کارمین

گرین کارمین

کپسول گرین کارمین باریج دارویی فرموله شده مناسب برای درمان مشکلات گوارشی از جمله نفخ معده، بادشکن و ضد درد بوده همچنین در درمان سوء هاضمه نیز کاربرد دارویی دارد.

این محصول گیاهی و کاملاً طبیعی می باشد و حاوی انیسون (Pimpinella anisum)، زیره سبز (Cuminum cyminum)، هل (Elettaria cardamomum) ، دارچین (Cinnamomum verum) ، زنیان (Trachyspermum ammi)، کرفس (Apium graveolens)، میخک (Syzygium aromaticum) و زنجبیل (Zingiber officinale) است.

اگر شما از دردهای قسمت فوقانی دستگاه گوارش رنج می برید یا احساس حالت تهوع، سوزش و برگشت اسید در قسمت بالایی شکم خود دارید، می تواند علائمی از سوء هاضمه باشد که معمولاٌ به نحوه غذا خوردن شما مربوط است.

از دیرباز استفاده از گیاهان دارویی به دلیل عوارض کمتر آن ها در درمان مشکلات گوارشی بسیار رایج بوده است. در واقع اکثر گیاهان به کار رفته در این کپسول مانند زیره سبز، هل، زنجبیل، دارچین و ... از روزگاران کهن در درمان مشکلات معده و سیستم گوارشی مورد استفاده بوده است.

به عنوان مثال گیاه میخک به کار رفته در کپسول گرین کارمین به دلیل حضور ماده موثره اوژنول به تقویت مخاط معده کمک می نماید و نقش موثری در بهبود زخم معده دارد. همچنین خاصیت آنتی کولینرژیک زنجبیل آن را به یک ضد تهوع بسیار قوی تبدیل نموده است.

نکته قابل توجه در ارتباط با زنیان به کار رفته در این دارو این است که اکثر محققان با توجه به تحقیقات آزمایشگاهی این گیاه را از نظر اثر بخشی هم ردیف امپرازول معرفی نموده اند و با عوارض جانبی بسیار کمتر نقش موثری در درمان زخم معده دارد.

بنابراین با توجه به تحقیقات آزمایشگاهی انجام شده، اثربخشی کپسول گرین کارمین با داروهای ثبت شده در دارویاب به دلیل حضور آنتول، پروپانول، لیمونن و سینئول و اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی آن در درمان مشکلات گوارشی از جمله ناراحتی های معده و سوء هاضمه به اثبات رسیده است.

 

چنانچه در خصوص "کپسول گرین کارمین" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی باریج اسانس

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن لووتیروکسین آپیرابان فرگلایسین اکولایف رازک اعزام دانشجو به روسیه اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب