عصاره اورتیکا زردبند

Urtica ZardBand Solution

داروسازی زردبند [ ایران ]
داروهای گیاهی
اطلاعات دارویی عصاره اورتیکا زردبند

موارد مصرف عصاره اورتیکا
- کمک به دفع سنگ کلیه
- کمک به کاهش التهاب و عفونت دستگاه ادراری

دستور مصرف : روزانه 2 مرتبه و هر بار یک قاشق غذاخوری بعد از غذا میل شود.

شرایط نگهداری
- در جای خشک و تاریک و در دمای محیط (کمتر از 25 درجه سانتی گراد) نگهداری شود.
- دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

موارد هشدار و نکات قابل توجه 
- در افراد مبتلا به افت فشار خون با احتیاط مصرف شود.
- این فـرآورده عصـاره طبیعی و خالـص گیـاه گـزنـه است و به منظور حفظ خواص کـامـل آن و رعـایت سلامـت مصـرف کننـده در این فرآورده از هیچ ماده افـزودنـی و طعم دهنده (از قبیل شکر) استفاده نشده است. از این رو در صورتیکه خوردن آن برای شما مشکل باشد، می توانید آن را همـراه با نوشیدنی میل نمایید.

موارد منع مصرف 
- از مصرف این فـرآورده در مواردی که به علت نارسایی کلیـه یا قلب، احتباس مایع در بـدن (اِدِم) وجـود دارد خودداری شود.
- از مصرف این فرآورده در زمان بارداری و شیردهی خودداری شود.

مواد مؤثر : کوئرستین ، کافئوئیل مالیک اسید

توضیحات بیشتر
 
مردم کشورهای مختلف از دیرباز گیـاه گـزنه را به عنوان یک گیاه ارزشمند می شناخته اند. جالینوس حکیم آن را برای بهبود سرماخوردگی و بیماری­های دستگاه تنفس به کار می برده است. برگ گزنه قند خون را کاهش داده و در بهبود روماتیسم، نقرس، سنگ کلیه و مثانه مؤثر است. همچنین از ریشه گزنه در بهبود هـایـپـرپـلازی خـوش خیـم پروسـتات"BPH" به طور گسـترده استفاده می شود. ایـن گیاه سرشـار از آهن و ویتامیـن C می باشد.
از عصاره گـزنه در بهبود بیماری­های پوستی نظیر اگزمـا، پسوریازیس، زخم های عفونی، ریزش مو و شوره سر نیز استفاده می گردد.
این عصاره از پیکر رویشی گیاه گزنه "Urtica dioica" تهیه شده است که در مزارع شرکت دارویی زردبند کشت و فرآوری میگردد.روش تولید این محصول براساس فرمولاسیون خاصی است که زنده یاد دکتر رضا امیدبیگی مدیر تحقیق و توسعه شرکت دارویی زردبند از خود به یادگار گذاشته اند. 

مکانیسم اثر
مدر : مواد مؤثر گیاه گزنه سبب افزایش حجم و جریان ادرار شده،از احتباس ادرار در مجاری ادراری جلوگیری کرده ومنجر به دفع سنگ کلیه می گردد.
آنتی باکتریال : عصاره گیاه گزنه به طور چشمگیری حرکت باکتری "E.coli" را که مهمترین عامل عفونتهای ادراری است کاهش داده و همچنین از تشکیل کلنی این باکتری جلوگیری می نماید.
ضد التهاب : مکـافئوئیـل مالیـک اسیـد اصـلی تـرین فنـول گیـاه گـزنـه بـا مهـار آنـزی سیـکلواکسـیژنـاز و 5-لیپواکسیژناز از سنتز واسطه های التهابی مانند پروستاگلاندین ها و لکوترین ها جلوگیری می نماید و بدین ترتیب سبب کاهش التهاب می گردد.

زهرا صادقی (1398/4/9)
سلام بعد از مصرف چهارمین وعده داروتمام پوست بدنم به شدت از کهیر ودانه های قرمز پرشد
مدیر سامانه (1398/4/9)
هر دارویی ممکن است حساسیت ایجاد کند. حساسیت به تدریج افزایش پیدا می کند و این به علت ترشح آنتی بادی در بدن است. با قطع دارو این علائم بر طرف می شود.
سمیه سررشته (1398/5/8)
میتونم بگم این دارو معجزه ای بود برا دفع سنگ کلیه حدود 6 میل من .باور کردنی نبود اونم بعد از فقط 3 روز استفاده از محلول .به کسانی که دچار سنگ کلیه و یا سنگ مجاری ادراری هستند توصیه میکنم.
محسن عایدی فر (1398/5/8)
سلام. 4 روز از این شربت استفاده میکنم اما سنگ کلیه که در مجاری گیر کرده نیفتاده. آیا میشه مقدار بیشتری در روز استفاده کنم. تشکر
دارابی (1398/5/9)
من چند روز ازش استفاده میکنم اصلا بهترنشدم سوزش ادارهمراه بادردم گرفتم بایدچکارکنم

چنانچه در خصوص "عصاره اورتیکا زردبند" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

داروسازی زردبند

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب