قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم

Garlic SHARI 600 mg TAB

در کدام داروخانه موجود است؟

صنعت دارویی شاری [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • کاربرد درمانی : قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم از عصاره سیر تهیه شده است و می تواند به سلامت قلب و عروق کمک کند. قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم با روکش روده ای تحریکی برای معده ایجاد نمی کند و اثرات کاهنده کلسترول و فشار خون خود را در روده اعمال می کند. استفاده از قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم از طرفی با کاهش فشار خون از عروق محافظت می کند و از طرف دیگر با کاهش کلسترول به پیشگیری از آترواسکلروزیس و تنگ شدن عروق کمک می کند. از این رو می تواند در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی موثر باشد.
اطلاعات دارویی قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم

گارلیک شاری®

هر قرص انتریک کوتد حاوی 600 میلی گرم عصاره حب سیر (Allium sativum) استاندارد شده بر اساس وجود1% آلیسین معادل 6 میلی گرم ماده موثره است که برابر با ..... گرم از حب سیر می باشد.

اثرات فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

بسیاری از اثرات فارماکولوژیک گیاه سیر مربوط به ترکیبات آلیسین ،آژوان و سایر ترکیبات ارگانوسولفور مانند اس آلیل ال سیستئین موجود در آن می باشد. سیر از طریق مهار اکسیداسیون LDL واعمال اثرات آنتی ترومبوتیک منجر به مهار آترواسکلروزیس و کمک به پیشگیری از تصلب شرائین می شوند. ترکیبات سیر با مهار آنزیم HMG CoA Reductase منجر به کاهش سطح کلسترول خون می شوند. ترکیب اس آلیل ال سیستئین نیز یک مهار کننده قوی سنتز کلسترول کبدی می باشد.تر کیبات سیر دارای اثرات آنتی اکسیدانی هستند و با کاهش استرس اکسیداتیو مانع آسیب به سلول های اندوتلیال عروق می شوند.همچنین این ترکیبات دارای اثرات آنتی ترومبوتیک بوده که از طریق افزایش فعالیت فیبرینولیتیک ،کاهش تجمع و چسبندگی پلاکتی و افزایش PT و مهار آنزیم های متابولیک پلاکتی مسئول در تبدیل آراشیدونیک اسید به پروستاگلاندین ها عمل می کنند.ترکیبات سیربافعال کردن تولید فاکتور گشاد کننده عروقی مشتق از اندوتلیوم( نیتریک اکساید ) وشل کردن عصلات صاف و گشادی عروق دارای اثرات کاهنده فشار خون نیز می باشند.

موارد مصرف:

کاهش سطح کلسترول خون وکاهش ریسک بروز آترواسکلروزیس

کاهش فشار خون

کاهش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی

موارد منع مصرف:

در صورت حساسيت به ترکیبات گیاه سیرويا هریک از اجزا تشکیل دهنده فرمولاسیون این فرآورده از مصرف آن خودداری نمایید.

در صورت ابتلا به بیماری های خونریزی دهنده از مصرف این فرآورده خودداری نمایید.

عوارض جانبي:

سردرد و سرگیجه ،درد عضلانی وخستگی،نفخ ، سوزش معده ،تهوع و استفراغ از عوارض احتمالی مصرف فرآورده حاوی سیر می باشد.سایر عوارض شامل واکنش های آلرژیک مانند درماتیت تماسی ،آسم ،عوارض خونی مانند کاهش ویسکوزیته پلاسما می باشد.

هشدارها و احتياط‌هاي لازم:

در صورت ابتلا به حساسیت و تحریک دستگاه گوارش با احتیاط مصرف شود.

با توجه به اثرات ضدانعقادی تر کیبات سیر و احتمال افزایش ریسک خونریزی پس از جراحی ،حداقل 10 روز پیش از انجام اعمال جراحی مصرف فرآورده قطع شود.

پیش مصرف پزشک خود را از کلیه اقلام دارویی با نسخه و یا بدون نسخه مصرفی خود آگاه نمایید.

در صورت مصرف همزمان این فرآورده با سایر داروها ی ضد انعقاد و رقیق کننده خون مانند آسپرین ،وارفارین و ... با احتیاط مصرف شود و پیش از مصرف با پزشک معالج مشورت شود.

در صورت مصرف همزمان با سایر فرآورده های گیاهی و مکمل دارویی دارای اثرات ضد انعقادی مانند ویتامین ای ،امگا ،روغن ماهی و ..با احتیاط مصرف شود و پیش از مصرف با پزشک معالج و یا دکتر داروساز مشورت شود.

از مصرف همزمان با داروی سیکلوسپورین ،ایزونیازید، NNRTIs مانند نویرپین و افاویرنز ، مهار کننده های پروتئاز مانند نلفیناویر و ریتوناویر خودداری شود.

در صورت مصرف همزمان با داروهای گروه NSAIDs مانند ایندومتاسین و داروهای سوبسترای آنزیم CYP3A4 و CYP2E1 با احتیاط مصرف شود.

در صورت استفاده همزمان با داروهای ضدبارداری با احتیاط مصرف شود و همزمان از یک روش جلوگیری از بارداری دیگر نیز استفاده شود.

از مصرف مقادیر بیش از حد این فرآورده بپرهیزید.

مصرف این فرآورده در کودکان توصیه نمی شود.

مصرف در بارداری و شیردهی:

مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی مجاز نمی باشد. حداقل 10 روز پیش از آغاز شیردهی مصرف این فرآورده قطع شود.

مقدار مصرف دارو:

برای بزرگسالان ، روزانه 1الی 2 قرص ، ترجیحاً همراه با غذا.

نوع بسته‌بندي:

قرص روکش دار گارلیک شاری : 3 بلیستر 10 عددی در جعبه (30 عددی) همراه با بروشور.

شرايط نگهداري:

در دماي كمتر از 30 درجه سانتي گراد،دور از نور و رطوبت و در ظروف در بسته نگهداري شود.

دور از دسترس اطفال نگهداري شود.

چنانچه در خصوص "قرص گارلیک شاری 600 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

صنعت دارویی شاری

سایر برند های این شرکت

گلوتریو ونوستات روجا اورسوبیل لوسیدامین اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب