قرص کلسیم د3 شاری

Calcium D3 SHARI TAB

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
صنعت دارویی شاری [ ایران ]
الکترولیت ها
اطلاعات دارویی قرص کلسیم د3 شاری

کلسیم + ویتامین دی شاری®

هرقرص روکش دار کلسیم + ویتامین دی شاری حاوی 500 میلی گرم کلسیم به صورت ملح کربنات همراه با 400 واحد معادل 10 میکروگرم ویتامین دی به صورت کوله کلسیفرول (D3 ) می باشد .

اثرات فارماکولوژیک ومکانیسم اثر:

کلسیم عنصری ضروری در عملکرد اعصاب، عضلات و بافت اسکلتی می باشد. درصد بالایی از کلسیم بدن در ترکیب هیدروکسی آپاتیت استخوانی وجود دارد. در صورت کاهش کلسیم خونی مورد نیاز اعمال بیولوژیک بدن از ذخایر موجود در بافت استخوانی استفاده می شود. بسته به شرایط مختلف مانند غلظت ویتامین دی، pH روده و تغذیه، 25-35% کلسیم از روده کوچک جذب شده و از طریق مدفوع و ادرار دفع می گردد. ویتامین دی یک ویتامین محلول در چربی می باشد که از طریق کنترل تعادل در غلظت پلاسمایی کلسیم و فسفات در رشد و استحکام استخوان ها نقش دارد. ویتامین دی به سهولت از ابتدا یا انتهای روده کوچک جذب شده و عمدتاً به فرم غیر فعال در کبد و بافتهای چربی ذخیره می گردد. در کبید طی یک مرحله هیدروکسیلاسیون تبدیل به 25OHD3 شده و در نهایت پس از انتقال به کلیه تبدیل به فرم فعال خود یعنی کلسیتریول می گردد. کلیستریول به صورت یک هورمون در گردش خونی از طریق مکتنیسم های مختلف به تنظیم غلظت کلسیم و فسفات خون می پردازد. حضور ویتامین دی منجر به افزایش جذب کلسیم می گردد.

مواردمصرف:

پیشگیری، کمک به درمان و کاهش علائم کمبود کلسیم و ویتامین دی

پیشگیری و کمک به درمان راشیتیسم کودکان ،استئومالاسی (نرمی استخوان) و استئوپروز (پوکی استخوان) در بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد.

سایر موارد مصرف بررسی شده شامل افزایش قدرت و هماهنگی عضلات، کمک به درمان کاهش سطح کلسیم و فسفات خون ناشی از عوامل مختلف ( بیماری ها و داروها ) می باشد.

موارد منع مصرف:

درصورت حساسيت به کلسیم کربنات، ویتامین دی و يا هریک ازاجزا تشکیل دهنده فرمولاسیون این فرآورده ازمصرف آن خودداری نمایید.

در صورت ابتلا به هایپرویتامینوز دی، بالا بودن سطح کلسیم و فسفات خونی، از مصرف این فرآورده خودداری نمایید.

عوارض جانبي:

عارضه جانبی خاصی برای مصرف مقادیر معمول کلسیم و ویتامین دی مشاهده نشده است. مصرف مقادیر بیش از حد مجاز و یا طولانی مدت ویتامین دی
می تواند منجر به بروز سمیت گردد که علائم اولیه بروز سمیت عبارتند از : تشنگی ، تکرر ادرار ،طعم فلزی دهان ،تهوع و استفراغ ،بی اشتهایی ،درد می باشد.

هشدارها و احتياط‌هاي لازم:

در صورت ابتلا به بیماری هایی مانند تصلب شرائین ،نارسایی قلبی، نارسایی کلیوی، پاراتیروئید فعال وبالا بودن سطح کلسیم و فسفات خونی این فرآورد ه با احتیاط مصرف شود و پیش از مصرف با پزشک معالج مشورت گردد.

از مصرف مقادیر بیش از حد مجاز و طولانی مدت فرآورده خودداری نمایید.در صورت مصرف اتفاقی مقادیر بیش از حد توصیه شده سریعاً به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

از مصرف همزمان با سایر فرآورده های حاوی ویتامین دی خودداری نمایید.

مصرف همزمان با داروهایی مانند نئومایسین ،کلستیرامین ،پارافین مایع،ارلیستات ممکن است منجر به کاهش جذب ویتامین دی موجود در این محصول گردد.

در صورت مصرف همزمان با سایر فرآورده های دارویی و مکمل با پزشک و یا دکتر داروساز مشورت شود. در صورت مصرف همزمان با داروهای آنتی اسید، گلیکوزیدهای دیجیتال ، دیلتیازم ،وراپامیل ،دیورتیک های تیازیدی ، کورتیکو استروئید ها ودارو های ضد تشنج، پیش از مصرف با پزشک معالج مشورت نمایید.

مصرف همزمان فرآورده های حاوی کلسیم با برخی از داروها ممکن است منجر به کاهش جذب داروی مربوطه و یا فرآورده حاوی کلسیم شود. لذا فاصله زمانی در مصرف یا سایر داروها رعایت شود.

مصرف این فرآورده در افراد مبتلا به سنگ کلیوی کلسیمی توصیه نمی شود.

مصرف دربارداری و شیردهی:

در صورت بارداری و شیردهی پیش از مصرف فرآورده با پزشک معالج مشورت نمایید.

مقدارمصرف دارو:

مقدار مصرف پیشنهادی : برای بزرگسالان، روزانه1 قرص ، همراه با غذا.

نوع بسته‌بندي:

قرص روکش دار کلسیم + ویتامین دی شاری: 3 بلیستر 10 عددی در جعبه (30 عددی) همراه با بروشور.

شرايط نگهداري:

دردماي كمتراز 30 درجه سانتي گراد،دورازنورورطوبت نگهداري شود.

دورازدسترس اطفال نگهداري شود.

مهدیه نظری (1400/3/5)
من امروز دکتر بهم این قرص کلسیم د۳را داده است چند روز پیش ویتامین د۳ پنجاه هزار خوردم و سطح ویتامین دی بدنم اوکی هست اشکال ندارن این قرص را مصرف کنم
کنجوریان (1400/2/28)
حدود بیست روز هست که قرص کلسیم د3میخورم. بخاطرگره تو گلوم. هرشب که این قرص رو میخورم روزبعدش خیلی حالم بدمیشه حالت تهوع دارم ونفخ شدیددکتر گفته تا دوماه باید بخورم ولی سه شب درمیان بنظر شماباید ادامه بدم یا قط کنم ودیگه نخورم ؟؟؟
غلامزاده (1400/1/12)
سلام ایا کلسیم +D3باعث یبوست میشود؟
ابراهیم غفاری (1399/12/20)
آیا مصرف قرص کلسیم دی۳لرز می آورد
حسین امینی نیا (1399/9/20)
سلام قرص یا کپسول کلسیم +ویتامین د3برای چه مدت می شود مصرف کرد 52سال سن دارم ضمنا وقتی مصرف می کنم توانایی جسمی بهتری دارم ولی قبل از مصرف خیلی کسل وبی حال بودم حتی در مسئله زناشویی کمک بسزایی داشت ممنون از لطفتون
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/9/20)
می توانید طولانی مدت مصرف کنید. البته زیاده روی در مصرف کلسیم ممکن است سنگ کلیه ایجاد کند
نورمحمد نوری (1399/1/16)
از قرص کلسیم دی 3 به مدت 4 ساله استفاده میکنم الان تکرر ادرار دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

چنانچه در خصوص "قرص کلسیم د3 شاری" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

صنعت دارویی شاری

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن محصولات بارج اسانس لووتیروکسین آپیرابان اکولایف رازک پودر شیرین کننده رژیمی دورالایف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب