شامپو بیزالن

Bisalen Shampoo

دریافت اپلیکیشن دارویاب

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی نوتک فار [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی:خیر شیمی درمانی : خیر تحت نظارت : خیر فروش با نسخه : خیر
  • کاربرد درمانی : شامپو بیزالن حاوی عصاره زنجبیل است و می تواند اثرات درمانی بسیاری برای مو ها داشته باشد. شامپو بیزالن دارای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است لذا از ریزش مو ها جلوگیری کرده و به تقویت آن ها کمک می کند. شامپو بیزالن همچنین با کاهش التهاب در پوست سر به برطرف کردن شوره سر نیز منجر می شود.
اطلاعات دارویی شامپو بیزالن

شامپو داروی بیزالن از مواد ریزوم گیاه زنجبیل ساخته شده است،

شامپو بیزالن     Bisalen® shampoo 200,500 ml
مواد مؤثره‌ی ریزوم زنجبیل و بابونه آلمانی
شامپو دارو قابل استفاده در سر و بدن

توضیحات:
شامپو داروی بیزالن از مواد مؤثره‌ی ریزوم گیاه زنجبیل با نام علمی « Zingiber officinale » و نام عمومی « Ginger » ساخته شده است . شرکت داروسازی گیاهی « نوتِک‌فار » ، ابتدا اقدام به تولید پماد بیزالن نموده و با توجه به بازخوردهای مناسب در ارتباط با اثرات خوب پماد بیزالن در تسکین دردهای عضلانی و مفصلی ، همچنین با در نظر گرفتن اثرات درمانی مواد مؤثره‌ی ریزوم زنجبیل در جلوگیری از ریزش مو و پوسته ریزی پوست سر ، یک فرم شستشو دهنده با خاصیت ضد ریزش مو و پوسته ریزی پوست سر که دارای اثرات ضد درد و التهاب بوده و در تسکین دردهای عضلانی و اسکلتی نیز موثر است  ، طراحی گردید و به این ترتیب شامپو بیزالن فرموله و تولید شد .
ـ در این شامپو دارو علاوه بر مواد مؤثره‌ی ریزوم گیاه زنجبیل از مواد مؤثره گیاه بابونه آلمانی با نام علمی Matricaria recutita »  « و نام عمومی « German chamomile » جهت کاهش حساسیت های جلدی استفاده شده است .

موارد مصرف:
شستشودهنده‌ی اختصاصی و مؤثر در :
ـ پیشگیری از ریزش مو ، پوسته ریزی پوست سر (شوره سر)
ـ تسکین درد و التهابات مفاصل و عضلات شامل : دردهای روماتیسمی ، آرتروز ، دیسک کمر و گردن ، انواع دردها و التهابات مفاصل و عضلات و کوفتگی های پس از فعالیت زیاد
ـ فرمولاسیون این شامپو یک نوآوری می باشد که در شستشوی روزانه سر و بدن علاوه بر جلوگیری از ریزش مو و پوسته ریزی ، موجب تخفیف درد و التهابات مفاصل و عضلات و کاهش کوفتگی ها پس از فعالیت زیاد می گردد .
توجه : این شامپو طبیعی و سازگار با انواع پوست است و جهت شستشوی روزانه سر و بدن در افراد سالم نیز قابل استفاده می باشد .

مکانیسم اثر :
بر اساس مطالعات زیادی که روی جینجرول و شوگااُل انجام شده است، این دو ترکیب با مهارانتخابی سیکلواکسیژناز ۲ و لیپواکسیژناز موجب کاهش تجمع پروستاگلاندین ها به ویژه PGE2  و لوکوترین ها شده به این ترتیب اثرات ضد التهابی از خود نشان می دهند.
سیکلواکسیژناز ۱ همیشه در همه بافت ها وجود دارد و سیکلواکسیژناز ۲ فقط در مواقع التهاب ایجاد می شود، لذا داروی بیزالن بدلیل مهار انتخابی سیکلواکسیژناز ۲ یک انتخاب مناسب برای اثرات ضد دردهای التهابی خواهد بود.
در مصرف موضعی ، ترکیبات زنجبیل ( نظیر جینجرول و شوگااُل ) به علت داشتن اندازه و وزن مولکولی مناسب ( کمتر از ۳۰۰ دالتون) و حلالیت متوسط در آب و چربی ،  قابلیت نفوذ پذیری خوبی به پوست دارند و در شامپو بیزالن به دلیل فرمولاسیون خوب و با کیفیت ، از جذب پوستی خوبی برخوردار هستند و به همین سبب اثرات ضد دردی بعد از شستشو مشاهده می گردد.
 برخی از مواد دیگر استخراجی از ریزوم زنجبیل با مکانیسم های متفاوتی به اثرات ضد التهابی و ضد دردی این دارو کمک می کنند.
 علاوه بر موارد ذکر شده، مواد موثره¬ی زنجبیل موجب بهبود جریان گردش خون در پوست سر،تحریک فولیکول های مو ،  تقویت ریشه مو و استحکام تار مو می گردد و به این ترتیب مانع ریزش مو و موجب افزایش رشد مو می شود و با اثر ضد پوسته ریزی خود در رفع شوره سر موثر می باشد .

مقدار و نحوه مصرف :
جهت جلوگیری از ریزش مو و پوسته ریزی پوست سر، ابتدا مو و پوست سر را مرطوب نموده و مقدار کافی از شامپو را به خوبی روی موها و پوست سر مالیده و به آرامی ماساژ دهید ، پس از ۲-۱ دقیقه با آب کافی آبکشی کنید.
در رفع دردهای التهابی وكوفتگي هاي پس از فعاليت و ورزش  ،مقدار کافی از شامپو را روی پوست مرطوب مالیده و ۳-۲ دقیقه به آرامی ماساژ دهید  . سپس با آب کافی آبکشی نمایید.
جهت  شستشوی معمول روزانه نیز می توان از این شامپو استفاده کرد. در صورتیکه اثرات درمانی مد نظر نباشد وفقط شستشو مورد نظر باشد می توان بلافاصله آبکشی نمود.

طاهری (1400/1/25)
سلام من خوزستان شهردزفول هستم دخترم ۲۷ سالش موهاش موخورزیادمیزنه هرچند ماهی موخوره گیری میکنه فایید ندار الکتریسته دارن موهاش شامپوالورا خارجی استفادمیکنه باید چکارکنه
نادیا سروش (1400/1/2)
سلام.خسته نباشید.مشهد هستم شامپو بیزالن را از کدام داروخانه می توانم تهیه کنم؟
جعفرزاده (1400/1/2)
قیمت شامپو
محسن سهرابی (1399/12/20)
با سلام من چند ساله پیش سرم خیلی خارش میکرد خلاصه رفتم دکتر و تیکه برداری کردند گفتن این بیماری به اسم کلین پلانوپیلاریس هستش که دارو دادن تا حدوی خارش خوب شده ولی متاسفانه دوباره خارش سرم شروع شد و منجرب به ریزش سرم و نقطه نقطه سرم شدو تا ا چند ماه پیش رفتم دکتر سنتی که تشخیص دادن گرمای زیاد بدن و کبدمن بوده که با حجامت فراگیر و حجامت کبد و فست خون خداراشکر خارش سرم و دمای گرمای بدن و کبد م خیلی گاهش پیدا کرده ولی سرم دیگه همان ریزش داره ولی خارس نداره..الانم شامپو گیاهی استفاده میکنم بخ نام گلشن..ولی بازم ریزش داره.....حالا آیا این شامپو شما موثر هست؟
محمد علی ایزانلو (1399/12/11)
قیمت چقدر هستش بد عوارض ندارد
غلامپور (1399/12/11)
با سلام و ارادت آیا این شامپو در درمان پوسته ریزی و التهاب ناشی از پسوریازیس سر و بدن قابل استفاده هست؟ با تشکر دکتر غلامپور دکترای تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی مشهد

چنانچه در خصوص "شامپو بیزالن" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه