کپسول میگرافار 240 میلی گرم

Migraphar 240 mg Capsule

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی نوتک فار [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
  • قیمت هر بسته : 575000 ریال (تعیین قیمت توسط داروخانه روزانه دکتر تیموری)
  • کاربرد درمانی : – پیشگیری از سردرد های میگرنی، حملات حاد میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از آن، درمان انواع سردرد نظیرسردردهای خوشه ای و تنشی، سردردهای قبل و حین دوران قاعدگی
اطلاعات دارویی کپسول میگرافار 240 میلی گرم

کپسول میگرافار   Migraphar Capsule
مواد موثره ی  گیاهان تاناستوم و کامومیل

کپسول گیاهی «میگرافار» از مواد موثره ی گیاه تاناستوم (از تیره کاسنی) با نام علمی
 «Tanacetum parthenium»و نام عمومی « Feverfew» و بابونه آلمانی با نام علمی «Matricaria recutita»  و نام عمومی « German chamomile»  ساخته شده است که علاوه  بر تسکین سردردهای میگرنی با اثرات آرام بخشی و ضد اضطرابی خود به این بیماران کمک می کند.

موارد مصرف:
پیشگیری از سردرد های میگرنی
حملات حاد میگرن و تهوع و استفراغ ناشی از آن
درمان انواع سردرد نظیرسردردهای خوشه ای و تنشی
سردردهای قبل و حین دوران قاعدگی

مکانیسم های چند گانه اثر:
1-مهار سنتز پروستاگلاندین ها :
به دلیل وجود مقادیر درمانی پارتنولاید (ماده موثره ی اصلی گیاه تاناستوم) و دیگر مواد موثره ی گیاه ، نظیر ترانس کریز انتیل استات اثرات ضددردی و ضدالتهابی مشاهده می گردد. یک مکانیسم شناخته شده ی مربوط به  اثر ضددردی و ضد التهابی تاناستوم، مهار فسفولیپازهای سلول توسط پارتنولاید است که از آزاد شدن آراشیدونیک اسید جلوگیری می کند.
از آنجاییکه آراشیدونیک اسید پیش ساز واسطه های التهابی می باشد با مهار آن اثرات ضد التهابی مشاهده می گردد.همچنین طبق تحقیقات مشخص شده است که پارتنـولاید و کریزانتیـل استات موجب مهار پروستاگلاندین سنتتاز می شوند که درنتیجه موجب کاهش سنتز پروستاگلاندین ها و ترومبوکسان می شوند. به این ترتیب مدیاتورهای التهابی مربوطه ساخته نمی شوند و اثر ضد التهابی از این طریق اعمال می گردد.

۲- مهار ترشح گرانولی پلاکت ها:
 از آنجائیکه سروتونین نقش مهمی در پاتوژنز سردردهای میگرنی دارد و خاصیت تراکم و چسبندگی پلاکت های بیماران میگـرنی بیشتر از افراد معمـولی می باشند در ضمن آزاد سـازی سروتونین از پلاکت ها در اثر برخـی عوامل مانند آدرنالیـن تشـدید می گردد، به همین سبب یکی دیگر از مکانیسم های تایید شده در مورد اثرات ضد میگرنی مواد موثره تاناستوم مهار ترشـح گرانـولی پلاکت های خون و لوکوسیت های پلی مورفونوکلئار است. تاناستوم و پارتنولاید موجب مهار تجمع پلاکتی و مهار ترشح سروتونین  5HT  به وسیله پلاکت ها می شوند به این ترتیب از بروز سردردهای میگرنی جلو گیری می کنند.

۳- کاهش اسپاسم عضلات صاف عروق :
مواد موثره تاناستوم با بلوک کانال های پتاسیمی موجب مهار اسپاسم عضلات صاف عروق نیز می شود و از این طریق در مهار سردردهای میگرنی موثر است.

۴- اثر آرام بخشی :
وجود بابونه آلمانی در این کپسول به دلیل دارا بودن آپی ژنین که بعنوان یک لیگاند برای رسپتورهای بنزودیازپینی عمل می کند و دارای اثر سینرژیسم با آپی ژنیـن موجود در گیاه تاناستـوم می باشد موجب افزایش اثرات ضد اضطـرابی و آرام بخشی این دارو می گردد.

هستی (1401/4/21)
من این دارو را استفاده کردم بسیار مفید و موثر بود و دیگه خبری از سردردهای وحشتناکی که می کشیدم نیست .تشکر از تیم سازنده ی این دارو و جناب دکتر نوروزی بابت تجویز این دارو

چنانچه در خصوص "کپسول میگرافار 240 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب