کپسول هیپوفار

Hypophar Capsule

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی نوتک فار [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
  • قیمت هر بسته : 356000 ریال (تعیین قیمت توسط داروخانه روزانه دکتر آروین انصاری)
  • کاربرد درمانی : بهبود عملکرد دستگاه قلبی عروقی، پیشگیری از آترواسکلروز، پیشگیری و کنترل فشار خون کاهش کلسترول، TGو LDL کاهش قند خون، آنتی اکسیدان قوی، تقویت کننده سیستم ایمنی
اطلاعات دارویی کپسول هیپوفار

کپسول هیپوفار: Hypophar Capsule   
مواد موثری برگ گیاه زیتون

کپسول گیاهی «هیپوفار» از مواد موثره ی برگ گیاه زیتون با نام علمی   (Olea Europaea )  و نام عمومی  (Olive)  که خواص ویژه ای دارند و بر مبنای دوز درمانی استاندارد شده اند فرموله شده است. 

موارد مصرف : 
بهبود عملکرد دستگاه قلبی عروقی 
کاهش فشار خون
با تنظیم دوز  جهت پیشگیری (روزانه 1-2 عدد کپسول) وجهت کاهش فشار خون (روزانه 3-5 کپسول طبق نظر پزشک ) اثر مطلوب مشاهده می شود.

مواد موثره ی برگ گیاه زیتون دارای اثرات زیر می باشند :
پیشگیری از آترواسکلروز
پیشگیری و کنترل فشار خون 
کاهش کلسترول  ،  TGو LDL 
کاهش قند خون 
آنتی اکسیدان  قوی
تقویت سیستم ایمنی 

مکانیسم اثرات :
- پیشگیری از آترواسکلروز:
از عوامل اولیه و شروع آترواسکلروز، اختلال در اعمال سلولهای اندوتلیال دیواره داخلی شریانها می باشد. مواد مؤثره ی برگ زیتون با مکانیسم های چند گانه و اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مانع بروز این اختلال می شوند. همچنین ترکیبات پلی فنل موجود در برگ زیتون بطور مستقیم از چسبیدن گلبول های سفید و پلاکتها به دیواره داخلی شریان ها و تشکیل پلاکهای اولیه و تجمع پلاکتها جلوگیری کرده و بدین ترتیب از تنگ شدن و انسداد عروق جلوگیری می کنند.

- پیشگیری و کنترل فشار خون:
مهمترین ماده مؤثره زیتون الئوروپین است که میزان آن در برگ زیتون به مراتب بیشتر از سایر قسمت های گیاه می باشد. الئوروپین از طریق مهار مستقیم و غیر مستقیم و قابل برگشت کانال کلسیمی نوعL و احتمالاً با مهارACE و اثر مدری باعث کاهش فشار خون سیستولی و دیاستولی می شوند و این اثر با کاپتوپریل در دوز مجاز روزانه به یک اندازه است.
- فلاونوئیدهای برگ زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی بوده و آسیبهای بافتی ناشی از رادیکالهای آزاد را بطور قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. طبق مطالعات خاصیت آنتی اکسیدانی برگ زیتون دو برابر بیشتر از گیاه خار مریم و چای سبز گزارش شده است. همچنین قدرت آنتی اکسیدانی اولئوروپین بیشتر از ویتامینهای C وEمی باشد.

- ترکیبات لوتئولین  و اولئانولیک اسید در برگ زیتون باعث کاهش سطح گلوکز خون از طریق افزایش جذب گلوکز محیطی و افزایش سطح انسولین می شوند.

- مواد موثره برگ زیتون دارای اثرات پیشگیری از تجمع چربیها در کبد    (hepatic steatohepatitis )  بوده و این دارو در پیشگیری و درمان کبد چرب   اثرات خوبی دارد .

مهدی قراخانلو (1400/1/18)
من قرص لوزار ۲۵ استفاده میکنم..یک عدد صبح و یک عدد شب..بعضی شبها هم اسپرین ۸۰..روزی یک ازعدد ازاین قرص بندازم اشکالی نداره؟

چنانچه در خصوص "کپسول هیپوفار" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه