کپسول نازوفار

Nausophar Capsule

این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
داروسازی نوتک فار [ ایران ]
داروهای گیاهی
  • دمای نگهداری : كمتر ٣٠ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
اطلاعات دارویی کپسول نازوفار

موارد مصرف :

– تهوع و استفراغ دوران بارداری

– تهوع و استفراغ و سرگیجه بیماری حرکت ( ماشین زدگی ، دریا زدگی…)

– تهوع ناشی از میگرن

– تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی

– تهوع واستفراغ ناشی از جراحی و داروهای بیهوشی

بر اساس منابع و مستندات معتبر، زنجبیل با نام علمی Zingiber officinale و نام عمومی Ginger اثرات معجزه آسایی در درمان بیماریهای مختلف داشته است . یکی از مهم ترین اثرات این گیاه اثر ضدتهوع آن می باشد. شرکت داروسازی « نو تک فار » کپسول گیاهی « نازوفار» را از موادموثره ی ریزوم گیاه زنجبیل به عنوان یک ضد تهوع بسیار قوی فرموله نموده است.

مکانیسم اثر:

خواص ضد تهوع زنجبیل بیشتر مربوط به دو ماده موثره ی جینجرول و شوگااُل است .

برخلاف سایر داروهای ضد تهوع که مکانیسم ضد تهوع آنها با تاثیر بر سیستم اعصاب مرکزی است ، زنجبیل با تاثیر بر فعالیت دستگاه گوارش ، تحریک جریان بزاق ، تحریک ترشح صفرا و ترشحات معدی عمل می کند . همچنین موجب کاهش انقباضات و افزایش حرکات دستگاه گوارش می شود.

جینجرول و شوگااُل و برخی از ترکیبات محلول در چربی زنجبیل مانند گالانولاکتون به عنوان آنتاگونیست گیرنده های سرو تونینی عمل می کنند و از این طریق نیز به اثرات ضد تهوعی زنجبیل کمک می کنند .

کمیسیونE *مصرف زنجبیل را در بیماری مسافرت تایید کرده است.

 کمیسیون E *یک سازمان نظارتی دولتی در کشور آلمان است که با همکاری پزشکان و داروسازان مجرب به تدوین و انتشار مقالات در زمینه ارزیابی ایمنی و اثربخشی و مطالعات بالینی گیاهان دارویی که قبلا در طب سنتی و بومی استفاده شده است می پردازد و یک مرجع معتبربین المللی محسوب می شود.چنانچه در خصوص "کپسول نازوفار" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

داروسازی نوتک فار

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوریپا داروسازی عبیدی استخدام اینستاگرام دارویاب هانی ژل فروشگاه دارویی دارویاب- داروخانه آن لاین آفتوژل اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب