کپسول نازوفار

Nausophar Capsule

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی نوتک فار [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٣٠ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی:خیر شیمی درمانی : خیر تحت نظارت : خیر فروش با نسخه : خیر
  • کاربرد درمانی : کپسول نازوفار از عصاره ریشه زنجبیل تهیه شده است و می تواند به تثبیت فشار خون فرد و ثابت نگه داشتن عملکرد سیستم گوارش منجر شود. به این طریق استفاده از کپسول نازوفار می تواند به تسکین حالت تهوع کمک کند. کپسول نازوفار برای افرادی که از حالت تهوع ناشی از حرکت ماشین، بارداری، شیمی درمانی و میگرن شکایت دارند قابل استفاده است
اطلاعات دارویی کپسول نازوفار

کپسول نازوفار   Nausophar Capsule
مواد موثره ی ریزوم گیاه زنجبیل

کپسول نازوفار    از مواد مؤثره ی ریزوم گیاه زنجبیل با نام علمی «Zingiber officinale» و با نام عمومی «Ginger» ساخته  شده است.
بر اساس منابع و مستندات معتبر، زنجبیل اثرات معجزه آسایی در درمان بیماریهای مختلف داشته است . یکی از مهم ترین اثرات این گیاه اثر ضدتهوع آن می باشد. 

موارد مصرف : 
- تهوع و استفراغ دوران بارداری
- تهوع و استفراغ و سرگیجه مسافرت 
- تهوع ناشی از میگرن
-تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی
-تهوع واستفراغ ناشی از جراحی و داروهای بیهوشی

مکانیسم اثر:
خواص ضد تهوع زنجبیل بیشتر مربوط به دو ماده موثره ی جینجرول و شوگااُل است. 
برخلاف سایر داروهای ضد تهوع که مکانیسم ضد تهوع آنها با تاثیر بر سیستم اعصاب مرکزی است ، زنجبیل با تاثیر بر فعالیت دستگاه گوارش ، تحریک جریان بزاق ، تحریک ترشح صفرا و ترشحات معدی عمل می کند . همچنین موجب کاهش انقباضات و افزایش حرکات دستگاه گوارش می شود.
جینجرول و شوگااُل و برخی از ترکیبات محلول در چربی زنجبیل مانند گالانولاکتون به عنوان آنتاگونیست گیرنده های سرو تونینی عمل می کنند و از این طریق نیز به اثرات ضد تهوعی زنجبیل کمک می کنند .

کمیسیونE *مصرف زنجبیل را در بیماری مسافرت تایید کرده است.

*کمیسیون E یک سازمان نظارتی دولتی در کشور آلمان و یک مرجع معتبر بین المللی در ضمینه داروهای گیاهی است .علی حسنی (1399/11/3)
سلام. وقتتون بخیر. این دارو همون قرص زنجبیله؟ ممنون

چنانچه در خصوص "کپسول نازوفار" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه