کپسول نازوفار

Nausophar Capsule

این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
داروسازی نوتک فار [ ایران ]
داروهای گیاهی
  • دمای نگهداری : كمتر ٣٠ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
اطلاعات دارویی کپسول نازوفار

موارد مصرف :

– تهوع و استفراغ دوران بارداری

– تهوع و استفراغ و سرگیجه بیماری حرکت ( ماشین زدگی ، دریا زدگی…)

– تهوع ناشی از میگرن

– تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی

– تهوع واستفراغ ناشی از جراحی و داروهای بیهوشی

بر اساس منابع و مستندات معتبر، زنجبیل با نام علمی Zingiber officinale و نام عمومی Ginger اثرات معجزه آسایی در درمان بیماریهای مختلف داشته است . یکی از مهم ترین اثرات این گیاه اثر ضدتهوع آن می باشد. شرکت داروسازی « نو تک فار » کپسول گیاهی « نازوفار» را از موادموثره ی ریزوم گیاه زنجبیل به عنوان یک ضد تهوع بسیار قوی فرموله نموده است.

مکانیسم اثر:

خواص ضد تهوع زنجبیل بیشتر مربوط به دو ماده موثره ی جینجرول و شوگااُل است .

برخلاف سایر داروهای ضد تهوع که مکانیسم ضد تهوع آنها با تاثیر بر سیستم اعصاب مرکزی است ، زنجبیل با تاثیر بر فعالیت دستگاه گوارش ، تحریک جریان بزاق ، تحریک ترشح صفرا و ترشحات معدی عمل می کند . همچنین موجب کاهش انقباضات و افزایش حرکات دستگاه گوارش می شود.

جینجرول و شوگااُل و برخی از ترکیبات محلول در چربی زنجبیل مانند گالانولاکتون به عنوان آنتاگونیست گیرنده های سرو تونینی عمل می کنند و از این طریق نیز به اثرات ضد تهوعی زنجبیل کمک می کنند .

کمیسیونE *مصرف زنجبیل را در بیماری مسافرت تایید کرده است.

 کمیسیون E *یک سازمان نظارتی دولتی در کشور آلمان است که با همکاری پزشکان و داروسازان مجرب به تدوین و انتشار مقالات در زمینه ارزیابی ایمنی و اثربخشی و مطالعات بالینی گیاهان دارویی که قبلا در طب سنتی و بومی استفاده شده است می پردازد و یک مرجع معتبربین المللی محسوب می شود.علی حسنی (1399/11/3)
سلام. وقتتون بخیر. این دارو همون قرص زنجبیله؟ ممنون

چنانچه در خصوص "کپسول نازوفار" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی نوتک فار

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن مرهم سفید بتاهیل محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی ونوستات استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب