شربت کالیک 120 میلی لیتری

Culic 120ml Syrup

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
داروسازی نوتک فار [ ایران ]

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی:خیر شیمی درمانی : خیر تحت نظارت : خیر فروش با نسخه : خیر
  • قیمت هر بسته : 740000 ریال (تعیین قیمت توسط داروخانه روزانه دکتر آروین انصاری)
  • کاربرد درمانی :

    ترکیب مواد موثره ی دو گیاه شیرین بیان و آویشن باغی اثرات ضد ویروس، ضد التهاب و التیام دهنده طبیعی را دارا می باشند. کاهش اسپاسم عضلات تنفسی و تحریک حرکت مژک ها در مجاری تنفسی جزء اثرات اثبات شده مواد موثره ی این دو گیاه است. عصاره گیاه انیسون جهت تشدید اثرات درمانی و بعنوان عطر و طعم دهنده و همچنین عسل به عنوان شیرین کننده وخلط آور در فرمولاسیون شربت کالیک بکار رفته است. شربت کالیک در موارد زیر استفاده می شود: - گلودرد، لارنژیت و برونشیت - سرفه و رفع علائم سرماخوردگی - تب و آنفلوانزا - موثر بر انواع ويروس ها منجمله سارس وكرونا ويروس استفاده از تکنیک های جدید و علمی داروسازی در مراحل فرمولاسیون و تولید شربت کالیک بکار گرفته شده است. شربت کالیک در مجموع یک داروی ضد سرفه فوق العاده محسوب می شود.

اطلاعات دارویی شربت کالیک 120 میلی لیتری

شربت کالیک  Culic ®
مواد موثره ی شیرین بیان و  آویشن باغی 

شربت 120  میلی لیتری   

موارد مصرف:
– گلودرد، لارنژیت و برونشیت
– سرفه و رفع علائم سرماخوردگی
– تب و آنفلوانزا
-موثر بر انواع ويروس ها منجمله سارس وكرونا ويروس 

(صفحه ١٤٤ مقاله و تحقيق پيوست وريفرنسهاي مطروحه در صفحه ١٤٧)

در صورتی که پزشک یا داروساز هستید، جهت دریافت نمونه محصول اینجا کلیک کنید

شربت کالیک

 

این شربت از مواد موثره ی ریشه گیاه شیرین بیان با نام علمی «Glycyrrhiza glabra» و نام عمومی «Licorice» و مواد موثره ی گیاه آویشن با نام علمی«Thymus vulgaris» و نام عمومی «Thyme» و همچنین از مواد موثره ی گیاه انیسون با نام علمی «Pimpinella anisum» و نام عمومی «Anise» بعنوان عطر و طعم دهنده و تقویت کننده اثرات دارو و عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی ساخته شده است.

موادموثره موجود در اين شربت با رعايت استانداردهاي بين المللي وبر اساس اصول داروسازي مدرن گياهي دوزاژ واثرات دارويي ودرماني ياد شده از آن گرفته شده است.

مکانیسم اثر:
طبق تحقیقات انجام شده اثر ضد باکتری وضد ويروسي ترکیبات موجود در مواد موثره ي ریشه گیاه شیرین بیان (مشاهده مقاله)  به خوبی مشخص شده است.این ترکیبا ت با مکانیسمهای مختلفی اثرات ضد التهابی نيز از خود نشان میدهند که عبارتند از :مهار فعالیت تیروزیناز ، مهار تولید آنیون سوپر اکساید ، مهار فعالیت سیکلو اکسیژناز،  مهار غیر مستقیم تجمع پلاکتی و مهار فسفو لیپاز A2
گلیسیریزین جزء اصلی مواد موثره ی ریشه شیرین بیان می باشد که موجب تحریک تولید اینتر فرون گاما توسط Tcells می گردد و در نتیجه اثرات ضد ویروسی در عفونت های ویروسی نظیرآنفلوانزا ،سارس وكرونا ويروس از خود نشان میدهد . از طرفی مواد موثره این گیاه با اثر خلط آوری و باز کنندگی برونش  (برونکو دیلاتوری) و ضد سرفه خود درمصارف درمانی ذکر شده موثر می باشند.

تیمول و کارواکرول، از مواد موثره ی اصلی آویشن باغی، با  اثرات ضد اسپاسمی و ضد سرفه خود اثرات این دارو را تقویت می نمایند و باعث تحریک حرکت مژک ها در مخاط دستگاه تنفسی می گردند.اثر برونکو دیلاتوری آنها  از طریق تحریک بتا آدرنو رسپتور،  مهار رسپتور هیستامینی H1  ، مهار کانال کلسیمی و باز کننده کانال پتاسیی اعمال می گردد.

همچنین مواد موثره ی گیاه انیسون علاوه بر خاصیت عطر و طعم دهندگی دارای اثرات مشابه شیرین بیان و آویشن باغی در درمان سرفه و رفع علائم سرماخوردگی می باشد.

در این دارو از عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی و مناسب که اثرات درمانی این دارو  را نیز تقویت می کند استفاده شده است.
https://t.me/ktpcoo

اين دارو از طريق پخشهاي نخبگان، توزيع داروپخش ،
اكسير ،ارمغان طبيعت سبز درداروخانه هاي سراسر كشور توزيع ميشود و در صورت موجود نبودن درداروخانه قابل سفارش دهي ازطريق داروخانه به پخش و تحويل به بيمار ظرف يكروز خواهد بود.

خرید شربت کالیک

سایه (1400/11/16)

سلام من یه بچه ی 9ماهه دارم که علامت سرما خوردگی داره آیا این شربت براش مفیده بهش بدم ممنون 🙏 میشم راهنمایی کنید.

دکتر فاطمه یاری - دکترای داروسازی (1400/11/16)

سلام با توجه به ترکیبات گیاهی شربت کالیک که حاوی عسل، اویشن و انیسون هست بهتر است زیر یکسال استفاده نشود.

علی نعمتی (1400/1/20)

سلام بمدت 6سال واندی است که طرف راست گلوم وگوشم سرخ ودرد دارد به پزشک هم رفتم وبعداز آزمایش همه چیز نرمال بود وفقط گفتند حساسیته منتهی بعضی موقع خارش باعث سردردم میشه وتمامی فصلها همینطوره.آیا این شربت برای درمانش خوبه یانه؟

زهرا محرمی (1400/1/6)

سلام پسر من ۲سالشه چند روزه خیلی سرفه میکنه و تنگی نفس میگیره این شربتو بهش بدم ضرری براش نداره؟

حبیب اله نجاران (1399/12/24)

جسارتا برای افرادی که مشکل یبوست دارند مفیده،آیا اثر سوء ندارد.ممنون از شما

محمد پرکی (1399/12/24)

۳۶۰ دانه از قرص زاویترول و. ۱۰ تا قوطی شیر خشک بیومل سوی ممنون

حجت چالاک (1399/12/4)

لطفا بفرمائید برای افراد دیابتی ضرر دارد یا نه.

چنانچه در خصوص "شربت کالیک 120 میلی لیتری" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image