شربت کالیک 120 میلی لیتری

Culic 120ml Syrup

این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
داروسازی نوتک فار [ ایران ]
داروهای گیاهی
  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
اطلاعات دارویی شربت کالیک 120 میلی لیتری

شربت کالیک  Culic ®
مواد موثره ی شیرین بیان و  آویشن باغی 

شربت 120  میلی لیتری   

موارد مصرف:
– گلودرد، لارنژیت و برونشیت
– سرفه و رفع علائم سرماخوردگی
– تب و آنفلوانزا
-موثر بر انواع ويروس ها منجمله سارس وكرونا ويروس 
(صفحه ١٤٤ مقاله و تحقيق پيوست وريفرنسهاي مطروحه در صفحه ١٤٧)

شربت کالیک

 

این شربت از مواد موثره ی ریشه گیاه شیرین بیان با نام علمی «Glycyrrhiza glabra» و نام عمومی «Licorice» و مواد موثره ی گیاه آویشن با نام علمی«Thymus vulgaris» و نام عمومی «Thyme» و همچنین از مواد موثره ی گیاه انیسون با نام علمی «Pimpinella anisum» و نام عمومی «Anise» بعنوان عطر و طعم دهنده و تقویت کننده اثرات دارو و عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی ساخته شده است.

موادموثره موجود در اين شربت با رعايت استانداردهاي بين المللي وبر اساس اصول داروسازي مدرن گياهي دوزاژ واثرات دارويي ودرماني ياد شده از آن گرفته شده است.

مکانیسم اثر:
طبق تحقیقات انجام شده اثر ضد باکتری وضد ويروسي ترکیبات موجود در مواد موثره ي ریشه گیاه شیرین بیان (مشاهده مقاله)  به خوبی مشخص شده است.این ترکیبا ت با مکانیسمهای مختلفی اثرات ضد التهابی نيز از خود نشان میدهند که عبارتند از :مهار فعالیت تیروزیناز ، مهار تولید آنیون سوپر اکساید ، مهار فعالیت سیکلو اکسیژناز،  مهار غیر مستقیم تجمع پلاکتی و مهار فسفو لیپاز A2
گلیسیریزین جزء اصلی مواد موثره ی ریشه شیرین بیان می باشد که موجب تحریک تولید اینتر فرون گاما توسط Tcells می گردد و در نتیجه اثرات ضد ویروسی در عفونت های ویروسی نظیرآنفلوانزا ،سارس وكرونا ويروس از خود نشان میدهد . از طرفی مواد موثره این گیاه با اثر خلط آوری و باز کنندگی برونش  (برونکو دیلاتوری) و ضد سرفه خود درمصارف درمانی ذکر شده موثر می باشند.

تیمول و کارواکرول، از مواد موثره ی اصلی آویشن باغی، با  اثرات ضد اسپاسمی و ضد سرفه خود اثرات این دارو را تقویت می نمایند و باعث تحریک حرکت مژک ها در مخاط دستگاه تنفسی می گردند.اثر برونکو دیلاتوری آنها  از طریق تحریک بتا آدرنو رسپتور،  مهار رسپتور هیستامینی H1  ، مهار کانال کلسیمی و باز کننده کانال پتاسیی اعمال می گردد.

همچنین مواد موثره ی گیاه انیسون علاوه بر خاصیت عطر و طعم دهندگی دارای اثرات مشابه شیرین بیان و آویشن باغی در درمان سرفه و رفع علائم سرماخوردگی می باشد.

در این دارو از عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی و مناسب که اثرات درمانی این دارو  را نیز تقویت می کند استفاده شده است.
https://t.me/ktpcoo

اين دارو از طريق پخشهاي نخبگان، توزيع داروپخش ،
اكسير ،ارمغان طبيعت سبز درداروخانه هاي سراسر كشور توزيع ميشود و در صورت موجود نبودن درداروخانه قابل سفارش دهي ازطريق داروخانه به پخش و تحويل به بيمار ظرف يكروز خواهد بود.

خرید شربت کالیک

چنانچه در خصوص "شربت کالیک 120 میلی لیتری" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی نوتک فار

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن ونوستات محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب