کپسول ونوستات 120 میلی گرم

VENUSTATE 120MG CAP

در کدام داروخانه موجود است؟

داروسازی ابوریحان [ ایران ]

اطلاعات دارویی کپسول ونوستات 120 میلی گرم

ونوستات - داروی ضد چاقی

ونوستات® چیست؟

ونوستات® یک داروی ضد چاقی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد که جهت کاهش وزن و نگهداری این وضعیت و نیز کاهش ریسک برگشت چاقی به کار می رود. ونوستات® با مهار عملکرد آنزیم لیپاز معده و پانکراس، باعث مهار هضم و جذب چربی غذا و دفع آنها می شود که در نتیجه کاهش وزن را به دنبال دارد.

مزایای ونوستات® ابوریحان:

اثربخشی یکسان و قابل توجه در مقایسه با برند اصلی دارو

مطالعه ای بصورت کارآزمایی بالینی دوسویه کور و تصادفی توسط مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم ولی عصـر دانشگاه علوم پزشکی تهران از خرداد 87 لغایت خرداد 88 انجام گرفته است. 68 بیمار غیر دیابتیک، بدون بیماری زمینه ای دیگر با شاخص ورودی BMI>30 انتخاب گردیدند و به صورت تصادفی به دو گروه مساوی تقسیم شد و تحت درمان با دو داروی زنیکالâ و ونوستاتâ بصورت دوبار در روز و قرص مکمل مولتی ویتامین روزانه قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که هر دو داروی ونوستاتâ و زنیکالâ اثرات یکسان و قابل توجه در کاهش وزن و کاهش سطح چربی خون و لپتین داشتند و از این جهت می توانند در کنترل اختلالات متابولیک مثل دیابت و هیپرلیپدمی و حتی بیماری های قلبی و عروقی تا حدی موثر باشند .

موثر در کاهش ریسک بروز و درمان دیابت و بیماری های قلبی و عروقی

مطالعات بالینی متعددی بیانگر اثر بخشی ارلیستات درافزایش حساسیت بدن به هورمون انسولین و در نتیجه کاهش ریسک بروز دیابت و اثرات آنتی آتروژنیک این دارو در کنترل و کاهش ریسک حوادث قلبی عروقی می باشند.

نحوه مصرف دارو:

هر کپسول 120 میلی گرمی باید در هر وعده غذایی توسط مصرف کننده میل شود (به همراه غذا یا تا 1 ساعت پس از آن). اگر یک وعده غذایی به هر دلیلی حذف شده و یا فاقد چربی باشد از مصرف دوز لازم ونوستات® جهت آن وعده اجتناب شود.

توجه!

به دلیل کاهش جذب ویتامین های محلول در چربی هنگام مصرف این دارو، توصیه می شود همراه ونوستات®، مولتی ویتامین یا ویتامین های محلول در چربی بصورت جداگانه مصرف شود.

ونوستات پلاس® محصول جدید ابوریحان:

این محصول نوید بخش پذیرش بهتر درمان توسط مبتلایان به چاقی است. از آنجائیکه ارلیستات جذب ویتامینهای محلول درچربی و بتاکاروتن ها را کاهش می دهد، مصرف مولتی ویتامینهای حاوی ویتامین های محلول درچربی توصیه می شود. شرکت ابوریحان با ساخت محصولی جدید و قرار دادن قرص های مولتی ویتامین در کنار کپسول های ونوستات توانسته گامی مثبت در جهت کاهش عوارض ناشی از کمبود ویتامین های محلول در چربی در بدن و پذیرش بهتر درمان توسط مبتلایان به بیماری چاقی بردارد.

کپسول مولتی ویتامین حاوی 200 واحد ویتامین A، 400 واحد ویتامین D و 30 واحد ویتامین E بوده و باید روزانه 1 عدد به فاصله 2 ساعت از مصرف ونوستات® ترجیحاً قبل از خواب مصرف شود.

بسته بندي:

کپسول ونوستات® به صورت بسته های 21 تایی (3 بلیستر 7 تایی در یک جعبه) می باشد.

همچنین محصول ونوستات® پلاس به صورت بسته های 21 تایی (3 بلیستر 7 تایی در یک جعبه) به همراه یک بلیستر 10 تایی کپسول مولتی ویتامین می باشد.

وب سایت ونوستات®:

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ونوستات® به آدرس زیر مراجعه نمایید:

www.venustat.com/

حسن مرادی (1401/5/10)
عوارض جانبی نداره .. میشه راهنمایی کنید من چند روزی هست بعدازغذا میل میکنم ممنونم راهنمایی کنید
دکتر فاطمه پورحاتمی - داروساز (1401/5/10)
همداه با مصرف دارو ویتامین های K,E,D,Aمصرف کنید.
صدیقه شفیعی (1399/12/20)
سلام من کپسول ونوستات ۱۲۰ استفاده میکنم و راضی هستم اما الان بعضی ها میگن عوارضی چون سرطان رو ب همراه داره آیا این حرف درسته؟؟؟؟؟؟
زهرا (1399/12/16)
سلام زهرا هستم ۶۵ کلیو وزن دارم می توانم این قرص مصرف کنم وهیچ بیمارخاصی ندارم واین قرص چه عوارضی داره
سعید (1399/12/6)
سلام. من چون مصرف چربیمم کم شده روزانه یه دونه با ناهار میخوردم. الان بعد ۴ روز معدم به شدت اسیدی شده و معده درد شدید دارم. نمیدونم چیکار کنم وقتم ندارم برم دکتر. اجبارا دارم الومینیوم ام جی میخورم و مصرف قرص رو قطع کردم شاید این اسید معدم خنثی شه!!!
تجلی (1399/11/11)
سلام دفع چربی و بی اختیاری دفع ان از بارزترین عوارض این قرص است ایا جایگزین بهتری دارید که معرفی کنید؟

چنانچه در خصوص "کپسول ونوستات 120 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی ابوریحان

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوتریو ونوستات آپیرابان فرگلایسین لوسیدامین اعزام دانشجو به روسیه اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب