قرص روکشدار ونووین 360 میلی گرم

VenoVine 360MG F.C TAB

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟

داروهای گیاهی

اطلاعات دارویی قرص روکشدار ونووین 360 میلی گرم

اجزاء فرآورده: Extract of Vitis vinifera L. Red leaves

اطلاعات دارویی قرص روکش­دار ونووین

هر قرص روکش‌دار دارای 360 میلی‌گرم عصارۀ خشک برگ قرمز انگور که دارای حداقل 25 میلی‌گرم فلاونوئید (کوئرستین بتا­دی­گلوکورونید) است. سایر اجزای فرآورده، عبارتند از: آویسل، کروسپوویدین، پی‌وی‌پی، تالک و استئارات منیزیم.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر

عصارۀ برگ قرمز انگور غنی از فلاونویید­های متعدد به­صورت گلیکوزید/گلیکورونوید، به­ویژه ترکیبات کوئرستین­3-O-بتاـ­دی­ـ­­گلوکورونید و ایزوکوئرسیترین (کوئرستین-3-O­-بتا­گلوکوزید) بوده که دارای فعالیت ضدّالتهابی و آنتی­اکسیدانی و بازدارندۀ تجمع پلاکت­ها می­باشد (1-7). این عصاره و فلاونوئیدهای آن، محافظت­کنندۀ اپیتلیوم عروقی است، غشاء­ها را تثبیت می­کند و الاستیسیتی آن­ها را افزایش می­دهد. عصارۀ برگ انگور همچنین بازدارندۀ هیالورونیداز بوده، احتمالاً از طریق تقویت دیوارۀ عروق، نشت پروتئین­های پلاسما یا آب به داخل بافت­های بینابینی پیرامون عروق را کاهش داده، تشکیل ادما را بازداشته و ادمای موجود را کاهش می­دهد. مطالعات in vivo نشان می­دهد که عصارۀ برگ انگور بر دیوارۀ عروق اثرات ضدّ التهابی دارد و دیواره­های مویرگی را تقویت می­کند.

داروی تهیه­شده در جلوگیری، بهبود و درمان علائم واریس ناشی از نارسایی مزمن وریدی (CVI)، شامل تورم، درد، خستگی، سنگینی عروق واریسی، تغییر رنگ پوست، خشک و سخت­شدن پوست پا، خاصیت ضدّ التهابی و کمک به تقویت دیوارۀ رگ­ها و بهبود گردش خون و بهبود درد بعد از اسکروتراپی مؤثر می­باشد.

موارد مصرف

پیش‌گیری و درمان علائم واریس پا (مانند تورم، سنگینی، خستگی و مورمورشدن) ناشی از نارسایی مزمن وریدی و درد بعد از اسکلروتراپی وریدی.

موارد منع مصرف

چنانچه به عصارۀ برگ انگور یا هر یک از اجزای این فراورده حساسیت دارید از مصرف آن خودداری نمایید.

فراورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید. دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی­گراد نگهداری کنید. نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

عوارض جانبي

بین یک درصد تا یک در هزار علائمی در دستگاه گوارش چون تهوع و درد شکم، خارش پوستی عمومی، حساسیت و کهیر و علائم غیر قابل پیش­بینی دیگر ممکن است دیده شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

مقدار مصرف دارو

افراد بزرگسال می‌توانند روزانه یک یا دو قرص را قبل از غذا با آب مصرف کنند.

نوع بسته بندی

قرص روکش­دار ونووین:6 بلیستر 10 عددی در جعبه (60 عددی) همراه با بروشور.

شرایط نگهداری

فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید. دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی­گراد نگهداری کنید. نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

چنانچه در خصوص "قرص روکشدار ونووین 360 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image