کئسول نرم ژلومینت آی بی اس 0.2 میلی لیتر

Gelomint IBS 0.2ml Enteric Soft Capsule

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
داروهای گیاهی
  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
اطلاعات دارویی کئسول نرم ژلومینت آی بی اس 0.2 میلی لیتر

ژلومینت آی بی اس

هر کپسول نرم دارای 2/0 میلی لیتر اسانس نعنا فلفلی (منتول حداقل 40 درصد) در 1/0 میلی لیتر روغن سویا می¬باشد. در تولید دیواره کپسول از ژلاتین، گلیسرول، هایپروملوز استات سوکسینات، تری اتیل سیترات، دی اکسید تیتانیوم و سدیم کاپر کلروفیلین استفاده شده است.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر:

اسانس نعنا فلفلی با مسدود کردن کانال های کلسیمی، از انقباض عضلات صاف دستگاه گوارش جلوگیری می نماید. این اسانس با مهار استیل کولین و هیستامین، اسپاسم روده را مهار می کند.

موارد مصرف:

کپسول نرم ژلومینت حاوی اسانس طبیعی استخراج شده از گیاه نعنا فلفلی است که برای تسکین علائم سندرم روده تحریک پذیر(IBS) استفاده می¬شود.

ژلومینت باعث شل شدن اسپاسم در عضله دیواره روده می¬شود و به بازگرداندن انقباضات روده ای طبیعی کمک می¬کند. این امر به کاهش به دام انداختن هوا و محتویات روده کمک می¬کند و همینطور نفخ شکم، باد، ناراحتی و درد را کاهش و تسکین می¬دهد.

موارد منع مصرف:

این فرآورده در بیماران دارای حساسیت به اسانس نعنا فلفلی یا هر یک از اجزاء این فراورده منع مصرف دارد.

عوارض جانبي:

همانند همۀ داروها ژلومینت ممکن است عوارض جانبی داشته باشد هرچند در همه افراد مشاهده نمی¬شود. سوزش معده ممکن است با مصرف ژلومینت ایجاد شود. در صورت ایجاد و توسعه این علایم استفاده دارو را قطع کرده با پزشک خود تماس بگیرید.

هشدارها و احتیاط­های لازم:

مقدار مصرف دارو:

افراد بالغ یک کپسول سه بار در روز ترجیحا قبل از غذا با آب مصرف شود. از مصرف بلافاصله بعد از غذا خودداری کنید. مدت استفاده به علائم بستگی دارد. اگر علائم شما بعضی اوقات شدید است می¬توانید دو کپسول روزی سه مرتبه استفاده کنید. ژلومینت را باید تا زمانیکه علائم بیماری از بین برود استفاده کرد که در صورت نیاز ممکن است تا سه ماه طول بکشد.

نوع بسته بندی:

کپسول نرم روده­ای ژلومینت :3 بلیستر 10 عددی در جعبه (30 عددی) همراه با بروشور.

شرایط نگهداری:

دارو را دور از دسترس کودکان، و در دمای کم¬تر از 30 درجۀ سانتی¬گراد نگه¬داری کنید.

نگه‌داری دارو در بسته‌بندی اولیه باعث حفاظتِ آن در برابر رطوبت محیط می‌شود.

دور از نور مستقیم آفتاب نگه¬داری شود

www.vashapharma.com

چنانچه در خصوص "کئسول نرم ژلومینت آی بی اس 0.2 میلی لیتر" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی گیاهی وشا دارو پارس (دانش بنیان)

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن لووتیروکسین آپیرابان فرگلایسین اکولایف رازک اعزام دانشجو به روسیه اعزام دانشجو به روسیه اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب