کرم موضعی آرتریکام

Arthricom Topical Cream

در کدام داروخانه موجود است؟

داروهای گیاهی

اطلاعات دارویی کرم موضعی آرتریکام

اطلاعات دارویی کرم موضعی آرتریکام

10 گرم کرم شامل 5/3 گرم عصاره فلوید (2:1) ریشۀ کامفری (Symphytum Officinale) می­باشد. برخی از اجزای دیگر فرآورده شامل اسانس رزماری و سایر ترکیبات معطر (اسانس لاواند و لیمونن) پارابن و استئاریل الکل می­باشد.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر

عصارۀ ریشۀ گیاه کامفری به‌طور سنتی در اروپا برای تسکین درد، التهاب و تورم عضلات و مفاصل نوع آرتریت دژنراتیو استفاده می­شده ‌است. در سال‌های اخیر، مطالعات بالینی جامع در این زمینه انجام شده که اثربخشی کرم و پماد کامفری در کاهش درد عضلات و مفاصل در ۱۰۵ بیمار بررسی و اثرات آن تأیید شده ‌است. در مطالعۀ دیگری اثر¬بخشی کرم¬های با مقدار متفاوت عصارۀ کامفری در درمان 215 بیمار مبتلا به درد کمر تایید شد. این مطالعه نشان داد که با استفاده از کرم با درصد بالاتری از عصارۀ کامفری نتایج مؤثرتری گرفته می‌شود. اثربخشی کرم و پماد ریشۀ کامفری در درمان بیماران مبتلا به استئوآرتریت زانو مورد بررسی قرار گرفته‌است. در این مطالعه بیماران تیمارشده با عصارۀ ریشۀ کامفری درد کم‌تر و تحرک بیش‌تر زانو در مقایسه با بیماران تحت درمان با دارونما داشتند. در این مطالعات توانایی کامفری در تسکین درد آرتریت دژنراتیو تأیید شده‌است.

موارد مصرف

برای درمان موضعی درد و تورم در آرتروز زانو (نوع دژنراتیو)، درد عضلانی حاد (میالژیا) اطراف ستون فقرات، رگ‌به‌رگ‌شدن، کبودی، کوفتگی و آسیب بعد از ورزش و تصادفات.

موارد منع مصرف

این دارو در بیماران دارای حساسیت به عصارۀ ریشۀ کامفری یا هر یک از اجزای این فرآورده منع مصرف دارد.

دارو را دور از دید و دسترس کودکان نگه­دارید.

دارو را در دمای کمتر از ۳۰ درجۀ سانتی­گراد نگه­دارید.

عوارض جانبي

واکنش­های رایج حساسیت هنگام استفاده از داروهای با مصرف جلدی ممکن است مشاهده شود. همچنین علائم غیرقابل پیش­بینی دیگر ممکن است دیده شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

هشدارها و احتیاط­های لازم

از تماس محصول با چشم و غشاء مخاطی یا گذاشتن آن اطراف چشم یا دهان خودداری کنید.

بعد از استفاده لطفا دست خود را بشویید.

مقدار مصرف دارو

متناسب با شدت علائم، ۲ تا ۴ بار در روز، مقدار کافی از کرم را روی پوست بگذارید و ماساژ دهید.

برای افراد بالغ و کودکان بالای ۳ سال قابل استفاده­است. افراد بین ۳ تا ۱۲ سال بیش از یک هفته مصرف نکنند.

به­طور معمول می­توان مصرف این کرم را تا زمان کاهش علائم یا طبق دستور پزشک ادامه داد.

نوع بسته بندی

کرم موضعی تیوب 100گرمی در جعبه همراه با بروشور.

شرایط نگهداری

فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید. دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی­گراد نگهداری کنید. نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

چنانچه در خصوص "کرم موضعی آرتریکام" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب