قرص ترووریلکس

NervoRelax Tablet

در کدام داروخانه موجود است؟

داروهای گیاهی

  • دمای نگهداری : كمتر ٢٥ درجه سانتيگراد
  • بیمارستانی : خیر
  • شیمی درمانی : خیر
  • تحت نظارت : خیر
  • فروش با نسخه : خیر
  • کاربرد درمانی : قرص ترووریلکس از عصاره شقایق زرد تهیه شده است و می تواند برای کمک به تنظیم خواب و رفع مشکل بی خوابی استفاده شود. قرص ترووریلکس دارای اثرات آرامبخش روی سیستم اعصاب مرکزی است و می تواند با کاهش فعالیت مغز اثرات آرامبخش و خواب آور خود را اعمال کند. استفاده از قرص ترووریلکس علاوه بر رفع بی خوابی به بهبود کیفیت خواب نیز کمک می کند.
اطلاعات دارویی قرص ترووریلکس

واسکوویتا

هر قرص حاوی 550 میلی¬گرم پودر ریشه مریم گلی قرمز (دارای حداقل66/0 میلی¬گرم از Tashinone IIA) می¬باشد. سایر اجزای فرآورده، عبارتند از: آویسل، کروسپوویدین، پی‌وی‌پی، تالک و استئارات منیزیم.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر:

گیاه مریم گلی قرمز برای چندین دهه به¬صورت گسترده¬ای در کلینیک¬های چین، کره، ژاپن و در ایالات متحده و چندین کشور اروپایی به¬منظور درمان انواع بیماری¬های قلبی و عروقی (بیماری¬های مرتبط با اختلالات عروق ریز مانند بیماری¬های قلبی عروقی، عروق مغز)، مشکلات گردش خون، سکته مغزی ایسکمیک و آنژین پکتوریس استفاده شده است و مطالعات بسیاری نیز به¬منظور یافتن فعالیت¬های بیولوژیکی و مکانیسم¬های مرتبط با این فعالیت¬ها انجام شده است. مریم گلی قرمز به¬طور رسمی در فارماکوپه چین فهرست شده است، همچنین امروزه در فهرست فارماکوپه¬های مختلف اروپا، بریتانیا و آمریکا قرار گرفته است. تا به امروز، بیش از ۲۰۰ ترکیب در عصاره گیاه مریم گلی قرمز شناسایی شده است که ترکیبات موجود در بخش لیپوفیل عمدتا شامل تانشینون¬ها می¬باشند و در بخش هیدروفیل عصاره ترکیبات مختلف به¬ویژه اسیدهای فنولی از جمله سالویونیک اسید می¬باشند که فعالیت فارماکولوژیک آنها مطالعه و اثبات شده است.

اثرات مفید مریم¬گلی قرمز بر قلب و عروق مربوط به "رقیق¬سازی" خون و کاهش "لخته شدن" خون و همچنین "تقویت" خون و "بهبود گردش" خون و اثرات جانبی دیگر چون اثرات آنتی¬اکسیدانی و اثرات ضد التهابی می¬باشد. گیاه مریم¬گلی قرمز توانایی ریلکس کردن عروق کرونر در قلب را دارد و تاثیر آنتی¬اکسیدانی بر روی بافت ماهیچه قلب (میوکاردیوم) دارد و باعث کاهش ضخامت لایه اینتیمال در شریان¬های کاروتید آسیب دیده می¬شود. همچنین مریم¬گلی قرمز مانع تجمع پلاکت¬ها و اکسید شدن LDL می¬شود. مریم¬گلی قرمز تاثیر خود را روی کاهش سایز سکته و کاهش آمار مرگ موش¬هایی که دچار حمله سکته قلبی بودند نشان داده است. خاصیت آنتی¬اکسیدانی و angiogenesis مریم گلی¬قرمز به¬عنوان فاکتور اصلی موثر در پیشگیری از بیماری¬های ایسکمی بافت قلبی پیشنهاد شده است. سالویونیک اسید به¬عنوان یکی از مهمترین مواد فعال عصاره آبی دانشن، اثرات بالقوه در پیشگیری از آسیب بافت عضله قلبی طی سکته القا شده در آزمایشات کلینیکی و حیوانی نشان داده است. در ادامه، با استفاده از تکنولوژی¬های جدید زیست ملکولی و پروتئومیکس کارکردی، تاثیر عصاره آبی مریم¬گلی قرمز بر جلوگیری از ضایعات آتروسکلروز آشکار شده است. مریم¬گلی قرمز بصورت کلینیکی برای پیش¬گیری و درمان بیماری¬های قلبی عروقی، هایپرلیپیدمیا و بیماری¬های عروق مغزی استفاده می¬شود. فرآورده¬های مریم¬گلی قرمز برای مداوای آتروسکلروز (سخت شدن رگ با تجمع پلاک¬های کلسترول) یا ناهنجاری¬های مرتبط با لخته شدن خون استفاده شده است. توانایی مریم¬گلی قرمز در رقیق کردن خون و کاهش لخته شدن خون (تاثیر مشابه وارفارین) به خوبی اثبات شده است. در یک مطالعه تصادفی، دو سو کور، کنترل شده با پلاسبو ثابت شد که عصاره مریم¬گلی قرمز فشار خون سیستولیک و ضربان قلب را کاهش می¬دهد و در بیماران مبتلا به فشارخون بالا به خوبی تحمل می¬شود (منابع ۱ تا ۱۱).

موارد مصرف:

کمک به سلامت قلب و عروق.

کمک به اتساع رگ¬های خونی، کمک به حفظ فشار خون طبیعی.

اثرات مفید بر قلب و عروق از طریق "رقیق سازی" و کاهش "لخته شدن" خون و همچنین "تقویت" و "بهبود گردش" خون.

موارد منع مصرف:

اگر شما واکنش فوق حساسیت به گیاه مریم گلی قرمز یا هر یک از اجزاء دیگر این فرآورده دارید، نباید آنرا استفاده کنید.

به¬علت نبود مطالعات کافی از مصرف آن طی دوره بارداری و شیردهی خودداری شود.

عوارض جانبي:

با مصرف مقادیر مجاز، تا کنون عوارض جانبی گزارش نشده است. ممکن است عوارض جانبی خواب آلودگی، سرگیجه، ترومبوسیتوپنی، همچنین خارش، ناراحتی معده و کاهش اشتها در برخی افراد مشاهده شود. در صورت ایجاد و توسعه علایم استفاده از فرآورده را قطع کرده با پزشک خود تماس بگیرید.

هشدارها و احتیاط­های لازم:

به این دلیل که مریم¬گلی قرمز می¬تواند در جلوگیری از تجمع پلاکت¬ها موثر باشد و می¬تواند در رقیق کردن خون تاثیر مشابه وارفارین داشته باشد, باید از استفاده آن در بیماران دارای مشکلات خون¬ریزی، قبل از عمل جراحی و یا همزمان با استفاده از داروها یا گیاهان و مکمل¬هایی که باعث رقیق شدن خون می¬شوند، جلوگیری کرد. از نظر تئوری می‌توان گفت که به¬دلیل داشتن ترکیبات با ساختار مشابه گلیکوزیدهای قلبی، مریم¬گلی قرمز همراه با داروهای حاوی این گلیکوزیدهای قلبی از جمله دیگوکسین می¬تواند اثرات جانبی چون آریتمی را افزایش دهد. همچنین در مصرف این فرآورده با داروهای میدازولام و داروهایی که به¬وسیله سیتوکروم پ۴۵۰ متابولیزم می¬شوند، باید احتیاط شود.

مقدار مصرف دارو:

دو نوبت در روز هر بار دو عدد قرص. از میزان توصیه شده بیشتر استفاده نشود.

نوع بسته بندی:

قرص روکش­دار واسکوویتا:3 بلیستر 10 عددی در جعبه (30 عددی) همراه با بروشور.

شرایط نگهداری:

فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید. دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی­گراد نگهداری کنید. نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

www.vashapharma.com

چنانچه در خصوص "قرص ترووریلکس" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه