قرص اکوئیفلکس وشا 250 میلی گرم

Equiflex Vasha 250MG TAB

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟

داروهای گیاهی

  • کاربرد درمانی :

    قرص اکوئیفلکس وشا از عصاره گیاه دم اسب تهیه شده است که سرشار از ترکیبات معدنی است و می تواند به افزایش تراکم استخوان ها کمک کند. علاوه بر این استفاده از قرص اکوئیفلکس به درمان آرتروز، پوکی استخوان و تسریع و تسهیل ترمیم استخوان های شکسته نیز کمک می کند. قرص اکوئیفلکس همچنین می تواند با افزایش حجم ادرار به دفع سموم بدن منجر شود.

اطلاعات دارویی قرص اکوئیفلکس وشا 250 میلی گرم

اطلاعات دارویی قرص اکوئیفلکس وشا 250 میلی گرم
هر قرص حاوی 250 میلی­گرم پودر گیاه دم اسب (Equisetum arvense) که دارای حداقل 3/0 درصد فلاونوئید (ایزوکوئرسیتروزاید) است. گیاه دم اسب همچنین غنی از عناصر معدنی به­ویژه سیلیس (5 الی20 درصد) می­باشد.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر
اندام هوایی دم اسب (Equisetum arvense L., herba) از قرن دهم میلادی در طبّ سنتی اروپا جهت تغذیه و تأمین عناصر مورد نیاز استخوان استفاده شده­است. امروزه با مطالعات علمی انجام شده این خواص تایید شده­ است. دم اسب منبع غنی و غیرقابل جایگزین عناصر معدنی ضروری برای استخوان­ها می­باشد. تحقیقات اخیر نشان می­دهد که این گیاه منبع غنی ترکیبات فلاونوئیدی و عناصر معدنی، به­ویژه سیلیس (5 الی20 درصد)، می­باشد که این یافته­ها به درک بهتر مکانیزم عمل این گیاه کمک می­کند. دم اسب با دارا بودن سیلیس بالا، سنتز کلاژن را در استخوان و بافت همبند فعال، و بازسازی غضروف­ها را در ورم مفاصل (arthritis) تحریک می­کند. همچنین سیلیس از طریق تغذیۀ شکستگی­ها به تشکیل استخوان جدید کمک می­کند. با مصرف این گیاه، افراد مبتلا به آرتریت و رماتیسم بهبود قابل توجهی در حرکت­شان احساس خواهند کرد. مواد تشکیل­دهندۀ دم اسب به­طور قابل توجهی انعطاف­پذیری تاندون­ها را بهبود می­دهد و به محافظت از آن­ها در طول فعالیت­های ورزشی شدید (از جمله پیش­گیری از فولیکولیت عضلۀ دوسر آرنج و تنیس البو) کمک می­کند. به­دلیل مدرّ بودن گیاه دم اسب، این گیاه برای دفع سموم و مواد زائد بدن و رفع احتباس آب بدن نیز استفاده می­شود.

موارد مصرف:تأمین مواد معدنی استخوان، استحکام محل شکستگی، مؤثر در پیش­گیری و بهبود پوکی استخوان، روماتیسم و آرتروز.

موارد منع مصرف: چنانچه به گیاه دم اسب یا هر یک از اجزای این فرآورده حساسیت دارید از مصرف آن خودداری کنید.

عوارض جانبي: تاکنون عوارض جانبی به دلیل مصرف در حدّ توصیه ­شده گزارش نشده­است. در عین حال، چون این گیاه دارای آنزیم تیامیناز است ویتامین B1 بدن را تجزیه می­کند. همچنین به­دلیل بالابودن مواد معدنی در این گیاه، مصرف بیش از حدّ مجاز باعث ایجاد نارسایی در کلیه می­شود. ممکن است عوارض جانبی دیگری در برخی افراد مشاهده شود. در صورت ایجاد و توسعۀ علائم، استفاده از فرآورده را قطع کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

مقدار مصرف دارو: دو تا سه قرص در روز، ترجیحا همراه با غذا. این فرآورده نباید به­عنوان جایگزین رژیم غذایی استفاده شود. از مصرف بیش از میزان توصیه­ شده خودداری شود.

نوع بسته بندی: قرص اکودیفلکس وشا :90 عدد در قوطی درون جعبه همراه با بروشور.

شرایط نگهداری:
- دارو را دور از دسترس کودکان، و در دمای کم­تر از 25 درجۀ سانتی­گراد نگه­داری کنید.
- نگه‌داری دارو در بسته‌بندی اولیه باعث حفاظتِ آن در برابر رطوبت محیط می‌شود.
- دور از نور مستقیم آفتاب نگه­داری شود

میلاد علیزاده (1401/12/6)

درود به شما در این هوای سرد براتون شروع هفته و آدینه عالی آرزو میکنم... اینطور سخن میگم؛ پدر بنده مشکلات فشار،قند و پروستات دارن،البته شرایط نورمال هست همیشه زیر نظر دکترهستن و در کنارش مصرف داروها...! و ۶۸سال سن دارن، ,اینارو برای کمی آشنایی با پدرم گفتم. ۳ماه پیش استخوان ران یا همون فمور شکست،در وسط ران مورب جابجا شده نوع شکستگی و از همون نقطه خطی به سمت پایین اینارو گفتم که بگم بعد آخرین بار که رفتیم دکتر و دارو دادن که همه مکمل است ولی توی این چند هفته که گذشته اصلا خواب شب ندارن راهنمایی کنین

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/12/8)

قرص ملاتونین ۳ میلی گرم استفاده کنند. اگر تاثیر نداشت به پزشک مراجعه کنید.

چنانچه در خصوص "قرص اکوئیفلکس وشا 250 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image