سافت ژل پومگا 5

Pomega 5 Softgel

در کدام داروخانه موجود است؟

داروهای گیاهی

  • قیمت هر بسته : 800000 ریال (تعیین قیمت توسط داروخانه ايران)
  • کاربرد درمانی : پومگا 5 یک ترکیب گیاهی حاوی روغن هسته انار است، سرشار از ویتامین ث بوده و دارای اثرات آنتی اکسیدانی می باشد. از این رو استفاده از پومگا 5 می تواند به کلاژن سازی در پوست کمک کند و منجر به شادابی و جوان سازی پوست شود. پومگا 5 همچنین می تواند با مهار رادیکال های آزاد از آسیب های اکسیداتیو پوست جلوگیری می کند و به از بین بردن و کم رنگ شدن لک های صورت کمک می کند.
اطلاعات دارویی سافت ژل پومگا 5

اطلاعات دارویی کپسول نرم پومگا5- 500 میلی گرم

هر کپسول نرم حاوی 500 میلی¬گرم روغن دانۀ انار است که دارای حداقل 70 درصد پانیسیک اسید می-باشد. در تولید دیواره کپسول از ژلاتین و گلیسرول استفاده شده¬است.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر:

اسيدهاي چرب غير¬اشباع بخش عمدۀ تركيبات روغن دانۀ انار را تشكيل مي‌دهد. اسيدهاي چرب غالب در اكثر ارقام بررسي‌شدۀ انار، اسيد پانیسیک (47 تا 88 درصد) و اسيد لينولئيك (5 تا 16 درصد) هستند. اسيدهاي چرب اولئيك، پالمتيك، استئاريك، پالميتولئيك، آراشيدونيك، لائوريك و كاپريليك نيز در ارقام مختلف انار شناسايي شده¬اند که شامل 80 درصد اسيدهاي چرب مزدوج است كه مهم¬ترين آن¬ها پانیسيك اسيد و اكتادكاتري¬اينويك اسيد است.

روغن دانۀ انار منبع طبیعی فیتواستروژن و آنتی‌اکسیدان قوی، اسید چرب مزدوج امگا5 و منبع غنی و کمیاب گیاهی CLA (لینولنیک اسید مزدوج) است. روغن دانۀ انار محافظت¬کنندۀ سلامت پستان، رحم، پروستات، قلب و پوست می¬باشد. این روغن همچنین در مدیریت علائم منوپاز، خنثی‌کردن اسیدیتۀ خون و تنظیم pH خون مفید است و سلامت و جوانی پوست را به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضدّ پیری و ضدّ التهابی حفظ می¬کند.

روغن دانۀ انار اثرات ضدّ التهابی و بازدارندگی در بیوسنتز پروستاگلاندین، لوکوترین¬ها و ترومباکسون¬ها دارد که نقش اساسی در فرایند التهاب، تجمع پلاکت و تشکیل لایۀ آتروما و فرایندی که با بیماری‌های قلب و عروق مرتبط هستند دارند. این روغن دارای اثرات متعددی چون ظرفیت فیتو استروژنیک، بازدارندۀ تکثیر سلول¬های سرطانی سینه، پروستات و کولون در محیط کشت بافت، باززایی پوست، ارتقا سطح تحمل گلوکز و سرکوب التهاب مرتبط با چاقی می¬باشد. همچنین بهبود پروفایل لیپیدی در چربی خون به دلیل استفاده از روغن دانۀ انار به اثبات رسیده‌است.

روغن دانۀ انار یک مکمل غذایی آنتی‌اکسیدان غنی از پانیسیک اسید است که رگ¬های خونی را منعطف و الاستیک نگه می¬دارد که منجر به فشار خون سالم می¬شود. این روغن همچنین به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند و برای بهبود عملکرد روده مناسب است. این روغن یک آنتی¬اکسیدان قوی است و مقاومت بدن را از طریق تقویت سیستم ایمنی افزایش می¬دهد. همچنین این روغن از سلامت قلب محافظت می-کند. در سلامت پوست، نقش مؤثری دارد و اثرات بازسازی¬کننده، ضدّ پیری و ضدّ التهابی دارد.

روغن دانۀ انار به¬عنوان مکمل غذایی ایمنو فاقد اثرات سمی تأییدشده است و تا دوز 50000 پی¬پی¬ام آن عوارض جانبی مشاهده نشده¬است.

پلي¬فنل¬هاي روغن از فعاليت آنزيم¬هاي ايكوسانوئد سيكلواكسيزناژ جلوگيري مي¬كند. پانیسیک اسيد يك بازدارندۀ بيوسنتز پروستاگلاندين است. همچنین يك عامل سيتوتوكسيك براي سلول-هاي سرطاني محسوب مي¬شود كه اين خاصيت آن احتمالاً به¬خاطر جلوگيري از فعاليت پراكسيداسيون چربي¬ها است. پانیسیک اسيد روغن دانۀ انار، از بيوسنتز پروستاگلاندين (كه در غلظت پايين فعاليت آنزيم اورنيتين كربوكسيلاز decarbixylase Ornithine را تشويق مي¬كند) جلوگيري مي¬كند.

موارد مصرف:

کمک به افزایش اپیدرم و بازسازی و جوان‌سازی سلول¬های پوست

ضدّ التهاب

 آنتی‌اکسیدان قوی

 کاهش کلسترول خون

 از بین‌برندۀ رادیکال¬های آزاد (که فرایند پیری را سرعت می‌بخشند و منجر به از دست‌رفتن انعطاف پوست می¬شوند.)

 ظرفیت فیتو استروژنیک (تسکین‌دهندۀ علائم منوپاز).

موارد منع مصرف:

اگر شما واکنش فوق حساسیت به روغن دانۀ انار یا هر یک از اجزاء دیگر دارو دارید، نباید دارو را استفاده کنید.

عوارض جانبي:

ممکن است عوارض جانبی در برخی افراد مشاهده می شود. در صورت ایجاد و توسعه علایم استفاده از فراورده را قطع کرده با پزشک خود تماس بگیرید.

هشدارها و احتیاط­های لازم:

مقدار مصرف دارو:

دو کپسول در روز برای کمک به حفظ سطح کلسترول طبیعی خون.

یک کپسول برای محافظت در برابر استرس¬های اکسیداتیو.

این فرآورده نباید جایگزین رژیم غذایی معمول استفاده شود. بیش از میزان توصیه¬شده مصرف نشود.

نوع بسته بندی:

کپسول نرم پومگا5 :6 بلیستر 10 عددی در جعبه (60 عددی) همراه با بروشور.

شرایط نگهداری:

دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید.

نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

فراورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید.

www.vashapharma.com

چنانچه در خصوص "سافت ژل پومگا 5" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب