کرم موضعی ونووین

VenoVine Topical Cream

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
داروهای گیاهی
اطلاعات دارویی کرم موضعی ونووین

اجزاء فرآورده: Extract of Vitis vinifera L. red leaves

تولید کننده: داروسازی گیاهی وشا دارو پارس (ایران)

اطلاعات دارویی کرم موضعی ونووین

هر 10 گرم کرم حاوی 282 میلی‌گرم عصارۀ نرم برگ انگور قرمز که دارای حداقل 10 میلی‌گرم فلاونویید (کوئرستین بتا-دی-گلوکورونید) است.

آثار فارماکولوژیکی و مکانیزم اثر

عصارۀ برگ قرمز انگور غنی از فلاونویید­های متعدد به­صورت گلیکوزید/گلیکورونوید، به­ویژه ترکیبات کوئرستین­3-O-بتاـ­دی­ـ­­گلوکورونید و ایزوکوئرسیترین (کوئرستین-3-O­-بتا­گلوکوزید) بوده که دارای فعالیت ضدّالتهابی و آنتی­اکسیدانی و بازدارندۀ تجمع پلاکت­ها می­باشد (1-7). این عصاره و فلاونوئیدهای آن، محافظت­کنندۀ اپیتلیوم عروقی است، غشاء­ها را تثبیت می­کند و الاستیسیتی آن­ها را افزایش می­دهد. عصارۀ برگ انگور همچنین بازدارندۀ هیالورونیداز بوده، احتمالاً از طریق تقویت دیوارۀ عروق، نشت پروتئین­های پلاسما یا آب به داخل بافت­های بینابینی پیرامون عروق را کاهش داده، تشکیل ادما را بازداشته و ادمای موجود را کاهش می­دهد. مطالعات in vivo نشان می­دهد که عصارۀ برگ انگور بر دیوارۀ عروق اثرات ضدّ التهابی دارد و دیواره­های مویرگی را تقویت می­کند.

داروی تهیه­شده در جلوگیری، بهبود و درمان علائم واریس ناشی از نارسایی مزمن وریدی (CVI)، شامل تورم، درد، خستگی، سنگینی عروق واریسی، تغییر رنگ پوست، خشک و سخت­شدن پوست پا، خاصیت ضدّ التهابی و کمک به تقویت دیوارۀ رگ­ها و بهبود گردش خون و بهبود درد بعد از اسکروتراپی مؤثر می­باشد.

موارد مصرف

در جلوگیری، بهبود و درمان علائم واریس شامل تورم، درد، خستگی، سنگینی پا، تغییر رنگ و خشک و سخت‌شدن پوست پا ناشی از نارسایی مزمن عروق (Chronic Venus Insufficiency) مؤثر می‌باشد. با ماساژ ملایم کرم روی پوست، گردش خون بهبود می‌یابد و پاهای خسته و سنگین آسوده و احیاء می‌شوند.

موارد منع مصرف

چنانچه به عصارۀ برگ انگور یا هر یک از اجزای این فراورده (به‌ویژه سالیسیلیک اسید) حساسیت دارید از مصرف آن خودداری نمایید.

در صورت مشاهدۀ التهاب پوست، فلبیت، سفتی بافت پوست، درد شدید، زخم یا تورم ناگهانی باید با پزشک خود مشورت کنید.

از تماس محصول با چشم و غشاء مخاطی یا گذاشتن آن روی پوست برش‌خورده، اطراف چشم یا دهان خودداری کنید.

بعد از استفاده لطفا دست خود را بشویید.

هشدارها و احتیاط­ های لازم

در صورت مشاهدۀ التهاب پوست، فلبیت، سفتی بافت پوست، درد شدید، زخم یا تورم ناگهانی باید با پزشک خود مشورت کنید.

از تماس محصول با چشم و غشاء مخاطی یا گذاشتن آن روی پوست برش‌خورده، اطراف چشم یا دهان خودداری کنید.

بعد از استفاده لطفا دست خود را بشویید.

مقدار مصرف دارو

افراد بزرگسال می‌توانند روزانه صبح و عصر (حداقل یک‌بار در روز) از کرم استفاده کنند. یک لایۀ نازک از کرم را روی پوست بمالید و از پایین پا به سمت ران ماساژ دهید تا کاملاً جذب پوست شود.

نوع بسته بندی

کرم موضعی تیوب 100گرمی در جعبه همراه با بروشور.

شرایط نگهداری

فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری کنید. دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتی­گراد نگهداری کنید. نگهداری در بسته بندی اولیه انجام شود تا از رطوبت محیط حفظ شود.

چنانچه در خصوص "کرم موضعی ونووین" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

داروسازی گیاهی وشا دارو پارس (دانش بنیان)

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن محصولات بارج اسانس لووتیروکسین ونوستات اینستاگرام دارویاب اکولایف رازک پودر شیرین کننده رژیمی دورالایف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب