آمبنونیوم کلراید

پاراسمپاتومیمتیک ها
این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف آمبنونیوم کلراید

این فراورده برای درمان میاستنی گراو بکار می رود.

مکانیسم اثر آمبنونیوم کلراید

این دارو از هیدرولیز شدن استیل کولین توسط استیل کولین استراز جلوگیری می کند و در نتیجه انتقال تکانه های عصبی از محل اتصال عصب- عضله را تسهیل می نماید.

منع مصرف آمبنونیوم کلراید

در صورت حساسیت مفرط نسبت به آنتی کولین استراز، انسدادهای مکانیکی روده ها و مجاری ادراری نباید این دارو را مصرف کرد.

عوارض جانبی آمبنونیوم کلراید

آریتمی، افت فشار خون، کاهش بازده قلبی، بلوک گره دهلیزی بطنی، تشنج، اختلال در تکلم، سرگیجه، سردرد و کاهش هشیاری، واکنش های آلرژیک، اسهال، کرامپ های شکمی، فلج عضلانی تنفسی، لارنگواسپاسم و اختلال در تنفس از عوارض جانبی این دارو هستند.

تداخلات دارویی آمبنونیوم کلراید

اثرانسداد عصبی – عضلانی ناشی از آمینوگلیکوزید های سیستمیک، سایر داروهای آنتی کولین استراز، سوکسینیل کولین را تشدید می کند. این دارو اثرداروهای آنتی کولینرژیک، را کاهش می دهد. گلوکوکورتیکوئیدها اثر آنتی کولین استراز ها را کاهش می دهند. منیزیم به علت اثر مستقیم مهاریبر عضلات اثر ترکیبات آنتی کولین استرازها را کاهش می دهد.

هشدار ها آمبنونیوم کلراید

1- برای بیماران مبتلا به آسم، صرع، برادیکاردی، انسداد کرونری، واگوتونی، هیپروتیروئیدیسم، آریتمی قلبی یا زخم گوارشی باید با احتیاط کامل مصرف شود.
2- به دلیل احتمال حساسیت مفرط در تعداد کمی از بیماران، آتروپین و اپی نفرین باید در دسترس باشد.

توصیه های دارویی آمبنونیوم کلراید

عدم حساسیت به آنتی کولین استرازها ممکن است در بعضی بیماران مشاهده شود. در چنین مواردی، بیمار باید تحت مراقبت قرار گیرد، کمک تنفسی ممکن است مورد نیاز باشد. مقدار مصرف باید کاهش یابد یا مصرف قطع شود تا بیمار مجدداً حساس شود.
گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
00052

مطالب و رویداد های ویژه

چنانچه در خصوص "آمبنونیوم کلراید" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
گلوریپا داروسازی عبیدی استخدام اینستاگرام دارویاب هانی ژل فروشگاه دارویی دارویاب- داروخانه آن لاین آفتوژل اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب