گاباپنتین

داروهای ضد صرع

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

 

اکتوپنتین

اکتوپنتین نام تجاری داروی گاباپنتین است که توسط کارخانه داروسازی اکتوورکو تولید می شود. 

گاباپنتین چیست؟
آیا گاباپنتین اعتیاد آور است؟ مخدر است؟
آیا مصرف گاباپنتین تست اعتیاد را مثبت می کند؟
گاباپنتین ضد درد است یا ضد اضطراب؟
آیا گاباپنتین داروی ضد افسردگی است؟
پیش از مصرف گاباپنتین
نحوه مصرف
توصیه های گاباپنتین
عوارض شایع
عوارض نادر و خطرناک

 

گاباپنتین چیست؟  

گاباپنتین یکی از داروهای پرمصرف از گروه داروهای ضد صرع است .این دارو خط اول درمان نوعی صرع به نام صرع جزئی می باشد. در این بیماری حملات تشنج کوتاه مدت در اثر اختلال جریان الکتریکی سلول های یک سمت مغز رخ می دهد.از این رو علائم نیز در بخشی از بدن بروز می کند.گاباپنتین با کاهش جریان الکتریکی غیر طبیعی سلول های مغزی به تنهایی یا همراه با سایر داروهای ضد صرع جهت کاهش حملات تشنج استفاده می شود.

گاباپنتین همچنین در درمان دردهای مزمن ناشی از آسیب عصبی نیز تجویز می شود .این نوع درد که به درد نوروپاتیک معروف است می تواند علل مختلفی مانند دیابت و یا زونا داشته باشد.
علاوه بر اینها گاباپنتین برای جلوگیری از حملات میگرن نیز تجویز می گردد.

 

آیا گاباپنتین اعتیاد آور است؟

بله. مصرف بیش از حد گاباپنتین اعتیاد آور است و بعضی افراد از این دارو به عنوان ماده مخدر استفاده می کنند. استفاده مداوم از این دارو وابستگی فیزیکی ایجاد می کند، بنابر این در مصرف این دارو دقت کنید و بدون تجویز پزشک و به مدت طولانی استفاده نکنید. ولی این دارو جزء داروهای مخدر و مشتقات تریاک و حتی جزء داروهای تحت کنترل نیز طبقه بندی نمی شود.

 

آیا مصرف گاباپنتین تست اعتیاد را مثبت می کند؟

خیر. اصولا تست های تشخیص مواد اعتیاد اور نسبت به گاباپنتین غیر فعال است و در نتیجه آزمایش تاثیری ایجاد نمی کند. مگر اینکه آزمایش اختصاصی جهت تعیین گاباپنتین انجام شود.

 

گاباپنتین ضد درد است یا ضد اضطراب؟

گاباپنتین یک داروی ضد تشنج و ضد دردهای عصبی است. اما برای درمان بسیاری از بیماری‌های دیگر، از جمله اضطراب، ترک الکل و گرگرفتگی هم کاربرد دارد.

 

آیا گاباپنتین داروی ضد افسردگی است؟
گرچه گاباپنتین جزء داروهای ضد تشنج طبقه بندی می شود ولی به دلیل اینکه نرون های مغز را آرام می کند به عنوان یک داروی کمکی برای بهبود خلق و خو، درمان افسردگی و بیماری دوقطبی و همچنین به عنوان ضد اضطراب استفاده می شود.


پیش از مصرف گاباپنتین 
-در صورت بارداری یا اقدام به بارداری و شیردهی پزشک خود را مطلع نمایید.
-در صورت سابقه ی مشکلات کلیوی، دیابت بیماری های اعصاب و روان و حساسیت دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید.


نحوه ی مصرف گاباپنتین
- دارو را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید . مصرف این دارو باتوجه به وضعیت و نوع مشکل شما متفاوت می باشد.
-از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد،مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باشد.اگرچه ممکن است در چند هفته ی ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود،با این حال درمان خودرا ادامه دهید و طبق برنامه ی منظم به پزشک خود مراجعه کنید و همچنین برای بهبود روند درمان کلیه ی مشکلات و مسائل خودرا از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید .
-قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می تواند عوارض نامناسبی از جمله بروز حمله ي تشنجي برای بیمار در برداشته باشد لذا قطع اين دارو بايدبصورت تدريجي و تحت نظر پزشك انجام شود.
-ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.کپسول یا قرص را بصورت کامل با یک لیوان آب ببلعید و از بازکردن یا جویدن آن بپرهیزید.
-در صورت فراموش كردن مصرف يك نوبت دارو بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد مگر آنكه زمان ياد آوري به نوبت مصرف بعدي دارو نزديك باشد.در اين شرايط نوبت فراموش شده را مصرف نكنيد و نوبت بعدي را در زمان خودش مصرف كنيد اما به هيچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نكنيد.
_در صورتی که فرم خوراکی مایع برای شما تجویز گردیده است ،مقدار مصرف در هر نوبت را با سرنگ مخصوص به طور دقیق اندازه گیری نمایید و در مورد نحوه مصرف و اندازه گیری ،با داروساز خود مشورت نمایید.
-در صورتی که همزمان با مصرف گاباپنتین از شربت های ضداسید معده و یا هرگونه دارو جهت درمان سوهاضمه استفاده می نمایید، مصرف گاباپنتین را با این دارو ها حداقل دو ساعت فاصله دهید.


توصیه های گاباپنتین
-در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.
بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید .
-به دليل عوارض ناشي از اين دارو براي جنين ،درصورتي كه قصد بارداري يا شك به بارداري داريد حتما پزشك خود را جهت تغيير دارو مطلع سازيد و در زمان مصرف اين دارو از روش مناسب جهت پيشگيري از بارداري استفاده نماييد.
-در ابتداي شروع درمان بيماري صرع با گاباپنتین ممكن است تعداد يا نوع حملات تشنج كمي تغيير كند اما نگران نباشيد زيرا به مرور اين مشكل برطرف مي شود.لذا احتياطات لازم را رعايت كنيد و با پزشك خود در تماس باشيد.
-رانندگی برای بیماران مبتلا به صرع مناسب نمی باشد اما در صورتی که در مدت یک سال تشنجی رخ نداده باشد، می توان با نظر پزشک و با احتیاط ، مجددا شروع به رانندگی نمود. با این حال در صورتی که رانندگی می کنید باید حواستان به زمان مصرف داروها و خواب آلودگی ناشی از آنها باشد.


عوارض شایع گاباپنتین 
-خواب آلودگی، خستگی، سرگیجه و مشکلات بینایی مانند تاری دید از عوارض این دارو می باشد لذا تا زمانی که اثر دارو از بین نرفته از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید .
_برای سردرد احتمالی ناشی از مصرف این دارو از داروساز خود درمورد داروی ضد درد مناسب سوال بفرمایید.
_خشکی دهان نیز از علائم مربوط به مصرف این دارو میباشد که با آدامس یا آبنبات فاقد شکر می توان آن را برطرف نمود .
-در صورت احساس تهوع ناشی از مصرف این دارو ،مصرف غذاهای سبک و ساده و پرهیز از غذاهای پرچرب و پر ادویه این مشکل را برطرف می سازد.
_تغییرات گوارشی مانند یبوست و اسهال ممکن است در اثر مصرف این دارو رخ دهد.
-در صورت یبوست یک رژیم مناسب غذایی سرشار از فیبر و مصرف مایعات به مقدار مناسب و در مورد اسهال نیز مصرف مایعات به مقدار کافی موثر می باشد.
-افزايش وزن نيز از عوارضي مي باشد كه ذهن بيماران مصرف كننده را مشغول مي كند.اما در صورت رعايت يك رژيم غذايي مناسب و داشتن فعاليت بدني متناسب با وزنتان جاي نگراني در اين مورد وجود ندارد.
-از آنجا که مصرف گاباپنتین لثه های شما را حساس می کند، لازم است در مدت درمان با این دارو بهداشت دهان و دندان را کاملاً رعایت نمایید و از مسواک نرم استفاده کنید.
-در صورت بروز علائم آنفولانزا، گرگرفتگی، افزایش فشار خون، تغییرات ناگهانی وزن، تغییرات شدید خلق و خو، مشکلات حرکتی، احساس لرزش، مشکلات خواب و تنفسی، سرفه،تغییرات لثه ها، درد عضلانی یا مفصلی،ورم پا و مچ و سایر موارد حتماً به پزشک خود مراجعه نمایید .


عوارض نادر اما مهم
-در موارد کمی مصرف گاباپنتین همراه با مواردی نظیر مشکلات خونی جدی یا اختلال در عملکرد پانکراس و کبد بوده است. با اینکه این عوارض نادر می باشند ، در صورت معده درد شدید همراه با تهوع (احتمال اختلال و التهابدر پانکراس )، لکه های قرمز پوستی ،التهاب دهان یا صورت(علائم حساسیت دارویی )،زردی پوست یا چشم(احتمال اختلال در کبد ) و خونریزی یا کبودی غیرطبیعی (احتمال مشکلات خونی ) فوراً پیش از مصرف نوبت بعدی دارو، به پزشک خود مراجعه نمایید.
-این دارو می تواند عوارض نادر اما مهمی داشته باشد که علی رغم اینکه احتمال وقوع آنها کم می باشد اما پیگیری و توجه به آنها بسیار مهم می باشد.لذا در صورت داشتن علائم سرفه همراه با گلودرد ،خشکی و التهاب چشم وبروز لکه های قرمز پوستی فوراًبه پزشک خود یا مرکز درمانی مراجعه کنید.


قرص گاباپنتین
گاباپنتین بصورت قرص 800 میلی گرم در داروسازی تهران شیمی با نام برند گابافورت 800 تولید می شود و در سایر موارد قرص گاباپنتین در کشور تولید نمی شود و بصورت کپسول موجود است.


گاباپنتین 100
پر مصرف ترین شکل دارویی گاباپنتین بصورت 100 میلی گرم است که ضعیف ترین فرم دارویی گاباپنتین محسوب می شود. کپسول های 300 و 400 میلی گرم نیز در کشور تولید می شود.


آیا کپسول گاباپنتین مسکن است
گرچه گاباپنتین در دسته بندی داروهای مسکن طبقه بندی نمی شود ولی به دلیل گاهش انتقال عصبی در بسیاری از موارد به عنوان مسکن از این دارو استفاده می شود.

 

داروهای مرتبط با گاباپنتین
سدیم والپراوت، آلفن ایکس ، بکلوفن، تیزانیدین، سلکوکسیب، پیراستام، نوروبیون، دگزامتازون، تریامسینولون، پردنیزولون
 

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف گاباپنتین

الف- این دارو یک داروی ضد صرع بوده و در درمان صرع پارشیل با یا بدون ژنرالیزاسیون ثانویه مؤثر است همچنین به عنوان درمان کمکی در بیماران غیر پاسخ ده یا مقاوم به داروهای ضد صرع معمول بکار می رود برای صرع ابسنس داروی مناسبی نیست. این دارو در درمان دردهای نوروپاتیک نیز کاربرد دارد.

ب- دردهای با منشاء عصبی

مکانیسم اثر گاباپنتین

گاباپنتین با اضافه شدن یک گروه سیکلوهگزیل به گاما آمینو بوتیریک اسید GABA ساخته شده است. گاباپنتین با اتصال محکم به کانال های کلسیم حساس به ولتاژ که بر روی غشاء سلول های مغزی مستقر هستند باعث مهار دپولاریزاسیون سلول های مغزی می گردد

فارماکوکینتیک گاباپنتین

گابانپتین از طریق دستگاه گوارشی جذب شده بدنبال تجویز چند وعده خوراکی دارو، حداکثر غلظت پلاسمایی آن در عرض 2 ساعت پس از مصرف و سطح پایدار پلاسمایی آن در عرض 2-1 روز حاصل می شود. این دارو به نحو مطلوبی متابولیزه نمی شود و بیشترین مقدار دارو بصورت تغییر نیافته از طریق ادرار و مقداری از آن از طریق مدفوع دفع می شود. این دارو بطور وسیعی در سرتا سر بدن توزیع می شود ولی باند پروتئینی پلاسمایی آن پایین است. نیمه عمر حذفی آن 7-5 ساعت است. این دارو وارد شیر می شود.

عوارض جانبی گاباپنتین

*عوارض شایع (%10<):
عفونی: عفونت ویروسی
سیستم اعصاب مرکزی: آتاکسی، سرگیجه، خواب آلودگی، خستگی
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
قلبی عروقی: افزایش فشار خون، ادم محیطی، گشادی عروق
پوستی: کنده شدن پوست، راش پوستی
غدد درون ریز و متابولیسم: افزایش وزن، افزایش قند خون
گوارشی: یبوست، بیماری های دندان، اسهال، سوء هاضمه، تهوع، گاستروانتریت ویروسی، استفراغ، خشکی دهان،
ادراری تناسلی: ضعف جنسی، عفونت مجاری ادراری
ازدیاد حساسیت: حساسیت فصلی
عفونی: عفونت، زونا
سیستم اعصاب مرکزی: تفکرات نامعقول، اختلال در راه رفتن، فراموشی، گیجی، افسردگی، دیس آرتری (گفتارفلجی)، رفتار خصمانه، احساسات ناپایدار، اختلال حافظه، لتارژی، درد، صرع پایدار، سرگیجه
عصبی، عضلانی و اسکلتی: سستی، هایپرکینزی عضلات، کمردرد، ورم مفاصل، درد دست و پا، لرزش
چشمی: نیستاگموس (حرکت غیرارادی چشم)، دوبینی، تنبلی چشم، کونژنکتیویت
گوشی: عفونت گوش میانی
تنفسی: برونشیت، سرفه، خشکی گلو، نازوفارنژیت، فارنژیت، پنومونی، عفونت مجاری تنفسی، عفونت مجاری تنفسی فوقانی
متفرقه: تب، صدمات غیرمترقبه
عوارض نادر (%1>):
ازدیاد حساسیت: آنافیلاکسی، آنژیوادم
ایمونولوژی: سندرمDRESS (واکنش دارویی همراه با افزایش ائوزینوفیل و علایم سیستمیک)
سیستم عصبی: افکار خودکشی، میل به خودکشی

تداخلات دارویی گاباپنتین

*مشخصات کلی تداخلات:
- عامل ضد صرع
- اتصال به کاتیون‌های چند ظرفیتی
- افزایش فراهمی زیستی توسط هیدروکسی پروپیل بتادکس
- تشدید اثرات تضعیف‌کننده‌ CNS

تداخلات رده X (پرهیز):
آزلاستین (نازال)، برومپریدول، اورفنادرین، اوکسوممازین، پارالدهید، تالیدومید

کاهش اثرات داروها توسط گاباپنتین:
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات گاباپنتین توسط داروها:
آلومینیم هیدروکسید، نمک‌های منیزیم، مفلوکین، میانسرین، ارلیستات

افزایش اثرات داروها توسط گاباپنتین:
الکل (اتیل)، آزلاستین (نازال)، بلونانسرین، برکسانولون، بوپرنورفین، داروهای تضعیف‌کننده‌ CNS، فلونیترازپام، متوتری‌مپرازین، متی‌روسین، آگونیست های اپیوئید، اورفنادرین، اکسی کدون، پارالدهید، پیریبدیل، پرامی‌پکسول، روپینیرول، روتیگوتین، سوورکسانت، تالیدومید، زولپیدم

افزایش اثرات گاباپنتین توسط داروها:
آلیزاپرید، بریمونیدین (موضعی)، بروموپرید، برومپریدول، کانابیدیول، ماری‌جوانا (شاهدانه)، کلرمتیازول، کلرفنسین کاربامات، دایمتیندن (موضعی)، دوکسیلامین، درونابینول، دروپریدول، اسکتامین، هیدروکسی زین، گیاه کاوا، لمبورکسانت، لیسورید مالئات، لوفکسیدین، منیزیم سولفات، متوتری‌مپرازین، متوکلوپرامید، مینوسیکلین (سیستمیک)، مورفین (سیستمیک)، نابیلون، اوکسوممازین، پرامپانل، روفینامید، سدیم اکسیبات، تتراهیدروکانابینول، تتراهیدروکانابینول وکانابیدیول، تری‌مپرازین

تداخلات با غذا:
قرص و محلول (سریع رهش): مصرف غذا اثر مشخصی بر سرعت یا میزان جذب دارو ندارد.
قرص (پیوسته رهش)؛ مصرف غذا موجب افزایش سرعت و میزان جذب دارو می‌گردد.
راهکار: فرآورده‌های سریع رهش بدون ملاحظات تغذیه‌ای مصرف شوند. فرآورده‌های پیوسته رهش با غذا تجویز گردد.

هشدار ها گاباپنتین

1- در بیماران با تاریخچه اختلال سایکوتیک بایستی با احتیاط مصرف شود.
2- در بیماران دچار اختلال کلیوی نیز احتیاط توصیه می شود و بایستی در بیماران دچار کاهش عملکرد کلیوی و افراد تحت همودیالیز کاهش دوز مد نظر باشد.
3- تست مثبت کاذب پروتئین ادراری (پروتئین اوری) با مصرف این دارو دیده شده است.
4- قطع دارو باید بدقت و با مراقبت خاص انجام شود.

دارو های هم گروه گاباپنتین

پتاسیم بروماید منیزیوم سولفات کاربامازپین
فلبامات لاموتریژین لوتیراستام
اکس کاربازپین پرگابالین روفینامید
تیاگابین توپیرامات سدیم والپروات
ویگاباترین زونیساماید لاکوزامید
گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
00572
00573
00574
08460
08848

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
کپسول گاباکس 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-اکسیر 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین دی پی 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین دی پی 300 میلی گرم
کپسول گاباتین 400 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-الحاوی 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین امین 100 میلی گرم
کپسول نوروپنتین 300 میلی گرم
کپسول نورولپتین 300 میلی گرم
کپسول گاباکس 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین ام اچ دی 400 میلی گرم
کپسول گاباتین 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین رامین 100 میلی گرم
کپسول سیرنتین 100 میلی گرم
کپسول گاباتین 300 میلی گرم
کپسول نوروپنتین 400 میلی گرم
کپسول گاباپنتین ام اچ دی 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین امین 300 میلی گرم
کپسول گابالپت 300 میلی گرم
کپسول گاباکیم 300 میلی گرم
کپسول نورونتین400 میلی گرم
کپسول بایوپنتین 400 میلی گرم
کپسول نوپینتین 300 میلی گرم
کپسول پی ام اس-گاباپنتین 300میلی گرم
کپسول نوروپنتین 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-رازک 100 میلی گرم
کپسول گاباکیم 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-رازک 400 میلی گرم
کپسول بایوپنتین 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-اکسیر 400 میلی گرم
کپسول نورولپتین 100 میلی گرم
کپسول سیرنتین 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-رازک 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-جالینوس 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-اکسیر 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین دی پی 400 میلی گرم
کپسول گاباپنتین-آریا 300 میلی گرم
کپسول نورولپتین 400 میلی گرم
کپسول گاباپنتین ریحانه 300 میلی گرم
کپسول نرویز اس تی پی 300 میلی گرم
کپسول نورونتین 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین مهبان 300 میلی گرم
کپسول آپو گاباپنتین 100 میلی گرم
کپسول آپو گاباپنتین 300 میلی گرم
کپسول پی ام اس-گاباپنتین 100میلی گرم
کپسول نوپنتین 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین آنی درمان 300 میلی گرم
قرص گابافورت 600 میلی گرم
کپسول گاباپنتین درسا 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین شفا 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین پورسینا 300 میلی گرم
کپسول بایوپنتین 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین عبیدی 300 میلی گرم
کپسول ریپنتین 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین عبیدی 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین نیل فارمد 100 میلی گرم
قرص گابافورت 800 میلی گرم
کپسول گاباپنتین ریحانه 400 میلی گرم
کپسول نرویز اس تی پی 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین درسا 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین جالینوس 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین آریا 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین ریحانه 100 میلی گرم
کپسول نرویز اس تی پی 400 میلی گرم
کپسول گاباپنتی شفا 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین آنی درمان 100 میلی گرم
کپسول گاباپنتین نیل فارمد 300 میلی گرم
کپسول گاباپنتین آنی درمان 400 میلی گرم
کپسول ریپنتین 300 میلی گرم
کپسول اکتوپنتین 400 میلی گرم
کپسول اکتوپنتین 100 میلی گرم
کپسول اکتوپنتین 300 میلی گرم
مسعود میرزامحمدی (1400/12/28)

با سلام خدمت دکتر عزیز،من یکساله که وز وز گوش دارم و چهار ساله عدم تعادل و سرگیجه دارم و داروی فشار خونم میخورم لوزار۵۰اچ بخاطر فشار خونم.ام آری آی از ساقه مغز و مخچه کردم که مشکلی نداشتم و دکتر مغزو اعصاب بهم نوروتریپتیلین و گاباپنتین ۱۰۰داد که سه ماه زیر نظر دکتر مصرف کردم که سرگیجه و عدم تعادلم خوب شده بود و دکتر گفت دیگه استفاده نکن داروهاتو که بعداز یکهفته دوباره سرگیجه و عدم تعادل و وز وز گوشم برگشت که البته وز وز گوشم با دارو هم برطرف نشد،بنظر شما چیکار کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/1/4)

برای بررسی عفونت گوش میانی به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

نگار (1400/11/25)

سلام 5ساله ک‌افسردکی شدید کزفتم 10سال زندکی مشترک‌داشتم و بعداز ده سال با ی بچه‌7ساله و‌5ساله جدا شدم و الان 3ساله ک ژلاق گرفتم چ‌خدود 7ماهه ک بچهامو ندیدم در طول دوران افسردگیم دکتر بهم اسنترا100و پرفنازین داد تاثیر نداشتن دیگه خودس انه‌کاباپنتین300وکلونازپازم2میخورم ک‌خواب برم الاناس ک اونام دیگه رو تاثیر ندارن و‌شبا بیدار میشم باز بیقراری میکنم توذوخدا چکار کنم هرکز ب خودکشی فک‌نکردم اما امبد ب اینده هییییچ ندارم.کمکم کنید توروخددچا

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)

به خدا توکل کنید. برای همه، مشکلات وجود دارد. با گذشت زمان انشالله گشایش می شود.

پیمان محمدی (1400/4/29)

با سلام و عرض خسته نباشید حدود یکسال پیش عمل فتق کشاله ران بر روی من انجام شد درست قبل از عمل و هنگام تزریق آمپول بی حسی موضعی احساس کردم برقی از استخوان کشکک زانوی سمت راستم زد و به دکتر بی هوشی گفتم که در جواب فرمودند چیزی نیست که از زمان عمل تا امروز از درد شدید قسمت درونی ران پای راستم رنج میبرم بطوریکه طاقتم طاق شده و بیشتر اوقات نمیتونم حتی بایستم و باید بشینم لطفا عاجزانه تقاضا دارم مرا راهنمایی فرمائید.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/4/29)

احتمالا سوزن تزریق با عصب برخورد کرده است. با متخصص مغز و اعصاب تماس بگیرید احتمالا باید یک دوره داروهای ضد التهاب کورتون دار مصرف کنید

حسین حسین (1400/2/21)

سلام آقای دکتر..خسته نباشید..من مدت چهارساله اعتیادوترک کردم ..کمردردشدید داشتم دوماه گاباپنتین 300 مصرف میکنم ..اشتباه کردم ..ازنظرروحی ووجدانی داغونم ..اگرهم نخورم دردم بدترمیشه..نمیخام کسی بفهمه کارمم سنگینه ..لطف کنید راهنماییم کنید ..میخام دیگه نخورم ..چکارکنم

فرشید کاظمی (1400/1/14)

سلام قرص گاباپنتین برای چیست من جراحی زانو انجام دادم دکتر قرص گاباپنتین 100 برام تجویز کرد الان موارد مصرف قرص گاباپنتین را خواندم چیزی در این خصوص ذکر نشده لطفا راهنمایی کنید . ممنون

حسین خانی (1400/1/14)

کپسول گاباپنتین رازک 100 برای چیست

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/1/15)

کپسول گاباپنتین رازک 100 بیشتر به عنوان کاهش دهنده انتقال عصب کاربرد دارد. ممکن است به عنوان کاهش دهنده درد و یا در موارد آسیب عصب تجویز شود. در صرع نیز استفده می شود. بستگی به شرایط بیمار دارد، طیف کاربرد این دارو وسیع است.

هادی (1400/1/12)

سلام مصرف گاباپنتین باعث وزوز گوش میشه

معصومه بابره اصل (1400/1/9)

سلام حدود 4ماهه برای درمان زونا وورم دستم که براثر کانسر پستان دارم گاباپنتین 300استفاده میکنم که خیلی دردام کم میشه وحس خوبی دارم میخوام تزک کنم لطفا راهنمایی بفرمایید اگه ادامه دهم اشکال داره

فرزاد محمدی نژاد (1400/1/3)

با عرض سلام و خسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید این دارو را چگونه تهیه کنم

رفیعیان (1399/12/23)

سلام پدربزرگم این قرص رو مصرف میکنه خواستم بدونم همراه این قرص از مکمل سیلکون استفاده کنه موردی نداره؟؟

آرین (1399/12/22)

سلام خسته نباشید دکتر برای درد زانوی پدربزرگم دوز ۱۰۰ این دارو رو تجویز کردن ایشون جراحی قلب باز داشتن و چند بار هم مشکل گرفتگی رگ داشتن از وقتی این قرص رو شروع کردن دوبار حالشون بد شده و از قرص زیر زبونی استفاده کردن میخواستم بدونم این قرص مشکلی بوجود میاره؟؟؟

مصطفی مرزبان (1399/12/20)

سلام بنده ۳۸ساله دوماه گوش سمت راستم وزوز میکنه نوارگوش و ام ار آی گرفتم مشکلی نداشتم پزشک متخصص گاباپنتین برام تجویز کرد آیا مصرف کنم یا خیر؟؟؟ممنون

m.r (1399/12/18)

سلام ایا مصرف گاباپنتین ۳۰۰ راهی برای غلبه بر وسوسه متامفتامین یاهمان شیشه هست یا ن؟

احمد اسکندری (1399/12/10)

بنده نزدیک دو ساله که ترک کردم و بیشتر از یک سال که گاباپنتین استفاده می کنم ۳۰۰ میلی گرم روزی دو عدد و هیچ عارضه نداشته جز زیاد شدن وزن و با دکتر در جریان گذاشتم که به مدت دو الی سه هفته گاباپنتین ۱۰۰ مصرف کنم و به تدریج قطع مصرف کنم.. برای عزیزانی که در دوران ترک مواد مخدر می باشند تنها توصیه که دارم �چ‌گونه قرصی مصرف نکند تا زود تر لذت پاکی رو بچشند. و در مورد ترک اعتیاد و دوران بهبودی هر سوالی داشتند بنده در خدمتعزیزان می باشم

باربد نعیمی (1399/12/10)

سلام و تشکر فراوان برای پاسخگوئی به سوالات ممنون میشم بفرمایید در دوره درمان با قرص گاباپنتین 300 که برای دیسک گردن توسط پزشک تجویز شده، مصرف الکل مشکلی ایجاد میکند؟

حیدری (1399/11/30)

بنده فشارخون وتپش قلب دارم مدتی است که قلب درد هم دارم وپزشک این دارو را برای دردم تجویز کرده....آیا این دارو وابستگی هم داره وبرای دردم موثرهست...ممنون میشم جوابم را بدهید

اعظم خدابنده لو (1399/11/27)

سلام عزیزم من رفتم دکترزانوم دردمیکردقرص بابااین ۱۰۰ داده اما من بیماری صرع یاتشنج ندارم مصرف کنم یادته راهنماییم کنید ممنونتم میشم

پرستو جعفری (1399/11/26)

سلام من 10روز تو کما گ از کما رفتن بعد تمام بدنم فلج شد که با فیزیوتراپی برگشت اما پاهام بی حس و سنگین شده دکتر بهم گاباپنتین داد اما استفاده نکردم به نظر شما مصرف کنم تاثیر داره

مریم شیخی (1399/11/25)

سلام خسته نباشیدمن 22سالمه دکتر من قرص گاباپنتین 100رو دوروزه دکترم متخصص مغز و اعصاب برای درد دنبالچه برام تجویز کرده شب دوم خیلی عضلات مچ دستم تا شانه و پشت کتفم درد گرفته و گرفته آیا ادامه بدم مصرف این قرصو اگه فقط درد و خاموش می‌کنه من استفاده نکنم لطفا راهنماییم کنید دردش از درد دنبالچه ام خیلی شدید تربود😢

رشید کرم زاده (1399/11/19)

سلام درازمایش متادون ومرفین نشون میده بعداز3 روزنخوردم ازمایش دادم ممنون میشم ازجوابتون

مینا (1399/11/15)

سلام من تپش قلب دارم خیلی بی حوصله کم طاقت هستم حتی بچه هام نمیتونن باهام حرف بزنن دادمیزنم سرشون اصلاحوصله هیچی ندارم یکی بهم قرص گاباپنتین ۱۰۰معرفی کرددوروزه استفاده میکنم بنظرشماعوارض یامشکلی نداره ۲۳سالمه

جواد طاهری (1399/11/15)

سلام،من دکتر مغز اعصاب رفتم واسه ترک اعتیاد برام دپاکین نورتریپتیلین گاباپنتین و دو سه دارویی دیگه تجویز کرد آیا این داروها واسه بیماری اعتیاد من خوبه یا نه ممنون میشم از راهنمایی تون

زهراهراتی (1399/11/13)

سلام دکتر واسه کمر درد من قرص گاباپنتین ۱۰۰ و نوافن باهم و روزی یه عدد منیزیوم دادن..من قرص متفورمین هم استفاده میکنم واسه بارداری با هم تداخل ندارن؟ آیا باید گاپنتین و نوافن رو با هم استفاده کرد؟

مرتضی بریری (1399/11/6)

ایا این قرص برای کودکان مبتلا به پیش فعالی و شدت کم بیماری اوتیسم هم تجویز میشه، این کودک صرع نداره و و دکترشون مقدار 3 بار در روز از گاباپنتین 100 استفاده کرده. ما به شدت نگرانیم با توجه به نداشتن بیماری صرع و مقدار زیاد دوز برای کودک 8 ساله، در آینده عوارض شدید تری داشته باشه. لطفا در این مورد ما رو راهنمایی کنید، تشکر.

رضا شفیعی (1399/11/6)

با سلام عرض ادب خدمت اقای دکتر .من قرص دراگون برای زود انزالی استفاده کردم الان حدود ۱۰ ما است گرفتارش شدم .به دکتر مراجعه کردم برای ترک .برام قرص گابا پنتین رو تجویز کرده .ایا با این قرص میتونم .دراگون رو کنار بزارم.یا نه.

امیرمحمدعباسیان (1399/11/5)

سلام وقت بخیر خدمت دکترهای عزیز من به دکتر پوست مراجعه کردم واسه مشکل پوست صورت و این قرض جزو قرص هایی بود که واسم تجویز کردن. با اطلاعاتی که به دست آوردم هیچ ربطی به مسائل پوستی نداره. اطلاع دارید چرا این رو واسم تجویز کردن و هدفشون چی بوده؟

زهرا بیاتی (1399/10/29)

من درحال ترک اعتیاد هستم با شربت اپیوم شربتم الان خیلی رقیق شده درد شدید دارم از گاباپنتن ۳۰۰ میتونم استفاده کنم؟یا مسکن دیگر چه مصرف کنم لطفا زودتر جواب دهید خیلی اذیتن سنم ۴۵ ساله .ممنون.۲۳۸۴

محمد (1399/10/26)

سلام آقای دکتر آیا مصرف قرص گاباپنتین برای مدت طولانی وابستگی دارد . برای درد کمر و زانو دردی که دارم تجویز شده است .

علی محمدی (1399/10/21)

با سلام خدمت اقای دکتر ببخشید من قبلا مصرف متادون با شدت بالا شاید روزی به ۱۰۰سی سی هم میرسیدو همراهش قرص تی دی و آلپرازلام مصرف میکردم که خداروشکر رفتم کمپ و ترکشون کردم درحال حاضر پاکم ولی شبا گاباپنتین۳۰۰مصرف میکنم بخاطر دردایی ک دارم و شایدم شبی ب دوتاهم میرسه میخواستم ببینم مشکلی الان یا بعدها برام ایجاد نمیکنه مرسی اگه راهنماییم کنین ممنون

مرتضی ب (1399/10/20)

سلام مادر من دیابت دارد دکتر برای نورونتین ۳۰۰گاباپنتین درد پا هاش تب میکند بعضی وقتا سوزش دارد این چند روز مصرف میکنه زیاد خوب اثر نکرد ایا قرص دیگر هست دردپا را خوب کند

اسما (1399/10/19)

سلام علیکم مادرم ام س داره مدتیه حدودا یکسال، زبان درد گرفته دکتر براشون تجویز کرده گاباپنتین ۱۰۰بسته به دردهاشون مصرف کنن .روزی چندتا مجازیم بدیم بهشون که عادت نکنن؟؟؟چون بدنشون خیلی نسبت به داروهای شیمیایی عوارض منفی نشون میده.چندین ساله دارن داروی سنتی استفاده میکنن

ابوافضل فتحی (1399/10/5)

سلام. ببخشید خانمم بخاطر سردرد. گردن درد کلا درد تو بدنش جابجا میشد رفتم دکتر چند دارویی داد یکیش هم گاباپنتین 100داده حالا بعد از استفاده سرگیجه حالت تهوع گردن درد بی حالیش زیاد شده چه کار کنیم

حق شناس (1399/10/4)

سلام در دقفسه سینه دارم دکتر گفت قلبت نیست وگابا پنتین ۱۰۰ تجویز کرده ولی مشکل معده هم دارد این قرص مشکلی ندارد مصرف کنم

جعفر گمار (1399/9/27)

سلام دکتر یه مدت است عضلات فیله پایین کمرم میگیره ولی درد نداره حالت خشک است اما باسن بعضی وقتها درد میگیره ولی زمانی که عشلات کمرم میگره قوزک پام درد میگیره مشکل خواب هم دارم دیر میخوابم بعضی وقتها زیر پام درد میگیره بدنم وعضلاتم ضعیف شده آزمایش دادم دکتر گفت آزمایشت نرمال است دکتر بهم قرص گاباپنتین 100 داد زمانی که میخورم دچار اختلال اضطرابی و زیر پوست پای چپم لکه های قرمز جمع میشود پاهام همیشه سرد است چه کار کنم ادامه بدم دارو را نخ وریفلاکس معده هم دارم تورو خدا جوابمو بده نگرانم

محمد علی (1399/9/27)

سلام من چند روزی بود که انگشتان پای چپم سوزن سوزن می شد و احساس بی حسی در آن ناحیه مخصوصاً شب ها هنگام خواب داشتم. پیش متخصص روماتولوژی رفتم. تشخیص دادند که مشکل سیاتیک دارم. برای ۲ ماه روزانه یک کپسول گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کردند. الآن حدود ۱۰ روز است مصرف می کنم و تا کنون تاثیر خاصی نداشته است. می خواستم بدانم مصرف این دارو برای درمان سیاتیک مناسب است یا صرفاً مسکن است؟ و آیا داروهای بهتری وجود دارد. حس می کنم بدنم مقداری شل شده و در راه رفتن و ورزش کردن دچار اختلال شده ام. آیا واقعاً مصرف این دارو برای درمان سیاتیک مناسب است؟ ضمناً نتایج آزمایش خون من نشان دهنده کمبود ویتامین d بود، که در کنار گاباپنتین تجویز کردند. ممکن است مشکل از کمبود ویتامین d باشد؟

شاهین (1399/9/25)

سلام و خسته نباشید برای ترک مواد محرک(شیشه)به دکتر روانپزشک مراجعه کردم به همراه جلسات مشاوره دکتر داروهایی چون: ریتالین هیدروکسی زین گاباپنتین آلنزاپین تجویز کردن،میخواستم نظرتون رو راجع به تجویز داروها بدونم؟ چون اکثرا صبح به سختی از خواب بیدار میشم و سر کار اکثرا خواب آلود و کسل هستم یکم نسبت به داروها شک دارم ممنون میشم نظرتون رو بگید...

معراج جهانگیری (1399/9/23)

ایا کپسول گاباپنتین همراه با قرص خواب کلونازپام دو مشکلی به وجود نمی اورد برای ترک اعتیاد؟؟

ندا قاسمی (1399/9/22)

سلام،آقای دکتر بچه من ۳ سالشه و برای تشنج روزی دوعدد گاباپنتین ۱۰۰ میخوره، ۲ ساعت بعد مصرف قرص خیلی منگ و خواب آلود و شل میشه به طوری که دیگه غذا رو نمیتونه قورت بده، آیا مقدار قرص براش زیاده که اینجوری میشه؟ الان ۱ ساله داره میخوره

Leili as (1399/9/11)

سلام وقتتون بخیر ببخشید من حدودا ماهی یکبار یا کمتر سر درد میگرنی میگیرم رفتم دکتر برام گاباپنتین ۱۰۰ تجویز کردن هنوز مصرف نکردم با عوارضی که خوندم در موردش نگران شدم و نمیدونم مصرف کنم یا نه شما مصرفش را توصیه میکنین؟

مهری صفایی (1399/9/7)

سلام وقتتون بخیر. من برای درد کمر و دستم پیش دکتر متخصص رفتم و به من گاباپنتین ۳۰۰ داده گفتن روزی ۲ تا ولی این چند روز سرگیجه شدیدو سستی بدن همراه با تاری دید دارم تا حالا یک بسته اش را مصرف کردم دردم بهتر شده ولی سرگیجه خیلی اذیتم میکنه به نظر شما مقدار دوز مصرفم زیاد نیست؟ اگر این دارو رو کنار بزارم اشکال نداره چون خوندم که عوارض زیاد داره و کنار گذاشتنش هم باید با احتیاط باشه. با تشکر از شما

Hanieh Emdadian (1399/9/2)

سلام ببخشید آیا کپسول گاباپنتین کورتون داره؟؟

محسن بیات (1399/9/1)

سلام وعرض ادب من روزی ۲کپسول گاباپنتین ۳۰۰ همراه با باکلوفن مصرف میکنم. احساس میکنم وابسته شدم. برای رهایی از این داستان لطفاً راهنمایی م کنید

فرهاد رضایی (1399/8/29)

سلام وقت بخیر دکتر ..بنده دیروز رفتم پیش دکتر اعصاب و روان بخاطر اینکه وسواس و اظطراب و فکر و عصبانیت زیاد ...بهم گاباپنتین ۱۰۰روزی ۱عدد و بعد ۳روز ۲عدد دادن ولی من نه صرع دارم و نه زونا مشکل مفصلی و درد عضلانی هم ندارم ..به نظر شما مصرف کنم؟ دیروز که مصرف کردم الان نسبتا تنگی نفس دارم ...لطفا بهم توضیح بدین ممنون

صابر صارمی (1399/8/23)

سلام خسته نباشید من حدودا ۳سال است که به طور مداوم قرص گاباپنتین ۳۰۰ روزی از ۱۰تا مصرف داشتم تا روزی ۲تا واین رو هم بگم این قرص رو روان پزشکم بهم تجویز کرده ولی طی مصرف این دارو وابستگی به این دارو در من ایجاد شده و هم دچار فراموشی شدم و وقتی مصرف نمیکنم دچار گر گرفتگی میشوم لطفا راهنمایی کنید اگه می‌شود جامع توضیح دهید ممنونم

زیرک هستم متولد57 (1399/8/23)

سلام خسته نباشید یه سایت دیگه ای مطالعه میکردم از تداخلات دارویی گاباپنتین ب ناپروکسن اشاره دقیق داشتن در حالیکه متخصص کلیه برام همین امروز برام جفتشونو تجویز کرده اتفاقا! نظر تخصصی شما برام مهمه لطفا راهنمایی کنید. در ضمن تداخل دارویی با قرص فلوکستین ندیدم جایی نوشته باشن باهاش در اینمورد هم اگه میشه راهنمایی بفرمایید. متشکر از دقت و حوصله ای که خرج میدید😊

اسماعیل (1399/8/17)

سلام من ۲۸ سالمه کمردرد دارم دکتر برام گاباپنتین۱۰۰تجویز کرده بعد گف یه ماه دیگ بیا رفتم بعد برام گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرد گف ادامه همون قرصه ینی هردو استفاده کنم یا همون ۳۰۰مصرف کنم

مارال نوری (1399/7/29)

سلام خسته نباشید من بخاطر دیسک گردنم دو روزه دارم داروی ایمی پرامین و آسنترا و گاباپنتین مصرف میکنم، از دیشب تب کردم و شروع تبم با ۳۷.۸ بود که بالافاصله پایین آمد و شد ۳۶.۵ و از صبح نوسان دمای بدن دارم بین ۳۶.۵ تا ۳۷.۳ و سر درد و گلو دردم دارم می خواستم بدونم این داروهارو قطع کنم یا اصلا عوارض این داروها نمیتونه باشه ، ممنون میشم بهم بگید

رحیم ب (1399/7/17)

با سلام مادرم 5 روزه روزی دو عدد کپسول گاباپنتین 100 مصرف میکه که منجر به خود ادراری شده آیا مصرف آنرا ادامه دهد یا قطع کنیم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/7/18)

بستگی به شرایط و سن بیمار دارد. در حال حاضر یک عدد مصرف کنند و به پزشک مراجعه کنند

رضام (1399/7/14)

با سلام مرفین رو با متادون کنار گذاشتم حالا میخوام متادون ترک کنم دوزمو به ۵ رسوندم و ۵ روزه قطع کردم افسرده شدم گریه میکنم و خیلی حساس شدم و درد دارم حشیش مصرف میکنم و الپرازولام ۲۵٪ برای خواب میخورم گاباپنتین میتونه کمکم کنه در ضمن بزرگی پروستات هم دارم ۵۰ سالمه

امیر حیدرزاده (1399/7/6)

سلام خسته نباشید پاشنه ی پاهام درد میکرد دکتر خار پاشنه تجویز کرد و کپسول گاباپنتین ۱۰۰ داد وقتی عوارض رو خوندم ترسیدم مشکلی نداره ک بخورم میترسم

جواد (1399/6/27)

سلام خسته نباشید.من دیشب یه کپسول گاباپنتین خوردم.الان سرگیجه و لرزش زیاد دارم. برا کمرمم مصرف کردم.چیکار کنم دیگه نخورمشون؟

حسین (1399/6/26)

سلام. مصرف. گابانتین. برای. بیمارانی. فشار. خون. دارند. توصیه. می. شود. یا. نه

احمدی (1399/6/25)

سلام .من ۱۷سالمه الان به مدت ۸یا۹ماهه که افسردگی و اضطراب دارم.سابقه تشنج دارم و بیماری صرع.الان در حال حاضر برای تشنج لوبل۱۲۵۰مصرف میکنم و برای افسردگی هم به روانپزشک مراجعه کردم و هر هشت ساعت دارو های تریمونتیل و لیتمون و شبی یک عدد ریسپریدون میخورم.جدیدا دکتر برام گاباپنتین ۳۰۰رو هر صبح یک عدد تجویز کردند.ولی من کمر درد ندارم و برای تشنجم هم دارو میخورم.آیا امکان داره این دارو برای افسردگی من باشه؟ یا اینکه به صورت ترکیبی با دارو های دیگه استفاده بشه؟چون من اصلا حس خوبی نسبت به این دارو ندارم.

زهرا (1399/6/17)

سلام. مادرم امبولی ریه دار.مشکل قلبی.حالا میخوام بدونم قرص گاباپنتین با قرص آکسابین20.لوزار25.فاموتیدین.متورال50. آلپرازولام0/5 ایا تداخل دارد؟

محمد (1399/6/15)

سلام من قرص گاباپنتین 300شبی یک عدد مصرف میکنم ودچار حالت تهوع میشم راهی هست که این حالت تهوع کمتر بشه مثلا زمان مصرف کردن یا.. ممنون

متین (1399/6/15)

سلام،من ۱۷ سالمه.۴ ماه پیش نمره عینکم عوض شد،بعد از یک مدت دید نزدیکم مشکل پیدا کرد و دوباره مراجعه کردم به اپتومتریست و متخصص، نمره چشم من رو ۱.۵ نمره افزایش دادند.بعد از یک مدتی دوباره دید نزدیک مشکل پیداکرد اما این بار سردرد های ضرباندار در شقیقه و درد در پشت چشم اضافه شد به طوری که کارهام مختل میشد و بی قرار بودم.به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم ، گفتند سردرد عروقیه و تشخیص میگرن دادند و دارو های توپیرامات و سدیم والپروات و گاباپنتین تجویز کردند و در کنارش نیز پراپرانول ۲۰ مصرف میکنم.MRI از سر هم دادم که همه چیز اوکی بود.توی آزمایش خون همه چیز خوب بود فقط TSH روی ۵.۴ بود که گفتند هنوز به کم کاری نرسیده. حال اینکه من به شدت مشغول مطالعه هستم و خواب آلودگی و خستگی امون من رو بریده و سرگیجه هم دارم.سردرد هام دم غروب معمولا شروع میشه که پس از مصرف این دارو ها تعداد و شدت سردرد ها خیلی کمتر شد اما گزگز زانو،سردی کف پا و .. باعث شد که دکتر توپیرامات رو قطع کنند.به نظر شما مصرف دارو ها رو ادامه بدم؟تا کی باید ادامه پیدا کنه؟برای رفع خواب آلودگیم چکار کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدید وجدانا گیج و کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم.

جعفری (1399/6/3)

سلام من مدام ماهیچه هام تکون میخوره بدنم انگار چیزی روش راه میره جدیدا مچ دستم اذیته .دکتر گاباپنتین۱۰۰شبی یکی نوشته آیا بخورم منکه صرع و تشنج ندارم

مهدی رضانیا (1399/6/2)

سلام من مادرم گاباپنتین۱۰۰دکتر تجویز کرده امافشارژبالامیره وسرگیجا داره لطفاراهنمایی کنیدبرای پا دردتجویز کرده

زینب بهاء (1399/6/1)

سلام خسته نباشید من به مدت دوماه هست طبق تشخیص پزشک گاباپنتین 300 شبی یکی میخورم امشبفراموش کردم که دارو رو قبلا مصرف کردم با فاصله 4 ساعت دوتا خوردم میخواستم ببینم عوارضداره

هاشم (1399/5/24)

با سلام و درود خدمت پزشکان مهربان که زحمت میکشند پاسخ مردم رو میدن . من بنا به تشخیص روانپزشک مقداری وسواس و اضطراب و کمی افسردگی داشتم که بعد از ۷ ماه مصرف داروهای مختلف نظیر سرترالین و ایزوپام و استراموکس و بوپروپیون ، قرص گاباپنتین ۳۰۰ شبی یک عدد رو تجویز کردند . با توجه به اینکه اغلب عزیزانی که پرسش مطرح کردند پیرامون درد در ناحیه دست و کمر و گردن و پا بوده میخواستم بدونم بنظر شما تجویز این دارو به چه دلیل برای بنده اهمیت داشته . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/24)

سلام، این دارو موارد مصرف متعددی داره و بین مردم بیشتر به عنوان مسکن دردهای عصبی معروفه. در برخی اختلالات اضطرابی موثره و تجویز میشه. احتمالا به این دلیل برای شما تجویز شده.

Raz123 (1399/5/14)

سلام،من یه مدتی هست بین دو کتفم خیلی درد میکنه و پزشک برام باکلوفن شبی یکی تجویز کردن، یه سری عوارض داشت که قطع کردم و گفتن گاباپنتین۱۰۰ بخورم. مشکلی نداره جایگزین کردنش؟

فاطمه براتی (1399/5/13)

سلام،مادرم به خاطر درد شانه و مفاصل دستش به پزشک مراجعه کرد و دکتر بهشون گاباپنین ۳۰۰ تجویز کردند ولی هر روز علایم سرگیجه اش بیشتر شد و بعد یک هفته حالت تهوع و سرگیجه اش به قدری زیاد شد که اگه سرش کمی تکان می خورد حالت تهوع بهش دست می داد و بالا می آورد،بعد از اینکه دارو رو قطع کرد کم کم بهتر شد ولی درد مفاصل دستش دوباره شروع شده ،چکار باید انجام بدن؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/14)

سلام، مجددا به پزشک معالجشون مراجعه کنین تا با توجه به شدت علایم، داروی دیگری تجویز کنن.

افرا (1399/5/9)

باسلام مصرف گاباپنتین برای فردی که چشمش مبتلابه آب مرواریداست وگره های تیروئیدی دارد اشکالی ندارد؟ ممنون

علی (1399/5/6)

سلام دکتر.آیامصرف گاباپنتین باعث میشه که خون سازی مغزاستخوان کم شودوترک مصرف آن موجب تشنج می شود؟

مهرشاد نظری پور (1399/5/5)

سلام من دیسک کمر داشتم قرص گاباپنتین ۳۰۰ دکتر برام تجویز کرده الان دورش تموم شده و من احساس خستگی گیجی خیلی زیاد دارم لرزش دست داشتم قبل از دیسک و الان لرزش دستم دوبرابر از قبل شده که انجام بعضی کار ها واقعا برام مشکله چیکار باید بکنم؟

علی (1399/5/3)

سلام وعرض ادب.اگه میشه به سوالات ماهم پاسخ بدین ممنون میشم.

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/3)

سلام، لطفا مجددا سوالتون رو بفرمایین.

آیلار عزت پور (1399/4/30)

سلام دکتر عزیز.بنده 18 ساله هستم و دوسالی هست که به فیبرومیالژیا مبتلا شده ام .قرص های زیادی تا کنون تجویز شده که هیچ کدوم باعث کاهش دردم نشده قرص های مصرفی اکنونم گاباپنتین 100پنج عدد-دولوکستین60 یک عدد و آمی تریپتلین 25 یک عدد روزانه هستش. دردها بسیارشدید و غیرقابل تحمل شده . پیشنهاد شما چیست؟

احمدی (1399/4/29)

سلام خسته نباشید من به متخصص جراح دیسک و ارتوپد مراجعه کردم به خاطر درد دست ها و کمر. گفتند دیسک ضعیف دارم برای یه مدت دارو دادند استفاده کردم. بعد از مدتی به روماتولوژی مراجعه کردم متخصص روماتولوژی هم گفتند مشکلم روماتیسم است و هیچ مشکل دیسک و عصبی ندارم. یک سال و خورده ای هم داروی روماتیسم مصرف کردم ولی روزبه روز درد دستها و کمرم بدتر شد بعد به یک ارتوپد مراجعه کردم ایشون هم گفتند اصلا مشکل روماتیسم ندارم و مشکلم درگیری عصب و دیسک هست باز ایشون هم دارو تجویز کرده :آمپول تزریقی برای دو دستم ، قرص گاباروکس100، قرص سلکوکسیب200 و مگنیفورت. حالا من واقعا نمیدونم چیکار کنم پیش چه متخصصی برم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین!!

احمدپور (1399/4/29)

با سلام همسرم هفته پیش قرص گاپاپنتین روزی یک عدد بدون تجویز و سرخود مصرف کرده تقریبا همه عوارض این قرص در ایشان مشهوده والان پنج روز از مصرفشون میگذره و عوارض پایان نیافته آیا دارویی هست که حالت تعادل و هوشیاری ایشون رو زودتر برگردونه لطفا راهنمای کنید ممنون

اسماعیلی (1399/4/26)

سلام خدمت آقای دکتر،،، 58 ساله ام، به علت دیسک کمر وپا دردم با تجویز پزشک متخصص گاباپنتین 100 به مدت یک ماه شبی یک عدد میخورم. برای قطع دارو یک ماه دیگر یک شب در میان بخورم بعد قطع کنم؟ راهنمایی بفرمایید. ممنون

علی (1399/4/20)

سلام.آیامصرف گاباپنتین۱۰۰باعث ازبین رفتن یاکمی گلبول های سفیددرخون می شود؟

نیازی (1399/4/19)

سلام.من بعدازمدت ۴ماه مصرف داروی اعصاب (الانزاپین.سیتالوپرام)ازناحیه پاهام ازباسن تاساق پادچاردردوخواب رفتگی شدم بطوری که روی اعصابم تاثیرداشت یعنی بی قراروبی اشتهامیشدم ونتونستم بشینم وبایدراه می رفتم.یه دکتردیگه گفت دچارآکاتژیاناشی ازمصررف داروشدی وداروهای نورتریپتیلین وپرانول وگاباپنتین برام نسخه کرد.الان کمی خوبم ولی هرچندروزیکباردچاردردوبی قراری میشم ولی باشدت کمتر.لطفاراهنمایی کنیدبرای درمان قطعی چکارکنم.

مریم پیشوایی (1399/4/15)

سلام عصر بخیر . کپسول گاباپنتین همون کاباکس هست؟

جمیله لواسانی (1399/4/8)

سلام دکتر من ۴۹ سالمه به علت درد شدید در ناحیه باسن که به زانو میزد و واقعا ازاردهنده بود دو روزه گاباپنتین ۱۰۰ و ملوکسیکام ۷.۵ مصرف میکنم ولی احساس کرختی و بیحسی در تمام بدن بخصوص درپای راست و انگشتان پا و روی پا دارم و تنگی نفس هم دارم ولی دیگه درد ندارم ضمنا روزی یه عدد اترو واستاتین ۲۰ .روزی سه عدد متفورمین.۵۰۰ و نصف قرص اس سیتالوپرام.کلسیم دی استفاده میکنم. البته مهره های L4و L5 مشکل دارند و تنگی کانال هم دارم و دو مهره گردنی هم مشکل داره .

فرهاد ملایی (1399/4/8)

سلام دکتر خسته نباشید من اعتیاد دارم به مصرف هرویین میخام ترک کنم روانپزشک بهم پرگابالین ۷۵ با گاباپنتین ۳۰۰ داده گفت روزی یک مرتبه جفتشو با هم بخور به مدت ۴ روز دیگه نخور قعطش کن مشکلی برام پیش نمیاد ۴ روز مصرف کنم یدفه قعطش کنم میتونم ی نصفه قرص الپرازولامم شبی یدنصفه بخورم

ش ر (1399/4/6)

با سلام و عرض ادب، من واسه کمر دردم دوتا قرص گاباپنتین مصرف کردم و الان با دیدن عوارضش میخوام ادامه ندم ایا به نظر شما امکانش هست و خطرات جانبی نداره ؟

الهام نیک کار (1399/4/2)

سلام روزتون بخیر ،ببخشید من کلا همیشه بعد زیاد فعالیت کردن کمرم درد میگیره جوری که وقتی از جام بلند میشم کمرم کج میشه یکم باید راه برم تا خوب بشم،دکتر ماخصص رفتم کلی تست ورزش انجام دادم گفت دیسکم مشکلی نداره و گفت باید وزنمو کم کنم،الان چند وقته کمرم دوباره درد میکنه قبلا دکتر بهم گاباپنتین داده بود که در صورت درد مصرف کنم الان میخوام واسه دردم ازش استفاده کنم ،مصرف گاباپنتین ۳۰۰و سلکسیب ۲۰۰به چه صورته؟ یعنی چند ساعت به چند ساعت باید خورده بشه؟

غریب (1399/4/2)

سلام و عرض ادب دکتر مغز واعصاب برای درمان افسردگی اسنترا تجویز کردن واز طرفی به خاطر غلظت خون و تالاسمی مینور که داشتم دکترم برام گاباپنتین و آمپول نوروبیون نوشته آیا تداخل دارویی ایجاد نمیکنه مصرف همزمان اونها

مسلم ناصری‌پور (1399/4/1)

با عرض سلام.بنده۵۴ سال دارم و چربی خون ارثی دارم وقرص جم‌فیبروزیل۳۰۰‌ قبل از ناهار ۱عدد و‌ رزوواستاتین۲۰ با ۱عدد آسپرین ۸۰ و ۱عدد گابا بنتین۳۰۰ به علت بی حس بودن کف پای چپم مدت ۳سال است این دارو ها را با تجویز پزشک بوده آیا باید برای همیشه این دارو ها را مصرف کنم؟ با تشکر فراوان از شما پزشکان محترم

محمدسیف الهی (1399/4/1)

سلام من پدرم داروی مادوپاراستفاده میکنه ایااشکالی نداره گاباپنتین۱۰۰میخوره.چون راه رفتنش سخت شده،؟

رضا (1399/3/29)

سلام برای دردهای نوروپاتیک پرگابالین مناسب تر هست یا گاباپنتین؟

اسما سامانی پور (1399/3/26)

سلام وقتتون بخیر یدونه از این دارو رو به عنوان مسکن مصرف کرده مادرم بعد فهمیدم اصلا مسکن نبوده عوارض زیادی داره؟چکاری میشه کرد؟

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/3/26)

سلام خیر یک عدد مشکلی ایجاد نمیکند

مریلا صانع (1399/3/24)

سلام میخواستم بدونم گاباپنتین رو افزایش هورمون پرولاکتین تاثیر داره؟

سارا رحیمی (1399/3/23)

سلام گاباپنتین باعث کم شدن بی حسی میشه یا ن؟

علی (1399/3/21)

سلام.من به علت دردعضلانی پراکنده وبی قراری عصبی ۴ماه است داروهای گاباپنتین ۱۰۰وپرانول۱۰هرکدام شب یکی صبح یکی ونورتریپتیلین۲۵شب یکی مصرف می کنم.الان درکل خوبم ولی بعًضی وقتادردعصبی عضلانی عودمی کنه.اطفا راهنمایی کنیدبرای بهبودی کامل چکارکنم.سپاس ازراهنماییتون دکتر.

شیما (1399/3/17)

سلام خسته نباشید من دوشب متوالی قرص گاباپنتین رو طبق نظر پزشک به دلیل دیسک کمر مصرف کردم و روز سوم دچار تاری دید شدم و چشمم مه آلود شده در دید من قرص رو قطع کردم از همون شب سوم تاری دیدم خوب میشه یا نه ؟ ممنونم از راهنماییتون

زیبا عباسی (1399/3/15)

باسلام و خسته نباشید من دیسک گردن دارم و به جراح مراجعه کردم و ایشون هم کپسول گاباپنتین برام دادن بعد از غذا مصرف میکنم الان حدود یک هفتست استفاده میکنم. ولی شب بعد از خوابیدن کابوس وحشتناک دیدم و از خواب پریدم.وقتی عوارض کپسول خوندم احتمال دیدم از این کپسول باشه . احتمال داره باشه ؟ و چطوری میتونم قطعش کنم کم کم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

احسان بیگلو (1399/3/8)

سلام و عرض ادب؛ آقای دکتر روش صحیح بدون عوارض ترک قرص گاباپنتین۳۰۰ رو دقیق توضیح بدید ممنون میشم مثلاً من ک دکتر توانبخشی گاباپنتین۳۰۰ واسم تجویز کرده بعد از اتمام قرص باید خودم برم داروخانه گاباپنتین۱۰۰ بگیرم جهت ترک و مصرف بکنم؟؟ چون شما گفتید باید بتدریج قطع بشه توصیه شما چی هستش آقای ۳۲ساله هستم این دارو واسه سفتی و اسپاسم عضلات اطراف گردن و درد شانه تجویز شده ک فشار میومد رو گلوم و احساس خفگی و تنفس نصفه داشتم یعنی نفسم داخل شکمم تا سینه بیشتر نمی رفت ولی یکی درمیون درست می‌شد البته داروهای اعصاب: ازیپم، پوکساکیم۱۰ و پرفنازین۲ رو هم یه دکتر اعصاب و روان دیگه واسم تجویز کرده تداخل ندارند؟؟ نسخه دکتر توانبخشی رو ب متخصص اعصاب و روان هم نشون دادم چیز خاصی نگفتن البته آمپول هم تو شانه دکتر توانبخشی تزریق کردن و واسه هفته هم آمپول مسکن و ضدالتهاب ۴تا دادن واسه هر هفته تا ۳هفته عذرخواهی می‌کنم طولانی شد

علیرضا ضیائی (1399/3/8)

با سلام آیا گاباپنتین برای مشکلات دیستونی گردن مناسب است؟ یک دکتر آسنترال را تجویز کرد و دیگری گاباپنتین را و ما کمی گیج شده ایم متشکر

ناشناس (1399/2/31)

سلام. سه سال بابت میگرن گاباپنتین ۱۰۰ و اس سیتالوپرام ۱۰ برام تجویز شده بود و خیلی راضی بودم. مدتی سردرهام تشدید شد و دکتر گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده الان یک ماهی میگذره اما هنوز سردرد و گیجی و سنگینی سر دارم. یعنی این دارو دیگه روی من جواب نمیده؟

محمدامین مرادقلی (1399/2/29)

سلام دکتر مادرم قندو فشارو چربی دردارتروز داره بعدبهش گاباپنتین۳۰۰ دادن خورده الا۳روزه مسمومه گیج و خاب الود حتی حرف هم نمیتونه بزنه گنگ شده چکارکنم؟؟

امیر مسعود (1399/2/25)

سلام و عرض ادب من بیماری قلبی و اعصاب دارم اخیرا" ریه ام آمبولی کرده لیست داروهای مصرفی ام به شرح زیر است قرص آ اس آ 80 شب1 قرص کاپتوپریل 25 صبح1 شب1 قرص کارودیلول12/5 صبح1 شب1 قرص رزوواستاتین5 شب1 قرص اسپیرونولاکتون25 صبح1 قرص لاموتریژن25 صبح1 قرص کلونازپام1 شب 0/5 قرص نورتریپتیلین10 شب1 قرص ونلافکسین37/5 صبح1/5 قرص کلردیازپکساید5 صبح1 قرص کلونیدین2% شب0/25 قرص ریواروکسابان20 شب1 پودر بودفرم320 صبح1پاف شب1پاف در حال حاضر درد شدید و مزمن دیسک وسیاتیکم عود کرده به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کردم قرص دیکلوفناک پتاسیم تجویز کرد که پزشک معالج ریه ام مصرف آنرا منع و به جای آن کپسول گاباپنتین 300 تجویز کرد ، سوالی که از حضورتون دارم اینه که با توجه به لیست داروهای مصرفی ، آیا گاباپانتین300 با داروهام تداخل پیدا نمیکنه ، و مصرف آن برام ضرری نداره ، شما را به انسانیت قسم که هرچه زودتر جواب بدهید ، درد سیاتیک بیچاره م کرده . پیشاپیش از ابراز لطفتون سپاسگزارم سن54 سال وزن 146 کیلو قد 180

ارزو نعمتی (1399/2/23)

سلام خسته نباشید مامان من. خیلی زیاد پاهاش نوک انگشتای پاهاش گز گز. شدید داره الان زده به ران پاهاس خیلی شدید الان گاباپنتین 300 با ویتامین b دکتر داده به نظر شما مشکل چیه و پیش چه دوتری باید بره خیلی درد میکشه.ممنون جوابمو بدید.

علیرضا نیکجو (1399/2/21)

سلام اقای دکتر یک سوال دارم دکتر مادر قرص گاباپنتین امروز بهش داد دوز 100داد چون مادرم بیماری قلبی هستش دیدم قلبش باد کرد دیگه بهش ندم

دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/2/21)

سلام، مشکلی برای استفاده وجود نداره

علی (1399/2/17)

سلام خسته نباشید من عصب دستم هی میزد برای همین به دکتر مغز و اعصاب رفتم و گاباپنتین ۱۰۰ بهم داد هنوز شروع نکردم ولی خود به خود بهتر شدم کامل نه ولی خیلی کم شده میخواستم ببین آیا شروع کنم خوردنش ، با توجه به عوارض و ... شک دارم شروع کردن این دارو رو

گودرزی (1399/2/16)

سلام ایا قرص گاباپنتین ازمایش اعتیاد مثبت می کند

وحید (1399/2/15)

با سلام بنده 7 ماه پیش به دلیل استفاده ار دژبر ساختمانی هر دو گوشم به وزوز افتاد و درد می کرد موقع صحبت کردن با تلفن یا صدای بلند گوشم درد میکنه و به فک و صورتم میزنه انگار دندانم درد میکنه به دندانپزشک هم رفتم دندانهام هیچ مشکلی ندارد میخواستم ببینم داروی گاباپنتین برای این درد من مفید است یا نه با تشکر.

عباس جهانی (1399/2/11)

با عرض سلام و خسته نباشید بنده مادرم فشار خون داره و داروی آملودپین و لوزارتان مصرف میکنه،هر روز از هر کدوم دو عدد. چند وقت است که زیر زانوی چپش به شدت درد میکنه طوری کonه به سختی خم و راست میکنه. میخواستم بپرسم آیا ایشون میتونن روزی یه عدد گاباپنتین 100 را به همراه یه عدد ناپروکسن 500 مصرف کنن؟خیلی ممنون

ه-ا (1399/2/8)

سلام و خسته نباشید، همسر من اعتیاد به قرص کلونازپام داره و به گفته خودش تا ۶۰ میلی رو خورده و متاسفانه تاثیرات بدی روی زندگی میگذاره که از حوصله این صفحه خارجه.دکتر روانپزشک برای ترک گاباپنتن ۱۰۰ روزی دو عدد تجویز کردن که بعد حدود ۲/۵ ایشون دوباره برگشتن سر اعتیاد خودشون و چند بار هی قطع کردن و گاباپنتن رو شروع کردن، میخواستم ببینم این دارو چقدر برای ترک تاثیر داره و اینکه تاثیر دارو از شرکتهای مختلف دارویی و بهتر بگم عوارض جانبیشون با هم فرق داره یا خیر، متشکرم

مرجان نجفی (1399/2/8)

سلام من امروز به دکتر برای درد شبانه زیر زانو ورگهای پام مراحعه کردم به من گابا پنتین 300داده شبی یکی با مشاهده عوارضش میترسم. شروع کنم

درسا (1399/2/5)

سلام 21 ساله هستم پزشک مغز و اعصاب برای درمان تحریک عصب سه قلو برام گاباپنتین روزی دو عدد و امی تریپتیلین 10 تجویز کردن احساس بی قراری شدید دارمم ممکنه عوارض دارو ها باسه؟؟

سیما (1399/2/1)

سلام من دختری 20 ساله ام. دوساله پشت کنکورم. از دوم دبیرستان کتف دردم شروع شده . متاسفانه شرایط مراجعه نبود و این درد ها بدتر و بدتر شد کمردرد,گردن درد. و زیر بغل سمت چپم , جدیدن گردن دردم خیلی شدید تر از قبل شده. مدتیه به دکتر مراجعه کردم برام سرترالین,گاباپنتین100,سلکسیب200,پیازیتون 300 و بعد اون اوودین تجویز کردن. من بخاطر تپش قلبم پراپرانول 20 مصرف میکنم طبق تجویز پزشک بوده. تداخل دارویی وجود داره؟ قوز بند و گردنبند سخت هم برام تجویز کردن ولی خیلی سخته برام استفاده ازش در بچگی هم چندین بار از ناحیه کمر اسیب دیدم و یک بار هم به پشت قفسه سینه اسیب دیدم طوری که نفسم رفت. میشه راهنماییم کنید

hossein (1399/1/30)

سلام میخواستم ببینم که آیا خوردن همزمان گاباپنتین با قرص راناتیدین مشکلی نداره

مسعود (1399/1/27)

سلام.روزتون بخیر.بنده صرع دارم و به مدت ده سالی هست که روزی ١.٥قرص دپاکین مصرف میکنم و دو سالی هم هست که علاوه بر اون فنوباربیتال.چند وقت پیش کمرم اسیب دید و متخصص ستون فقرات برام گاباپنتین تجویز کردن.میخواستم ببینم مصرف گاباپنتین ضرری نداره برام ؟

سپیده حقیقی (1399/1/26)

سلام خسته نباشید. مادرم ۶۷ سال دارند حدودا یکماه پیش در ناحیه گوش و گردن دچار زونای بسیار شدید شدند.تاولها و زخمها التیام پیدا کرده اما درد و سوزش درونی به شدت ادامه داره و شبها باعث بیخوابی و بی قراری شده.دکتر برای درد گاباپنتین۳۰۰ تجویز کرد.دیشب یک قرص را خوردند و امروز صبح دچار گیجی و بی حالی و سنگینی زبان و بدن شدند اما بعد از گذشت چندساعت بهتر شدن.آیا باید گاباپنتین را ادامه بدند و ممکنه عوارض بیشتر و بدتری داشته باشه؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

سپیده حقیقی (1399/1/26)

سلام خسته نباشید. مادرم ۶۷ سال دارند حدودا یکماه پیش در ناحیه گوش و گردن دچار زونای بسیار شدید شدند.تاولها و زخمها التیام پیدا کرده اما درد و سوزش درونی به شدت ادامه داره و شبها باعث بیخوابی و بی قراری شده.دکتر برای درد گاباپنتین۳۰۰ تجویز کرد.دیشب یک قرص را خوردند و امروز صبح دچار گیجی و بی حالی و سنگینی زبان و بدن شدند اما بعد از گذشت چندساعت بهتر شدن.آیا باید گاباپنتین را ادامه بدند و ممکنه عوارض بیشتر و بدتری داشته باشه؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

علی (1399/1/25)

سلام خدا قوت. بنده 37 سالم هست بیماری MS دارم دکترم گاباپنتین 100 روزی 3 عدد تجویز کرده برای احساس بی حسی و سوزش پاها الان مشکلم بعد از مصرف یک هفته این قرص دفع ادرار هست که برام سخت شده کم و بیش احساس درد در دستگاه مجاری ادرار هم دارم کمی هم اطراف آلت تناسلی مخصوصا بین پاها جوش های درد نام زده سوالم از شما اینه که آیا این دارو میتونه باعث عفونت ادراری شده باشه؟ با تشکر از وقتی که میزارید

نگار امینی (1399/1/23)

سلام.من۲۲سالمه حدود دوسال پیش بخاطر مرگ مادرم دچار افسردگی شدید شدم طوری که۸کیلو وزن کم کردم وبخاطر لاغریم افسردگیم بیشتر شد وبه روان پزشک مراجعه کردم قرص اس سیتالوپرام۱۰و انزلاپین۲.۵بهم دادن.تا۶ماه اول خوب بود حالم بعد۶ماه افسردگیم بیشتر شدطوری که مجبورشدم بعد از یکسال ترک کنم البته اینو بگم دکتر این قرصارو که برام نوشت دیگه نرفتم وسرخود تا یکسال قرصارو ادامه دادم.الان حدود یکسال که قرص مصرف نمیکنم خ لاغرترشدم افسردگیم بدترشد همیشه عصبانیم بی خود گریه میکنم شکاکو وبددل شدم میخواستم بدونم میشه قرص نورتریپیلین مصرف کنم بدون تجویز پزشک؟ایاچاق کننده هم هست؟

دکتر نفیسه عارفی - پزشک عمومی_ MPH سالمندی (1399/1/23)

سلام. بایستی به روانپزشک مراجعه و تحت نظر ایشان دارو دریافت نمایید.

الی (1399/1/22)

سلام دکتر اعصاب برای من گاباپنتین صبح و بعدازظهر ۱عدد تجویز کردن من روزی یک عدد خوردم و فلوکستین صبح ها یک عدد و کلردیازپوکساید۵ شبها یک عدد ک دو ورق استفاده کردم ولی یکدفعه قطع کردم چون مشکل خواب نداشتم و احساس میکردم فقط اعتیاد داره الان یه هفته س قطع کردم از اونروز احساس بی قراری در پاهام دارم مثل معتادا ک درحال ترک هستن کف پاهامم داغ میکنن مخصوصا شلا موقع خواب حالا میخوام گابا هم کنار بزارم نمیدونم چیکار کنم نمیخامم دیگه برم دکتر میخام برم باشگاه اینارو بخاطر وسواس فکری و عصبی شدن بهم دادن

کریمی (1399/1/21)

سلام مدت یک ماه هیت مادم از باسن تا کف پای راستش درد میکنه به دکتر مراجعه میکنه ودکتر کپسوگاباپنتین براش نوشته وقتی دارو را مصرف میکنه ورم معده میتره ایا دارو رو مقرف کنه یا نه؟

سوفیا (1399/1/21)

سلام خسته نباشید من دیروز آنلاین از دکتر ستون فقرات و مغز و اعصاب برای درد گردن ام و سنگینی و سر گیجه هام مخصوصا بعد از وعده غذایی این قرص روتجویز کردن از امشب می خوام شروع کنم ولی از عوارض اش نگرانم و این که تاثیر گذاری این دارو چه حد است ؟

وحید معصومی (1399/1/20)

با سلام عذر میخوام ایا این دارو گاباپنتین برای درد سیاتیک تاثیر داره و ایا برای قلب ضرری داره اخه من طپش قلب دارم و پرو پرونول استفاده میکنم اگه میشه راهنمایی بکنین

آزاده ایرانی (1399/1/20)

با سلام و احترام من حدود ۱۰ روزه که در ناحیه چپ بدنم احساس بی حسی میکنم به دکتر مراجعه کردم و گاباپنتین ۱۰۰ و ام ار آی نوشتن به نظرتون تا آماده شدت جواب ام ار آی از این دارو استفاده کنم؟

اکبریان زاده (1399/1/11)

سلام ممنون که جواب مریضهاباحوصله میدید.دیسک کمردارم سیتیکم رادرگیر کرده دکترهم گاباپنتین۱۰۰دادوبعد از۱۲جلسه فیزیوتراپی فقط انقباض رگ زیرزانووماهیچه ساقم خوب شدولی بیش ازیکماهه که دردپای چپم حتی نمذاره شبها بخوابم الان سه روز به تجویز دکتر ۳نوبت درروز ۳تا گاباپنتین۱۰۰ میخورم ولی هیچ دردم کم نشده ولی الحمدلله عوارض هم نداشتم .ممنون میشم پاسخ بدین .نظرتون نسبت به کورتون چیه؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/11)

سلام! ترجیح اینه که در درجه اول از داروهای مسکن و ضدالتهاب دیگه ای که برای کنترل این بیماری وجود داره استفاده شه. و در صورتی که بعد از شش هفته هیچ بهبودی دیده نشد, پزشک کورتون خوراکی یا تزریقی رو تجویز میکنن.

آرش (1399/1/9)

پدر من برای زونا به دکتر عفونی مراجعه کردن، دکتر گابانتین و آسیکلوویر تجویز کرده، الان پدر من دچار توهم شدید و پریشان گویی و حالات غیر طبیعی شده. چیکار باید کنیم. این شرایط وحشتناکه.

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/9)

باسلام.نمیدانیم پدرشماچندساله هستندوچه بیماریهای دیگری،دارند.اما موضوعی که فرمودید مهم است..ممکن است از عوارض گاباپنتین باشد ویا بدلیل التهاب مغز ناشی از ویروس زونا باشد..درهرصورت هرچه سریعتر باید بارعایت اصول پیشگیری،برای ایشان وخودتان،پوشش روی بینی ودهان، ودست نزدن به نواحی صورت وچشمها وبینی ودهان،به پزشک مراجعه کنید..تا تعیین تکلیف شوند.

معصومه گروهی (1399/1/8)

مادرم به علت درد مچ دست وخواب رفتگی انگشتان به دکتر مراجعه کردودکتر قرص گاباپنتین (رازک ۱۰۰) تجویز کرد اما بعد از یک هفته مصرف علایم تنگی نفس پیدا کرد دوشبم مصرف نکرده اما بازم تنگی نفس داره

دکتر سید مهدی پور افضلی فیروزآبادی - متخصص طب اورژانس (1399/1/8)

با قطع دارو به مدت یه هفته بهتر میشه. اگر سایر علائم مثل تب و سرفه و آبریزش دارن به پزشک مراجعه کنند.

Z.d (1399/1/7)

باسلام خدمت دکتربزرگوار.پدرم هم قرص دپاکین ۲۰۰وهم قرص گاباپنتین ۳۰۰استفاده میکنه.مشکلی دراستفاده هردووجودنداره.؟باتشکرازشما

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/7)

سلام ، مصرف این دو دارو در کنار هم حتماً باید زیر نظر پزشک باشد هردو دارو منجر به حالت آرامش و خواب آلودگی می شوند بنابراین مصرف این دو دارو ممکن است این حالت خواب آلودگی را تشدید کند ولی این به منعی منع مصرف این دو دارو در کنار هم نیست. داروها مطابق دستور پزشک میل شود در صورتی که مصرف داروها 1 بار در روز است ، دپاکین را شب ها و بعد از شام و گاباپنتین را شب ها قبل از خواب میل شود. در صورتی که داروها بیش از 1 بار در روز مصرف می شود داروها رو ظهر و شب مصرف کنید تا از اثر ناخواسته خواب آلودگی صبح هنگام جلوگیری شود. در صورتی که این داروها را تازه شروع کرده اید تا زمان مشخص شدن اثر دارو از انجام کارهایی که نیازمند هوشیاری است خودداری کنید.

Arya (1398/12/21)

سلام دکتر ببخشید من دیسک عمل کردم پلاتینم گذاشتن برام حالا برام گاباپنتین 100تجویز کردن شبها بعد از خواب کف پاهام درد داره ایا گاباپنتین 100 مناسبه ؟ خسته نباشید

محمد تراب (1398/12/18)

سلام دکتر خواهرم بدون تجویز پزشک برای درد دست یک عدد گاباپنتین ۳۰۰مصرف کرده وسرگیجه و سنگینی سر و گرفتگی گوش داره میخواستم بدونم باید ببرمش دکتر یا این علائم بر طرف میشه

مریم منظوری (1398/12/17)

سلام من چند ساله کتف راست مور مور میشه طوری که زندگیمو مختل کرده دکتر گاباپنتین تجوز کرد نظر شما چیه؟

مریم منظوری (1398/12/17)

سلام من کتف راستم چند ساله مور مور میشه هیچ دکتری نفهمید چیه نمیدونم چیکار کنم که اروم بشه دکتر اعصاب قرص گاباپنتین تجوز کرده نظر شما چیه؟

علی معماری (1398/12/15)

سلام مصرف طولانی مدت گاباپنتین باعث مشکلات شدید کم خونی وافت پلاکت وعفونت ادراری وتوقف خونسازی درمغز استخوان میشه وقطع ناگهانی دارو موجب تشنج وبدنبال اون وابستگی به داروی ضدتشنج ومشکلات بسیار ی که برای دختر دهساله من اتفاق افتاد،لطفا به کسانی که مصرف میکنند اطلاع رسانی کنید

عارف ضابط (1398/12/12)

سلام من بعلت مشکل زخم معده و ورم و بخاطر ایتکه زیاد فکرم درگیره و انگار استرس دارم. فک کنم واسه همین دکتر گپسول گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده شبی یک عدد.میخوام نظرتون رو بدونم.

ص مقدم (1398/12/10)

سلام من براي درددست به دكترمراجعه وگاباپنتين وسلكسيب دادن و يونيفلكس چندروزبعدگردنم دردگرفت دكترديگري رفتم و ديكلوفناك داد قبليهاروقطع كنم به نظرشما؟ممنونم

ناشناس (1398/12/8)

سلام من وقتی خیلی کار میکنم انگشت دستهام کج میشه ودرد شدید در شقسمت انگشتهام دارم میتونم از قرص گاباپنتن استفاده کنم در ضمن من آرتوروز هم دارم

vahid (1398/12/3)

با سلام و خسته نباشید بنده چند روزی هس که دست چپم از ناحیه آرنج تا انگشت کوچک و انگشت حلقه تیر میکشه و بعضا درد میگیره و گاهیم گرم میشه انگشتام و لازمه بگم ک سمت چپ گردنم بعضا حس میکنم رگ به رگ میشه و پای چپمم این حسو دارم...رفتم متخصص مغز و اعصاب گاباپنتین 100تحویز کردن و چون من نوازندگی میکنم میترسم این مسکن باشه و درد رو پنهان کنه و بعدها تشدید بشع.لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

مرتضی خوشخلق (1398/12/2)

سلام من به علت دردعضلاتم که بیش ازحدشدیدگرفته ودرد داره دکترروان پزشک مراجعه کردم. این دارو و چنددارو دیگه بهم دادن 20روزه مصرف میکنم دردبدنم زیادشده علاوه براین پاهام سست شده ودردداره سرم داغ شده بعضی اوقات گیج میره دکترعمومی رفتم هفته گذشته سرم وآمپول دادن بعددوروز پاهام خوب شدالان بازمثل هفته گذشته پاهام سست شده ودردم زیادشده علاوه براون امروزصبح تشنج کردم دکتررفتم سرم و3تاآمپورزدن اومدم خونه تا شب6باره لرزمیگیرم باید چیکارکنم؟خواهش رهنمایی کنین

پارسا (1398/12/1)

سلام.قرص گاباپنتین برای درمان پرش عضلات موثر هست یا خیر؟

سارا فهندژ (1398/11/30)

سلام من بخاطر از بین رفتن غضروف شانه وارنج دکتر بخاطر دردهای زیادی که داشتم وخوب نمیشد کپسول گاباپنتین تجویز کرد اگر یک شب نخورم ان شب نه خوابم میبره ودرد در پاها وبیقراری دارم دیشب هم نخوردم الان درد درناحیه مچ پا دارم چکار کنم ایا همیشه باید کپسول را بخورم

ناشناس (1398/11/23)

سلام آقای دکتر من.دچار وسواس شدید فکری و استرس و اضطراب شدیدی هستم .دکترم برای من سرترالین 50 و گاپنتین100تجویز کرده. سوالم اینه که تا چند سال باید مصرف کنم.الان سه سال دارم مصرف میکنم

مهین میرزایی (1398/11/22)

با سلام من یك سال هس كه سوزن سوزن میشه هردو پا ودستم الان دو ماه هس كه گا با پنتین 100 ویك ماه هم گابا پنتین 300 میخورم الان خیلی كم سوزن سوزن میشه باید باز هم خوردن قرص ؤا ادامه بدم

زینب (1398/11/21)

سلام قرص گاباپنتین رابراي اضطرابم تجویز میکنند

لیلا (1398/11/19)

سلام وقت بخیر من به‌علت سردرد شدید وداغ شدن کف پاهام که موقع خواب میادسراغم به دکترمغزواعصاب مراجعه کردم برام گاباپنتین۱۰۰یکی صبح و یکی شب تجویزکردند به خاطر عوارض دارو قطعش کردم الانم کف پاهام داغ میشه وخواب ندارم آیا ادامه بدم یا نه؟

مجتبی (1398/11/15)

با سلام و تشکر، مادرم چهار ماه هست که جراحی دیسک کمر و تنگی نخاعی انجام داده و دکتر گاباپنتین 100 هم تجویز کرد(روزی یک عدد) بعد از اینکه مصرفش تموم شد ما دوباره این دارو رو خریداری کردیم و بهشون دادیم ، الان چند روزی هست که توی کشاله ران ایشان به شدت خارش داره آیا میتونه از عوارض گاباپنتین باشه؟

فرشته (1398/11/14)

سلام آقای دکتر من درد سیاتیک دارم گاباپنتین استفاده کنم یا آمپول بزنم؟ آمپول عوارضش اضافه وزنه؟؟

محمد (1398/11/13)

سلام من مشکل سنگ کلیه دارم و همچنان ناتوانی جنسی دارم به دکترم یاد آور شدم برای رفع مشکل جنسی کپسول گاباپنتین داده حالا که تو سایت میخونم این برای امراض صرع است آیا برای مشکل جنسی تاثیراتشو دارد؟

ساناز صالحی (1398/11/11)

سلام من بیماری پنیک دارم وتحت درمان بیمارستان روزبه هستم مدتی است زیر دوتا زانوی پام ورم کرده ودردش میزنه به زانو هام رفتم دکتر کپسول گابا پنیتین۳۰۰بهم داده ورم پا نخوابیده دردش کمتر شده ولی یه وقت هوایی هم بیشتر میشه آیا تاثیری روی ورم پاهام داره ممنون میشم راهنماییم کنید چون من به غیراز داروی اعصاب وروان برای لرزش های بدنم آمپول بپریدین رو تو رگی مصرف میکنم راهنماییم کنید

علی اصغرنیازی (1398/11/10)

سلام دکتر.من دوماه بعدازمصرف داروالانزاپین وسیتالوپرام ازناحیه پاهام دچاردردوخواب رفتگی شدم.بطوریکه بی قرارمیشم ونمی تونم بنشینم وبی اشتهامیشم.الان هم داروگاباپنتین ۱۰۰وپرانول۲۰ نورتریپتیلین ولورازپام می خورم .هیچ فایده ای نداره .دکترراهنمایی کنیدکه چکارکنم ممنون میشم.

علی اصغرنیازی (1398/11/10)

سلام آقای دکتر.من سه ماهه به خاطردردوخواب رفتگی وبی قراری عضلات پاهام گاباپنتین ۱۰۰صبح وشب می خورم ولی خوب نشده ام .دردخیلی بی قرارم می کنه واذیت میشم لطفاراهنمایی بفرمایید.

محمدی (1398/11/9)

سلام خسته نباشید.مادرمن ۷۰ سالشه بیماری دیابت داره و انسولین تزریق میکنه برای درد پاش وبی خوابی بهش گاباپنتین ۳۰۰ داده ولی بعد ۴ ماه مصرف شبها بیهوش میشه توحم داره و دچار استرس شده و چیزهای میگه که وجود نداره.ممنون میشم راهنماییم کنید.

س علیپور (1398/11/9)

با سلام آقای دکتر شوهرم نا خواسته قرص ب۲ ب مدت طولانی استفاده کرده پیش دکتر رفتیم قرص گاباپنتین ۱۰۰ شبی ا عدد تجویز کرده آیا استفاده کنه یا نه

ناشناس (1398/11/6)

سلام خسته نباشید آقای دکتر. من توی تصادف بارون شکست و باعث قطعی عصب دست چپم شد از شانه تا نوک انگشت.دکترم برام کپسول گاباپنتین 300 تجویز کرده. ولی تاثیری روی دردم نداشته.من هر هشت ساعت این کپسول رو مصرف میکنم.شما پیشنهادی برای این دردهای نوروپاتیک دارین؟

M.j (1398/11/6)

سلام خسته نباشید. یک هفته هست که به دستور دکتر کپسول گاباپنتین ۱۰۰ شبی یک عدد مصرف میکنم چون گردن و شانه و بازو درد داشتم و شبها وقتی دراز میکشم احساس تنگی نفس دارم گاهی. اما احساس سینه درد و سرماخوردگی دارم و بعد از یه هفته، صبح چندتا خلط خونی داشتم. نمیدونم گوارشم مشکل پیدا کرده یا مشکل قلبی دارم. چیکار کنم؟ اگه بعد از یه هفته گاباپنتین را قطع کنم مشکلی نداره؟

Elahe Rostami (1398/11/5)

سلام. پدرم درد شديد گردن داشتن پزشك براشون گاباپنتين و داروهاى ديگه تجويز كردن الان سوزش شديد معده گرفتن آيا عوارض اين قرصه و بايد قطع كنن؟ قرص هاى قند و كلسترول و نقرص هم مصرف ميكنن

نیازی (1398/11/4)

من دوماه بعدازمصرف داروهای الازین وسیتالوپرام عضلات پاهام دچاردردوکشیدگی وخواب رفتگی می شوندوبی قرارمیشم ونمی تونم بشینم.الان دکتردوداروی فوق قطع کرده وگاباپنتین ۱۰۰وپرانول۲۰بالورازپام ۱مصرف می کنم ولی هردوسه روزیکبا ناراحت میشم جناب دکترلطفا راهنمایی کنیدچکارکنم.

بینام (1398/11/2)

سلام ببخشین اقای دکتر من قبلا اعتیاد داشتم ترک کردم الان دکتر برام گاباپنتین 300 برای کمر دردم تجویز کرده من این قرصو میخورم حالت نعشگی بهم دست میده و وقتی نمیخورم مثل موقع ترک مرفین خماری میکشم چیکار کنم یعنی دوبارع معتاد شدم خاهشن جواب بده اگه اعتیاد دارع جهنم کمر دردم نخورم اینو نمیخام دوباره ..

خانم رهنما (1398/10/30)

سلام ،برام دستم بی حس مورمور میشد گاباپنتین پروپرانول دکتر داده،و برای اشتهام سیپروهپتادین خارجی می خورم آیا تداخل داره

Saragh (1398/10/29)

سلام.مادر من دیابت داره.و خیلی وقت ها یه باره دست هاش تیر میکشه و میپره.سوزن سوزن میشه.با ماساژ دردش کمی کم میشه. میتونه گاباپنتین بدون تجویز پزشک مصرف کنه؟ممنون

پریا (1398/10/29)

سلام عرض ادب و خسته نباشید من ی سوال بران میش اومده ممنون میشم ج بدین. اینک کپسول گاباپنتین چ ارتباطی با ترک اعتیاد و کسانی ک تو ترک هستند داره؟مممنونم از راهنماییتون🌹

میداس (1398/10/27)

سلام سپاس بابت صبر شکیبایی شما بنده 36 روزه متادون رو تحت نظر پزشک کنار گذاشتم شبا به شدت احساس داغی و بیقراری دست و پا دارم(RLs) تا صبح دو ساعت میخوابم به دکترم گفتم ایشون گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کردن اومدم خوندم دیدم این دارو برای بیماری صرع کاربرد داره به نظرتون تجویز درستی بوده؟ اگه جایگزین بهتری مد نظر دارید ممنون میشم معرفی کنید قلبا از شما سپاسگذارم

ناشناس (1398/10/26)

سلام من دو ماه است دچار فلج بلز شدم به طور مکرر تحت نظر هستم وبامراجعه به یک ذکتر دیگر گاباپنتبن تجویز کردن ایا تاثیری در بهبودی من دارد

مرتضی اسکندری (1398/10/25)

سلام دکترجان؛من آقایی ۳۳ ساله هستم که ۴ ساله مبتلا به دیابت شده و انسولین مصرف میکنم.نزدیک ۴ ماهه قفسه سینه من به شدت درد دارد و قطع نمیشود.جهت بررسی قلب به فوق تخصص قلب مراجعه کردم و بعد از اکو و تست ورزش فرمودند که مشکل قلبی نیست.شاید از گوارش باشد،حال به فوق تخصص گوارش مراجعه کردم و گفتند احتمالا عصبی هست.برای بنده قرص گاباپنتین ۳۰۰ و دوکسپین ۱۰ و مبورین ۲۰۰ و اس امپرازول ۴۰ تجویز کردند.ولی بعد از مصرف این داروها دائما احساس خواب آلودگی دارم و در چرت هستم.لطفا لطفا راهنمایی فرمایید.ممنون

مریم انصاری (1398/10/25)

با سلام مادرم تنگی کانال داشته و دنباله اش مشکل داشت عمل لیزر انجام داده دکتر داروی گابا پنتن براش تجویز کرد یک ماه مصرف کرد ولی عوارض دارو بر چشم ومعده و بثورات جلدی تنگی نفس خشکی بیش از اندازه دهان و خستگی و ...... بر وی عارض شد پزشک معتقد بود باید ادامه بده ولی مادرم دو هفته است دارو رو قطع کرده و حال عمومی خوبی داره آیا قطع دارو در روند درمانش ( در رابطه با لیزر دیسک و رفع چسبندگی دنبالچه )اثرات سو دارد یا خیر ؟؟؟ و آیا گاباپنتن اثر درمانی دارد یا یه نوع مسکن محسوب میشه ؟؟ لطفا راهنمایی کنید

Mona (1398/10/21)

سلام من ام اس دارم.به خاطر دردوسرشدن وسوزش کف پاو انگشتان دکترم گاباپنتین 300به مدت 6هفته پیشنهاد داده.چه جوری بایدقطعش کنم درآخر؟

حامد بیات (1398/10/20)

با سلام و تشکر دکتر من بعد از مراجعه به پزشک برای درد کمر دکتر برایم هم گاباپنتین هم پرگابالین و هم سلوکسیب و هم تیزانیدین و هم امپول کرتون تجویز کردن دلیل تجویز این همه دارو چیست ایا لازم است که تمام انها را مصرف کنم خواهشمندم در صورت امکان کمی در مورد داروها توضیح دهید.باسپاس فراوان از شما

مهدی مجیدی (1398/10/18)

دکتربرای وزوزکردن گوشم گاباپنتین دادمصرف کنم یانه

شهین رضایی (1398/10/18)

بعلت درد شدید کمر به دکترمراجعه کردم تشخیص دیسک دادن و فیزیوتراپی و لیزر انجام میدم دکتر قرقص گاباپنتن تجویز کردن بعد مصرف یک عدد قرص سر گیجه شدید گرفتم وادامه ندادم . علت سر گیجه با قرص بود

مهناز علیزاده (1398/10/16)

سلام از وقتی این کمسول رو استفاده میکنم معده درد شدید گرفتم از عوارض این دارو است؟

ناشناس (1398/10/16)

من دیسک کمر دارم دکتر رفتم گابانتین ۱۰۰داد عوارض نداره

لیلا (1398/10/15)

سلام دکتر من دیسک گردن دارم دکتر بهم نوشت ۴ ماه ادامه دادم بهتر شدم الانم دیسگ کمر دارم درد شدیدی دارم میشه از گاباپنتین استفاده کنم ممنون میشم جواب سوالمو بدین

مهناز علیزاده (1398/10/9)

از وقتی گاباپنتین مصرف میکنم معده درد گرفتم میتونم راینیتیدین استفاده کنم

همراه (1398/10/8)

من برای مشکل خواب چندماهه گاباپنتین مصرف میکنم. میخاستم بدونم ممکنه بامصرف طولانی مدت بعدها دچار مشکل بشم؟ مثل فشار خون و مشکلات دیگه

بهنام (1398/10/8)

سلام آیاحساسیت به گاباپنتین منجر به افسردگی بیقراری و وسواس میشود

احمدی (1398/10/7)

سلام گاباپنتن باناپروکسن تداخل دارویی داره

پریا (1398/10/5)

باسلام،مادر ۶۰ ساله ای دارم که دیسک کمر داره رفتن دکتر مغز و اعصاب براشون گاباپنتین۱۰۰تجویز کردن،وزنش هم زیاده الان با خوندن عوارض قرص نگران شدم میترسم حمله قلبی اینا بیاره به خاطر اضافه وزنشون،به نظرتون این دارو رو استفاده بکنه یا نه؟؟؟ ممنونم

اصغر امینی (1398/10/5)

گاباگنتین 300 شبها برای دیسک کمر استفاده میکنم مچ پای چپ بعد از استفاده قرص تاصبح متورم و درد داره خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

محمدمهدی بوستانی (1398/10/4)

سلام من پارگی مینسک زان دارم دکترکپسول گاباپنتین۱۰۰تجویزکرده عوارضش که دیدم مصرف نکردم لطفا راهنمایی کنید مصرف بکنم یا که نه تشکر

ناشناس (1398/10/3)

سلام ببخشید من از دیشب کمر دردشدیددارم پونزده سالمم است میتونم از این دارو مصرف کنیم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/3)

خیر. بهتر است از قرص مسکن ساده مانند ایبوپروفن استفاده کنید.

س.صفری (1398/9/30)

سلام خسته نباشید مادر من حدود ۳ماهی میشه که گردن و دوتا کتف و بازوی چپشون درد میکنه به پزشک مراجعه کردن مسکنهای دیکلوفناک و پیروکسیکام تجویز کردن مادر من به خاطر مشکل آسمشون به این مسکنها و همخانواده هاشون حساسیت دارن و به هیچ وجه نمیتونن استفاده کنن با مسئول داروخانه صحبت کردم ایشون امگا۳ و گاباپنتین۳۰۰ رو معرفی کردن(از هرکدوم یه ورق ۱۰تایی) به نظر شما کسی که آسم داره وبه مسکنهای انسید حساسیت داره گاباپنتین ۳۰۰ براشون مشکل ساز نیست؟؟اگر مشکلی نداره بعد از اینکه این ورق ده تایی رو استفاده کردن و تموم شد و دیگه قطع کنن براشون مشکل پیش نمیاد؟؟؟؟

محسن دهباشی (1398/9/27)

سلام خسته نباشید مادرم واسه مشکل تیرویید ب دکنر مراجعه کرده ک دکترشون گاباپنتین ۳۰۰ رو تجویز کردن حالا با خودن عوارضش ميترسيم ك بزاريم اين قرص و استفاده كنن ب نظر شما چیکارباید کرد؟

باسلام خانم ۶۸ساله هستم (1398/9/27)

دراسفند۹۶جراحی قلب انجام دادم دریچه اورت تعویض ودریچه میترال ترمیم شده ولی چون بعدازعمل بدلیل اب اوردن دوباربه اتاق عمل بردن وبنابه گفته پزشک پنچره برایم گذاشتن متاسفانه ازروزاول قفسه سینه ام دردداردوتنفس عمیق برایم سخت است جدیدامتخصص قلب گاباپنتن تجویزکرده ازروزیکه مصرف کردم بشدت عرق میکنم وبعدمیلرزم چه کنم این حالتهاراقلب ازعمل داشتم که رفتم عمل شدم لطفاراهنمایی بفرمایید

هدیه (1398/9/26)

باسلام من در ناحیه جلوی گردن گاهی احساس تیر کشیدن دارم در اطراف غده تیروئید. دکتر برام گاباپنیتین تجویز کرده میتونه این درد عصبی باشه ودوره درمان این دارو چند وقته؟

احمد روستایی (1398/9/26)

سلام پنج سال پیش واسه بیماری رفلاکس معده به پزشک گوارش مراجعه کردم دکتر گوارش فرستادم پیش دکتر اعصاب و روان و ایشون هم واسم کپسول گاباپنتین سیصد و قرص رهاکین پونصد و رانیتین سیصد تجویز کردن و دو دوره هم رفتم دوباره همین نسخه را تمدید کردم از اون سال خودم همیشه همین قرصها را بدون نسخه گرفتم و مصرف کردم میخوام بدونم ایناعوارضشون چیه چون الان دچار ورم معده شدم رفتم یه دکتر گوارش دیگه گفتن دچار ورم معده شدی حالا میخوام بدونم این قرصها تاثیری داشته یا نه و آیا قطع کنم مصرفشون را یا نه ممنون

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/27)

دکتر مروارید عالیشاه (منخصص اعصاب و روان): سلام هر دو داروی گاباپنتین و دپاکین میتوانند عارضه ی سو بر معده داشته باشند ولی درصورت دستور قطع توسط فوق تخصص گوارش به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید و از ایشان با توجه به شرح حال بیماریتان راهنمایی بگیرید تا داروی جایگزین تجویز گردد.

عبدالرسول روستازاده شیخ یوسفی (1398/9/26)

ببخشید من خانمم ظاهرا یزمانی بیماری افسردکی داشته.شبها خوابش نمیبره.باید قرص خواب بخوره تا خوابش ببره.یهو بعضی شبها از خواب بلند میشه و دستاش خشک میشه و شروع میکنه به جیغ زدن.من این دارو رو در بین وسایلش پیدا پرسیدم.میخوام ببینم آیا این چیزایی که گفتم از علایم صرع هست یا اصلا این دارو رو برای چی خانم من مصرف میکنه.خواهش میکنم کمکم کنید بدونم برای چی مصرف میکنه.ممنون

هاشمی (1398/9/26)

سلام من یک هفته هست گردن سمت راستم درد گرفته دکتر میگه اسپاسم هست کلی آمپول و قرص متوکاربامول خوردم الان بهم گاباپنتین 300 وسلکوکسیب200داده گاباپنتین شب میخورم درد گردم بهتر شده ولی گرفتگی اومده پهلوی گوشم تو سرم درد میکنه میشه عوارض گاباپنتین باشه که دردش اومده تو سرم

ناشناس (1398/9/20)

من چند وقت لرزش دست دارم دکتر گاباپنتین با قرص استرا داده ولی مشگل شقاق دارم چون این دارو یبوست میارم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

پریسا (1398/9/18)

با سلام این داروی گاباکیم مانع جذب کلسیم می شود یا خیر ،؟بنده پوکی استخوان دارم ،دکتر برای شکستگی پام تجویز کرده .نگران هستم که مانع جذب کلسیم شود ممنون میشم راهنمایی کنید.

حمیدرضا شیخی (1398/9/16)

سلام مادر من ۲ ماه پیش عمل کمر مهره ۵ کردو پیچ و پلاکه دکتر واسش گاپاپنتین ۳۰۰ تجویز کرده میخوره سرگیجه و بی حسی و بی حالی و خواب آلودگی شدید داره میتونه مصرف نکنه یا دوز پایین تر مصرف کنه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/17)

با دوز کمتر شروع کنید و به تدریج به دوز تجویز شده برسانید

ا (1398/9/16)

سلام وقت بخیر من بدلیل کمردرد شدید برفتم دکتر زنان گفت شما چسبندگی جای بخیه سزارین دارید من شش سال میشه سزارین کردم همش کمردرد بودم الان دکتر گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده کمر دردم خوب شده ولی خیلی خواب آلودگی و سرگیچه دارم. میشه بگید چیکار باید بکنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/16)

خواب آلودگی و سرگیجه از عوارض معمول گاباپنتین است. به تدریج این عارضه کاهش پیدا می کند.

ناشناس (1398/9/14)

سلام، سال ها پيش پاى راست من از بالاى زانو قطع شده است و از همان اول درد هاى خيالى(phanthom pain) شروع شد و هنوز ادامه دارد. اين دردها متناوب هستند و البته نه هميشگى. هر از چند گاهى بدون هيچ علتى پديد ميآيند، چند ساعتى ادامه يافته و سپس از بين ميرود. در تمام اين مدت از داروهائى مانند: ايبوپروفن، استامينوفن، اغلب همراه با تركيب كدئين يا كافئين و گاهى هم گاباپنتين و گاه كلروديازپوكسايد. و گاه از شدت تداوم اين ناراحتى كه پالس مانند است، چند تا از آن داروها رو با هم استفاده ميكنم. امكان دارد، راهنمائى بفرمائيد؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/15)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام.برای دردهای phantom limb درمانهای مختلفی وجود دارد و بیماران مختلف به درمان های متفاوتی جواب میدهند.همانطور که گفتید درحالیکه با داروهای فوق جواب نگرفتید من پیشنهادم به شروع آمی تریپتین ۱۰ میلیگرم شبها یک عدد به صورت منظم و شبانه میباشد.

ناشناس (1398/9/13)

سلام ،،، کف پاهام به شدت دچار سوزش شده و گرم میشه ،،، تست های بالینی مشکلی رو نشون نداد ،،، با این حال پزشک مغز و اعصاب برام گاباپنتین 300 تجویز کرد ،،، بعد از دو روز متوجه کبودی دست و درد در ناحیه قلبم شدم ،،، به نظرتون چیکار کنم ،،، ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/13)

به نظرم دارو را قطع کنید و به متخصص داخلی مراجعه کنید.

سمیرا بنیانی (1398/9/10)

سلام بعد از قرص ریتالین برای پسر ۲۰ ساله ی که قبلا بیش فعال بوده گاباپنتین ۳۰۰ تجویز شد ولی نسبت به این قرص سومصرف داره اینقدر می خوره که تشنج می کنه ۲ماه کمپ خوابید الان تست برای گاباپنتین و از کجا تهیه کنم که متوجه شم استفاده می کنه یا نه

محمود فلاحت (1398/9/10)

باسلام جهت تخفیف درد گردن وشانه دکترمغز واعصاب گاباپنتین 100 بادوز روزانه دوعدد به مدت یکصدروز تجویز نمودند پس ازاتمام شبها چندین باراز خواب بیدار ودچارتعریق وتپش قلب میشوم آیا ممکن است بدلیل قطع ناگهانی ان باشد؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/10)

بله احتمال زیاد مربوط به قطع ناگهانی دارو است. لازم است به تدریج دارو را قطع کنید.

ناشناس (1398/9/8)

سلام. دکتر برای میگرنم گاباپنتین 100 روزی یک عدد ساعت 8 شب تجویز کرده من اشتباها هر 8 ساعت یکی خوردم حالا چکار کنم؟ به همان صورت شبی یک عدد بخورم یا باید کم کم قطع کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/8)

از این به بعد ساعت ۸ شب یک عدد مصرف کنید.

ناشناس (1398/9/7)

سلام اعتیاد به تریاک داشتم سه ماه قبل سم زدایی بدن کردم بعد به مدت سه ماه نصف قرص ب۲ مصرف کردم بعد به مدت سه ۱۰زوز رساندمش به نصف و۴ زیربنای حالا ده روز میشه شبی یک گاپنتین ۳۰۰ می خورم چطور بزارمش کنار

میزا بلوچ لاشاری (1398/9/1)

سلام آقای دکتر من مشکل اعصاب دارم رفتم دکتر بهم نورتریپلین وبروفن دادن اینارو میخورم ولی پرده گوشهام درد میکنن بنظرتون گاباپنتین مصرف کنم بهتراست برای سردرد چونکه سرم میگرن عصبی داره

سهیلاسعادت (1398/8/23)

سلام اقای دکترمن دردشونه گردن وزانودارم دکتربه من گاباپنتین داده ۳ورق امااین داروی صرع تشنجه من چیکارکنم مص رف کنم یانه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/24)

برای دردهای با منشاء عصبی هم کاربرد دارد. دوره درمان را کامل کنید.

مهردخت مصحفی (1398/8/23)

سلام ، آیا گاباپنتین برای درمان پارکینسون و آتروفی مغزی تجویز میشه یا مسکن دردهای ستون فقرات هست ؟

حسین محمدب (1398/8/22)

سلام من بعلت زدن نبض درناحیه پشت سرودرددکتربهم گاباپنتین ۳۰۰دادالان خیلی گیج وخواب آلودم آیاعوارض آن درروزهای بعدکاهش پیدامیکنه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/22)

عوارض گاباپنتین به تدریج کاهش می یابد ولی به نظرم از نظر فشار خون بالا بررسی لازم را انجام دهید.

N.kh (1398/8/21)

سلام و خسته نباشید من چند وقت به چند وقت کمرم رگ به رگ میشه و دیسک کمر هم دارم موقل رگ به رگ شدن میتونم گابانتین300 استفاده کنم؟ ممنون از راهنمایتون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/21)

در چنین مواقعی بهتر است از مسکن هایی مانند استامینوفن و دیکلوفناک استفاده کنید.

سالی رشیدی (1398/8/19)

سلام دکتر جان. میخواستم بدونم که مصرف همزمان گاباپنتین ۱۰۰ با تاواسیدال ۵۰۰ مشکلی نداره؟ یکیشو برای سوزن سوزن شدن و بی حسی دست و پام دادن، یکیشو برای عفونت ادراری ممنون

ف.نظری (1398/8/14)

سلام آقای دکتر.مادرم امروز دردشونه و سمت راست گردنش داشته به پزشک مراجعه کردن و ایشون کپسول گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده درسته؟ ولی من با خوندن علایم اش ترسیدم و آیا واقعا این دارو لازمه برای درمان؟ دکترگفته تا۲۰ روزبخوره بنظرشما ۱۰روز بخوره یا۲۰ روز یاقطعا نخوره بهتره؟

ف.نظری (1398/8/13)

سلام آقای دکتر.مادرم امروز دردشونه و سمت راست گردنش داشته به پزشک مراجعه کردن و ایشون کپسول گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده درسته؟ ولی من با خوندن علایم اش ترسیدم و آیا واقعا این دارو لازمه برای درمان؟ دکترگفته تا۲۰ روزبخوره بنظرشما ۱۰روز بخوره یا۲۰ روز یاقطعا نخوره بهتره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/14)

برای کاهش درد اثربخش است. طبق دستور پزشک دارو را مصرف کنید. ممکن است با مصرف کپسول گاباپنتین ۳۰۰ در روزهای اول گیجی و خواب آلودگی ایجاد شود. به تدریج این عارضه کاهش می یابد.

ف.نظری (1398/8/13)

سلام آقای دکتر.مادرم امروز دردشونه و سمت راست گردنش داشته به پزشک مراجعه کردن و ایشون کپسول گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده درسته؟ ولی من با خوندن علایم اش ترسیدم و آیا واقعا این دارو لازمه برای درمان؟ دکترگفته تا۲۰ روزبخوره بنظرشما ۱۰روز بخوره یا۲۰ روز یاقطعا نخوره بهتره؟

ناشناس (1398/8/9)

با سلام ، ميخواستم ازتون بپرسم قرص گاباپنتن با زاناكس تداخلى ايجاد ميكنه يا خير؟؟؟ سپاس پيشاپيش

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/10)

علائم گیجی و خواب آلودگی گاباپنتین با زاناکس تشدید می شود.

رویا (1398/8/9)

سلام دکتر من قرص گاباپنتین ۱۰۰ رو دکتر برای درد کف پا داد ،تموم شدش الان چندر روزه تاری دید دارم باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

فاطمه معروفی (1398/8/9)

سلام من به دکتر زنان مراجعه کردم گفتن چسبندگی رحم دارم بهم گاباپنتین ۱۰۰ دادن میشه بپرسم این قرص چه کاری میکنه برای مشکل من؟ ایا ادامه بدم ؟ نگران عوارضش هستم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/10)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام چه علائمی داشتید که به متخصص زنان مراجعه داشتید؟گاباپنتین به تنهایی بر روی چسبندگی رحم تاثیر ندارد

یداله ابراهیمی (1398/8/9)

سلام.ببخشید بنده یک سال پیش آمبولی ریه کردم بعد بدلیل آرتروز و درد کف پا دکتر گاباپنتین 100 میلی تجویز کرده و زالر بان ده و لو زار 25 هم مصرف میکنم در ضمن مواد مخدر شیره هم مصرف میکنم آیا مصرف گاباپنتین تداخل دارویی نداره.

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/10)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): داروی گاباپنتین تداخلی با دو داروی زالربان و لوزارتان ندارد.در مصرف همزمان گاباپنتین با شیره ممکن است خواب آلودگی رخ دهد .لذا گاباپنتین را شبها قبل خواب مصرف کنید

امین سلطانی (1398/8/9)

باسلام.دکتر من مادرم 15 روز عمل سر خوردگی مهره ال 5 رو داشته که با پیچ و پلاک فیکس شده؛الان گاباپنتین مصرف میکنه روزی 3 بار ولی پای راست ایشون از روز بعد عمل ورم داره بعد از داپلر رنگی مشخص شد ورید ها هیچ مشکلی ندارن؛میخواستم بدونم این موضوع میتونه به گاباپنتین مرتبط باش؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/9)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان) : سلام.یک الی پنج درصد احتمال ادم محیطی با گاباپنتین وجود دارد.یکی از راه های تشخیص علت ورم در پاهای مادر شما این است که داروهای مصرفی به صورت موقت تحت نظر پزشک قطع و بررسی ها کامل گردد تا از احتمال تاثیر دارو در مورد ورم پا اطمینان حاصل شود

امیر (1398/8/5)

سلام دکتر من ۲ ساله گل میکشم واسه ترک بهم این دارو رو دادنبه نظرتون تاثیر گذاره؟

مجتبی صادقی (1398/8/3)

سلام آقای دکتر ، خسته نباشید ، من چند ماه قبل عمل جراحی نخاع انجام دادم ، الان بخاطر درد کمر و درد های عضلانی کپسول گاباپنتین ۱۰۰ مصرف میکنم ولی اثرش کم شده چکار کنم ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/3)

لازم است همراه با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک از درمان های فیزیکی هم بهره مند شوید. فیزیوتراپی و راه رفتن در استخر آب گرم می تواند باعث تقویت عضلات شود و فشار را از مهره های کمر بردارد. اثرات ضد درد گاباپنتین در اثر مصرف مداوم کاهش می یابد.

ناشناس (1398/8/1)

سلام دکتر.مدتی است که به خاطر دیسک کمر گاباپنتین ۱۰۰مصرف میکنم بعضی شبها احساس تنگی نفس میکنم انگار کسی داره خفه ام میکنه به نظر شما مال مصرف این قرص است.

دیسک کمر (1398/7/29)

سلام من همونی هستم که امروز پیام دادم.من برای مشکل زخم معدم چند ماهه دارو مصرف میکنم.الان هم آخر دوره درمان هستم.چندتاش تموش شده باقیش هم دوزش کم شده.الان فقط اس امپرازول 20 رو روز درمیون مصرف میکنم.و فمی لاکت میخواستم ببینم این داروها با داروهای پیام قبلم تداخل نداره؟ پیشاپیش از پاسختون ممنونم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

تداخلی بین اس امپرازول، گاباپنتین و فمی لاکت ثبت نشده است.

کسری حاتمی (1398/7/29)

سلام دکتر. ضمن تشکر که اینقدر با شکیبایی جواب همه ی دوستان رو دادید.بنده هم سوالی داشتم. بخاطر تنگی کانال نخاعی دکتر بهم پرگابالین75 داد. ولی الان علیرغم اینکه درد دیسک کم شده با وجود 20روز استفاده از این دارو هنوز لنگش نورولوژیک دارم و نمیتونم درست راه برم. باتوجه به اینکه پزشک مذکور در دسترس نیست و شهر دیگست به نظر شما صلاح هست که دوز دارو رو افزایش بدم ؟ و سولل دوم اینکه اگر از گاباپنتین استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟ برای مثال گاباپنیتن 100 یا 200. ممنون میشم جواب بدید. با تشکر فراوان

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

لازم است در کنار استفاده از پرگابالین از روش های درمانی فیزیکی مانند فیزوتراپی و ورزش نیز استفاده کنید. اثر درمانی پرگابالین ۷۵ تقریبا برابر با اثر گاباپنتین ۱۰۰ میلی گرم است و نیازی به تغییر دارو برای شما وجود ندارد.

دیسک کمر (1398/7/29)

سلام و عرض ادب جناب دکتر. من چندساله کمردرد دارم ولی فکر میکردم به خاطر گودی زیاد کمرم هست،تا اینکه چند ماه پیش شصت پام و یک ماه بعدش انگشت کوچیک پام بیحس شد. نوار عصب و ام ار ای گرفتم گفتن دو تا از دیسک هام از مهره های 4 و 5 مشکل دارن. متخصص مغز و اعصاب رفتم گاباپنتین 300 و سلوکسیب 200 و آلفن ایکس ال 100 دادن و کمر رو لیزر کردن و گفتن تا ده روز استراحت مطلق.و گفتن دیگه نیازی نیست برم پیششون.دردم کم میشه و خودم باید باقیش رو رعایت کنم. حالا میخواستم نظر شما رو بپرسم؟ و اینکه قطع ناگهانی گاباپنتین 300 بعد بیست روز و هرشب اشکال نداره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

بهتر است به مدت ۱۰ روز گابانتین ۱۰۰ مصرف کنید و سپس دارو را قطع کنید.

کسری حاتمی (1398/7/29)

سلام دکتر. ضمن تشکر که اینقدر با شکیبایی جواب همه ی دوستان رو دادید.بنده هم سوالی داشتم. بخاطر تنگی کانال نخاعی دکتر بهم پرگابالین75 داد. ولی الان علیرغم اینکه درد دیسک کم شده با وجود 20روز استفاده از این دارو هنوز لنگش نورولوژیک دارم و نمیتونم درست راه برم. باتوجه به اینکه پزشک مذکور در دسترس نیست و شهر دیگست به نظر شما صلاح هست که دوز دارو رو افزایش بدم ؟ و سولل دوم اینکه اگر از گاباپنتین استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟ برای مثال گاباپنیتن 100 یا 200. ممنون میشم جواب بدید. با تشکر فراوان

عبدالرضا (1398/7/28)

سلام خسته نباشیدبنده حدود۳۰ماه قبل مبتلا به زونا شدم دریک قسمت شکم دردسوزش شدیدعصبی دارم آیامصرف گاباپنتین می تواند کاهش دهنده دردوبهبودی آن باشد

محمدرضا (1398/7/27)

سلام و خسته نباشید آیا مصرف این دارو با آتورواستاتین، آ اس آ و سوستاک ۲.۶ (نیترو گلیسیرین پیوسته رهش) تداخلی ایجاد میکنه؟ سپاس از شما

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/27)

تداخل ملایمی بین مصرف نیتروگلیسیرین و آسپرین وجود دارد که اهمیت کلینیکی ندارد. بقیه موارد نیز بلامانع است

آرزو غفاری (1398/7/26)

سلام آقای دکتر ، مادر من کنار شصت پاش توده استخوان بود که در بیمارستان طالقانی جراحی کردن ، ولی هیچ ضد درد به مادرم ندادن و فوق العاده انترن های سربه هوایی دارن از اونجایی عمل مادر خیلی دردناکه من مجبور شدم گاباپنتین ۱۰۰ بهشون بدن ولی خیلی طول کشید که تا کپسول اثر خودشون بذاره مثلا من شیش عصر دارو رو دادم ۱۲ شب دردش کم شد که تونست بخوابه ، الانم تعطیلات اربعین مادرم از بیمارستان مرخص شده دست رسی به دکترش ندارم ، واقعا نمی دونم بازم دردش گرفت کپسول رو بدم یا نه با توجه به نوسان فشار خون نگرلنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)

مصرف گاباپنتین فقط با تجویز پزشک باید انجام شود. برای تسکین درد از مسکن ساده استامینوفن استفاده کنید.

محمدرضا (1398/7/25)

با سلام، مصرف این دارو، با داروهای قلب، فشار، چربی و آ اس آ مشکلی به وجود میاره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/27)

باید هر یک از داروهای مصرفی مشخص شود تا بتوان در خصوص تداخل دارویی اظهار نظر کرد. داروهای قلبی ... بسیار متنوع هستند.

یاسی (1398/7/23)

باسلام. بنده دوماهه کپسول گاباپنتین 100 برای بیخوابی مصرف میکنم.. خواستم بدونم با آنتی بیوتیک هاو قرص کلداکس تداخل نداره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

آنتی بیوتیک ها بسیار متنوع هستند. لازم است نوع آنتی بیوتیک را مشخص کنید. اثر خواب آوری گاباپنتین با کلداکس تشدید می شود.

فاطمه حیدری (1398/7/21)

سلام من درد شانه داشتم به پزشک مراجعه کردم و ایشون گفتن ممکنه دیسک گردن باشه و علاوه بر یکسری دارو گاباپنتین ۱۰۰ رو هم تجویز کردن ولی من با خوندن علایم اش ترسیدم و فقط یک کپسولش رو خوردم.اشکالی نداره؟و آیا واقعا این دارو لازمه برای درمان؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/22)

اگر پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده دارو را مصرف کنید نگران عوارض نباشید. قرار نیست شما تمام این عوارض را بگیرید. ضمنا کپسول ۱۰۰ میلی گرم کمترین دوز دارو است.

مهدی (1398/7/20)

باسلام جایگزین قرص گاباپنتین چه قرصی هست بنده روی پاهام دردمیکنه درمانشوپیدانکردن

کتان (1398/7/19)

سلام: آقای دکتر پسرم ۱۲ ساله ای دارم که از یک ماه پیش از ناحیه عضله هر دو پا احساس خستگی ودرد می کردبعد از آزمایش های خون وتصویر ام آر آی و نوار عصبی هردو پا دکتر جراح مغز و اعصاب ، آنرا تترکورد تشخیص داد و درمان آنرا عمل جراحی می داند ودکتر دیگر متخصص بیماریهای مغزو اعصاب آنرا گلین باره تشخیص داده وبرای درمان ، قرص های گاباپنتین ۱۰۰ ، ویتامین ب یک سیصد و پیراستام ۸۰۰ ، تجویز و با ۳۰ جلسه فیزیو تراپی می داند.لطفا راهنمایی بفرمائید. متشکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/23)

ابتدا لازم است تشخیص قطعی انجام شود. به نظرم پیشنهاد کمسیون پزشکی دهید تا در جمع پزشکان تصمیم نهایی در خصوص بیماری و درمان گرفته شود.

ناشناس (1398/7/19)

سلام من قرص کلومیپرامین 10مصرف میکردم چندروز پیش دیکس کمرم اوت کرده بود رفتم دکتر برام قرص گاباپنتین تجویز کرد .به نظر شما این دوتاروباهم بخورم یانه .میشه قرص جدیدرونخورم

ستاره (1398/7/18)

من دستم سر میشه زبانم سنگین الان دوهفته ای هست رفتم دکتر قرص گاباپنتین بهم داد اثر خوب شدن داره

ستاره (1398/7/18)

سلام من چند وقتی دستم سر میشه زبونم سنگین میشه رفتم دکترگفت مال استرس حرص. بهم قرص گاباپنتین داد ایا فایدهای دارد

ناشناس (1398/7/18)

سلام. مادرم ديابت داره انسولين مصرف ميکنه، تازه رگ قلبشو باز کرده، يه هفته بعد برديم دکترش براش اين قرصو تجويز کرده الان بعد از چند روز مصرف پاهاش خيلی باد کرده امروزم چند بار خورد زمين الانم ديگه نميتونه حرکت کنه دکترشم دسترسی ندارم چکار کنم دوز قرصشم 300 هست.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

لازم است از نظر عملکرد کلیه بررسی شوند. مصرف گاباپنتین را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

لیلی (1398/7/18)

سلام. من مشکل درد عصبی تو پاهام و سوزن سوزن شدن داشتم دکتر برام گاباپنتین تجویز کرد دچار تپش قلب شدم ولی تو عوارض دارو تپش قلب ننوشته بود میشه لطفا راهنماییم کنین. ممنون

ناشناس (1398/7/15)

سلام من نزديك يك سال ميشه دست هام سر ميشه مخصوصا شبها جند بار به خاطر دستهام از خواب بيدار ميشم متخصص مغزواعصاب رفتم نوار عضله كرفت كفت ركهاي دو تا دستت بسته شده بايد بري عمل برام قرص كاباتين صد باملوكسيكام داده به نظر شما تاثيري داره يا برم عمل.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/16)

نهایتا داروهایی که برای شما تجویز شده است دارای اثرات موقت است و برای درمان لازم است جراحی ساده و معمولا بدون نیاز به بی هوشی انجام دهید.

محیاپور (1398/7/13)

سلام خسته نباشید،من یه چند وقت آخرین مهره کمرم خیلی درد میکنه،بطوری که کمرم نمیتونم خم کنم،دکتر ارتوپد قرص گاباپنتین1وپردنیزون5تجویزکردن بهترنشدم ولی بهترنشدم چکار کنم

ناشناس (1398/7/12)

من کانسر پستان چپ هستم کمر درد شدید دارم‌اسکن‌استخوان و ام‌آر آی کردم‌خوب بود مغز واعصاب ب من‌گفت دیسک وتنگی کانال دارم گابا پنتین‌صد وسلکسیب داده لتروزول میخورم آملودیپیننپپنج و آتور واستادین‌وکلسیم و ویتامین عوارض گابا پنتین رو‌دیدم‌منصرف شدم از خوردنش و میخوام‌پس بدم‌چون‌دردی ب دردام‌اضافه مسشه نظر شما چیه البته نه سال از کنسرم‌گذشته مستکتومی شدم‌ سپاسگزارم‌ ۶۱ سال دارم

ناشناس (1398/7/10)

سلام آیا مصرف همزمان قرص لوبل باگاباپنتین تداخل داره؟ کسی که مستعد عفونت ادراری است خوردن گاباپنتین براش ضرردارد ؟ازپاسخگویی شما متشکرم

ناشناس (1398/7/9)

سلام .خانم ۴۷ ساله ام.دیابت و فشار خون دارم.استخون درد ومفصل درد شدید دارم مخصوصا زانو واطرافش.متخصص ارتپد سلکوکسیب و گاباپنتین تجویز کردن .داروهای دیابت و فشارخون وتپش قلب هم میخورم .و سرترالین .آیا باهم تداخل ندارن؟ مدتیه تاریه دید گرفتم ازبعدخوردن گاباپنتین.ممنون میشه راهنماییم کنید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/9)

اثرات گیجی و منگی گاباپنتین ممکن است با مصرف سرترالین افزایش پیدا کند. داروهای دیابت و فشار خون و تپش قلب خیلی متنوع هستند. اگر نام داروها مشخص نباشد نمی توان گفت با سایر داروها تداخل دارد یا خیر

هانیه (1398/7/8)

سلام وقت بخیر.من چسبندگی عصب دارم در دست چپ. دکتر برای دستم گاباپنتین ۳۰۰ داده.من به طور کلی خیلی مسکن مصرف نمی کنم و الان اولین گاباپانتین رو خوردم.صبح هم آمپول نوروبیون زدم. در حال حاضر سرگیجه شدید و کمی سستی توی پاهام دارم.ممکنه عوارض منفی از دارو باشه؟باید چیکار کنم؟

هادی (1398/6/30)

سلام دکتر من برای دیسک گردن و دیسک کمر دکتر بهم گاباپنتن داده ولی حالت تهوع و سر گیجه میگیرم باید قرص ادامه بدم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/1)

ممکن است دوز دارو برای شما زیاد باشد. تهوع و سرگیجه برای این دارو طبیعی است. به تدریج این عوارض کاهش پیدا می کند.

ناشناس (1398/6/3)

سلام.من امروز بخاطر درد کلیه وسوزش ادرار رفتم دکتر این قرص وتجویز کرده چیکار کنم.با وجوداین همه عوارض آیا مصرف کنم.

نجمه برمی (1398/5/29)

سلام دکتر جان،من بدلیل سردردهای طولانی وتاری دید ودیسک گردن به پزشک مغز واعصاب مراجعه کردم پس از آزمایشات و ام آر ای و...کپسول گاباکیم دادن یکدوره یک ماهه مصرف کردم ودیگه نگفتن مجددا مراجعه کنم یا ادامه بدهم،توصیه شما چیه ؟ آیاقطع یکباره آن عوارضی داره ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/18)

اگر بهبودی حاصل شده است می توانید به تدریج دارو را قطع کنید. ابتدا یک روز در میان و سپس قطع مصرف

عباس بیات (1398/5/27)

سلام.کپسول گاباپنتین مورفین دارد؟در تست اعتیاد موثر است یا خیر؟

مهدی خداداد مترجمی (1398/5/26)

ایا گاباپنتین برای مقابله با گرگفتگی و نیز لرز بدنبال اون در بانوان یائسه کاربرد دارد؟

شیراقا نورزهی (1398/5/25)

سلام اقای دکتر من مواد مصرف میکردم یک ماه میشه که ترک کردم قرص خـواب میخورم عصابم خیلی خورد میشه چکار باید بکنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/25)

درمان ترک اعتیاد حداقل ۱۲ تا ۱۵ ماه زمان لازم دارد که بهتر است در مراکز MMT انجام شود. مصرف خودسرانه دارو جایز نیست.

مسعود ابولقاسمی (1398/5/21)

سلام اقای دکتر من ترک کردم متادون.از اولش گایاپنتین خوردم.الا روز چهلو دومه از روزی ۳ تا رسوندم ب روزی یکی.ولی اگه یکی رو نخورم از بیقراری میمیرم.بنظرتون معتاد گایاپنتین شدم؟اصلا وابستگی داره؟میشه راهنمایی کنین چجوری ولش کنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/21)

بدیهی است که در چنین شرایطی نباید گاباپنتین را قطع کنید. ترک اعتیاد معمولا درمان طولانی مدت دارد. بهتر است تحت نظر پزشک درمان را ادامه دهید

مینا محمدی (1398/5/12)

سلام مدت دو روز است که پس از تزریق آمپول نوروبیون در باسن چپ احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی خفیف در پا و دست و سر وگردن سمت چپ بدنم دارم .این احساس دقیقا پس از تزریق آمپول در خانه توسط یکی از افراد خانواده که به صورت تجربی تزریق آمپول انجام میدهد انجام شد به وجود آمد.به پزشک عمومی مراجعه کردم قرص گاباپنتین 100 تجویز کردن آیا مصرف این دارو با توجه به عوارضی که دارد صحیح میباشد یا برای اطمینان بیشتر به پزشک متخصص مراجعه کنم.ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/12)

کپسول گاباپنتین انتقال عصب به مغز را کاهش می دهد و می تواند احساس سوزن سوزن شدن را کاهش دهد. ممکن است عصب پا در زمان تزریق آسیب دیده باشد البته بعید است آسیب جدی به عصب وارد شده باشد. به احتمال زیاد به تدریج به حال عادی بر می گردد. از نظر عفونت محل تزریق نیز بررسی نمائید.

م.دشتی (1398/4/25)

سلام،بیماری ام اس دارم.موقع دردهای عصبی دکتر برام گاپنتین 300 تجویز میکردن. الان یه مدتی هست که درد خیلی بدی تو کمرم حس میکنم که حالت نبضی داره، یهو میاد و میره.من سرخود قرص گاپنتین 300 خوردم، یه دونه خوردم خوب شدم.خیلی حس بهتری دارم.بنظر شما مصرف قرص رو ادامه بدم یا دیگه نخورم؟ داروخانه ده دونه قرص ب من داد.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/27)

طبق گفته شما قبلا برای شما گاباپنتین تجویز شده است و اگر اثرات درمانی قابل ملاحظه ای از این دارو مشاهده کرده اید به پزشک اطلاع دهید. احتمالا به داروهای شما اضافه خواهد شد.

سعید (1398/4/21)

قرص گاباپنتین رو دکتر جهت ترک اعتیاد بهم تجویز کرده ، ولی احساس خوبی نسبت به مصرفش ندارم و حالم رو بدتر میکنه، چیکار کنم ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/21)

بهتر است به مراکز MMT مراجعه کنید. کپسول گاباپنتین به تنهایی برای این موضوع کافی نیست.

احمدرضا مومنی (1398/4/9)

گاباپنتین و پرگابالین با هم مصرف شود اشکالی ندارد؟ دکتر مغز و اعصاب برای من گاباپنتین نوشته و دکتر ارتوپد پرگابالین

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/9)

تجویز یکی از پزشکان را انجام دهید. مصرف هم زمان هر دو دارو صحیح نیست. تشخیص دو پزشک نزدیک به هم بوده است.

فریده انصاری (1398/4/9)

مادرم مدت ۳ ماه است دوبینی پیدا کرده پزشک کپسول گاباپنتین ۳۰۰ تجویز کرده درسته؟ مصرف کنیم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/9)

کاربرد دارد. ممکن است دوبینی به دلیل آسیب عصب سه قلو باشد. طبق تجویز پزشک رفتار کنید

چنانچه در خصوص "گاباپنتین" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info