کلردیازپوکساید

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

همه چیز در مورد کلردیازپوکساید
کلردیازپوکساید چیست؟
کلردیازپوکساید چه تفاوتی با دیازپام دارد؟
ایمن ترین داروهای بنزودیازپینی کدامند؟
کاربرد کلردیازپوکساید در ترک الکل
ویتامین مورد نیاز در ترک الکل همراه با مصرف کلردیازپوکساید چیست؟
آیا کلردیازپوکساید اعتیاد آور است؟ تست اعتیاد را مثبت می کند؟
پیش از مصرف کلرودیازپوکساید 
نحوه ی مصرف کلرودیازپوکساید
توصیه ها
عوارض شایع کلرودیازپوکساید
 

کلردیازپوکساید چیست؟
‎کلردیازپوکساید با اثر بر روی ناقل های عصبی(نوروترانسمیترها) منجربه انتقال اثر آرامبخشی در سلول های مغزی می شود. این عملکرد در افرادی که اضطراب دارند کمک می کند تا علائم اضطراب کاهش یابد. به همین دلیل این دارو معمولاً  برای کاهش اضطراب به صورت کوتاه مدت تجویز می گردد.
‎کلرودیازپوکساید همچنین یک شل کننده ی عضلانی نیز می باشد. به همین دلیل یکی دیگر از موارد کاربرد آن در برطرف کردن علائم ترک الکل است.در افراد معتاد به الکل ، ۳تا ۸ ساعت پس از آخرین مصرف الکل ، علائم ترک آغاز می‌شود . سم زدایی در شرایط ترک الکل  همراه با علائمی می باشد که گرفتگی عضلانی یکی از این علائم می باشد  که برای تسکین آن، کلرودیازپوکساید تجویز می گردد.

 

کلردیازپوکساید چه تفاوتی با دیازپام دارد؟
دیازپام قوی تر از کلردیازپوکساید است. 12.5 میلی گرم کلردیازپوکساید از نظر اثرات خواب آوری و ضد اضطراب معادل 5 میلی گرم دیازپام است. نیمه عمر دیازپام هم بیشتر از کلردیازپوکساید است. اثرات شل کنندگی عضلات دیازپام هم بیشتر است. هرچقدر نیمه عمر داروهای خواب آور و آرام بخش بیشتر باشد موقع بیدار شدن صبحگاهی کسالت بیشتری ایجاد می کند. بنابراین کلردیازپوکساید نسبت به دیازپام کسالت صبحگاهی کمتری دارد.

 

ایمن ترین داروهای بنزودیازپینی کدامند؟
اگزازپام و کلردیازپوکساید قدرت کمتری نسبت به سایر داروهای این گروه دارند، بخوبی تحمل می شوند و عوارض و سمیت کمتری دارند.

 

کاربرد کلردیازپوکساید در ترک الکل
کلردیازپوکساید برای ترک الکل کاربرد دارد در این صورت باید 4 بار در روز استفاده شود و پس از ترک کامل الکل به تدریج 3 قرص، 2 قرص و نهایتا 1 قرص در روز مصرف می شود. البته داروهای بهتری برای سندرم ترک الکل وجود دارد مانند آکامپروسیت، دی سولفیرام و نالتروکسان

 

ویتامین مورد نیاز در ترک الکل همراه با مصرف کلردیازپوکساید چیست؟
کمبود ویتامین B1 در افرادی که الکل را ترک می کنند وجود دارد و مصرف تیامین (ویتامین ب1) و قرص کلردیازپوکساید با دوز بالا در افرادی که مصرف الکل بالایی دارند لازم است و در موارد خاص لازم است در شرایط ICU  انجام شود چون احتمال لرزش و تشنج وجود دارد.

 

آیا کلردیازپوکساید اعتیاد آور است؟ تست اعتیاد را مثبت می کند؟
مصرف طولانی مدت کلردیازپوکساید می تواند وابستگی فیزیکی و اعتیاد ایجاد کند. البته اعتیاد به کلردیازپوکساید معمولا مشکل حادی ایجاد نمی کند و ترک مصرف این دارو سخت نیست. تاثیری بر نتیجه تست اعتیاد ندارد.

 

پیش از مصرف کلرودیازپوکساید 
- در صورت بارداری یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید .
- در صورت مشکل در نفس کشیدن (بطور مثال تنگی نفس و احساس خفگی در خواب ) به پزشک خود اطلاع دهید .
- در صورت سابقه ی مشکلات کبدی ، کلیوی ، بیماری های اعصاب و روان (مانند افسردگی، وسواس، اختلالات شخصیتی و فوبیا) ،سابقه ی حساسیت دارویی پزشک خود را مطلع نمایید .
- در صورتی که اعتیاد به الکل دارید و مصرف این دارو جهت علائم ترک الکل برای شما تجویز نشده است ، به پزشک خود اطلاع دهید .
- _از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید. ( خصوصا داروهای آرامبخش،خواب آور،ضد حساسیت ها و داروهای تضعیف کننده ی اعصاب)

 

نحوه ی مصرف کلرودیازپوکساید
- مقدار مصرف دارو و نحوه ی مصرف باید توسط پزشک با توجه به شرایط شما تجویز شود . لذا دارو را حتما طبق توصیه ی پزشک مصرف نمایید.
- در صورتی که کلرودیازپوکساید جهت کاهش اضطراب تجویز شده است معمولا به صورت یک قرص ۱تا۳ مرتبه در روز مصرف می شود .
- در صورتی که این دارو جهت تسکین علائم ترک الکل تجویز شده باشد معمولا به صورت ۴نوبت در روز تجویز می گردد. ممکن است روز نخست درمان ، مقدار مصرف این دارو بیشتر از سایر روزهای ادامه ی درمان باشد و مقدار مصرف دارو به تدریج در۵ تا ۱۰ روز کاهش یابد.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.با این حال بهتر است همراه یا پس از غذا مصرف شود.
_در صورت فراموشی یک نوبت دارو بلافاصله آن را مصرف نمایید اما از دوبرابر کردن مقدار دارو در یک نوبت جدا خودداری نمایید.
- در صورت مصرف شربت های ضد اسید معده ، مصرف این دارو را حداقل ۲ساعت با مصرف شربت فاصله دهید.

 

توصیه ها
- مصرف دارو را تحت نظر پزشک ادامه دهید تا پیشرفت درمانی شما بررسی گردد و آزمایشات لازم انجام گیرد.
- این دارو موجب خواب آلودگی و گیجی شدید می شود لذا در مدت مصرف این دارو (خصوصا ابتدای درمان ) و تا زمانی که اثرات آن بطور کامل از بین نرفته است از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط بیشتری دارند،خودداری نمایید .
- این دارو جهت درمان مشکل شما در کوتاه مدت تجویز می شود زیرا مصرف طولانی مدت این دارو ایجاد وابستگی نسبت به آن می نماید.
- مصرف این دارو همراه با الکل عوارض بسیاری همراه دارد.
- در صورت مصرف طولانی مدت ، قطع این دارو توسط پزشک و به صورت تدریجی انجام می شود . برای جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته،قطع دارو را دقیقاً طبق توصیه ی پزشک انجام دهید و از قطع ناگهانی خودداری نمایید .
- در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی دارید درمانگر خود را از مصرف کلرودیازپوکساید آگاه نمایید زیرا این دارو می تواند اثر برخی از داروهای بی حس کننده یا بیهوش کننده را افزایش دهد.
- پس از پایان دوره ی ترک الکل ، ارتباط خود را با تیم درمانی خصوصاً تیم رفتار درمانی قطع ننمایید تا بطور کامل ترک این ماده بصورت موثر صورت گیرد.

 

عوارض شایع کلرودیازپوکساید
- احساس خواب آلودگی ،ضعف یا سبکی سر در اثر مصرف این دارو ایجاد می شود که می تواند در تمام طول روز ادامه داشته باشد .برای کنترل این عارضه از رانندگی و انجام کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید و از مصرف الکل بپرهیزید.
- احساس فراموشی و گیجی از عوارض این دارو می باشد که در صورت شدید بودن آن ها باید با پزشک خود صحبت کنید .
- در برخی از افراد تغییر خلق و خو و عصبانیت بیش از حد در مدت مصرف این دارو ممکن است رخ دهد. در این صورت با پزشک خود مشورت نمایید .
- مصرف طولانی مدت این دارو ، ایجاد وابستگی می کند لذا دارو را تحت نظر پزشک و برای مدت کوتاه مصرف نمایید .
- در صورت بروز تب و ضعف، علائم شبیه به آنفولانزا و بروز زخم های دهانی فوراً به پزشک مراجعه نمایید .

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف کلردیازپوکساید

كلرديازپوكسايد در كنترل اختلالات اضطراب يا براي تسكين كوتاه مدت علائم اضطراب و همچنين براي رفع علائم قطع مصرف الكل مصرف مي‌شود.

مکانیسم اثر کلردیازپوکساید

*-اتصال به گیرنده های پس سیناپسی فضاویژه بنزودیازپین در نورون های گابا (موجود در مناطق مختلف سیستم اعصاب مرکزی مانند سیستم لیمبیک و رتیکولار)
- افزایش اثرات مهاری گابا بر نورون های قابل تحریک و ایجاد هایپرپلاریزاسیون و پایدارسازی غشای نورونی (از طریق افزایش نفودپذیری غشای نورونی نسبت به یون کلر)
* گیرنده های بنزودیازپین و اثرات آن ها وابسته به GABA-A می باشد اما بنزودیازپین به گیرنده گابا متصل نمی شود.

فارماکوکینتیک کلردیازپوکساید

*فراهمی زیستی: آرام و نامنظم به دنبال تزریق عضلانی
شروع اثر: وریدی 5-1 دقیقه
طول اثر: وریدی 60-15 دقیقه
پیک پلاسمایی: 2-0.5 ساعت
اتصال به پروتئین: 96%
متابولیسم: کبدی به صورت گسترده (به دس متیل دیازپام (متابولیت فعال و طولانی اثر)، دموکسپام، دس میتل کلردیازپوکساید، اکسازپام)
نیمه عمر:
کلردیازپوکساید 48-24 ساعت
متابولیت دموکسپام 95-14 ساعت
دفع: ادرار (1-2% به صورت داروی تغییرنیافته، 6-3% متابولیت)

عوارض جانبی کلردیازپوکساید

*سایر عوارض (درصد نامشخص):
قلبی عروقی: ادم، سنکوپ
سیستم اعصاب مرکزی: الکتروانسفالوگرام غیرطبیعی، آتاکسی، گیجی، خواب آلودگی، واکنش خارج هرمی ناشی از دارو
پوستی: راش پوستی
غدد درون ریز و متابولیسم: تغییر میل جنسی، اختلالات قاعدگی
گوارشی: یبوست، تهوع
هماتولوژی و انکولوژی: آگرانولوسیتوز، سرکوب مغز استخوان
کبدی: بی کفایتی کبد، یرقان
متفرقه: واکنش های متناقض

تداخلات دارویی کلردیازپوکساید

*مشخصات کلی تداخلات:
- سوبسترای CYP3A4
- تشدید اثرات تضعیف‌کننده CNS

تداخلات رده X (پرهیز):
آزلاستین (نازال)، برومپریدول، کانیواپتان، فوسیدیک اسید (سیستمیک)، ایدلالیسیب، الانزاپین، اورفنادرین، اوکسوممازین، پارالدهید، سدیم اکسیبات، تالیدومید

کاهش اثرات داروها توسط کلردیازپوکسید :
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات کلردیازپوکسید توسط داروها:
القاکننده‌های قوی و متوسط CYP3A4، دابرافنیب، دفراسیروکس، انزالوتامید، اردافتینیب، ایووسیدنیب، میتوتان، ساریلومب، سیلتوکسیمب، مشتقات تئوفیلین، توسیلیزومب، یوهیمبین

افزایش اثرات داروها توسط کلردیازپوکسید:
الکل (اتیل)، آزلاستین (نازال)، بلونانسرین، برکسانولون، بوپرنورفین، کلوزاپین، داروهای تضعیف‌کننده CNS، فلونیترازپام، متادون، متوتری‌مپرازین، متی‌روسین، آگونیست های اوپیوئیدی، اورفنادرین، اوکسی‌کدون، پارالدهید، پیریبدیل، پرامی‌پکسول، روپینیرول، روتیگوتین، سدیم اکسیبات، سوورکسانت، تالیدومید، زولپیدم

افزایش اثرات کلردیازپوکسید توسط داروها:
آلیزاپرید، اپرپیتانت، بریمونیدین (موضعی)، بروموپرید، برومپریدول، کانابیدیول، ماری‌جوانا (شاهدانه)، کلرمتیازول، کلرفنسین کاربامات، کلوفازیمین، کانیواپتان، مهارکننده‌های قوی و متوسط CYP3A4، دایمتیندن (موضعی)، دی سولفیرام، دوکسیلامین، درونابینول، دروپریدول، دوولیسیب، اردافتینیب، اسکتامین، فوس اپرپیتانت، فوس نتوپیتانت، فوسیدیک اسید (سیستمیک)، هیدروکسی زین، ایدلالیسیب، گیاه کاوا، لاروترکتینیب، لمبورکسانت، لوفکسیدین، منیزیم سولفات، ملاتونین، متوتری‌مپرازین، میفپریستون، مینوسیکلین (سیستمیک)، نابیلون، نتوپیتانت، الانزاپین، اوکسوممازین، پالبوسیکلیب، پرامپانل، روفینامید، سیمپرویر، استریپنتول، تدوگلوتاید، تتراهیدروکانابینول وکانابیدیول، تری‌مپرازین

تداخل با غذا:
ذکر نشده است.

هشدار ها کلردیازپوکساید

*1- سطح کراتینین بیمار در ابتدای درمان پایش شود.
2- در صورت مصرف طولانی مدت دارو، پایش عملکرد کبدی ضروری می باشد.
وضعیت ذهنی، تنفسی و قلبی بیمار (مانند افت فشار خون وضعیتی) ارزیابی گردد.
3- بیمار از لحاظ بروز واکنش های متناقض (مانند هیجان، تحریک، خشم ناگهانی) پایش شود.
4- در صورت تجویز دارو به منظور کنترل علایم قطع الکل، پایش علایم قطع ضروری می باشد.
5- بیمار از لحاظ بروز تغییرات رفتاری غیرطبیعی و افکار خودکشی در طول دوره درمان پایش گردد و به بیمار گوشزد شود که این علائم را به سرعت گزارش کند.
6- لازم است که دیگر داروهای مصرفی بیمار بررسی شود تا در صورت نیاز، تنظیم دوز صورت گیرد یا از درمان جایگزین استفاده شود.

توصیه های دارویی کلردیازپوکساید

. اين دارو ممكن است وابستگي ايجاد كند و نبايد بيش از مقدار توصيه شده مصرف شود.
2. اگر بعد از چند هفته اثر درماني كاهش يابد، بايد به پزشك مراجعه شود.
3. در صورت بروز خواب‌آلودگي، سرگيجه، منگي، از دست دادن مهارت درانجام كار بخصوص در افراد مسن، دارو بايد احتياط شود.
4. به منظور كاهش احتمال بروز علائم قطع مصرف دارو، مصرف اين دارو بايد به تدريج قطع شود.

دارو های هم گروه کلردیازپوکساید

آلپرازولام فلورازپام لورازپام
میدازولام نیترازپام اگزازپام
تمازپام تریازولام کلرازپیک اسید
دلورازپام دیازپام اس تازولام
گروه D

استفاده نشود: شواهدی دال بر خطر مرگ جنین با مصرف این دارو در دوران بارداری وجود دارد. این شواهد به واسطه تحقیقات، تجربه عرضه در بازار و یا مطالعات انسانی به دست آمده است. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
00267
00268

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص کلردیازپوکساید-عبیدی 10 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید-حکیم 5 میلی گرم-پوکساکیم
قرص کلردیازپوکساید-سبحان 10 میلی گرم
قرص ام دی-کلردیازپوکساید 5 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید-حکیم 10 میلی گرم-پوکساکیم
قرص کلردیازپوکساید-سبحان 5 میلی گرم-للوکساید
قرص کلردیازپوکساید-عبیدی 5 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید درسا دارو 5 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید رامین 5 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید رامین 10 میلی گرم
قرص کلردیازپوکساید درسا دارو 10 میلی گرم
امیرحسین بیرانوند (1402/6/18)

من ده دقیقه پیش بیست عدد قرص پوکساید 10رو خوردم واالا شدیدا احساس خواب لودگی و سر گیجه دارم و عضلات بدنم گز گز میکنم مشکلی داره یا خوب میشه ؟

دکتر گل بشیر زاده نفیسه - داروساز، مؤسس / مسئول فنی داروخانه (1402/6/18)

این دارو آرام بخش قوی هست و مصرف آن ممکن است عوارض داشته باشد. تحت هیچ عنوان بدون تجویز پزشک شروع به مصرف آن نفرمایید.

علی موسوی (1402/1/11)

سلام من ۲ ساله که پکساکیم ۱۰ به خاطر استرس میخورم والان اصلا استرس ندارم و میخوام به تدریج این قرص رو کنار بزارم، ی دونه صبح میخورم وی دونه شب میشه راهنمایی کنید چگونه کمش کنم ؟ خیلی ممنونم

دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/1/11)

سلام، هر 2 هفته باید 25 درصد دوز کاهش داده بشه. ولی اگر علایمی مثل اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، بی خوابی و غیره داشتین، هر 2 هفته 10 درصد دوز رو کم کنین.

سینا (1401/10/26)

با سلام و خسته نباشید بنده قبل اجرای موسیقی و کنسرت استرس شدید دارم آیا میتوانم کلردیازپوکساید را جهت کاهش این عارضه استفاده کنم ؟فقط قبل از اجرا هفته ای یکبار اثربخشی دارد یا باید هر روز استفاده شود.ممنون متشکر

اسماعیل نوری (1401/2/1)

با سلام و احترام .بنده امروز جهت شرکت در امتحان دچار استرس و تپش قلب و نیز بدنم داغ میشد .رفتم بیمارستان قندم را چک کرد ۱۳۰ بود و نیز نوار قلب گرفت دکتر گفت خوبه .بعد برایم قرض کلر دیازپوکساید تجویز کرد و نیز چون دل پیچه هم داشتم برام قرص ومترال ۴ تجویز کرد و گفت هر ۸ ساعت از هر کدام بخورم .ضمنا چربی خونم بالا است و دیروز دکتر قرص اتورواستاتین ۲۰ تجویز کرد شبی یک عدد که شبها ساعت ۹ می خورم. لازم بذکر است که بنده متادون مصرف میکنم .میخواستم یک لطفی کنید و بنده را راهنمایی کنید .ایا قرص هایی که برای استرس برایم تجویز شده ادامه بدهم یا چون امتحان تمام شده و دیگه استرس ندارم قطع کنم .و دوم اینکه اگر متادون بخورم با این قرص استرس مشکل ساز نیست .و سوم اینکه ایا با قرص چربیم نیز مشکل ایجاد میکنه یا نه .ممنون میشم اگر لطف کنید و پاسخ بنده را بدهید .ضمنا بنده ۴۶ سالمه با تشکر یا علی مدد .

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/2/3)

اگر استرس ندارید مصرف دارو را قطع کنید. متادون با آتورواستاتین تداخل ندارد ولی اثر کلردیازپوکساید را افزایش می دهد

نعمتی (1400/12/7)

من شبی یک قرص ۵ میلی کلردیازپوکساید مصرف میکنم که تقریبا چهار ساعت قبلش سیتالاپرام ۲۰ نصف وپرپرانول۱۰ یکعدد مصرف دارم اما شبها دارای ترشی معده وبرگشت آن به گلو ونفخ میشوم ممکن هست بفرمایید چکار کنم که نفخ نداشته باشم وهمچنین خواب نبینم این عارضه خوابهای گوناگون دیدن را با مصرف کلونازپام داشتم که دکتر متخصم بجای کلونازپام کلردیاز پوکساید تجویزنمود با تشکر وامتنان

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/12/9)

شبی یک عدد فاموتیدین ۴۰ میلی گرم مصرف کنید

علی نوروزی (1400/11/22)

سلام میخاستم ببینم کلردیازپوکساید با فاموتیدین تداخل داره یعنی ظهر فاموتیدین مصرف کنی شب کلردیاز پوکساید.خیلی ممنون

آلا کیانی (1400/10/14)

سلام قرص کلردیازپوکساید برای افسردگی هم اثر بخشه؟

دکتر فاطمه یاری - دکترای داروسازی (1400/10/14)

سلام و. احترام نیاز به شرح حال دقیقتر بیمار هست. ولی یه عنوان درمان افسردگی مورد استفاده قرارنمیگیره.

لیلا سیاهپوش (1400/5/23)

با سلام ،بنده دو ماه پیش دچار تپش قلب،ضعف دست وپا وتعریق شدید ولرز وهمچنین لرزش شدم آزمایش خون دادم مشکلی نبود به پزشک متخصص قلب مراجعه کردم ومشخص شد که جریان خون در یکی از رگهای قلب آهسته هست،دکترا برایمن داروی سرترالین وکلرو دیاز پوکساید5تجویز کردند،شبی یک عدد دیاز پوکساید 5وروزی یک عدد سر ترالین25یک ماه مصرف شد خیلی بهتر شدم ولی طبق دستور پزشک دیاز پوکساید رو به تدریج قطع کردم ولی دوباره تمام مشکلات قبلی رو دارم وحالم خیلی بد هست به نظر شما آیا باید مصرف دیاز پوکساید رو ادامه بدم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/5/23)

به نظرم لازم است درمان طولانی تحت نظر پزشک انجام دهید.

خانم بدر (1400/2/3)

سلام. مدتهاست برای تیروئید کم کار تحت نظر پزشک هستم و پزشک عنوان میکنه اضطراب دارم در نسخه جدید قرصهای کلودیازپوکساید و پرفنازین و الپروزولام برام نوشته اما من هنوز شروع به استفاده نکردم. کمی به این قرصها و تداخلشون حساس شدم. ممنون میشم راهنمایی کنید که چکار کنم.

صدف (1400/2/2)

سلام و درود فراوان با تشکر از اینکه به درد دل همه گوش میدید من کلا قرص و دارو نمیخورم ولی مدتیه از استرس و دلشوره تا صبح بیدارم بیست ساله پدر بچه هامو از دست دادم حس میکنم توانم رو برای مبارزه با مشکلات از دست دادم چیزی راهی برای من دارید ممنون میشم پاسخ بدید

حسن (1400/1/29)

سلام خسته نباشید دکتر من استرس کاری دارم همکارم یه درجه از من رفته بالاتر همش استرس دارم نمیدونم چیکار کنم واقعا نمیدونم چه دردی هست حسودی هست استرس هست چی هست هر کاری هم میکنم بیخیال بشم نمیشم خواهش میکنم جواب منو بدید چیکار کنم

مرجان (1400/1/29)

سلام. ببخشین. من قبلاً. از این دارو استفاده میکردم خوب شده بودم الان باز. اون حالت عصبی. حالت. استرس. و حمله. پانیک دارم. میتونم. خودم. از این دارو بگیرم استفاده کنم. یا حتما باید به دکتر مراجعه کنم در ضمن. پروپرانول. 10 هم دکتر برام تجویز کرده بود روزی یه دونه......

حسینی فر (1400/1/16)

آیا کلر دیازپوکساید از خانواده کلونازپام ،آلوپرازولام و ....است؟ آیا فقط آرامبخش مقطعی است یا اثر درمانی دارد؟

مرادپور (1400/1/2)

مدت نه ماه هست قرص استنوفن کدیین مصرف می کنم آیا این قرص کمکم می کند که ترک کنم

سلطان (1400/1/2)

من چند ماه نزدیک نه ماه هست قرص استنوفن کدیین مصرف می کنم آیا این قرص کم کم می کند که ترک کنم

زینب میری (1400/1/1)

سلام من ۲۴ سالمه قرص تیروکسین واسه کم کاری تیروئید مصرف میکنم ب دلیل وسواس و استرس زیادی ک داشتم رفتم متخصص اعصاب برام قرص پروپرانول وکلردیازپوکساید۵ وسراترالین ۵۰ با والپروات شدیم تجویز کردن قرص سیپروفلوکساسین هم برای عفونت مثانه میخورم الان گلم معده ام بهم ریخته مصرف قرص والپروات با کلردیاپوکساید رو قطع کردم ولی بقیه رو مصرف میکنم میشه بگین راهنمایی کنین بگین اشکالی داره اونا رو مصرف نکردم ؟؟؟

امیر محسن (1400/1/1)

باسلام خدمت دکتر.من میخوام اعتیاد ب مواد مخدر رو ترک کنم و با بی خوابی شدید روبرو میشم آیا میتونم از این قرص بجای گلوناز پام استفاده کنم؟باید شبی چنتا بخورم تا ب اندازه یک عدد قرص گلوناز جواب بده؟خیلی مهمه لطفا ج بدهید.ممنون

شیما (1399/12/27)

ایا مصرف همزمان کلردیازپوکساید با قرص اهن و قرص ویتامین باهم اشکال داره؟ من کنکوری هستم،برای حافطه میگن بده . درسته؟

شیما..... (1399/12/27)

سلام.ببخشید من کنکوری هستم و استرس زیادی دارم و این موضوع خیلی منو عصبی و مظطرب کرده.چند شبه که کلردیازپوکساید۵ مصرف میکنم ولی هنوز استرس دارم خیلی. چیکار کنم؟ نیازه داروی دیگری هم بگیرم یا همینو ادامه بدم.واینکه تا چه مدتی مصرف کنم؟

سمیه مهذب (1399/12/16)

سلام. من حدود 2 سال هست که روزی یک عدد کلرودیازپوکساید 5 و نصف اس سیتالوپرام 10 مصرف میکنم.یکماه و نیم هست که به خاطر اینکه فکر میکردم باردارم قرصها رو قطع کردم. باردار هم نبودم ولی دیگه قرص هارو ادامه ندادم. یکماه که احساس افسردگی، اضطراب، بی اشتهایی، تهوع و خواب آلودگی دارم. همش دلم میخواد گریه کنم. میخواستم بدونم آیا اینها عوارض قطع قرص هاست و اینکه باید چیکار کنم؟ آیا خوب میشم؟

مهدیه هاشمی (1399/12/16)

سلام من حدود 4 ماه پیش برای چکاب به دکتر قلب مراجعه کردم و متوجه شدم که تپش قلب دارم برام پرانول١٠ تجویز کردن روزی سه تا و کلرودیازپوکساید5 روزی یکی که من پرانول هارو مصرف میکنم ولی اون یکی رو بخاطر عوارضش مصرف نکردم با وجود سه تا پرانول در روز هنوزم استرس و تپش قلب دارم و خوابم خیلی بهم ریختست بنظرتون باید کلرودیازپوکسایدم مصرف کنم؟

مسعود نقی زاده (1399/12/13)

سلام وقت بخیر داروی کلردیازپوکساید باعث شل کنندگی نعوظ آلت تناسلی میشود؟؟ و باعث کاهش میل جنسی هم میشود؟ ممنون میشم زود پاسخ بدین آیا دارو را قطع کنم؟

محمد مجیدی (1399/12/11)

سلام وقتتون بخیر پسر 22ساله هستم و یادمه از بچگی خجالتی و همیشه استرس داشتم. وقتی استرس میگیرم اول یهو احساس میکنم ی چیزی تو سینم ترشح میشه و پاهام سست میشه و بعد لب و گردن و دست و پام میلرزه و ضربان قلبم ب شدت بالا میره قبلا پروپرانولول ده مصرف میکردم ولی فقط برای چند ساعت اثرش میموند . تازگیا رفتم روانپزشک و برام پروپرانولو و تری فلوئو پرازین و کلر دیاز پوکساید تجویز کردن.ب نظرتون اینا مناسبه؟ یا اگر نیست چی مناسبه؟ و ایا امکانش هست این مشکل بخاطر کاهش تستسترون یا کم کاری و پر کاری تیروئید باشه؟

حسین نژاد (1399/12/11)

من خانمی ۳۶ ساله هستم و چندین ساله تنها زندگی میکنم و تا حالا مشکلی نداشتم ولی اخیرا بدلیل این بیماری کرونا و خونه نشینی و تنش های محل کار با هرگونه صدای بلندی دلم تکون میخوره و تپش قلب شدید میگیرم و میزنم زیر گریه. سردردهای شدید میگرنی هم دارم. و چون مشغول درس خوندن هستم همه چیم بهم ریخته. دکتربمن کلریازپوکساید ۵ تجویز کردن. ایا میگرن زیاد نمیشه و درضمن تو یادگیری به مشکل نمیخورم؟؟

علی (1399/12/8)

سلام، تنگی نفس گاهی از استرس زیاد هستش، روانپزشک خوب پیدا کنید

رضا ماهزاد (1399/12/3)

سلام دکتران گرامی عرض ادب و خسته نباشید خواهشمندم بفرمایید مصرف همزمان این دارو دوز 2/5 با اپیوم opium به مقدار نسبتا بالا تداخل ایجاد میکند چون احساس منگی افزایش اثر احساس میکنم و لازم به ذکر هست که اپیوم را برای مصرف دارویی مصرف مینمایم ممنونم از لطف و کمک شما عزیزان سلامت از خداوند برای شما ارزوی علو درجات و سلامتی را دارم در پناه حق باشید .......................................................................................................

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/12/3)

سلام، بله تداخل دارن و باید از مصرف همزمان این دو خودداری کنید.

Afsansh (1399/11/30)

سلام من ۱۵ سالمه یه سه روز هست که تپش قلب شدید گرفتم رفتم دکتر بهم متورال ۵۰ داد که خوردم ولی حساسیت داشتم و کلردیاز پروکساید با دوز کم ولی بازم شب ها بازم تپش قلب دارم و تنگی نفس هم دارم بخار چیه لطفاً راهنمایی کنید؟!

ناشناس (1399/11/29)

سلام من شب ها طول می‌کشه تا به خواب برم تا ساعت 2بیدارم و استرس واضطراب دارم برای این حالت ها خوبه مصرف کنم این قرص رو 21سال سن دارم میشه لطفا جواب بدین؟

آوا (1399/11/28)

سلام ببخشید من ۲۰ سالمه و استرس زیاد دارم و همچنین دانشجو هستم و اگر از قرص پوکساکیم ۵ استفاده کنم واسه کاهش استرس مشکلات خواب الودگی شدید یا گیجی زیاد ایجاد نمیکنه برام؟

خسته ام (1399/11/21)

سلام لطفا یه روانپزشک خوب توی تهران برای درمان اضطراب اجتماعی( پانیک) معرفی کنید.

حسین جعفرقلى (1399/11/17)

سلام براى کنترل تپش قلب کلردیازپوکساید ٥ به همراه پرانول ١٠ تجویز کردن آیا این داروها موجب کاهش فشار خون میشه ؟

ارزو (1399/11/16)

سلام.دکتر برای عصبانیتم قرص پوکساید 5 تجویز کرده که یکی قبل خواب بخورم ..من امروز 3 تا خوردم اتفاق خاصی میفته /؟؟

ناصرزارعی (1399/11/12)

سلام من ۲ساله دیازپوکساید مصرف می کنم صبح وشب قرص ۱۰ میخورم میخوام بزارمدکنار به نطرشما مشکل نداره.

حجت (1399/11/9)

سلام خانم من به خاطر استرسی که بعد از کرو نا به سراغ او آمده با تجویز پزشک قلب از قرص کلردیازپوکساید مدت حدود سه ماه است استفاده می نماید حتات که طبق نظر روانپزشک در حال کم کردن آن به میزان یک چهارم هستند متاسفانه دچار تپش قلب و لرزش داخل بدن شده اند از شما درخواست راهنمایی برای رفع این وابستگی دارم ضمنا با کم کردن از یک قرص به نصف این اتفاق نیافتاده بود

سولماز (1399/11/6)

سلام آقای دکتر من چند وقتی هست به خاطر بی خوابی قرص پوکساید ۱۰ به همراه ۲ عدد کدئین هر شب میخورم تازگیا تو خواب احساس میکنم بدنم فلج شده و اصلا نمیتونم حرکت کنم بیدارم ولی همش تقلا میکنم که بدون رو تکون بدم اما نمیشه به خاطر این قرص هست یا خیر

بهرام (1399/11/5)

کلردیازپوکساید ایا با بوسپیرون تداخل داره یا نه

محند نجاری یزدلی (1399/11/5)

آیا کلرو دیازپوکساید 5 میتواند در مصرف طولانی همزمان با والزومیکس وASA موجبات کم شدن میل جنسی وریزش ادار ایجاد کند.

بهنام پیراک (1399/11/2)

سلام کلردیازپوکساید با بوسپیرون۵ تداخل داره

سمیه رضوی ۱۳۶۳/ (1399/11/1)

سلام وقتتون به خیر .آیا مصرف هم زمان دارو کلرد یازپوکساید و متو کلوپر امید ۱۰ ضرر داره؟

نگین علیزاده (1399/10/29)

سلام من بخاطره ترسو اظطرابم دکتر قرصه کلردیازپوکسایدنوشته برام میترسم استفاده کنم میترسم یه مدت بخورم خوب شم بزارمش کنار دوباره حالتای قبلیم برگرده یعنی معتادش بشم بنظرتون چیکار کنم؟

حامد (1399/10/29)

س.دکتر‌‌فکر‌میکنی.چیزی.پشت.گلو.هست.از‌فکرت‌نمیره.قرص‌کلردیازوکساید.میتوانم‌مصرف‌کنم

منصوره (1399/10/29)

باسلام...من برای استرسی که داشتم دکتراعصاب برام کلردیازپوکسایدتجویزکردکه من بصورت یه ورق کامل ظهروشب مصرف کردم بعدازاین که ورق کامل تموم‌ شدداروروقطع کردم وبازبرای عفونت لگن که داشتم یه ورق کامل بانظرپزشک قرص داکسی سایلین100مصرف کردم که ناگهان دچارضعف شدیدمعده شدم جوری که هرچی غذامیخورم بازم گرسنمه حالااین ضعف معده مال قرص اعصابه یاداکسی سایکلین ممنون میشم کمکم کنید

منصوره (1399/10/29)

باسلام..ببخشیددکتراعصاب برای استرسی که گرفته بودم قرص کلردیازپوکسایدروتجویزکردومن بطورمرتب یه ورق کاملشوظهروشب مصرف کردم وبعدقطعش کردم برای عفونت لگن که داشتم دکترمامایی قرص داکسی سایکلین۱۰۰رودادکه هر۱۲ساعت مصرف کردم یک ورق کامل ناگهان دچارضعف شدیدشدم طوری که هرچی غذامیخورم بازم گرسنمه واحساس ضعف دارم ایااین ضعف معده مال قرص اعصابه یاقرص داکسی سایکلین؟

محمد (1399/10/27)

سرترالین۵۰هر روز ۲ عدد و للوکساید۵ هر روز ۱ عدد میخورم اما هر روز بیشتر از ۱۰۰ بار خمیازه میکشم،لرز هم کمی دارم

احمدی (1399/10/26)

آیا مصرف کلردیازپوکساید همزمان با اکسابین مشکل ساز است ؟

محمد (1399/10/26)

با سلام تمام دکتر های اعصاب و روان رو زیر پا گذاشتم به پانیک مبتلا شده بودم قرص های زیادی برام نوشتن استرس بدی دارم اعتیاد به الپرازولام پیدا کردم روزانه یک عدد نیم مصرف میکنم تا اروم بشم اگر مصرف نکنم بدنم شروع به تکون خوردن و یا سرگیجه و یاتنگ نفس میگیرم میخواستم قرص رو ترک کنم و پوکساید ۵ مصرف کنم کم کم بزارم کنار نظرتون چیه دیگه خسته شدم انقدر رفتم دکتر بهم قرص دادن ۳۰ سالمه

نتشناس (1399/10/26)

باسلام بنده ۳۰ سالمه به علت استرس زیاد و تپش قلب وسوزش سینه چند۲ ساله الپرازولام نیم مصرف میکنم البته نصف حالا خیلی خسته شدم البته اعتیاد وحشتناک بهش کردم حالا میخوام اون رو با پوکساید ۵ جایگزین کنم و بعد به تدریج قطع کنم نظرتون چیه

رضا (1399/10/24)

سلام وقت شما بخیر من مدت یکسال هست که بوپرنورفین قرص ب٢ استفاده میکنم به دلیل مشکلات روحی به پزشک مراجعه کردم و اون کلردیازپوکسایم و آلانزاپین تجویز کرد البته نگفتم که بوپرنورفین استفاده میکنم؛ میخوام بدونم قرص ب٢ با پوکسایم یا آلانزاپین تداخل دارند یا نه لطف میکنید پاسخ بدید ممنون میشم

۱۱Mv (1399/10/21)

سلام ،ایا مصرف قرص کلردیازپوکساید بی حالی میاره.من یه هفته تب داشتم تستم منفی شد.امکان داره واسه استرس باشه مصرف قرص مذکور تاثیری داره.بعدازمصرف قرص احساس بی حالی بهم دست داده.

فاطمه عارفی (1399/10/18)

با سلام. من یکماه است داروی پوکسیکام را بخاطر کاهش اضطراب مصرف میکنم، ولی کاهش اضطراب رخ نداده و منجر به بدخلقی شده است، شیوه تغییر دارو به سیتالوپرام چگونه است؟ سیتالوپرام در دوره های قبل روی من موثر بوده است.

آیدا (1399/10/15)

با سلام به دلیل سندروم پیش از قائدگی، اضطراب، افسردگی و کلاستروفوبیا تحت درمان فلوکستین قرار گرفتم ولی افسردگیم بیشتر شد. الان دو هفته هست که هر شب پوکساید ۵ میخورم و از لحاظ روحی خیلی بهترم ولی تا ظهر میخوابم و با سختی بیدار میشم و در کل روز خواب آلودگی دارم. آیا این عوارض موقتی هستن؟؟ در گذشته تحت درمان با زولوفت(آسنترا) بودم که سبب لاغری در من شد.

طاها (1399/10/14)

سلام من قرص کلردیازپوکساید مصرف میکنم دهانم شبها موقع خواب خشک میشه یک روز دچار در قفسه سینه شدم بعد چند روز معده درد حالا چطوری می تونم قرصم قطع کنم

خانم همتی (1399/10/13)

با عرض سلام و خدا قوت دانش اموز کنکوری هستم که به دلیل استرس قلبم تیر میکشه به سمت دست چپ... به نظر شما از کلردیازپوکساید استفاده کنم یا پروپرانول؟؟؟ چه دوزی؟ و اینکه مشکلی نیست حضوری به پزشک مراجعه نکنم؟؟؟

بابک (1399/10/10)

سلام.بعد از مصرف یک ماهه کلر دیاز پوکساید 5 هر شب انهم بدون تجویز دکتر چطور میشه به تدریج قطع کرد.یعنی بعد یه ماه یک هفته دیگر انهم به صورت یه شب در میان یا نصف کردن قرص لطفا واضح توضیح بدین؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/10/10)

یک شب در میان مصرف کنید و بعد از دو هفته قطع کنید.

زهرا (1399/10/8)

با سلام. من در شهر دیگری دور از خانواده کار میکنم و هر ماه در حد 4 الی 5 شب ا در خانه تنها هستم و احساس ترس میکنم و در خوابیدن مقداری مشکل پیدا میکنم. امکانش هست در این شب ها کلردیازپوکساید 5 رو قبل از خواب مصرف کنم؟ مشکلی ایجاد نمیکنه؟ سپاسگزارم

Narqes (1399/10/7)

سلام من از فشار استرس حالت تهوع میگیرم ولی حالم بهم نمیخوره میخواستم بدونم کلردیاز پوکساید تاثیر گذاره یا قرص دیگری استفاده کنم

مهدی (1399/10/6)

سلام من سرما خوردم تو سربازی بعد انقد استرس داشتم و فکر و خیال میکردم افسردگی گرفتم و دکتر برام پوکسایم ۱۰ و گاباپنتین ۱۰۰ و فلوکستین ۲۰ رو تجویز کرد ولی از استرس و سرما خوردگی تنگی نفس هم گرفتم این برام مشکلی ایجاد نمیکنه که من این تنگی نفس رو دارم و ازین داروها استفاده میکنم؟

روزه گل (1399/10/6)

سلام من 15سالمه و بخاطر معده درد ب پزشک مراجعه کردم و پزشک ب من گفت که ب خاطره ناراحتی و استرس معده درد داری و ب من قرص (کلردیازپوکساید۵) داد و گفت اینو مصرف کن عوارض این قرص خیلی روی من تاثیر گذار بود مث سردرد خشک شدن دهان و سیاه شدن دوروبر و......... و این قرص رو وقتی من داخل اینترنت خوندم هیچ ربطی ب معده درد نداشت حالا من با این عوارض باید چیکار کنم؟!

ی مرادی (1399/10/3)

با سلام وخسته نباشید به آقای دکتر .خانمی هستم 36ساله که بعد فوت همسرم چندسالی افسردگی شدیدی گرفتم .چند تا دکتر که رفتم بهم قرص های پرانول ،سرتالین،نورتریبتلین دادن ولی بعد از خوردن چند تا از قرصا دیگر ادامه ندادم..الان بخاطر تدریس درس به دخترم زیاد عصبی میشم طوری که کل بدنم میلرزه حتی دندان ها ولب ..احساس میکنم تعادل ندارم سرپا وایسم.و پرخوری هم دارم ..بهم قرص کلردیاز پوکساید معرفی کزدن .ایا میتونم استفاده کنم یا نه شبها هم خیلی کم میخوابم

امیر محمد (1399/10/3)

با سلام،من ۲۰ سالم چند وقته قرص الپرازولام نیم مصرف میکنم شبا موقع خاب تپش قلب دارم ک با خوردن قرص مشکلم رفع میشه اروم میشم کلی دکترم رفتم گفتن مشکلی نداریی الان برا قطع دارو پوکساید 5 نصف استفاده میکنم تپش قلب ممکنه واسه قطع الپرازولام باشه

امیرر (1399/9/27)

با سلام من در 20 سالگیم بدلیل بی خوابی و اضطراب ی چند ماهی هس قبل خاب الپرازولام نیم مصرف میکنم،دکتر برای ترک دارو پوکساید 5 وبهم داد ولی مثه الپرازولام خاب اور و ارام نیس و بیخابیم ادامه دار شده چیکار میتونم کنم راهنماییم کنید

حمیده خدائی (1399/9/25)

سلام ببخشین قرص کلردیازپوکساید لاغر کننده هست و با قرص فلوکستین ۲۰ از طرف پزشک به من تجویز شده

مسعودm (1399/9/22)

سلام به علت استرس و اضطراب شدید هر شب قبل از خواب کلردیازپوکساید ۵ میخورم حالا بعداز چهار ماه خوردن میخاستم بدونم مصرفش رو چطور قطع کنم لطفا راهنمایی کنید

ناشناس (1399/9/22)

سلام من49سالمه هرشب یک قرص رهاکین 500وپروپرانول20 که بخاطر اعصاب واسترسم دتر تجویز کرده میخورم ولی یک ماهی میشه که طی روز یاشب حالت لرزش از داخل بهم دست میده همراا باسبکی سر وتپش قلب وبعضی شبها نشسته میخابم ایا میتونم کلردیاز پوکساید هم بخورم وتداخل نداره؟ که شباراحتر وبدون استرس بخابم؟

Amir (1399/9/19)

سلام خسته نباشید.خواستم ببینم قرص کلردیازپوکساید تست مرفینش مثبته یا نه

کبری (1399/9/18)

سلام من بعلت فشار خون بالا لوزاتن ۲۵نصف صب نصف شب میخوردم الان یک هفتس فشارم مخصوصا شبا تا۱۸هم میره و نوسان داره دکترم هم نیس خودم مجبور شدم زیادش کنم یکی صب یکی شب علاوه بر اون کلردیازپوکساید هم شبا مصرف میکنم ولی بازم همونطوریه بنظرتون چکار کنم

محمد خانی (1399/9/17)

سلام. خسته نباشین آقای دکتر من ۲۳ سالمه، حدودا چهار پنج سال پیش یکی از همکاراتون نسخه دارویی واسه افسردگی شدید بهم دادن ولی من مصرف نکردم و مشاوره هم نرفتم. الان یک سالی میشه که کل روز اضطراب دارم ب طوری دیگ نمیتونم حتی برم سرکار. شبا هم تپش قلب شدید و لرزش بدن و حالت تهوع نمیذاره بخوام. راه حل شما چیه جناب دکتر؟؟ خواهشا راهنماییم کنین

علی (1399/9/10)

سلام وقت بخیر. 24 سالمه دچار فوبیا و حرف زدن مکرر با خودم شدم و در طول روز اکثرا حواس پرت و مشغول فکر های بیهوده و منفی که نکند مریضیم بدتر شه جوری ک نفس نفس میزنم و وسواس فکری و به همه چی شک میکنم . دکتر روانپزشک برام کلردیازپوکساید 5 و ایمی پرامین 25 تجویز کردن ک هر کدوم روزی دو مرتبه بخورم خسته و کلافه شدم از حجم افکار منفی میخواستم بپرسم کی اثر دارو شروع میشه مدت کوتاهی شروع کردم به خوردن

مریم شریعتی راد (1399/9/8)

باسلام..بنده ۱۲ سال قرص کلونازپام ۱ میلی رو نصفشو شبا میخوردم..اان دیدم که زیاد هست انگار بهم..دکتر مغزو اعصاب رفتم الو پریزلام دادن ..ولی به شدت سر گیجه دارم در طول روز ام ار ای و ازمایشات کامل دادم همه سالم هستن..وویتامین گروه ب و مولتی ویتامین و کلسبم..ولی با این که شب خوب میخوابم ..صبح تا شب سوزش شدید کف سر و عدم تعادل دارم..قرص کلر دیاسپوکساید ۵رو میتونم روزی ۱ عدد بخورم..چون هبچ داروی اعصاب مثل سیتولوپرام..یا اسنترا بهم نمیسازه..امکان داره برای ترک قرص کلونازپام باشه..چون واقعا قرص مزخرفییه..

پونه (1399/9/7)

سلام ببخشید،من پدرم نزدیک به دو ماه فوت شده،و همیشه وسط قفسه سینم درد میگیره و احساس تنگی نفس دارم،رفتم دکتر و برام قرص کلردیازپوکساید و لگزاتال و پنتو پرازول تجویز کرده،الان ۳ روز خوردم اینارو از ظهر روز سوم کتف دست چپم دچار گرفتگی شده،و اصلا نمیتونم بالا بیارم دستمو، میخواستم بدونم به مصرف این دارو مربوط میشه؟ اگه آره چیکار کنم؟

امیر (1399/8/24)

سلام من در مواقع خاصی دچار اضطراب همراه تهوع و اسهال می شم. چون اضطرابم به ندرته نمی خوام دائم داروی اعصاب مصرف کنم. فقط در اون موقعیتهای خاص پوکساید ۵ مصرف کنم مشکلم رو حل می کنه؟ و حالت تهوع و اسهالم رو بهبود میده؟ اگر احیانا همراهش دیفنوکسیلات و دیمن هیدرانات استفاده کنم تداخلی ندارند باهم؟

امیرحسین (1399/8/22)

با سلام و عرض خسته نباشید همسر من بخاطر دندان قروچه، تحت نظر پزشک، چند سال پیش براشون پوکساید ۵ هر روز یک عدد تجویز شده بود. الان حدود ۶ ماه است که بخاطر تشدید علائم بدون مشورت با پزشک این دارو رو مصرف میکنن. همسرم حدود ۱۰ روز دیگه یک امتحان خیلی مهم دارن و تازه متوجه شدیم که برای تمرکز قبل امتحان اثر سوء داره. چطور طی ۱۰ روز میشه این دارو رو قطع کرد بطوری که روز آخر اثری از عوارض دارو باقی نمونه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/8/22)

در این شرایط صلاح نیست دارو را قطع کنند. پس از آزمون و کاهش استرس تا حدود زیادی مشکل برطرف می شود و می توانیید به تدریج دارو را قطع کنید

زهرا جبینی (1399/8/19)

سلام من دو سال پیش برادرم فوت کردن و پارسال بخاطر استرس کنکور و غمی که داشتم از فوت برادرم تپش قلب _تنگی نفس و گهگاهی سردرد داشتم یکماه قبل از کنکور دکتر برام کلردیازپوکساید تجویز کرد به صورت مقطعی (فقط زمانی دچار استرس میشدم و نفس تنگی داشتم ) استفاده می کردم بعد از کنکور علائمم کمتر شد اما با کوچک ترین تنش و اضطرابی برمیگشت امسال هم پشت کنکور مانده ام و چند روز هست نفس تنگی شدید دارم کلردیازپوکساید رو استفاده کردم اما نه آرومم کرده و نه حالت خواب آلودگی دارم بیشتر از یک روز تمام هست که نخوابیدم و شب ها درست نمی تونم بخوابم باید چکار کنم ؟؟کلردیازپوکساید مصرفش چجوریه؟؟ مصرف این دارو با مترونیدازول مشکلی داره ؟؟

علی.ط (1399/8/18)

من کلردیازپوکساید رو برای خواب شبانه مصرف میکنم.آیا تاثیر داره و آیا ضرر نداره؟

میترا (1399/8/15)

با سلام ۲۳ سال دارم آیا قرص کلردیاز پوکساید باعث افزایش وزن میشه

هادی (1399/8/1)

سلام و چند ماهی میشد که احساس میکردم ی توده یا لقمه تو گلوم گیر کرده رفتم دکتر بهم گفت بیماری گلبوسه بهم داروی امپرازول و کلردیازپوکساید داد یکم بهتر شدم دوباره اون توده رو حس میکنم یعنی دوباره همین دارو رو ادامه بدم؟

atiye (1399/7/29)

سلام دختری 21 ساله هستم و مدت دو روزه احساس گیرگیردن چیزی در مری دارم به همراه باد گلو بنظرتون قرص کلردیازپوکساید5 میلی گرم را چه مدت مصرف کنم و اگر مصرف کنم مشکلم برطرف میشه یا خیر

فرناز امینی (1399/7/28)

سلام دکتر برای من پرانولولول روزی سه عدد و کلردیازپوکساید هر شب ۱ عدد تجویز کرد و ۴ ماهه دارم میخورم و تپش قلبم خوب شده، چطور میتونم قطع کنم؟ خیلی بی خواب و بی حالم

رضاپرستار (1399/7/28)

سلام من چن وق پیش مشروب خوردم چشام تار دید ازاونموقع استرس کورشدن نزاشت بخابم هرشب ازخاب میپریدم مطمئن میشدم میبینم بعدمیخابم ... قرص کلردیازپوکساید و فلوکسیتین گفتن بنداز بهم ... حلش میکنه این شوک رو یا فقط زمان حلش میکنه؟؟؟

میترا (1399/7/25)

سلام وقت بخیر من ۲ سال پیش به خاطر مشکلات عاطفی دچار اختلال اظطراب شدم و فشارم ۷ شد و خیلی ترسیدم و همش میترسم بمیرم و فشارم بیفته قرص آسنترا و قرص هالوپریدول مصرف میکنم تازگی خیلی احساس میکنم راه که میرم دچار افت فشار میشم خیلی میترسم تا حالا از آسانسور پیاده شدید یه حس خاصی بهتون دست بده همون حس نمیدونم افت فشاره یانه همش بهم دست میده

Saba95 (1399/7/23)

سلام چند ماهی هست که هرشب نصف قرص ترانکوپین۲۵ میخورم و بعد از نیم ساعت پوکساکیم۵ و پرانول ۲۰ میخورم.اما جدیدا دچار سوزش سر معده و کمی درد معده شدم .من عادت به پرخوری ندارم.ولی این قرصا ادمو مجبور میکنن با بی اشتهایی همش در حال خوردن باشم تا درد معده نگیرم..میخواستم بپرسم کدام یکی از این سه قرص باعث درد معده میشه که بزارمش کنار و دیگه نخورمش؟

sofy (1399/7/20)

سلام دخترى ٣٢ ساله هستم ١١روز پیش بطور ناگهانى دست راستم سنگین و بازوم منقبض و بعد تمام بدنم بی حس شد و ترس شدیدی بهم دست داد،قبلش بخاطر کمى تب و سرفه اضطراب کرونا گرفتم و شب تا صبح تپش قلب داشتم، کلی ویتامین و انتی بیوتیک دادن بهترم اما روند بهبودیم کنده،قرص کلرودیاپوکساید ٥ روزی دوبار تجویز کردن تپشم بهتر شد اما ذهنم ب شدت اشفته میشد انگار دارم دیوانه میشم ووسط شب بیدار. میشدم بدنم کاملا فلج بود خیلی وحشتناک،منم خودم شبی یکى کردم اما حال روحیم بده انگار افسردگى شدید گرفتم وحالت خشم و عصبانیت دارم و هنوز بدنم ضعف داره مخصوصا کار میکنم،دیشب و امروز تپش داشتم،خوابم کمه،همین یک عدد رو ادامه بدم یا نه؟ دچار جوش زیر و رو زبان و سقف هم شدم،سالها قبل بخاطر تپش پروپرانول میخورم اما نفس تنگی گرفتم و دکتر قطع کرد،به نظرتون میشه ب جای این قرص که انگار ب من نمیسازه گل گاوزبان بخورم؟

راهله (1399/7/16)

با سلام، من 18 سالمه و بخاطر سردرد به پزشک مراجعه کردم، برام قرص پرانول10(هر صبح1عدد) و کلردیازپوکساید5 (هرشب1عدد) نوشته و گفته به مدت یک ماه مصرف کنم. در ضمن کنکوری هم هستم ایا برای مصرف یک ماه تاثیری بدی داره؟ و اینکه میتونم بعد از یک ماه مصرفشون رو قطع کنم؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/7/16)

سلام، خیر تاثیری بدی نداره. بهتره به تدریج طی یک هفته قطعش کنین.

وحید (1399/7/8)

با سلام، مادری دارم که 80 سالشه و داروهای قلبی مصرف می کنه. چند سالیه که به همه چیز مشکوکه و بد اخلاقی می کنه. فکر می کنه همسایه ها مواد مصرف م کنن، بوی سم استشمام می کنه(غیر واقعی) حتی فک می کنه تو غذاش سم می ریزیم! ...... آیا قرص کلردیازپوکساید براش مفیده و آیا تداخلی با داروهای قلبی مثل سوستاک2.6 و کارودیلول نداره؟ متشکرم

صدف جهانداری (1399/7/7)

با سلام، من حدود ۳ماه هست که کلردیازپوکساید رو قطع کردم، میخواستم بدونم امکانش هست فقط هر از گاهی که استرس و اضطراب بهم وارد میشه یک کلردیازپوکساید۱۰ بخورم؟ یا قرصی هست که برای این حمله های عصبی و استرس‌زا مناسب تر باشه؟

مینا (1399/7/6)

سلام ببخشید من یک کلیه دارم و گاهی اوقات فشار خونم بالا میره بر اثر استرس بالا میتونم قرص رو مصرف کنم

آزاد (1399/6/31)

با سلام من 46 ساله و مرد هستم به علت افسردگی شدید در چند سال گذشته پزشکم داروهای مختلفی بهم داده اما فقط آسنترا برام خوب بوده و تا حدودی حس بهتری دارم اما شبها خواب ندارم و همش بیدار میشم زولپیدم هم دیگه اثر نداره آیا میتونم کلر دیاز پوکساید به همراه آسنترا استفاده کنم؟ ممنون از توجه اتون

هانی (1399/6/30)

سلام آیا قرص کلردیازپوکساید واسه وسواس واسترس زیاد خوبه واینکه آیا وزن رو بالا میبره؟

زهرا نصرتی (1399/6/17)

با سلام من یکساله که ازدواج کردم اما به دلیل ترس و اضطراب شدید نتونستم عمل نزدیکی رو انجام بدم.دکتر برام پوکساکیم10و دوکسپین10تجویز کرده به نظر شما میتونه موثر باشه؟

پری (1399/6/14)

سیتالوپرام و کلر دیازپکساید 5 با هم تداخل دارند?آیا در قرص لیبراکیم که هم کلیدینیوم سی است کلر دیازپکساید هست?

رضا اسکندری (1399/6/13)

با سلام. مادرم چند وقته استرسه شدید و اختلال خواب داره.دکتر واسش کلردیازپوکساید و اسنترا تجویز کرده ولی قرص آسنترا رو که خورد اضطرابش شدید تر شد و دیگه ادامه نداد. قبلا یه دکتر دیگه واسش بوسپیراکس تجویز کرده بود.اگه صبح یه بوسپیراکس بخوره و شب یه پوکساید باهم تداخل ندارن؟

رستمی (1399/6/12)

سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم آیامصرف قرص کلردیازپوکسایدباقرص آلپروزلام مصرف هم زمان درموقع خواب ضررداردیانه کلرذیاز۵یاآلپرزلام نیم هم نصف میکنم ممنون میشم اگر جواب بدید چون واقعااضطرابم خیلی بالاستحالاصبح ها هم ۵کلردیازهم مصرف میکنم

مریم م (1399/6/3)

سلام وقتتون بخیر،من آسم دارم سه روزه کلردیازپوکساید مصرف میکنم البته رفتم پزشک عمومی تجویز کردن گفتن با آلرژی که دارم تداخل ایجاد نمیکنه ولی بلافاصله پس از مصرف قرص تنگی نفس میگیرم لطفاً راهنمایی کنید با تشکر

ناشناس (1399/6/2)

سلام ، من ٣٥ سالمه و ١٥ سالی میشه که اعتیاد به الکل دارم ، نمیتونم ترک کنم . الان ١ روز هست که تونستم الکل مصرف نکنم معمولا بیشتر از این هم نمیتونم تحمل کنم . میخواستم ببینم کلردیازپوکساید میتونه کمکم کنه ؟ دوست ندارم دکتر برم . یه قرص ١٠ میل شب ها بخورم کافیه ؟ ممنون میشم کمکم کنید دیگه تحمل ندارم

Mahdi ehsani (1399/6/1)

سلام من ۱۷ سالمه ۶ ماهه کلردیازپوکساید ۵ مصرف میکنم هر شب یه عدد میخواستم بدونم چجوری این قرص رو قطع کنم چون خیلی وقته که دیگ مشکل استرس ندارم و ایا قطع ناگهانی خطرناکه چون دکتر به من گفته قطع ناگهانی مشکلی نداره

حسین اسدزاده (1399/5/28)

سلام. من 31 سالمه و تیرویید پرکار داشتم با ید درمانی کمکار شده که به شدت کمکار شده بود الان 40روزه قرص لوتیروکسین میخورم یه بار 20روز پیش آزمایش دادم هنوز کمکار بود با کمی بهبودی 30روز قرص کلیدینیوم سی خوردم ولی الان4روزه قطع کردم حالم خیلی بد شده به طوری که تا حد تشنج پیش رفتم صداها و اجسامی که از کنارم رد میشن منو میترسونن احساس کردم تیروییدم دوباره پرکار شده که امروز رفتم ازمایش دادم جوابش نیومده میخواستم بدونم عوارض قطع کلیدینیوم سی هست این حالاتم ممنون

ف شیروانی (1399/5/27)

با سلام . دکتر بخاطر اصطراب شدیدم به من قرص کلر دیاز پوکساید داده و چون اصلا مسکن‌ مصرف نمیکنم ، گفته از شبی نصف قرص شروع کنم. با یک بار استفاده نصف قرص، تا یک روز حالتهای گیجی و‌منگی و عدم تعادل و تنگی نفس و نفخ معده و کوفتگی بدن و سردرد داشتم و خیلی اذیت شدم. به نظرتون با این دارو حساسیت دارم؟ آسنترا میتونه برام مفید باشه؟ سپاسگزارم

عسل (1399/5/27)

سلام من یک ماهپیش کروناخفیف گرفته بودم وبامراجعه دکترالان بهترم ودکتربخاطراسترسم داروی کلردیازپوکساید۱۰_قرص نورتیپتلین۱۰_پروپرانول۱۰تجویزکرده ومن ازتاریخ۹۹/۵/۴تا۹۹/۵/۲۷قرصارومیخورم وقتی یک روزقرص کلردیازپوکیایدرونمیخورم سردردمیگیرم.بایدبه مصرف قرص ادامه بدم یانه.؟؟؟ میخواستم ببینم چطورمیتونم مصرف قرص روترک کنم????

سپیده (1399/5/27)

سلام،من برای کاهش تپش قلب یکبار از قرص کلردیازپوکساید ۵ استفاده کردم و الان یعنی بعد از گذشت ۲۴ ساعت احساس سوزش و درد در بالای قفسه سینه سمت چپ احساس میکنم. این علامت طبیعی هست یا اینکه مشکلی وجود دارد؟

علیرضا (1399/5/18)

سلام . من به جهت رفع استرس و اضطراب ، پزشک واسم کلردیازپوکساید 5 تجویز کرده بود . حدود دو سال هست که فقط شب هنگام خواب یک عدد مصرف میکنم . سه سال هست که ازدواج کردم و 37 سال سن دارم . به تازگی دچار کاهش میل جنسی شده و مشکل erection هم دارم . آیا ممکن هست این مشکل ناشی از مصرف این قرص باشد و یا خیر

بهار (1399/5/16)

سلام وقت بخیر من حدود دوساله ک درد و فشار عجیبی روی دنده ها و سینه و کتف دارم دکتر رفتم و برام اکسی پرازول و پوکساکیم۵ تجویز کرد تا اینکه برا عفونت کلیه یجا دیگ رفتم و وقتی گفتم ک ۲۰روز هر شب پوکساکیم مصرف میکردم خیلی با تعجب و یجوری برخورد کرد ک من ترسیدم سرخود دیگ نخوردم الان دردام شدیدتر شدن اشکال نداره دوباره استفاده کنم؟

ناشناس (1399/5/14)

با سلام دکتر به من قرص پاروکستین تجویز کردن همراه با قرص کلردیازپوکساید میخواستم بدونم این دوقرص باهم تداخل دارن یا خیر؟ و اینکه میشه اگر از کلردیازپوکساید استفاده میکنیم در صورت نیاز آلپرازولام رو هم استفاده کرد یا نه؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/14)

سلام، خیر تداخل ندارن. سوال دوم: کلردیازپوکساید و آلپرازولام اثرات نسبتا یکسانی دارن و مصرف همزمانشون باعث تشدید اثرات و عوارض میشه. بدون تجویز پزشک، مصرفشو توصیه نمیکنم.

EmB (1399/5/12)

سلام وقت بخیر بنده به خاطر مشکل عاطفی و قطع رابطه‌ای که داشتم بعد از یکماه مشکلاتم شروع شد، مخصوصا که در شرف مهاجرت هستم و استرس مهاجرت این قضیه رو دو چندان کرده، امشب دیازپوکساید ۵ رو مصرف کردم و خیلی آرومتر هستم، متاسفانه با توجه به اینکه مدت خیلی کوتاهی تا خروج از کشورم مونده، نمیتونم تحت نظر یک متخصص اینجا قرار بگیرم، البته مشکلاتم خیلی وخیم نیست ولی این چند وقته تپش قلب و احساس افسردگی نسبی دارم، میخواستم ببینم اگر فقط به مدت دو هفته روزی یک مرتبه ادامه بدم دیازپوکساید ۵ رو ممکنه که بعد از دوهفته مشکلاتی مثل وابستگی ایجاد کنه و ترکش سخت باشه؟ و اینکه بعد از دو هفته استفاده به صورت کامل میتونم ناگهانی قطع کنم یا مثلا اول یک روز در میان استفاده کنم و بعد قژع کنم؟ ممنون از جوابتون

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/5/12)

سلام معمولا مصرف کوتاه مدت برای دوهفته وابستگی ایجاد نمیکند و بعد از دو هفته هم میتونید قطع کنید ولی ممکنهعلایمتون برگرده که به خاطر خور استرس وافسردگی هست نه به علت قطع دارو بهتر هست برای درمان طولانی مدت تحت نظر پزشک باشید

مریم.رضا (1399/5/11)

سلام.من مدتیه کلردیازپوکساید مصرف میکنم.الان متوجه شدم یه ماهه باردارم.چکار کنم؟؟؟خیلی نگرانم

سارا امینی (1399/5/4)

سلام وقتتون بخیر خوردن چهار تا قرص کلردیازپوکساید هم زمان چه مشکلی به وجود می اوردن امکان مرگ هم داره ممنون

حانیه قلیزاده (1399/5/4)

سلام وقت بخیر دکتر خسته نباشید من ۲۶ سالمه مشکل نازایی داشتم و بعد نه سال باردار شدم که متاسفانه الان پنج ماه سقط کردم از نظر روحی واقعا بهم ریخته ام شبها اصلا نمیخوابم خوابم کم شده پر خوری شدید دارم همش گریه ام میگیره کاملا افسرده شدم طبق سفارش یک عزیز قرص کلردیازپوکساید۵ میلی گرم میخوام استفاده کنم شبی یک عدد به نظر شما اینکارو بکنم تا چند وقت مصرف کنم ممنون میشم جواب بدید

نیما عسگری (1399/4/29)

سلام. من مهندس معمار هستم به دلیل مسایل و مشکلاتی که مالک و نظام مهندسی و محل کارم برام بوجود آوردند دچار استرس و اظطراب هستم طبق نظر دکتر اعصاب و روان 3 شب هست که شروع کردم هرشب کلرودیوپوکساید5 و آلپرازولام 0/5میخورم .شبا خوب می خوابم اما هنوز حالم خوش نیست .روزا استرس دارم.چکار کنم

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/4/30)

سلام مهمترین درمان،رفع عامل زمینه ایست در صورتیکه بیماری تنفسی ندارید و با مشورت با پزشکتان میتوانید برای مدتی از قرص پروپرانولول(ایندرال)استفاده کنید

فریبا قسامی (1399/4/28)

سلام من ۵۰ سالمه .مدت دوساله که درد در ناحیه زیر سینه راست که به پهلوی راست میکشه داشتم همراه با درد در ناحیه مابین دو کتف به دکتر مراجعه کردم سونوگرافی کیسه صفرا و کبد انجام دادم که هیچ مشکلی نبود .قرص للوکساید ۵ و پروپرانولول ۱۰ روزی دوعدد وشبی نصف از قرص باکلوفن ۱۰ و صبح ناشتا آمپرازول ۲۰ تجویز کردند الان دوهفته اس مصرف میکنم ولی علائمم تغییری نکرده .لطفا راهنمایی کنید

محسن (1399/4/26)

سلام وقت بخیر چند ماهه که مشکل گوارشی پیدا کردم علایم ش از اواسط اسفند شروع شد مثل سرگیجه و بیحالی رفتم دکتر گفتن معدت عصبی چند ماه قرص های ازونیوم نوتادین تاوانکس و بیسموت و فاموتد دادن اما فایده نداشته الان رفتم ی دکتر دیگه گفتن معدت میکرب داره و قرص های پنسوپرازول میدرومیتازل بیسموت و کلیندیوم سی و ازیپیم دادن الان یکی دو روزه ک چند بار یکدفعه از گردن تا روده ام سریع داغ میکنه و ضربان قلبم سریع تند میشه یکم چیزی بخورم مثل نان یا گوشت کباب سریع دمای بدنم پایین میاد و ضربان هم پایین میاد ؟ بنظرتان مشکل از عوارض قرص هاست یا چیز دیگه ای ؟

شجاعی (1399/4/25)

سلام.مصرف کلردیازپوکساید با پرفنازین و ایمی پرامین مشکلی نداره؟

شجاعی (1399/4/25)

سلام مصرف کلردیازپوکساید با پرفنازین و ایمی پرامین مشکلی نداره؟

اس سالم (1399/4/25)

با سلام من فردی 47 ساله هستم و بیماری پوستی پسوریازس نیز دارم که داروی ترکسان2.5میلی گرم سه وعده در هفته استفاده میکنم و مدت حدودا 5 ساله کلردیازپوکساید و ذولپیدوم 5 با تجویز پزشک مصرف میکنم الان مدتی است که دچار اختلالات جنسی همراه عدم نعوذ شده ام ایا از عوارض این داروها میتونه باشه یا نه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

نرگس (1399/4/24)

سلام،من دو ماه پیش کرونا گرفتم و خوب شدم،اما ریه هام رو درگیر کرد.و پولمونری هم دارم،تنگی تفس و اریتمی دارم،متخصص قلب برام پوکساید ۵ روزی یک عدد و متوپرولول ۴۷.۵ روزی یک عدد تجویز کرد و روزی نصف هم پردنیزولون ۵ مصرف میکنم.و کنکوری هم هستم،ایا این دارو ها روی یادگیری درس هایم تاثیر منفی دارند؟

ناشناس (1399/4/23)

با سلام . ایا مصرف قرص کلردیاز پوکساید5 برای کسی که آسم دارد ، ضرر دارد؟

خانم کشاورز (1399/4/22)

خانمی 60 ساله هستم الان نزدیک به ا5 ساله داروخواب او میخورم چندتادکتراعصاب روان رفتم هرکدام چیزی برام تجویزکردندوزنم بالا رفته الان کلردیازپوکساید10 وپرپرانول 20 وپرگابالین 75 مصرف میکنم اگه یه شب نخورم خوابم نمی بره حالاخسته شدم ازدارونم ددنم چه کارکنم چطو رداروهاروترک کنم لطفامنوراهنمایی کنید ببخشید50 سالمه ولی 15 سال دارومصرف میکنم

ناشناس (1399/4/21)

سلام . داروی کلردیازپوکسایدبرای کنترل اعصاب کسی که بیماری آسم دارد ، مناسب است یا نه؟

سپیده حبیبی (1399/4/21)

سلام وقت بخیر به علت اضطراب و بیخوابی پزشک متخصص روانپزشکی قرص آسنترا 50و کلردیازپوکساید5 برای من تجویز کردن. من یک بار برای سرفه مزمن نصف یک قرص ستیریزین خوردم و شب خیلی بیقرار بودم وتا چند روز بیحال بودم سوالم اینه که آیا قرصها بالا هم چنین اثراتی دارند و آیا تداخلی با پنتوپرازول که به علت التهاب معده مصرف میکنم ایجاد میکند یا خیر و سوال آخرم اینکه برای تقویت مو قصد مصرف مکمل ال سیستئین+ب6+زینک را دارم آیا امکان ایجاد مشکل وجود دارد؟

Mohsen (1399/4/21)

سلام وقت بخیر دارو های پرانول و نورتریپلین و کلردیازپوکساید میشه باهم مصرف کرد ؟

محسن (1399/4/21)

سلام حدود ۴ ماه ک سرگیجه و بی حالی دارم ووزنمم چند کیلو پایین امده و تحت نظر پزشک دارو های معده مانند ازونیم مصرف کردم چند روز پیش بعلت طپش قلب ک باعث لرزش بدن میشد ب متخصص قلب مراجعه کردم که اکو گرفتن و گفتن ک اظطراب داری و قرصای پرانول ۲۰ روزی ۲ تا و الپرازولام 0.5 و نیرتلیپین برام نوشتن اما طی چند روز گذشته (الپرازولام مصرف نکردم ترسیدم تداخل داشته باشه) خیلی بدنم شبا داغ میکنه عرق میکنم و وزنمم داره پایین میاد سریع دیشب پرانول دیگه نخوردم -فکر کردم دوز ش کم کنم به روزی یکی شاید بهتر باشه بعضی اوقات بیشتر غروبا سرگیجه میگیرم و داغی بدن عرق کردن قبل خواب چکار کنم ؟

محمد (1399/4/20)

سلام.من چند وقت پیش دچار پانیک شدم و تنگی نفس دارم و دکتر یه هفته ای هست که آسنترا با کلردیاز ۵ داده بهم.حالا آسنترا را که میخورم بدتر میشم و مخصوصا نفس تنگیم واسه همین میترسم این قرصم بخورم که نفسم بگیره.چون تنهام.پیشنهاد شما چیه بخورم نفسم تنگتر نمیشه؟

حانیه صمیمی (1399/4/20)

با سلام و خسته نباشید''''ببخشید من بخاطر مشکلات عصبی و اضطراب ۳ شب هست این قرص کلردیازپوکساید رو مصرف میکنم دکتر برام تجویز کردن'''الان سردرد شدید دارم''''آیا عوارض این قرص هست؟؟؟

یلدا آذین (1399/4/18)

سلام وقتتون بخیر الان چند روزه احساس تنگی نفس دارم نفسم از ته دلم نمیادو اذیت میشم وقتی دراز میکشم احساس میکنم میخوام خفه بشم و کمی قلبم درد میکنه . نوار قلب دادم مشکلی نداشتم. آیا میتونم کلردیازپوکساید ۵ استفاده کنم درصمن فوق العاده آدم عصبی و استرسی هستم. پیشاپیش از پاسختون مچکرم.

ارش خدمتی (1399/4/17)

با سلام،بنده به‌دلیل مشکل معده به دکتر مراجعه کردم بعد از اندوسکوپی مشخص شد التهاب معده دارم دکتر برام کلرودیازپوکساید و انسترا۵۰،پرفنازین ۲ میلی،اس اومپرازول،بیسموت،کلیندبنیوم سی و مترونیدازول ۲۵۰ الان یک ماهه رفتم دکتر ،معدم بهتره،ولی همش خوابم میاد،کاهش شدید میل جنسی دارم(اصلا ارضا نمیشم)،اطرافیان میگن بی حوصله شدی ، الان من چیکار کنم ؟

نیلوفر سلطانی (1399/4/16)

سلام وقت بخیر آیا مصرف همزمان کلردیازپوکساید وقرص ملاتونین اختلالی ایجاد نمیکنه؟

رضا (1399/4/15)

سلام میشه کاردیازپوکسایدو با کلیدنیوم سی همزمان مصرف کرد

محمد (1399/4/14)

سلام من نزدیک یک سال است که قرص کلردیازپوکساید ۵ روزی یک عدد مصرف میکنم آیا تو اپیوم برای گرفتن گواهینامه آزمایشم مثبت نشون میده یا منفی؟

سلما (1399/4/13)

باعرض سلام من خانمی ۳۷ساله هستم حدود ۶ماه پیش به خاطرمشکل معده به فوق تخصص گوارش مراجعه کردم که ایشون قرص منتوس ک ۴۰ وکلردیاز پوکساید ۵روبرام تجویز کردن وگفتن که شش ماه مصرف کنم ولی نگفتن که چطوری قطع کنم الان حدود ۱۳روز هست که قرص پوکساید رو قطع کردم ۶روز اول فقط کمی لرزش بیخوابی داشتم ولی الان حدود ۷روز هست سرگیجه دارم ولرزشم بیشتر شده تپش قلب هم دارم خواهش میکنم راهنماییم کنید چکار کنم.

پانیذ (1399/4/12)

سلام . حدود دو ماه هست که بخاطر اضطراب شدید ناشی از کنکور قرص پروپرانولول 20 و کلردیازپوکساید 10 رو روزانه دوبار صبح و شب مصرف میکنم . الان احساس میکنم خواب آلودگیم خیلی زیاد شده.آیا باید مصرفشون رو قطع کنم ؟ اگر آره به چه صورت باید مصرف کاهشی داشته باشم ؟ ممکنه در مدت زمان باقیمانده تا کنکور عوارض ترک دارو سراغم بیاد ؟

وحیدبختیاری (1399/4/11)

سلام من دو ماه پیش بخاطر استرس و فشار عصبی رفتم دکتر قرص کلردیازپوکساید ونوریپتیلین برام نوشت یه هفته استفاده کردم بعد خوب شدم قطعشون کردم.الان دوباره ۳شبه بی خواب شدم ولی استرس ندارم.میشه دوباره استفاده کنم؟ممنون میشم جوابم بدین

رضا قزلباش (1399/4/8)

سلام خسته نباشید کلردیازپوکساید با قرص فونته لوکاست تداخل داره؟ کمی مشکل ریوی دارم

ناشناس (1399/4/6)

سلام من دختری حدوداً ٣١ ساله هستم حدود ١ سال است که این دارو را مصرف میکنم میخواهم قطع کنم روش قطع مصرف داروی کلردیازپوکساید را لطف میکنید

زهرا معتمدی (1399/4/3)

سلام من حدود یک هفتس که کلردیازپوکساید ۱۰مصرف میکنم دیشب توی خواب با احساس خفگی وترس شدید از خواب پریدم ایا خوردن این قرصو ادامه بدم یا نه

سهیلا ..ناشناس (1399/4/1)

سلام وقت بخیر مادرم چند ساله فشار چشم دارن ودارو مصرف میکنند.پزشک دیگه ای برای رفع اضطراب براشون کلردیازپوکسایدتجویز کردن.که داخل بروشورعنوان شده برا اب سیاه نباید استفاده بشه. میخاستم بدونم مصرف این دارو مشکلی نداره. و درضمن من خودم بدلیل اضطراب کنکور چندروز مصرف میکنم اضطراب بهتر شده. ادامه بدم بنظرتون مشکلی دریادگیری ایجادنمیکنه؟!

مونا احمدی (1399/3/30)

سلام من مدت هشت سال که به دلیل اضطراب هرشب یک عدد سیتالوپرام بیست و الپرازولام نیم مصرف میکنم مدتی ایت که به دلیل استرس کرونا تقریبا دوماه روزها یک عدد کلرودیازپوکساید پنج مصرف میکنم که بعضی مواقع احساس تنگی نفس و سوزش معده و حالت تهوع به من دست میدهد ایا ممکن است به خاطر تداخل داروها باشد ؟ ممنون میشوم راهنمایی کنید

علی مرادی (1399/3/30)

سلام من از قبل عید استرس و اضطراب داشتم بخاطر ترس از کرونا رفتم پیش دکتر اعصاب و روان قرص کلردیازپوکساید و لگزاتال داد و طبق دستور دکتر هر شب تا یک ماع یه عدد از هر کدوم باید مصرف میکردم حدود دو هفته بود که مصرف میکردم عوارضی مثل تاری چشم نمایان شد و صبح‌ها هم که از خواب بلند میشدم آب دهانم خونی بود ولی من بی توجه ۱۰ روز دیگه قرص خوردن رو ادامه دادم ولی بعدش قطع کردم تاری دیدم برطرف شد ولی وجود خون تو آب دهانم هنوزم هست و فقط صبح‌ها که از خواب بیدار میشم هست و در طول روز خبری از خون تو آب دهان نیست میخوام بدونم عوارض این قرص‌ها هست یا نه

علی مرادی (1399/3/29)

سلام آقای دکتر من بخاطر استرس و اضطرابی که داشتم مشکلات تنفسی داشتم و سمت راست سینه‌م هم احساس ناراحتی خفیف میکردم یک جور درد مبهم هست پیش دکتر اعصاب و روان رفتم و دوتا قرص به من داد کلردیازپوکساید و لگزاتال که روزی یکبار شب‌ها استفاده میکردم بعد از چند مدت چشمام تار میدید و صبح‌ها که از خواب بیدار میشدم تو آب دهانم خون وجود داشت بعد از این منصرف قرص رو قطع کردم حالت تاری دید برطرف شد ولی وجود خون تو آب دهان هنوزم هست فقط صبح‌ها از خواب بیدار میشم وقتی آب دهان رو تخلیه میکنم خون وجود داره میخوام بدونم بخاطر قرص‌ها هست حتی با وجود قطع مصرف آب دهانم خونی هست

سمانه (1399/3/29)

سلام, من حملات پانیک دارم چندسالیه, ازروزی ک کروناشروشده بیشتر شده, حدود چهل روزه قلبم و دست چپ و پایه چپم درد میکنه رفتم دکترقلب اکو ونوارم سالم بود, دکتر مغزواعصابم رفتم گفت استرس داری کلردیازپوکساید و اسنترا داد, من بخاطرمعدم ک خیلی ترش میکنم امپرازول وکلیدینیوم سی میخورم باهم مشکل ندارن این داروها

زهرا (1399/3/28)

سلام خسته نباشی.یه ماه میشه سردرد شدید دارم .بیشتر از ترس کرونا ایجوری شدم .الان ۱۰ روز هست که فقط پشت سر درد میکنه حالتی که پوست سر داره میسوزه.دکتر رفتم یه نوار مغز نوشت گفت از اضطراب .قرص فلوکستین۲۰.للوکساید۵.گاباپنتین۱۰۰..نورترپیتیلین ۱۰.سمت چپ سینه درد شدید دارم ۴ روز میشه پرانول ۱۰ مصرف کردم خوبه شدم .دکتر گفت فقط ۱۰ روز بخوره..داروهای بالا رو دارم میخورم به جز نورتریپتیلین ۱۰ رو نمیخورم .اقای دکتر میشه الان پرانول قطع کنم .قلب دیگه مشکلی نداره خوبه شدم.نورتریپتیلین با قرص بالا بخورم عوارض داروهای بادپرانول نداره.دکتر برام ویتامین مگنیفورت نوشت.تو بروشو نوشته ویتامین دی ۴۰۰ ااقای دکتر من هرماه قرص ویتامین دی ۵۰۰۰ میخورم ..الان این دارو ویتامین هر روز بخورم مشگلی برام پیش نمیاد بخاطر ویتامین دی .ممنون میشم پاسخ بدین

حاجی زاده (1399/3/26)

سلام و عرض ادب وقتتون بخیر من برای معاینه ریه به فوق تخصص مراجعه کردم و ایشون برام قرص های کلردیازپوکساید و بوپروپیون و امپرازول تجویز کردن. خواستم ببینم خوردن همزمان این قرص ها مشکلی نداره؟ ضمنا شب ها فاموتیدین هم مصرف میکنم. با تشکر

مونا داوودی (1399/3/26)

سلام و خسته نباشید مدت هشت سال است که به خاطر اضطراب و افسردگی شب ها یک عدد سیتالوپرام ۲۰ و الپرازولام نیم مصرف میکنم و خیلی خوب بود تا زمانی که به خاطر کرونا استرس شدید گرفتم و با روانپزشک انلاین مشورت کردم که به داروها نصف سیتالوپرام ۲۰ صبح ها و کلرودیازپوکساید ۵ اضافه کرد تا حدود یک ماه بهبود پیدا کردم ولی به مدت یک هفته هست که بعد از مصرف نصف قرص سیتالوپرام در روز اضطراب شدیدتر میگیرم و همچنین لرزش در بدن و اسهال ممنون میشوم راهنمایی کنید

زهرا (1399/3/26)

سلام خسته نباشی.یه ماه میشه سردرد شدید دارم .بیشتر از ترس کرونا ایجوری شدم .الان ۱۰ روز هست که فقط پشت سر درد میکنه حالتی که پوست سر داره میسوزه.دکتر رفتم یه نوار مغز نوشت گفت از اضطراب .قرص فلوکستین۲۰.للوکساید۵.گاباپنتین۱۰۰..نورترپیتیلین ۱۰.سمت چپ سینه درد شدید دارم ۴ روز میشه پرانول ۱۰ مصرف کردم خوبه شدم .دکتر گفت فقط ۱۰ روز بخوره..داروهای بالا رو دارم میخورم به جز نورتریپتیلین ۱۰ رو نمیخورم .اقای دکتر میشه الان پرانول قطع کنم .قلب دیگه مشکلی نداره خوبه شدم.نورتریپتیلین با قرص بالا بخورم عوارض داروهای بادپرانول نداره.دکتر برام ویتامین مگنیفورت نوشت.تو بروشو نوشته ویتامین دی ۴۰۰ ااقای دکتر من هرماه قرص ویتامین دی ۵۰۰۰ میخورم ..الان این دارو ویتامین هر روز بخورم مشگلی برام پیش نمیاد بخاطر ویتامین دی .ممنون میشم پاسخ بدین

زینب کریمی (1399/3/26)

سلام آقای دکتر برای درمان افسردگی و اضطراب دکتر روانپزشکم برام سرترالین و کلرودیازپوکساید تجویز کردند .روز بعد از مصرف سرترالین و کلرودیازپوکساید فکم رو به راحتی نمیتونستم حرکت بدم کندی حرکتی فک.و لرزش فک داشتم .همینطور حال روحیم به طوری بود که مدام میخواستم گریه کنم .روز بعدش سرترالین نخوردم و فقط کلرودیازپوکساید مصرف کردم دیگه.مشکلی ندارم فقط میخوام بدونم آیا برای معدم مشکلی ایجاد نمیکنه چون زخم معده دارم و مدام معده درد دارم .آیا باعث تشدید درد معده و آسیب به معده نمیشع؟و دانشجو هستم و نزدیک امتحانات دارم این دارو رو مصرف میکنم باعث فراموشی کوتاه مدت میشه،

زینب کریمی (1399/3/26)

سلام آقای دکتر مدتیه اعصابم ضعیفه و افسردگی دارم(چند ماه)روانپزشکم برام سرترالین و کلرودیازپوکساید نوشت.شب اول که نصف سرترالین و کلرودیا.‌. خوردم روز بعدش فکم یه جورایی حرکت دادنش سخت بود حال روحیمم خیلی بدتر بود همش میخواست گریم بگیره. روز بعدش سرترالین و دیگه نخوردم فقط کلرو دیازپوکساید میخورم تا عصر حال روحیم خوب نیست عصر خوابم میبره بیدار که میشم حالم خوبه .من زخم معده هم دارم به نظرتون دوباره باید دکتر برام داروی جدید نسخه کنه؟

نازنین (1399/3/22)

سلام، من چند روز بود استرس داشتم دو شب پیش ی کلردیازپوکساید 5 خوردم حالم بهتر شد، 24 ساعت بعد از مصرف دارو کمی خون تو مدفوع بود و یک روز بعدشم همینطور. این میتونه از عوارض این دارو باشه؟ یا از علائم گوارشی کروناس؟ خیلی میترسم لطفا راهنماییم کنین

سارا جعفری (1399/3/19)

سلام من آلرژی فصلی دارم با علائمی مثل تنگی نفس و عطسه و کمی آبریزش بینی صبحگاهی از قرص ملوکاست و نئوتادین استفاده میکنم اما چند روزه بخاطر کنکورم و کارم و البته وسواس فکری که بابت بیماری کرونا دارم شدیدا دچار اضطراب میشم به طوری که ضربان قلبم شدید میشه و گاها احساس میکنم دست چپم بی حس میشه و همینطور وقتی عصبی میشم سمت راست قفسه سینم درد میگیره. پارسال دکتر برام کلردیازپوکساید تجویز کرده بود. میتونم با این علایم دوباره استفاده کنم؟؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/3/20)

سلام ، خیر . با توجه به اثرات سوء احتمالی کلردیازپوکسید بر یادگیری مصرف آن ور مواقع آزمون های دانش آموزان ک دانشجویان توصیه نمی شود. جهت کنترل اضطراب سعی کنید ابتدا با انجام مشاوره بر آن غلبه کنید و در صورت عدم پیشرفت در بهبودی به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

جباروند (1399/3/17)

سلام و عرض ادب مادر 75 ساله ای دارم که از کمبود شنوایی رنج می بره ،پزشک مغز و اعصاب کلردیازپوکساید تجویز کرد، آیا می تواند سودمند باشه؟ چه داروهای دیگری می توانه خوب باشه؟

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/3/17)

سلامبهتره تحت نظر متخصص گوش و حلقو بینی معاینه بشید ممکنه نیاز به نوار گوش یا ادیومتری باشه

حسین (1399/3/17)

سلام من ۱سال مواد مخدر تریاک مصرف میکردم الان ۱۳روز ک ترک کردم ولی شب خواب نمی رفتم رفتم داروی کلردیازپوکساید۵گرفتم بدون تجویز دکتر و دارم میخورم ۲شبه و خواب میرم خواب عمیق نمیرم ولی ارومم میکنه مشکلی نداره تا ۱۰روز بخورم یا ک بزارمش کنار چون نمیخام وابستش بشم خسته شدم از هرچی قرص مواد مخدر اعتیاد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/3/17)

مصرف این دارو به تنهایی برای رفع علائم قطع مصرف مخدر کافی نیست. بصورت موقت می توانید استفاده کنید ولی بهتر است به پزشک های مرتبط با قطع مصرف مواد مخدر مراجعه کنید.

فرشته کمرانی (1399/3/16)

سلام خدمت شما من خانمی۴۶ ساله هستم که دردوران کودکی دچار حمله هراس شدم در سن ۱۹ سالگی ازدواج کردم والان صاحب دو فرزند پسر۲۴و۱۸ساله هستم بعداز تولد فرزند دومم دچار افسردگی شدید بعداز زایمان همراه به حمله هراس شدم الان حدود ۱۷ ساله قرص اسنترا دپاکین ایندرالوالپرازولام روزی ۳ عدد میخورم واقعا خسته شدم همیشه کسل ومیل جنسی هم ندارم میتونم بجای الپرازولام از کلر دیاز پوکساید استفاده کنم ممنونم از راهنماییتون تورو بخدا کمکم کنید خسته شدم

ناشناس (1399/3/15)

سلام من 19 سالمه و کنکوری هستم، پروپرانولول 20 مصرف میکنم، خیلی زود عصبی میشم و سر درد های شدیدی میگیرم، برا کلردیازپوکساید 5 هم نوشتن، چیکار کنم رو کنکورم تاثیر نذاره؟

دکتر مهتاب حاجی حیدری - داروساز (1399/3/16)

مصرف داروها با تجویز پزشک مشکلی ندارد.از مصرف خودسرانه داروها بپرهیزید. اثر آرامبخشی کلردیازپوکساید و پروپرانولول جهت پیشگیری از سردرد شما تجویز شده ، در مورد کنکور سوال پرسیدید، تحقیقاتی نشان داده که از عوارض پروپرانولول از دست دادن حافظه کوتاه مدت است.

عباس روستائی (1399/3/15)

با سلام.چند ماه هستش استرس و اضطراب دارم انقدر استرس پیدامیکنم که حالت تهوع میگیرم و زیر سرم میرم آزمایش دادم هیچ مشکلی نبود تا اینکه به دکتر اعصاب و روان مراجعه کردم که داروی کلردیازپوکساید ۵ میای گرم رو برایم تجویز کرده.اما با این حال حالت خوبی ندارم و نسبت به آینده بد بین هستم.خواهشمندم راهنمایی کنید

بهزاد (1399/3/14)

سلام وقت بخیر داداش من استرس و اضطراب شدیدی داره از وقتی رفت سربازی این طور شده میخواستم بپرسم کلردیازپوکساید بهتره براش یا زولپیدم ؟؟واقعیتش خیلی میترسه و استرس داره که اتفاقی براش میفته

ناشناس (1399/3/14)

با سلام و عرض ادب به دلیل اضطراب سوزش قفسه سینه دارم . مخصوصا هنگامی که در حال استراحت و دراز کشیده هستم. آلپرازولام کمی علائم را کمرنگ تر می کند . با توجه به آسم خفیف و استفاده از اسپری سیمبیکورت ۳۲۰ ، پزشکان آلپرازولام رو تایید نمیکنند ، گویا آلپرازولام تنگی نفس می آورد. میتوانم از کلردیازپوکساید استفاده کنم ؟ و با توجه به آسم و استفاده از سیمبیکورت تداخل دارویی با کلردیازپوکساید ایجاد نمیشود؟متشکرم از پاسخگویی شما ... !

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/3/15)

اصولا داروهای این خانواده به نام بنزودیازپین ها عوارض مشابه دارند و مصرف مقادیر زیاد این داروها مرکز تنفس را مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. تفاوت چندانی بین کاردیازپوکساید و آلپرازولام وجود ندارد. حداقل دوز مورد نیاز را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

Sarina (1399/3/6)

سلام دکتر.من پنیک دارم و یک دوره دو ماهه از قرص کلردیازپوکساید5(شبی یکی) در کنار قرص های دیگه استفاده کردم و الان بعد چند ماه دوباره دچار علائم بیماری شدم. مشکلی نیست برای دوره ی کوتاه دوباره کلردیازپوکساید مصرف کنم و بعد قطعش کنم؟اگر مشکلی نیست میشه بگید از چه دزی شروع کنم؟(17 سال سن دارم)

مهسا طالبی (1399/3/6)

سلام و عرض ادب. من به مدت یک هفته بسیار فشار پایین داشتم طوریکه 4 تا سرم زدم و یه عالمه آمپول آزمایش ک دادم مقداری هم عفونت ادرار داشتم بعد دکتر برای من علاوه بر یه سری کپسول برای من این قرص کلردیازپوکساید رو تجویز کردند و بهم گفتن حواست باشه این یکم پر خوری میاره و به همین علت من این دارو رو مصرف نکردم حالا هم متوجه شدم چاق کننده نیست الان ک حالم کاملا خوب شده از لحاظ فشار خون آیا نیاز هست مصرفش رو شروع کنم آخه من کنکوری هستم و میترسم این عوارضش خیلی بده

خانم گلی (1399/3/4)

سلام اقای دکتر من خانمی 37 ساله هستم تقریبا 5 ماهه که دردهای مختلفی در مناطق مختلف بدنم دارم همچنین بی حسی های زیادی در بدن دارم ازمایش ها و ام ار ای انجام دادم گفتن همه چی خوبه و جنبه همش عصبی داره من پیش متخصص اعصاب و روان رفتم و برای من اسنترا و پوکساید 5 تجویز کردن ولی متاسفانه اصلا نمیتونستم اسنترا رو تحمل کنم و حالم خیلی بد میشد الان فقط هر شب یه دونه پوکساید میخورم فقط خواب شبم رو بهتر کرده البته بیشتر شبها تعریق زیاد دارم موقع خواب الان اقای دکتر نمیدونم باید چیکار کنم تا این اوضاعم بهتر بشه ؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/3/5)

سلام واحترام..هردارو مانند لباس است..بهترین لباسها،به تنِ یکی مینشیند اما به تنِ فرددیگر،زار میزنَد. آسنترا هم ازاین قاعده مستثنی نیست.این داروی خوب، به شما نساخته است.باید حتما این موضوع را به متخصص اعصابتان اطلاع دهید وبگویید که هنوز،اوضاعتان، رو به راه نشده است.مصرف کلرودیازپوکساید را فعلا ادامه بدهید اما آسنترا را با دکترتان،تعیین تکلیف بفرمایید..احتمالا این دارو باید باداروی دیگری جایگزین شود ..ورزش بسیار ملایم،در منزل،روزی یک ربع، داشته باشید،موسیقیِ خوب گوش کنید،در طول روزساعاتی را به انجامِ کارهایی که دوست دارید،بپردازید، با خدا رازونیاز کنید و سعی کنید وارد بحث هایی که درباره ی بیماری ها ومشکلات است،نشوید.کم کم،بهتر خواهیدشد.

درسا (1399/3/2)

سلام دکتر برای من پوکساکیم تجویز کرده بود و من نصف پوکساکیم 5 مصرف کردم 3 ساعت بعد مصرفش دچار دلپیچه و اسهال و حالت تهوع شدم ایا طبیعیه ؟ چون فعلا دسترسی به دکتر ندارم میتونم اگر حساسیت دادم جاشو با کلونازپام عوض کنم ؟

ماهان نوری (1399/2/31)

سلام دکتر گوارش م کلیدینیوم سی داده بود و الان برای استرس پوکساید۵ تجویز کرده خوردن هردو باهم عوارض نداره

یگانه (1399/2/30)

سلام.وقتتون بخیر. یک هفته پیش متخصص قلب به علت اضطرابی که داشتم قرص کلردیازپوکساید ٥ تجویز کرد. الان میترسم که به این قرص اعتیاد پیدا کنم. بتظر شما خوردن قرص ادامه بدم یا نه؟

دکتر عطیه سادات رستمیان - داروساز (1399/2/30)

سلام اگر اضطرابتون مشکلش حل شده میتونید قطع کنید زیر دوهفته وابستگی نمیاره

مهدوی (1399/2/29)

سلام خانم ۶۲ ساله چند سال آلپرازولام میخوردند دو ماه ترک کردند دوباره ۴ ماه خوردند الان دوباره در حال ترک قرص هستند یک چهارم میخورن حدود یک ماهه که تنگی نفس دارند علت این تنگی نفس رو میشه توضیح بدین؟

علی متینی (1399/2/28)

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما ، جناب آقای دکتر صرافیان آیا مشکلات ادراری از عوارض قرص کلرودیازپوکساید می باشد؟ چون بنده دچار مشکل ادراری بودم که به یک متخصص اورولوژی مراجعه نمودم و آزمایش عفونت ادراری دادم که عفونت هم نداشتم در ضمن قبل از سال 99 بنده فقط تکرر ادرار داشتم که کنترل کرده بودم و تا حدودی خوب بودم ولی بعد از شیوع کرونا از اواخر اسفند ماه بخاطر اضطراب شدید دچار مشکلات ادراری شدم که متخصص اورولوژی برای کاهش اضطراب قرص کلرودیاز پوکساید را همراه با کپسول تامسولوسین برای بنده تجویز نمودند ، تا روز جمعه 26 اردیبهشت نسبتا خوب بودم ولی از شنبه دچار مشکل دفع ادرار شده ام می خواستم بدانم که آیا قرص کلرودیازپوکساید می تواند عامل این مشکل باشد و برای رفع آن چه باید بکنم

دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/2/29)

ممکنه گیر ادرار با این دارو بیشتر بشه،از داروهای دیگه مثل آسنترا استفاده کنید،تامسولوسین رو ادامه بدید

سارا حقی (1399/2/28)

با سلام، مصرف پروپرانول و کلردیازپوکساید با داکسی سایکلین تداخلی دارن یا نه؟ یا شرایط خاصی برای مصرف هر 3 با هم وجود داره؟ (مثلا مصرفشون باید تعداد ساعت مشخصی فاصله داشته باشه یا...)

سارا حقی (1399/2/28)

سلام! دختر 18 ساله ای هستم، دکترم برای تپش قلب و تنگی نفس برام کلردیازپکساید و پروپرانول تجویز کرده ولی تا الان متوجه شدم به شدت خوابالودم و تمرکز کمی دارم، از طرفی کنکوری هستم و نمیتونم با این علاِیم کارام رو پیش ببرم. باید کلردیازپکساید رو قطع کنم؟ قطع تدریجی اون به چه صورته؟ (چون در این شرایط به دکتر دسترسی ندارم)

ایرج مرادی (1399/2/27)

با سلام . من حدود دو ماه پیش بیکباره تپش قلب گرفتم .بعد از یک هفته تپش قلبم خوب شد ولی از اون موقع تا حالا قسمت نای و زیر قفسه سینه و روده حالت گرفتگی داره و بدتر از اون در روز یکی دوبار حالت ضعف و بی قراری شدید دارم مخصوصا موقعی که زیر قفسه سینم احساس گرفتگی میکنم .از اون موقع حدود ۷ کیلو کم کردم چون اشتهام کم شده .قرص پنتوپرازول ۴۰ و الوپونیرول ۱۰۰ میخورم چون اورم ۹.۴ هست ولی تورمی در بدنم ندارم .سوال هم اینه ممکن هست مشکل عصبی داشته باشم .چون موقع ضعف .حالت بی قراری بهم دست میده طوری که نمیتونم تمرکز کنم و نسبت به صدا حساس میشم و مقداری هم حس مشکل تنفس پیدا می کنم در اون لحظه .خواستم بدونم میتونم کرودیپوکساید مصرف کنم.در ضمن من مشکل ibd کولیت دارم ولی فعلا تحت کنترل هست .با سپاس از شما

مرتضی نجف زاده (1399/2/25)

سلام ببخشین من پسر19 ساله هستم خیلی دکتر رفتم ولی گفت سالمی متاسفانهدتو ابران بعد از اینکه آدم میمیره میفهمن دردش چی بود یکی گفت کم خونی داری کمبود ویتامین داری یکی هم گفت از اعصابته قلبم محکم میزنه ضربانش از 100 به بالاست وقتی می خوام کارکنم تحرک و مهارتم رو از دست میدم عرق میکنم خیلی زود خسته میشم سینه هام داغ میشه عرق میکنم دکتر گفت اظطراب داری و پوکساید برام نوسته یه هفته استفاده کنم به نظرتون چیکارکنم خوب شم توروخدا کمک کنید از زندگیم سیرشدم و از وقتی که کرونا اومده اظطرابم بیشترم شده شبت پاهام میسوزه وقتی میخوابم😣😣😣

مهدی (1399/2/25)

سلام. من تقریبا 3 ماه اسنترا سرترالین 50 و پرفنازین 2 برای رفع استرس مصرف میکردم که به علت ادامه دار شدن عوارض انها دکترم تشخیص به ترک دارو ها رو داد. بعد الان چند روزه که قرص ها رو ترک کردم (البته با تدریج و کم کم) ولی یه استرس شدید منو میگیره و بعد از چند ساعت ول میکنه که باعث میشه در گلو و یه قسمت هایی از قفسه سینه ام احساس ناراحتی بکنم درحالی که تپش قلب شدید نیس.و این موارد در طول مصرف دارو هم بود ولی کمتر از الان. نظرتون چیه؟؟؟

لیلا کاظمی (1399/2/25)

سلام من به مدت دو هفته ست که به دلیل فشار خون بالا قرص لوزار رو سر ساعت 12 و منظم مصرف میکنم. الان به دلیل اضطراب شروع به خوردن کلردیاز پوکساید کردم و این دارو فشارم رو پایین آورده. (11 روی 8) سوالم اینه الان مصرف همزمان کلردیاز پوکساید و لوزار باعث نمیشه فشار خونم خیلی پایین بیاد؟ در ضمن لووتیروکسین هم مصرف میکنم

علی متینی (1399/2/22)

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما ، جناب آقای دکتر صرافیان بنده 36 سال سن دارم بخاطر مشکل ادراری که داشتم رفتم پیش متخصص اورولوژی و برایم کپسول تامسولوسین تجویز کردند هر شب یک عدد و با توجه به اضطراب و تپش قلب هم که داشتم قرص کلرودیازپوکساید 10 را تجویز نمودند روزانه یک عدد سوال بنده این است که آیا قرص کلرو دیاز پوکساید را شب هم می توانم مصرف کنم آن هم نیم ساعت بعد از مصرف تامسولوسین چون نوشته شده روزانه یک عدد

Pashae (1399/2/21)

سلام.من ۲۰ سالمه کنکور دارم بخاطر استرس رفتم روانپزشک.کلردیازپوکساید۵ و استراموکس ۴۰ و پروپرانول تجویز گرده.ولی بعضی وقتا دچار سرگیجه شدید میشم و اینکه کلا حالت خواب آلودگی دارم.چزور تمرکزمو بالا ببرم و درس بخونم؟

حدیث پ (1399/2/20)

با سلام، من مشکل پنیک و فوبیا دارم و دکترم اسنترا ۱۰۰، رسپریدون و کلردیازپوکساید ۱۰ تجویز کردن. ولی خوابم خیلی زیاد شده در حد روزی ۱۴،۱۵ ساعت و شدیدا هم سنگین شده طوری که با صدای جیغ هم از خواب بیدار نمیشم. و چون بچه شیرخوار دارم این شرایط واسم سخته. میخواستم کلردیازپوکساید رو قطع کنم ولی نوشته بود خطرناکه. چطور میتونم کم کم قطعش کنم، با چه شرایطی؟

راضیه (1399/2/19)

سلام خسته نباشید ببخشید خوردن قرص کلردیازپوکساید در دوران بارداری مشکلی برای جنین دارد یا نه؟؟؟؟

دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/2/19)

سلام خسته نباشید نباید این دارو را مصرف کنید. این دارو تراتوژن است. همچنین نباید دارو های دیگر این خانواده مانند لورازپام، دیازپام و...مصرف کنید. بهترین کار مراجعه به پزشک زنان زایمان است.

سامان نارویی (1399/2/17)

سلام من شبی یه ورقه قرص الپرازولام دوز1 میخورم ..میخوام کلردیازپوکساید10رو جایگزینیش کنم تا از دست الپرازولام رها شم میخوام جایگزین کنم واول باشبی ده تا دوز 10 شروع کنم و هفته ب هفته یکی کم کنم ...لطفا نظربدید

امیر مهری پور (1399/2/17)

سلام خسته نباشید،۲۰ سالمه، یه هفتس ،تپش قلب شدید دارم همراه با تنگی نفس ،مرکز قلب رفتم ازمایش گرفتن ، نوار قلب گرفتن گفتن اوکیه همه چی ، اسکن ریه هم رفتم گفتن ریتم مشگل نداره ، رفتم دکتر برام پرانول با نوتریپیتالین تجویز کرد ، ولی صبا بازم تپش قلب دارم، میتونم شبا جایه نوتریپیتالین از کلرودیاز پوکساید ۵ استفاده کنم؟؟

دکتر شهرام مظاهری - متخصص قلب و عروق (1399/2/20)

سلام با شرح حالی که گفتید به نظر می رسد مشکل اصلی عصبی و اضطرابی است بهتره با متخصص اعصاب و روان مشورت کنید ولی مصرف کلردیازپوکساید هم مانعی ندارد

عسل (1399/2/16)

من روزی لاموتریژن ۲۰۰ و کلردیازپوکساید ۱۰ مصرف میکنم.حدودا یک ساعت طول میکشه ک ارضا بشم.ب نظرتون بعدا با ترک داروها این مشکل برطرف میشه؟

عسل (1399/2/16)

سلام،من کنکوریم.ب تشخیص دکتر یه مدت افسردگی دو قطبی داشتم و الان تقریبا دو ساله ک دارو مصرف میکنم.در ۶ ماه اخیر هر روز لاموتریژن ۲۰۰ مصرف میکنم.و از دو ماه پیش دکترم برای جلوگیری از استرس کنکورم کلردیازپوکساید ۵ هر روز تجویز کرد.من بعد چند وقت عدم تمرکز پیدا کردم و ایشون کلردیازپوکساید رو ۱۰ کرد.و عدم تمرکز من الان بیشتر شده.من واقعا نیاز دارم ک امسال ب رشته ای ک میخوام برسم اما احساس میکنم داروهام باعث میشه پیشرفتم کم بشه و عدم تمرکز و گیجیم بیشتر شه.چیکار کنم بنظرتون؟بهتر نیست کلردیازپوکساید رو ب مرور قطع کنم؟

محمد (1399/2/15)

سلام تقریبا دوهفته هست که قرص آسنترا۱۰۰ با کلردیازپوکساید۱۰ پرانول۱۰ صبحها و پرانول۱۰وکلردیازپوکساید ۱۰شبا میخورم ولی اشتهام کم شده ولاغرترشدم چیکار کنم؟

معصومه خاکی (1399/2/15)

سلام من یه خانم 40 ساله هستم به خاطر وسواس فکری که داشتم به دکتر اعصاب مراجعه کردم والان قرص کلردیازپوکساید را برای من تجویز کرده والان به خاطر ماه رمضان 10 ساعت مجبورم با تاخیر قرص رو بخورم الان باید چه کار کنم؟؟

حسین عباسی (1399/2/15)

با سلام بنده به دلیل حملات پانیکی دکتر سیتالوپرام ۱۰ تجویز کرد که ۱ هفته خوردم ولی بهم نمیسازه و بهمم زد و افت ضربان زیر ۶۰ عدددر دقیقه داد و البته قرص فشار خون میخورم لوزارتان ۲۵ میل و پروپروزول ۱.۲۵ میل در روز وقرس کلر دیازپوکساید ۵ که میخورم بهم میسازه به نظر شما خوبه یا قرصی جایگزین سیتالوپرام هست بفرماید که استفاده کنم ممنون

Maniwx (1399/2/15)

سلام دختر ۱۹ ساله هستم . علائم اختلال دو قطبی دارم بعضی اوقات هم اضطراب و تپش قلب شدید میگیرم و بسیار عصبی میشم . حتی با کوچکترین بحثی . متاسفانه نمیتونم مشکلم رو با والدینم درمیون بزارم . چیکار کنم قرص ارامبخش که بدون نسخه بشه تهیه کرد چی هس؟ پوکساید تقریبا آرومم میکنه خوبه ؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/2/18)

سلام هیچ گونه داروی بدون نسخه توصیه نمیشود.به روانپزشک مراجعه کنید تا تشخیص و درمان متناسب با آن صورت گیرد.

حنانه محمدی (1399/2/14)

سلام من ١٨ سالمه و مشکلات و فشارهای روحی روانی خانواده من رو اذیت میکنه و زود عصبی میشم و دائم در حال فکر کردم و گریه کردم و یه مدت زمانی کنترل حرکاتم دست خودم نیست دارویی هست که منو آروم نگه داره و بدون تجویز پزشک باشه چون امکان ملاقات حضوری ندارم با پزشک ممنون میشم پاسخ بدید

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/2/14)

با سلام با توجه به شرح حال مختصری که گفتید علایمتون بیشتر به بیماری دوقطبی میخوره که حتما باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید

سارینا (1399/2/14)

ببخشید چرا میگید که کلردیازپوکسایدممکنه تاثیر سوی بر درس خوندن داشته باشه؟و اینکه مصرف روزانه دو عدد کلردیازپوکساید 10 با دو عدد پروپرانول 20 مضره؟ اضطراب من خیلی شدیده طوری که عملکرد ذهنم رو مختل کرده.

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/2/14)

سلام ، مصرف کلردیازپوکسید و داروهای هم دسته بر یادگیری اثر نامناسب داشته و در افرادی که برای امتحانات آماده می شوند توصیه شده که حتی الامکان استفاده نشود. مصرف این دو دارو که فرمودید تنها با تشخیص و تجویز پزشک بدین منظور قابل استفاده است ، کلردیازپوکسید را خودسرانه استفاده نکنید.

ناشناس (1399/2/13)

سلام من چند ماه پرش پلک داشت چشم راستم دکتر بهم الپرازولام تحویز کرد تا یه ماه روزی یک عدد بخورم منم استفاده کردم خوب شد چشمم ولی وقتی دارو رو قطع کردم شبا کلا خواب نداشتم اصلا خوابم نمیومد با دکتر که تماس گرفتم گفتن تا یه هفته کلرودیازپوکساید استفاده کنم نظر شما چیه ممنون

محمدی (1399/2/12)

سلام من یک ونیم سال پیوند کلیه شدم خیلی استرس واظطراب دارم وضمنا وقتی استرس واظطرابم بیشتر میشه سینه هام درد میکنه میتونم از کلردیاز بوکسایدوپراپرانول استفاده کنم ممنون از راهنمای هاتون.

شیرین (1399/2/12)

ببخشید به من گفتن اسنترا۵۰ رو‌با کلردیازپوکساید۵ تا یک هفته مصرف کنم واسه اضطراب.ایا تداخلی با هم ندارن این دو؟

معروف ملکی (1399/2/9)

سلام من ۲۸سالمه ۲تا بچه دارم ۳ساله تریاک مصرف میکنم زندگیم پاشیده الان ۵روز میشه تو ترکم رفتم دکتر قرص کلردیازپوکساید بهم داد بعد اعصابم خیلی بهم ریخته ضعیف شدم خیلی لاغر شدم بدنم میلرزه میخوام یه زندگی اروم بدون مواد داشته باشم ولی نمیتونم این قرص بهم کمک میکنه یا اگه قرص دیگه ای میشناسین بهم کمک کنین البته چند بار رفتم دکتر اعصاب ولی بی فایده بود ممنون میشم کمکم کنید

Nazi (1399/2/9)

با سلام بنده ۲ماهه بخاطر استرس کرونا و ترس از دست دادن عزیزانم دچار رفلاکس معده شدم که داروهای معده خوب نشدم و ریشش عصبی بود که با قرص کلیدینیوم سی و پوکساید اروم گرفته،بعد از خوردن یک هفته قرص دیروز قرص پوکسایدو نخوردم که امروز قلبم درد گرفته و قرص پرانول خوردم ولی دردش خوب نمیشه،کف دست و پاهام همش عرق میکنه نمیدونم چکار کنم دیگه

Nazi (1399/2/9)

سلام بنده بعد از دو ماه استرس واسه کرونا دچار رفلاکس معده شدم که بعد از خوردن پوکساید ۵ و قرص کلیدینیوم سی بهتر شد،دیروز بعد از یک هفته قرص پوکساید نخوردم قلبم درد گرفته و مثل هر روز تنگ نفس داشتم صبح قرص پرانول خوردم که قلبم بدتر شد،نمیدونم چکار کنم دیگه

خاطره (1399/2/9)

سلام.من چند روز هست کلردیازپوکساید و فلوکستین و هالوپریدول مصرف میکنم و دو روز بعد مصرف احساس بی حسی در دهان و زبانم دارم.طبیعی هست یا حساسیت به دارو دارم؟نمیدونم عوارض کدوم دارو هست؟

ناشناس (1399/2/8)

سلام من خانم ۳۰ ساله هستم بیماری منیر من تازه تشخیص داده شده چون خیلی استرس دارم باید آروم باشم کلردیازپوکساید۵، روزی ۱ مصرف میکنم دارو اکتاسرک روزی ۳ میخورم این دوتا دارو با هم تداخل ندارن؟یا اثر اکتاسرک از بین نمیبره؟

یوسف قرای (1399/2/8)

سلام خسته نباشید من یه چند ماهی قرص زولپیدم میخورم الان شده روزی یه ورقه 20 تای نخورام استرس وسواس شکم دردو... میاد سراغم رفتم دکتر قرص کلردیازپوکساید5داده میشه با این ترک کرد لطفا برای ترکش یه راهنما ی کنید

م ل (1399/2/8)

با سلام بنده بعلت استرسی که دو هفته اخیر داشتم و دارم، تپش قلب گرفتم و دکتر رفتم نوار قلب و‌ آزمایش انزیم های خون‌دادم خداروشکر اکی بودن، فقط اندکی کم خونی و‌کم فشاری دارم، البته مدتهاست ارزش دست هم دارم خصوصا هنگام عصبی شدن، دکتر برام کلردیازپوکساید تجویز کرد، در‌مورد پرانول هم پرسیدم (با توجه به اینکه خاصیت کاهش ضربان قلب هم داره) گفت اونم خوبه، با توجه به اینکه سابقه مصرف دارو ارامبخش نداشتم، و نمیخوام دوز بالا مصرف کنم، شما در مقایسه این دارو کدوم رو تجویز می نمایید متشکرم

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/2/8)

با سلام بنظر بنده پرانول بهتر است ب شرط اینکه سابقه مشکلات ریوی مثل آسم و...نداشته باشید

سمیه اسلامی (1399/2/8)

سلام،من حدود ۳ هفته هست که در گلوم احساس میکنم چیزی گیر کرده و بسیار آزارم میدهد،دکتر به من شربت دیفن هیدرامین و قرص کلردیلزپوکساید شبی ۱ عدد داده و میگوید از اعصابت هست،خیلی نگرانم

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/2/8)

سلام چند سالتونه؟ احساس گیر کردن بیشتر برایذغذای جامده یا مایع؟مدام هست؟

Klm (1399/2/7)

سلام دختری 24ساله هستم ..قرص برای درمان میل جنسی زیاد که اون رو کم کنه چی معرفی میکنید؟درزمان های عادت ماهیانه هم میل به خودارضایی اذیتم میکنه لطفا کمکم کنید

Donya (1399/2/7)

سلام دختری 24ساله هستم که در دوران قاعدگی حالتای بدی میاد سراغم...مثل فکرو خیال،نا امیدی،و بیش از حد میل جنسی دارم که دراین دوران شدید تر میشه و میل به خودارضایی اذیتم میکنه،میخواستم بدونم چه قرصی مصرف کنم که وزنم رو هم بالا ببره و اشتهامو زیاد کنه

یوسف قرای (1399/2/7)

سلام من قرص زولپیدم روزی یه ورق 20تای میخورم الان رفتم دکتر جایگزین کلردیازپوکساید5داده ایامیشه ترک کنی لطفا راهنمای کنید

javad (1399/2/6)

سلام خسته نباشید ایا برای معده درد خوبه قرص کلردیازپوکساید بخوریم

سعیدی (1399/2/5)

سلام وقت بخیر من ۲۸ سالمه چن ماه پیش ی مشکل خانوادگی برام پیش اومد اقدام ب خودکشی کردم قرص خوردم بعد پشیمون شدم بعد اون خیلی عصبی شدم همش فکر خیال میکنم استرس واضطراب دارم دستام میلرزه بدنم بی حس میشه احساس سبکی سر میکنم ازمایش کامل دادم مشکلی نداشتم حتی ام ار ای از سرم گرفتم میتونم قرص کلردیازپوکساید استفاده کنم البته چن روز قرص امی تریپتلین استفاده میکنم بهترم ممنون

Hosein (1399/2/5)

سلام.من قرص بی پریدین،کلردیازپوکساید۵ مصرف میکنم و دچار لرز و ضعف و بی حالی شدم،میخاستم بدونم بخاطر عوارض این قرصا هستن؟

Hosein (1399/2/5)

سلام.من قرص بی پریدین،کلردیازپوکساید مصرف میکنم، ضعف و بی حالی و لرزش بدن گرفتم،خاستم بدونم بخاطر عوارض این قرصا هستش؟

ناهید عسکری (1399/2/5)

سلام .مادر مسنی دارم که داروهای مصرفی فشار خون و دارو برای قلب هم میخوره نزدیک به ۳۰ سال که مصرف میکنه حالا بعلت بالا رفتن سن ۹۰ یادشون هست ۸ ماه پیش اظطراب مرگ داشت می ترسید از مرگ دکتر کلردیازپوکساید تجویز کردن مصرف شد و خوب هم بود در حال حاضر دچار وسواس و ترس از دزد پیدا کرده و مرتب به کارگرش که پیشش هست میگه وسایلم رو دزدیدی و این مسئله اطرافیان رو عذاب میده از دکتر عمومی همسایه نظر خواستیم و ایشان فلوکستین و آلپرازولام دادن که دیروز تا حالا داره میخوره .خوراک خوردنشون و راه رفتن مسئله ندارن. سئوال من از حضور شما اینه داروی اولی کلردیازپوکساید با این دو دارو مداخله ای نداره مشکلی پیش نمیاد .میشه دیگه اولین دارو رو قصه کنیم و دو داروی آخیر رو بدیم .یا اینکه هر سه مشکلی نداره؟ متشکرم منتظر جواب شما دکتر عزیز هستم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/2/5)

سلام مصرف همزمان کلردیازپوکساید و آلپرازولام توصیه نمیشود

ناهید .عسکری (1399/2/5)

با سلام .مادر مسنی دارم که هفت ماه پیش ترس از مرگ پیدا کرده بود دکتر کلردیازپوکساید تجویز کرد و روزی یک دونه میخورد و بهتر شده بود الان یک ماهی هست که مرتب به کارگرش میگه میزان رو دزدیدی و مرتب فکر میکنه ی چیزی دزد برده به دکتر عمومی همسایه جریان رو گفتیم و فلوکستین و آلپرازولام تجویز کرده و یک روز داره مصرف میکنه سئوال من اینکه تداخلی نداره قرص قبلی داروهای جدیدش. در ضمن قرص فشار خون و قرص قلب هم میخوره متشکر میشم جوابم رو بدید .چون در این شرایط نمیتونم بیمارستان ببرم .مادر حرکتشان و خوراک خوردنشان خوبه .مرسی تشکر

نسترن نقشی (1399/2/4)

سلام دکتر من استرس نار حتی پرخوری میکنم الان یه مدته اضافه وزن پیدا کردم میتونم از قرض پوکساکیم استفاده کنم ؟؟؟ ممنون از راهنماشما

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/2/4)

سلام .قبل از تجویز دارو باید اختلال همراه بررسی گردد مانند اختلالات اضطرابی و افسردگی و پراشتهایی عصبی.از مصرف دارو قبل از ویزیت روانپزشک پرهیز کنید.

نصرتی (1399/2/4)

سلام ببخشید پوکساکیم برای معتادین تجویز میشه و اعتیاد آور هست؟

دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/2/4)

کلردیازپوکساید آرام بخش است و لزومی نداره که حتما به معتادین تجویز بشه و اعتیاد آور نیست

Hamid (1399/2/3)

باسلام، بنده ۳۲ سالمه مدتی هست ک دچار اختلال هراس میشم و حملات پانیک بهم دست میده(ترس از بیماری و مرگ) و استرس و اضطراب به همراه تپش قلب دارم و زود عصبی میشم.وقتی این حالت بهم دست میده احساس منگی و سرگیجه دارم. آزمایش دادم مورد خواصی نبود بجز ویتامین D که ۲۸ بود. دکتر بهم قرص فلوکسیتن داد که صبح ها میخورم به همراه پروپرانول ۱۰ شب ها هم قبل خواب کلردیازپوکساید ۵ ایا این داروها تداخلی ندارند؟؟؟

ارزو اذرکت (1399/2/3)

سلام وقتتون بخیر اقای دکتر من هر زمان که استرس میگیرم دچار یک بیقراری و فکر خودکشی به سرم میزنه امسال به دلیل تنگی نفس که دلیلش استرس بیماری کرونا بود دچار شدم و بعد از این مسئله تنگی نفسم بهتر شده ولی هراز گاهی استرس میگیره و دائما فکر پرت چیزای منفی میشه که خودکشی کنم از بالا خودم پرت کنم پایین اب جوش بریزم رو خودم با اینکه خیلی مثبت اندیش هستم ولی اصلا نمیتونم تمرکز کنم به مساىل کاری جز به منفی گرایی،چند روزی هم هست قرص پرانول وکلردیازپوکساید تحت نظر دکتر استفاده میکنم ولی بازم که ارومم فکرم هی درگیر میشه چیکار باید کنم؟ ایا خوب شدنی هست؟ قرص و نمیخوردم ولی الان میخورم استرسم بهتره ولی تا خوب میشم قطع میکنم باز انگار تلقین کنم که حالت بد میشه دقیقا بد میشه به چه دکتری مراجعه کنم؟

ناشناس (1399/2/3)

سلام.خسته نباشید. آیا امکان داره در اوایل شروع کلردیازپوکساید علائم اضطراب و بیخوابی بیشتر بشه؟ و احساس سوزش بدن و گر گرفتی جزو عوارض هست؟

منوچهر چهرازی (1399/2/3)

سلام جناب دکتر عزیز از اینکه وقت میزارید و با تامل پاسخ میدید سپاسگزارم میخواستم بدونم مادر من ۹۰ سالش هست و اصرار داره که قرص کلردیازپوساید هر موقع اضطراب داره مثلا دوشبی یکبار یدونه قرص ۵ میلی بخوره از نظر شما اشکالی نداره همیشه همینطور استفاده کنه در حال حاضر ار آلپرازولام ۱۰ هم شبی یکدونه میخوره با تشکر

علی حسنی (1399/2/2)

سلام آیا مصرف کلردیازپوکساید و نوروتریپتیلین مشگکلی دارد؟

رازیان (1399/2/2)

سلام دکتر قرص رو گفته یک عدد کلردیازپوکساید ۵ موقع اضطراب مصرف کنم می خواستم بدونم من که مشکل تنفسی دارم خوردن به عنوان مثال هر سه روز یک عدد مشکلی ایجاد می کنه؟ از دکتر یادم رفت سوال کنم الانم دسترسی ندارم. چون نوشته برای کسایی که مشکل تنفسی دارن شاید خوب نباشه و اینکه نوشته شل کننده عضلات شامل تنفسی هم میشه؟ با تشکر

Amir Moosavi (1399/1/31)

سلام. برای استرس و اضطراب چند ساعت قبل از پرواز کلردیازپوکساید توصیه میشه؟ ممنون

امیرمحمد ابراهیمی (1399/1/31)

با سلام من چند روزیه که کلردیازپوکساید مصرف میکنم هنگام مصرف سمت چپ بدنم شروع به تیرکشیدن میکنه به خصوص دستم و بعضی مواقع قفسه سینه حتی هنگام استراحت آیا این علائم از عوارض قرصه ؟

مریم خوشی (1399/1/30)

سلام دکتر قرص کلردیازپوکساید تجویز کرده است ولی در داروخانه مقدار مصرف ننوشتن میشه راهنمایی کنید

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/30)

سلام دارو برای چه مشکلی تجویز شده؟ برای فرد چند ساله تجویز شده؟ دوز کلردیازپوکساید تجویز شده (که به صورت یک عدد جلوی نام دارو نوشته شده) را هم لطفا بفرمایید...

مریم خوشی (1399/1/30)

سلام دکتر قرص کلردیازپوکساید داده ولی تو داروخونه مقدار مصرف ننوشته میشه راهنماییم کنید

امیری (1399/1/30)

سلام آیا مصرف همزمان کلردیازپوکساید با پروپرانول مشکلی ایجاد میکنه؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/30)

سلام ، خیر. در شروع مصرف کلردیازپوکسید احتمال خواب آلودگی وجود دارد تا زمان مشخص شدن اثر دارو از انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری دارد بپرهیزید.

ایرج شهبازی (1399/1/30)

بادورود به پزشکان عزیز۶۶ سالمه۱ساله اختلال خواب ودردهای عضلانی دارم گاباپنتین فلوکستین۱۰ وکلونازپام ۱مصرف میکنم ولی چندروزه کلونازپام کم اثر فقط۲و۳ساعت دم صبح خوابم میبردسالمم فقط بی خوابی که عوارض سنگینی ودردسر میشود ازلطفتان ممنونم.

مولود خداپرست (1399/1/30)

سلام مصرف همزمان فلوکستین روزی یک عدد بعنوان آرامبخش و کلرودیازپوکساید بعنوان ضد اضطراب روزی یک عدد ، تداخل دارویی داره؟ در ضمن بنده روزانه ۱ عدد لووتیروکسین ۱۰۰استفاده میکنم و ۳۳ ساله هستم

دکتر آرش علیجان زاده - دکتری عمومی داروسازی (1399/1/30)

باسلام. کلردیازپوکساید و فلوکستین، باهم تداخل در حد متوسط دارند و شاید نیاز باشد کاهش دوز انجام شود. اگر علائمی مانند گیجی و عدم تمرکز در خودتون مشاهده کردید، با پزشک و یا داروساز در میان بگذارید. در زمان مصرف این داروها، از رانندگی پرهیز کنید. موفق باشید.

رسول علایی (1399/1/29)

سلام . خسته نباشی .آیا با مصرف قرص سفکسیم ۴۰۰ و آتورواستاتین ۲۰ تداخل دارد

ناشناس (1399/1/29)

سلام مدت دوسال مرتبا هرروز قهوه مصرف میکردم و دچار تحریکات عصبی شدم لرزش و عصبانیت تصمیم به ترک آن گرفتم و حدود ده روزه قهوه نخوردم حالا دچار مشکلاتی شدم و گاهی حالتی شبیه به حمله یا شوک عصبی میشم چه باید بکنم؟

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/29)

سلام بهتر می بود مصرف کافئین را به تدریج ترک میکردید تا علائم سندرم ترک را به صورت خفیف تری تجربه کنید اما حالا که ده روز است مصرف را قطع کرده اید نیازی نیست اقدام خاصی انجام دهید زیرا انتظار داریم تظاهرات سندرم ترک کافئین طی مدت یک تا دو هفته بعد از قطع مصرف قهوه از بین برود.

نرگس پورعباس (1399/1/28)

سلام. شبتون بخیر. می خواستم ببینم داروی کلردیازپوکساید برای درمان عارضه گلوبوس مفیده؟ و اگر مفید هست به چه صورت باید مصرف شه؟ چه تعداد در روز و چه دوزی؟ ممنونم

آیدا نوری (1399/1/27)

سلام وقت بخیر من از موقعی که کرونا اومده خیلی اضطراب دارم و دکتر بهم الپرازولام داد ولی باز همش اونجوری میشمو گریه میکنم زندگی واسم سخت شده لطفا با مشاورتون راهنماییم کنید

مهدی نصیری (1399/1/27)

سلام من ی مرد ۳۲ساله هستم از وقتی که این بیماری شروع شده استرس و اظطراب من فوق العاده بالا رفته.از غروب شروع میشه لرز و دل اشوبه میگرم.سر گیجه .بغض و گریه به سراغم میاد .از قرص کلردیازپوکساید میخورم بهتر میشم .نمیدونم دیگه تا کی به نظر شما باید ادامه داد.یه راهنمایی بکنید .

ناشناس (1399/1/27)

سلام ببخشید مزاحم شدم زبانم برفک زده بود ۶ روز نیستاتین خوردم کامل خوب نشد امروز رفتم دکتر قرص کتوکونازول ۲۰۰ داد عصر خوردم شبها هم قرص کلرودیازپوکساید ۵ میل میخورم امشب خوردم حالا نگاه کردم دیدم عوارض تداخلی دارن در ضمن دهان شویه گیاهی ضد قارچ هم گرفتم به نظرتون با توجه به عوارض شدید کتوکونازول که تو نت خوندم این قرص رو کنار بذارم؟ خیلی میترسم

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/27)

سلام هیچ دارویی بدون عارضه نیست لطفا داروهایتان را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

حامد حیدری (1399/1/26)

سلام من الان تقریبا ۶روزه رو سینم احساس سنگینی میکنم و درد مبهمی دارم شبها هم بیشتر میشه بخصوص وقتی دراز میکشم وقتی سرگرم هستم هم خبری ازش نیست سرفه و تب هم ندارم رفتم دکتر داخلی گفت ک استرسه قرص بازپوکساید۵ و پروپرانولول۱۰ تجویز کردن نظر شما چیه؟

دکتر داود باقری - پزشک عمومی (1399/1/26)

با سلام به نظر میاد استرس باعث این علائم میشه نگران نباشید و داروی تجویز شده را مصرف کنید از موسیقی های ارامبخش استفاده کنید در منزل نرمش کنید و فیلم های کمدی و شاد تماشا کنید و اخبار را خیلی پیگیری نفرمایید

نرگس فتاحی (1399/1/26)

سلام من فوق‌العاده بی‌خوابم شبا چه قرصی میتونم استفاده کنم و اینکه من کنکور دارم باید روزا بیدار باشم اما به علت بی خوابی در شب نمیتونم لطفا راهنماییم کنید

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/26)

سلام ، خیر. دارو کلردیازپوکسید ممکن است بر یادگیری مطالب درسی تاثیر سو بگذارد. توصیه می کنم با مشاوره و صحبت کردن تلاش کنید از اضطراب کاهش دهید. قرص هیدروکسی زین ۲۵ شب قبل از خواب ۲ عدد نیز میتواند در کوتاه مدت مفید باشد ولی در طولانی مدت توصیه نمی شود. قرص ملاتونین 3 میلی گرم هر شب 1عدد نیز می تواند کمک کننده باشد.

Saharkhosravi (1399/1/26)

سلام چند ماهی هست سوزش سرزبان دارم.میتونه از استرس و اضطراب باشه؟؟؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/26)

سلام! علت های مختلفی میتونه داشته باشه, برای مثال اضطراب, کمبود آهن فولیک اسید ویتامین های ب و ..., کم کاری تیروئید, دیابت, آلرژی غذایی و خیلی چیزای دیگه. بهتره به پزشک مراجعه کنین تا علت دقیقشو پیدا کنن تا درمان مناسبی انتخاب شه.

علی (1399/1/25)

سلام خسته نباشید. آقا 48 ساله هستم .اواسط اسفند بعلت استفاده زیاد از وایتکس برای ث عفونی کردن محیط کار دچار سر درد ، بدن درد، سپس سرفه های خشک و در آخر تب شدم .cT از ریه ها درگیری بودن ریه ها رو نشان میداد. دکتر بخش بیمارستان کرونا گفت چون تنگی نفس نداری در منزل بمدت 25 روز قرنطینه شدم و داروهای آزیترومابسین و کلروکین و دیفن هیدرا مین و استامینوفن مصرف کردم. به مرور زمان بهتر شدم .ولی هنوز گهگاهی سرفه میکنم اما سرفه های خشک نیست و خلط سفبد رنگ دارم.همچنین استرس و اضطراب بالایی دارم لطفا راهنمایی کنید با توجه به اینکه در این شرایط دکتر متخصص ریه نایاب می باشد.آیا در این شرایط موقتا داروی خاصی مصرف بکنم

لیلی (1399/1/25)

سلام من مدت یک هفته نمیتونم عمیقا نفس بکشم ونمیتونستم خمیازه عمیق بکشم و احساس میکردم یه چیزی انتهای گلوم گیر کرده پایین نمیره هرچقدرم آروغ میزدم پایین نمیرفت سوزش معده هم داشتم من خیلی عصبی و استرسی هستم وهمیشه فکرای منفی میکنم از همه هم بدم میاد بدنمم کهیر میزنه بسختی هم خوابم میبره بیدار هم بشم دیگه خوابم نمیبره کنکور هم دارم و بشدت نگرانم چی میشه .دکتر رفتم و قرص کلردیازپوکساید۵ و پرو پرانول وامپرازول تجویز کرد الان به مدت پنج شبه مصرف میکنم تنگی نفسم خدارو شکر بهترشده اما الان که خوندم عوارضش فراموشیه نگران شدم چیکارباید بکنم قطع کنم دوباره استرسم برمیگرده ؟پیشنهاد شما چیه که هم اضطرابم درمان بشه هم فراموشی نگیرم ؟

ناشناس (1399/1/25)

با سلام .دکتر .سوالی داشتم من حدود دوماه هستش که بدنم گر میگیره بیشتر تو قسمت پاها و پشت وگردن که بدجوری بیحال میکنه منو .اول خیال میکردم تب دارم بعد رفتن به پزشک داخلی متوجهدشدم که تب نیست بعد از چند نوع ازمایش وعوض کردن دکتر ها گفتن از چربی هست واعصاب که چند تا دارو مصرف کردم که یکی از دارو ها همین کلردیازپوکساید هستش . بعد از خوردن دو هفته هنوز بهبود پیدا نکردم .حتی به دکتر قلب هم مراجعه کردم که همه چیز خوب بود میخواستم بدونم این دارو رو ادامه بدم یا نه لطفا کمک کنید

علی (1399/1/25)

سلام وقت بخیر بنده بعد از درمان بیماری کرونا دچار استرس و اضطراب شدید شدم آیا می تونم شبها یکعدد از قرص پوکساید استفاده کنم

دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/1/25)

سلام اگر به داروی خاصی حساسیت ندارید و دلروی خاصی مصرف نمیکنید بعنوان ارام بخش 5 میلی گرم کوتاه مدت مشکل نداره

فاطمه (1399/1/24)

سلام ببخشید من برای افسردگی قرص صبح پروپرانولول۱۰ و شب کلردیازپوکساید۵ و ظهر اسنترا ۵۰میلی گرم میخورم .هردفعه که کلردیازپوکساید۵. رو میخورم سر درد عجیبی سراغم میاد، که قبلاً دچار نشده بودم الان نمی‌دونم چه کار کنم هم از سردرد ناراحتم هم نمی‌خوام افکار افسردگی سراغم بیاد

فرشاد (1399/1/24)

سلام کلردیازپوکساید۱۰ و فلووکسامین۵۰ با هم تداخل دارن ؟ ایا زمان مصرفشون در روز باید اختلاف ساعت داشته باشه مثلا با هم مصرف نشن و ۳ یا ۴ ساعت فاصله ی مصرفی داشته باشن ؟

ابراهیم (1399/1/23)

از وقتی کرونا امده دقیقا شب عید نوروز کلا از بس اخبار مربوط به کرونا رو دنبال میکردم استرس و اضطراب اومدم سراغم و دچار بی خوابی شدم طوری که 24فیکس نخوابیدم چشام قرمز و کلا کم غذا شدم که بیشتر استرس دستم داد رفتم دکتر بهم کلردیاپوکساید5بهم داد گفت شبی یکی و بعد از چند شب هم.نصف قرص الپرازولام مصرف کن من راستش اولی رو دوشب خوردم و بعدش اوزلام هم دوشب خوردم و بعد یکم احساس کردم خوبم نخوردم الان دوباره خوابم نمیبره و تا صبح بیدارم و خسته میرم ادارخ هم یه جوریی جون خسته ام زیاد سوال میکنن که به استرسم افزوده شده پیشنهاد میدین جیکار کنم و تا جه مدتی مصرف کنم دارویی که پیشنهاد،میدین جون من واقعیش از وابسته بودن به دارو میترسم ممنون میشم جواب فوری بدین هنوز از،دیشب نخوابیدم بخدا خانمم و بجه هام هم از دست من گرفتارن

ناشناس (1399/1/23)

خانم۳۴ ساله هستم سه چهار روز هستش که تکرر ادرار دارم اما هنگام ادرار سوزش ندارم درد زیر دل هم ندارم شب ها به خاطر اینکه چندین بار باید ادرار دفع کنم نمیتونم بخوابم خیلی هم آدم استرسی هستم دکتر نرفتم ولی رفتم داروخانه به من قرص مترونیدازول هر ۸ ساعت ورقص پوکساکیم۵ شبی یک عدد تجویز کرد من قرص مترونیدازول رو مصرف کردم ولی بهتر نشدم اون قرص دیگه را جرات نکردم بخورم حالا از شما راهنمایی میخوام واینکه قرص پوکساک یم رو مصرف کنم یا نه و اینکه با قرص LD تداخل دارد

حامد (1399/1/23)

سلام وقت بخیر من 30 سالمه و حدود 3-4 سال هست آلپرازولام 0.5 شبی نصف عدد استفاده میکنم اما بازم تا صبح بیدارم حالا میخوام خوابمو اصلاح کنم و نهایتاً حدود 2-3 شب خواب بشم البته خواستم دیگه آلپرازولام مصرف نکنم اما 2شب نتونستم بخوابم متأسفانه، انگار وابسته شدم یکی از دوستانم کلردیازپوکساید پیشنهاد داد چون اونم مث من تا صبح بیدار بود و دکتر بهش این قرص رو داده میخواستم بدونم میتونم بجای آلپرازولام از این دارو استفاده کنم؟ با تشکر از شما

دکتر مهرنوش زاده محمد - داروساز (1399/1/23)

سلام مصرف طولانی مدت داروهای بنزودیازپین از جمله آلپرازولام باعث وابستگی میشه بهمین دلیل یکدفعه نمیتونید کنار بذارید. بهتره دوز دارو رو تدریجی کم و بعد قطع کنید. جهت اصلاح الگوی خواب میتونید از قرص ملاتونین استفاده کنید.

حامد (1399/1/23)

سلام وقت بخیر من 30 سالمه و حدود 3-4 سال هست آلپرازولام 0.5 شبی نصف عدد استفاده میکنم اما بازم تا صبح بیدارم حالا میخوام خوابمو اصلاح کنم و نهایتاً حدود 2-3 شب خواب بشم البته خواستم دیگه آلپرازولام مصرف نکنم اما 2شب نتونستم بخوابم متأسفانه، انگار وابسته شدم یکی از دوستانم کلردیازپوکساید پیشنهاد داد چون اونم مث من تا صبح بیدار بود و دکتر بهش این قرص رو داده میخواستم بدونم میتونم بجای آلپرازولام از این دارو استفاده کنم؟ با تشکر از شما

همراز (1399/1/22)

سلام من اسنترا 50 و پوکساید مصرف میکنم ولی همزمان قرص راکوتان هم مصرف میکنم موردی که نداره؟ اگه باهم تداخل داشته باشن هیچکدومو نمیتونم قطع کنم راکوتان رو خ وقته دارم مصرف میکنم و قطعش و کامل نکردن دوره درمان ممکنه باعث شه جوشام برگرده. اسنترا و پوکساید رو هم 1سال پیش مصرف میکردم خودکشی داشتم. و الان هم مجبور شدم بدون رفتن ب دکتر مصرف رو شروع کنم چون تو قرنطینم و افکاری ک اذیتم میکردن و باعث افسردگیم شدن دوباره برگشتن و نمیتونستم برم دکتر. یه سوال دیگه اینکه ایا با مصرف این دو قطر این افکار از بین میرن؟ غم و غصه هام از بین میرن؟ یه ثانیه هم از ذهنم نمیرن

دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/1/22)

اسنترا و کلردیازپوکساید با راکوتان تداخل ندارند ولی خود راکوتان طولانی مدت تجویز نمیشه و نگفتید دقیقا چند وقته مصرف میکنید در مورد افکار منفی و استرس در این شرایط قرنطینه طبیعی است ولی باید مدیریت کنید میتونید مطالعه کتاب و رومان و یا هر زمینه که علاقه دارید میتونه موثر باشه

مهناز (1399/1/21)

سلام پسر من امسال کنکور داره کمی استرس داره شبا بیخوابه میتونه از این قرص استفاده کنه

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/21)

سلام ، خیر. این دارو ممکن است بر یادگیری مطالب درسی تاثیر سو بگذارد. توصیه می کنم با مشاوره و صحبت کردن با ایشان تلاش کنید از اضطراب کاهش دهید. قرص هیدروکسی زین ۲۵ شب قبل از خواب ۲ عدد نیز میتواند در کوتاه مدت مفید باشد ولی در طولانی مدت توصیه نمی شود.

فاطمه (1399/1/20)

با سلام ،چهار هفته پیش دچار ترس و اضطراب و بیخوابی کرونا شدم و بدلیل عدم دسترسی ب دکتر شبی نصف قرص الپرازولام نیم مصرف کردم الان یک هفته هست قطع کردم و مشکلی نداشتم ولی از دیروز تا الان اصلا خوابم نمیبره ،ایا دوباره شروع کنم یا اینکه کلر دیاز رو جایگزین کنم ،از وابستگی به دارو خیلی میترسم ،

نیکا (1399/1/20)

سلام مامان من بعد شنیدن بیماری کرونا دچار ترس شد ، مامان از قبل ادم خیلی تمیز و وسواسی بود بعد از اومدن این ویروس به شدت ترسید و یکبار از ترس گرفتن کرونا که دستشو زده بود به دهانش دچار ترس و وحشت شدید شد و در ارز یک ماه به شدت افسرده و کاهش وزن پیدا کرد و همش وصیت میکرد من بهشون پوکساید ۵ دادم حالا اشتهاش باز شده و همش ضعف داره ، وقتی یک شب پوکساید نخورد دوباره شروع کرد به وصیت کردن و بی اشتهایی ۱-الان حدود ۱۵ تا قرص پوکساید خورده میخواستم ببینم که ضرر نداره این قرص و ادامه بده؟ تا کی میتونه بخوره؟ به شدت ضعف و درد سر معده داره البته از قبل داشت ولی الان بیشتر شد ۲-برای ضعف معده پنتوپرازول ۴۰ بخوره بهتره؟ یا فاموتیدین؟ یا شربت المینیوم ام جی اس؟ غذا رو هم به صورت میکس شده میخوره میگه معدم هضم نمیکنه درد میگیره دکتر هم الان نمیشه بردش

شیوا (1399/1/19)

سلام.من تقریباً از ۸ ام فروردین خواب به چشمم نمیاد در حدی‌ که داره برام آزار دهنده میشه.حتی طول روز هم احساس خواب آلودگی نمیکنم فقط نخوابیدم عصبیم کرده و حساس شدم. کم کاری تیروئید داشتم یه دوره قرص خوردم تقریبا ۵ ماه پیش هم جراحی داشتم که دچار کم خونی شده بودم و یه دوره هم قرص آهن مصرف کردم. واقعا نمیدونم علتش چیه امروز رفتم داروخانه کلردیازپوکساید گرفتم دو ساعته خوردم ولی انگار نه انگار. نمیدونم دیگه چیکار کنم.۳۴ ساله هستم.

شیوا (1399/1/19)

سلام.من تقریباً از ۸ ام فروردین خواب به چشمم نمیاد در حدی‌ که داره برام آزار دهنده میشه.حتی طول روز هم احساس خواب آلودگی نمیکنم فقط نخوابیدم عصبیم کرده و حساس شدم. کم کاری تیروئید داشتم یه دوره قرص خوردم تقریبا ۵ ماه پیش هم جراحی داشتم که دچار کم خونی شده بودم و یه دوره هم قرص آهن مصرف کردم. واقعا نمیدونم علتش چیه امروز رفتم داروخانه کلردیازپوکساید گرفتم دو ساعته خوردم ولی انگار نه انگار. نمیدونم دیگه چیکار کنم.

سحر کریمی (1399/1/19)

با سلام مادربزرگ من 88 سال سن دارد. با مشکل قلبی و فشار خون. قرص های والسارتان 80، نیتروکانتین 6.4 و آسپرین 80، کاردیلول 12.5 مصرف می کند. این روزها به دلیل در خانه ماندن زیاد به خاطر قرنطینه، بسیار بی خواب شده و بی قراری می کند. زود عصبانی می شود و تا نیمه شب غر می زند و خیلی خیلی جو خانه را متشنج می کند. لطفا راهنمایی کنید چه قرص یا دارویی می تواند کمک‌کننده باشد؟ با چه میزانی؟ خیلی ممنون میشم جواب بدهید چون الان به دلیل ترس از آلوده شدن به ویروس کرونا امکان بردن ایشان به دکتر را نداریم.

ناشناس (1399/1/19)

سلام من بدلیل مشکلاتی که برام پیش اومده استرس زیاد دارم...ومدام اتفاقاتی که گذشته برام مرور میشه...هرچی سعی میکنم به یاد نیارم نمیشه...کم خوراک و کم خواب شدم...میشه یک دارو معرفی کنید که دیگه اون اتفاقات تو ذهنم مرور نشه...چون یاداوریشون حالم خیلی بد میکنه..شب که میخوابم بعد دو سه ساعتی یهو با همون فکرا از خواب میپرم و دیگه خوابم نمیبره...ممنون میشم کمکم کنید

دکتر حمید کرمانی - پزشک عمومی (1399/1/19)

سلام بهتر قرص سرترالین ۵۰ شروع کنین هفته اول نصف قرص بعد روزی یک عدد و هفته اول نیم ساعت قبل از خواب زولپیدم۵ بخورین بعد یک هفته هم قطع کنین

فیروز محمدی (1399/1/18)

باسلام وخسته نباشید من داروی زباکر 5 رو دکتر برام تجویز کرده قبلا هم بهم داروی کلردیازپوکساید رو تجویز کردن دارم مصرف میکنم میخواستم بدانم این دوتا قرص را باهم میتونم مصرف کنم ممنونم

دکتر مهتاب حاجی حیدری - داروساز (1399/1/18)

سلام ، این دو دارو ممکنه در مصرف توام منجر به افت فشار شوند و حالاتی مثل سردرد، گیجی و تپش قلب در شروع درمان ممکنه رخ بده. برای جلوگیری از افت فشار وضعیتی، به هنگام ایستادن از حالت نشسته سعی کنید به آرامی وضعیت فیزیکی را تغییر دهید . در صورت تشدید حالات مذکور پزشک را مطلع سازید .

Fatemeh.sh (1399/1/18)

با سلام بنده دچار عرق شدید ودر عین حال سرد بودن بدن و فشار در قفسه سینه وگلو هستم نتیجه آزمایش و سی تی اسکن چیزی نشان نداد دکتر قرص کلردیازپوکسایدو لووفلوکساسبن ۷۵۰ و اسپری ابی برای اسم بمن دادن ۱۴ روزم گفتن باید قرنطینه باشی ولی الان من سمت چپ سینم ودست چپ درگیره و کمی نفس تنگی وگلودرد دارم خانوادمم دیگه نمیزارن من برم دکتر میگن الوده میشی ایا استرس یامن کرونا داشتم خوب شدم یا کرونا گرفتم درحال حاضر

مینا (1399/1/18)

سلام، من به علت شکست عشقی ، اشتهام کم شده و حوصله انجام دادن کارهای روزمره رو ندارم و دچار دلشوره و اضطراب میشم ، وقایع رو همش تو ذهنم مرور میکنم و به هیچ چیزی دیگه ای نمیتونم فکر کنم ، میخوام تو این مدت قرص مصرف کنم تا از این مرحله عبور کنم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/18)

سلام ، جهت شروع درمان دارویی به روانپزشک مراجعه کنید.در صورت عدم امکان مراجعه حضوری ،از مشاوره آنلاین کمک بگیرید.

علی عطایی (1399/1/17)

سلام من چند وقته استرس دارم قفسه سینم سنگینه و درد میکنه احساس گیجی میکنم این دارو کمکی بهم میکنه؟

دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/18)

سلام دوست عزیز نه کمکی نمی کنه ونیاز به شرح حال و بیشتر و معاینه پزشک دارید

علی عطایی (1399/1/17)

سلام من چند وقته استرس دارم قفسه سینم سنگینه و درد میکنه احساس گیجی میکنم این دارو کمکی بهم میکنه؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/18)

سلام شما نیاز به یک ارزیابی کامل روانی توسط پزشک متخصص اعصاب و روان دارید

زهرا صالحی (1399/1/16)

سلام خانمی ۴۶ ساله ام چند وقته پاهام بشدت ضعف میره بقول معروف سندرم پای بیقرار دارم طوری که خیلی بیخواب میشم شبها بچه هام پاهامو و کمرمو انقدر ماساژ میدن تا شاید خوابم ببره یه بار دکتر بهم B1و گاباپنتین ۱۰۰ داد اوایل اثر میکرد ولی الان اثر نداره میخوام ببینم کلر دیازپوکساید رو جایگزین گاباپنتین بکنم بهتره یا نه. ممنون میشم جوابمو بدید.

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)

قبل از هرکاری سطح ویتامین دی تان را چک کنید و آزمایش بدهید

حسین فرزادی نیا (1399/1/16)

سلام تحت درمان بیماری کرونا هستم الان فقط قرص آزیترومایسین و سفیکسیم می خورم از هر کدام روزانه یک عدد تا حالا هفت روزه خوردم درد قفسه سینه روی استخوان جناغ گرفتم به علت اضطراب قرص کلردیاپوکساید خوردم الان احساس میکنم دچار طپش قلب و درد بیشتر و بی حالی شدید و تعرق شدم چکار کنم دوتا قرص بیشتر نخوردم

مهری عباسپور (1399/1/15)

سلام وقت بخیر...من با شروع کرونا فقط کمی استرس داشتم و زمینه هیچ گونه بیماری نداشتم...خیلی از اوقات تنها هستم و همسرم دیر وقت از سر کار برمیگرده..و زمانی که میاد خسته و خواب آلود هست...برای کاهش استرس از کرونا و تنهایی و فکر نکردن و بحث های زیاد و بی خوابی گاهی از پوکساید و آلپرازولام استفاده میکردم....تا اینکه بحث و درگیری بخاطر استرس زیاد من و تنهایی کشیدنم بین من و همسرم خیلی شدید شد و ...و همزمان از ادویه و زنجبیل خیلی استفاده کردم...دچار سرفه و تنگی نفس و گاهی گر گرفتگی شدم....و معده ام به شدت رفلاکس داره و ترش میکنم و سکسکه دارم...دکتر عمومی رفتم گفتن رفلاکس داری که باعث سرفه شده..شربت المینیوم ام جی و رانیتیدین و پوکساید دادن....ولی تاثیری رو سرفه و ترش کردنم نداشت...بخاطر بخوابی هم شبا همزمان پوکساید 1 و آلپرازولام 1 مصرف میکنم...ولی کل روز بیحالم و دچار سوزش و عفونت ادرار شدم...سیپروفلوکساسین هم میخورم هر روز....بخاطر بسته بودن مطب متخصص گوارش نمیدونم الان باید برای رفلاکس بی خوابی و..چیکار کنم. ..شما پیشنهادی دارید دکتر جان؟

سعید باقری (1399/1/15)

سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم ایا استفاده از قرص کلردیازپوکساید۱۰برای فرد مسن که دارای مشکا چند ساله ریوی میباشد مناسب هست

دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/1/15)

سلام این دارو اصلا مناسب افراد مسن و بخصوص دارای مشکل تنفسی، نیست و نباید مصرف کنند.

بریمان رحمانی (1399/1/15)

سلام من متاسفانه روزانه شیره تریاک مصرف میکنم ایا کلردیازپوکساید با این مشکل و بیماری من تداخل داره و منو راهنمایی کنید تا بتونم با قرص اعتیادمو ترک کنم

احمد (1399/1/15)

سلام.من ۳۴ سال دارم و همسرم دو ماه است که منو ترک کرده.خیلی اذییت میشم. تمام روانم به هم ریخته.تو این دو ماه هنوز نتونستم کنار بیام.بی اشتها شدم.کم حرف شدم و گوشه گیر و افسردگی شدیدی رو متحمل شدم.یکی از دوستان همین قرص رو بهم معرفی کرد ولی من نخوردم و ترسیدم. باید بگم من ۳ سال و نیم پاکی مواد مخدر دارم و انجمنی هستم و نباید قرص هایی که کدئین دارن رو مصرف کنم. همچنیین آسم خفیف هم دارم. لطفا کمکم کنید. چه قرصی استفاده کنم .ممنون

دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/1/15)

سلام خیلی خوشحال شدم که پاک هستید وبهتون تبریک میگم. حتما پیش مشاور بروید تا شمارا در زندگی جدیدتون راهنمایی کند. لازم به گفتن است که کلرودیازپوکساید به دلیل آسم خفیفی که دارید نباید مصرف کنید. شما نیاز دارید که با کسی مشورت کرده وسپس داروهای ضدافسردگی آن هم طبق ضوابط وشرایطی دریافت کنید و به هیچ عنوان دارو سر خود مصرف نکنید. سعی کنید از مشاوران انجمن استفاده کنید و همچنین مراقب خودتان باشید که به دلیل ترک همسر و افسردگی دومرتبه به موادمخدر رجوع نکنید.

مم ناشناس (1399/1/14)

سلام من خیلی بی خوابی به سرم میزنه صبح که از خواب پا میشم استرس فک می کنم دارم کرونا میگیرم دکتر قرصپوکساید یک بار داده یکی خوردم حس کردم گلوم بیشتر درد میکنه چون قبل گلوم درد می کرد رفتم دکتر که این قرص داده دیگه مصرف نکردم به فقط شب کاه خوابم نمی بره الپرزولام نصف می خورم اما گاهی مثلا هر موقع خوابم نمی بره ایا اشکال داره؟؟

دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/14)

سلام ابتلا به کرونا مجموعه ای از علائم تب ، سرفه خشک، ضعف و بی حالی، بدن درد و ... دارد و صرف گلو درد نمیتوان به بیماری کرونا شک کرد ضمن رعایت نکات بهداشتی از اضطراب بی جا به ابتلا هم باید دوری کرد. در صورت شدید بودن علائم اضطرابی میتوانید نصف آلپرازولام را صبح و نصف شب مصرف کنید.

h.g (1399/1/14)

سلام و خسته نباشید من ۳۰ سالمه و از زمان شیوع کرونا و نگرانی های ناشی از اون و دو بار خطر ورود بیماری به خانواده فشار خیلی زیاد عصبی بهم وارد شد در حدی که دچار ضعف و بی حالی و تب نیم درجه ای شدم این استرس های زیاد اینقدر پشت سر هم و پر تکرار بود که انگار در فکر‌ و ذهنم دائمی شده و با تمام تلاشی که میکنم ترس و استرس رو از ذهنم خارج کنم نمیتونم الان بی حوصلگی و ناامیدی و نگرانی دارم البته یه ساعاتی در روز حالم خوب میشه و باز دوباره با دلیل یا بی دلیل شروع میشه ، حال و روحیه منفی و دل آشوبی و نگرانی‌ و عرق زیاد در کف دست و پا گاهی دوست دارم گریه کنم و بغض دارم و با کوچکترین مسأله احساسی حتی توی سریال و ... اشک و بغض دارم به نظر شما استفاده از کلردیازپوکساید برای من مفید خواهد بود و با چه دوز مصرفی؟

لیلا (1399/1/14)

سلام، من گاهی تمایل شدیدی پیدا می کنم که یک چاقو در بدنم فرو کنم. این فکر مدام سراغم می آید. صحنه هایی از اینکه خودکشی کنم می بینم و دردش را حس می کنم. شب ها کابووس می بینم و دلم می خواهد یک آرام بخش بخورم. می توانم بدون مراجعه به پزشک روزی یک عدد کلردیازپوکساید 5 مصرف کنم؟ آخه حالم زیاد خوب نیست...

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/17)

سلام جهت تجویز دارو احتیاج به ویزیت میباشد.علائم شما شباهت زیادی به وسواس فکری دارد

رضا (1399/1/14)

باسلام دکتر رفتم نوار قلبم گفت سالمه تروئید کم کار دارم ولی موقع خواب تپش قلب بی قرار می کنه ودکتر دوتا قرص پروپرانولول 10 وکلردیازپوکساید 5 داده به نظر شما مصرف کنم ودر ضمن از چی می تونه باشه ممنونم از راهنمای شما دکتر

ناصرحضی اوغلی (1399/1/13)

باسلام جوان ۲۸ساله هستم استرس اضطراب دارم شبا نمیتونم بخوابم کلا غمگینم همیشه زود عصبانی میشم الانم کلردیاز پوکساید استفاده میکنم ولی تاثیری نداره چکار کنم

ندا (1399/1/13)

سلام. شرایط عصبی بسیار بدی دارم . هنوز عزادار عزیزی هستم که مادر پیرم در بیمارستان به دلیل خونریزی معده بستری شده اند و به دلیل شرایط روز والبته فاصله مکانی و رعایت قرنطینه و عدم مجوز بیمارستان قادر به دیدنشان نیستم. اضطراب همه وجودم را گرفته. ازین دارو استفاده کنم؟ برای بی خوابی شب آلپرازولام می خورم.

فرهاد (1399/1/13)

سلام.سه شب خوابم نمی بره شاید فقط یک دوساعت استرس و اصطراب کرونا دارم قبل از این اکو و نوار دادم دکتر قلبم کلر دیازپوکساید۵ داد دوروز است این قرص را می خورم ولی احساس سنگینی قفس سینه دارم تب وعللام دیگری ندارم قرص را مصرف کنم ولی خوابم خوب شده در صمن من سه رگ قلبم را از پام گرفتن وعمل قلب کردم

دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/13)

1. درد قفسه سینه هم دارید ( دردی مشابه درد سینه های سابق، قبل از جراحی) یا فقط احساس سنگینی؟ ۲.هنگام فعالیت درد ویا تنگی نفس بیشتر میشه ویا این سمگینی در حالت استراحت هم هست؟

... (1399/1/13)

خانم دکتر گفتید من اگر افکار خودکشی ندارم میتونم داروهامو که قبلا استفاده میکردم که اسنترا و پوکساید بود رو مجدد شروع کنم الان میخوام فقط پوکساید بخورم چه دوزی بخورم؟ و اینکه ایا پوکساید به تنهایی جواب میده برای من؟؟

دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/13)

لطفا‌ یه شرح حال کامل به من بدید همراه با جواب این سوالات ۱. غمگین هستید، گریه میکنید، عملکردتون در خانه و یا کار کاهش داشته، از چیزایی که قبلا لذت میبردین دیگه لذت نمیبرید، خواب و اشتهاتون کم یا زیاد شده، افکار مرگ یا خودکشی دارید؟ تا حالا شده که دوره ای از زندگی بیش از حد سرخوش باشید، در اون دوره پر حرف بشید، کم خواب ولی پر انرژی باشید، پرخاشگر باشید، ولخرجی کنید؟ اضطراب، دلهره، دلشوره دارید؟ وسواس فکری و یا عملی دارید؟

اعظم (1399/1/13)

با عرض سلام من حدوداً یک سال است که به فشار خون دچار شده ام (بعد از فوت مامانم) ولی قرص فشار نمی خورم چون اثر نمی کردند یا اوضاع را بدتر می کردند. وقتی فشار بالا می رود با خوردن آب یا چای ترش یا استفاده از نصف یا یک چهارم قرص زیرزبونی کاپتوپریل 25 فشار رو پایین می آورم. از همان یک سال پیش به پیشنهاد دکتر داخلی قرار شد هر از چندگاهی قرص پوکساید 5 میلی گرم را شب قبل خواب بخورم. چند بار خوردم ولی وقتی دیدم اثری نمی گذارد دیگه نخوردم. شش ماهی است که دوباره حساسیت و آسم من عود کرده است و در این مدت داروهایی که اثرهای غیرعادی بر من نداشتند اثرهای غیر عادی می گذارند. مثلاً چند ماه پیش آمپول آنتی هیستامین باعث شد که فشار و ضربانم افت شدید پیدا کند یا اینکه دیشب قرص پوکساید 5 میلی گرم باعث سردرد و فشار بالا (14 روی 10) شود. حتی قرص ویتامین د3 500000 (هفته ای یکی بار به توصیه پزشک) و فولیک اسید 1 میلی گرم هم باعث سردرد و افزایش فشار خون می شوند که قبلاً این عوارض را نشان نمی دادند. من برای اینکه اثر کهیر و تنگی نفس را از بین ببرم تقریباً یک روز در میان یک قرص هیدروکسیزین 10 می خورم وگرنه نفس کشیدن برایم بسیار سخت می شود.

ناشناس (1399/1/13)

با سلام مادر من شبه آسم دارن و الان تپش قلب زیاد گرفتن آیا میتونن کلردیازپوکساید مصرف کنن؟

امید حقیقی (1399/1/12)

باسلام آیا قرص کلردیارپوکسایدبرای ترک موادمخدرهم امکان استفاده داره

دکتر محمد باقر محمدی نژاد - فیلد پوست و مو زیبایی و لیزر (1399/1/12)

با سلام بسته به صلاحدید پزشک معالج بله ممکنه استفاده بشه بخصوص برای افرادی که دچار کم خوابی در دوره ترک میشوند

علی (1399/1/12)

باسلام من ی چند وقتیه استرس و اضطراب و ترس دارم و سرم سنگینه، از این قرص استفاده کنم موردی نداره و اینکه اگر استفاده کنم چه مقدار؟

دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/1/12)

اضطراب و ترس به چه دلیل است؟ با دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا است ویا اینکه به دلیل مشکلات دیگر است؟ چندسالتون است؟ آیا مشکل تنفسی دارید؟

راحیل رمقی (1399/1/12)

سلام وقت بخیرحدودا 10 ماه قبل پوکزاید5 و آسنترا مصرف میکردم بعلت افسردگی و اقدام به خودکشی الان احساس میکنم که باید مجدد شروع کنم به مصرف واقعا نمیخوام اون حال قبل رو داشته باشم هرچند الان دوباره اشفتگی فکری مربوط به علت افسردگیم دارم و یه مدتی میشه که دارم میشه دوباره مصرف دارومو شروع کنم؟ نمیتونم با توجه به شرایط الان به دکترم مراجعه کنم.

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/13)

سلام اگر افکار خودکشی ندارید میتوانید داروها را مجددا شروع کنید ولی درصورت وجود چنین افکاری در اسرع وقت به اورژانس روانپزشکی مراجعه کنید.

راحیل رمقی (1399/1/12)

سلام وقتتون بخیر حدودا 10ماه قبل از قرصای آسنترا و poxakim استفاده میکردم الان بازم احساس میکنم باید شروع کنم به خوردن قرص میتونم poxakim رو شروع کنم؟ نمیخوام دوباره اون حال قبلا رو داشته باشم هرچند بصورت کامل خوبه خوب نشده بودم که قطع کردم قرصارو ممنون مشم راهنمایی کنین

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/13)

سلام داروها تحت نظر روانپزشک مجددا شروع شود

قاسم سیل سپور (1399/1/11)

سلام .وقت بخیر.همسر بنده اینروزها اضطراب و دل شوره داره و در دوران شیردهی کودک ۱۱ ماهه است .میخواستم بدونم میتونه از این قرص کلردیازپوکساید استفاده کنه .سپاسگزارم

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/11)

سلام مصرف این قرص در دوران شیردهی توصیه نمیشود

فاطمه (1399/1/11)

من حدود دوهفتس دارم شبا فقط پرانول ۱۰ و کلردیازپوکساید۵ میخورم واسه استرس اما میخوام قطعش کنم اما نصف میخورم هردوشو بنظرتون ایرادی داره یانه اخه سردرد دارم یکم

حاحی (1399/1/11)

سلام ،خسته نباشید چند وقته مخصوصا شبها احساس اضطراب شدید دارم و نگرانی زیادی دارم با توجه به اینکه همسرم‌ بیماری التهابی روده دارد،بنده خیلی نگران ایشان هستم (البته بیماری ایشان الان خاموش است)در ضمن حدود ۱ماه پیش همگی تب شدید کردیم و تنگی نفس شدید که البته دکتر نرفتیم و خوب شدیم ولی تا چند وقت سرفه و تنگی نفس شدید داشتیم،البته خانمم تا چند وقت بوها و مزه ها رو احساس نمی کرد، بعضی ها میگویند شاید همون کرونا بوده و رفع شده و عوارضش مونده، خلاصه الان دوباره چندروزه نفس تنگی دارم ولی خودم فکر میکنم عصبی باشه و دارم تحمل میکنم،البته امروز دیگه از ناحیه قلب هم احساس گرفتگی و درد شدید داشتم حالا میخوام بدونم چکار کنم بهتره چند روز شبی ۱عدد کلرو دیاز پوکساید ۱۰ بخورم ؟یا کار دیگری بکنم ،؟ ممنون

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/11)

سلام احتمال این که بیماری ای که قبلا تجربه کرده بودید کرونا بوده باشد کم نیست. اما درد قفسه ی سینه ی فعلی شما علل مختلفی میتواند داشته باشد از گرفتگی عضلانی و استرس و فشار عصبی گرفته تا مشکلات گوارشی و یا قلبی و ریوی که نیاز بررسی بیشتر دارند احتمالا با استراحت و حفظ آرامش و کاهش فشار عصبی و غذای سبک خوردن مشکل شما بر طرف میشود

رحمانی (1399/1/11)

سلام من به خاطر اینکه همیشه استرس و اضطراب دارم حتی به خاطر مسائل جزئی و این مسئله روی زندگی روزمره ام تاثیر میزاره، دکتر گفت میتونم کلردیازپوکساید ۵ شبی یک عدد استفاده کنم و گفت چون قرص ضعیفیه اگه خواستم میتونم یکی ظهر و یکی شب هم بخورم..ولی الان دسترسی به دکترم ندارم و به خاطر کرونا استرسم خیلی بیشتر شده و همیشه فکرم درگیره به حدی که گاهی قفسه سینم درد میگیره و شبها هم خوابم نمیبره به خاطر استرس .میخواستم بدونم میتونم روزی دوتا قرص بخورم؟؟ یا داروی دیگری مصرف کنم

دکتر فاطمه السادات ناجی - متخصص اعصاب و روان(روانپزشک) (1399/1/11)

با سلام . فعلا در این شرایط میتوانید قرص را روزی دو عدد مصرف کنید.ولی در اولین فرصت به پزشکتان مراجعه کنید تا در صورت نیاز به داروی دیگر برایتان تجویز کنند.

فاطمه (1399/1/11)

سلام . وقت بخیر . سوالی داشتم تو این مدت قرنطینگی خواب پسرم به شدت به هم ریخته به طوریکه شب تا صبح حتی تا 8 یا 9 صبح بیداره و بعد تازه میخوابه تا 6 عصر به همین منوال هر روز این وضعیت ناخوشایند ادامه داره آیا برای نظم دادن به خوابش میتونم به صورت موقتی هر شب یه قرص کلر دیازپوکساید بهش بدم ؟

دکتر زهرا روشندل - متخصص اعصاب و روان (1399/1/11)

سلام. هر روز یک ساعت زودتر از خواب بیدار بشن و بهداشت خواب رو رعایت کنن تا به تدریج ساعت خواب تنظیم بشه. بهتره از دارو استفاده نکنید.

نگین (1399/1/11)

سلام آیا کلرودیازپوکساید 5 با کپسول لایریکا 75 تداخل دارویی داره؟

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/11)

سلام استفاده هم زمان این دودارو باید تحت مانیتور و کنترل باشد و حتی الامکان بهتر است باهم مصرف نشود.

رضا (1399/1/11)

سلام من سه روز پیش با تنگی نفس رفتم دکتر ازمایش خون دادم یکی از فاکتورای عفونی بالا بود اسکن ریه دادم سالم بودم بهم ازیرومایسین و ناپروکسن و پوکساید دادن الان خوندم پوکساید تنگی نفس میاره ایا نباید بخورم و این صحت داره استرس کرونای نهفته داره این روزا میکشه منو

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/11)

سلام مصرف دارو رو ادامه دهید.در کم کردن استرش شما موثر است

Bsh (1399/1/10)

سلام قرص کلرودیازوپوکساید 5 با استامینفون نداخل دارویی داره ؟و اینکه عوارض این تداخل دارویی چی میتونه باشع

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/10)

سلام ، خیر تداخلی وجود ندارد.

طاهره محمدعلی (1399/1/10)

سلام در این روزهای کرونایی فشارم رفته بالا نزد دکتر رفتم ایشون لوزاتان تجویز کردند تاثیری نداشت مجددا نزد پزشک دیگری رفتم ایشون فرمودند در هنگام فشار بالا کاپتوپریل استفاده کنید و همچنین هرهشت ساعت پوکساید ولی بازم احساس میکنم فشارم بالاست به نظر شما دکتر محترم میخوام این چند روز به بیمارستان نروم بابت ویروس کرونا چه پیشنهادی برای من دارید ممنون میشم

Hadi mohammadi (1399/1/10)

سلام بنده مشکل تنفسی در قفسه سینه داشتم که با مراجعه به پزشک مشکلات رو پرسیدن و بنده مشکلاتم رو عرض کردم که سردرد روزمره دارم مشکل تنگی نفس و اظطراب رو دارم از مشکلاتم پرسیدند و بنده جواب دادم ایشون فرمودند که آیا درباره مشکلاتم درد دل میکنم یا تو خودم میریزم که جوابم نه بود و تو خودم میریزم ایشون و مالت گریه دارم که گفتم هر از گاهی خود گریه رو هم دارم سه تا دارو دادن کلردیاز ۵ فلوکستین ۲۰ وپرو پرانول ۴۰ و نظرشون این بود که بنده دچار افسردگی شدم و اگر با کسی صحبت نکنم احتمال بدتر شدن هستش میخواستم نظر شما رو بپرسم

هادی محمدی (1399/1/10)

سلام خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون من تقریبا چند مدتی هست که مشکل تنگی نفس داشتم و خوابم درست نبود و سردرد روزمره هم داشتم تا اینکه رفتم دکتر سه تا دارو به من داده پروپرانول 40 کلردیاز پوکساید 5 و فلوکستین 20 که دکتر مشکلاتم رو پرسید و گفت که حالت گریه کردن و خود گریه هم بهم دست میده گفتم بله و از مشکلاتم پرسید که بهشون عرض کردم و ایشون تشخیصشون این بود که دچار افسردگی شدم و حتما باید با کسی مشکلاتم رو در میان بگذارم و به قول ایشون درد دل کنم وگرنه مشکلاتم روز به روز بیشتر میشه نظر شما چیه ممنون میشم جواب بفرمایید

محمد (1399/1/10)

سلام شرمنده یه سوال ، بچه همسایه بالایی انقدر میدود اعصاب نذاشته واسه ما ، اگه کلرودیازپوکساید ۱۰ بخورم آرومم میکنه ؟ بیصبرانه منتظر جوابتون هستم .ممنونم.

دکتر فاطمه السادات ناجی - متخصص اعصاب و روان(روانپزشک) (1399/1/10)

با سلام . قرص کلردیازپوکساید یک داروی ضداضطراب و خواب آور است که حتما بایستی با تجویز پزشک و بر اساس علایم خاصی مصرف شود چون مصرف زیاد آن میتواند عوارض داشته باشد.

ناشناس (1399/1/10)

س من استرس شدید آرم ونفسم تندمیزنه دماغم میگیره دیشبکه قرص کلردیازپوکسایدخوردم دماغم نگرفت بازم صبح نفسم تندمیزنه میتونه رو هاهم یکی ازقرصهابخورم

ناشناس (1399/1/10)

سلام .من الان یک هفته هست که قرص کلردیازپوکساید ۱۰ روزی ۲ بار میخورم خیلی استرس و اضطراب دارم الان که این دارو رو میخورم خیلی بهتر شدم میخواستم ببینم تا کی این دارو رو استفاده کنم عوارضی نداره

اراد (1399/1/9)

سلام من حدود یک ماه پیش رفتم دکتر به خاطر سردرد بعد بهم پرانول 10باکلردیازپوکساید بهم دادبعدیه مدت خوردم بعد قطع کردم حدود 14 روز بود که خبری از سردرد نبود ولی همین دیروز دوباره سردرد گرفتم هرچیز سردیم که میخورم سردیم میشه تپش قلبم موقع خوابیدن گرفتم خواستم ببینم اثرات این داروعه؟

اراد (1399/1/9)

سلام من حدود یک ماه پیش سردرد گرفتم رفتم دکتر بهم پرانول ده داد با کلردیازپوکساید حدود سه هفته استفاده کردم بعد قعطش کردم فک کردم خوب شدم ولی دوباره سردرد اومد سراغم چیز سرد هم بخورم سردیم میشه تپش قلبم موقع خوابیدن میگیرم خواستم ببینم اثرات قطع داروعه؟

دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/9)

سلام احتمالا شما از استرس بیش از حد رنج می برید و تشخیص پزشک شما tension headache بوده است. خیر، عوارضی که فرمودید بعید است که بخاطر ترک داروهایی باشد که فرمودید.

جلیل (1399/1/9)

با سلام.من سر این مریضیه کرونا ۱۶ روزه تو خونم هیچیمم نی اما استرس و اضطراب بدی دارم.دکتر رفتم گفت پوکساید بخور.میخورم دو روز تقریبا بهم ریختس سیستم بدنیم اما اضطرابم کمتره.چی بخورم هم راحت بخوابم هم لسترس نکشم

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/9)

باسلام..باقی ماندن شما درمنزل،ضامنِ سلامتی شما وعدم ابتلا به کروناخواهدبود..کلرودیازپوکساید، داروی خوبیست.اما اگر به شما نساخته،با پزشک خود مجددا مشورت کنید. تا درصورت صلاحدید،دارویی برای خواب شما بدهد.

ناشناس (1399/1/8)

سلام من یک سال ونیم پیش به مدت یکسال از این دارو استفاده می‌کردم الان مدت شش ماهه دیگه استفاده نمی‌کنم مشکلی هم نداشتم تا قبل از کرونا الان استرس واظراب دارم می‌تونم دوباره استفاده کنم در ضمن قرص فشارخون لوزامیکس اچ وقرص پروپرانولول ده هم استفاده می‌کنم

ناشناس (1399/1/8)

سلام آیا کلردیاز پوکساید با داروهای هیدروکسی کلروکین وآزیترو مایسین تداخل دارن

مرضیه محمدی (1399/1/8)

سلام من قرص الانزاپین دونیم وقرص پاروکستین مصرف میکنم الان 17 روز است که دکتر برآیم کلردیاز پوکساید 10تجویز کرده چند روزی است که لرزش بدن وتپش قلب دارم میخواهم ببینم آیا لرزش بدنم از قرص کلردیاز پوکساید است یانه میخواهم قرص را قطع کنم

نگار همتی (1399/1/8)

سلام. من دختری۳۰ ساله هستم که مدت ۱۵ روزه که تنگی نفس و تپش قلب دارم. دکتر رفتم و گفت فقط اضطرابه ناشی از بیماری کروناست و سالم هستی. دم غروبا مثل یک حمله استرسی خیلی حالم بد میشه و دست وپاهام یخ میکنه و نفسم تنگه. روانپزشک ها تعطیلن. میشه کلردیازپوکساید۵ مصرف کنم؟

سعید (1399/1/8)

سلام بعد خوردن قرص کلردیازپوکساید کف پام شروع به عرق کردن میکنه و بدنم احساس گرما وشروع به عرق کردن آیا از خاصیت دارو هست؟

میلاد (1399/1/8)

با سلام من حدود 2ماه ک اضطراب و استرس و ترس دارم و معمولا شبها میاد سراغم. ولی نمیدونم چرا احساس گیجیم دارم و سرم گیج میره و سرم سنگینه. میخواستم بدونم آیا اضطراب استرس و سرگیجه خفیف باهم در ارتباط هستند؟ و اینکه این دارو برا من مفید هست یا خیر؟ ممنون میشم کامل برام توضیح بدید

دکتر سید مهدی پور افضلی فیروزآبادی - متخصص طب اورژانس (1399/1/8)

با سلام. این علائم در کنار هم میتونه وجود داشته باشه ولی در صورت ادامه پیدا کردن سردرد و سرگیجه حتما بایستی معاینه عصبی کامل انجام بشه. اگه با این دارو علائم کنترل شدهبرای استرس همین رو ادامه بدید.

ناشناس (1399/1/8)

سلام و خسته نباشید من به خاطر شرایطی که سه ساله دارم دچار اضطراب و استرس هستم. پسوریازیس هم دارم و بسیار شعله ور شده. قبلا به خاطر تپش قلب پروپرانولول میخوردم اما به دلیل اثر تشدید کننده بر پسوریازیس قطع کردم و الان دوماهه که صبح ها یک فلوکستین ۲۰ مصرف میکنم الان یک ماهه اینقدر شب ها خواب های بد میبینم که صبح که بیدار میشم خسته هستم و انگار نخوابیدم. میتونم هر شب یک کلردیازپوکساید مصرف کنم؟ با فلوکستین اختلال دارویی نداره؟

ندا آگاه (1399/1/8)

حدود سه یا چهار ماه است که شبی یک عدد کلردیازپوکساید ۵ مصرف میکنم بخاطر استرس و اضطراب شدید به دستور پزشک البته ایشان فرمودند سی شب و بعد از آن قطع دارو ولی من ادامه دادم . قرار بود به پزشکم مراجعه کنم ولی به دلیل ترس از کرونا به بیمارستان نرفتم . نمیدونم ادامه بدهم‌یا یک شب در میان مصرف کنم . عادت به این قرص فکر میکنم عواقب خوبی نداشته باشد . لطفا" مرا راهنمایی فرمایید . مرسی

دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/8)

کم کم به صورت یک روز درمیان و دوروز درمیان و کم کم قطع کنید

ناشناس (1399/1/6)

سلام دوورق کلردیازپوکساید 5 مصرف کردم سر 28 روز پریود نشدم آیا دلیلش میتونه این قرص باشه

ناشناس (1399/1/6)

ایا قرص کلردیازپوکساید گلو درد میاره

خانوم بختیاری (1399/1/6)

من یه دختر ۲۵سالم بشدت گاهی وقتا استرس واظطراب سراغم میاد قبلا علائم روبه دکترم گفتم قرص سرترالین تجویز کردن ک اصلا مصرف نکردم چون نخواستم وابسته قرص بشم اما الان مادرم قرص للوکساید مصرف میکنه منم میخوام یدونه رو ازمایشی مصرف کنم

فروغ همدانی (1399/1/6)

بیمار ۶۰ ساله ای دارم ۳۰ ساله دارو اعصاب مصرف میکند به تازگی تومور مغزی داشت که عمل کرد داروهای مصرفی دپاکین ۱۰۰-۲ بار در روز هالوپریدول .۵ و بی پریدن ۳ بار در روز و آمپول ماهانه فلوفنازین دکوناوات آسپرین ۱ بار لو بل ۲ بار پرو پرانول ۲۰ دو بار ولی خواب شب ندارد و بی قرار است لورازپام ۲ میلی گرم دادیم فرقی نکرد خواب شب ندارد بیقراری میکند هی بلند میشود و می چرخد و چون مغز عمل کرده نیم بدن حرکت ندارد می ترسیم سرش جایی بخورد جهت خواب به ایشان چه بدهیم ؟؟ بخاطر تعطیلات به روانپزشک خودش دسترسی نداریم تشکر

ناشناس (1399/1/5)

سلام.قرص الپروزلام ۵ قویتره یا کلردیازپوکساید ۵

بابایی (1399/1/5)

سلام. ببخشید من آسم دارم و داروی سیمبیکورت و سالبوتامول مصرف میکنم. این یک ماهه خیلی تپش قلب و استرس دارم به طوری که تیر میکشه و میسوزه قلبم و درد میکنه دائم و از 100 هم بیشتره ضربانم مخصوصا شب ها موقع خواب یا صبح ها که بیدار میشم. رفتم دکتر و گفت کلردیازپوکساید شب ها مصرف کنم آیا تداخلی با داروهام نداره؟ و اینکه کلونازپام بهتره یا این دارو؟ لطفا پاسخ بدید. ممنون.

سیما مرادی (1399/1/5)

سلام من بخاطر این بیماری یکماه گلودرد دارم و علامتی نداره انگار چیزی توی گلوم گیر کرده اصلا نمیتونم چیزی بخورم،این قرص رو دکتر بهم داده،ایا تاثیری در برطرف شدن علایم من داره؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/5)

سلام اگر گلودرد شما جنبه روانی داشته باشد موثر می باشد

سلام (1399/1/4)

سلام من دارو قلب استفاده میکنم بعد دکتر کلردیازپوکساید برام نوشته ایا بخورم یانه خواب ندارم لطفن راهنمایم کن ممنونم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/5)

سلام.برای بهبود خواب اصول بهداشت خواب را رعایت فرمایید: روانپزشک

نادر رحیمی (1399/1/4)

دیشب ۱ عدد قرص کلریازپوکساید خوردم و چند ساعت قبل از آن متوکاربامول و دیکلوفناک خورده بودم دیشب خوابم نبرد و امروز بسیار بی حال و گیج وبنگم،برای رفع این حالت کار خاصی میشه کرد؟ممنون

ناشناس (1399/1/3)

سلام! به‌دلیل داشتن اظطراب قرص کلردیازپوکساید ۵ میلی دوروز متوالی روزی یک عدد مصرف کردم،تقریبا چهار ساعت بعد از مصرف قرص دوم دچار گرمی وسوزش صورت ودمای۳۷/۲ بدن میباشم، مشکلی نیست؟

بابایی (1399/1/3)

سلام. ببخشید من چند ماه پیش ذات الریه شدم و آسم خفیف دارم و داروی سیمبیکورت و سالبتامول مصرف میکنم. به خاطر کرونا اضطراب شدیدی دارم. چند بار دکتر رفتم و تست هم چند هفته پیش دادم و سی تی اسکن ولی مشکلی نبود. امروز هم دوباره رفتم دکتر شب ها تنگی نفسم بیشتر میشه ولی روزها هم اینجوری شدم و تپش قلب شدیدی دارم و شب ها لرز هم دارم و دست و پام یخ می کنه. تبم هی بالا و پایین می ره. خواستم ببینم اینا علائم اضطرابه؟ چون وسواس فکری گرفتم و اختلال پانیک هم دارم از قدیم. امروز دکتر گفت کلردیازپوکساید 5 مصرف کنم آیا تداخلی با داروهام نداره؟ و اینکه دکتر دیگه ای گفته بود کلونازپام مصرف کنم نصف یک میلی گرم شب ها کدام دارو بهتره؟ و اینکه کلردیازپوکساید باید چه موقع مصرف بشه چون من قبل از خواب اسپری مصرف می کنم باید با هم چقدر فاصله ی زمانی داشته باشن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

محمد فهیمی (1399/1/3)

با سلام از وقتی که کرونا تو تهران اعلام شد من گلو درد دارم به مدت یک ماه هست که گلو درد دارم بدون هیچ علائم دیگری که انگار یک چیز تو گلوم گیر کرده که فکر کنم گلوبوس بهش میگن ایا من میتونم از این دارو استفاده کنم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/3)

از مصرف سرخود دارو پرهیز کنید.استراحت در منزل ،قرنطینه و مصرف کافی مایعات در طی روز

مهتاب (1399/1/3)

سلام.یک سالی هست هرشب فلووکسامین۱۰۰ میخورم.اما۵کیلوچاق شدم.البته به خاطرکم کاری تیروئیدصبحهانصف لوتیروکسین هم میخورم(۵ساله)نگران اضافه وزنم هستم.بخصوص چاقی شکم.توروزخواب آلودوخسته ام.شباسرحال ترم

امید رزمجو (1399/1/2)

سلام من یه مدت سوزش در آلت تناسلیم احساس میکردم بعد رفتم سونوگرافی پروستات و کلیه ومثانه دادم وچیزی نشان داده نشد وگفتن احتمالا در پروستات عفونت کوچیکی داشته باشد دور ضمن اظطراب و استرس نیز دارم و دکتر سرترالین 50وپرفنازین 2ولیبرو-سی بهم تجویز کردن واونارو که مصرف کردن کمی خوب شد ولی به تازگی بازهم سوزش دارم وهنگام خواب احساس تنگی نفس و افزایش ضربان قلب دارم میخواستم بدونم که این اظطراب و استرس ارتباطی با سوزش آ لا تناسلی داره یا نه؟ در ضمن لرزش هم دارم، ممنون میشم جواب بدین

صابر زارع کلقای (1399/1/2)

با سلام مادر بنده مشکل تو دفع و پبوست دارد و به همین خاطر چندین سالی هست مشکل داره یک دکتر این داروها رو تجویز کرده مرحله اول پانکراتین دایمتیکون 40 دایجستیو ازونیوم این داروها انچنان تاثیر نداشت بعد مرحله دوم پرودایجت پویا پروبیوتیک فلوکستین 20 لیبرو -سی (کلردیازپوکساید5) *** با مصرف این دارو 1.5 ماه خوب شد. ولی بعد از قطع این دارو که دکتر ننوشته بود باز هم به روز اول برکشت با خرید و مصرف دوباره این دارو مشکل با هم حل نشد بعد داروی Lactulex نوشته باز هم مشکل حل نشده بخدا خسته شدیم و الان تو این وضعیت کرونایی که امکان ارتباط مستقیم نیست نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

مهناز (1399/1/2)

من مدت دو سال به دلیل اضطراب قرص سرترالین مصرف میکردم و به دلیل بازگشت عوارض افسردگی و ... سه ماه پیش دکتر آن را به ولبان تغییر داد. ولی درحال حاضر به دلیل ویروس کرونا و از دست دادن کارم و ... بسیار تحریک پذیر عصبی و افسرده شدم و مدام گریه میکنم و شبها هم خواب ندارم.... با یک روانپزشک تلفنی صحبت کردم داروها رو به سرترالین و آلپرازولام تغییر داد. آلپرازولام رو تا حالا استفاده نکرده بودم یکی دو نوبت استفاده کردم برایم ضعف ایجاد کرد.ولی قبلا کلرودیازپوکساید مصرف کرده بودم و به من سازگار بود میتونم جایگزین آلپرازولام استفاده کنم؟ تجویز دکتر برای آلپرازولام روزی دو بار هربار نصف قرص نیم بود. الان کلرودیازپوکساید رو چطور و در چ دوزی استفاده کنم؟

ناشناس (1399/1/1)

با سلام من تو شرایط اخیر تنگی نفس گرفتم قبلا هم سابقه داشتم که با استرس تنگی نفس میگرفتم دکتر رفتم شبی یک کلردیازپوکساید۱۰ و قبل از صبحانه و شام نولپازا و کلیدنیوم سی بهتر شدم اما نه کاملا میتونه تنگی نفسم به خاطر مصرف کلیدنیوم سی باشه؟ چه کار کنم خیلی اذیت میشم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/2)

سلام دوز کلردیاز پوکیاید را تحت نظر روانپزشک افزایش دهید

ناشناس (1399/1/1)

با سلام به خاطر بیماری کرونا استرس شدید گرفتم و دو هفته میشه که سخت نفس می کشم ده روز پیش رفتم از ریه ام سی تی اسکن کردم و سالم بود آیا اشکال داره از قرص پوکساید ۵ استفاده کنم و باید چه مقدار مصرف کنم

دکتر محمد رحیم زمان وزیری - پزشک عمومی (1399/1/1)

سلام اگر معاینات طبیعی بوده و تشخیص اضطراب بوده ایراد ندارد یک قرص هرشب به مدت ۵ شب و در صورت کاهش علائم قطع دارو

ارین 2 (1398/12/29)

س وعرص ادب خدمت شما اقادکتر ی سال پیش خیلی استرس داشتم سرم و گوشم مث عفونت دندان گزگز میکرد اون موقع ی چیز مث شعله تودلم دست داد تا سرم گوشامو کر کرد بعدش خواب حیپاناتودیدم دوسه روزه رفتم دکتر ازکمر به پایین احساس سوزش ران گزگزتاانگشتام دارم برام قرص کلردیازپوکساید 5 باقرص باقرص سرترالین 50 و قرص لووسر پنجاه میترسم علائم افتادگی داشته باشم ایاجای نگرانی هس یان

حمید (1398/12/28)

سلام. من قبلا بخاطر اضطراب ونابید مصرف میکردم که مدت یک سال پیش قطع کردم. الان بخاطر شرایط زندگیم و بیماری کرونا دوباره اضطرابم برگشته. به پزشکم مراجعه کردم ایشون برام آلوینتا 37/5 به همراه کلردیازپوکساید تجویز کردن. حدود ده روز شده مصرف میکنم ولی حالم خیلی خیلی بدتر شده. یعنی سرگیجه بی قراری و تپش قلب زیاد که مجبورم هر شب با زاناکس بخوابم. خواستم برم مطب که تعطیل شدن تا بعد از عید. این نکته رو هم بگم اصلا من افسرده نیستم و فقط اضطراب دارم اونم شبا دچار میشدم. الان کل روز نابود شدم. لطفا راهنمایی بفرمایید منو. میتونم بعد از ده روز مصرف کلا قطع کنم؟ ممنون

علی متینی (1398/12/28)

سلام وقت شما بخیر بنده مدتوسه سال است که دچار IBS هستم و یک سال است که تکرر ادرار دارم دو بار به متخصص اورولوژی مراجعه کردم و سونوگرافی دادم ولی هیچ فایده ای نداشت ، تا سه روز قبل تا حدودی و نه کاملا خوب بودم ، الان سه روز است که تکرر ادرارم دوباره برگشته و همچنین دچار بی خوابی درد در دست چپ و کمی لرز و سرما شده ام البته به هیچ عنوان تب ، تنگی نفس و گبو درد ندارم. می خواستم بدانم که آیا علائم بنده ( تکرر ادرار ، بی خوابی درد در دست چپ و کمی لرز و سرما) می تواند از اظطراب باشد ؟ آیا بنده می توانم از قرص کلردیازپوکساید استفاده کنم ؟ ضمنا قرص کلیدینیوم سی هم در ترکیباتش کلردیازپوکساید دارد.

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/12/28)

سلام.علائمی که گفتید میتواند از اضطراب باشد.ولی در درجه اول باید بیماریهای جسمی رد شوند.آزمایش و بررسی کامل جسمی در ابتدا صورت بگیرد.

ناشناس (1398/12/28)

سلام من به دلیل استرس ناشی از ویروس کرونا جدیدا دچار اصطراب و مشکل در خواب شدم اشکال نداره هر شب ی پوکساید بخورم؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/12/28)

سلام.از مصرف سرخود دارو پرهیز نمایید.به روانپزشک مراجعه کنید.

فرهاد علی یار (1398/12/27)

با سلام بنده دچار عرق شدید ودر عین حال سرد بودن بدن و فشار در قفسه سینه وگلو هستم نتیجه آزمایش و سی تی اسکن چیزی نشان نداد دکتر قرص کلردیازپوکساید وپروپرانول تجویز کرده آیا تشخیصش درست است

دکتر سمانه شبان - داروساز (1398/12/27)

سلام! آزمایش خون هم انجام دادین؟ اگر ندادین, برای بررسی های بیشتر ترجیحا انجام بدین. اگر علایمی که دارین فقط ناشی از اضطراب باشه, با داروهایی که پزشکتون تجویز کردن, بهتر خواهید شد.

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/27)

سلام.اگر سی تی اسکن،نرمال بوده، احتمالا مشکل شما،ناشی از اضطراب و استرس بوده است.داروهای ایشان رامیل بفرمایید.والبته کماکان،تب، تنگی نفسِ پایداروپیشرونده، بی اشتهایی مفرط،را درخود پایش کنید.

خ.م (1398/12/27)

دخترم دچار ترس و اضطراب و افسردگی شده والبته مقداری وسواس هم داشته.حتی فکر خودکشی به سرش زده ولی الان از اون فکر پشیمون شده.متخصص مغز و اعصاب بهش فلوکسامین 75 شبی یه عدد داده .که الان بهتره ولی همچنان شب بیخوابی داره و دوست داره گریه کنه.چون دانشجو بود و از من دور بود قبل از این دکتر در غیاب دخترم پیش دکتر دیگه ای رفتم و علایم رو گفتم براش کلردیازپوکساید و سیتاپلورام تجویز کرد حالا الان به دکترا دسترس ندارم موندم چه کنم و دستور کدوم رو انجام بدم میخوام حالش بهتر شه.لطفا راهنمایی کنید.

دکتر سمانه شبان - داروساز (1398/12/27)

ترجیحا به دستور پزشکی که حضوری دخترتون رو معاینه فرمودن عمل کنین! فلووکسامین در برخی افراد باعث بیخوابی میشه و بهتره به جای شب, هر صبح یک عدد مصرف کنن. شروع اثرات دارو, حداقل 3_4 هفته طول میکشه! پس به مصرف دقیق و منظم دارو ادامه بدین و تحت نظر پزشک بمونین.

سارا (1398/12/27)

سلام، من ديشب يه قرص كلرديازپوكسايد٥ مصرف كردم و تا صبح درد شديد جلوي سر و پيشاني داستم كه مجبور شدم ٧ صبح استامينوفن ٥٠٠ بخورم و بتونم بخوابم، آيا اين درد شديد سر ميتونه به اين دارو مربوط باشد؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/27)

سلام وادب..سردرد،به عنوان عارضه ی کلرودیازوپوکساید،جزوِ عوارض شایع نیست اما ممکنه در بعضی افراد،دیده بشه..اگر باقطع این دارو، دیگر،سردردایجاد نشود،احتمالا ناشی از آن بوده است.اما اگرباوجودقطع کلرودیاز،بازهم سردرد ایجادشد، باید دنبال دلیل دیگری برای سردرد گشت. البته لطفا هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک ،مصرف نکنید

درسا (1398/12/26)

سلام حدود 10شب است دیر خوابم میبرد میتونم از داروی کلردیازپوکساید استفاده کنم؟

دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1398/12/26)

سلام. دیر به خواب رفتن اغلب نشانه اضطراب است ، سعی در کاهش اضطراب خود کنید، چنانچه مشکل خاصی ندارید میتوانید 5 میلی گرم هر شب ساعت 9 شب نا یک هفته استفاده کنید

ناشناس (1398/12/26)

سلام خوبی ببخشید من اول گلو درد بودم بعد زیر گوشام درد اومد بعد فکم درگیر شد حالا شبا دندان هام داخل خواب می‌فشارم که صبح بیدارم میشم دندان هام خیلی درد داره دکتر رفتم نوار مغز گرفت گفت فقط سردرد تنشنی دارید بهم قرص کلردیازپوکساید 5 وفلووکسامین 50 داد کلردیازپوکساید هرشب مصرف کردم تا 4شبی شد بعد یه نوبت قطع کردم ظهر گردنم زیاد درد امد اومدم 1از 4تا فلووکسامین 50 رو خوردم بعد 2ساعت فشارم کشید پایین سرگیچه آب قند خوردم دیدم سرم سیخ میکشه دلیل می تونه از نخوردن کلردیازپوکساید باشد یا فلووکسامین که سرگیجه فشارم پایین کشید لطفا راهنمایی کنید که درد فک ربطی به گردن گلو داره الان 2ماه اینجوریم اصلا باید پیش کی مراجعه کنم درضمن پیش دکتر روماتولوژی هم رفتم

امید نصیری (1398/12/25)

سلام. من ۵سال هست که پوکساید ۵ و پرانول ۱۰ و شبی ۱عدد از هرکدوم میخورم و یکی ۲سالی میشه که با کوچکترین تحرک شدیدا عرق میکنم و طوری که دیگه زندگی و برام خراب کرده حتی تو سردترین هواهم عرق شدید میکنم اصلا هرچی سردتر باشه بیشتر عرق میکنم انگار بدنم برعکس واکنش نشون میده. آیا به مصرف این داروها داره لطفا کمکم کنید دیگه خسته شدم

ناشناس (1398/12/25)

گاها حین خواب بیحس وبیحال هستم گرچه دکتر رفتم وگفتن شماحمله پانیک دارید سرترالیت والپروزولام دادن اصلا مصرف نکردم بعد خدا پناه بردم ب داروهای گیاهی ک خیلی بهتر شدم البته درکنارش کلرودیازپوکساید وقرص اهن همزمان میخورم این بیحس بدن منو میترسونه البته ممکنه ماهی سبه بار پیش بیاد والانم درحال ادامه ب داروی گیاهی هیتم دانشجوی دکتری روانشناسیم

ناشناس (1398/12/25)

سلام مادر من استرس داره + بیماره پارکینسون حدود 12 ساله که این بیماری رو داره جددا استرس داره امکان مصرف برای بیمار ما وجود داره این قرص

ناشناس (1398/12/23)

سلام من صورتم و گوشهام دو سه روزه تب کرده خیلی میترسم کورنا است یا استرس جواب بدین مننون

دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1398/12/23)

سلام. با تب سنج دیجیتال در زیر زبان تا درجه حرارت 37 درجه طبیعی است و بالاتر ازآن تب محسوب می‌شود. اگر تب سنج اثبات کرد که تب دارید، بایستی دلیل آن را پزشک با مصاحبه ومعاینه مشخص سازد، معمولا علت تب بیماری ویروسی غیر از کرونا است. مثل ویروس سرماخوردگی معمولی احساس داغی میتواند روحی وتلقینی باشد

عاطفه (1398/12/21)

سلام . وقت بخیر بنده ۴ماهه تحت درمان با کلردیازپوکساید و سرترالین هستم .این روزها به خاطر ویروس کرونا دسترسی به روانپزشک برای پیگیری درمان ندارم. لطفا راهنمایی کنید در مورد قطع این دو دارو چطور عمل کنم؟

دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1398/12/26)

سلام.فعلا یک ماه دیگرداروهای خودرا ادامه دهید.بسته به شدت علایم بالینی تحت نظر پزشک میتوان داروهاراتنظیم نمود.یکماه دیگر مراجعه کنید

سیروس خدری (1398/12/20)

س اقای دکتر من واسواس شدیدی دارم ولرزش بدن دارم به طوری که منو از پای در میاره دکتر رفتم داروی کلردیازپوکساید5میلی رو برام تجویز کرده چیکار بکنم چ دارویی استفاده کنم؟

دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1398/12/26)

سلام قرص کلردیااپوکساید ضداضطراب،آرام بخش وضد لرزش ضعیفی است. برای وسواس باید داروهای اختصاصی قویتری برای شما تجویزکنیم. به پزشک مراجعه کنید.

مريم ابراهيمي (1398/12/15)

سلام خسته نباشيد من شب ها که ميخوام بخوابم آسم عصبي ميگيرم درحدي خيلي وحشتناکي که احساس ميکنم نفساي آخرمه وحس ميکنم ي چيزي تو گلومه دارم خفه ميشم.ميخواستم ببينم اين دارو براي اين مشکلم خوبه براي اضطراب، فکر ميکنم دليلش ترس از کرونا هست.تورو خدا کمکم کنيد

مريم ابراهيمي (1398/12/15)

سلام خسته نباشيد من شب ها که ميخوام بخوابم آسم عصبي ميگيرم درحدي خيلي وحشتناکي که احساس ميکنم نفساي آخرمه وحس ميکنم ي چيزي تو گلومه دارم خفه ميشم.ميخواستم ببينم اين دارو براي اين مشکلم خوبه براي اضطراب، فکر ميکنم دليلش ترس از کرونا هست.تورو خدا کمکم کنيد

ناشناس (1398/12/14)

سلام، وقت بخیر، همسر من هر وقت عصبی میشه، خودش بدون تجویز پزشک یه قرص کلرودیازپوکساید میخوره و خواهرشون که توی بیمارستان کار میکنن به من تأکید کردن که نذارم بخوره چون وابستگی داره، اما به هیچ وجه گوش نمیکنه. این قضیه چه خطری می‌تونه داشته باشه؟

میثم (1398/12/12)

سلام علیکم مادرم سالها پیش سکته مغزی کرد و فشار خون بالا هم داره اضطراب داره و تا قرص نخوره شب خوابش نمیگیره حالش در طول روز به شکل زیر هست: از ساعت ده به بعد حالت اضطراب داره و بدنش میلرزه پیش متخصصی در دزفول بردیمش و داروهایی به شکل زیر داد: *قرص کلردیازپوکساید براش نوشت که صبح یک عدد بخوره.قبلا با داروهایی ک از دکتری دیگه میخورد معده درد نداشت ولی از وقتی ک داروهای جدید این متخصص دزفولی رو میخوره معده اش درد میگیره.صبح ک قرص کلردیازپوکساید میخوره دیگه حالش خوب میشه و ناراحتی ای نداره نه اضطرابی و نه لرزش بدنی ولی معده درد میگیره و شربت معده مجبور میشه مصرف کنه و معده اش چند باری درد میگیره تا غروب ولی از غروب تا فردا صبحش دیگه معده درد نداره.وقتی قرص کلردیازپوکساید میخوره اگه بعدش قرصی چیزی بخوره بلافاصله معده درد میگیره البته این و هم بگم یبوست شدید دارند که قرص میخوره برای یبوستش. *این متخصص قرص پروپرانولول هم نوشته که هر دوازده ساعت میخوره ک این قرص پروپرانولول رو یک ساعت بعد از مصرف قرص کلردیازپوکساید میخوره و شب هم ساعت 9 یک قرص پروپرانولول میخوره. این متخصص دزفولی برای مادرم سه تا قرص نوشته ک برای عصر و شب هستش و نوشته ک از هر قرص نصفی بخوره این قرص ها عبارتند از: *قرص آلپرازولام 0/5 میلی گرمی *قرص پرفنازین 2 میلی گرمی *قرص آمی تریپتیلین 10 مادرم قبل این ک دکتر ببریمش اضطراب و ترس و لرزش و بیقراری داشت و برای این موارد دکتر بردیمش. مادرم از قرصها ک میخوره گاهی بدنش گرمش هست گاهی احساس سردی میکنه و پشت کمرش هم گاهی داغ میشه. برای یبوستش قرص بیزاکودین دوتا باهم بهش میدیم و بعد از پنج الی هفت ساعت روی مادرم اثر میکنه. مادرم یک حساسیت یا سرفه ی قدیمی داره ک گاهی دچارش میشد بعد خوب میشد از وقتی از داروهای فوق استفاده میکنه دچار به این شده که: در طول روز از صبح تا غروب چندبار معده اش درد میگیره در طول روز از صبح تا شب موقعه خواب هم چندین بار سرفه میکنه. قبلا قرصهایی ک میخورد دهانش خشک میشد این قرص ها رو یه متخصص در اهواز براش نوشته بود این قرصهای دکتر اهواز به شکل زیر هستند: *قرص کلونازپام بعد از ناهار نصف قرص و شب نصف قرص *قرص نورتریپتیلین 25 عصر یک عدد شب یک عدد *قرص تری فلوئوپرازین 1 میلی گرمی شب یک عدد

میثم (1398/12/12)

سلام علیکم مادرم سالها پیش سکته مغزی کرد و فشار خون بالا هم داره اضطراب داره و تا قرص نخوره شب خوابش نمیگیره حالش در طول روز به شکل زیر هست: از ساعت ده به بعد حالت اضطراب داره و بدنش میلرزه پیش متخصصی در دزفول بردیمش و داروهایی به شکل زیر داد: *قرص کلردیازپوکساید براش نوشت که صبح یک عدد بخوره.قبلا با داروهایی ک از دکتری دیگه میخورد معده درد نداشت ولی از وقتی ک داروهای جدید این متخصص دزفولی رو میخوره معده اش درد میگیره.صبح ک قرص کلردیازپوکساید میخوره دیگه حالش خوب میشه و ناراحتی ای نداره نه اضطرابی و نه لرزش بدنی ولی معده درد میگیره و شربت معده مجبور میشه مصرف کنه و معده اش چند باری درد میگیره تا غروب ولی از غروب تا فردا صبحش دیگه معده درد نداره.وقتی قرص کلردیازپوکساید میخوره اگه بعدش قرصی چیزی بخوره بلافاصله معده درد میگیره البته این و هم بگم یبوست شدید دارند که قرص میخوره برای یبوستش. *این متخصص قرص پروپرانولول هم نوشته که هر دوازده ساعت میخوره ک این قرص پروپرانولول رو یک ساعت بعد از مصرف قرص کلردیازپوکساید میخوره و شب هم ساعت 9 یک قرص پروپرانولول میخوره. این متخصص دزفولی برای مادرم سه تا قرص نوشته ک برای عصر و شب هستش و نوشته ک از هر قرص نصفی بخوره این قرص ها عبارتند از: *قرص آلپرازولام 0/5 میلی گرمی *قرص پرفنازین 2 میلی گرمی *قرص آمی تریپتیلین 10 مادرم قبل این ک دکتر ببریمش اضطراب و ترس و لرزش و بیقراری داشت و برای این موارد دکتر بردیمش. مادرم از قرصها ک میخوره گاهی بدنش گرمش هست گاهی احساس سردی میکنه و پشت کمرش هم گاهی داغ میشه. برای یبوستش قرص بیزاکودین دوتا باهم بهش میدیم و بعد از پنج الی هفت ساعت روی مادرم اثر میکنه. مادرم یک حساسیت یا سرفه ی قدیمی داره ک گاهی دچارش میشد بعد خوب میشد از وقتی از داروهای فوق استفاده میکنه دچار به این شده که: در طول روز از صبح تا غروب چندبار معده اش درد میگیره در طول روز از صبح تا شب موقعه خواب هم چندین بار سرفه میکنه. قبلا قرصهایی ک میخورد دهانش خشک میشد این قرص ها رو یه متخصص در اهواز براش نوشته بود این قرصهای دکتر اهواز به شکل زیر هستند: *قرص کلونازپام بعد از ناهار نصف قرص و شب نصف قرص *قرص نورتریپتیلین 25 عصر یک عدد شب یک عدد *قرص تری فلوئوپرازین 1 میلی گرمی شب یک عدد ممنون

ناشناس (1398/12/10)

سلام ببخشید دکتر کلردیاز پوکساید مروفین داره من چند سال مواد مخدر مصرف نمیکنم ونسبت به قرصهایی که مروفین داره الرژی دارم ایا این قرص مشکلی نداره مصرف میکنم

ناشناس (1398/12/8)

سلام وقت بخیر ببخشید داروی کلردیازپوکساید با داروهای انتی بیوتیک تداخل دارد؟

لیلااحمدپور (1398/12/8)

سلام.وقت‌بخیر‌من‌دوروزه‌از کلردیازپوکساید استفاده‌میکنم‌دچار‌لرزش بدن‌وتوهم‌شدم‌چیکار‌کنم

ناشناس (1398/11/26)

سلام من ۲سال هست کلردیازپوکساید مصرف میکنم روی چشمم اثر گذاشته اگه دارو روقطع کنم چشمام خوب میشن

ناشناس (1398/11/23)

سلام وقت بخیر من شب موقع خواب کلردیاز پوکساید ۵ و سر ترالین ۵۰ و موقع خواب میخورم ایا باهم بخورم مشکل ساز هست لطفا راهنمایی کنین با تشکر

فاطیما (1398/11/23)

ایا قرص کلردیاز پوکساید باعث یبوست میشه ؟؟؟ من همش از این مشکل رنج می برم البته قرص اسنترا هم مصرف می کنم

سحر (1398/11/17)

سلام، من به خاطر اظطراب دو سال کلردیازپوکساید 5 را همراه ایمی پرامین استفاده کردم. و سه ماه پیش هر دو رو قطع کردم. مدتی هست که مور مور پا دارم. می خواهم بدانم ممکن است از عوارض قطع دارو باشه، متشکرم

سمیرا (1398/11/14)

من مدت 2ماهه قرص سرترالین50وکلردیازپوکساید5استفاده میکنم در ضمن بچه شیر خوار هم دارم ایا مصرفش مشکل داره؟

یوسف قرای (1398/11/13)

سلام خسته نباشید من مدتی قرص زولپیدم میخوردم الان رفتم دکتر قرص کلردیازپوکساید5داده ایامیشه با این قرص ترک زولپیدم کرد بعد به این قرص اعتیاد نمیاره مثل زولپیدم

س میرزایی (1398/11/13)

با سلام. من بسیار مضطربم مخصوصا شبها دکتر کلردیازپوکساید رو به من به اندازه تقریبا دو هفته دادند از وقتی تموم شده دوباره شبها خوابم نمبره و اض طراب دارم میخواستم بدونم مشکلی نداره دوباره از این دارو همون شبی یکی استفاده کنم؟ وتا چه زمانی مجازم؟ممنون

ناشناس (1398/11/12)

سلام بین کلردیاز پوکساید والپرازولام کدومشون اثرات خواب الودگی کمتری داردوبرا رفع استرس بهتره

محمد (1398/11/8)

قرص کلر دیازپو با گاباپنتین 100 جهت اسپاسم عضلانی کمر مصرف همزمان مشکلی ندارد؟باتشکر

ناشناس (1398/11/8)

این قرص باگاباپنتین 100 جهت اسپاسم عضلانی مشکلی نداره؟ با تشکر

.. (1398/11/7)

سلام من پسر هستم و۱۵ سالمه و فقط برای ارامش و خابیدن کلردیازپوکساید ۵ اسفا ده میکنم و زیاد اثر ندار میشه کمکم کنید بگید کی و چه موقع استفاده کنم

.. (1398/11/6)

سلام دکتر من پسر هستم و ۱۵ سالمه و فقط برای ارامش و خوابیدن کلردیازپوکساید۵ مصرف میکنم زیاد اثری نداره میشه راهنماییم کنید که چه موقع و چند تا بخورم.ممنون

دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1398/12/26)

سلام اولا کلردیازپاپوکساید را نمی‌توان بطور درازمدت و سر خود مصرف کرد . احتمالا بایداین دارو که به شما نساخته را با داروهای دیگری از همین دسته تعویض کرد

احمد (1398/11/5)

سلام ، من تپش قلب دارم و دست و پامم مدام سرد میشه ، رفتم دکتر داخلی خودم بهش گفتم برام پرانونول 10 و کلردیازپوکساید 10 برام نوشت ، حالا نمیدونم با چه فاصله ای این دو تارو بخورم ، آیا همزمان بخورم اشکالی نداره یا یه فاصله ای بندازم ؟ ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید

um (1398/11/1)

با عرض سلام وادب .برای قطع متادون گاباپنتین و کلونیدین کافیست

نازنین مرادی (1398/10/27)

سلام من دکتر برام شبی یه دونه کلردیازپوکساید 5 نوشته. اما از وقتی میخورم خوابم تیکه تیکه شده در شبانه روز یه بار میخوابم و هوابم خیلی زیاد شده. بهید چیکار کنم؟

حمید (1398/10/27)

سلام. دکتر برای استرس و اظطراب برام قرص کلردیازپوکساید و سرترالین و پروپرانولول تجویز کرده آیا کلردیازپوکساید با پروپرانولول تداخل داره فشار خون خیلی پایین میاره؟

سامی (1398/10/26)

سلام خسته نباشید من بخاطر مصرف همزمان حشیش و الکل روزانه دچار استرس و اظطراب شدم ک روزا خوبم ولی شبا درد سینه و بی حسی دست چپ شروع میشه و دچار بی خوابی یا ترس از مرگ ب هر علتی میشم دکتر برام کلردیازپوکساید 5داده میخورم انچنان فرق نکردم ولی یکم بهترم سرتالین هم داده ک من مصرف نکردم بخاطر عوارض زیادش ب نظرتون چیکار باید بکنم

مهران معصوم (1398/10/25)

باعرض سلام بعداز4سال مصرف کلردیازپوکساید10حدود7 ماه است ترک کرده ام ولی کاهی هنگام حمله پانیک یک دانه مصرف کرده ام.الان حمله چنان شدید شده که به بیمارستان رفتم.می گویند باید مصرف کنی.70سال دارم. آیا راهی برای کنار گذاشتنش هست؟ متشکرم

محمدفارسي (1398/10/23)

سلام دكتر.خواستم بگم همسرم ازقرص کلردیازپوکساید ۵استفاده ميكنه بداز٣يا٤روز حالت تهوع سرگيجه بهش دست ميده بايدچيكاركنم

ناشناس (1398/10/16)

باسلام .من قصد دارم امروزIUIکنم برای بارداری اما با همسرم مشکل دارم دعوا میکنه و فحش میده و این باعث میشه اعصابم بهم میریزه.به شدت عصبی میشم.آیا مصرف قرص کلردیازپوکساید تاثیری بر این عمل داره؟

حسین جهانی (1398/10/12)

سلام.من ۲هفته هستش که کلردیازپوکساید۵مصرف میکنم میخواستم ببینم اگر آزمایش اعتیاد بدهم مشگلی ایجادنمیکنه ممنون و متشکر

بهار (1398/10/10)

باسلام وقت بخیرمن۳۲سالمه ازوقتی یادمه سردردهای میگرنی دارم یک سالی هست که علائم افسردگیم خیلی شدید شده تپش قلب شدید دارم واضطرابم بالاست دکتربرام ونلافاکسین روشروع کردن همراه پرانول وترانکوپین علائم افسردیگیم بهترشداماتپش واضطرابم ومیگرنم شدیدتر.ونلافاکسین روقطع کردن توپیرامات دادن خیلی حالم بده افسردگیم شدیدترشده چندبارفکرخودکشی به سرم زده دیشب زنگ زدم توپیراماتم قطع کردن کلرودیازپوکساید گفتن بخوربه نظرتون این داروبرامن کارسازه یاپزشکم درکارمن مونده کلا داروهاروقطع کنم.دوتابچه دارم تواین چندروزهمش گریه میکنم وبه بچه هام نگاه میکنم ازطرفیم باخودم میگم یه مادرافسرده وعصبی نبودنش بهترازبودنشه پسربزرگم میگه مامان چراهمش سردردی😐😐

Mahsa (1398/10/4)

با سلام و وقت بخیر.من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و همزمان سرکار هم میرم.بخاطر حجم بالای کار و درس بشدت دچار اضطراب شدم.طوری که برای ارایه ها و سمینارهام بشدت استرس میگیرمو اخرش عملکردم میاد پایین و نمیتونم سمینارهامو خوب مدیریت کنم.من برام مهمه زمان ارایه ارامشکامل داشته باشم.ممنون میشم راهنماییم کنید.ایندرال قبل ارایه بخورم یا کلردیازپوکساید؟کدوم بهتره؟

Mahsa (1398/10/4)

با سلام و وقت بخیر.من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و همزمان سرکار هم میرم.بخاطر حجم بالای کار و درس بشدت دچار اضطراب شدم.طوری که برای ارایه ها و سمینارهام بشدت استرس میگیرمو اخرش عملکردم میاد پایین و نمیتونم سمینارهامو خوب مدیریت کنم.من برام مهمه زمان ارایه ارامشکامل داشته باشم.ممنون میشم راهنماییم کنید.ایندرال قبل ارایه بخورم یا کلردیازپوکساید؟کدوم بهتره؟

فروغ (1398/10/4)

سلام ببخشید آیا این قرص عوارض بدی نداره برای بدن چون من استرس زیادی دارم دکتر واسم از این قرص با دوز ۵نوشته

مجتبی (1398/10/1)

سلام من 33 سالمه و نزدیک به سه سال هست که به الکل معتادم و هر شبی که مصرف نکنم تا صبح نمیتونم بخوابم وعصبی میشم استرس دارم مفاصلم درد میکنه کلا بهم میریزم ایا اگر بخوام الکل ترک کنم کلردیازپوکساید مصرف کنم تو خوابم و .. . بهم کمک میکنه ؟ اگر برای ترک بخوام پیش دکتر برم پیش روان پزشک باید برم یا روان شناس ؟

هادی خ (1398/9/30)

سلام ۳۰ سالمه یک سال قرص کلردیازپوکساید۵ مصرف میکنم روزی یک عدد صبح دکتر برا معدم تجویز کردن الان میخوام قطع کنم لطفا راهنمایی کنید

م.یزدی (1398/9/30)

سلام عرض ادب من دچار آلوپسی شدم از استرس و اضطراب روزمرگی و چند سالی بود که کلونازپام ظهرها مصرف میکردم اما عزیزی فرمودن که قرص خوبی نیست و بجای آن قرص پوکساید رو معرفی مردن و شبها نیز زاناکس میخورم آیا از نظر شما کمکیبه بهبود بیماری من میکنه یا خیر ممنون

Ftm (1398/9/28)

من تشنج میکنم دکترا میگن عصبیه نوار مغز کامپیوتری هم ازم گرفتن تو بیمارستان نمازی شیراز گفتن مشکل مغزی نداری ... تقریبا میتونم بگم داروها رو من تاثیری ندارن موقع عصبی بودن یا موقعی که احساس ناراحتی دارم گاهی هم خیلی خوشحال باشم تشنج میکنم چوک شوک الکتریکی گرفتم فراموشی دارم ..محصلم و نمیتونم تمرکز کنم دکتر برام پوکساکیم 10تجویز کرده که مثلا تمرکزم بره بالا ولی تاثیری نداره چیکار کنم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/30)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام آنطور که پزشکان اشاره به عصبی بودن تشنج ها دارند، پیشنهاد من شروع رواندرمانی جهت توسط روانپزشک فلوشیپ رواندرمانی میباشد.

وحید (1398/9/26)

سلام دکتراین قرص برای سردمزاجی تجویزکردن گفتن شاید استرس داشته باشی که توانایی جنسیت کم شده نظرشما چیه

مهرداد محمدخانی (1398/9/26)

سلام من یه دوبرگ قرص فلووکسامین خوردم ازاونهایی که فراموشی میاره الان میخوام اثرش ازبین بره کلردیازپوکساید استفاده میکنم که خون تومغزم به جریان بیاندازه نحوه ومقدارمصرفش چقدرباشه خوبه قرص فلووکسامین ۱۰۰ بود

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/26)

چنین تفکری که کلردیازپوکساید جریان خون در مغز را افزایش می دهد اشتباه است. مصرف این دارو فقط باید تحت نظر پزشک انجام شود

من (1398/9/24)

من میخام ۲۰عددقرص ده ش روبخورم برااینکه موردتوجه قراربگیرم

ن (1398/9/21)

سلام من سه روزی هست که 14تاباهم قرص کلردیازپوکساید خوردم الان باید چکار کنم اگه عوارض داره راهنماییم کنین فقط دیروز رفتم بیمارستان سرم برام وصل کردن لطفا راهنماییم کنین ممنونم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/21)

مایعات زیاد مصرف کنید تا از بدن دفع شود

حسام جعفری (1398/9/21)

سلام من این دارو رو مصرف میکنم ولی گهگهای ضربان قلبم زیاد میشه طوری که میتونم اونو احساس کنم و زیر ناخون ها و دور لبم کبود میشه .همه اینها فقط بخاطر اضطرابه؟ اسم این بیماری چیه؟

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/22)

دکتر مرواردی عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام.علائم شما میتواند به دلیل اضطراب باشد.دارو را طبق دستور پزشک ادامه دهید.

سارا (1398/9/20)

وقتتون بخیر من چند روزیه تنش های عصبی بسیار شدید و استرس بسیار زیادی داشتم دیشب که رفتم دکتر و ازش قرص ارام بخش خواستم قرص کلردیازپوکساد رو بم معرفی کرده ..از دیشب تا الان سوزش معده و دل گرفتگی دارم ..بخاطر عوارض قرصع ؟یا بخاطر دل درد های ناشی از استرس

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/20)

بعید به نظر می رسد از عوارض کلردیازپوکساید باشد. علت درد معده چیز دیگری است

نفیسه تاجیک (1398/9/20)

سلام چند شبی ک با تعریق زیاد و طپش قلب از خواب بیدار میشم...دکتر بهم کلردیازپوکساید داده...اما نگران ترک کردن این دارو هستم...عوارض ترک دارو چی هست؟

اکبر (1398/9/19)

سلام ببخشیدمن سه سال هستش که فلووکسامین ودیازپوکساید مصرف می کنم لان فلوکسامین را تدریجی نصف کردم ویازپوکساید رو از دوتا به یکی کمش کردم البته سه ماه طول کشید مشکی نداره

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/19)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام بسته به تشخیص و تابلوی بالینی شما پزشک تصمیم میگیرد چه زمان دارو را کم یا قطع کند

سجاد صحرایی (1398/9/18)

باسلام من حدود پنج ساله دچار اعتیاد هستم این اواخر به دلایل مشکلات خونوادگی وشرایط دیگه ومشکلاتم دچار بیخابی و عصبی وروانی شدید شدم ایا تداخل این دارو با مصرف مخدر تریاک مشکلی ایجاد میکند. میخاستم بپرسم میشه برای حداقل دوسه روز میتونم مشکل خابمو با این قرص رفع کنم

مهدی (1398/9/16)

سلام میخواستم بپرسم من سر درد چشم درد و گردن درد دارم از از این دارو استفاده میکنم ایا روی مشکلات من اثری دارد ولی قبلا هم مصرف مواد تریاک و قرص ترمادول و متادون داشتم ولی حالا ۱۵ روزه ترک کردم وبه جلسات ان ای میروم و سم زدایی کردم حالا فکر میکنم از اعصاب من است که گردن درد و چشم درد و سر درد دارم همراه با فشار خون حالا من چیکار کنم .ممنون اگه جواب بدین

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/17)

احتمالا به دلیل قطع مصرف مواد مخدر است. تحت نظر پزشک عمل کنید و مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید

مهران (1398/9/16)

سلام من استرس و اضطراب شديد دارم و درد قفسه سينه روي سينم احساس سنگيني ميكنم دكتر قلب رفتم نوار قلب گرفت گفت تغيرات زياد ديده ميشه ازمايش انزيم قلب دادم منفي بود اين درد مختصر قفسه سينه همش باهام هست بهم قرص كلروديازپوكسايد داده كسي هست بهم كمك كنه در اين موضوع كه علت چيه و اين قرص كمك ميكنه به رفع اين درد؟؟؟؟

ریحانه خانم (1398/9/16)

آیا کلردیازپوکساید با سیتالوپرام وپرپرانول تداخل داره؟دکتر هر سه تاش رو برا من تجویز کرده

صادق (1398/9/14)

سلام‌ من مدت دو سال میشه قرص کلونازپام‌‌ یک میلی نصف شو‌ می خورم..و‌‌ مدت ۱۴سال سیتالوپرام‌۲۰می خورم‌ ایا مصرف‌ کلرو‌ دیاپوکسیاد همزمان‌ با این دوتا دارو‌ ضرر دارد

ناشناس (1398/9/12)

من قرص الپرازولام ۰/۵ مصرف می کنم ایا با کلردیازپوکساید تداخل دارد

ناشناس (1398/9/12)

سلام آیا مصرف میرتازاپین 30 با کلرودیازپوکساید مشکلی ایجاد میکنه دکتر برای من روزی ۲ بار صبح و شب کلرودیازپوکساید نوشته و شب ها هم قبل خواب میرتازاپین لطفا جواب بدید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/12)

اثر خواب آلودگی را تشدید می کند. اگر تجویز پزشک بوده مصرف آن بلامانع است.

حمید (1398/9/10)

سلام دکتر برای من ۳۰ عدد کلردیازپوکساید۵ روزی یک عدد تجویز کرده آیا مصرف آن وابستگی دارد

سعید (1398/9/5)

لطفا کسانی که مشکل مصرف متادون دارند رو به کنگره ۶۰معرفی بفرمایید.بنده کاملا با اپتیوم تینچر در پروسه ده ماهه با تیپرینگ درمان شدم وحتی مشکل خواب و درد مثانه و کلیه و...هم درمان شد..درمان همه جانبه نه صرفا دارویی کلید حل اکثر این مشکلات هست.ممنونم

ناشناس (1398/9/5)

سلام وقت بخیر من مدت یک سال هست که از قرص b2بوپرونوفین استفاده میکنم ایا این قرص با کلردیازپوکسای اختلال ایجاد میکنه یا اینکه اثر مخربی داره؟ چجوری باید هماهنگش کنم چون دکتر به خاطر اظطرابم بهم داده

ناشناس (1398/8/30)

سلام آیا این دارو برای کسی که مصرف شیشه رو ترک کرده و دچار اضطراب هست موثره دکتر داروهای قویتری تجویز کرده ولی بخاطر ترس از وابستگی این دارو مصرف میشه مخاستم ببینم وابستگی این دارو در چه حد هست باتشکر

ح ا (1398/8/25)

باسلام؛ پنجاه و پنج سالمه.سی ساله شبی یک قرص ، اوائل 5 میلی و بعدأها 10 مصرف میکنم.بیشترشبها که برای دستشویی بیدار میشم دیگه خوابم نمی یاد.آیا میتونم میزان مصرف را 15 نمایم؟ سپاس

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/26)

در این صورت بعد از مدتی باید ۲۰ میلی گرم استفاده کنید. بهتر است حداقل مقدار ممکن از این دارو استفاده کنید.

بهار (1398/8/22)

سلام دخترم ۱۵ سالشه واضطراب ولرزش دست داره دکتر اعصاب و روان دیاز پوکساید ۵ داده شبها یک عدد الان در مدرسه دچار ضعف پا میشه ومیاُفته حالا اگر دارو رو قطع کنه و دمنوش بخوره بهتر نیست میترسم مشکلات دیگه ای براش پیش بیاد

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/23)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام.آیا بعد مصرف کلردیازپوکساید دچار حملات افتادن میشود؟

ناشناس (1398/8/18)

با سلام مصرف با کلونازپام مشکلی ندارد آیا؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/8)

اصولا نباید این دو دارو با هم مصرف شود. هر دو از یک خانواده وشبیه به هم هستند.

ناشناس (1398/8/12)

سلام من با كمترين ميزان استرس معده ام به هم ميريخت و ميگرنم شروع مي شد. اين دارو خيلي بهم كمك كرد. ولي دوز مصرفيم روزي يكي صبح قبل صبحانه است. بسيار اروم تر شدم. و از تهوع و سر درد هم خبزي نيست. تمام اين مشكلات بخاطر استرس و اضطراب بوده كه الان رفع شده.

مرضیه (1398/8/7)

سلام چند وقته در خانواده ما یک سری مشکلات به وجود آمده که فضای نگرانی و اضطراب و ترس در خانواده شده دختر ده ساله من هم تحت تاثیر این جریانات قرار گرفته که مشکل اون باعث وجود آمدن صدا های بدونه اختیار از دهان دخترم شده است پیش دکتر بردم قرص کلردیازپوساید 5 تجویز کردن میترسم بهش بدم الان چکار کنم به نظر شما این قرص و بهش بدم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/8)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان) : یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده علائم روانپزشکی در گروه سنی کودک و نوجوان تنش های درون خانواده میباشد.علائم بیماریهای اعصاب و روان مثل افسردگی یا اضطراب در این گروه سنی با بزرگسالان متفاوت است و معمولا به صورت علائم جسمی و قشقرق و رفتارهای لج بازی و پرخاشگری و نیز رفتارهای نامتعارف خود را نشان میدهد. درمان:در درجه اول استرسورهای محیطی تعدیل بشن و در صورت نیاز تکنیک های حل مسئله و خانواده درمانی و...در درجه دوم قرص کلردیازپوکساید ۵میلیگرم رو دوبار در روز شروع کنید.به روانپزشک کودکتان اعتماد و درمان رو ادامه دهید

مریم (1398/8/6)

سلام امیدوارم خوب باشید. من به دلیل اضطراب و استرسی که داشتم دکتر برام سرترالین 50 و کلردیازپوکساید 5 رو تجویز کردن. روزها همش حالت خواب آلودگی دارم و بیشتر صبحها به زحمت بیدار میشم. میخواستم راهنماییم کنید چه دارویی رو به جای این استفاده کنم که عوارض فعلی رو نداشته باشم. در ضمن دسترسی به دکتر به دلیل سفر ندارم. ممنون از لطفتون.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/7)

اثر خواب آلودگی کلردیازپوکساید با مصرف هم زمان آسنترا افزایش می یابد. تا زمانی که دسترسی به پزشک پیدا کنید یک چهارم قرص آسنترا را کم کنید و سه چهارم قرص را مصرف کنید.

المیرا نوری (1398/8/5)

سلام خسته نباشید من ۷ سال پیش استفاده میکردم پوکسایدو خیلی وقته نکردم الانم ۲ شبه استفاده میکنم بخاطر اینکه دچار استرس هستمو دلشوره و اوضاع روحیم بهم ریخته دوشبه میخورم ارام بخوابم اگه چند روز استفاده کنم مشگلی نداره؟ البته این خیلی ضعیف تر از ‌الپرازولام هستش خواب الودگیش کمتره من شبی ۳ تا میخورم ۱دونش اثری نداره البته اینم بگم ۶ سالهاصلا ارامبخش استفاده نمیکنم

رها (1398/8/5)

سلام من به بیماری نشخوار فکری مبتلا هستم نمی دانم به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنم یا متخصص مغز و اعصاب ؟ تشکر از راهنماییتون

نینا (1398/8/4)

سلام من شبها نمیتونم بخوابم و واقعا اذیت میشم دکتربرای آرامش اعصابم کلرو دیاز پوکسایدتجویز کرده اما تاثیر چندانی روی بیخوابیم نداره چیکار باید بکنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/4)

کلردیازپوکساید یک آرامبخش و خواب آور ملایم است شاید شما نیاز به داروهای قویتر داشته باشید.

ناشناس (1398/7/28)

با سلام و خداقوت.خواستم راهنمایی بفرمایید مصرف این قرص برای شل کردن عضلات میتونه موثر باشه چند روزه دچار گرفتگی خفیف عضلات گردن و سر شانه شدم.ممنون.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/29)

مصرف خودسرانه این دارو توصیه نمی شود. اثرات شل کنندگی عضلات داروی کلردیازپوکساید ناچیز است.

مینو (1398/7/28)

من برای رفع افسردگی شبی یک عدد کلرودیاز پوکساید میخورم ،آیا در این حد هم وابستگی ایجاد میکنه،وآیا برای اخساس شادی وعدم حساسیت هم خوبه؟

ناشناس (1398/7/27)

دکتر برای دخارم تجویز کرده .وقتی قرص رو میخوره احساس سرخوشی بهش دست میده.ومن خیلی ناراحت میشم.چون استرس داره وتپش قلب دکتر تجویز کرده.چون جوان است من میگم اینها بخاطر رفتار های جوانی است.وپس از گزران از این دوران خود به خود خوب خواهد شد‌ولی دخترم بخاطر احساس خوبش دوست داره اون رو مصرف کنه.دختر من ۱۳ سالشه.لطفا منو کمک بفرمایین.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/27)

اگر پزشک برای دختر شما این دارو را تجویز کرده و اثر درمانی آن رضایت بخش بوده نیازی به نگرانی نیست. سعی کنید حداقل دوز درمانی را به ایشان بدهید و تحت نظر پزشک درمان را ادامه دهید.

بهنام بشری (1398/7/27)

سلام من سه ماه هستش که متادون مصرف میکنم وبرای ترک آن کلرودیازپوکساید مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید .ممنون میشم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/27)

ترک متادن باید تحت نظر پزشک در مراکز MMT انجام شود. کلردیازپوکساید به تنهایی قادر به جبران قطع مصرف متادون نیست.

ناشناس (1398/7/24)

آیا مصرف همزمان کلردیازپوکساید با قرص پنتوس20(پنتوپرازول) و قرص آمی تریپتیلین تداخل دارد؟ دکتر هر سه قرص را برای شب قبل از خواب برایم نوشته که بخورم. چون من الان در توضیحات قرص کلردیازپوکساید خوندم که با داروهای سه حلقه ای افسردگی و پایین آورنده فشار خون باعث تضعیف CNS می شود و آمی تریپتیلین داروی سه حلقه ای افسردگی می‌باشد و آن را باید شب مصرف کنم ، به نظر شما مصرف همزمان با کلردیازپوکساید تداخلی به وجود نمی آید. خواهش میکنم سوالم را پاسخ دهید چون برام خیلی مهمه.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

اثر خواب آلودگی کلردیازپوکساید با مصرف هم زمان آمی تریپتیلین افزایش می یابد. اگر توسط پزشک برای شما تجویز شده قطعا با علم به این نکته تجویز صورت گرفته و با رعایت میزان دوز دارو قابل استفاده است.

ناشناس (1398/6/16)

سلام این قرص مال اعصابه یانه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/17)

بله. این دارو برای اعصاب تجویز می شود

ناشناس (1398/5/26)

سلام آیا مصرف این دارو در بیماری قلبی با ای اف۳۵ مضر نمی باشد؟

ناشناس (1398/4/29)

این کلردیازپکساید با مواد محرک چه تاثیراتی دارد

ناشناس (1398/4/25)

با سلام مدت ۵ سال بعلت درد شدید آرتروز مفصل و فمور گردن مفصل به داروی متادون۲۰ اعتیاد پیدا کردم ,در حال حاضر اصلا انگیزه زندگی ندارم و چندین بار فکرخودک ش ی به سرم زده روزی ۳۰ میل,,, راهی هست واسه ترک ,,, هر باز کمش میکنم حالم بد میشه عصبی و پرخاشگر و بعدش پشیمون.... کمکم کنید سپاس...

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/27)

لازم است در اسرع وقت به پزشک متخصص روانپزشک مراجعه کنید. تفکرات خودکشی جزء موارد اورژانس اعصاب و روان است.

ا (1398/4/8)

سلام.وقت بخیر.ایامصرف همزمان کلردیازپوکساید وفلوکسامین ضرر داره.

چنانچه در خصوص "کلردیازپوکساید" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو امگا3 شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info