سفکسیم

داروهای ضد باکتری

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

سفکسیم چیست؟
سفکسیم یک آنتی بیوتیک قوی می باشد که بر روی طیف وسیعی از میکروب ها موثر می باشد .این دارو جهت درمان کوتاه مدت عفونت های حاد باکتریایی مانند مجاری ادراری،عفونت قفسه ی سینه و عفونت های گوش و حلق تجویز می گردد.این دارو با مهار ساخت دیواره سلولی باکتری ها ،آنها را از بین می برد .
برخی از افرادی که به پنی سیلین ها حساسیت دارند ،ممکن است به این دارو نیز حساسیت داشته باشند .به همین دلیل پیش از شروع درمان در صورت حساسیت به هرگونه آنتی بیوتیک ،نام آن را به پزشک خود یادآوری نمایید.


پیش از شروع مصرف سفکسیم
_در صورت سابقه ی هرگونه حساسیت دارویی (خصوصا حساسیت به آنتی بیوتیک ها )و مشکلات کلیوی به پزشک خود اطلاع دهید.
_باا وجود اینکه تا کنون مصرف سفکسیم برای جنین مضر اعلام نشده ،در صورت بارداری،اقدام به بارداری یا شیردهی پزشک خودرا مطلع نمایید.
_از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.


نحوه ی مصرف سفکسیم
-آنتی بیوتیک ها را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کنید و دوره ی درمان را حتی اگر احساس بهبودی می کنید و علائمتان برطرف شده است کامل کنید زیرا در این زمان ممکن است هنوز باکتری بصورت کامل ریشه کن نشده باشد و این کار احتمال بروز مقاومت ميكروبی را افزایش می دهد.
مقاومت میکروبی یکی از مشکلات جهانی می باشد که با سرعت زیادی رو به افزایش است ودر صورتی که مصرف بی رویه و نامناسب آنتی بیوتیک ها در دنیا ادامه یابد با مشکلات تهدید کننده ی حیات مواجه خواهیم شد.زماني كه اين داروها بدون تجويزپزشك ،با مقدار نامناسب يا طول درمان نامناسب مصرف شوند،نه تنها اثرات مطلوب براي خود فرد ندارند بلكه منجر به عدم ريشه كن شدن باكتري هاي موجود در بدن آن فرد مي شوند و علاوه بر اين،باكتري هايي كه در معرض دارو قرار گرفته اند اما از بين نرفته اند، نسبت به اين دارو مقاومت پيدا مي كنند.اين مسأله منجر به ايجاد نسل جديد و مقاومي از ميكروب ها مي شود كه ديگر به سادگي به داروهاي آنتي بيوتيكي موجود ،پاسخ نمي دهند.
از آنجا كه عموماً عفونت ها مسری می باشند مصرف بي رويه ی آنتی بیوتیک ها نه تنها براي خود فرد بيمار بلكه براي ساير افراد جامعه نیز مشکل آفرین می باشد.
_مصرف این دارو معمولا در بزرگسالان و کودکان بالای ده سال ،۱ تا ۲ قرص یا (۲۰-۱۰میلی لیتر شربت) در روز میباشد.یعنی روزانه یک قرص یا روزانه یک قرص صبح و یک قرص عصر در ساعت مشخص برای شما تجویز میشود.
_مقدار مصرف دارو در کودکان کوچکتر با توجه به سن و وزن آنها توسط پزشک محاسبه می شود .در این موارد در هر نوبت مصرف دارو لازم است مقدار دارو را به دقت اندازه گیری نمایید و دقیقاً به اندازه ی تجویز شده به کودک بدهید.
_ دوره ی درمان با این دارو معمولا کوتاه می باشد و حداکثر ممکن است تا ۱۴ روز برای بیمار تجویز شود.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.
-در صورت فراموش كردن مصرف يك نوبت دارو بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد مگر آنكه زمان ياد آوري به نوبت مصرف بعدي دارو نزديك باشد.در اين شرايط نوبت فراموش شده را مصرف نكنيد و نوبت بعدي را در زمان خودش مصرف كنيد اما به هيچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نكنيد.
-این دارو به صورت قرص و کپسول خوراکی ۲۰۰ و ۴۰۰میلی گرم و سوسپانسیون خوراکی ۱۰۰میلی گرم موجود می باشد.


توصیه ها سفکسیم
-در برخی افراد با مصرف آنتی بیوتیک ها ضایعات قرمز همراه با خارش در دهان یا واژن ایجاد می شود.در صورت بروز این علائم به پزشک خود مراجعه نمایید.
-خانم ها در صورتی که از قرص های جلوگیری از بارداری همزمان با دوره ی درمانی سفکسیم استفاده می کنید، در صورت ابتلا به هر بیماری که همراه با اسهال و استفراغ که بیشتر از 24 ساعت طول بکشد باشد، لازم است از یک روش دیگر پیشگیری از بارداری(مانند کاندوم) جهت احتیاط همراه با قرص ضدبارداری استفاده نمایید.
_در صورتی که قصد عمل جراحی یا شروع درمان دارویی برای بیماری دیگر دارید،درمان گر خود را از مصرف این دارو مطلع نمایید زیرا سفکسیم می تواند برروی پاسخ برخی آزمایشات (مانند مقدار قند موجود در ادرار )موثر باشد.
-در صورت اقدام به هرگونه واكسيناسيون پزشك خود را از مصرف اين دارو مطلع نماييد.


عوارض شایع سفکسیم
_اسهال خفیف در ابتدای درمان از عوارض شایع سفکسیم می باشد که خود به خود برطرف می شود .در صورت وقوع آن مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید اما در صورت ادامه دار شدن اسهال بیشتر از ۲۴ ساعت و شدید تر شدن یا حاوی خون بودن آن به پزشک خود مراجعه کنید.
_احساس تهوع،درد شکمی و سوء هاضمه ممکن است در مدت درمان با این دارو ایجاد شود ،برای بهبود آن مصرف غذاهای سبک و ساده و مصرف دارو پس از وعده ی غذایی می تواند کمک کننده باشد
_سردرد عارضه ایست که ممکن است در اثر مصرف این دارو رخ دهد ،در این موقعیت آب به مقدار کافی در روز مصرف نمایید و از داروساز خود جهت انتخاب ضد درد مناسب مشاوره بگیرید.با این حال در صورتی که سردرد شدید و طولانی شد ،به پزشک مراجعه نمایید .
_مصرف این دارو ممکن است احساس سرگیجه ایجاد کند لذا تا از بین رفتن اثر دارو ،از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید.

عوارض خاص اما مهم
_در صورتی که علائم حساسیت دارویی از جمله ضایعات قرمز و خارش دار پوستی ،تنگی نفس،ورم صورت یا لبها مصرف دارو را قطع نموده و به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید.
-این دارو می تواند عوارض نادر اما مهمی داشته باشد که علی رغم اینکه احتمال وقوع آنها کم می باشد اما پیگیری و توجه به آنها بسیار مهم می باشد.لذا در صورت داشتن علائم سرفه همراه با گلودرد ،خشکی و التهاب چشم وبروز لکه های قرمز پوستی فوراًبه پزشک خود یا مرکز درمانی مراجعه کنید.
_در صورتی که ۲ تا۳ هفته پس از مصرف این دارو دچار اسهال آبکی ادامه دار شدید به پزشک خود مراجعه نمایید.


نگهداری
سوسپانسیون آماده شده ی دارو را حداکثر ۱۰تا۱۴روز در یخچال نگهداری نمایید.

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف سفکسیم

سفیکسیم در درمان عفونت های حاد ناشی از باکتری های حساس به این دارو مصرف می شود که شامل سوزاک، عفونت گوش میانی، فارنژیت، عفونت های بخش تحتانی دستگاه تنفس و عفونت های مجاری ادراری می شود.

مکانیسم اثر سفکسیم

مانند سایر آنتی بیوتیک های این دسته مانع از تشکیل دیواره سلولی در باکتری می شود. دیواره سلولی در باکتری باعث حفاظت سلول در مقابل عوامل محیطی می گردد و در صورتی که این دیواره بصورت کامل تشکیل نشود سلول باکتری در محیط آبکی با جذب آب می ترکد. سفکسیم در مرحله آخر تشکیل پپتیدوگلیکان جایگزین عوامل تشکیل دهنده پپتیدوگلیکان می شود و باعث تشکیل دیوار سلولی ناقص می گردد

فارماکوکینتیک سفکسیم

فقط 50 -40 در صد یک دوز خوراکی سفیکسیم به آهستگی جذب می شود. جذب این دارو در حضور غذا کاهش می یابد. اوج غلظت سرمی دارو 6-2 ساعت پس از مصرف خوراکی آن حاصل می شود. نیمه عمر پلاسمایی دارو 4-3 ساعت است که در عیب کار کلیه افزایش می یابد. متابولیسم این دارو مشخص نشده است . حدود 20 در صد از دارو به صورت تغییر نیافته از راه کلیه ها و 60 در صد دارو از راه های غیر کلیوی دفع می شود.

منع مصرف سفکسیم

در صورت وجود سابقه حساسیت به پنی سیلین ها ، سفالوسپورین ها یا پنی سیلامین یا ابتلای به پورفیری این دارو نباید مصرف شود .

عوارض جانبی سفکسیم

*
عوارض شایع (%10<):
گوارشی: اسهال
عوارض نسبتا شایع (%10-2):
گوارشی: درد شکمی، تهوع، سوء هاضمه، نفخ، مدفوع شل
عوارض نادر (%1>):
نارسایی حاد کلیوی، واکنش شبه آنافیلاکسی، آنژیوادم، کاندیدیاز، سرگیجه، تب دارویی، افزایش سطح ائوزینوفیل، اریتم مولتی فرم، ادم صورت، تب، سردرد، هپاتیت، افزایش بیلی روبین خون، افزایش BUN، افزایش کراتینین سرم، افزایش سطح سرمی آنزیم های ترانس آمیناز، یرقان، لکوپنی، نوتروپنی، افزایش زمان پروترومبین (PT)، خارش، کولیت با غشای کاذب، تشنج، واکنش شبه بیماری سرم، راش پوستی، سندرم استیونس جانسون، ترومبوسیتوپنی، نکروز توکسیک اپیدرمال، کهیر، واژینیت، استفراغ

تداخلات دارویی سفکسیم

*
مشخصات کلی تداخلات:
- تحت تاثیر تاخیر در تخلیه ی معده
- تغییر در فلور دستگاه گوارش
- تشدید اثرات ضد انعقاد
- کاهش اثرات باکتریوسیدی وابسته به رشد باکتری
- اختلال در پاسخ ایمنی در برابر عوامل باکتریایی

تداخلات رده X (پرهیز):
ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، واکسن وبا

افزایش اثرات داروها توسط سفیکسیم:
آمینوگلیکوزیدها، آنتاگونیست های ویتامین کا

افزایش اثرات سفیکسیم توسط داروها:
پروبنسید

کاهش اثرات داروها توسط سفیکسیم:
آمینوگلیکوزیدها، ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، واکسن ب.ث.ژ (ایمنی‌زا)، واکسن وبا، لاکتوباسیلوس و استریول، سدیم پیکوسولفات، واکسن حصبه

کاهش اثرات سفیکسیم توسط داروها:
تداخل قابل توجهی مشخص نشده است.

تداخل با غذا:
غذا جذب سفیکسیم را به تأخیر می‌اندازد.
راهکار: بدون ملاحظات غذایی مصرف شود.

هشدار ها سفکسیم

1- در صورت وجود سابقه حساسیت به پنی سیلین ها و عیب کار کلیه باید با احتیاط فراوان مصرف شود.
2- این دارو ممکن است موجب ایجاد پاسخ مثبت کاذب در آزمون کومبس یا قند ادرار شود.
3- این دارو ممکن است سبب بروز کولیت پسودوممبران شود.
4- در بیماران مبتلا به عیب کار کلیه، کاهش مقدار مصرف دارو ضروری است .

توصیه های دارویی سفکسیم

1- در صورت بروز اسهال شدید، قبل از مصرف هر گونه داروی ضد اسهال ، باید با پزشک مشورت شود.
2- در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف دارو به محض به یاد آوردن ، دارو را باید مصرف نمود . ولی اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، از مصرف نوبت فراموش شده باید خودداری شود و مقدار مصرف بعدی نیز دو برابر نگردد.

دارو های هم گروه سفکسیم

سفدی نیر سفدیتورن پیوکسیل سفوتاکسیم
سفپودوکسیم پروکستیل سفتازیدیم سفتی بوتن
سفتی زوکسیم سفتریاکسون سفتازیدیم+آویباکتام
گروه B

قابل استفاده در بارداری: با مطالعات حیوانی شواهدی دال بر خطرناک بودن این دارو مشاهده نشده است. مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
02419
03849
02115
07495
00226
07496
00227
00228
51971
51971

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص سفکسیم کوثر (ایراپراکس) 400 میلی گرم
قرص سفکسیم فارابی 400 میلی گرم
قرص سفیکسان 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم فارابی 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم تهران شیمی 200 میلی گرم
کپسول زاکسیم 200 میلی گرم
سوسپانسیون سفیکسیم پارس دارو 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم تهران شیمی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم فارابی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم لقمان 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم تهران شیمی 100 میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
کپسول سفکسیم فارابی 400 میلی گرم
کپسول سفکسیم ویستاپارس 400 میلی گرم
کپسول زاکسیم 400 میلی گرم
قرص سفیکسیم لقمان 200 میلی گرم
قرص لوپراکس 200 میلی گرم
کپسول سفیکسان 200 میلی گرم
سوسپانسیون لوپراکس 100 میلی گرم/5میلی لیتر 50 میلی لیتر
قرص سفکسیم مهبان دارو 400 میلی گرم
قرص لوپراکس 400 میلی گرم
کپسول سفیکسان 400 میلی گرم
سوسپانسیون سفیکسیم لقمان 100 میلی گرم/5میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون زاکسیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون زاکسیم 100میلی گرم/5میلی لیتر 100میلی لیتر
قرص سفکسیم تهران شیمی 400 میلی گرم
قرص زاکسیم 400 میلی گرم
قرص زاکسیم 200 میلی گرم
سوسپانسیون سفیکسان 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
قرص سفیکسیم کوثر(ایراپراکس) 200 میلی گرم
کپسول سفیکسیم فارابی 200 میلی گرم
سوسپانسیون سفیکسان 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون فارکسیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفیکسیژن 100 میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم پارس دارو 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
قرص سفیکسان 400 میلی گرم
قرص سفیکسی ژن 400 میلی گرم
قرص سفکسیم لقمان 400 میلی گرم
قرص سفکسیم پارس دارو 400 میلی گرم
سوسپانسیون لوپراکس 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
کپسول سفکسیم آفا شیمی 200میلی گرم-آفاکسیم
سوسپانسیون سفکسیم تسنیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
کپسول سفکسیم آفا شیمی 400میلی گرم-آفاکسیم
قرص سفکسیم آفا شیمی 400میلی گرم-آفاکسیم
سوسپانسیون سفکسیم کوثر(ایراپراکس) 100میلی گرم/5میلی لیتر 100میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم آفا شیمی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر-آفاکسیم
قرص سفکسیم آفا شیمی 200 میلی گرم-آفاکسیم
قرص سفکسیم کوثر 200 میلی گرم- ایراپراکس
سوسپانسیون سفکسیم آفا شیمی 50 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر-آفاکسیم
کپسول سفکسیم ویستاپارس 200 میلی گرم
پودر برای سوسپانسیون زیماکس 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون ایراپراکس 100میلی گرم/5میلی لیتر 50میلی لیتر
پدرام (1403/1/6)

با سلام برای بچه‌ی بین ۴ تا ۵ ماهه وقتی که سفکسیم ۱۰۰ رو مصرف میکنه بعدش سرفه‌هاش شروع میشه ایا این طبیعیه؟ به خاطر همین سرفه ها دارو رو قطع کردن و بهش ندادن ولی بعد چند روز بدتر شد با تجویز پزشک هم مصرف میکرد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1403/1/10)

اگر بیمار به سفیکسیم حساسیت دارد باید آنتی بیوتیک دیگری جایگزین آن شود. کلا قطع کردن دارو صحیح نیست

موسوی (1402/2/31)

سلام خسته نباشید چهار روز پیش نوزاد 5ماه نیمم رو بخاطرتب بردم متخصص اطفال گفت گلوش عفونت داره شربت سفیکسیم داد 12ساعت 3سی سی اسهال گرفت با دل درد شدید امروز هم حالش به هم خورد یه خلط مانند قهوه‌ای توش دیدم لازمه دوباره به دکتر مراجعه کنم؟؟

المامقدم (1402/2/20)

سلام من ۲۷ روزپیش دوپاهام باگازسوخت یکروزدرمیون اونارومیشورم وبعدمیرم دکترپانسمانشون میکنم الان دوروزه که یکی ازپاهام به اندازه کف دست عفونت کرده روی زخم کپسول سفکسیم گذاشتم بعدهم پمادزدم وپانسمانشون کردم ایرادی نداره؟لطفاجوابموبدین

دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/2/20)

سلام باید آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کنین. و بصورت موضعی پماد تتراسایکلین یا موپیروسین هم استفاده کنید.

زهرا کارگر (1402/1/2)

سلام دکتر به دلیل گلو درد و گرفتگی صدا برای من ۲۰ عدد کوآموکسی کلاو تجویز کرد که داروخانه فقط دوازده عدد به من داد تا هشت تای بعدی رو بعد از موجود شدن بگیرم. اما الان کوآموکسی موجود نبود و بهم ده تا سفکسیم ۴۰۰ دادن، گفتن دوازده ساعتی بخور آیا این روش مصرف درسته و بلافاصله بعد از اتمام اون ۱۲ تا کوآموکسی میتونم سفکسیم ۴۰۰ بخورم؟ باید ده عدد بخورم یا سه روز و شش عدد کافیه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/1/3)

صحیح نیست. باید دوره کوآموکسی کلاو را تکمیل کنید

گلی (1400/12/5)

سلام وقت بخیر، بعد از جراحی پروتز سینه آنتی‌بیوتیک‌های تجویزی کلیندامایسین ۳۰۰ و سیپروفلوکساسین ۵۰۰ بود به ترتیب هر۸ساعت دو عدد و هر ۱۲ ساعت یک عدد بعد از ۷روز بدلیل افزایش عفونت محل زخم نسخه تزریقی سفازولین و کلیندامایسین تجویز شد که چند ساعت بعد از تزریق دومین دوز آمپول‌ها در سرم، واکنش شدید پوستی، قرمزی و جوش ، سوزش و خارش شدید شروع شد که با آنتی‌هیستامین فروکش کرد، بعد از قطع آمپول‌ها دوباره قرص‌های قبلی رو ادامه دادن دکتر و باز هم علائم بیش از پیش ظاهر شد، کلیندامایسین هم حذف کردن، اما امروز بعد از مصرف سیپروفلوکساسین هم دوباره خارش ها و سوزش ها شروع شده، سفیکسیم میتونه جایگزین موقت باشه؟ چون عفونت تقریبا از بین رفته و زخم ها بسته شده، اگر سفیکسیم علائم آلرژی قبلی رو تشدید نمیکنه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/12/6)

عوارض حساسیت و آلرژی برای همه افراد یکسان نیست. تغییر آنتی بیوتیک فقط باید توسط پزشک انجام شود مخصوصا برای شرایط خاصی که شما دارید

رسول خادم (1400/11/24)

سلام دکتر ببخشید من پنج روز پیش تب و لرز کردم و رفتم دکتر ماینه کرد و واسم سفکسیم400هر12ساعت یکی تجویز کردن سرم و آمپول هم نوشت دهانم ریخته بیرون لبم تبخال زده زبانم زخمی زخمی شده لثه هام آبله آبله ریز زده که نمیتونم غذا بخورم میخواستم بدونم عوارض این قرصه یا مقدار مصرف زیاد بوده حقیقتش ترسیدم ازامشب روزی یه دونه میخورم ادامه بدم یا نه؟ ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)

احتمالا در اثر بیماری، ایمنی بدن کاهش یافته است. سفکسیم را روزی یک عدد ادامه دهید

سحر موسوی (1400/2/28)

سلام جناب دکتر خسته نباشید ماه 4بارداری هستم بنده کشت اردار دادم عفونت ادراری داشتم سفکسیم و آزیترومایسین مصرف کردم خوب نشد دستشویی رفتنم مجددا تکرار آزمایش دکتر برام نوشت این سری هم عفونت ادراری داشتم سفکسیم نوشت برام نوشت دو شنبه که میخورم بدتر شده دستشویی رفتنم شده دقیقه ای

مرادی (1400/2/9)

سلام من ازمایش دادم و نشون داد عفونت شدید ادراری دارم بهم تو بیمارستان سفتریاکسون زدن با سرم که دیدن حساسیت دارم و قطع کردن و دکتر برام سفیکسیم ۴۰۰نوشته هر دوازده ساعت ۱دونه بخورم میخام ببینم این مشکلی ایجاد نمیکنه ترسیدم بخورم ؟

نرگس بهزادی (1400/2/2)

سلام آقای دکتر. من مرتب عفونت ادراری شدید می گیرم. قرص سفیکسیم 400 یک بسته مصرف میکنم. ولی بعد از حدود چهل روز باز بیمار میشم. به نظرتون چه کار کنم؟

ناشناس (1400/1/31)

با عرض سلام دخترم ۵ سالشه ،۱۵ کیلو گلو درد وتب داشت بردم دکتر سفکسیم ۱۰۰ داد و گفت ۱۲ ساعتی دو ونیم سی سی به نظر شما براش کافیه یا کمه ؟ ممنون از پاسخگوییتون

مهسا (1400/1/21)

برای عفونت شدید مجاری ادارارسفکسیم 400روزی دوبار دکتر برام همراه با مترونیدلزول تجویز کردن و استفاده کردم ولی کامل خوب نشدم ولی خیبلی بهترم آیا ادامه بدم یا نه

جمال حیدری (1400/1/20)

سلام.دکتور چندسال سمت چپ رود بهم ریخته و صدا میده. و نفخ. شدید دارم .جدیدنان خلط ژله ازم خارج میشه زمان مدفوع .قرص مترونیدازول500به مدت دوهفته مصرف کردم کم شد وقتی قرص قطع کردم دوباره این حلت برگشت.لطفان راهنمای کنید.تشکر

اسماعیل ز (1400/1/8)

سلام من عفونت دندان دارم آیا خوردن قرص سفیکسیم 400 کمکی به رفع عفونت میکنه ؟

مینا (1400/1/1)

سلام آقای دکتر ضمن تبریک سال نو من خواهرم الان ۵ روزه که با درد پشت کلیه و کمی ورم و درد زیر شکم و سوزش ادرار همراه با بوی بد و رنگ زرد همراه است.. با مشورت یکی از دوستام که قبلا دچار عفونت شدید مثانه شده بود امروز یک عدد قرص سفیکسیم۴۰۰ مصرف کرد و الان کمی سردرد و خیلی احساس سرما و لرز داره میخواستم بدونم این میتونه خطرناک باشه؟ عاجزانه تقاضا دارم جوابمو بدین.. خواهرم ۳۴ سالشه و اضافه وزن داره.. ممنون میشم جوابمو بدین

علی شریفی (1399/12/25)

با سلام آقای دکتر من سه روزه رنگ ادرارم خیلی زرد است و حالت تهوع هم دارم و کمی هم سردرد اشتها هم ندارم. امروز سفکسیم ۴۰۰ خوردم

قیام الدین (1399/12/16)

سلام داروی سفکسیم برای میکروب فایده دارد یا خیر

هلیا (1399/12/10)

سلام من کرونا گرفتم و عفونت خون هم دارمم سفکسیم داد دکتر خواستمم ببینم واسه عفونت خون موثر هست یا نههه

وحید (1399/12/9)

سلام آقای دکتر آیا سفیکسیم اثر منفی بر وارفارین دارد یا اثر مثبت بعبارت دیگرINR افزایش می یابد یا کاهش. باسپاس از جنابعالی

پریسا (1399/12/8)

سلام وقت بخیر،من سردردشدیددارم دکتربهم قرص سفیکسیم۴۰۰دادن،من معدم خیلی ب داروحساسه،قبلازخم معده هم داشتم،میخواستم بدونم این قرص باعث دردمعده میشه یا ن؟؟ممنونم☘💜

محمد رحمتی (1399/12/7)

سلام آقای دکتر وقت بخیر، من دوماهه سوزش ادرار و تکرر ادرار دارم به دکتر مراجعه کردم و بعد از آزمایش و سونوگرافی بهم گفت که التهاب مثانه دارم و برام سفکسیم و باکلوفن تجویز کرد ده روز استفاده کردم و بطور چشمگیری خوب شدم بعد ده روز که قرصام تموم شد رفتم دکتر و بجای سفکسیم دوتا قرص دیگه برام نوشت گفت که باید بیست روز بخورم الان ده روز گذشته ولی من هرروز دارم بدتر میشم میخواستم نظرتونو بدونم، باتشکر♡

رضایی (1399/12/2)

سلام مشکل تورم و زخم مقعد داشتم.دکتر 20 عدد سفیکسیم تجویز کرد. فعلا 8 عدد خوردم ولی اسهال و درد شکم و دل پیچه آزارم میده.چکار کنم؟

قاسم علی ستاری (1399/11/30)

سلام آقای دکتر من حدودا3ماه پیش عمل مثانه کردم الان هم امپول ب ث ژ میزنم ازامپولها دوتا مونده بعد از زدن امپول خیلی درد دارم مخواستم بدونم سفکسیم بخورم؟

حدیث صارمی (1399/11/24)

با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید آقای دکتر من یه بار سرما خوردم و بعد ۶تا آفا کلاو و آموکسیلین مصرف کردم و بعد کل بدنم بجز صورتم ضایعات خارش داری رو مشاهده کردم که به دکتر مراجعه کردم و بعد از تموم شدن دوره ی قرصام من دوباره سرما خوردم و بعد از اون ۴ تا سفکسیم مصرف کردم و دوباره همون طوری اما به شدت کمتر و ورم کردن لبهام شدم به نظر شما از اینه و نیازه دوباره به دکتر مراجعه کنم

حدیث (1399/11/23)

سلام وقت بخیر ببخشید من یک بار سرما خوردم و ۶ تا آموکسیلین و آفا کلاو خوردم و بعد دیدم که کل بدنم به جز صورتم ضایعات خارش داری شد و من به دکتر مراجعه کردم بعد دکتر بهم چند تا قرص سیتریزین و هورمون بهم داد و بعد از اون دوره دوباره سرما خوردم و بعد ۴ تا قرص سفکسیم خوردم و دوباره اونطوری شدم و لبم هم ورم کرد و الآن دچند هفتست که اینجوریم نیازه دوباره به دکتر مرا جعه کنم ممنون میشم اگه جوابمو بدین

علی (1399/11/22)

سلام اقای دکتر .... من پدرم قبلا سابقه پروستات داشته وعمل کرده وخوب شده الان الت ورم زیادکرده وبیضه هاهم ورم دارن ومجاری خیلی تنگ ودرداوربراش هسته ودرضمن زیربیضه هاهم زخم شده ..بنظرشماماباید چکاری انجام دهیم ودر ضمن درحال حاظر سندوصل میکنیم ..نولاتان ۱۴..ممنون میشم اگه جواب من روبدید

مهدیه (1399/11/20)

آیا مصرف سفکسیم ومترونیدازول در یک روز باهم تداخل دارویی دارد؟

جعفر (1399/11/14)

سلام چندساله زیر نافم درد ودلپیچه دارم موقع ادرار فشار زیادی به مثانم میاد که باید سریع تخلیه بشم وگرنه کنترلم خارج میشه همیشه اسهالم مقعدم سوزش و رطوبت داره پهلوهام از دو طرف میسوزه درد شدید سوزش از دو طرف کشاله ران دارم درد شدید پشت لگن وپاهام داره معاینه پزشک رفتم فتق نبودم رودهام صداداره چند روزه سفیکسیم 400خوردم سوزش پهلوهام هست ولی درد کمر وفشار به مثانم کمتر شده علت چیه ممنون از راهنماییتون

نازگل (1399/11/11)

سلام، من بیش از یه ماهه یه لوزه هام متورمه و روی یک طرفش یه دونه سفیده که برداشته هم نمیشه، چند روز پیش گوش درد گرفتم و خودش خوب شد اما همچنان کمی حالت سرماخوردگی دارم و گوشهام کیپه، و یهو دلپیچه و تهوع میگیرم و خودش رفع میشه، تب ندارم، دانه ای روی بدنم نزده، اما بین دو تا از دنده هام یهو درد و سوزش ایجاد میشه و بعد مدتی خوب میشه. آبریزش بینی و عطسه و سرفه و… هم ندارم. الان سه روزه سفکسیم ۴۰۰ روزی یه عدد میخورم. میخواستم بدونم تشخیص شما چیه؟ و اینکه ممکنه زونا باشه؟ آنتی بیوتیک رو ادامه بدم؟

علی (1399/11/6)

سلام من گوشم عفونت داره البته خشک میشه ولی بعضی وقت ها شروع میشه که دارو سفیکسیم ۴۰۰خوردم ولی نمیدونم از دارویه یا چیزه دیگه دزبانم .لب هام گلوم حالتی مثل تاول زخم میشه و رو بیضه هام هم همینجور میتونه از این دارو باشه یا راهنمایی کنید چه دکتری برم لا اقا

سمی .ق (1399/11/4)

سلام دکتر من به دلیل آلرژی به رطوبت هوا (شمال زندگی میکنم) دائما دچار آلرژی هستم و بعد از هر مریضی تا مدتها سرفه هام قطع نمیشه و همرا با خلط و خارش هست دکترای زیادی مراجعه کردم ولی یک دکتر در تهران بهم گفتن که برونشیت داری و سفیکسیم و لوراتادین تجویز کردن ،ماه قبل مریض شدم و الان ادامه داره سرفه ها و خلط ، دکتر بهم اسکن داد که خوب بود و مونته لوکاست دادن ولی اصلا اثری نداشت چند شبی هست استفاده نمیکنم میتونم سفیکسیم و لوراتادین رو مصرف کنم چون واقعا برام موثر بوده و الان به اون دکتر تهران دسترسی ندارم

بیاتی (1399/11/3)

سلام ،خسته نباشیدـدختر من ۳سالش هست با وزن ۸کیلو ،دکتر بهش پاراکید ۱‌سی سی هر ۴ساعت و لوپراکس۱۰۰،به میزان ۲سی سی هر ۱۲ساعت تجویز کردند الان یک هفته از دادن دارو گذشته ولی همچنان گاهی ابریزش بینی و اشک ریزش داره من باید دارو را تا چه زمانی ادامه بدم ،و آیا لازمه که مجدد توسط پزشک برسی بشه،لطفا راهنمایی بفرمایید

ناشناس (1399/11/1)

سلام آقای دکتر من هر چند وقتی بعد از عادت ماهانه عفونت واژن شدید میشه میتونم سفکسیم 400 استفاده کنم ؟ یا اگه قرص دیگه بهم معرفی کنی

farideh (1399/10/30)

سلام من مدت طولانی هست ک عفونت ادرار دارم و با مصرف مترو درمان نشده بنظرتون سفکسیم 400میتونه موثر باشه؟و نحوه مصرف چطور باشه و البته میخوام بدونم با سیپترون کامپاند تداخلی نداره ؟ ممنون از توجهتون

زهرا رهنما (1399/10/28)

سلام من 20 سالمه چند وقتی هست که پشت گلوم خلط جمع میشه و از گوشم هم ترشحاتی خارج میشه قبلا هم گوشم درد گرفته بود و دچار عفونت شده بودم به پزشک مراجعه کردم وبهم سفکسیم 400 داد آیا دوباره باید سفکسیم مصرف کنم؟ چه مقدار و برای چند روز؟

فاطمه (1399/10/28)

سلام التماستون میکنم جواب منم بدین من سال پیش سرما خوردم و دو دوز از آزیترومایسین ۲۵۰ که خوردم دو ساعت بعدش دلدرد فجیع گرفتم که بعد یک ساعت با خوردن عرق نعنا خوب میشد به جاش سفیکسیم رو جایگزین کردم و متاسفانه کار احمقانه ایی که کردم دو ورق سفیکسیم ۴۰۰رو هر ۶ ساعت یکبار خوردم و فکر میکردم که زود خوبم میکنه بعد یک هفته من کهیر زدم یک تکه و خارش شدید که دوتا امپول دکتر زد و و شربت ستیریزین یک ماه مثل خط های نازک کهیر میومد و میرفت ۲۰دقیقه یکبار تا یکماه طول کشید تا خوبشدم ازونجا که به پنیسیلین هم حساسیت داشتم نمیدونم الان به سفیکسیم حساسیت داشتم یا مصرف بیش از حد باعث شد الان یه جراحی دارم و واقعا موندم که چه انتی بیوتیکی مصرف کنم دیگه واقعا وحشت دارم میترسم تورو به خدا کمکم کنین من موندم اگه آزیترومایسین و که دوساعت بعدش دلدرد میگیرم بخورم مشکلی نداره یا خطرناکه و مشکل کبدی میاره؟؟؟؟ چی جایگزین کنم؟؟؟ آیا اِریترومایسین هم حساسیت زایی شدید داره دلدرد میاره؟؟؟

سحر فضلی (1399/10/12)

سلام من 13 سال پیش دندان ام عصب کشی کردم اما الان عفونت کرده دکتربهم گفته سفکسیم مصرف کنم هر 12 ساعت یک عدد الان یک هفته است دارم مصرف می کنم درد دندونم بهتر شده الان چه جوری مصرف کنم

باران،،، (1399/10/8)

سلام، وقت بخیر... من حدود 2الی 3هفته دندون درد داشتم و هیچ مسکنی آرومش نمی‌کرد و بهم سفیکسیم 400 معرفی کردن و از وقتی ک شروع کردم ب مصرف قرص مدفوعم خلط آور و الان 2روزه تو خلط مدفوعم خون وجود داره میخواستم بدونم علت از چیست؟ ممنون میشم جواب بدین

احمدی (1399/10/5)

با سلام ایا قرص سفکسیم یا کو اموکسی کلاو می تونه باعث لک بینی بشه . ممنون از زحمات شما

سجاد (1399/10/5)

س خسته نباشید من چهار روزه دندونمو عصب کشی وبعد پر کردم حالا خیلی درد می‌کنه بهم گفتن که سفکسیم 400بخورم به نظر شما از چیه دردش شروع کنم قرصو یا نه

مبین دانیالی (1399/9/28)

سلام ببخشید دکتر من شربت سفیکسیم ۱۰۰بعد از پنج ساعت اشتباهی به بچم دادم باوزن ۱۷کیلوو جهارساله آیا اشکالی دارد

عطیه صالح (1399/9/20)

میبخشید بار اول که سفکسیم خوردم دکتر۲۲ روز سفکسیم صبح و شب با دوز ۴۰۰ به من داده بود ضمنا شبی که دندانم را با آمالگام پر کردم حساسیت شروع شد آمالگام را خارج کرده ام قطع نشد بعدا در دفعه دوم مطمعن شدم از چرک خشکن بوده

عطیه صالح (1399/9/20)

با سلام وادب من یک بار بر اثر خوردن سفکسیم خارش و حساسیت شدید پوستی زیاد داشتم و ادامه داشت یک دوره سیتریزین مصرف کردم خوب نشد بعدتلفست و بعد لوراتادین هنوز خوب نشده بودم وشش ماه این دوره را تحمل مینمودم که دچار عفونت سینه شدم و با اینکه به پزشک گفتم به سفکسیم حساسیت دارم کلرازاکسسین داد و بعددوباره خارشهای شدید از اول شروع شد پزشک دگزا زد وسیتریزین دادو هنوز من در این عذاب هستم من بچه نوزاد شیرده هم دارم و واقعا کلافه شدم از شما راهنمایی میخواهم تمام تنم کهیر میزند

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/9/20)

در صورت حساسیت به یک دارو نباید مصرف شود. مصرف مایعات اثر عوارض دارو را کاهش می دهد

زهرا (1399/9/16)

با سلام و عرض ادب مادرم بطور سهوی بل خوردن یک قاشق غذای داغ، الان احساس سوزش و ناراحتی از قسمت گلو و پایین تر یعنی مری دارن. به پزشک که زنگ زدیم تجویز یک هفته ای قرص سفیکسیم برای پیشگیری از عفونت کردن. با توجه به اینکه مادرم مشکل اسید معده دارن،شما خوردن سفیکسیم رو صلاح میدونید؟

پروین عباسزاوه (1399/9/7)

سلام من مدتی سفکسیم ۴۰۰ استفاده می کنم بعد چند روز بدنم کهیر زد و خس خس سینه دارم حالا باید چیکار کنم؟؟لطفا راهنماییم کنید

راضیه (1399/9/6)

سلام. من دچار مشکل انگشت ماشه ای برای انگشت شست شدم. دکتر برای تاندون تزریق انجام دادند ولی من چون دستم را روبه پایین نگه داشتم، دچار عفونت شد و درد شدیدی داشت. دکتر قرص سفیکسیم 400 تجویز کردن برای 10 روز، اما بعد اتمام قرص ها هنوز عفونت و درد باقی مانده، به نظر شما باید دوباره قرص خریده و مصرف کنم؟

احمد امینی (1399/8/28)

سلام وقت بخیر من حدود 12ساله ابریزش بینی و سردد و گرفتگی صدا دارم داروهای مثل سیتریزین و...مصرف می کنم وقتی دوره تموم میشه دوباره شروع میشه عکس گرفتم گفتن عفونت سینوس دارم ولی با هیچ دارویی کامل خوب نمیشم میتونم از سفیکسیم استفاده کنم؟

میلاد مهردادیان (1399/8/8)

سلام.۶روز که گلو درد شدید دارم طوری هست که آب دهنم بادرد قورت میدم آیا سفیکسیم ۴۰۰کمک میکنه؟

محمد شجاع (1399/8/1)

با سلام و عرض خسته نباشید آیا سفکسیم تو عفونت های پوستی موثره؟ من چند ماه پیش مشکل خارش پیدا کردم به طوری که شبا قبل خواب کل بدنم دچارش میشد مخصوصا صورتم بدوت اینکه جاییم قرمز بشه یا کهیری چیزی ببنده

ژاله عباس زاده (1399/7/25)

سلام ببخشید دندان من عفونت کرده دکتر داروخانه برام سفیکسیم ۴۰۰داده میتونم اونو استفاده کنم ممنون

تینا (1399/7/10)

سلام وقت بخیر.به علت عفونت سینوس هام اخیرا سردردهای زیادی دارم دوسال قبل جهت درمان سینوزیت دکتر برام سفکسیم تجویز کردن الان میتونم مصرف سفکسیم رو شروع کنم؟البته اگه میشه دوز وزمان مصرف روهم لطف کنید.سپاس

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/7/10)

سلام، خیر به هیچ وجه. هیچ وقت بدلیل وجود علائم در ظاهر مشابه نباید سر خود دارو قبلی استفاده نمود، به خصوص آنتی بیوتیک ها که بحث مقاومت میکروبی فرد و جامعه در ارتباط آن ها بسیار جدی و خطرناک است. حتماً حضوری به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود.

زهره غلامی (1399/7/10)

سلام.من یکهفته س سرماخوردم بدلیل اینکه بعد دوش باد کولر بهم خورد. دکتر سفکسیم داد ازمایش خون گرفت ۲ واحد خونم عفونت داشت .سفکسیم ۴۰۰ تجویز شده . هر ۲۴ ساعت ۱ دونه خوردم. تا الان ۳تا خوردم ولی بشدت سردردو تهوع گرفتم به دارو حساسم. قبلا یبار خوردمش تهوع گرفتم.الان چکار کنم؟ چیو جایگزینش کنم؟ ممنون۱۰ تا دونه سفکسیم دکتر تجویز کرده کلا.متشکرملطفا پاسخ بدید.

یونس محمدی (1399/7/7)

سلام.خسته نباشید.دکتر من چندرچز دندونتم درد داشت ولی متوجه شدم که درد از گوشمه که به دندونام میزنه.به مدت چهاروز سفیکسیم 400 خورد. ولی زیاد تغییری نکردم.ایا ادامه بدم.جواب میده?

عباس (1399/7/6)

سلام خسته نباشید. من حدود شیش روزه سفکسیم 400 مصرف میکنم از ابتدا اسهالم شروع شد و امرور روز ششم داخل اسهال لخته خون بود مصرف رو قطع کنم؟ اگر به پزشک مراجعه نکنم خودش خوب نمیشه؟

ساناز (1399/7/2)

سلام، ببخشید من پزشک عمونی آزمایشم رو دید گفت عفونت ادراری داری و برام سفکسیم ۴۰۰ نوشت با اینکه کشت ادرارم منفی بود و به پزشک متخصص که نشون دادم گفتن نه عفونت ندارید مهم کشت ادرار هست که منفی هست، بدلیل اینکه قصد بارداری دارم یکم حساس شدم قرص رو مصرف کردم الان ۵ روزه استفاده کردم میتونم مصرفش رو قطع کنم ببخشید که خیلی راحت صحبت میکنم چون الان تو بازه ی تخمک گذاری هستم

مریم (1399/6/31)

سلام من سنگ حالب داشتم تی یو ال شدم از یک هفته قبل تی یو ال سفیکسیم میخوردم یک هفته بعد عمل هم به علت داشتن لوله دابل جی سفیکسیم خوردم حالا بعد از خارج کردن دبل جی بعد یک هفته باز دکتر گفته باید سفیکسیم بخورم میل به غذا ندارم و دائم تهوع دارم دیگه احساس ضعف تو بدنم میکنم ۳ هفتس اینطوریم چیکار کنم به نظرتون به خاطر مصرف زیاد سفیکسیمه ایا قطعش کنم

زینب فروتن (1399/6/16)

سلام خسته نباشید.من در هفته ۱۰ بارداری هستم فیبروم هم دارم .به دکتر حلق وگوش مراجعه کردم برام سفسکیم ۴۰۰ روز اول هر ۱۲ ساعت ۱ عدد وروزهای بعدی هر روز ۱ عدد ،به مدت ۷ روز تجویز کردن.از پزشک زنان پرسیدم گفتن منع مصرف نداره.حالا سوال من از جنابعالی اینکه طبق دستور پزشک حلق وبینی مصرف کنم یا همون روزی ۱ دونه.ممنون

بهار (1399/6/13)

با سلام و عرض ادب خدمت شما و ممنون از باسخ گویی تون...من حدودا از هفت سال پیش سوزش ادرار گرفتم بعد از اولین زایمان و احتمالا از زایمان و ابزارش بوده چون سزارین بودم...با مصرف قرص مترونیدازول و سفکسیم خوب میشم به صورت دوره ای هست..‌و بعداز اتمام دارو باز سوزش میگیرم... الان بعداز زایمان دوم که هفت ماه است دوباره شروع شده و خیلی آزار دهنده است

مهمان (1399/6/9)

سلام میشه قرص سفیکسیم رو به افراد مسن با فشار خون بالا داد؟

علی (1399/6/8)

من دو روزه گلودرد دارم یعنی ملتهب شده با کمی چرک سفید , دیروز یه قرص سفیکسیم400 خوردم یکی هم امروز(بفاصله 12ساعت) ولی فرقی نکرد قرمز شده و چرک هنوز هست ,چیکار کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/6/8)

سفکیسم مسکن نیست که فورا اثر کند. اصولا مصرف آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک کاملا اشتباه است. اکنون که مصرف این دارو را شروع کرده اید دوره درمان را کامل کنید و یک هفته روزی یک عدد ادامه دهید. از این به بعد بدون تجویز پزشک آنتی بیوتیک استفاده نکنید

Shishi (1399/6/7)

خسته نباشید من سینوزیت دارم حدود6ساله خلط فراوان گاهی اوقات سردرد وحداقل ماهی یک بارگلودرد به مدت ده روزم بویاییم رو ازدست دادم درضمن روی گونه هام جوش چرکی میزنم بخاطرعفونت چون ریفلکس معده دارم اموکسی کلاو وازیترومایسین که میخورم بلافاصله تهوع واستفراغ میگیرم ولی به سفکسیم حساسیتی ندارم والان هم 4روزه برای سینوزیتم مصرف میکنم سوالم اینه که سفکسیم برای سینوزیت موثره؟

علی 22 (1399/5/29)

سلام ببخشید بنده قبلاً دچار عفونت شدم و دکترم اسپکتینومایسین و ازیترو و پراکسی نوشت و بعد ی سال دوباره دچار همون عارضه شدم آخر ادرارم چرک میاد و درد در بیضه ها دارم و رفتم دکتر دو تا آمپول سفازولین یک گرم داخل رگ و افلوکساسین و سفیکسیم 400داده تا یک هفته بنظرتون تا چند روز مصرف کنم در صورت اتمام سفیکسیم و افلوکساسین ادامه بدم

لیلا سیفی (1399/5/18)

سلام آقای دکتر ببخشید من حدود ۴۰ روز پیش مبتلا به کرونا بودم به لطف خدا درست شدم بعد از ۲ هفته به سختی الان بدنم خیلی ضعیف شده ۲ روز پیش بیرون همچین باد شدید زد که من همونجا دچار گوش درد و سردرد گلو درد شدم پیشنهاد شما چیست البته اسهال هم گرفتم ایا دوباره کرونا فعال شده یا عفونت کرده قرص سفیکسیم بخورم بهتر میشوم یا خیر

فرزاد (1399/5/9)

سلام الان چند هفتس که لوزه سمت چپم ورم داره البته لوزه سمت راستمم ورم داره اما کمه امروز پیش دکتر متخصص داخلی رفتم برای من سفیکسیم۴۰۰ گذاشتن میخواستم بدونم تاثیری دردرمان التهاب لوزه داره یا نه؟ ممنون

رسول زندی (1399/5/9)

سلام جناب دکتر ، چهل ساله هستم، التهاب شدید پروستات دارم، همراه با خونریزی ، سوزش و تکرر ادرار ، کراتینین 1/6 ، و علائم عفونت مزمن مجاری ادراری ، با وضعیت قرمز کرونایی شهر محل سکونت امکان مراجعه به متخصص وجود نداره ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

علی قربان (1399/5/8)

با سلام .بنده سوزش بسیار شدید مجاری ادراری ( سر آلت ) دارم که باعثش ورود اتفاقی کف صابون به ناحیه ی مربوطه است . که با مراجعه به دکتر برام داروی فنزاپریدون ۱۰۰ و سیپرو فلوکساسین نوشتند . با توجه به تجربیات قبلی بنده به سیپرو حساسیت دارم . الان میشه این دارو رو با سفکسیم ۴۰۰ جایگذین کنم ؟ و یا در خصوص درمان چه پیشنهادی را میتوانید بدهید . خیلی متشکرم

فاطمه (1399/4/25)

۴ روزه که از سفکسیم ۴۰۰ و مترونیدازول جهت درمان سیوزیت استفاده می کنم در دوره درمان سردرد شدید، التهاب صورت و روز چهارم ادم و گلودرد پیدا کردم که باعث نگرانی من شده احساس می کنم از عارضه سفکسیم است دارو رو قطع کنم یا نه

عطیه صالح (1399/4/25)

سلام داروی سفکسیم به مدت ۲۲ روز صبح وشب خوردم بعدش الان یک ماهه تنم تاول میزنه بچه شیر میدم داروی سیتریزیتن و هیدروکسیزین خوردم خوب نشدم

مهران (1399/4/21)

با سلام. سیفیکسیم 400 برای مشکل عفونت باکتریایی روده موثره ؟ یعنی میشه جهت مشکلات دستگاه گوارش بجای مترونیدازول استفاده بشه؟ ممنون میشم از پاسختون.

دلشاد محمدی (1399/4/21)

سلام عزیز خسته نباشید من بشدت عفونت ادراری دارم همراه درد التهاب سوزش قبلا هم داشتم ولی خوب نمیشم الان گفتن سفکسیم مصرف کنم ایا جواب میده؟باید چکار کنم

مینا (1399/4/19)

سلام ببخشید من بخاطر درد زیر بغل و سینه سمت چپ به پزشک مراجعه کردم،بعد از سونوگرافی فرمودند که لنف نود در این نواحی تحریک شده و برام قرص سفیکسیم 400 بمدت 2 ماه نوشتند.با مراجعه دوباره و بعد از سونوگرافی مجدد فرمودند که نسبتا بهبود یافته ولی واسه 2 ماه دیگه هم باید مصرف کنید ودیگه لازم نیست مراجعه کنید.ولی در طول 5 ماه بعد از اتمام دوره درمان بعضی مواقع زیر بغل سمت چپ التهاب و احساس درد دارم.البته این التهاب و احساس درد همیشگی نیست.لطفا راهنمایی کنید.

یوسف حسنی (1399/4/17)

باسلام 40سال سن دارم آزمایش مدفوع دادم عفونت داشت دکتر 10قرص نوشته هر12ساعت یک عدد ولی من هنگام مراجعه به دکتر قرص آموکسی کلاو مصرف می کردم حالا آموکسی کلاو تمام شد می تونم سفیکسیم 400شروع کنم باتشکر

محمد جوزی (1399/4/16)

سلام بنده سنگ کلیه 2.5میلیمتر دارم و التهاب پروستات (حجم افزایش یافته در سونوگرافی )قرص سفاکسیم میخورم ایا عفونت میتواند به بیضه ها سرایت کند

نفس (1399/4/3)

با سلام و خسته نباشید! من حدود ۱ ماه تب و لرز داشتم تو پریودم اما فک کردم گذراس تا اینکه پریودم تموم شد درد صدید پهلوهامو داشتم بعدش زیر دلم شدیدا تیر کشید و خوب شد! حالا باز مکرر درد پهلو دارم.تا اینکه ۱ ورقه سفیکسیم خوردم با ۱ ورقه مترونیدازل! تموم شد الان تب دارم و احساس کرختی پهلوااااام. تبمو چک کردم ۳۶و۸ بود ! سونو کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم کلیه هام سالم تخمدان سالم مثانه هم سالم.! بنظرتون مشکل کجاس؟ ورزش بدنسازی هم انجام میدم! قند و چربیمم نرماله کلا ازمایش خونمم مشکل نداشت.واقعا نمیفهمم چمه اذیت میشم!

هخامنش ارپتاهی (1399/4/1)

سلام دکتر من ی بچه سه ساله دارم که حدودا 4 ساعت پیش یک سوم یک شیشه شربت سفکسیم خورده یا خطری دارد با نه؟ با تشکر

زهره مرادی (1399/3/30)

سلام من عفونت داشتم رفتم دکتر قرص مترومیدازول ازیترماسین ۲۵۰ وسفکسیم ۴۰۰ برام نوشت ایا اینا با هم میخورم مشکلی ندارد

سامان (1399/3/26)

سلام من یک گزیدگی دردناک روی ساق پا داشتم که دورتادور محل دچار اسپاسم و سفتی عضلات بود و دردی شبیه کوفتگی شدید داشت.بعد از شش روز به پزشک مراجعه کردم گفتند الودگی و عفونت داشته و سفکسیم ۴۰۰ تجویز کردند.باتوجه به اینکه محل گزیدگی درحال بهبود هست آیا ل ومی به مصرف قرص هست و اصولا تاثیرگذار هست یا خیر

سهیلا (1399/3/25)

سلام من بعد از سرماخوردگی که بدون دارو گذراندونم خلط موند تو گلوم الان بعد یک ماه رفتم دکتر و چون به سفکسیم و آزیترومایسین حساسیت دارم دکتر بهم آموکسی کلاو داد که با اون هم کهیر زدم میخوام بدونم قطع کنم؟! کلا ۳ تا ازش خوردم و هنوز خلط دارم، و البته دکتر گفتن برام آموکسی سیلین فایده ای نداره.

کریمی (1399/3/24)

با سلام من یک هفته هست که به دستور پزشک مترونیدازول مصرف میکنم امروز به دلیل گلو درد سفکسیم 400 هم همراهش خوردم الان به شدت بی حال وحالت گیجی وسنگینی سر وبی حالی دارم ممکن هست به خاطر مصرف همزمان این دو دارو باشه؟؟؟

کریمی (1399/3/24)

با سلام من یک هفته هست که به دستور پزشک مترونیدازول مصرف میکنم امروز به دلیل گلو درد سفکسیم 400 هم همراهش خوردم الان به شدت بی حال وحالت گیجی وسنگینی سر وبی حالی دارم ایا ممکن هست از تداخل این دو دارو باهم باشه؟

....... (1399/3/23)

سلام ببخشید من معده و شکمم یک بار پیچ می خوره و یک بار ول میده رفتم دکتر به من سفکسیم و دیسیکلمین داد الان یکی از غوارض سفکسیم دل درد و شکم درد هستش الان باید شفکسیم رو بخورم یا نه ؟

رضاغیبى (1399/3/18)

سلام من عفونت شدید دندان دارم به حدى که صورتم ورم کرده شبها احساس لرز دارم و عرق هم میکنم خیلى هم احساس خستگى و بدن درد میکنم آموکسیسلین مصرف میکنم ورم صورتم کمتر شده ولى هنوز احساس خستگى،لرز و کوفتگى دارم میتونم بجاى آموکسیسیلین از سفیکسیم استفاده کنم ، اگر نمیتونم داروى جایگزین که قوى تر از آموکسیسیلین باشه چى استفاده کنم

نازگل (1399/3/15)

سلام وقت بخیر من به دلیل عفونت ادراری ٣-٤ روز هست سفکسیم ٤٠٠ میخورم اما الان گلوم هم چرک کرده و درد به کلیه ام هم رسیده تکرر ادرار هم دارم و ادرارم بی رنگ شده، آیا دارو را ادامه بدم یا نیاز هست تغییر کنه؟ ١٠ تا سفیکسیم کافی است؟

محمد رضا قمی (1399/3/11)

سلام و خسته نباشید آقای دکتر من ٣٠عدد آموکسی و مترونیدازل با هم هر هشت ساعت مصرف کردم و بعد از آن یک دندان را عصب کشی کردم دکتر سفکسیم ۴٠٠و مترونیدازل۵٠٠واسمنوشته که مترو نیدازل هر١٢ساعت و سفکسیم٢۴ساعت من سابقه آلرژی به سفتریاکسون وریدی دارم آیا سفکسیم و مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد!؟

نازگل (1399/3/11)

سلام وقتتون بخیر من چند روز بود گلوم التهاب داشت ولی مثل حساسیت بود بعد از اون تکرر ادرار و خارش ناحیه ادراری پیدا کردم و حالا سوزش و خارش خیلی شدید شده. سفکسیم ٤٠٠ میتونم هر ٢٤ ساعت بخورم؟ و تا چند روز؟

جلال (1399/3/9)

سلام و خسته نباشید ممنون میشم پاسخ بدید ۲۵ سالمه و داروی خاصی مصرف نمیکردم بیماری من از اسفند شروع شد ۳,۴ روز درد عضلانی داشتم ، یه شب ضربان قلبم بالا رفت و زیاد عرق کردم از اون موقع به بعد درد سینه در تمام ناحیه سینه ، سردرد ، مقداری گلودرد ، بعضی وقتا تنگی نفس ، بعضی وقتا سرفه داشتم. scan ct رفتم دکتر گفت کرونا نیست، معده اتع پنتو پرازول و.. مصرف کردم ، خوب نشدم بیماری تا حالا ادامه داشته ، درد ها زمانی بودن ، یعنی یه وقت سردرد داشتم ، خوب میشد سینه درد داشتم خوب بود ، تنگی نفس و بعضاً سرفه ، هفته پیش آزمایش crp مثبت ، آزمایش pcr منفی ct نشانه های از التهاب ، الان سردرد و سینه درد و گلو درد ندارم ، اما بعضی وقتا درد در ناحیه کلیه و کمر دارم ، اسهال بعضی وقتا ، تنگی نفس بعضی وقتا ، ریفلکس معده بعضی وقتا ، و اروق دارم ، از اول بیماری هم تب نداشتم ، هیدروکسی و آزیترومایسین و دیفن هیدرامین مصرف کردم و خوب نشده ، دکتر دیگه سفیکسیم و خلط آور و آسپرین نوشتن برام ، دو و سه تا دفترچه باطل کردم ، خوب نشدم ، ممنون میشم راهنمایی فرمایید ، چه دکتری برم ، چه آزمایشی بدم ، اصلا چی کار کنم آقای دکتر ممنون ام از وقت گذاری و محبتتون

سجاد (1399/3/5)

سلام به اقای دکتر صرافیان اقای دکتر من چند بار مطرح کردم التهاب پروستات مزمن دارم دوروزه دوباره سوزش وتکررم شروع شده تاقرص کدیین میخورم هم سوزش خوب میشه هم تکرر دلیلش چیه

شروین (1399/3/3)

باسلام من به تشخیص دکتر التهاب پروستات مزمن دارم الان یک ماه دارم قرص میخورم تکرر ادرارم وسوزش ادرارم کم شده بیشتر از ساعت هفت صبح تا پنج بعد ظهر تکرر دارم یعنی شبا خیلی تکررم کمتره دلیلش چیه ایا التهاب پروستات به طور کامل خوب میشه یعنی بامصرف دارو روزی میرسه اصلا تکرر نداشته باشم یا فقط تکررم کمتر میشه ممنون

ذبیحی (1399/3/1)

سلام من برای ی مدتیه ک سفیکسیم مصرف میکنم احساس میکنم بی اشتها شدم ایا طبیعیه؟؟؟؟؟خیلی استرس دارم

فریده ع (1399/2/31)

با سلام ببخشید من عفونت واژن داشتم همراه با خارش الان جرات نمیکنم برم دکتر فلوکونازل ۱۵۰ گرفتم هر سه شب سفکسیم ۴۰۰ هم گرفتم یه دونه خوردم از دل پیچه و اسهال اوضاع بدی بود ولی قطع شد ایا امشب سفکسی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید البته همراه هم استفاده نکردم فلوکونازل رو ۲۴ ساعت قبل استفاده کرده بودم

سجاد (1399/2/31)

باسلام وتشکر از وقتی که میزازید بنده به دلیل سوزش ادرار وتکرر شدید ادراربه پزشک مراجع کردم گفتن التهاب مزمن پروستات دارم الان 20 روزه ازیترومایسین 250 وامنیک 4میلی استفاده میکنم هم سوزش وهم تکرر خیلی خیلی کم شده اما دکتر میگه باید سه ماه مصرف کنم ایا بعد سه ماه کامل خوب میشم چون علاعم خیلی خیلی کم شده ایا التهاب پروستات درمان داره

سجاد (1399/2/28)

باسلام وعرض ادب خدمت دکتر صرافیان اقای دکتر من التهاب پروستات دارم مدت 20روزه دارم انتی بیوتیک وامنیک میخورم قبلا هردقیقه دستشویی بودم اما الان هر دوساعت یه بار میرم تکرر ادرار دارم بعد صبح ها بیشتر تکرر دارم عصر تا شب حالم نسبتا خوب ایا دلیلش چیه بعد ایا بعد مصرف سه ماه خوب میشه تو سونگرافیم زده پروستاتیت حاد اما دکترم میگه مزمنه میگه سه ماه حوب میشی

لاله (1399/2/28)

سلام اول اومدم دو تا سفکسیم 400 با هم خوردم بعداز 24 ساعت یه دونه دیگه خوردم الان درد شدید معده دارم باید چیکار کنم ؟؟

سارا (1399/2/28)

سلام دخترم ۵ سال و ۶ ماهش دیروز به جای سفکسیم ۲۰۰ سفکسیم ۴۰۰ دادم وبعدش گفتم و بالا آورد وزنشم ۳۴ کیلو هست الان ۱۴ ساعت گذشته و نگران عوارض هستم

سجاد (1399/2/26)

باسلام خدمت اقای دکتر من 25سالم هست بزرگ شدگی پروستات درصورتیکه براثر تورم باشد یعنی براثر التهاب باشد بعداز مصرف انتی بیوتیک به اندازه طبیعی خود برمیگردد یعنی زمانی که التهاب درمان شود پروستات اندازه قبلی خودرا میگیرد

سجاد (1399/2/25)

سلام دکتر خسته نباشید بنده عفونت پروستات دارم به مدت یک ماه دارم انتی بیوتیک وقرص امنیک وویسول میخورم بعضی روزا حالم خوب خوب میشه اما بعضر روزا تکرر ادرار شدید وسوزش ادرار شدید دارم دلیلش چیه که خوب میشم ولی بعضی روزا دوباره برمیگرده بااینکه قرصامم میخورم ایا التهاب پروستات درمان میشه تشکر لطفا جواب بدید ایااین تکرر وسوزش به مرور از بین میره

مهرداد (1399/2/18)

عرض سلام و خسته نباشید عاجزانه خواهش میکنم جواب سوال رو کامل بدید من واقعا افسرده شدم بنده ٢٨ ساله مدت ٥ ماه هست که در ناحیه میاندوراه و گاها کشاله ران و مقعد احساس درد میکردم که بعد از مراجعه به چند پزشک یکی از پزشکان با انجام معاینه مقعدی و سونو تشخیص عفونت پروستات دادن ایا تشخیص ایشون درست بوده؟ ایا درد میاندوراه و مقعد میتونه به خاطر عفونت پروستات باشه؟

پ . د (1399/2/13)

با سلام ، برای جوش های زیر پوستی خیلی بزرگ سفت که حالت تجمع عفونت و چربی های زیاد و مانند تپه بزرگ سفت زیر پوست هستند ، به من سفیکسیم ۴۰۰ روزی یک عدد دادند.بنده داروهای ام اس هم مصرف می کنم. الان حالت سرماخوردگی و گلو درد و مشکل دل درد و احساس خستگی دارم.یک بسته خوردم فایده نداشت. بعد از چند روز دوباره ۲۰ تا دادند. با توجه به شرایط کرونا ادامه بدهم ؟؟

زهرا (1399/2/11)

سلام من برای ابسه مقعدی قرص سفیکسیم400 رو 4روزه روزی یه دونه دارم میخورم تا شرایط بهتر بشه به دکتر مراجعه کنم ولی میزان ابسه و درد کمتر نمیشه و فقط انگار شرایطم ثابت مونده و بیشتر نشده. ایا به مصرف این قرص ادامه بدم ؟ فرق این قرص با قرص سیپروفلوکساسین ۵۰۰ چیه ؟ کدوم بهتره مصرف بشه؟

f.k (1399/2/10)

سلام. من به پن سیلین حساسیت دارم و به اشتباه یک عدد از این قرص سفکسیم400 رو مصرف کردم و عوارضی رو مشاهده کردم. میخواستم بدونم چقدر خطرناکه و باید چکار کنم؟

سارا (1399/2/9)

سلام من سونو گرافی دادم دیروز و معلوم شد عفونت کلیه و عفونت مجاری ادراری و کیست ریز در تخمدان دارم و اینکه من بیماری لوپوس و مشکل کلیوی هم داشتم از قبل و وارفارین و کورتن هم مصرف میکنم ، پزشک به من برای عفونت هام سفکسین تجویز کرده به نظر شما برام ضرری نداره ؟ آیا با همین قرص عفونت کلیه و مجاری ادرارم درست میشه؟ راهنماییم کنید لطفا

بابک (1399/2/7)

باسلام خدمت دکتر من خیلی تکرر ادرار وسوزش داشتم وادرارم به طور کامل خارج نمیشد واخر ادرارم قطرع قطرع میاد وقتی میشینم ادرارم نمیاد باید وایسم ادرارم باتاخیر شروع میشه رفتم دکتر تشخیص التهاب پروستات دادن قرص افلوکاسیسین دادن وویسول 5 ومتریمیندازول خوردم به مدت 2هفته سوزشم خوب شد اما هنوز تکرر دارم مشکلات قبلی که نوشتم همش هست فقط سوزشم برطرف شده بعد از دوهفته قرصام که تمام شد دکترم گفت قرص ویسول روبادلوکستین مصرق کن به انتی بیوتیک دیگه نیازی نیست درصورتی که انتی بیوتیک مال التهابه پروستاته ایا تصمیمش درسته 25سال هم سن دارم

زهرا (1399/2/7)

سلام من امروز به اشتباه دوتا از این قرصا رو خوردم سفیکسیم400با فاصله سه ساعت چه ضرری داده سن 42 وزن 60کیلوگرم

عادل (1399/2/5)

عرض سلام وخسته نباشید خدمت پزشک محترم بنده با وجود مشکلات کرونایی درمنطقه نتوستم برم پزشک مربوطه ودرمان بشم قبل کرونا علائم سوزاک داشتم آزمایش گرفتم .سوزاک خفیف داشتم دکتر برام دارو های آزیترومایسین۵۰۰ سفیکسیم۴۰۰ فنازومکس(فنازوپریدین)۱۰۰ تجویز کردن بهتر نشد بعد ازدیه هفته برام قرص پوریک سیدال تجویز کردن بازهم درمان نشدم و خارش وسوزش هنگام ادرار دارم و ترشحات سفیدوازم خارج میشه دیروز رفتم ازداروخانه کپسول داکسی ساکلین۱۰۰ و سفیکسیم ۴۰۰گرفتم .چون پزک نبود خودم این داروهارو گرفتم لطا راهنمایی کنید ممنون میشم از لطفتون

دانیال (1399/2/2)

سلام، سفکسیم و مترو نیدازول برای چند دوره خوردم، ولی ریه ام خوب نشد که هیچ الان دردم دارم.

سمانه (1399/1/31)

سلام.من باردارم دوماه آخر بارداریم است عفونت دارم برای رفع عفونت سفیکسیم مصرف کنم؟ممنون.

خانم کاظمی (1399/1/31)

سلام من مدتیه دچار عفونت های ناحیه تناسلی میشم که رنگ ترشحاتم زرد هست و خارش دارم و درد ناحیه ،سفیکسیم ۴۰۰ رو ۱ هفته مصرف کردم بهتر شدم اما مجدد همونجوری میشم الان بخاطره کرونا نمیتونم برم دکتر بنظرتون چ قرص دیگه ای برای من اثر گذار هست؟ مترونیدازول قبلا خوردم اثری نداشت فقط سفیکسیم بهتر شدم اما مجدد برگشته و هست

مصطفی (1399/1/27)

من زیگبل تناسلی داشتم رفتم لیزر کردم بهم افاکسیم ۴۰ داده میشه یکم کمکم کنید همش دارم غصه میخورم بخاطر زیگیل

دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی ترمیمی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/1/27)

بهتره واکسن بزنید،شریک جنسیتون معاینه ودرمان بشه،رابطه مشکوک نداشته باشید،و برای معاینه مجدد دو سه هفته بعد مراجعه کنید

احسان (1399/1/26)

سلام و خسته نباشید برای عفونت ناشی از حساسیت های فصلی سفکسیم مورد استفاده داره؟

سام (1399/1/26)

باسلام من رفتم دکتر گفت التهاب پروستات مزمن دارم بهم قرص افوساکسین داده اما الان 9 روزه دارم میخورم تعقییری نکردم بهش میگم میگه باید صبر کنی

اهو (1399/1/26)

ایا دکتر میتواند التهاب پروستاتو بادست زدن بع بیضه ها تشخیص بده واگر التهاب باشه راه درمانش چیه

انبر (1399/1/25)

ایا بیماری پانیک اتک هم ساعث تکرر ادرار میشود که همش فکر کنی ادرار دارم

سجاد (1399/1/25)

خوردن مایعات برای التهاب پروستات خوبه مثل مارشعیل تلخ یا اب زیاد اخه بعضی روزا علاعم تکرر وسوزشم خیلی کمه بعضی روزا دوباره زیاد میشه بااینکه در حال درمانم هستم این عادیه

دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی ترمیمی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/1/25)

مایعات غیر محرک اشکالی نداره،کافئین خیلی کم مصرف کنید، علائم بسته به سردی هوا،خوراکیها و استرس تغییر میکنه

سجاد (1399/1/25)

باسلام خدمت دکتر من التهاب پروستات مزمن دارم رفتم دکتر بهم قرص افلوکاسین بهم داده ومیتریتازول الان یک هفتس دارم میخورم تکررم کم ترشده سوزشم کم تر شدع اما کامل خوب نشدم

محمد (1399/1/23)

سلام،جراحی دندان انجام داده‌ام،برای عفونت نکردن میتونم روزی یه سیفیکسیم مصرف کنم؟

دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/1/23)

سفیکسیم برای عفونت دهان و دندان و گلو موثر نیست و بیشتر برای عفونت های تختانی تنفسی موثر است حداقل یک هفته پنی سیلین وی 500 هر 6ساعت و مترونیدازول هر 8 ساعت میل کنید

محسن (1399/1/23)

با سلام خسته نباشید.مدت دو روز هستش درد شصت پا(حاد نقرس) دارم، قرص کلشی سین و سلکوکسیب مصرف میکنم،برای تسریع در بهبودی مجاز به مصرف سفکسیم هستم؟

فاطی (1399/1/23)

سلام من یه مدت سمت چپ بدنم درد میکنه و ادرارم کامل خالی نمیشه تکرر ادرار بیشتر شب سفکسیم ۴۰۰. ۷روز خوردم خوب نشدم بنطرتون مشکل از چیه؟فقط سمت چپ بدن تا تیر ودرد در داخل اندام تناسلی

دکتر نسیم یارمحمدی - متخصص زنان و زایمان (1399/1/23)

سلام عزیزم بهتره معاینه بشید و احتمالا سونوگرافی انجام بدید

مجید (1399/1/22)

باسلام،من چهار روزه از قرص سفیکسیم۴۰۰روزی دوتا به دستور پزشک برای درمان عفونت ریه و سرفه ،همراه شربت تئوفیلین جی مصرف میکنم اما هیچ تغییری دربهبودی مریضی پیدا نشده،لطفا راهنمایی کنید

خانم کاظمی (1399/1/21)

سلام خسته نباشید.من ترشحات واژنم زرد شده و گاه واژنم درد میگیره، چند ماه پشت سر هم اینجوری شدم قبل از کرونا به دکتر زنان مراجعه کردم سفیکسیم ۴۰۰ تجویز کردن خوردم واقعا خیلی عفونت بهتر شد الان گاهی هنوز هم ترشحات زرد هست میشه دوباره سفیکسیم بخورم؟ طی دو ماه ۱۴ روز مصرف کرده بودم که بهتر شدم اما الان مجدد ترشحات زرد رو دارم میشه آزیترومایسین استفاده کنم؟ مترونیدازول قبلا خوردم اثر نداشت فقط سفیکسیم اثر بخش بود.

علیرضا (1399/1/21)

با سلام التهاب پروستاتت مزمن هم قابل درمان هست چون تکرر ادرار وسوزش دارم طول درمانش چقده سفکسیم برای التهاب پروستات موثره چون سفکسن مال عفونت نه التهاب

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/21)

سلام! بله قابل درمانه ولی حتما باید معاینه شین و علایم رو به طور کامل اطلاع بدین به پزشک. در بیشتر موارد التهاب پروستات به علت عفونت ایجاد میشه و در این شرایط آنتی بیوتیک تجویز میشه. مصرف خودسرانه سفکسیم اصلا توصیه نمیشه.

مهران باقری (1399/1/20)

سلام داروی استروئید مصرف میکنم ایا اثر سفکسیم رو کم میکنه ؟

رسول ارزانی (1399/1/18)

سلام من تا حالا یادم نمیاد که دکتر رفته باشم حتی اوایل زمستان ۹۸ که انفولانزای شدید گرفتم بازم نرفتم ...حدود یه ماه پیش گلودرد شدید همراه با تب داشتم با این وجود با اینکه دمای اتاق را خیلی گرم کرده بودم و همزمان چندتا پتو هم رو خودم انداخته بودم خیلی احساس سرما و لرز عجیبی میکردم گلودردم( البته قسمت سمت راست گلو)چنان شدید بود که موقع قورت دادن اب دهن از گلو تا گوراستم و حتی قسمت گلو تا چانه ام تیر میکشید.به محض شروع استامینوفن کدئین همراه با قرص سفکسیم مصرف کردم بعد سه روز تبم از بین رفت و شروع به عرق کردن کردم و روز بعدش لرز و احساس سرما هم نداشتم مصرف کدئین را قط کردم اما سفکسیم را تا ۵ روز بعدش ادامه دادم تا اینه گلو دردم کاملا از بین رفت. حدود ۱۰ روز پیش این دفعه قسمت چپ گلوم شروع به درد کردن کرد که این دفعه سمت چپ گلوم تا گوش چپم موقع قورت دادن اب دهن به شدت تیر مبکشید اما علایم تب و ... را این دفعه نداشتم باز شروع به مصرف سفکسیم کردم هر ۱۲ ساعت یه قرص الان ۳ روز کاملا خوب شده الان برای اینکه دوباره عود نکنه ایا باید مصرف را تا چند روز دیگه ادامه بدم؟در این صورت تا چند روز دیگه باید ادامه بدم ؟ ببخشید طولانی شد شرح حالم

ارمغان فتاحی (1399/1/18)

سلام وقتتون به خیر.من چند روز تب داشتم البته بیشتر به شکل خستگی بدن بود ولی ۲ روز شروع کردم سرماخوردگی بزرگسالانو خوردم روزی ۲ دونه و ۲ شبه قبل خواب یه قاشق دیفن هیدرامین.تو این چند روز گلوم قرمز شده و فقط صبح از خواب که بیدار میشم یه کم خلط دارم و به دلیل استفاده از مواد شوینده ریه هام حساس شده و سرفه میکنم.از ۴ یا ۵ اسفند هم تو خونم و کامل قرنطینه هستم.چون به دکتر دسترسی ندارم و گلو درد کلافم کرده بود امروز شروع کردم یه دونه سفکسیم ۴۰۰ خوردم و بعد از خوردن احساس کردم سرحال ترم ولی قرمزی و وضعیت گلوم همینطوره.آیا اشکالی داره که سفکسیمو خوردم و میخواستم بدونم بعد از چند روز اثر میکنه؟

سجاد (1399/1/17)

طول درمانش چقدع خیلی ازیتم بعد قرص دلوکستین مال افسردگیه ربطیم به التهاب پروستاتت داره

سجاد (1399/1/17)

باسلام خدمت دکتر من باتشیخص دکتر مشخص شد التهاب پروستات دارم وخیلی تکرر ادرار دارم وسوزش دکتر برام قرص سولیفناسین سوکسینات ودلوکستین وافلوکساسین ومتریندازول نوشته خواستم ببینم التهاب پروستاتت قابل درمان است چون تکرر اردار کلافم کرده دکترم گفت یک ماهه خوب میشی

دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/17)

سلام، بله قابل درمانه، انشالا خیلی بهتر میشین.

محب (1399/1/17)

اخه تو ازمایش ادرارم باکتریا نوشته نگاتیو یعنی ندارم اگر عفونت مثانه بود تو ازمایش مشخص نمیشد

محب (1399/1/17)

باسلام من ازمایش ادرار دادم عفونت نبود اما تو ادرارم خون بود رفتم سونوگرافی توی کلیع چپم یه کسیت 13میلی کوروتیکال سادس ایا دلیل تکرر ادرار وسوزش ادارم کیستمه دارو برای ازبین رفتن کیست چیه چون دکترم گفت نیازی به درمان ندارع اما من تکرر اردار وسوزش دارم

پری اسکندری (1399/1/16)

سلام من برای بیماری تشخیصی زونا سفکسیم 400 باید بخورم و همزمان برای درمان پوستم از قبل روزی یک عدد رواکوتان میخوردم که فراموش کردم به دکترم بگم ایا اینها تداخل دارویی ندارن؟

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)

اگر برایتان تشخیص زونا گذاشته شده است، نیازی به مصرف سیفکسیم نیست و این دارو اصولا تاثیری بر زونا ندارد. مگر اینکه به عفونت ثانویه ای مبتلاء شده باشید که علاوه بر داروی ضدویروس، برایتان آنتی بیوتیک تجویز شده است

صادق (1399/1/16)

باسلام من سنوگرافی دادم یه دونه کیست کلیه داشتم احتمال داره تکرر ادرار مال کیست باشه چون عفونت نداشتم مثانمم نرمال بود راه درمان کیست کلیه چیه

دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/16)

سلام کیست کلیه درصورتی که تو ریپورت سونوگرافی نوشته باشه کیست ساده نیازی به درمان نداره و اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه و علایمی ازجمله تکرر ادرار هم نمیده.. تنها در صورتی که نوشتن کیست کمپلکسه( دارای سپتای ظریف یا جدار ضخیم یا اکوی داخلی هست) نیاز به انجام سی تی اسکن جهت بررسی بیشتر کیست وجود داره..

موعمنی (1399/1/16)

سلام دامب عفونت مستانه دارم دو ماه خوب بود خاله دوباره گرفتم ای دارو را بازیم تجویز کرده بودند حالا که دوباره مریض شدم رفتم از داو خانه خریدم بعضی وقتا نفس تنگی و خارش و زود هم خوب میشه چند تا بخورم روزی یکدانه اثر دارد با تشکر

رقیه محمدی (1399/1/16)

من۶۲ سال سن دارم ناراحتی معده .کبد چرب فشار و قند خون و تیرویت دارم. دارو استفاده میکنم .آفکسین تجویز شده یادم رفت مشکلاتم را بگویم ایا استفاده کنم ؟ دچار درد گلو وسینه هستم

دکتر فریبا دبردانی - داروساز (1399/1/16)

سلام بله استفاده بفرمایید

هانیه (1399/1/16)

سلام خسته نباشید.من ۳یا۴ روزی است که تب و لرز دارم و سردرد و چرک گلو و به دلیل کرونا و قرنطینه دکتر نرفتم . به نظرتون سفکسیم۴۰۰ و قرص سرما خوردگی خوبه مصرف کنم؟

دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/16)

سلام.حتمابایدتوسط پزشک معاینه بشید.

هانیه هاشمی (1399/1/16)

سلام خسته نباشید. من یه ۳یا۴ روزی است که تب و لرز دارم و سردرد و گلوم چرک داره.به دلیل قرنطینه و کرونا دکتر نرفتم.به نظرتون سفکسیم ۴۰۰ و قرص سرما خوردگی خوبه مصرف کنم؟

مهرداد توکلی (1399/1/16)

سلام خسته نباشید گل ... من بعداز هربار مصرف سفکسیم ۴۰۰ باتجویز دکتر بخاطر گلودرد تکرار ادارار دارم زیاد هر ده دقیقه یک بار تا یک ساعت بعد از مصرف یعنی چی میتونه باشه؟

بنیامین (1399/1/16)

سلام من ازمایش ادرار دادم داخل ادرارم کمی عفونت بود ویک مقدار کمی هم خون در ادرارم بود برام سنو گرافی از مجرای ادراری واز کلیه واز مثانه نوشته اما انتی بیوتیکارو که مصرف کردم احساس میکنم بهترم چون قبلش سوزش وتکرر ادرار داشتم به طوری که هر ده دقیقه یه بار میرفتم ادرار میکردم ایا عفونت هست یا سنگ به نظر شما تشکر

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/16)

سلام! با توجه به سایر علایمی که داشتین و بقیه موارد موجود در ازمایش ادرار یا خون میشه در این مورد نظر داد. بهتره طبق دستور پزشک عمل کنین.

مجید (1399/1/15)

سلام قبل عید غلط پشت حلق داشتم و کمی هم گوشم درد میکرد گاهی هم ترشح گوش داشتم شاید گوش میانی نصف صورتم انگاری سرد میشد یه مشتری داستم پزشک بود گفت ده روز روزی یک عدد سفکسیم بخوردم بهتر شدم بعد اینکه قطع کردم بعد یک هفته مجدد غلط پشت حلق و گوشم هم یک مقدار درد میکنه سالهاست که سینوزیت و آلرژی هم دارم لطف راهنمایی کنید با این اوضاع هم که نمیشه رفت دکتر، لطفا راهنمایی کنید چه نوع دارویی باید مصرف کرد و با چه دوزی سپاس

مجید (1399/1/15)

سلام قبل عید غلط پشت حلق داشتم و کمی هم گوشم درد میکرد گاهی هم ترشح گوش داشتم شاید گوش میانی نصف صورتم انگاری سرد میشد یه مشتری داستم پزشک بود گفت ده روز روزی یک عدد سفکسیم بخوردم بهتر شدم بعد اینکه قطع کردم بعد یک هفته مجدد غلط پشت حلق و گوشم هم یک مقدار درد میکنه سالهاست که سینوزیت و آلرژی هم دارم لطف راهنمایی کنید با این اوضاع هم که نمیشه رفت دکتر، لطفا راهنمایی کنید چه نوع دارویی باید مصرف کرد و با چه دوزی سپاس

دکتر یاسر قادری - متخصص گوش و حلق و بینی جراح پلاستیک صورت وبینی جراح سروگردن (1399/1/29)

سلام.علایم شمامیتوانددرزمینه آلرژی باشد،فعلاپرهیزازمواردمحرک.

زهــــرا (1399/1/15)

سلام.۶روز که گلو درد شدید دارم طوری هست که آب دهنم بادرد قورت میدم و CRP هم مثبت هست آیا سفیکسیم مصرف کنم خوب میشم؟؟؟؟

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/15)

سلام اگرCRP تا مثبت است حتما آزمایش CBC-Diff هم بدهید اگر منفی بود و طبق نظر پزشک کرونا مطرح نبود، برایتان دارو تجویز خواهد کرد

سعید (1399/1/15)

سلام.عفونت و ترشحات آلت تناسلی دارم.به خصوص صبح عفونت رو میبینم.قرص سفکسیم ۴۰۰ رو یک ورق روزی ۱ بار خوردم کم شد ولی خوب نشدم.باید چکار کنم؟

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)

سلام مجدد به نطر من بهترین کار این است که از ترشحات آلت تناسلی نمونه گرفته و آزمایش کشت داده شود تا نوع میکروب و آنتی بیوتیک موثر بر ان مشخص شود

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/15)

سفیکسیم توسط پزشک تجویز شده یا خودسرانه مصرف می کنید؟

سپهر (1399/1/15)

سلام خسته نباشید ایا مصرف سفیکسیم ۴چچ باعث غلظت خون و خواب رفتن دست و پا و حالت تهوع و سردرد میشه؟

محمد (1399/1/14)

سلام دختر من ۱۸ ماهشه... الان ۴ روزه تب کرده...از اولش بهش شربت استامینوفن میدم ولی همش تبش میره بالا...با توجه به اینکه هیچ گونه علائم سرماخوردگی و آنفولانزا نداره و فقط تب داره... فقط کاهش اشتها داره... آیا احتمال عفونت ادراری وجود داره؟ آیا میتونم از شربت سفکسیم ۱۰۰ استفاده کنم؟ تشکر از پاسخ شما...

دکتر مریم بکتاش - متخصص کودکان و نوزادان (1399/1/15)

سلام.بهتراست درصورت تداوم تب پس از گذشت ۷ روز و بی علامت بودن معاینه و آزمایشات لازم ازجمله بررسی عفونت ادراری و خون برای کودکتان درخواست شود

فاطمه (1399/1/14)

سلام سیفکسیم 400رو هرچند ساعت استفاده کنیم؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/14)

سلام! هر 24 ساعت یک عدد با معده پر مصرف کنین.

غزال (1399/1/14)

سلام خسته نباشین میخواستم بدونم مصرف سفکسیم با سیپروتون کامپاند تداخل دارویی داره؟؟واینکه دندونم عفونت داره ایا سفکسیم400میتونم استفاده کنم؟

نیکو یی (1399/1/14)

سلام. معمولا دارای خلط پشت گلو هستم. ایا مصرف روزانه یک عدد سفکسیم 400 مناسب است؟

دکتر فاطمه کرمی - داروساز (1399/1/14)

سلام معمولا یعنی بطور معمول؟؟!!! اگر مشکل دیگه ای ندارید اصلا نیاز به انتی بیوتیک ندارید ولی اگه همراه با سردرد وسرفه و.... باشه لازم است ویزیت شوید غرغره اب نمک کمک کننده است

افشین (1399/1/13)

من فقط سوزش وتکرر ادرار دارم وقتی میشینم وادرار میکنم ادرارم کامل خارج نمیشه و میایستم فشار میارم بازهم باقی مونده ادرارم خارج میشه اما هر نیم ساعت یه بار احساس ادرار دارم الان 2 روزه دارم قرص سفکسین میخورم اما تاثیری نکرده

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/13)

سلام به خوردن قرص سفکسیم۴۰۰ روی یک عدد با معده پر ادامه دهید.قرص فنازوپریدین هم هر هشت ساعت یک عدد استفاده کنید.درصورت تیره شدن رنگ ادرار نگران نباشید(چون قرص فنازوپریدین باعث قرمزی رنگ ادرار می شود).

افشین (1399/1/13)

باتشکر از دکتر چون الان دسترسی به دکتر سخته راه درمان عفونت یا التهاب پرستات چیه چون خیلی ازیتم تشکر میکنم از راهنماییتون

دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/13)

آیا شما قبلأ به پزشک مراجعه داشتین و چه تشخیصی براتون گذاشتن؟ در حال حاضر چه علائمی دارید؟

افشین (1399/1/13)

من 25 سالمه احساس سوزش وتکرر ادرار دارم هر یک ساعت یک بار احساس ادرار شدید دارم امکانش هست پروستات داشته باشم چون سنم کمه

حمید (1399/1/13)

سلام..من خلت سینه دارم..وبرونشیت کهنه ریه دارم.وشب موقع خواب..خلت سینه جلوی نفسم و میگیره...سفکسیم 400 و ازیتروماسین رو چطوری مصرف کنم..ممنونم

دکتر خلیل کریم زایی - داروساز (1399/1/13)

سلام برای درمان خلط سینه میتونید از شربت های خلط اور گیاهی یا دیفن هیدرامین کامپاند استفاذه کنید. درصورت نداشتن تب و عدم وجود عفونت از طریق تست CRP نیاز به مصرف آزیترومایسین و سفکسیم نیست

باران زارع (1399/1/13)

من دختر 5 ساله دارم چندروز بود دچار درد مقعد وبعد تب شد الان گلوش متورم وقرمز شده آیا میتونم قرص سفیکسیم بهش بدم روزانه چقد باید مصرف کنه بخاطر کرونا نمیتونم ببرمش دکتر

مهرام (1399/1/13)

با سلام بدلیل عدم دسترسی ب پزشک سوالم را در اینجا مطرح میکنم . سه روز است ک جوش کوچکی شبیه آبسه مقعدی را مشاهده کردم که در حد یک نخود میباشد .کرم آنتی هومورویید هم خریداری کردم آیا میتوانم سیفیکس400 و مترونیندازول 250 را شروع کنم تا 7 روز ؟ در اب ولرم ب همراه بتادین هم نشستم لطفا میزان دارو را راهنمایی کنین تا بعد از قرنطینه و داستان کرونا به بیمارستان مراجعه کنم سپاسگزارم از زحمات شما

فرشید (1399/1/13)

سلام.من چندروزی هست که سمت راست گلوم قسمت بالا درد میکنه وموقع قورت غذا یا آب دهانم همون قسمت گلوم درد میکنه...زاکسیم ۴۰۰ودیفن هیدرامین هر۸ساعت که بخورم خوب میشم...

سجاد (1399/1/13)

سلام مدت یک هفتس احساس سوزش وتکرر دارم هر نیم ساعت یه بار احساس میکنم ادرار دارم ایا دلیلش عفونت ادراریه احساس میکنم ادرارم کامل خارج نمیشه

سجاد (1399/1/13)

من احساس سوزش ادرار وتکرر ادرار دارم هر نیم ساعت یک بار احساس میکنم ادرار دارم دلیلش چیه

دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/13)

نیازبه انجام آزمایش ساده ادراروکشت ادرارهست.

مجتبی عسگری (1399/1/12)

سلام من وارفارین مصرف میکنم و چند وقتی خونریزی در ادرار دارم و دکتر اورولوژ رفتم گفتن سنگ کلیه دارم بخاطر سنگ کلیه سفکسیم تجویز کردن میخواستم ببینم مشکلی پبش نمیاد ؟و تداخلی ندارن؟

دهقانیان (1399/1/12)

سلام.من گوش راستم الان ۲۰روزه دردشدیدداره اول ازیترو دکتر دادندبعد اموکسی کلاوبا متروانیدازول کاملا خوردم..الانم روزه سومه دارم سفیکسیم ۴۰۰میخورم از دیشب تاحالا باز درد شدید گوش و کل بدن دارم همه جا هم تعطبله دکتر متخصصم هم گوشی ج ندادن خواهش میکنم ج بدین سلکسیب و استامینوفن ۵۰۰و کدئبن سیتریزیم دارم میخورم ولی نه خواب دارم نه بیداری چکار کنم

محبوبه کلبادی (1399/1/11)

نوزاد سه ماه دارم دکتر برای خلط سینه اش سفیکسیم صد تجویز کرده اما بعد دوروز مصرف اسهال خفیف گرفته ایا دارو رو ادامه بدم یا نه

دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/11)

سلام خیر، سفیکسیم را قطع نکنید قطره پدی لاکت خریداری کنید و وعده‌ای ۵ قطره به کودک بدهید..

دکتر حمیده کاظمی - متخصص کودکان و نوزادان (اطفال) (1399/1/11)

سلام در صورت خفیف بودن اسهال ادامه بدید در صورت تشدید اسهال یا آبکی وحجیم بودن بهتره از نظر کم آبی بررسی بشه

سیمین (1399/1/11)

سلام من بابام عمل فیستول انجام داد بعد دکتر این قرصو داد بهش سفکسیم بعد سردرد شدید و از خود بی خود میشه دلیلش چیه

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/11)

سلام! در سوال قبلتون فرمودین مترونیدازول هم تجویز شده براشون. سردرد و گیجی از عوارض هردو دارو هست, اگر خیلی شدید و غیرقابل تحمله, به پزشک مراجعه کنین تا در صورت امکان دارو رو تعویض کنن.

مسعود شمسی (1399/1/10)

دکتربدلیل عفونت مجاری ادراری ووجودخون درادراربهم سیپروفلوکساسین داده که حساسیت شدید دارم نمیتونم بخورم بهم تجکیز کرده جای اون سفکسیم ۴۰۰ بخورم آیا باتوجه به حساسیت که دارم واینکه احتمالا شن یا سنگ ریز درکلیه دارم خوردن اون مشکلی برام پیش نمیاره ۰۰ممنون

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/10)

سلام ، اینکه شما به سیپروفلوکساسین حساسیت دارید باعث منع مصرف سفکسیم نخواهد شد و می توانید استفاده کنید جزء اینکه شما علاوه بر حساسیت به سیپرو به سفکسیم نیز حساسیت داشته باشید که شایع نیست. متناسب با تشخیص و دستور پزشک عمل کنید. در صورت عدم بهبودی به پزشک مراجعه کنید.

Mkh (1399/1/9)

سلام.خسته نباشید من گلوم خلط داره و به آموکسیسیلین حساسیت دارم.سفسکیم دکتر داد ک ب اونم حالت تهوع داشتم. یه چرک خشک کن برای خلط هام میشه معرفی کنید و اینکه( بعضی )از خلطا سخت میاد بیرون ب صورتی ک نفسمو میگیره راهشو و نفسم می‌ره و باید بزنند تو کمرم یا فوت کنن تو صورتم... بعدش شما گفتید که آزیترومایسین ۲۵۰بخورم....و قرص جوشانACC اگر ۲۰۰باشه اشکالی داره؟چ جوری استفاده کنم 200رو؟

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/9)

به خوردن آزیترو ادامه دهید تا مدت زمانی که دکتر واستون مشخص کرده و قرص acc 200رو هم تا دو یا سه بار در روز میتونید استفاده کنید

علی (1399/1/9)

سفکسیم برای گلو درد خوبه و این که مصرف خودسرانه ضرر داره ایا تنگی نفس از عوارض این دارو میباشد

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/9)

سلام ، برای گلودرد بهتر است حضوری به پزشک مراجعه کنید تا علت آن مشخص شود و متناسب با آن آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود.مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک نه تنها موثر نیست بلکه ممکن است منجر به مقاومت میکروبی در فرد و یا جامعه شود. در صورت داشتن حساسیت به سفکسیم و مشتقات مشابه آن احتمال بروز واکنش حساسیتی از جمله تنگی نفس وجود دارد. اگر گلودرد همراه تنگی نفس دارید اکیداً توصیه می کنم به پزشک برای معاینات بیشتر مراجعه کنید. برای گلودرد اگر تنها علامت شما باشد و تب ، تنگی نفس ، سرفه ندارید می توانید از آب نبات سرد های موجود در داروخانه هر 1-2 ساعت مکیدنی استفاده کنید. این فراورده ها حاوی اوکالیپتوس و ویتامین سی هستند که در ترمیم التهاب موجود در مخاط گلو کمک می کنند. غرغره کردن 1 قاشق غذاخوری دیفن هیدرامین روزی 3 بار نیز موثر است. استفاده از مایعات گرم مخصوصا همراه عسل نیز کمک کننده است. میتوانید بدین منظور از فراورده های با منشاً طبیعی در داروخانه مثل شربت زوفا عسل یا دروزیل عسل استفاده نمایید. در صورتی که گلو درد بهبود پیدا نکرد و یا علائم دیگری پدیدار شد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

شایان (1399/1/9)

سلام چند روز تکرر ادار گرفتم و سوزش دارم و احساس درد میکنم در این ناحیه و از طرفی شب که میشه بدتر میشم میشه دلیلش رو بدونم بدلیل وجود ویروس کرونا از رفتن به بیمارستان خودداری کردم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

غزال طهماسبی (1399/1/9)

سلام من 13 تا داروی سفیکسیم مصرف کردم برای گلودرد شدید و التهاب گلو،، ولی گلودردم به تناوب درد ادامه داره و خوب میشه و التهاب هنوز هست و امروز متوجه شدم یه قسمتی از پرز زبونم هم از بین رفته میخواستم بدونم اینا از عوارض دارو هست؟

ناشناس (1399/1/8)

سلام من مدت دو پیش سوزش ادرار داشتم سونی گرافی گرفتم همچیم خوب ودوباره بیست روز شروع شده باز هم سونی گرافی گر فتم میگه کلیه سنگ داره وخو شک کار می کنه تا امروز ده عدد روزی یکی ازقر ص سفیکسیم ۴۰۰ خوردم ولی پا هام کمرم یخ می زنه تبم گرفتم ۳۶ چه کار کنم دکتر نیست برم پیشش دکتر عمومی می گه دو ما دیگه برو ممنو م اگر جواب بدی

Mkh (1399/1/8)

سلام.خسته نباشید من گلوم خلط داره و به آموکسیسیلین حساسیت دارم.سفسکیم دکتر داد ک ب اونم حالت تهوع داشتم. یه چرک خشک کن برای خلط هام میشه معرفی کنید و اینکه( بعضی )از خلطا سخت میاد بیرون ب صورتی ک نفسمو میگیره راهشو و نفسم می‌ره و باید بزنند تو کمرم یا فوت کنن تو صورتم...

دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/9)

سلام بجای این داروها روز اول دو عدد ازیترومایسین ۲۵۰ وروزهای بعد یک عدد هر ۲۴ ساعت ونیز روزی یک قرص جوشانACCمصرف کنید

ناشناس (1399/1/8)

سلام بنده کمی سرگیجه دارم ،مصرف سفیکسیم چهار صد از امروز شروع کردم ،،شاید از گوشم باشه ،نمیدونم ،قبلا سابقه داشته ، لطفا راهنمای کنید ممنونم

M (1399/1/7)

باسلام من شهریور ۹۸ آنژیو پلاس کردم بعد از آن بزاق ندارم ونمیتونم غذا بخورم وتنگی نفس هم پیدا کردم وادم ریوی پیدا کردم و قرص فروزماید ۴۰ تجویز کرده رفتم دکتر بر بزاق دکتر قرص سفکسیم ۴۰۰ تجویز کرده ولی الان ۵ روز مشرف کردم تنگی نفس شدید پیدا کردم لطفا راهنمایی کنین آیا این قرصا که مصرف میکنم تداخل دارویی دارد با تشکر به سوالم پاسخ بدین ممنون میشم چون دیگه دکتر نیس بدم پیشش

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/7)

سلام! سفیکسیم برای مشکل خشکی دهان هیچ کاربردی نداره و احتمالا پزشک مشکل دیگه ای رو تشخیص دادن که اینو تجویز کردن. برای افزایش بزاق, آبنبات و آدامس های بدون قند, قرار دادن تکه های یخ در دهان و خوردن میوه های ترش و مصرف مایعات در طول روز توصیه میشه. تنگی نفس شما نیز ممکنه به خاطر حساسیت به سفیکسیم اتفاق افتاده باشه و هم چنین ممکنه ادم ریوی مجددا تشدید شده باشه. در صورتی که تنگی نفس شدیده حتما به بیمارستان مراجعه کنین.

ناشناس (1399/1/6)

سلام دخترمن vt درگوشش دارد والان گوشش عفونت شدیدبابوکر ده ودکترهم نیست ببرم ایاسفیکسیم براش خوبه

دکتر یاسر قادری - متخصص گوش و حلق و بینی جراح پلاستیک صورت وبینی جراح سروگردن (1399/1/6)

سلام.دروهله اول کواموکسیکلاوومحافظت ازورود آب به گوش واستفاده ازسشوار.

کاظمی (1399/1/5)

سلام من ۳ روزه مثانه م‌ درد میگیره و تکرر ادرار دارم میشه سفیکسیم ۴۰۰ استفاده کنم؟ چند بار در روز؟ اینم بگم کم خونی دارم و هموگولوبین خونم ۹.۵ هست مینور هستم

جمشید امیرشجاعی (1399/1/5)

باسلام وتبریک سال نو به علت عدم دسترسی به پزشک خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.تکرر ادار دارم بالی مثانه درد خفیف دارم ادرارم زرد رنگ وبابوی بدهمراه میباشد ایا میتوانم از قرص سفکسیم ۴۰۰ استفاده کنم.

Salimi (1399/1/5)

با سلام من به دلیل اینکه چند ماهی بود سرفه داشتم و چندین بار هم دکتر رفتم ولی سرفهام خوب نشد تا اینکه چهارروز پیش مجددا رفتم دکتر و دکتر برام آفاکسیم ۴۰۰ تجویز کرد و قرار شد روزی یک قرص مصرف کنم دیشب اولین قرص را خوردم ولی تب داشتم علت چیست لطفا راهنمایی فرمائید ممنونم

ناشناس (1399/1/4)

سلام خسته نباشید قرص زاکسیم ۴۰۰ دکتر داده میخورم کلافه میشم هر ۸ ساعت یکبار قطع کردم سرماخوردگیم تشدید شده میتونم داروی جایگزین استفاده کنم مثل آموکسی سیلین

دکتر محسن پورامجد - پزشک عمومی (1399/1/4)

سلام. احتمالا اشتباه میکنید.سفیکسیم۴۰۰ بصورت روزانه و یکبار در روز استفاده میشه. از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها بپرهیزید.

فاطمه عاشورزاده (1399/1/4)

سلام من باردارم هفته ۲۰ مصرف سفیکسیم ضرر داره درصورتی که عفونت ادراری داشته باشم

دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/4)

می توان در بارداری با نسخه پزشک سفکسیم مصرف کرد

راحله رها (1399/1/3)

سلام دخترم 7سالشه و گلو درد دارد و احساس میکنم خلط هم داشته باشد در این وضع قرنطینه می توانم سفیکسیم بدهم و میزان دوزش رو هم بگوئید، واینکه برای کم خوابی و کم خونی شربت زینک مصرف می‌کرد و چند ماه است قطع کردم و مدتی هستش خواب راحتی هم ندارد شما چه پیشنهاد دارویی دارید؟؟ لطفا زودتر جواب من رو هم بدهید، با تشکر.

امین پرستوی (1399/1/2)

با سلام لطفا جواب بدید چون شهر ما همه دکتر تعطیل کردن.من گوش چپ ام عفونت کرد با لوزه چپم و گردنم رفتم دکتر 1 بسته قرص سفکسیم400با قطره سیتوزونیت داد الان 15 روز عفونت لوزه وگوش ام از بین نرفته سفکسیم تموم کردم ایا میتونم یه بسته دیگه مصرف کنم.مرسی

دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/2)

سلام برای عفونت گوش و لوزه معمولا انتخاب اول آنتی بیوتیکی مون آموکسی سیلین و یا کوآموکسی کلاو یا آزیترومایسین و درنهایت سفیکسیم هست... پس بهتر بود با داروی دیگه ای شروع میکردین... بعلاوه وقتی سفیکسیم ۱۵روز جواب نداده دیگه مصرف نکنین... کو آموکسی کلاو ۶۲۵ هر ۸ساعت شروع کنید البته بهتر بود قبلش معاینه گوش و گلو بشید ولی درحال حاضر ک مطب ها تعطیل هستن میتونید این دارو رو شروع کنید

سعید (1399/1/2)

سلام من بامصرف سفیکسیم 400سرم دردمیگیره که اینم گفته شده ازعوارضشه لطفاراهنماییم کنین ممنون

رضا زرگرزاده (1399/1/2)

باسلام مصرف سفکسیم 400 با نالیدیکسیک اسید تداخل دارویی دارد؟

دکتر ناصر عمادی - داروساز (1399/1/2)

سلام و درود سال نو مبارک تاکنون تداخل دارویی بین این دو دارو گزارش نشده است در صورت آلرژی به این داروها باید با پزشک مشورت کنید اثر نالیدیکسیک اسید با ویتامین سی بیشتر می‌شود

ناهید روحانی ۰۹۱۸۳۷۸ ۲۹۱۶ (1399/1/1)

باسلام همسرم یه هفته است سرفه می کنه ،سفکسیم ۴۰۰ براش شروع کردم در ضمن فشار،خون دارد ایا مشکلی براش پیش نمیاد

شفیعی (1398/12/29)

با سلام برا درمان سینوزیت ۴۲ قرص کو آموکسی کلاو ۶۲۵ تحویز شد اما بعده مصرف نصف آن درد معده شدید گرفتم. میتونم آن را با سفیکسیم جایگزین کنم و در صورت امکان با چه دوزی لازم است مصرف گردد

ناشناس (1398/12/28)

آیا قرص سفیکسیم با آزیترومایسین باهم ضرری دارد لطفا راهنماییم کنن ممنونم

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/28)

مصرف این دو دارو باهم،درصورتِ صلاحدید پزشک،برمبنای معاینه بالینی وشدتِ عفونت،مشکل ندارد..اما سرخود،به هیچ‌عنوان نباید مصرف شوند.چه جداجدا،چه باهم.

ناشناس (1398/12/28)

سلام مصرف قرص سفیکسیم با آزیترومایسین ضرر دارد

رویا (1398/12/25)

سلام وقتتون بخیر من سابقه عفونت مجاری داشتم و الان دوباره مث قبلم میتونم از قرص سفیکسیم استفاده کنم؟ قبلا خوردم و مشکلی نداشتم ممنون🙏🏻

رهامحمدی (1398/12/24)

سلام ،من واسه درمان عفونت گوش میانی به دکترمراجعه کردم وایشون سفیکسیم وآمپول جنتامایسین ودوآمپول دیگه تجویزکردن که متاسفانه اسمشون روبخاطرندارم،بعدازمصرف داروهامدت کوتاهی بهترشدم والان دوباره عفونت گوشم عودکرده وسرگیجه شدیددارم،بنظرشمابازهم اون داروهارومصرف کنم یادوباره به دکترمراجعه کنم؟

پدرام ابراهیم پور (1398/12/18)

سلام خدمت پشتیبان عزیز.الان دوروز سفیکسیم مصرف میکنم ولی تنگی نفس گرفتم قبلش خوب بودم الان قطعش کنم؟؟؟؟

طلی (1398/12/15)

درود به علت شیوع کرونا قادر به رفتن به بیمارستان نیستم دوتا فرزند کوچک دارم که دختر 20 ماهه ام دچار عفونت ادراری شده و قبلا سابقه عفونت داشته در دو ماهگی و بستری شده میتونم برای درمان از سوسپانسیون سفکسیم 100 استفاده کنم برای درمان عفونت ادراری ؟در صورت بلی مقدار و دوز مصرفی میفرمایید

ناشناس (1398/12/15)

باسلام ۴روزه قرص سفیکسیم استفاده میکنم داخل دماغم خشک وخیلی دردداره لطفا راهنمایی کنین مال عوارض قرصه یانه ممنونم

میلاد (1398/12/14)

سلام من یه بسته سفکسیم استفاده کردم .الان دو روزه تمام شده امروز داخل مدفوع خون بود شدید ..میتونه از عوارض ان باشه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/15)

در صورت وجود خون در مدفوع سربعا به پزشک مراجعه کنید.

پناهی (1398/12/13)

سلام پسرم ده سالشه از دیروز تب داره با استامینوفن پنصد تبشو میارم پایین امروز صبح میگه موقع ای که لب دهنمو قورت میده گلوم درد میکنه آفاکسیم ۲۰۰ هر دوازده ساعت بهش بدم خوب میشه یا اینکه فارمنتین ۶۴۳mg بهش بدم تو رو خدا راهنمایی کنید با این اوضاع هم نمیتونم پسرمو ببرم بیرون که ویروس کرونا هم اومده پسرم موقع سرما خوردگی همشه همین علایمو داره

ط (1398/12/10)

سلام.من یه مدتیه سوزش اداره گرفتم رفتم دکتر سونو گرافی آزمایش اورژانسی دادم گفتن چیزی نیست فقط داخل ادرار عفونت دیده شده.دکتر یه بسته سیپرو فلوکساسین داد خوب نشدم دوباره رفتم دکتر دو بسته دیگه داده یه بسته ده تای خوردم بازم خوب نشدم .به نظر شما قطع کنم سیلیسیم ۴۰۰ خونه دارم بخورم؟

علیزاده (1398/12/9)

من گلوم عفونت کرده میتونم سفیکسیم ۴۰۰ استفاده کنم یا ؟؟؟

بهنام خیری (1398/12/8)

سلام.من سوزش گلو داشتم که زیادم نبود رفتم داروخانه و از دکتر ا نجا پرسیدم سفکسیم400 بهم داد و دو روز مصرف کردم تا الان حالت دلپیچه و استفراغ دارم ایا میتونه از مصرف این دارو باشه

احمدی (1398/12/8)

سلام.من عمل جراحی آبسه داشتم بعد از عمل روزی دو عددسفیکسیم 400 سه عدد مترونیدازول 250مصرف میکنم الان ده روزه روزی دو عدد سرم هم تزریق داشتم.الان چند روزه رنگ مدفوع تقریبا متمایل به رنگ تیره می باشد.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر

گل (1398/12/8)

سلام لطفا راهنماییم کنید دخترم ۱۲ سالشه به علت گلو درد چرکی روز اول ۱ گرم سفازولین وریدی داخل سرم تزریق کرد البته با نظ پزشک ولی یک مقدار حساسیت پوستی داد.دکتر جایگزین امپول سفکسیم ۴۰۰ روزی یک عدد بعلاوه آزیترومایسین ۲۵۰ تجویز کرد.امروز روز چهارم مصرف آزیترومایسین بود که روی دستها و پا و کمی روی صورتش کهیر بدون خارش زد.الان من آزیترومایسین رو قطع کردم ولی سفکسیم رو رو به علت ریسک روماتیسم قلبی میترسم قطع کنم .از طرفی به علت عارضه ی کهیر که توی هر دو آنتی بیوتیک مشترک هست نمیدونم از کدوم یکی بوجود اومده.لطفا کمکم کنید خیلی خیلی متشکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/9)

با توجه به اینکه فرزند شما نسبت به سفازولین حساسیت نشان داده است و سفکسیم با سفازولین از یک خانواده هستند احتمال زیاد ادامه علائم حساسیت ناشی از مصرف سفکسیم است. بهتر است برای تعیین دارو به پزشک مراجعه کنید.

مریم (1398/12/7)

سلام حدودا یک هفته خارش گلو داشتم وصبح ها عطسه میکنم چندین باربعد از ان خارش گوش هم اضافه شد و الان دو هفته شده.قرص سفیکسیم۴۰۰ استفاده کردم .خیلی کم بهتر شدم اما کاملا خوب نشدم و اما الان سرفه خشک هم میکنم .چی کار کنم

ناشناس (1398/11/21)

سلام- دخترم ۲ سال ونیم است- امروز صبح تا ظهر هر چی میخورد بالا میاورد بعداز ظهر هم تب و اسهال خفیف به اون اضافه شد که به احتمال زیاد ویروس باشه - بردمش دکتر بهش شربت سفکسیم داد میخواستم بدونم این دارو روی ویروس اثر داره ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/11/21)

در صورتی که اسهال ویروسی باشد این دارو بی تاثیر است

ناشناس (1398/11/20)

سلام من حالت انفولانزا داشتم آزیترو مایسین همراه سفکسیم استفاده میکنم ولی ب شدت مجرای بینی وگلوم خشک میشه !!

اشرف (1398/11/20)

آیا دستگاه گوارش و شش ها راهم مثل پوست در خارش قرار میدهد

ناشناس (1398/11/14)

سلام من عفونت معده و زخم معده دارم. چند وقتیه که گلو درد و سر درد دارم و میدونم که از عفونته واسه همین رفتم داروخانه و قرص سفیکسیم۴۰۰گرفتم تا مصرف کنم. به نظرتون ضرر داره؟

ناشناس (1398/11/4)

با سلام پسر ۶ ساله داریم سرما خورده دکتر گفتن سینه اش و گلوش عفونت کرده براش هم قرص سفیکسیم ۲۰۰و شربت اموسکسی سیلین ۲۵۰ باهم نوشت حالا بهش میدیم خواب آلوده شده البته قرص اورپ هم روزی نصفی میخوره خواستم ببینم این همه خواب مشکل ساز نیست؟ ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/11/4)

خواب آلودگی کودک به دلیل مصرف قرس اورپ است. شربت آموکسی سیلین و مترونیدازول خواب آور نیست

عباس هستم (1398/11/1)

بخاطرگلودردهمسرم ازداروخانه درخواست چرک خشک کن قوی نمودم که -فاکسیم۴۰۰ دادن،شب رو بخاطر جشن ومهونی مثله شب قبلش نخوابیدیم ونزدیکای صبح به همسرم که گه گاه سرفه اش شروع شده بودگفتم ببانغری یک کپسول یفیکسیم بخوریم وحدودنیمساعت بعد بدلیل مصرف متخلافات درمهمانی وکمک به خوابیدن ازدوستم قرص آلپرازولام ۱گرفته وهردویک قرص خوردیم پس ازنیمساعتی بودکه احساس گیجب منوگرفتوبه همسرم گفتم بیابخوابیم ومن درازکشیدم وهمسرم مشغول جمع وجورکردنه خونه بودکه من به خواب رفتم،امانمیدونم چقدرگذشته بودشایدنیمساعت که به حالت بدی ازخواب پریدم هم پریشون وهم گیج وهم احساس شبیه به ترک موادمخدرخصوصاتریاک بسراغم اومد که دست خودم نبود وباناله هایی که میکردم پرخاشگرشده بودم وظرف شستنهای همسرم مثله پتکی بودکه سرم میخوردکه بافریادزدن های من دست ازکارکشید،من چندسالیه که تریاک وشیره روترک کردموقرص ب۲ میخورم که اونوهم بعدازحدوددوسالونیم چندروزیه رسوندم به روزی تقریبانصف قرصذکه یک چهارم صبح ویک چهارم شب میخورم،ناله کردنام وبی طاقتیهام شدت گرفت که دیگه نتونستم ازحالت درازکش پانشم ونشینم،ولب هنوز بب طاقت وبدنم ودقیقامقله زمان ترک مخدر بشدت تکون میدادم وبلافاصله تکه های نرم کوچکی از قرص ب۲ که درپلاستیکب مونده بودوبه زحمت زیرزبون گذاشتموبی طاقتی وتکون دادنهاب بدنم کم کم فروکش کرد اما جرات نکردم درازبکشم حس میکردم تادرازبکشم همون حس وحال بدبسراغم میاد،همسرم یه چایی برام آوردوخوردم وتقریبابیست دقیقه ای نشیته بودم که خداروشکرآروم شدم،همسرم هم بااصرارمن که گفتم صبح شده اومدکنارمن خیلب آروم وسریع به خواب رفت ومن هنوز نشستم وچون برای باراولی بودکه ازاین قرص استفاده میکردم گوشی روبرداشتم ودرحال تحقیق درمورداین قرص به سایت خوب شمابرخوردم،سوال من اینه این اتفاق که برای من افتادمیتونه از کم خوردنه ب ۲ بوده باشه،ناگفته نمونه که من مدتها گرفتار آمفیتامینهابودم که به کمک خدادوسه هفته است تونستم بزارم کناراماازهموندابتداهرهفته دوست نزدیکی میادوباوسوسه ماروبه استفاده از آمفیتامین وادارمیکنه که شبش کاملابیخوابی وماهم مجبوربه استفاده ازقرصهای خواب برای خوابیدن درشب اوله بعدازاستفاده میشیم،امااین بارپریشب که قرص نبودوباکپسول گیاهی هم خوابموندنبرد ونشدبخواببم ودیشب هم که کمی آمفیتامین زده بودیم دوستمون دوتاآلپراز دادکه من زودترخوردم وهمسرم بعدش واین اتفاقات برامون افتاد،ممنون میشم دلیلش بفرمایید،باورکنیدحالاکه نیمساعته بانستن ونوشتنه این متن حالم بهتره امانمیدونم مثه همسرم بخوابم یانه

وحید (1398/10/28)

سلام یکی از دوستام ۲۰عددقرص سفیکسیم به همراه ۲۰عددقرص سرماخوردگی مصرف کرد آدرسی ازش ندارم به خانوادش خبر بدم عوارض این تعداد چیه

ناشناس (1398/10/27)

سلام من با مصرف انتی بیوتیک سفیکسیم و آزیترومایسین وهردوشون طبق نسخه پزشک مصرف کردم شکم درد شدید گرفتم .هر دفه ک مصرف کردم اینطور شدم.بعد از یکی دو روز مصرف نکرم بعد دوباره شروع کردم ب مصرف ولی ایندفه شکمم درد نگرف چون سریع بعدش غذا میخوردم خواستم بدونم آیا اگه پشت سر مصرف این دو انتی بیوتیک فورا غذا بخورم تاثیرشون نمیره ؟؟ممنون میشم جواب بدین.

ناشناس (1398/10/12)

سلام نوزاد35روزه دارم دکتر پس از6روز بستری شربت سفکسیم100داده روزی یک مرتبه تاسه روز می خواستم ببینم مشکلی نیست

ابوالفضل (1398/10/8)

باسلام.من رفتم دکتر بخطر سرماخوردگی و ایشون بعد کل آمپول و سرم به من ستیریزین۱۰ و سفیکسیم ۴۰۰ هر ۱۲ ساعت یک عدد بهم دادن.وزنم ۱۱۵ کیلو.الان بعد مصرف ۳ روز گلوم خارش و خلط میده به زور سردرد شدید دارم.اسهال هستم.بدنم اینقدر درد میکنه که باید حرارت اتاق بالا باشه به محض خارج شدن از اتاق اینقدر یخ میکنم که انگار میخواد گوشتم بریزه.لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید

منوچهر (1398/10/8)

سلام.پسرم پس از مصرف سفکسیم ۱۰۰ دچار کجی صورت شده.برطرف میشه یا میمونه همیشه

اسکندر اسماعیلی (1398/10/7)

به سفکسیم و انتی بیوتیک ها حساسیت دارم و انهم فقط بصورت سکسکه در هر بار مصرف سه روز سکسکه دارم چکار باید بکنم

فردین اسمعیل نژاد (1398/10/6)

سلام دخترم ۸سالشه سال ۹۴ پیوند کبد شده میخواستم بدونم دکتر به خاطر داشتن عفونت قرص سفکسیم ۲۰۰ روزی ۲عدد تجویز کرده براش ضرر داره یا نه

حسین مالمیر (1398/10/3)

باسلام من امروز برام قرص سفکسیم ۴۰۰ نوشتن اما یادم نبوده نحوه مصرفش را بپرسم لطفلا راهنمایی کنید ." ۴۰سالمه وزن ۷۴کیلوم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/3)

در صورتی که به پزشک دسترسی ندارید روزانه یک قرص مصرف کنید.

ناشناس (1398/10/2)

من یه هفته است سفکسیم مصرف میکنم چرا بدنم می لرزه خیلی ناجور

ناشناس (1398/10/2)

سلام من به پنی سیلین حساسیت دارم با پزشکم حرف زدم که حساسیت دارم ولی پزشکم سغیکسیم برام تحویز کرد لطفا منو راهنمایی کنید مصرف کنم یا نه

حمیدشاکری (1398/9/28)

آیا سفیکسیم ۴۰۰با معده پر خورد یا خالی کدامیک تاثیر بیشتری دارد.دارو برای صبح یک عدد تجویز شده ممنون.

رامین احمدی (1398/9/27)

سلام . من دی ماه 97 انژیوپلاست شدم و همینطور سنگ کلیه ای به اندازه 12 میلی در حالبم بود و دکتر بخاطر مصرف پلاویکس نتونست برام سنگ شکنی کند و بهمراه داروهایم سفکسیم 400 هم برام تجویز و گفت تا زمان سنگ شکنی مصرف کن ! و من جدیدا ازمایش دادم بدنم به سفکسیم مقاوم شده . ایا این مقاومت برا همیشه است و سوال بعدی چاره و علاج این مقاومت چیه ؟ ممنون از توجه و لطفتون .

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/27)

این جمله اصلا صحیح نیست. بدن در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم نمی شود ممکن است میکروبی که در بدن شما وجود دارد نسبت به این آنتی بیوتیک مقاوم شده باشد و باید از آنتی بیوتیک دیگری استفاده کنید. متاسفانه مصرف بی رویه، خودسرانه و ناقص آنتی بیوتیک ها باعث مقاومت میکروبی می شود و در آینده با سونامی مقاومت میکروبی مواجه خواهیم شد.

ماریا (1398/9/25)

سلام وقت بخیر ممنون از مطالب مفیدتون. من به داروی خوراکی آنتی بیو تیک حساسیت دارم دوز ده میل سفتریاکس چهار بار تزریق کردم با این وجود پزشک معالجم قرص آفاکسیم۴۰۰ رو هم تجویز کردن که نصف صبح، نصف شب مصرف کنم به نظر شما با توجه حساسیتی که به قرص خوراکی دارم این دارو رو استفاده کنم آیا دارویی غیر از این نوع آنتی بیوتیک ها وجود داره که حساسیت آور نباشه؟؟

ناشناس (1398/9/22)

سلام. برای درمان گلودرد به تجویز پزشک، 6 روز قرص آزیترومایسین 500 خوردم اما اصلا بهتر نشدم و سرفه هم اضافه شد. با مراجعه مجدد به پزشک، برای التهاب گلو و سرفه، قرص سفیکسیم 400 هر 12 ساعت یکی، تجویز شد. این دوز زیاد نیست؟ (34 ساله و 74 کیلو) قبلا از راهنمایی شما متشکرم💐

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/22)

اگر عفونت زیاد باشد این مقدار برای فرد ۷۴ کیلویی زیاد نیست

معصومه (1398/9/20)

من سفکسیم ۴۰۰ مصرف کردم ی هفته از همون روز اول دستام درد میکنه و حالت سوزش داره ایا از سفکسیمه .برای عفونت دندون تجویز شده بود قزص لورل هم استفاده میکنم

مجید (1398/9/18)

باسلام من یک بار از قرص سفکسیم ۴۰۰ استفاده و دچار خارش شدید کل بدن و سرخی پوست و ورم صورت شدم ودیگر استفاده نکردم و بزشک به این قرص توصیه کرد که در روز یک قرص مصرف کنم ولی با وجود امدن این حالت دیگر استفاده نکردم. میتونم دیگر بار از این قزص استفاده کنم ؟ ایا مصرف این قرص با معده‌ی خالی تاثیر‌ی منفی دارد؟ الان چکار کنم ؟ ممنون

سهیل مالی (1398/9/17)

آیا بابت عفونت سینوس ها سفیکسیم ۴۰۰ تجویز میکنن؟؟

رضا (1398/9/16)

با سلام و خسته نباشید،من امروز به دلیل فراموشی سه عدد سفیکسیم۴۰۰ استفاده کردم،آیا عواقب خطرناکی میتونه داشته باشه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/16)

وزن و سن شما چقدر است؟ این مقدار سفکسیم تا حدودی فشار به کلیه وارد می کند ولی خیلی جای نگرانی ندارد. از این به بعد روزی یک قرص استفاده کنید.

s. r (1398/9/14)

سلام وقتتون بخیر دکتر برای خلط گلوم قرص سفیسکیم تجویز کرده وگفته هر دوازده ساعتی دوعدد میخواستم بدونم بعد از تموم شدنش میتونم دوباره استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد آخه وقتی میخورم خوبه ونخورم دوباره شروع میشه این خلط ممکنه حساسیت باشه؟ ممنون میشم جوابم بدید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/14)

مصرف هر دوازده ساعت ۲ عدد سفکسیم صحیح نیست. قطعا اشتباهی رخ داده. به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس (1398/9/11)

سلام این دارو برای من تجویز شده بعد از لیزر زگیل ولی ساعت مصرف ذکر نشده آیا هر هشت ساعته

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/11)

اگر سفکسیم ۴۰۰ برای شما تجویز شده روزی یک عدد مصرف کنید. هر ۸ ساعت اشتباه است.

ناشناس (1398/9/8)

سلام،میخواستم بدونم کسیکه عمل زخم معده انجام داده باتوجه به محدودیت دارویی ک بعدازاین عمل هس آیا قرص سفکسیم رو میتونه بخوره؟؟

ناشناس (1398/9/6)

سلام، وقت بخیر. کودک 6 ساله 30 کیلویی به تجویز متخصص کودکان برای درمان سرفه خلطی و تب، یک شیشه شربت سفیکسیم را به صورت هر 12 ساعت 6 سی‌سی استفاده کرده است. اما هنوز 7 روز نشده دارو تمام شده. آیا نیازی به تهیه شربت دیگر و ادامه درمان تا 7 یا 10 روز هست؟ چند روز؟ قبلا از راهنمایی شما متشکرم.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/7)

اگر نیاز به مقدار بیشتر آنتی بیوتیک وجود داشت پزشک تجویز کرده بود. نیازی به تهیه سفکیسم اضافه نیست.

پروانه (1398/9/6)

سلام من دچار آنفولانزا شدم و تا حدودی به پنیسیلین و آموکسی سیلین حساسیت دارم امروز دکتر سفیکسیم ۴۰۰ بهم داد ولی از قبل هم دچار تنگی نفس و تپش قلب شدم آیا باید دارو را قطع کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/7)

سفکسیم هم مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین از خانواده داروهای بتالاکتام است. اگر با مصرف این دارو نفس تنگی احساس می کنید دارو را قطع کنید و برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.

سحر (1398/8/30)

سلام وقتتون بخیر من آنفولانزا گرفتم و پزشک برام سفکسیم 400 روزی دوتا تجویز کردن. الآن سه روز از شروع مصرف دارو گذشته داخل دهنم یه آفت یا یه چیز کیست مانندی زده و خیلی درد داره میخواستم بدونم ممکنه از سفکسیم باشه؟ مچکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/1)

مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک های وسیع الطیف می تواند میکروب های مفید دهان و روده را از بین ببرد و در بعضی مواقع منجر به رشد قارچ در دهان شود، ولی مصرف سه روز از این دارو بعید به نظر می رسد چنین عارضه ای ایجاد کند. بنابر این ربطی به مصرف سفکسیم ندارد.

محمد (1398/8/25)

سلام وقت بخیر دکتر برای من سفیکسیم 200 هر دوازده ساعت تجویز کرده و بیماریم هم بگفته پزشک عفونی ویروسی بود و قبل مصرف سفیکسیم دل درد شدید بعد غذا خوردن بدن درد و تب و اسهال آبکی شدید و اختلال در بینایی که حل شد اختلال بینایی خواستم ببینم با توجه به دل درد شدید و اسهال ابکی ایا مصرف سفیکسیم مشکلی نداره؟؟ ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/26)

سفکسیم بر عفونت های ویروسی بی تاثیر است. در صورت وجود اسهال آبکی بخش ناچیزی از دارو جذب می شود و بخش عمده ای از دارو دفع می شود. لازم است همزمان با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، علت اسهال و تب مشخص و درمان شود.

پرستو خلیلی (1398/8/20)

عذرخواهی میکنم من تب ولرز دارم خلط چرکی گلوله دفع میکنم .ازیترومایسین خوزدم دوروز تموم شده میتونم سفکسیم 400مصرف کنم .عوارض نداره ازیترومایسین خوردم.ممنون میشم سریع جوابم وبدید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/20)

مصرف آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود. با توجه به توضیحات شما به نظرم هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید. شاید لازم باشد از خلط آزمایش گرفته شود که البته با خوردن آنتی بیوتیک نتیجه صحیح حاصل نمی شود.

ناشناس (1398/8/15)

سلام به پسر من ١٩ ماهش هست. سفاكتور داده پيدا نكرديم سفكسيم جاش داده. يهمون مفت هر وقت سافكتور رو پيدا كرديد سفكسيم رو قطع كنيد اون رو بديد. حالا به نظر شما أين دو دسته انتي بيوتيك به هم سازگاري دادرند ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/15)

سفاکر و سفکسیم هر دو از یک خانواده دارویی هستند. نباید دو دارو با هم مصرف شوند. اگر سفاکلر پیدا کردید استفاده کنید در غیر اینصورت سفکسیم را ادامه دهید.

نادیا حاتمی (1398/8/14)

باسلام.من دوتا دندون عصب کشی کردم اما بشدت آبسه کردن.طوریکه تورم ب زیر چونه رسیده.پزشک سفیکسیم تجویز کردن.به امپول پنی سیلین و سفتریاکسون حساسیت نشون دادم.مصرف قرص خوراکی سفیکسیم خطرناکه با وجود حساسیتم؟مصرف نکنم؟روزی ی دونه تجویز کردن

شهریار (1398/8/12)

با سلام من گلو درد بودم ، دکتر آمپول پنی سیلین 633 نوشت ، با ده تا قرص سفیکسیم 400 ، آمپول رو زدم دوروزه دارم هر شب قبل شام یه قرص هم می خورم ، گلوم بهتر نشده ، ریه هم درگیر شده و به سرفه افتادم و مدام دارم خلط دفع میکنم ، آیا دارو موثر بوده ؟ یا باید دکتر عوض کنه دارو رو ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/12)

احتمالا بیماری شما ویروسی است و آنتی بیوتیک بر روی آن بی تاثیر است. بهتر است مجددا به پزشک مراجعه کنید. تا دسترسی به پزشک مصرف سفکسیم را ادامه دهید چون با ضعف سیستم ایمنی احتمال اضافه شدن عفونت ثانویه باکتریایی وجود دارد

شهلا (1398/7/26)

سلام من به غیر از این انتی بیوتیک گلیندا مایسن هم استفاده میکردم به مدت ۳۷ روز تو بیمارستان با یک انتی بیوتیک دیگه تزریقی میگرفتم، مدت ۲۸ روز هم بعد ترخیص میخورم البته کلیندا مایسین تموم شده و سفکسیم ۴۰۰ هنوز روزی یک بار میخورم به شدت کف دستام داغ و میسوزه ایا برا انتی بیوتیک هست یا برا پردنیزولون که روزی ۴۵ دوز میخورم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)

ممکن است به دلیل مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک میکروب های مفید دستگاه گوارش از بین رفته باشند و کمبود ویتامین های گروه بی ایجاد شده باشد. چون میکروب های مفید موجود در روده با تجزیه مواد غذایی ویتامین تولید می کنند. بهتر است از ویتامین های ب۱ - ب۶ و ب۱۲ استفاده کنید.

سادات (1398/7/26)

من گلو درد و بدن درد دارم به دکتر هم مراجعه نکردم میشه از سفیکسیم ۴۰۰ استفاده کنم؟ قبلا هم از این دارو استفاده کردم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)

خیر. مجاز به مصرف خودسرانه این دارو نیستید. سفکسیم مسکن نیست و ممکن است بیماری شما ویروسی باشد و باعث مقاومت میکروبی شود که در اینصورت درمان را بسیار سخت می کند.

لیلا (1398/7/13)

سلام پسرم یکساله دو هفته که اسهال داره امروز جواب آزمایشش رو کتر دید براش شربت سفیکسیم تجویز کرد. آیا مؤثره؟

ستاره (1398/7/4)

با سلام..دکتر برای من سفکسیم ۴۰۰ تجویز کردن اما دستور مصرفش نوشته روزی دوبار..من فکر میکنم این دوز خیلی بالاس بخاطر همین هنوز مصرف نکردم..قبلا از ایتروکونازول۱۰۰ استفاده کردم و دچار تنگی نفس شدم...لطفا راهنماییم کنید.مچکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/5)

دوز داروها توسط پزشک تجویز می شود که بستگی به شدت و نوع بیماری، وزن بیمار و سایر عوامل زمینه ای است. معمولا دوز سفکیسم برای بزرگسالان روزانه ۴۰۰ میلی گرم است ولی به ندرت مواردی از تجویز روزانه ۸۰۰ میلی گرم هم وجود دارد. بهتر است برای اطمینان از پزشک کسب تکلیف نمائید.

رضا (1398/6/4)

برا عفونت لثه میشه قرص سفیکسیم مصرف کرد

خ (1398/5/15)

با سلام این دارو خواب اور است؟

سیروس (1398/5/2)

سلام من امروز سفکسیم 400 مصرف کردم وبعد از یک ساعت استفراغ کردم الان این قرص را ادامه بدم یا قطع کنم عفونت اداری دارم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/2)

مصرف دارو را قطع کنید. برای تغییر دارو لازم است به پزشک اطلاع دهید.

فرزاد (1398/4/16)

قرص سفکسیم ۴۰۰برای بزرگسالان چندساعتیه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/17)

این دارو فقط باید با تجویز پزشک مصرف شود. از مصرف خودسرانه دارو اجتناب کنید. دوز معمول سفکسیم۴۰۰ روزانه یک عدد است.

چنانچه در خصوص "سفکسیم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info