سفکسیم

داروهای ضد باکتری
این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

سفکسیم چیست؟
سفکسیم یک آنتی بیوتیک قوی می باشد که بر روی طیف وسیعی از میکروب ها موثر می باشد .این دارو جهت درمان کوتاه مدت عفونت های حاد باکتریایی مانند مجاری ادراری،عفونت قفسه ی سینه و عفونت های گوش و حلق تجویز می گردد.این دارو با مهار ساخت دیواره سلولی باکتری ها ،آنها را از بین می برد .
برخی از افرادی که به پنی سیلین ها حساسیت دارند ،ممکن است به این دارو نیز حساسیت داشته باشند .به همین دلیل پیش از شروع درمان در صورت حساسیت به هرگونه آنتی بیوتیک ،نام آن را به پزشک خود یادآوری نمایید.


پیش از شروع مصرف سفکسیم
_در صورت سابقه ی هرگونه حساسیت دارویی (خصوصا حساسیت به آنتی بیوتیک ها )و مشکلات کلیوی به پزشک خود اطلاع دهید.
_باا وجود اینکه تا کنون مصرف سفکسیم برای جنین مضر اعلام نشده ،در صورت بارداری،اقدام به بارداری یا شیردهی پزشک خودرا مطلع نمایید.
_از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.


نحوه ی مصرف سفکسیم
-آنتی بیوتیک ها را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کنید و دوره ی درمان را حتی اگر احساس بهبودی می کنید و علائمتان برطرف شده است کامل کنید زیرا در این زمان ممکن است هنوز باکتری بصورت کامل ریشه کن نشده باشد و این کار احتمال بروز مقاومت ميكروبی را افزایش می دهد.
مقاومت میکروبی یکی از مشکلات جهانی می باشد که با سرعت زیادی رو به افزایش است ودر صورتی که مصرف بی رویه و نامناسب آنتی بیوتیک ها در دنیا ادامه یابد با مشکلات تهدید کننده ی حیات مواجه خواهیم شد.زماني كه اين داروها بدون تجويزپزشك ،با مقدار نامناسب يا طول درمان نامناسب مصرف شوند،نه تنها اثرات مطلوب براي خود فرد ندارند بلكه منجر به عدم ريشه كن شدن باكتري هاي موجود در بدن آن فرد مي شوند و علاوه بر اين،باكتري هايي كه در معرض دارو قرار گرفته اند اما از بين نرفته اند، نسبت به اين دارو مقاومت پيدا مي كنند.اين مسأله منجر به ايجاد نسل جديد و مقاومي از ميكروب ها مي شود كه ديگر به سادگي به داروهاي آنتي بيوتيكي موجود ،پاسخ نمي دهند.
از آنجا كه عموماً عفونت ها مسری می باشند مصرف بي رويه ی آنتی بیوتیک ها نه تنها براي خود فرد بيمار بلكه براي ساير افراد جامعه نیز مشکل آفرین می باشد.
_مصرف این دارو معمولا در بزرگسالان و کودکان بالای ده سال ،۱ تا ۲ قرص یا (۲۰-۱۰میلی لیتر شربت) در روز میباشد.یعنی روزانه یک قرص یا روزانه یک قرص صبح و یک قرص عصر در ساعت مشخص برای شما تجویز میشود.
_مقدار مصرف دارو در کودکان کوچکتر با توجه به سن و وزن آنها توسط پزشک محاسبه می شود .در این موارد در هر نوبت مصرف دارو لازم است مقدار دارو را به دقت اندازه گیری نمایید و دقیقاً به اندازه ی تجویز شده به کودک بدهید.
_ دوره ی درمان با این دارو معمولا کوتاه می باشد و حداکثر ممکن است تا ۱۴ روز برای بیمار تجویز شود.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.
-در صورت فراموش كردن مصرف يك نوبت دارو بلافاصله پس از يادآوري آن را مصرف كنيد مگر آنكه زمان ياد آوري به نوبت مصرف بعدي دارو نزديك باشد.در اين شرايط نوبت فراموش شده را مصرف نكنيد و نوبت بعدي را در زمان خودش مصرف كنيد اما به هيچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نكنيد.
-این دارو به صورت قرص و کپسول خوراکی ۲۰۰ و ۴۰۰میلی گرم و سوسپانسیون خوراکی ۱۰۰میلی گرم موجود می باشد.


توصیه ها سفکسیم
-در برخی افراد با مصرف آنتی بیوتیک ها ضایعات قرمز همراه با خارش در دهان یا واژن ایجاد می شود.در صورت بروز این علائم به پزشک خود مراجعه نمایید.
-خانم ها در صورتی که از قرص های جلوگیری از بارداری همزمان با دوره ی درمانی سفکسیم استفاده می کنید، در صورت ابتلا به هر بیماری که همراه با اسهال و استفراغ که بیشتر از 24 ساعت طول بکشد باشد، لازم است از یک روش دیگر پیشگیری از بارداری(مانند کاندوم) جهت احتیاط همراه با قرص ضدبارداری استفاده نمایید.
_در صورتی که قصد عمل جراحی یا شروع درمان دارویی برای بیماری دیگر دارید،درمان گر خود را از مصرف این دارو مطلع نمایید زیرا سفکسیم می تواند برروی پاسخ برخی آزمایشات (مانند مقدار قند موجود در ادرار )موثر باشد.
-در صورت اقدام به هرگونه واكسيناسيون پزشك خود را از مصرف اين دارو مطلع نماييد.


عوارض شایع سفکسیم
_اسهال خفیف در ابتدای درمان از عوارض شایع سفکسیم می باشد که خود به خود برطرف می شود .در صورت وقوع آن مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید اما در صورت ادامه دار شدن اسهال بیشتر از ۲۴ ساعت و شدید تر شدن یا حاوی خون بودن آن به پزشک خود مراجعه کنید.
_احساس تهوع،درد شکمی و سوء هاضمه ممکن است در مدت درمان با این دارو ایجاد شود ،برای بهبود آن مصرف غذاهای سبک و ساده و مصرف دارو پس از وعده ی غذایی می تواند کمک کننده باشد
_سردرد عارضه ایست که ممکن است در اثر مصرف این دارو رخ دهد ،در این موقعیت آب به مقدار کافی در روز مصرف نمایید و از داروساز خود جهت انتخاب ضد درد مناسب مشاوره بگیرید.با این حال در صورتی که سردرد شدید و طولانی شد ،به پزشک مراجعه نمایید .
_مصرف این دارو ممکن است احساس سرگیجه ایجاد کند لذا تا از بین رفتن اثر دارو ،از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید.

عوارض خاص اما مهم
_در صورتی که علائم حساسیت دارویی از جمله ضایعات قرمز و خارش دار پوستی ،تنگی نفس،ورم صورت یا لبها مصرف دارو را قطع نموده و به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید.
-این دارو می تواند عوارض نادر اما مهمی داشته باشد که علی رغم اینکه احتمال وقوع آنها کم می باشد اما پیگیری و توجه به آنها بسیار مهم می باشد.لذا در صورت داشتن علائم سرفه همراه با گلودرد ،خشکی و التهاب چشم وبروز لکه های قرمز پوستی فوراًبه پزشک خود یا مرکز درمانی مراجعه کنید.
_در صورتی که ۲ تا۳ هفته پس از مصرف این دارو دچار اسهال آبکی ادامه دار شدید به پزشک خود مراجعه نمایید.


نگهداری
سوسپانسیون آماده شده ی دارو را حداکثر ۱۰تا۱۴روز در یخچال نگهداری نمایید.

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف سفکسیم

سفیکسیم در درمان عفونت های حاد ناشی از باکتری های حساس به این دارو مصرف می شود که شامل سوزاک، عفونت گوش میانی، فارنژیت، عفونت های بخش تحتانی دستگاه تنفس و عفونت های مجاری ادراری می شود.

مکانیسم اثر سفکسیم

مانند سایر آنتی بیوتیک های این دسته مانع از تشکیل دیواره سلولی در باکتری می شود. دیواره سلولی در باکتری باعث حفاظت سلول در مقابل عوامل محیطی می گردد و در صورتی که این دیواره بصورت کامل تشکیل نشود سلول باکتری در محیط آبکی با جذب آب می ترکد. سفکسیم در مرحله آخر تشکیل پپتیدوگلیکان جایگزین عوامل تشکیل دهنده پپتیدوگلیکان می شود و باعث تشکیل دیوار سلولی ناقص می گردد

فارماکوکینتیک سفکسیم

فقط 50 -40 در صد یک دوز خوراکی سفیکسیم به آهستگی جذب می شود. جذب این دارو در حضور غذا کاهش می یابد. اوج غلظت سرمی دارو 6-2 ساعت پس از مصرف خوراکی آن حاصل می شود. نیمه عمر پلاسمایی دارو 4-3 ساعت است که در عیب کار کلیه افزایش می یابد. متابولیسم این دارو مشخص نشده است . حدود 20 در صد از دارو به صورت تغییر نیافته از راه کلیه ها و 60 در صد دارو از راه های غیر کلیوی دفع می شود.

منع مصرف سفکسیم

در صورت وجود سابقه حساسیت به پنی سیلین ها ، سفالوسپورین ها یا پنی سیلامین یا ابتلای به پورفیری این دارو نباید مصرف شود .

عوارض جانبی سفکسیم

ناراحتی معده از قبیل دل درد، اسهال، حالت تهوع همچنین سردرد یا سرگیجه ممکن است رخ دهد که طبیعی است و مهم نیست اگر هر یک از این اثرات همچنان ادامه داشته باشد یا بدتر شود، به سرعت به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.
یک سری عوارض بسیار نادر ولی خطرناک ممکن است در اثر مصرف این دارو ظاهر شود که در صورت بروز چنین عوارضی دارو را قطع کنید و به پزشک اطلاع دهید: زخم چشم یا پوست٬ ادرار تیره٬ خستگی مفرط٬ علائمی شبیه عفونت مانند گلودرد تب همراه با خونریزی٬ کاهش ادرار
این دارو به ندرت باعث ایجاد یک بیماری شدید روده (اسهال مرتبط با Clostridium difficile) به علت باکتری مقاوم است.در صورت بروز علائم اسهال مداوم، و یا خون در مدفوع و یا سوزش موقع مدفوع به پزشک اطلاع دهید.

استفاده از این دارو برای دوره های طولانی یا مکرر ممکن است موجب عفونت قارچی دهان و یا واژن شود. اگر متوجه علائم سفید در دهان خود، تغییر در ترشحات واژن شدید، با پزشک خود مشورت کنید.

واکنش حساسیت شدید با این دارو نادر است. با این حال، در صورت نفس تنگی٬ قرمزی و خارش سراسری پوست به پزشک مراجعه کنید.

تداخلات دارویی سفکسیم

سفکسیم با وارفارین: ممکن است باعث افزایش زمان لخته شدن خون گردد
سفکسیم با کاربامازپین: اثرات کاربامازپین افزایش می یابد
سفکسیم با نفیدیپین: اثرات نفیدیپین افزایش می یابد
سفکسیم با پروبنسید: غلظت سفکسیم در خون افزایش می یابد
سفکسیم با سالیسیلات ها: باعث کاهش جذب سفکسیم می شود
تست گلوکز ادرار با سفکسیم مثبت کاذب می گردد
تست کتون ادرار با سفکسیم مثبت کاذب می گردد

هشدار ها سفکسیم

1- در صورت وجود سابقه حساسیت به پنی سیلین ها و عیب کار کلیه باید با احتیاط فراوان مصرف شود.
2- این دارو ممکن است موجب ایجاد پاسخ مثبت کاذب در آزمون کومبس یا قند ادرار شود.
3- این دارو ممکن است سبب بروز کولیت پسودوممبران شود.
4- در بیماران مبتلا به عیب کار کلیه، کاهش مقدار مصرف دارو ضروری است .

توصیه های دارویی سفکسیم

1- در صورت بروز اسهال شدید، قبل از مصرف هر گونه داروی ضد اسهال ، باید با پزشک مشورت شود.
2- در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف دارو به محض به یاد آوردن ، دارو را باید مصرف نمود . ولی اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، از مصرف نوبت فراموش شده باید خودداری شود و مقدار مصرف بعدی نیز دو برابر نگردد.

دارو های هم گروه سفکسیم

گروه B

قابل استفاده در بارداری: با مطالعات حیوانی شواهدی دال بر خطرناک بودن این دارو مشاهده نشده است. مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
02419
03849
02115
07495
00226
07496
00227
00228

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص سفیکسان 400 میلی گرم
قرص سفکسیم کوثر (ایراپراکس) 400 میلی گرم
قرص سفکسیم فارابی 400 میلی گرم
قرص سفیکسی ژن 400 میلی گرم
قرص سفکسیم لقمان 400 میلی گرم
قرص سفکسیم مهبان دارو 400 میلی گرم
قرص سفکسیم پارس دارو 400 میلی گرم
قرص سفکسیم تهران شیمی 400 میلی گرم
قرص لوپراکس 400 میلی گرم
قرص زاکسیم 400 میلی گرم
کپسول سفیکسان 400 میلی گرم
کپسول سفکسیم فارابی 400 میلی گرم
کپسول سفکسیم ویستاپارس 400 میلی گرم
کپسول زاکسیم 400 میلی گرم
قرص سفیکسان 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم کوثر(ایراپراکس) 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم فارابی 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم لقمان 200 میلی گرم
قرص سفیکسیم تهران شیمی 200 میلی گرم
قرص لوپراکس 200 میلی گرم
قرص زاکسیم 200 میلی گرم
کپسول سفیکسان 200 میلی گرم
کپسول سفیکسیم فارابی 200 میلی گرم
کپسول زاکسیم 200 میلی گرم
سوسپانسیون سفیکسان 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفیکسیم لقمان 100 میلی گرم/5میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفیکسیم پارس دارو 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم تهران شیمی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون فارکسیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون لوپراکس 100 میلی گرم/5میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون زاکسیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفیکسان 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم فارابی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفیکسیژن 100 میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم لقمان 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم پارس دارو 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم تهران شیمی 100 میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون لوپراکس 100میلی گرم/5میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون زاکسیم 100میلی گرم/5میلی لیتر 100میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم تسنیم 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 50 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم کوثر(ایراپراکس) 100میلی گرم/5میلی لیتر 100میلی لیتر
کپسول سفکسیم ویستاپارس 200 میلی گرم
کپسول سفکسیم آفا شیمی 200میلی گرم
کپسول سفکسیم آفا شیمی 400میلی گرم
قرص سفکسیم آفا شیمی 400میلی گرم
سوسپانسیون سفکسیم آفا شیمی 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
سوسپانسیون سفکسیم آفا شیمی 50 میلی گرم/5 میلی لیتر 100 میلی لیتر
قرص سفکسیم آفا شیمی 200 میلی گرم
زینب فروتن (1399/6/16)
سلام خسته نباشید.من در هفته ۱۰ بارداری هستم فیبروم هم دارم .به دکتر حلق وگوش مراجعه کردم برام سفسکیم ۴۰۰ روز اول هر ۱۲ ساعت ۱ عدد وروزهای بعدی هر روز ۱ عدد ،به مدت ۷ روز تجویز کردن.از پزشک زنان پرسیدم گفتن منع مصرف نداره.حالا سوال من از جنابعالی اینکه طبق دستور پزشک حلق وبینی مصرف کنم یا همون روزی ۱ دونه.ممنون
علی (1399/6/8)
من دو روزه گلودرد دارم یعنی ملتهب شده با کمی چرک سفید , دیروز یه قرص سفیکسیم400 خوردم یکی هم امروز(بفاصله 12ساعت) ولی فرقی نکرد قرمز شده و چرک هنوز هست ,چیکار کنم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/6/8)
سفکیسم مسکن نیست که فورا اثر کند. اصولا مصرف آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک کاملا اشتباه است. اکنون که مصرف این دارو را شروع کرده اید دوره درمان را کامل کنید و یک هفته روزی یک عدد ادامه دهید. از این به بعد بدون تجویز پزشک آنتی بیوتیک استفاده نکنید
رسول زندی (1399/5/9)
سلام جناب دکتر ، چهل ساله هستم، التهاب شدید پروستات دارم، همراه با خونریزی ، سوزش و تکرر ادرار ، کراتینین 1/6 ، و علائم عفونت مزمن مجاری ادراری ، با وضعیت قرمز کرونایی شهر محل سکونت امکان مراجعه به متخصص وجود نداره ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/5/10)
سونوگرافی لازمه،،تامسولوسین و پروستاتان میتونید مصرف کنید
علی قربان (1399/5/8)
با سلام .بنده سوزش بسیار شدید مجاری ادراری ( سر آلت ) دارم که باعثش ورود اتفاقی کف صابون به ناحیه ی مربوطه است . که با مراجعه به دکتر برام داروی فنزاپریدون ۱۰۰ و سیپرو فلوکساسین نوشتند . با توجه به تجربیات قبلی بنده به سیپرو حساسیت دارم . الان میشه این دارو رو با سفکسیم ۴۰۰ جایگذین کنم ؟ و یا در خصوص درمان چه پیشنهادی را میتوانید بدهید . خیلی متشکرم
مهران (1399/4/21)
با سلام. سیفیکسیم 400 برای مشکل عفونت باکتریایی روده موثره ؟ یعنی میشه جهت مشکلات دستگاه گوارش بجای مترونیدازول استفاده بشه؟ ممنون میشم از پاسختون.
دلشاد محمدی (1399/4/21)
سلام عزیز خسته نباشید من بشدت عفونت ادراری دارم همراه درد التهاب سوزش قبلا هم داشتم ولی خوب نمیشم الان گفتن سفکسیم مصرف کنم ایا جواب میده؟باید چکار کنم
محمد جوزی (1399/4/16)
سلام بنده سنگ کلیه 2.5میلیمتر دارم و التهاب پروستات (حجم افزایش یافته در سونوگرافی )قرص سفاکسیم میخورم ایا عفونت میتواند به بیضه ها سرایت کند
محمدرضا (1399/3/27)
سلام خسته نباشید این دارو واسه زنان باردار مشکلی ندارد
نازگل (1399/3/15)
سلام وقت بخیر من به دلیل عفونت ادراری ٣-٤ روز هست سفکسیم ٤٠٠ میخورم اما الان گلوم هم چرک کرده و درد به کلیه ام هم رسیده تکرر ادرار هم دارم و ادرارم بی رنگ شده، آیا دارو را ادامه بدم یا نیاز هست تغییر کنه؟ ١٠ تا سفیکسیم کافی است؟
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/3/15)
همین دارو رو ادامه بدید در صورت عدم بهبود مجدد مراجعه کنید
محمد رضا قمی (1399/3/11)
سلام و خسته نباشید آقای دکتر من ٣٠عدد آموکسی و مترونیدازل با هم هر هشت ساعت مصرف کردم و بعد از آن یک دندان را عصب کشی کردم دکتر سفکسیم ۴٠٠و مترونیدازل۵٠٠واسمنوشته که مترو نیدازل هر١٢ساعت و سفکسیم٢۴ساعت من سابقه آلرژی به سفتریاکسون وریدی دارم آیا سفکسیم و مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد!؟
نازگل (1399/3/11)
سلام وقتتون بخیر من چند روز بود گلوم التهاب داشت ولی مثل حساسیت بود بعد از اون تکرر ادرار و خارش ناحیه ادراری پیدا کردم و حالا سوزش و خارش خیلی شدید شده. سفکسیم ٤٠٠ میتونم هر ٢٤ ساعت بخورم؟ و تا چند روز؟
شروین (1399/3/3)
باسلام من به تشخیص دکتر التهاب پروستات مزمن دارم الان یک ماه دارم قرص میخورم تکرر ادرارم وسوزش ادرارم کم شده بیشتر از ساعت هفت صبح تا پنج بعد ظهر تکرر دارم یعنی شبا خیلی تکررم کمتره دلیلش چیه ایا التهاب پروستات به طور کامل خوب میشه یعنی بامصرف دارو روزی میرسه اصلا تکرر نداشته باشم یا فقط تکررم کمتر میشه ممنون
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/3/5)
بله امکان بهبود هست،علائم بستگی به استرس و رژیم غذایی هم داره
فریده ع (1399/2/31)
با سلام ببخشید من عفونت واژن داشتم همراه با خارش الان جرات نمیکنم برم دکتر فلوکونازل ۱۵۰ گرفتم هر سه شب سفکسیم ۴۰۰ هم گرفتم یه دونه خوردم از دل پیچه و اسهال اوضاع بدی بود ولی قطع شد ایا امشب سفکسی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید البته همراه هم استفاده نکردم فلوکونازل رو ۲۴ ساعت قبل استفاده کرده بودم
سجاد (1399/2/31)
باسلام وتشکر از وقتی که میزازید بنده به دلیل سوزش ادرار وتکرر شدید ادراربه پزشک مراجع کردم گفتن التهاب مزمن پروستات دارم الان 20 روزه ازیترومایسین 250 وامنیک 4میلی استفاده میکنم هم سوزش وهم تکرر خیلی خیلی کم شده اما دکتر میگه باید سه ماه مصرف کنم ایا بعد سه ماه کامل خوب میشم چون علاعم خیلی خیلی کم شده ایا التهاب پروستات درمان داره
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/3/1)
بله درمان داره در صورت کنترل علائم امنیک رو با یه داروی گیاهی ادامه بدید
سجاد (1399/2/28)
باسلام وعرض ادب خدمت دکتر صرافیان اقای دکتر من التهاب پروستات دارم مدت 20روزه دارم انتی بیوتیک وامنیک میخورم قبلا هردقیقه دستشویی بودم اما الان هر دوساعت یه بار میرم تکرر ادرار دارم بعد صبح ها بیشتر تکرر دارم عصر تا شب حالم نسبتا خوب ایا دلیلش چیه بعد ایا بعد مصرف سه ماه خوب میشه تو سونگرافیم زده پروستاتیت حاد اما دکترم میگه مزمنه میگه سه ماه حوب میشی
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/29)
بله التهاب مزمن هست پیگیر درمان باشید خوب میشه ،کافیین و فلفل کم مصرف کنید
سارا (1399/2/28)
سلام دخترم ۵ سال و ۶ ماهش دیروز به جای سفکسیم ۲۰۰ سفکسیم ۴۰۰ دادم وبعدش گفتم و بالا آورد وزنشم ۳۴ کیلو هست الان ۱۴ ساعت گذشته و نگران عوارض هستم
سجاد (1399/2/26)
باسلام خدمت اقای دکتر من 25سالم هست بزرگ شدگی پروستات درصورتیکه براثر تورم باشد یعنی براثر التهاب باشد بعداز مصرف انتی بیوتیک به اندازه طبیعی خود برمیگردد یعنی زمانی که التهاب درمان شود پروستات اندازه قبلی خودرا میگیرد
سجاد (1399/2/25)
سلام دکتر خسته نباشید بنده عفونت پروستات دارم به مدت یک ماه دارم انتی بیوتیک وقرص امنیک وویسول میخورم بعضی روزا حالم خوب خوب میشه اما بعضر روزا تکرر ادرار شدید وسوزش ادرار شدید دارم دلیلش چیه که خوب میشم ولی بعضی روزا دوباره برمیگرده بااینکه قرصامم میخورم ایا التهاب پروستات درمان میشه تشکر لطفا جواب بدید ایااین تکرر وسوزش به مرور از بین میره
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/26)
درمان حداقل سه ماه طول میکشه،علت بدتر شدن رژیم غذایی و استرس هست
لیلا (1399/2/23)
سلام آیا مصرف سوسپانسیون سفیکسیم 100 در نوزاد باقله ای چهار ماهه خطرناک هست
مهرداد (1399/2/18)
عرض سلام و خسته نباشید عاجزانه خواهش میکنم جواب سوال رو کامل بدید من واقعا افسرده شدم بنده ٢٨ ساله مدت ٥ ماه هست که در ناحیه میاندوراه و گاها کشاله ران و مقعد احساس درد میکردم که بعد از مراجعه به چند پزشک یکی از پزشکان با انجام معاینه مقعدی و سونو تشخیص عفونت پروستات دادن ایا تشخیص ایشون درست بوده؟ ایا درد میاندوراه و مقعد میتونه به خاطر عفونت پروستات باشه؟
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/19)
بله درد می‌تونه در پایین کمر ،نوک مجرا، بیضه‌ها ،میاندوراه، حس بشه
f.k (1399/2/10)
سلام. من به پن سیلین حساسیت دارم و به اشتباه یک عدد از این قرص سفکسیم400 رو مصرف کردم و عوارضی رو مشاهده کردم. میخواستم بدونم چقدر خطرناکه و باید چکار کنم؟
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/10)
در صورت مشکل تنفسی یا کهیر شدید یا ضعف و بی حالی شدید مراجعه کنید
سارا (1399/2/9)
سلام من سونو گرافی دادم دیروز و معلوم شد عفونت کلیه و عفونت مجاری ادراری و کیست ریز در تخمدان دارم و اینکه من بیماری لوپوس و مشکل کلیوی هم داشتم از قبل و وارفارین و کورتن هم مصرف میکنم ، پزشک به من برای عفونت هام سفکسین تجویز کرده به نظر شما برام ضرری نداره ؟ آیا با همین قرص عفونت کلیه و مجاری ادرارم درست میشه؟ راهنماییم کنید لطفا
بابک (1399/2/7)
باسلام خدمت دکتر من خیلی تکرر ادرار وسوزش داشتم وادرارم به طور کامل خارج نمیشد واخر ادرارم قطرع قطرع میاد وقتی میشینم ادرارم نمیاد باید وایسم ادرارم باتاخیر شروع میشه رفتم دکتر تشخیص التهاب پروستات دادن قرص افلوکاسیسین دادن وویسول 5 ومتریمیندازول خوردم به مدت 2هفته سوزشم خوب شد اما هنوز تکرر دارم مشکلات قبلی که نوشتم همش هست فقط سوزشم برطرف شده بعد از دوهفته قرصام که تمام شد دکترم گفت قرص ویسول روبادلوکستین مصرق کن به انتی بیوتیک دیگه نیازی نیست درصورتی که انتی بیوتیک مال التهابه پروستاته ایا تصمیمش درسته 25سال هم سن دارم
زهرا (1399/2/7)
سلام من امروز به اشتباه دوتا از این قرصا رو خوردم سفیکسیم400با فاصله سه ساعت چه ضرری داده سن 42 وزن 60کیلوگرم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/8)
فقط ممکنه معده رو به هم بریزه خطر دیگه ای نداره
زهدا (1399/2/7)
سلام امروز من دوتا از این قرصا سفیکسیم400رو خوردم با فاصله3ساعت چی کار کنم لطف کنید بگید
زهرا (1399/2/7)
من امروز اشتباهی دو تا از این قرص هارو خوردم با مدت 3ساعت به نظرتون چیکار کنم
عادل (1399/2/5)
عرض سلام وخسته نباشید خدمت پزشک محترم بنده با وجود مشکلات کرونایی درمنطقه نتوستم برم پزشک مربوطه ودرمان بشم قبل کرونا علائم سوزاک داشتم آزمایش گرفتم .سوزاک خفیف داشتم دکتر برام دارو های آزیترومایسین۵۰۰ سفیکسیم۴۰۰ فنازومکس(فنازوپریدین)۱۰۰ تجویز کردن بهتر نشد بعد ازدیه هفته برام قرص پوریک سیدال تجویز کردن بازهم درمان نشدم و خارش وسوزش هنگام ادرار دارم و ترشحات سفیدوازم خارج میشه دیروز رفتم ازداروخانه کپسول داکسی ساکلین۱۰۰ و سفیکسیم ۴۰۰گرفتم .چون پزک نبود خودم این داروهارو گرفتم لطا راهنمایی کنید ممنون میشم از لطفتون
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/5)
تا بیست روز بخورید اگر جواب نگرفتین مراجعه کنید
مصطفی (1399/1/27)
من زیگبل تناسلی داشتم رفتم لیزر کردم بهم افاکسیم ۴۰ داده میشه یکم کمکم کنید همش دارم غصه میخورم بخاطر زیگیل
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/27)
بهتره واکسن بزنید،شریک جنسیتون معاینه ودرمان بشه،رابطه مشکوک نداشته باشید،و برای معاینه مجدد دو سه هفته بعد مراجعه کنید
سام (1399/1/26)
باسلام من رفتم دکتر گفت التهاب پروستات مزمن دارم بهم قرص افوساکسین داده اما الان 9 روزه دارم میخورم تعقییری نکردم بهش میگم میگه باید صبر کنی
اهو (1399/1/26)
ایا دکتر میتواند التهاب پروستاتو بادست زدن بع بیضه ها تشخیص بده واگر التهاب باشه راه درمانش چیه
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/28)
خیر معاینه پروستات از طریق مقعد هست،مصرف کم کافئین و فلفل و برای درمان حضوری مراجعه کنید
انبر (1399/1/25)
ایا بیماری پانیک اتک هم ساعث تکرر ادرار میشود که همش فکر کنی ادرار دارم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/25)
استرس تکرار ادرار رو زیاد میکنه ولی بهتره معاینه و بررسی بشید
سجاد (1399/1/25)
خوردن مایعات برای التهاب پروستات خوبه مثل مارشعیل تلخ یا اب زیاد اخه بعضی روزا علاعم تکرر وسوزشم خیلی کمه بعضی روزا دوباره زیاد میشه بااینکه در حال درمانم هستم این عادیه
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/25)
مایعات غیر محرک اشکالی نداره،کافئین خیلی کم مصرف کنید، علائم بسته به سردی هوا،خوراکیها و استرس تغییر میکنه
سجاد (1399/1/25)
باسلام خدمت دکتر من التهاب پروستات مزمن دارم رفتم دکتر بهم قرص افلوکاسین بهم داده ومیتریتازول الان یک هفتس دارم میخورم تکررم کم ترشده سوزشم کم تر شدع اما کامل خوب نشدم
محمد (1399/1/23)
سلام،جراحی دندان انجام داده‌ام،برای عفونت نکردن میتونم روزی یه سیفیکسیم مصرف کنم؟
دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/1/23)
سفیکسیم برای عفونت دهان و دندان و گلو موثر نیست و بیشتر برای عفونت های تختانی تنفسی موثر است حداقل یک هفته پنی سیلین وی 500 هر 6ساعت و مترونیدازول هر 8 ساعت میل کنید
محسن (1399/1/23)
با سلام خسته نباشید.مدت دو روز هستش درد شصت پا(حاد نقرس) دارم، قرص کلشی سین و سلکوکسیب مصرف میکنم،برای تسریع در بهبودی مجاز به مصرف سفکسیم هستم؟
فاطی (1399/1/23)
سلام من یه مدت سمت چپ بدنم درد میکنه و ادرارم کامل خالی نمیشه تکرر ادرار بیشتر شب سفکسیم ۴۰۰. ۷روز خوردم خوب نشدم بنطرتون مشکل از چیه؟فقط سمت چپ بدن تا تیر ودرد در داخل اندام تناسلی
دکتر نسیم یارمحمدی - متخصص زنان و زایمان (1399/1/23)
سلام عزیزم بهتره معاینه بشید و احتمالا سونوگرافی انجام بدید
علیرضا (1399/1/21)
با سلام التهاب پروستاتت مزمن هم قابل درمان هست چون تکرر ادرار وسوزش دارم طول درمانش چقده سفکسیم برای التهاب پروستات موثره چون سفکسن مال عفونت نه التهاب
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/21)
سلام! بله قابل درمانه ولی حتما باید معاینه شین و علایم رو به طور کامل اطلاع بدین به پزشک. در بیشتر موارد التهاب پروستات به علت عفونت ایجاد میشه و در این شرایط آنتی بیوتیک تجویز میشه. مصرف خودسرانه سفکسیم اصلا توصیه نمیشه.
سجاد (1399/1/17)
طول درمانش چقدع خیلی ازیتم بعد قرص دلوکستین مال افسردگیه ربطیم به التهاب پروستاتت داره
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/18)
بسته به بیماری شما داره طول درمان دولوکستین ربطی به پروستات نداره
سجاد (1399/1/17)
باسلام خدمت دکتر من باتشیخص دکتر مشخص شد التهاب پروستات دارم وخیلی تکرر ادرار دارم وسوزش دکتر برام قرص سولیفناسین سوکسینات ودلوکستین وافلوکساسین ومتریندازول نوشته خواستم ببینم التهاب پروستاتت قابل درمان است چون تکرر اردار کلافم کرده دکترم گفت یک ماهه خوب میشی
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/17)
سلام، بله قابل درمانه، انشالا خیلی بهتر میشین.
محب (1399/1/17)
اخه تو ازمایش ادرارم باکتریا نوشته نگاتیو یعنی ندارم اگر عفونت مثانه بود تو ازمایش مشخص نمیشد
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/18)
بعضی عفونتها با کشت معمولی مشخص نمیشه و بر اساس علائم درمان میشه
محب (1399/1/17)
باسلام من ازمایش ادرار دادم عفونت نبود اما تو ادرارم خون بود رفتم سونوگرافی توی کلیع چپم یه کسیت 13میلی کوروتیکال سادس ایا دلیل تکرر ادرار وسوزش ادارم کیستمه دارو برای ازبین رفتن کیست چیه چون دکترم گفت نیازی به درمان ندارع اما من تکرر اردار وسوزش دارم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/17)
علایم ادراری ناشی از کیست نیست ممکنه عفونت مثانه باشه
پری اسکندری (1399/1/16)
سلام من برای بیماری تشخیصی زونا سفکسیم 400 باید بخورم و همزمان برای درمان پوستم از قبل روزی یک عدد رواکوتان میخوردم که فراموش کردم به دکترم بگم ایا اینها تداخل دارویی ندارن؟
دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)
اگر برایتان تشخیص زونا گذاشته شده است، نیازی به مصرف سیفکسیم نیست و این دارو اصولا تاثیری بر زونا ندارد. مگر اینکه به عفونت ثانویه ای مبتلاء شده باشید که علاوه بر داروی ضدویروس، برایتان آنتی بیوتیک تجویز شده است
صادق (1399/1/16)
باسلام من سنوگرافی دادم یه دونه کیست کلیه داشتم احتمال داره تکرر ادرار مال کیست باشه چون عفونت نداشتم مثانمم نرمال بود راه درمان کیست کلیه چیه
دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/16)
سلام کیست کلیه درصورتی که تو ریپورت سونوگرافی نوشته باشه کیست ساده نیازی به درمان نداره و اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه و علایمی ازجمله تکرر ادرار هم نمیده.. تنها در صورتی که نوشتن کیست کمپلکسه( دارای سپتای ظریف یا جدار ضخیم یا اکوی داخلی هست) نیاز به انجام سی تی اسکن جهت بررسی بیشتر کیست وجود داره..
موعمنی (1399/1/16)
سلام دامب عفونت مستانه دارم دو ماه خوب بود خاله دوباره گرفتم ای دارو را بازیم تجویز کرده بودند حالا که دوباره مریض شدم رفتم از داو خانه خریدم بعضی وقتا نفس تنگی و خارش و زود هم خوب میشه چند تا بخورم روزی یکدانه اثر دارد با تشکر
رقیه محمدی (1399/1/16)
من۶۲ سال سن دارم ناراحتی معده .کبد چرب فشار و قند خون و تیرویت دارم. دارو استفاده میکنم .آفکسین تجویز شده یادم رفت مشکلاتم را بگویم ایا استفاده کنم ؟ دچار درد گلو وسینه هستم
دکتر فریبا دبردانی - داروساز (1399/1/16)
سلام بله استفاده بفرمایید
هانیه (1399/1/16)
سلام خسته نباشید.من ۳یا۴ روزی است که تب و لرز دارم و سردرد و چرک گلو و به دلیل کرونا و قرنطینه دکتر نرفتم . به نظرتون سفکسیم۴۰۰ و قرص سرما خوردگی خوبه مصرف کنم؟
دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/16)
سلام.حتمابایدتوسط پزشک معاینه بشید.
مهرداد توکلی (1399/1/16)
سلام خسته نباشید گل ... من بعداز هربار مصرف سفکسیم ۴۰۰ باتجویز دکتر بخاطر گلودرد تکرار ادارار دارم زیاد هر ده دقیقه یک بار تا یک ساعت بعد از مصرف یعنی چی میتونه باشه؟
بنیامین (1399/1/16)
سلام من ازمایش ادرار دادم داخل ادرارم کمی عفونت بود ویک مقدار کمی هم خون در ادرارم بود برام سنو گرافی از مجرای ادراری واز کلیه واز مثانه نوشته اما انتی بیوتیکارو که مصرف کردم احساس میکنم بهترم چون قبلش سوزش وتکرر ادرار داشتم به طوری که هر ده دقیقه یه بار میرفتم ادرار میکردم ایا عفونت هست یا سنگ به نظر شما تشکر
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/16)
سلام! با توجه به سایر علایمی که داشتین و بقیه موارد موجود در ازمایش ادرار یا خون میشه در این مورد نظر داد. بهتره طبق دستور پزشک عمل کنین.
مجید (1399/1/15)
سلام قبل عید غلط پشت حلق داشتم و کمی هم گوشم درد میکرد گاهی هم ترشح گوش داشتم شاید گوش میانی نصف صورتم انگاری سرد میشد یه مشتری داستم پزشک بود گفت ده روز روزی یک عدد سفکسیم بخوردم بهتر شدم بعد اینکه قطع کردم بعد یک هفته مجدد غلط پشت حلق و گوشم هم یک مقدار درد میکنه سالهاست که سینوزیت و آلرژی هم دارم لطف راهنمایی کنید با این اوضاع هم که نمیشه رفت دکتر، لطفا راهنمایی کنید چه نوع دارویی باید مصرف کرد و با چه دوزی سپاس
دکتر یاسر قادری - متخصص گوش و حلق و بینی جراح پلاستیک صورت وبینی جراح سروگردن (1399/1/29)
سلام.علایم شمامیتوانددرزمینه آلرژی باشد،فعلاپرهیزازمواردمحرک.
زهــــرا (1399/1/15)
سلام.۶روز که گلو درد شدید دارم طوری هست که آب دهنم بادرد قورت میدم و CRP هم مثبت هست آیا سفیکسیم مصرف کنم خوب میشم؟؟؟؟
دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/15)
سلام اگرCRP تا مثبت است حتما آزمایش CBC-Diff هم بدهید اگر منفی بود و طبق نظر پزشک کرونا مطرح نبود، برایتان دارو تجویز خواهد کرد
سعید (1399/1/15)
سلام.عفونت و ترشحات آلت تناسلی دارم.به خصوص صبح عفونت رو میبینم.قرص سفکسیم ۴۰۰ رو یک ورق روزی ۱ بار خوردم کم شد ولی خوب نشدم.باید چکار کنم؟
دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)
سلام مجدد به نطر من بهترین کار این است که از ترشحات آلت تناسلی نمونه گرفته و آزمایش کشت داده شود تا نوع میکروب و آنتی بیوتیک موثر بر ان مشخص شود
دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/15)
سفیکسیم توسط پزشک تجویز شده یا خودسرانه مصرف می کنید؟
محمد (1399/1/14)
سلام دختر من ۱۸ ماهشه... الان ۴ روزه تب کرده...از اولش بهش شربت استامینوفن میدم ولی همش تبش میره بالا...با توجه به اینکه هیچ گونه علائم سرماخوردگی و آنفولانزا نداره و فقط تب داره... فقط کاهش اشتها داره... آیا احتمال عفونت ادراری وجود داره؟ آیا میتونم از شربت سفکسیم ۱۰۰ استفاده کنم؟ تشکر از پاسخ شما...
دکتر مریم بکتاش - متخصص کودکان و نوزادان (1399/1/15)
سلام.بهتراست درصورت تداوم تب پس از گذشت ۷ روز و بی علامت بودن معاینه و آزمایشات لازم ازجمله بررسی عفونت ادراری و خون برای کودکتان درخواست شود
فاطمه (1399/1/14)
سلام سیفکسیم 400رو هرچند ساعت استفاده کنیم؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/14)
سلام! هر 24 ساعت یک عدد با معده پر مصرف کنین.
نیکو یی (1399/1/14)
سلام. معمولا دارای خلط پشت گلو هستم. ایا مصرف روزانه یک عدد سفکسیم 400 مناسب است؟
دکتر فاطمه کرمی - داروساز (1399/1/14)
سلام معمولا یعنی بطور معمول؟؟!!! اگر مشکل دیگه ای ندارید اصلا نیاز به انتی بیوتیک ندارید ولی اگه همراه با سردرد وسرفه و.... باشه لازم است ویزیت شوید غرغره اب نمک کمک کننده است
افشین (1399/1/13)
اگر عفونت ادراری باشه معمولا سفکسیم بعد چند روز اثرشو نشون میده
افشین (1399/1/13)
من فقط سوزش وتکرر ادرار دارم وقتی میشینم وادرار میکنم ادرارم کامل خارج نمیشه و میایستم فشار میارم بازهم باقی مونده ادرارم خارج میشه اما هر نیم ساعت یه بار احساس ادرار دارم الان 2 روزه دارم قرص سفکسین میخورم اما تاثیری نکرده
دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/13)
سلام به خوردن قرص سفکسیم۴۰۰ روی یک عدد با معده پر ادامه دهید.قرص فنازوپریدین هم هر هشت ساعت یک عدد استفاده کنید.درصورت تیره شدن رنگ ادرار نگران نباشید(چون قرص فنازوپریدین باعث قرمزی رنگ ادرار می شود).
افشین (1399/1/13)
باتشکر از دکتر چون الان دسترسی به دکتر سخته راه درمان عفونت یا التهاب پرستات چیه چون خیلی ازیتم تشکر میکنم از راهنماییتون
دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/13)
آیا شما قبلأ به پزشک مراجعه داشتین و چه تشخیصی براتون گذاشتن؟ در حال حاضر چه علائمی دارید؟
افشین (1399/1/13)
من 25 سالمه احساس سوزش وتکرر ادرار دارم هر یک ساعت یک بار احساس ادرار شدید دارم امکانش هست پروستات داشته باشم چون سنم کمه
حمید (1399/1/13)
سلام..من خلت سینه دارم..وبرونشیت کهنه ریه دارم.وشب موقع خواب..خلت سینه جلوی نفسم و میگیره...سفکسیم 400 و ازیتروماسین رو چطوری مصرف کنم..ممنونم
دکتر خلیل کریم زایی - داروساز (1399/1/13)
سلام برای درمان خلط سینه میتونید از شربت های خلط اور گیاهی یا دیفن هیدرامین کامپاند استفاذه کنید. درصورت نداشتن تب و عدم وجود عفونت از طریق تست CRP نیاز به مصرف آزیترومایسین و سفکسیم نیست
مهرام (1399/1/13)
با سلام بدلیل عدم دسترسی ب پزشک سوالم را در اینجا مطرح میکنم . سه روز است ک جوش کوچکی شبیه آبسه مقعدی را مشاهده کردم که در حد یک نخود میباشد .کرم آنتی هومورویید هم خریداری کردم آیا میتوانم سیفیکس400 و مترونیندازول 250 را شروع کنم تا 7 روز ؟ در اب ولرم ب همراه بتادین هم نشستم لطفا میزان دارو را راهنمایی کنین تا بعد از قرنطینه و داستان کرونا به بیمارستان مراجعه کنم سپاسگزارم از زحمات شما
فرشید (1399/1/13)
سلام.من چندروزی هست که سمت راست گلوم قسمت بالا درد میکنه وموقع قورت غذا یا آب دهانم همون قسمت گلوم درد میکنه...زاکسیم ۴۰۰ودیفن هیدرامین هر۸ساعت که بخورم خوب میشم...
سجاد (1399/1/13)
سلام مدت یک هفتس احساس سوزش وتکرر دارم هر نیم ساعت یه بار احساس میکنم ادرار دارم ایا دلیلش عفونت ادراریه احساس میکنم ادرارم کامل خارج نمیشه
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/13)
عفونت مجاری ادراری یا پروستات یا سنگ بهتره مراجعه کنید
سجاد (1399/1/13)
من احساس سوزش ادرار وتکرر ادرار دارم هر نیم ساعت یک بار احساس میکنم ادرار دارم دلیلش چیه
دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/13)
نیازبه انجام آزمایش ساده ادراروکشت ادرارهست.
مجتبی عسگری (1399/1/12)
سلام من وارفارین مصرف میکنم و چند وقتی خونریزی در ادرار دارم و دکتر اورولوژ رفتم گفتن سنگ کلیه دارم بخاطر سنگ کلیه سفکسیم تجویز کردن میخواستم ببینم مشکلی پبش نمیاد ؟و تداخلی ندارن؟
محبوبه کلبادی (1399/1/11)
نوزاد سه ماه دارم دکتر برای خلط سینه اش سفیکسیم صد تجویز کرده اما بعد دوروز مصرف اسهال خفیف گرفته ایا دارو رو ادامه بدم یا نه
دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/11)
سلام خیر، سفیکسیم را قطع نکنید قطره پدی لاکت خریداری کنید و وعده‌ای ۵ قطره به کودک بدهید..
دکتر حمیده کاظمی - متخصص کودکان و نوزادان (اطفال) (1399/1/11)
سلام در صورت خفیف بودن اسهال ادامه بدید در صورت تشدید اسهال یا آبکی وحجیم بودن بهتره از نظر کم آبی بررسی بشه
سیمین (1399/1/11)
سلام من بابام عمل فیستول انجام داد بعد دکتر این قرصو داد بهش سفکسیم بعد سردرد شدید و از خود بی خود میشه دلیلش چیه
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/11)
سلام! در سوال قبلتون فرمودین مترونیدازول هم تجویز شده براشون. سردرد و گیجی از عوارض هردو دارو هست, اگر خیلی شدید و غیرقابل تحمله, به پزشک مراجعه کنین تا در صورت امکان دارو رو تعویض کنن.
مسعود شمسی (1399/1/10)
دکتربدلیل عفونت مجاری ادراری ووجودخون درادراربهم سیپروفلوکساسین داده که حساسیت شدید دارم نمیتونم بخورم بهم تجکیز کرده جای اون سفکسیم ۴۰۰ بخورم آیا باتوجه به حساسیت که دارم واینکه احتمالا شن یا سنگ ریز درکلیه دارم خوردن اون مشکلی برام پیش نمیاره ۰۰ممنون
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/10)
سلام ، اینکه شما به سیپروفلوکساسین حساسیت دارید باعث منع مصرف سفکسیم نخواهد شد و می توانید استفاده کنید جزء اینکه شما علاوه بر حساسیت به سیپرو به سفکسیم نیز حساسیت داشته باشید که شایع نیست. متناسب با تشخیص و دستور پزشک عمل کنید. در صورت عدم بهبودی به پزشک مراجعه کنید.
Mkh (1399/1/9)
سلام.خسته نباشید من گلوم خلط داره و به آموکسیسیلین حساسیت دارم.سفسکیم دکتر داد ک ب اونم حالت تهوع داشتم. یه چرک خشک کن برای خلط هام میشه معرفی کنید و اینکه( بعضی )از خلطا سخت میاد بیرون ب صورتی ک نفسمو میگیره راهشو و نفسم می‌ره و باید بزنند تو کمرم یا فوت کنن تو صورتم... بعدش شما گفتید که آزیترومایسین ۲۵۰بخورم....و قرص جوشانACC اگر ۲۰۰باشه اشکالی داره؟چ جوری استفاده کنم 200رو؟
دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/9)
به خوردن آزیترو ادامه دهید تا مدت زمانی که دکتر واستون مشخص کرده و قرص acc 200رو هم تا دو یا سه بار در روز میتونید استفاده کنید
علی (1399/1/9)
سفکسیم برای گلو درد خوبه و این که مصرف خودسرانه ضرر داره ایا تنگی نفس از عوارض این دارو میباشد
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/9)
سلام ، برای گلودرد بهتر است حضوری به پزشک مراجعه کنید تا علت آن مشخص شود و متناسب با آن آنتی بیوتیک مناسب تجویز شود.مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک نه تنها موثر نیست بلکه ممکن است منجر به مقاومت میکروبی در فرد و یا جامعه شود. در صورت داشتن حساسیت به سفکسیم و مشتقات مشابه آن احتمال بروز واکنش حساسیتی از جمله تنگی نفس وجود دارد. اگر گلودرد همراه تنگی نفس دارید اکیداً توصیه می کنم به پزشک برای معاینات بیشتر مراجعه کنید. برای گلودرد اگر تنها علامت شما باشد و تب ، تنگی نفس ، سرفه ندارید می توانید از آب نبات سرد های موجود در داروخانه هر 1-2 ساعت مکیدنی استفاده کنید. این فراورده ها حاوی اوکالیپتوس و ویتامین سی هستند که در ترمیم التهاب موجود در مخاط گلو کمک می کنند. غرغره کردن 1 قاشق غذاخوری دیفن هیدرامین روزی 3 بار نیز موثر است. استفاده از مایعات گرم مخصوصا همراه عسل نیز کمک کننده است. میتوانید بدین منظور از فراورده های با منشاً طبیعی در داروخانه مثل شربت زوفا عسل یا دروزیل عسل استفاده نمایید. در صورتی که گلو درد بهبود پیدا نکرد و یا علائم دیگری پدیدار شد حتماً به پزشک مراجعه کنید.
شایان (1399/1/9)
سلام چند روز تکرر ادار گرفتم و سوزش دارم و احساس درد میکنم در این ناحیه و از طرفی شب که میشه بدتر میشم میشه دلیلش رو بدونم بدلیل وجود ویروس کرونا از رفتن به بیمارستان خودداری کردم میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/9)
نیاز به بررسی با آزمایش ادرار و سونوگرافی هست
Mkh (1399/1/8)
سلام.خسته نباشید من گلوم خلط داره و به آموکسیسیلین حساسیت دارم.سفسکیم دکتر داد ک ب اونم حالت تهوع داشتم. یه چرک خشک کن برای خلط هام میشه معرفی کنید و اینکه( بعضی )از خلطا سخت میاد بیرون ب صورتی ک نفسمو میگیره راهشو و نفسم می‌ره و باید بزنند تو کمرم یا فوت کنن تو صورتم...
دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/9)
سلام بجای این داروها روز اول دو عدد ازیترومایسین ۲۵۰ وروزهای بعد یک عدد هر ۲۴ ساعت ونیز روزی یک قرص جوشانACCمصرف کنید
M (1399/1/7)
باسلام من شهریور ۹۸ آنژیو پلاس کردم بعد از آن بزاق ندارم ونمیتونم غذا بخورم وتنگی نفس هم پیدا کردم وادم ریوی پیدا کردم و قرص فروزماید ۴۰ تجویز کرده رفتم دکتر بر بزاق دکتر قرص سفکسیم ۴۰۰ تجویز کرده ولی الان ۵ روز مشرف کردم تنگی نفس شدید پیدا کردم لطفا راهنمایی کنین آیا این قرصا که مصرف میکنم تداخل دارویی دارد با تشکر به سوالم پاسخ بدین ممنون میشم چون دیگه دکتر نیس بدم پیشش
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/7)
سلام! سفیکسیم برای مشکل خشکی دهان هیچ کاربردی نداره و احتمالا پزشک مشکل دیگه ای رو تشخیص دادن که اینو تجویز کردن. برای افزایش بزاق, آبنبات و آدامس های بدون قند, قرار دادن تکه های یخ در دهان و خوردن میوه های ترش و مصرف مایعات در طول روز توصیه میشه. تنگی نفس شما نیز ممکنه به خاطر حساسیت به سفیکسیم اتفاق افتاده باشه و هم چنین ممکنه ادم ریوی مجددا تشدید شده باشه. در صورتی که تنگی نفس شدیده حتما به بیمارستان مراجعه کنین.
ناشناس (1399/1/6)
سلام دخترمن vt درگوشش دارد والان گوشش عفونت شدیدبابوکر ده ودکترهم نیست ببرم ایاسفیکسیم براش خوبه
دکتر یاسر قادری - متخصص گوش و حلق و بینی جراح پلاستیک صورت وبینی جراح سروگردن (1399/1/6)
سلام.دروهله اول کواموکسیکلاوومحافظت ازورود آب به گوش واستفاده ازسشوار.
کاظمی (1399/1/5)
سلام من ۳ روزه مثانه م‌ درد میگیره و تکرر ادرار دارم میشه سفیکسیم ۴۰۰ استفاده کنم؟ چند بار در روز؟ اینم بگم کم خونی دارم و هموگولوبین خونم ۹.۵ هست مینور هستم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/5)
بهتره اول آزمایش ادرار و کشت بدید میتونید سفیکسیم روزی یک بار تا 7 روز مصرف کنید
جمشید امیرشجاعی (1399/1/5)
باسلام وتبریک سال نو به علت عدم دسترسی به پزشک خواهشمندم راهنمایی بفرمایید.تکرر ادار دارم بالی مثانه درد خفیف دارم ادرارم زرد رنگ وبابوی بدهمراه میباشد ایا میتوانم از قرص سفکسیم ۴۰۰ استفاده کنم.
ناشناس (1399/1/4)
سلام خسته نباشید قرص زاکسیم ۴۰۰ دکتر داده میخورم کلافه میشم هر ۸ ساعت یکبار قطع کردم سرماخوردگیم تشدید شده میتونم داروی جایگزین استفاده کنم مثل آموکسی سیلین
دکتر محسن پورامجد - پزشک عمومی (1399/1/4)
سلام. احتمالا اشتباه میکنید.سفیکسیم۴۰۰ بصورت روزانه و یکبار در روز استفاده میشه. از مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها بپرهیزید.
فاطمه عاشورزاده (1399/1/4)
سلام من باردارم هفته ۲۰ مصرف سفیکسیم ضرر داره درصورتی که عفونت ادراری داشته باشم
دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/4)
می توان در بارداری با نسخه پزشک سفکسیم مصرف کرد
امین پرستوی (1399/1/2)
با سلام لطفا جواب بدید چون شهر ما همه دکتر تعطیل کردن.من گوش چپ ام عفونت کرد با لوزه چپم و گردنم رفتم دکتر 1 بسته قرص سفکسیم400با قطره سیتوزونیت داد الان 15 روز عفونت لوزه وگوش ام از بین نرفته سفکسیم تموم کردم ایا میتونم یه بسته دیگه مصرف کنم.مرسی
دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/2)
سلام برای عفونت گوش و لوزه معمولا انتخاب اول آنتی بیوتیکی مون آموکسی سیلین و یا کوآموکسی کلاو یا آزیترومایسین و درنهایت سفیکسیم هست... پس بهتر بود با داروی دیگه ای شروع میکردین... بعلاوه وقتی سفیکسیم ۱۵روز جواب نداده دیگه مصرف نکنین... کو آموکسی کلاو ۶۲۵ هر ۸ساعت شروع کنید البته بهتر بود قبلش معاینه گوش و گلو بشید ولی درحال حاضر ک مطب ها تعطیل هستن میتونید این دارو رو شروع کنید
رضا زرگرزاده (1399/1/2)
باسلام مصرف سفکسیم 400 با نالیدیکسیک اسید تداخل دارویی دارد؟
دکتر ناصر عمادی - داروساز (1399/1/2)
سلام و درود سال نو مبارک تاکنون تداخل دارویی بین این دو دارو گزارش نشده است در صورت آلرژی به این داروها باید با پزشک مشورت کنید اثر نالیدیکسیک اسید با ویتامین سی بیشتر می‌شود
ناهید روحانی ۰۹۱۸۳۷۸ ۲۹۱۶ (1399/1/1)
باسلام همسرم یه هفته است سرفه می کنه ،سفکسیم ۴۰۰ براش شروع کردم در ضمن فشار،خون دارد ایا مشکلی براش پیش نمیاد
ناشناس (1398/12/28)
آیا قرص سفیکسیم با آزیترومایسین باهم ضرری دارد لطفا راهنماییم کنن ممنونم
دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/28)
مصرف این دو دارو باهم،درصورتِ صلاحدید پزشک،برمبنای معاینه بالینی وشدتِ عفونت،مشکل ندارد..اما سرخود،به هیچ‌عنوان نباید مصرف شوند.چه جداجدا،چه باهم.
رویا (1398/12/25)
سلام وقتتون بخیر من سابقه عفونت مجاری داشتم و الان دوباره مث قبلم میتونم از قرص سفیکسیم استفاده کنم؟ قبلا خوردم و مشکلی نداشتم ممنون🙏🏻
طلی (1398/12/15)
درود به علت شیوع کرونا قادر به رفتن به بیمارستان نیستم دوتا فرزند کوچک دارم که دختر 20 ماهه ام دچار عفونت ادراری شده و قبلا سابقه عفونت داشته در دو ماهگی و بستری شده میتونم برای درمان از سوسپانسیون سفکسیم 100 استفاده کنم برای درمان عفونت ادراری ؟در صورت بلی مقدار و دوز مصرفی میفرمایید
ناشناس (1398/12/15)
باسلام ۴روزه قرص سفیکسیم استفاده میکنم داخل دماغم خشک وخیلی دردداره لطفا راهنمایی کنین مال عوارض قرصه یانه ممنونم
میلاد (1398/12/14)
سلام من یه بسته سفکسیم استفاده کردم .الان دو روزه تمام شده امروز داخل مدفوع خون بود شدید ..میتونه از عوارض ان باشه
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/15)
در صورت وجود خون در مدفوع سربعا به پزشک مراجعه کنید.
بهنام خیری (1398/12/8)
سلام.من سوزش گلو داشتم که زیادم نبود رفتم داروخانه و از دکتر ا نجا پرسیدم سفکسیم400 بهم داد و دو روز مصرف کردم تا الان حالت دلپیچه و استفراغ دارم ایا میتونه از مصرف این دارو باشه
احمدی (1398/12/8)
سلام.من عمل جراحی آبسه داشتم بعد از عمل روزی دو عددسفیکسیم 400 سه عدد مترونیدازول 250مصرف میکنم الان ده روزه روزی دو عدد سرم هم تزریق داشتم.الان چند روزه رنگ مدفوع تقریبا متمایل به رنگ تیره می باشد.لطفا راهنمایی بفرمایید.باتشکر
گل (1398/12/8)
سلام لطفا راهنماییم کنید دخترم ۱۲ سالشه به علت گلو درد چرکی روز اول ۱ گرم سفازولین وریدی داخل سرم تزریق کرد البته با نظ پزشک ولی یک مقدار حساسیت پوستی داد.دکتر جایگزین امپول سفکسیم ۴۰۰ روزی یک عدد بعلاوه آزیترومایسین ۲۵۰ تجویز کرد.امروز روز چهارم مصرف آزیترومایسین بود که روی دستها و پا و کمی روی صورتش کهیر بدون خارش زد.الان من آزیترومایسین رو قطع کردم ولی سفکسیم رو رو به علت ریسک روماتیسم قلبی میترسم قطع کنم .از طرفی به علت عارضه ی کهیر که توی هر دو آنتی بیوتیک مشترک هست نمیدونم از کدوم یکی بوجود اومده.لطفا کمکم کنید خیلی خیلی متشکرم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/9)
با توجه به اینکه فرزند شما نسبت به سفازولین حساسیت نشان داده است و سفکسیم با سفازولین از یک خانواده هستند احتمال زیاد ادامه علائم حساسیت ناشی از مصرف سفکسیم است. بهتر است برای تعیین دارو به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/11/21)
سلام- دخترم ۲ سال ونیم است- امروز صبح تا ظهر هر چی میخورد بالا میاورد بعداز ظهر هم تب و اسهال خفیف به اون اضافه شد که به احتمال زیاد ویروس باشه - بردمش دکتر بهش شربت سفکسیم داد میخواستم بدونم این دارو روی ویروس اثر داره ؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/11/21)
در صورتی که اسهال ویروسی باشد این دارو بی تاثیر است
ناشناس (1398/11/20)
سلام من حالت انفولانزا داشتم آزیترو مایسین همراه سفکسیم استفاده میکنم ولی ب شدت مجرای بینی وگلوم خشک میشه !!
اشرف (1398/11/20)
آیا دستگاه گوارش و شش ها راهم مثل پوست در خارش قرار میدهد
ناشناس (1398/11/4)
با سلام پسر ۶ ساله داریم سرما خورده دکتر گفتن سینه اش و گلوش عفونت کرده براش هم قرص سفیکسیم ۲۰۰و شربت اموسکسی سیلین ۲۵۰ باهم نوشت حالا بهش میدیم خواب آلوده شده البته قرص اورپ هم روزی نصفی میخوره خواستم ببینم این همه خواب مشکل ساز نیست؟ ممنون
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/11/4)
خواب آلودگی کودک به دلیل مصرف قرس اورپ است. شربت آموکسی سیلین و مترونیدازول خواب آور نیست
ناشناس (1398/10/27)
سلام من با مصرف انتی بیوتیک سفیکسیم و آزیترومایسین وهردوشون طبق نسخه پزشک مصرف کردم شکم درد شدید گرفتم .هر دفه ک مصرف کردم اینطور شدم.بعد از یکی دو روز مصرف نکرم بعد دوباره شروع کردم ب مصرف ولی ایندفه شکمم درد نگرف چون سریع بعدش غذا میخوردم خواستم بدونم آیا اگه پشت سر مصرف این دو انتی بیوتیک فورا غذا بخورم تاثیرشون نمیره ؟؟ممنون میشم جواب بدین.
ناشناس (1398/10/12)
سلام نوزاد35روزه دارم دکتر پس از6روز بستری شربت سفکسیم100داده روزی یک مرتبه تاسه روز می خواستم ببینم مشکلی نیست
ابوالفضل (1398/10/8)
باسلام.من رفتم دکتر بخطر سرماخوردگی و ایشون بعد کل آمپول و سرم به من ستیریزین۱۰ و سفیکسیم ۴۰۰ هر ۱۲ ساعت یک عدد بهم دادن.وزنم ۱۱۵ کیلو.الان بعد مصرف ۳ روز گلوم خارش و خلط میده به زور سردرد شدید دارم.اسهال هستم.بدنم اینقدر درد میکنه که باید حرارت اتاق بالا باشه به محض خارج شدن از اتاق اینقدر یخ میکنم که انگار میخواد گوشتم بریزه.لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید
فردین اسمعیل نژاد (1398/10/6)
سلام دخترم ۸سالشه سال ۹۴ پیوند کبد شده میخواستم بدونم دکتر به خاطر داشتن عفونت قرص سفکسیم ۲۰۰ روزی ۲عدد تجویز کرده براش ضرر داره یا نه
حسین مالمیر (1398/10/3)
باسلام من امروز برام قرص سفکسیم ۴۰۰ نوشتن اما یادم نبوده نحوه مصرفش را بپرسم لطفلا راهنمایی کنید ." ۴۰سالمه وزن ۷۴کیلوم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/3)
در صورتی که به پزشک دسترسی ندارید روزانه یک قرص مصرف کنید.
ناشناس (1398/10/2)
من یه هفته است سفکسیم مصرف میکنم چرا بدنم می لرزه خیلی ناجور
ناشناس (1398/10/2)
سلام من به پنی سیلین حساسیت دارم با پزشکم حرف زدم که حساسیت دارم ولی پزشکم سغیکسیم برام تحویز کرد لطفا منو راهنمایی کنید مصرف کنم یا نه
رامین احمدی (1398/9/27)
سلام . من دی ماه 97 انژیوپلاست شدم و همینطور سنگ کلیه ای به اندازه 12 میلی در حالبم بود و دکتر بخاطر مصرف پلاویکس نتونست برام سنگ شکنی کند و بهمراه داروهایم سفکسیم 400 هم برام تجویز و گفت تا زمان سنگ شکنی مصرف کن ! و من جدیدا ازمایش دادم بدنم به سفکسیم مقاوم شده . ایا این مقاومت برا همیشه است و سوال بعدی چاره و علاج این مقاومت چیه ؟ ممنون از توجه و لطفتون .
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/27)
این جمله اصلا صحیح نیست. بدن در مقابل آنتی بیوتیک مقاوم نمی شود ممکن است میکروبی که در بدن شما وجود دارد نسبت به این آنتی بیوتیک مقاوم شده باشد و باید از آنتی بیوتیک دیگری استفاده کنید. متاسفانه مصرف بی رویه، خودسرانه و ناقص آنتی بیوتیک ها باعث مقاومت میکروبی می شود و در آینده با سونامی مقاومت میکروبی مواجه خواهیم شد.
ناشناس (1398/9/22)
سلام. برای درمان گلودرد به تجویز پزشک، 6 روز قرص آزیترومایسین 500 خوردم اما اصلا بهتر نشدم و سرفه هم اضافه شد. با مراجعه مجدد به پزشک، برای التهاب گلو و سرفه، قرص سفیکسیم 400 هر 12 ساعت یکی، تجویز شد. این دوز زیاد نیست؟ (34 ساله و 74 کیلو) قبلا از راهنمایی شما متشکرم💐
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/22)
اگر عفونت زیاد باشد این مقدار برای فرد ۷۴ کیلویی زیاد نیست
مجید (1398/9/18)
باسلام من یک بار از قرص سفکسیم ۴۰۰ استفاده و دچار خارش شدید کل بدن و سرخی پوست و ورم صورت شدم ودیگر استفاده نکردم و بزشک به این قرص توصیه کرد که در روز یک قرص مصرف کنم ولی با وجود امدن این حالت دیگر استفاده نکردم. میتونم دیگر بار از این قزص استفاده کنم ؟ ایا مصرف این قرص با معده‌ی خالی تاثیر‌ی منفی دارد؟ الان چکار کنم ؟ ممنون
سهیل مالی (1398/9/17)
آیا بابت عفونت سینوس ها سفیکسیم ۴۰۰ تجویز میکنن؟؟
رضا (1398/9/16)
با سلام و خسته نباشید،من امروز به دلیل فراموشی سه عدد سفیکسیم۴۰۰ استفاده کردم،آیا عواقب خطرناکی میتونه داشته باشه؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/16)
وزن و سن شما چقدر است؟ این مقدار سفکسیم تا حدودی فشار به کلیه وارد می کند ولی خیلی جای نگرانی ندارد. از این به بعد روزی یک قرص استفاده کنید.
s. r (1398/9/14)
سلام وقتتون بخیر دکتر برای خلط گلوم قرص سفیسکیم تجویز کرده وگفته هر دوازده ساعتی دوعدد میخواستم بدونم بعد از تموم شدنش میتونم دوباره استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد آخه وقتی میخورم خوبه ونخورم دوباره شروع میشه این خلط ممکنه حساسیت باشه؟ ممنون میشم جوابم بدید
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/14)
مصرف هر دوازده ساعت ۲ عدد سفکسیم صحیح نیست. قطعا اشتباهی رخ داده. به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/9/11)
سلام این دارو برای من تجویز شده بعد از لیزر زگیل ولی ساعت مصرف ذکر نشده آیا هر هشت ساعته
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/11)
اگر سفکسیم ۴۰۰ برای شما تجویز شده روزی یک عدد مصرف کنید. هر ۸ ساعت اشتباه است.
ناشناس (1398/9/8)
سلام،میخواستم بدونم کسیکه عمل زخم معده انجام داده باتوجه به محدودیت دارویی ک بعدازاین عمل هس آیا قرص سفکسیم رو میتونه بخوره؟؟
ناشناس (1398/9/6)
سلام، وقت بخیر. کودک 6 ساله 30 کیلویی به تجویز متخصص کودکان برای درمان سرفه خلطی و تب، یک شیشه شربت سفیکسیم را به صورت هر 12 ساعت 6 سی‌سی استفاده کرده است. اما هنوز 7 روز نشده دارو تمام شده. آیا نیازی به تهیه شربت دیگر و ادامه درمان تا 7 یا 10 روز هست؟ چند روز؟ قبلا از راهنمایی شما متشکرم.
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/7)
اگر نیاز به مقدار بیشتر آنتی بیوتیک وجود داشت پزشک تجویز کرده بود. نیازی به تهیه سفکیسم اضافه نیست.
پروانه (1398/9/6)
سلام من دچار آنفولانزا شدم و تا حدودی به پنیسیلین و آموکسی سیلین حساسیت دارم امروز دکتر سفیکسیم ۴۰۰ بهم داد ولی از قبل هم دچار تنگی نفس و تپش قلب شدم آیا باید دارو را قطع کنم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/7)
سفکسیم هم مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین از خانواده داروهای بتالاکتام است. اگر با مصرف این دارو نفس تنگی احساس می کنید دارو را قطع کنید و برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید.
سحر (1398/8/30)
سلام وقتتون بخیر من آنفولانزا گرفتم و پزشک برام سفکسیم 400 روزی دوتا تجویز کردن. الآن سه روز از شروع مصرف دارو گذشته داخل دهنم یه آفت یا یه چیز کیست مانندی زده و خیلی درد داره میخواستم بدونم ممکنه از سفکسیم باشه؟ مچکرم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/1)
مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک های وسیع الطیف می تواند میکروب های مفید دهان و روده را از بین ببرد و در بعضی مواقع منجر به رشد قارچ در دهان شود، ولی مصرف سه روز از این دارو بعید به نظر می رسد چنین عارضه ای ایجاد کند. بنابر این ربطی به مصرف سفکسیم ندارد.
محمد (1398/8/25)
سلام وقت بخیر دکتر برای من سفیکسیم 200 هر دوازده ساعت تجویز کرده و بیماریم هم بگفته پزشک عفونی ویروسی بود و قبل مصرف سفیکسیم دل درد شدید بعد غذا خوردن بدن درد و تب و اسهال آبکی شدید و اختلال در بینایی که حل شد اختلال بینایی خواستم ببینم با توجه به دل درد شدید و اسهال ابکی ایا مصرف سفیکسیم مشکلی نداره؟؟ ممنون
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/26)
سفکسیم بر عفونت های ویروسی بی تاثیر است. در صورت وجود اسهال آبکی بخش ناچیزی از دارو جذب می شود و بخش عمده ای از دارو دفع می شود. لازم است همزمان با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک، علت اسهال و تب مشخص و درمان شود.
پرستو خلیلی (1398/8/20)
عذرخواهی میکنم من تب ولرز دارم خلط چرکی گلوله دفع میکنم .ازیترومایسین خوزدم دوروز تموم شده میتونم سفکسیم 400مصرف کنم .عوارض نداره ازیترومایسین خوردم.ممنون میشم سریع جوابم وبدید
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/20)
مصرف آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود. با توجه به توضیحات شما به نظرم هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید. شاید لازم باشد از خلط آزمایش گرفته شود که البته با خوردن آنتی بیوتیک نتیجه صحیح حاصل نمی شود.
ناشناس (1398/8/15)
سلام به پسر من ١٩ ماهش هست. سفاكتور داده پيدا نكرديم سفكسيم جاش داده. يهمون مفت هر وقت سافكتور رو پيدا كرديد سفكسيم رو قطع كنيد اون رو بديد. حالا به نظر شما أين دو دسته انتي بيوتيك به هم سازگاري دادرند ؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/15)
سفاکر و سفکسیم هر دو از یک خانواده دارویی هستند. نباید دو دارو با هم مصرف شوند. اگر سفاکلر پیدا کردید استفاده کنید در غیر اینصورت سفکسیم را ادامه دهید.
نادیا حاتمی (1398/8/14)
باسلام.من دوتا دندون عصب کشی کردم اما بشدت آبسه کردن.طوریکه تورم ب زیر چونه رسیده.پزشک سفیکسیم تجویز کردن.به امپول پنی سیلین و سفتریاکسون حساسیت نشون دادم.مصرف قرص خوراکی سفیکسیم خطرناکه با وجود حساسیتم؟مصرف نکنم؟روزی ی دونه تجویز کردن
شهریار (1398/8/12)
با سلام من گلو درد بودم ، دکتر آمپول پنی سیلین 633 نوشت ، با ده تا قرص سفیکسیم 400 ، آمپول رو زدم دوروزه دارم هر شب قبل شام یه قرص هم می خورم ، گلوم بهتر نشده ، ریه هم درگیر شده و به سرفه افتادم و مدام دارم خلط دفع میکنم ، آیا دارو موثر بوده ؟ یا باید دکتر عوض کنه دارو رو ؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/12)
احتمالا بیماری شما ویروسی است و آنتی بیوتیک بر روی آن بی تاثیر است. بهتر است مجددا به پزشک مراجعه کنید. تا دسترسی به پزشک مصرف سفکسیم را ادامه دهید چون با ضعف سیستم ایمنی احتمال اضافه شدن عفونت ثانویه باکتریایی وجود دارد
شهلا (1398/7/26)
سلام من به غیر از این انتی بیوتیک گلیندا مایسن هم استفاده میکردم به مدت ۳۷ روز تو بیمارستان با یک انتی بیوتیک دیگه تزریقی میگرفتم، مدت ۲۸ روز هم بعد ترخیص میخورم البته کلیندا مایسین تموم شده و سفکسیم ۴۰۰ هنوز روزی یک بار میخورم به شدت کف دستام داغ و میسوزه ایا برا انتی بیوتیک هست یا برا پردنیزولون که روزی ۴۵ دوز میخورم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)
ممکن است به دلیل مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک میکروب های مفید دستگاه گوارش از بین رفته باشند و کمبود ویتامین های گروه بی ایجاد شده باشد. چون میکروب های مفید موجود در روده با تجزیه مواد غذایی ویتامین تولید می کنند. بهتر است از ویتامین های ب۱ - ب۶ و ب۱۲ استفاده کنید.
سادات (1398/7/26)
من گلو درد و بدن درد دارم به دکتر هم مراجعه نکردم میشه از سفیکسیم ۴۰۰ استفاده کنم؟ قبلا هم از این دارو استفاده کردم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)
خیر. مجاز به مصرف خودسرانه این دارو نیستید. سفکسیم مسکن نیست و ممکن است بیماری شما ویروسی باشد و باعث مقاومت میکروبی شود که در اینصورت درمان را بسیار سخت می کند.
ستاره (1398/7/4)
با سلام..دکتر برای من سفکسیم ۴۰۰ تجویز کردن اما دستور مصرفش نوشته روزی دوبار..من فکر میکنم این دوز خیلی بالاس بخاطر همین هنوز مصرف نکردم..قبلا از ایتروکونازول۱۰۰ استفاده کردم و دچار تنگی نفس شدم...لطفا راهنماییم کنید.مچکرم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/5)
دوز داروها توسط پزشک تجویز می شود که بستگی به شدت و نوع بیماری، وزن بیمار و سایر عوامل زمینه ای است. معمولا دوز سفکیسم برای بزرگسالان روزانه ۴۰۰ میلی گرم است ولی به ندرت مواردی از تجویز روزانه ۸۰۰ میلی گرم هم وجود دارد. بهتر است برای اطمینان از پزشک کسب تکلیف نمائید.
خ (1398/5/15)
با سلام این دارو خواب اور است؟
سیروس (1398/5/2)
سلام من امروز سفکسیم 400 مصرف کردم وبعد از یک ساعت استفراغ کردم الان این قرص را ادامه بدم یا قطع کنم عفونت اداری دارم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/2)
مصرف دارو را قطع کنید. برای تغییر دارو لازم است به پزشک اطلاع دهید.
فرزاد (1398/4/16)
قرص سفکسیم ۴۰۰برای بزرگسالان چندساعتیه؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/17)
این دارو فقط باید با تجویز پزشک مصرف شود. از مصرف خودسرانه دارو اجتناب کنید. دوز معمول سفکسیم۴۰۰ روزانه یک عدد است.

چنانچه در خصوص "سفکسیم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن ونوستات محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب