آزیترومایسین

داروهای ضد باکتری
دانلود اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

آزیترومایسین چیست ؟
آزیترومایسین ( ازیترومایسین ) یک آنتی بیوتیک پرمصرف است که به اشکال مختلف قرص کپسول و شربت وجود دارد

آزیروسین-آزیترومایسین
(
آزیروسین محصولات متنوع شرکت تهران شیمی )

آزیترومایسین در درمان برخی از عفونت های حاد ناشی از باکتری ها مانند عفونتهای ریه،گوش،پوستی و در برخی موارد عفونت های واژینال و تناسلي تجویزمی شود.این دارو هم در بزرگسالان و هم در اطفال قابل استفاده می باشد.
این دارو متعلق به دسته ی دارویی آنتی بیوتیک های ماکرولید می باشد که با ايجاد يكسري اختلالات در باكتري ها مانع از بقا و رشد آنها مي شوند.

پيش از مصرف آزيترومايسين ( ازیترومایسین )
در صورت بارداري يا شيردهي،سابقه ي مشكلات كبدي و كليوي،تپش قلب غير طبيعي و سابقه ي حساسيت دارويي حتما پيش از شروع مصرف اين دارو پزشك خود را مطلع سازيد.
اين دارو به فرم هاي مختلف كپسول ،قرص و سوسپانسيون خوراكي ،قطره ي چشمي و ويال تزريقي در ايران موجود مي باشد.
از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.

نحوه ی مصرف آزيترومايسين ( ازیترومایسین )
آنتی بیوتیک ها را دقیقا مطابق دستور پزشک مصرف کنید و دوره ی درمان را حتی اگر احساس بهبودی می کنید و علائمتان برطرف شده است کامل کنید زیرا در این زمان ممکن است هنوز باکتری بصورت کامل ریشه کن نشده باشد و این کار احتمال بروز مقاومت ميكروبی را افزایش می دهد.
مقاومت میکروبی یکی از مشکلات جهانی می باشد که با سرعت زیادی رو به افزایش است ودر صورتی که مصرف بی رویه و نامناسب آنتی بیوتیک ها در دنیا ادامه یابد با مشکلات تهدید کننده ی حیات مواجه خواهیم شد.زماني كه اين داروها بدون تجويزپزشك ،با مقدار نامناسب يا طول درمان نامناسب مصرف شوند،نه تنها اثرات مطلوب براي خود فرد ندارند بلكه منجر به عدم ريشه كن شدن باكتري هاي موجود در بدن آن فرد مي شوند و علاوه بر اين،باكتري هايي كه در معرض دارو قرار گرفته اند اما از بين نرفته اند، نسبت به اين دارو مقاومت پيدا مي كنند.اين مسأله منجر به ايجاد نسل جديد و مقاومي از ميكروب ها مي شود كه ديگر به سادگي به داروهاي آنتي بيوتيكي موجود ،پاسخ نمي دهند.
از آنجا كه عموماً عفونت ها مسری می باشند مصرف بي رويه ی آنتی بیوتیک ها نه تنها براي خود فرد بيمار بلكه براي ساير افراد جامعه نیز مشکل آفرین می باشد.
-مصرف خوراکی این دارو ممکن است بصورت تک دوز و یا بصورت دوره ی ۵ تا ۳ روزه می باشد لذا مقدار و نوبت مصرف را حتما از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید.
-در کودکان معمولاً فرم سوسپانسیون آزیترومایسین تجویز می شود و مقدارمصرف آن در هر نوبت با توجه به وزن و شرایط کودک توسط پزشک تعیین می شود.به دلیل طعم تلخ این دارو می توانید پس از آن ،مقداری آب میوه به کودک خود بدهید.
-فرم کپسول آزیترومایسین بهتر است با معده ی خالی(یک ساعت قبل یا دوساعت پس از غذا) مصرف شود ولی در صورت معده درد،می توان آن را همراه با غذا مصرف کرد. اما فرم قرص و سوسپانسیون دارو با غذا تداخلی ندارد و مي توان آن را قبل يا پس از غذا مصرف كرد.
-مصرف شربت هاي ضداسيد معده را حداقل دوساعت با مصرف اين دارو فاصله دهيد.
-در صورت اقدام به هرگونه واكسيناسيون پزشك خود را از مصرف اين دارو مطلع نماييد.

توصیه های دارویی آزیترومایسین ( ازیترومایسین )
با توجه به اشکال مختلف داروی آزیترومایسین، توصیه های این دارو به تفکیک فرم دارو بیان می شود:

قرص آزیترومایسین 500 ، قرص آزیترومایسین 250 ، کپسول آزیترومایسین 500 و کپسول آزیترومایسین 250
-می توانید دارو را همراه با غذا مصرف کنید.
-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-مصرف شربت های ضداسید معده، حاوی آلمینیوم و منیزیم را حداقل 2 ساعت با مصرف این دارو فاصله دهید.
-در صورت مصرف هرگونه داروی قلبی پزشک خود را مطلع کنید.
-اسهال آبکی طولانی مدت همراه با دل پیچه و تا چند هفته پس از درمان٬ ممکن است از عوارض نادر این دارو باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان يا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشك مراجعه كنيد.

ویال آزیترومایسین
این دارو بیمارستانی می باشد لذا نگهداری و تزریق آن حتما در مرکز درمانی و زیرنظر پزشک صورت گیرد.
-در صورتی که محلول تزریقی دچار کدورت یا تغییر رنگ خاصی شده بود، از تزریق دارو خودداری کنید.
-برای هر بار تزریق از سرنگ و سرسوزن جدید استفاده کنید.
-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
-در صورت مصرف هرگونه داروی قلبی پزشک خود را مطلع کنید.
-اسهال آبکی طولانی مدت همراه با دل پیچه و تا چند هفته پس از درمان٬ ممکن است از عوارض نادر این دارو باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان يا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشك مراجعه كنيد.

سوسپانسیون آزیترومایسین
-می توانید دارو را همراه با غذا مصرف کنید.
- دارو را طبق دستورالعمل موجود در بسته ی دارو، با آب جوشیده ی سرد شده یا آب مقطر موجود در بسته تهیه کنید.
- درهنگام تهیه ی دارو میزان آب را به مقدار گفته شده در بروشور دارو در دو مرحله اضافه کنید تا دقیقا به مقدار مشخص شده برروی بطری برسد.
- محلول آماده شده را قبل از مصرف تکان دهید و حداکثر تا 10روز در یخچال نگهداری کنید.
-تا ۲ ساعت پس از مصرف دارو از رانندگی و سایر فعالیتهایی که به تمرکز و هوشیاری کامل نیاز دارند خودداری کنید.
 دارو را دقیقا به مقداری که پزشک  در هرنوبت تجویز کرده است اندازه گیری کرده و مصرف کنید.
-مصرف شربت های ضداسید معده، حاوی آلمینیوم و منیزیم را حداقل2ساعت با مصرف این دارو فاصله دهید.
-در صورت مصرف هرگونه داروی قلبی پزشک خود را مطلع کنید.
-اسهال آبکی طولانی مدت همراه با دل پیچه و تا چند هفته پس از درمان٬ ممکن است از عوارض نادر این دارو باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید.
-در صورت مشاهده ی علاءم التهاب شدید پوست٬ دهان يا چشم، مصرف دارو را قطع و فورا به پزشك مراجعه كنيد.

قطره چشمی آزیترومایسین
-تا بهبود علایم و تایید پزشک از مصرف لنزهای تماسی خودداری کنید.
-در صورت هرگونه درد و حساسیت بیش از حد در چشم به پزشک مراجعه نمایید.

-در صورت تجویز همزمان چند قطره، ترتیب مصرف قطره ها را از داروساز خود سوال کنید و بین هر دو قطره حداقل ده دقیقه فاصله بگذارید.
-پس از استعمال قطره احتمال دارد کمی تاری دید را تجربه کنید لذا تا زمان اثرگذاری دارو درانندگی و کارهایی که نیاز به دقت بیشتری دارند، احتیاط بیشتری کنید.
-پس از چکاندن قطره در حفره ی داخلی چشم،برای یک تا دو دقیقه چشم ها را ببندید و مجرای اشکی (دوطرف بینی) را با انگشت کمی فشار دهید.

عوارض شایع آزیترومایسین ( ازیترومایسین )
-بروز اسهال خفیف ممکن است در اثر مصرف این دارو ایجاد شود که به مرور برطرف می شود اما در صورت شدید شدن اسهال و ادامه ی آن به پزشک مراجعه نمایید.
احساس گیجی و خستگی ،معده درد و تهوع نیز از عوارض شایع این دارو می باشند که با یک رژیم غذایی حاوی وعده های غذا سبک و ساده و حاوی فیبر مناسب و با محدود کردن غذا های چرب و پر ادویه و مصرف به اندازه آب در شبانه روز این علائم را کاهش دهید.
-در صورت بروز سردرد مایعات به مقدار کافی مصرف کنید و از داروساز یا پزشک خود درمورد داروی ضددرد مناسب سوال نمایید.

شرایط نگهداری آزیترومایسین ( ازیترومایسین )
سوسپانسیون آماده شده ی دارو را حداکثر ۱۰تا۱۴روز در یخچال نگهداری نمایید.
-این دارو می تواند عوارض نادر اما مهمی داشته باشد که علی رغم اینکه احتمال وقوع آنها کم می باشد اما پیگیری و توجه به آنها بسیار مهم می باشد.لذا در صورت داشتن علائم سرفه همراه با گلودرد ،خشکی و التهاب چشم و. بروز لکه های قرمز پوستی فوراًبه پزشک خود یا مرکز درمانی مراجعه کنید.

آزیترومایسین برای گلو درد
تشخیص نوع عفونت گلو برای استفاده آنتی بیوتیک مناسب توسط پزشک انجام می شود. در صورتی که گلودرد ویروسی باشد قرص آزیترومایسین تاثیری بر گلو درد ندارد و چنانچه ناشی از باکتری استرپتوکوک باشد آزیترومایسین می تواند گزینه مناسبی باشد. البته آنتی بیوتیک های دیگری مانند پنی سییلین تزریقی، آموکسی سیلین، کوآموکسی کلاو ..... نیز وجود داد. ولی تشخیص عفونت ویروسی از عفونت باکتریایی به دلیل شباهت ظاهری این دو، توسط پزشک انجام می شود.

آزیترومایسین ۵۰۰ 

ابتدا شرکت های داروسازی فقط آزیترومایسین ۲۵۰ میلی گرم تولید می کردند ولی با مصرف بی رویه این دارو، به تدریج اثربخشی آزیترومایسین ۲۵۰ کاهش پیدا کرد و شرکت های داروسازی آزیترومایسین ۵۰۰ میلی گرم تولید کردند، متاسفانه باکتری ها به سرعت در حال مقاومت نسبت به آزیترومایسین ۵۰۰ هستند و این نتیجه ی مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها است. در حال حاضر آزیترومایسین ۵۰۰ بالاترین دوز موجود است و مصرف روزانه آن یک عدد در شبانه روز است.

داروهای مرتبط:
پردنیزولون
ناپروکسن
دیفن هیدرامین کامپاند

 

Reference1:www.drugs.com
Reference2: www.webmd.com

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف آزیترومایسین

آزیترومایسین در درمان عفونت های مجاری تنفسی، التهاب گوش میانی، عفونت های پوست و بافت های نرم، عفونت های تناسلی بدون عواقب کلامیدیایی و التهاب غیر گنوکوکی پیشابراه مصرف می شود.

مکانیسم اثر آزیترومایسین

مکانیسم اثر:
سنتز پروتئین وابسته به RNA در مرحله افزایش طول زنجیره را مهار می کند؛ به زیرواحد 50S ریبوزومی متصل می شود که باعث مهار ترانس پپتیداسیون می شود. این دارو روی سنتز نوکلئیک اسید اثری ندارد. در فاگوسیت ها و فیبروبلاست ها غلظت پیدا می کند؛ مطالعات in vivo نشان می دهد این افزایش غلظت در فاگوسیت ها می تواند در توزیع دارو به بافت های دچار التهاب کمک کند.

فارماکوکینتیک آزیترومایسین

فراهمی زیستی این دارو از راه خوراکی حدود40 درصد است. جذب دارو همراه با غذا در شکل کپسول ( نه قرص ) کاهش می یابد. اوج غلظت سرمی دارو تا 2 ساعت بعد حاصل می شود. این دارو به طور وسیع در بافت ها منتشر می شود. به طوری که غلظت ان در بافت ها بیش از پلاسما خواهد بود.این دارو به مقدار کم در کبد متابولیزه و بقیه به صورت تغییر نیافته عمدتاً از راه صفرا دفع می شود.

منع مصرف آزیترومایسین

در صورت وجود نارسایی کبد، این دارو نباید مصرف شود.

عوارض جانبی آزیترومایسین

*
عوارض شایع (%10<):
گوارشی: اسهال، تهوع، استفراغ
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
قلبی عروقی: درد قفسه سینه، ادم صورت، تپش قلب
پوستی: افزایش تعریق، اگزما، درماتیت قارچی، خارش، حساسیت پوست به نور، راش پوستی، کهیر، درماتیت وزیکولوبولوز
غدد درون ریز و متابولیسم: کاهش گلوکز سرم، افزایش گاما گلوتامیل ترانسفراز، افزایش لاکتات دهیدروژناز، افزایش گلوکز سرم، افزایش پتاسیم سرم
گوارشی: درد شکمی، بی اشتهایی، یبوست، اختلال چشایی، سوء هاضمه، انتریت، نفخ، گاستریت، ملنا (مدفوع خونی تیره)، کاندیدیاز دهانی، التهاب دهان
ادراری تناسلی: کاندیدیاز تناسلی، واژینیت
هماتولوژی و انکولوژی: آنمی، افزایش سطح ائوزینوفیل، افزایش نوتروفیل، لکوپنی، لنفوسیتوپنی، لنفوسیتوز، افزایش سطح پلاکت خون، مونوسیتوز
کبدی: یرقان کلستاتیک، افزایش سطح سرمی آلانین آمینوترانسفراز، افزایش سطح سرمی آسپارتات آمینوترانسفراز، افزایش بیلی روبین سرم، یرقان
ازدیاد حساسیت: آنژیوادم، واکنش ازدیاد حساسیت
عفونی: عفونت قارچی
موضعی: التهاب موضعی، درد محل تزریق
سیستم عصبی: آژیتاسیون، سرگیجه، خواب آلودگی، خستگی، سردرد، بی خوابی، کسالت، عصبانیت، درد، سرگیجه
عصبی، عضلانی و اسکلتی: هایپرکینزی عضلات، افزایش کراتین فسفوکیناز در نمونه خون
کلیوی: افزایش BUN، افزایش کراتینین سرم، نفریت
تنفسی: برونکواسپاسم، سرفه، آب آوردن ریه
متفرقه: تب
عوارض نادر (%1>):
غدد درون ریز و متابولیسم: افزایش بی کربنات سرم، افزایش فسفات سرم، کاهش پتاسیم سرم، کاهش سدیم سرم
هماتولوژی و انکولوژی: افزایش سطح بازوفیل، نوتروپنی
کبدی: افزایش سطح سرمی آلکالین فسفاتاز

تداخلات دارویی آزیترومایسین

*
مشخصات کلی تداخلات:
- مهارکننده p-gp (متوسط)
- تحت تاثیر تاخیر در تخلیه ی معده
- تغییر در فلور دستگاه گوارش
- اتصال به کاتیون‌های چند ظرفیتی
- اختلال در پاسخ ایمنی در برابر عوامل باکتریایی
- افزایش فاصله QT (شناخته‌شده)

تداخلات رده X (پرهیز):
ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، بیلاستین، واکسن وبا، دوکسوروبیسین (متداول)، فکسینیدازول، میزولاستین، پازوپانیب، پیموزاید، مهارکننده‌های قوی CYP3A4 طولانی کننده فاصله QT (خطر متوسط)، توپوتکان، وین کریستین (لیپوزومال)

افزایش اثرات داروها توسط آزیترومایسین (سیستمیک):
آفاتینیب، آلیسکایرن، آتورواستاتین، بتریکسابان، بیلاستین، گلیکوزیدهای قلبی، سلیپرولول، کلروکین، کلوفازیمین، کلشی سین، سیکلوسپورین (سیستمیک)، دابیگاتران اتکسیلات، دمپریدون، دوکسوروبیسین (متداول)، ادوکسابان، اتوپوزاید، اتوپوزاید فسفات، اورولیموس، گادوبنات دی مگلومین، گلکاپرویر و پیبرنتاسویر، هالوفانترین، هالوپریدول، اینوتوزومب اوزوگامایسین، لاپاتینیب، لاروترکتینیب، لفامولین، لوفکسیدین، لوواستاتین، میدوستورین، میزولاستین، مورفین (سیستمیک)، نادولول، نالدمدین، نالوکسگل، اندانسترون، پازوپانیب، پنتامیدین (سیستمیک)، سوبستراهای P-gp/ABCB1، پیپراکین، پروبوکول، داروهای ضد سایکوز طولانی کننده QT (خطر متوسط)، داروهای ضد آریتمی کلاس IC طولانی کننده QT (خطر متوسط)، آنتی‌بیوتیک‌های کینولونی طولانی کننده QT (خطر متوسط)، رانولازین، ریفاکسیمین، ریمگپنت، ریسپریدون، رومیدپسین، سیلودوسین، سیمواستاتین، سیرولیموس، سدیم استیبوگلوکونات، تاکرولیموس (سیستمیک و موضعی)، تالازوپاریب، تگاسرود، تنیپوساید، تولواپتان، توپوتکان، تورمیفن، آبروگپنت، وین کریستین (لیپوزومال)، آنتاگونیست های ویتامین کا

افزایش اثرات آزیترومایسین (سیستمیک) توسط داروها:
آمی سولپرید (خوراکی)، فکسینیدازول، نلفیناویر، پیموزاید، داروهای طولانی کننده QT (بیشترین خطر)، داروهای ضدافسردگی طولانی کننده QT (خطر متوسط)، مهارکننده‌های کیناز طولانی کننده QT (خطر متوسط)، مهارکننده‌های متوسط و قوی CYP3A4 طولانی کننده QT (خطر متوسط)

کاهش اثرات داروها توسط آزیترومایسین (سیستمیک):
ب.ث.ژ (داخل مثانه‌ای)، واکسن ب.ث.ژ (ایمنی‌زا)، واکسن وبا، لاکتوباسیلوس و استریول، سینکالید، سدیم پیکوسولفات، واکسن حصبه

کاهش اثرات آزیترومایسین (سیستمیک) توسط داروها:
تداخل قابل توجهی مشخص نشده است.

تداخل با غذا:
مقدار و سرعت جذب گوارشی بسته به نوع فرمولاسیون ممکن است متغیر باشد. جذب سوسپانسیون آزیترومایسین (و نه قرص آن)، در صورت مصرف همراه با غذا به‌طور معنی‌داری (46%) افزایش می‌یابد.
راهکار: قرص و سوسپانسیون سریع رهش می‌تواند بدون توجه به غذا مصرف شود. سوسپانسیون آهسته رهش باید با معده خالی (1 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا) مصرف شود.

هشدار ها آزیترومایسین

در صورت ابتلای بیمار به بیماری کبدی یا کلیوی، تا کی کاردی بطنی و پورفیری با احتیاط فراوان مصرف شود.

توصیه های دارویی آزیترومایسین

بهتر است این دارو ( به ویژه کپسول آن ) با معده خالی مصرف شود ولی در صورت بروز تحریک گوارشی می توان دارو را با غذا نیز مصرف نمود.

دارو های هم گروه آزیترومایسین

گروه B

قابل استفاده در بارداری: با مطالعات حیوانی شواهدی دال بر خطرناک بودن این دارو مشاهده نشده است. مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
17803
17392
02373
04989
07986
01400
18672
09248
00123
02110
02408
02407

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص آزیروسین 500 میلی گرم
قرص آزیترومایسین کیمیدارو 500 میلی گرم
قرص آزیترومایسین لقمان 500 میلی گرم
قرص آزیترومایسین روزدارو 500 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین فارابی 500 میلی گرم
قرص ازیروسین 250 میلی گرم
قرص ازیترومایسین کیمیدارو 250 میلی گرم
قرص آزیترومایسین خوارزمی 250 میلی گرم
قرص آزیترومایسین روزدارو 250 میلی گرم
کپسول ازیروسین 250 میلی گرم
کپسول آزیترودر 250 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین سی دی 250 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین فارابی 250 میلی گرم
کپسول آزیتروژن 250 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین لقمان 250 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین تولیددارو 250 میلی گرم
کپسول زیمکسیر 250 میلی گرم
سوسپانسیون آزیروسین 200 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون آزیترومایسین لقمان 200 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون آزیترومایسین تی.دی 200 میلی گرم
سوسپانسیون زیمکسیر 200 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون زستروکم 200 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون زیتروکم 200 میلی گرم/5 میلی لیتر 22.5 میل لیتر
سوسپانسیون زیتروکم 200میلی گرم/5میلی لیتر 15 میلی لیتر
سوسپانسیون آزیروسین 100 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون زیتروماکس 200میلی گرم/5 میلی لیتر 22.5 میلی لیتر
سوسپانسیون زیتروماکس 200میلی گرم/5 میلی لیتر 15 میلی لیتر
سوسپانسیون زیتروماکس اس دی 2 گرم
سوسپانسیون آزيترومايسين فارابي 200ميلي گرم/ 5 ميلي ليتر
سوسپانسیون آزيترومايسين فارابي 100ميلي گرم/ 5 ميلي ليتر
قرص آزيترومايسين فارابي 500 ميلي گرم
قرص آزيترومايسين فارابي 250 ميلي گرم
سوسپانسون آزیترودر 100 میلی گرم/5 میلی لیتر
سوسپانسیون زیمکسیر 100 میلی گرم/5 میلی لیتر 30 میلی لیتر
سوسپانسیون آزیترودر 200 میلی گرم/5 میلی لیتر 15 میلی لیتر
سوسپانسیون زیتروستا 200 میلی گرم/5 میلی لیتر 30 میلی لیتر
ویال زیتروکم 500 میلی گرم
سوسپانسیون آزیترومایسین تسنیم 200 میلی گرم/5 میلی گرم 15 میلی لیتر
قرص آزپین 250 میلی گرم
قرص آزپین 500 میلی گرم
ویال آزیروسین 500 میلی گرم
کپسول آزیترودر 500 میلی گرم
قرص آزیترومایسین خوارزمی 500 میلی گرم-زیتوسیدال
ویال آزیلانگ 500 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین شفا 250 میلی گرم
قطره چشمی آزیتر 1%
کپسول زیتروسد 500 میلی گرم
قطره چشمی آزیترکس 1% 2.5 میلی لیتر
کپسول زیتروسد 250 میلی گرم
کپسول آزیترومایسین ثنامد 250 میلی گرم
پودر برای تزریق آزیترومایسین فاموز 500 میلی گرم
پودر قابل تزریق زیتروترکس 500 میلی گرم
جویا (1400/2/10)
سلام به علت شلوغی مراکز بهداشتی و هراس از احتمال ابتلا به کرونا،با اولین علائم سرماخوردگی نسخه ای که دکتر برای یکی از اشنایان نوشته بودند رو تهیه کردم 12 عدد کپسول از این دارو روزی 1 عدد، البته بنده زادیوا(برای مالتیپل اسکلروزیس) هم استفاده میکنم تا امروز 4 عدد مصرف کردم ایا ادامه بدهم یا اینکه قطع کنم. چون به احتمال زیاد کرونا رو گرفتم و اصلا حس بویایی و چشایی ندارم.
علیرضا دهزاد (1400/2/3)
سلام با مصرف اولین قرص ایزورسین ۵٠٠ تمام دهان و گلویم متورم و زخم شده و درد زیادی حس میشود چون امروز جمعه هست و دکتر نیست نمیدانم دارو را قطع کنم یا ادامه بدهم لطفا اگر تجربه دارید راهنمایی ام کنید با تشکر فراوان _ از بابل
pari (1400/1/26)
من سرما خورده بودم و دوز اشتباهی آزیترومایسین رو مصرف کردم، روزی ۳ تا آزیترو ۵۰۰، یک هفته بعد از قطع مصرف، تمام بدنم شروع کرده به کهیر زدن و الان ۴ روزه که میاد و میره، کمی هم تپش قلب دارم، عوارض آزیترومایسینه؟! چقدر ممکنه خطرناک باشه؟! خواهش میکنم جواب بدید خیلی میترسم 😭
ن.شین (1400/1/23)
تورو خداااااااا جواب منم بدین پانژل و ژل راکوتان و قرص آزیترومایسین ۲۵۰ رو دکتر گفته یه روز در میون اما من بخاطر جوشای زیادم هرروز استفاده‌میکنم ۵ روزه جوشام زیاد شده چیکار کنم راسی پوستمم خیلی خشکی زده‌و پر از جوشای زیر پوستی شده
فرشته طاهری (1400/1/20)
آیامصرف ازیترومایسین مانع از باردار شدن شخص میشود؟
بهار (1400/1/19)
با سلام و وقت بخیر. من با تجویز پزشک ۶ عدد آزیترومایسین ۵۰۰ مصرف کردم. الان کل بدنم پر از جوش های قرمز شده همراه با سوزش و خارش. می خواستم بپرسم ممکنه حساسیت دارویی باشه و برای بهبود باید چه انجام داد؟ متشکرم.
محمدعلی مقدم (1400/1/19)
سلام لطفا راهنمایی بفرمائید من انتی بیوتیک خوراکی منجمله ازیترومایسین برای کرونا خوردم اسهال گرفتم لطفا جایگزین تزریقی معرفی بفرمائید.ممنونم
بهارزیبایی (1400/1/17)
سلام قرص ازیترومایسین 500برای عفونت دستگاه تناسلی هم تاثیر داره؟ممنون میشم جواب بدید.
مریم آیینه (1400/1/14)
سلام من ۴ ماهه باردارم کرونا گرفتم دکتر برام قرص آزیترومایسین ۵۰۰ تجویز کرده روزی یه دونه,من اشتباهی از دیروز سه تا خوردم الان متوجه شدم روزی یه دونه باید میخوردم خیلی نگرانم برای بچم,حالا برای بچه تو شکمم ضرر داره?
ف _د (1400/1/13)
همسرم یک هفته پیش گلو درد همراه بانقاط سفید روی لوزه طرف راست بود غده لنفاوی زیر فک همان طرف هم متورم بود دکتر ازیترو 500تجویز کرد مصرف کرده اند الان هنوز ته حلق نقاط چرکی کم رنگ وقرمزی مشاهده می شود غده لنفاوی هم خیلی بهتر شده وورم آن خوب شده آیا نیاز به تکرار ازیترو وجود دارد
افراساعی (1400/1/5)
سلام من ۳ماهه لوزه هاموعمل کردن ولی قبل ازاون هم گلوم سوزش داشت ویه جوری انگارکه سرفم میومدولی سرفه نمیکردم وبوی بدمیدادکه خودم احساس میکردم الان این موردتشدیدشده وبوهم تشدیدشده سینوزیت کمی هم دارم امروزازیترو۵۰۰گرفتم دارم روزی یدونه میخورم خوب میشه بااین دارو؟
علی شمس (1400/1/2)
سلام من چند وقته گوشم درد میکنه حالا زده گوشم هم درد میکنه ایا ازیتروماسین خوبه بخورم سنم 17 سال هست عوارض خفیف نداره؟
محسن علوی (1400/1/2)
۱۵ روز متوالی هنگام بیدارشدن از خواب یک توده چرک از حلقم خارج می شود آیا ازیترومایسین ۲۵۰ روزی ۲ عدد یکی صبح و یکی شب مناسب هست تا ۶ روز؟
عرب (1400/1/1)
سلام من عفونت واژینال دارم آیا میتونم قرص مترونیدازل رو همراه با آزیترومایسین استفاده کنم ؟ روزی چند تا؟ و چندروز؟
نرگس گلی (1399/12/18)
با سلام و خسته نباشید دکتر برای جوش های چرکی صورتم ۶۰ عدد قرص آزیترومایسین ۵۰۰ نوشتند، گفتند تا دو هفته اول هر ۱۲ ساعت یکی و از هفته سوم یک روز دو عدد ۱۲ ساعته و یک روز یک عدد مصرف کنم، با توجه به اینکه دوز مصرف بالا هست مشکلی پیش نمیاد مصرف کنم؟
دلنیا (1399/12/17)
سلام یک ونیم ماە پیش چشمم ترشح داشت وقرمز شدە بود دکتر بهم قطره آزیترومایسین وفلوکورت داد دورش که تموم شد احساس کردم هنوز کامل خوب نشدم ولی پیگیری نکردم الان دوباره چشمم ترشح داره تا دوباره مراجعه کنم میتونم چند روز از این قطره استفادە کنم .
علیرضا (1399/12/16)
سلام .من دو روزیه بعلت چی نمیدونم ابریزش بینی و گرفتگی بینی و بعدش لرز بدون تب و با ویزیت پزشک کمی التهاب گلو و صدای کمی در ریه بعلت سیگاری بودنم داشتم و دکتر ازیترو ۵۰۰و دیفن و استامینوفن ۵۰۰داد حالا که دوز اول و ازیترو رو خوردم پیشونیم و بینیم و جاهایی که سینوسام هست انگاری منقبض شده و ایا طبیعیه و در ضمن دستور مصرف ازیترو روز اول دوتا و بقیه یکی در روزه؟ممکنه کرونا باشه؟سرفه و تب ندارم
محمد (1399/12/16)
سلام ،وقت بخیر . سوالی داشتم و لطف میکنید،که جواب بنده را بدهید. آیا ازیترومایسین با قرص های خواب آور مثل : ترانکپین ، کلونازپام ، زولپیدم و.... تداخل دارد و آیا باعث میشود که اثر این گونه قرص ها کمتر شود (اگر ایچنین است باید به فاصله ی زمانی چند ساعته این دو قرص را مصرف کنم که قرص های خواب اور اثرش کمتر نشود به علت مصرف قرص آزیترومایسین؟!) و در آخر ایا اصلا این قرص تداخلی در خواب ایجاد میکند منظور بتده بی خوابی است. ممنون میشم جواب بنده را بدهید باتشکر فراوان.
لیلا حداد (1399/12/15)
سلام من عفونت واژینال دارم که مزمنه و خوب نمیشه فکر میکنم همسرم هم داره میتونم از ازیتروملیسین پانصد روزی یکبار هردو استفاده کنیم؟؟
الینا (1399/12/6)
سلام ۰ ازیترومایسین ۵۰۰ برای کرونا روزی چند تا کفایت میکنه اشکال نداره روزی ۲ تا ۵۰۰ به مدت یک هفته مصرف کنم ؟
نرجس (1399/12/5)
سلام سوزش ریه کمی سرف وخلط زرد رنگ دارم قرص ازیترومایسین ۵۰۰ چند روز و چه مقدار مصرف کنم .۳۷ سالمه.علائم خفیف است ممنون
سید سجاد (1399/12/4)
با سلام ی سوال داشتم در در مان گلودرد کدام دارو بهتر است اریتامایسین یا ازیترو مایسین ممنون میشم جواب بدید.
زه ا پورعلی (1399/11/30)
سلام من سینه ام خس خس میکنهمیخواستمازیترومایسنبخورم فقط میخواستم ببینم چطوری و در روز چندتا بخورم آزیترومایسن 250 هستش لطف کنینبگین ممنون میشم
اسماعیل بیرامی (1399/11/27)
سلام خسته نباشین.پسر۱۶ماهه ام سرماخورده بودریه اش عفونت داشت شربت آزیترومایسین دکترتحویزکرد۵روز هرروز۵ سی سی شربت و دادیم امروزدوروزه قطع کردیم روی دو تا مچ دون قرمز زده کلا نگرانیم.آیاازشربت آزیترومایسین میباشدچکارکنیم لطفا جواب بدین
سمیرا (1399/11/27)
سلام.من دختری ۲۰ ساله هستم. به دلیل خشکی چشم و چند علامت دیگر پیش متخصص چشم رفتم و ایشان ازیترومایسین قطره چشمی و چند داروی دیگر رو تجویز کردن. من چند جوش،سر سیاه در نزدیکی بینی خود دارم که قابل تخلیه نیستند. میخواستم ببینم اشکالی داره چند قطره از محلول چشمی ازیترومایسین رو روی آنها بچکانم یا نه
مینا ملکی (1399/11/26)
سلام برای عفونت ادراری ازیترومایسین ۵۰۰ روزی یکبار خوبه ؟ و ایا با داروی پرانول ۱۰ و پوکساکیم ۵ که برای اضطراب است تداخل پیدا میکنه ؟
سیاوش صدیقی (1399/11/24)
سلام من احساس درد در گلوم کردم صدام گرفت ولی اصلا سرفه نداشتم تا اینکه شروع کردم ازیترمایسین خوردن بعد سه روز سرفه هام شروع شد حتی الان هم که تموم شده سرفه میکنم میخاستم ببینم دلیلش از مصرف ازیترو هستش یا نه؟
احمدی (1399/11/22)
ببخشید من کیسه صفرا دارم مشکل نداره مصرف کنم
افسانه زهرابی (1399/11/20)
سلام خسته نباشی من دوروزه دارم ابن قرص استفاده میکنم خیلی سرگیجه دارم حالت تهوع میشه راهنمایی کنید
پدرام (1399/11/19)
با سلام من کمی سرفه و گلو درد داشتم. به دکتر مراجعه کردم بهم آزیترو داد. ۱۲ عدد روزی دو بار. الان نزدی‌ به یک هفته است که همچنان اسهال دارم و سوزش در ادرار. مقدار بسیار کمی هم خون روی دستمال کی باسنم زو پاک میکنم می‌بینم. هم چنین در قوای جنسی من بخصوص در نعوذ هم تاثیر داشته. آیا این عوارض یعد از یک هفته عادیه؟
آزادی شهناز (1399/11/18)
سلام برای دردسینوسی دکتر دوماه پیش به من آزیترومایسین داد اما تمام معده وروده ام را به هم ریخت الان آنقدر اسید معده ام زیاد شده که تمام مری و گلویم را می سوزاند وهمیشه اسهال هستم آیا درمانی می شناسید لطفا راهنمایی کنید
مرتضی شهرکی (1399/11/17)
سلام .... من ۲ ماه پیش کرونا مثبت شدم و ۳ هفته طول کشید تا بهبودی داشته باشم .... روزانه چند نخ سیگار میکشم ... الان چند روزه خس خس سینه و بی حالی دارم و البته یه مقدار هم کارکرد شکم ام شل تر شده .... امکان داره مجدد به کرونا مبتلا شده باشم ... ناگفته نماند که انتی بادی بنده تو برج ۱۰ عدد ۱۴ بود .... هیچ علایم دیگه ای ندارم و فقط بعضی وقتها گلوم خارش میکنه و خواب آلوده هم هستم ..... ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ..
زهرا (1399/11/5)
ببخشید من ازبچم سرماخوردگی گرفتم،گلوم درد میکنه وچروک کرده و گرفتگی بینی دارم،باتوجه به اینکه بچه شیر میدم آزیترومایسن ۲۵۰ ضرری نداره ؟ممنون میشم زودتر جواب بدید
Samirdolaatt (1399/11/3)
سلام. من ۲۷ سالمهو ۳ سالی هست که سیگار میکشم. قبلا آسم خفیف داشتم که خوب شد. به گربه آلرژی دارم و گربه نگهداری میکنم. و به ندرت که آلرژیم عود میکنه، آنتی هیستامین دکونژستانت مصرف میکنم. جدیدا زیاد سرما میخورم. در صورتی که بهتداشت رو خوب رعایت میکنم هم شخصی هم در خانه و محل کار، ولی دچار ذات الریه باکتریایی شدم. علائمش هم تنگی نفس بود، از شدت خلط ریه نفسم خیلی تنگ بود. بیحال بودم و کمی سرفه میکردم. سرفه با خلط های سبز و سیاه شدید. قبلا مریض شده بودم، تب و سرفه و بیحالی و بدن درد. مثل آنفولانزا و سرماخوردگی. اما هیچ موقع تنگی نفس نداشتم. دکتر آزیترومایسین و شربت گیاهی سرفه و لوراتادین تجویز کرد. ولی قبلش برام سِرم نوشت با سه آمپول داخل سرم که نمیدونم چی بودن. الان ۳ روز گذشته و نفسم درست شده حالم تقریبا خوبه. اماهنوز خلط و سرفه دارم. میخواستم ببینم، اینا برای سیگاره؟ یا آسمم عود کرده؟ یا ممکنه از گربه هام باکتری یا قارچی چیزی گرفته باشم؟ ممنون
ابوالفضل (1399/10/28)
با سلام من تست کرونام مثبت شد و دکتر برام قرص آزیترومایسین500 تجویز کردند..الان سه روزه که روزی یکی مصرف میکنم و شبها احساس تپش قلب و استرس شدید بهم دست میده..میتونه از عوارض این قرص باشه؟ دیگه مصرف نکنم؟
نجمه (1399/10/28)
با سلام، من مقداری سردرد که حالت سنگینی سر می داد داشتم و توان راه رفتن به خاطر این حالت نداشتم و داخل گوشم هم درد میکرد و انگار چسبندگی درون گوشم بود که قبلا سابقه نداشت، دکتر ازیترومایسین داد ولی روز دوم که خوردم احساس افت فشار کردم، آیا این حالت طبیعی هست و ادامه بدم
رضا بهرامی (1399/10/23)
سلام من نزدیک یساله ساله غلط گلو دارم هزار بار هم‌دکتر رفتم .از همه نوع داروی هم استفاده کردم ولی بعضی وقتها سرفه خشک دارم الانم آزیتروماسین دوبسته شش عددی تجویز شده برام بنظر شما میتونه تاثیر گذار باشه؟ممنون از زحماتتون
نرگس مشهدی (1399/10/18)
سلام آزیترومایسین برای عفونت کیست مویی که دارم خوبه چون سفکسیم بهم نمیسازه آزیترومایسین بخورم یا نه
نسرین (1399/10/13)
سلام خسته نباشید قرص مترونیدازول را دکتر برای سندروم روده تحریک پذیر نوشته بود چند روزی دل پیچه داشتم مصرف کردم طبق دستور الان گلودرد دارم قرص ازیترومایسین تجویز کردند ایا قطع داروی مترو نیدازول و شروع ازیترو مشکلی ندارد؟ چون توی سایت دیدم فاصله مترو نیدازول و ازیترو باید دو هفته باشد؟
محمد صالحی (1399/10/11)
سلام ، حدود چهار روزه ک از کوآموکسی کلاو استفاده میکنم ، و گلودرد دارم و مشکوک به کرونام ولی بعد از مصرف کواموکسی کلاو گلودردم به صورت خیلی کم بهبود یافته با با نظر دکتر قرار شد آزیترومایسین ۲۵۰ مصرف کنم ولی خودم احساس میکنم کواموکسی کلاو کارگره به نظر شما عوض کنم یا نه ؟
صابری (1399/10/5)
با سلام .دکتر برای خلط پشت حلق برای من آزیترومایسین ۵۰۰هر ۲۴تجویز کرد و من اشتباهی ۱۲ساعته خوردم.مشکلی پیش نمیاد؟
نرگس زحمتی (1399/10/4)
باسلام واحترام برای اسهال وعفونت گوش دکتربهم سیپروفلوکساسین داره ومن چون فاویسیم دارم دیدم تداخل داره میشه ازاین آزیترومایسین استفاده کنم درضمن وارفارین هم مصرف میکنم؟؟؟
بهار (1399/10/2)
سلام. پسرم 3سالشه 14کیلو وزن داره. تب شدید داشت و سرماخورده بود دکتر براش آزیترومایسین 200 نوشته. الان دستورش یادم نمونده. به نظرشما چه ساعاتی بدم بخوره؟
زهرا توکلی (1399/9/22)
سلام من به دلیل کرونا و اسهال دکتر سه برگ آزیترومایسین داد مصرف کردم الان که کرونام خوب شده تپش قلب و سبکی سر و سرگیجه دارم دکتر پروپرانول۱۰ روزی ۳ تا داد آیا مشکلی برام پیش نمیاد؟
فاطمه صالحی (1399/8/30)
سلام. من برای خارش و تورم گلو و ترشحات پشت حلق یک دوره آزیترومایسین ۲۵۰ مصرف کردم، الان یک هفته است که دارو تمام شده ولی هنوز گلوم قرمز و خارش و خلط داره، میشه دوباره یه دوره دیگر آزیترومایسین بخورم؟
امیر (1399/7/29)
سلام ایا مصرف زینک باعث کاهش اثرات آزیترومایسین میشود و با هم تداخل دارند؟
یوسفی (1399/7/24)
سلام وقت بخیر بنده دو روز هست که تب و بدن درد وروزی یکی دوبار سرفه دارم .تقریبا هر ۶ ساعت استامینوفن میخورم .میخواستم از امروز یعنی روز دوم آزیترومایسین مصرف کنم.درضمن بنده بیماری میاستنی گراویس دارم و پریدنوزولون ۱۰ روزی یک عدد و مستینون روزی ۳عدد مصرف میکنم . آیا آزیترومایسین با این دو قرص تداخل دارویی دارد یا اصلا توصیه میشه که من به خاطر علائمی که در بالا توضیح دادم آزیترومایسین مصرف کنم
امید (1399/7/23)
با عرض سلام و وقت بخیر، من بیماری کولون عصبی دارم، بخاطر عفونت سر از کپسول آزیترومایسین ۵۰۰ استفاده کردم ک همزمان بخاطر دفع مدفوعم هم پسیلیوم شاسه ای استفاده کردم، بعد مدتی کوتاه اسهال شدید با درد و سوزش مقعد شدم. دلیلش چیه میخواستم بدونم
محمدعلی فنونی (1399/7/12)
سوال. بنده بار اول دکتر رفتم و ایشان برای من آزیترومایسین ۲۵۰ نوشتند. پس از آزمایش خون گلبولهای سفیدم کن بودند . همون آزمایشگاه ، دکتر متخصص عفونی باز هم برای من آزیترومایسین نوشت .آزیتروی سری اول تموم شد . آیا سری دوم هم باید در ادامه مصرف کنم ؟
حمیدرضا زردشت (1399/7/1)
با سلام و احترام خدمت شما خانم دکتر با تشکر از شما و تمام کادر درمان که در صف اول مبارزه با این ویروس کشنده در حال ایثار و فداکاری هستین خانم دکتر من ۴۲ سال دارم الان دو هفته هست که علائم کرونا را دارم که ابتدا با بدن درد و تب همراه بود اما بعد از هفته اول علائم کم شد و خیلی خفیف اما یک هفته ای هست که دچار تنگی و سنگینی نفس میشم به پزشک مراجعه کردم که اکسیژن خونم ۸۵ بود و دکتر به من شربت دیفن و قرص کدیمال و ویتامین d3و اسپری اتروالدو بهم داد اما تنگی نفسم بیشتر شد و مجبور شدم شبانه به بیمارستان بروم و سی تی دادم و آزمایش خون که دکتر گفت ریه هات اصلا درگیر نشده و آزمایش هم خوبه و گفتن که کرونا خفیف گرفتی و قرص آزیترومایسین ۲۵۰ روز اول دو عدد و روزی یک عدد یک ورق و قرص بدم برم هگزین و همون اسپری رو به من دادن اما حالا بعد از ۴ روز از مصرف ازیترو زیر شکمم محدوده مثانه درد دارم و البته سردرد و نفخ شکم هم دارم و دو روزی بود که تنگی نفسم خوب شده بود اما از دیروز تا حالا برگشته خانم دکتر من باید چه کاری انجام بدم با سپاس و تشکر فراوان از محبت شما
Amirmoradi (1399/6/17)
سلام من نمیدونستم و دو بسته قرص آزیترومایسین 500 روزی 3 تا میخوردم مشکلی که پیش نمیاد
Amir moradi (1399/6/16)
سلام من نمیدونستم و دو بسته قرص آزیترومایسین 500 روزی 3 تا میخوردم مشکلی که پیش نمیاد
مهرگان (1399/6/9)
سلام. خانم 37 ساله هستم. سه روز پیش اشتباها دو قرص آزیترومایسین 500 باهم مصرف کردم. و دو روز بعد روزی یک عدد. از دو روز قبل زیر شکمم شدیدا درد گرفته که درد به پهلوها مخصوصا پهلوی راست و سمت کلیه میزنه. بیرون روی شدید هم گرفتم. امروز تهوع هم داشتم. میتونه از عوارض مصرف زیاد آزیترومایسین باشه؟ و اگر بله درمانی داره؟ متشکرم
حسین (1399/5/31)
باسلام وخسته نباشید بنده روز چهارشنبه بدون هیچ مشکلی سوارسرویس کارم شدم که راننده کولر ماشین راروشن کردلرز شدیدی به دست داد،محل کارم به پزشک اورژانس مراجعه کردم گفت نیم درجه تب داری بعداز ویزیت استامینوفن۵۰۰وآزیترومایسین۵۰۰داد وقرص جوشان الان ۳روز هست مصرف میکنم ودوروز تب بدن درد سرفه وهیچ علامتی ندارم آیا نیازهست تست کورونا بدم یاخیر فقط روز وشب اول تب وبدن دردشدیدی داشتم.
محمد زارعی (1399/5/23)
باسلام مصرف آزیترومایسین در درمان عفونت بیماری دیورتیکول روده بزرگ موثراست ؟
مهدی (1399/5/21)
سلام من 5 روز هست گلو درد دارم و روی زبان کوچک مثل آفت روش هست و گلوم درد می‌کنه و میخاره و موقع غذا خوردن گریه ام میگیره ۲۱ سالمه آموکسی‌سیلین میخورم فعلا تاثیری ندارند و روی زبانم زرد رنگه آزیترومایسین مصرف کنم؟ دیفین هیدرامین؟ مایعات هم مصرف میکنم ولی تاثیری ندارد خیلی ممنون لطفاً راهنمایی کنید رفتم دکتر گفت سرما خوردی قرصهام تموم شد ولی هنوز خوب نشدم آها یادم رفت اینو بگم رفتم عصب کشی کردم اینطوری شد
Fatemeh ghasemian (1399/5/17)
سلام خسته نباشید،من تست کرونام مثبت شد هم آزمایش هم اسکن،اولش مث سرماخوردگی ساده بود بعدش که حس بویاییمو از دست دادم پیگیر شدم،الان ۸ روزه میگذره داروهامم کامل خوردم تموم شده،آزیترومایسین ۵۰۰ هر ۱۲ ساعت ۶ عدد و هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ ۱۰ عدد،الان بعد ۸ روز احساس میکنم که بینیم چرکیه و میاد پشت حلقم حس بویاییمم هنوز اوکی نشده،دوباره آزیترومایسین ۵۰۰ بخورم روز یکی ضرر داره یا مشکلی نیس بهتر میشه حالم.
علیرضاقهرمانی (1399/5/9)
سلام وقتتون بخیر..برای عفونت دندان میتونم ازیترو بخورم؟
عنایت (1399/5/6)
سلام من بیماری قلبی دارم ۶۴ سالم هست. گوشم عفونت داره خلط گلو دارم رفتم دکتر بهم ازیترمایسین ۲۵۰ بهم داده بهش گفتم بیماری قلبی دارم حالا نمیدونم این قرص رو مصرف کنم یا نه ؟؟
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/5/7)
سلام مشکلی نداره مگر وارفارین استفاده کنید که ممکن است آزیترومایسین باعث افزایش غلظت آن بشود
رسول حسین نژاد (1399/5/1)
باسلام یک هفته ای هست که بدن درد شدید دارم اونم از وسط کمرم تا نوک انگشت پاهام و یک روز در میان درخواب عرق میکنم رفتم دکتر بهم گفت که مشکوک به کرونا هستی ازمایش خون دادم گفتی چیزی مشخص نیست.دکتر بهم میگه که این علایم کرونا هست باید بری ازمایش از طریق بینی بدی دوست ندارم برم آزمایش بدم میترسم بهم بگن کرونا داری واسترس وارد خودم کنم.حالا برام دوبسته ۶تایی آزیترومایسین نوشته ولی نگفتی روزی چندتا استفاده کنم.خواهشن راهنمایم کنید.
پویا (1399/4/29)
سلام جهت صعود به دماوند و پیشگیری از ارتفاع زدگی از ۲ روز قبل باید قرص استازولامید مصرف کنم آیا با کپسول آزیترومایسین تداخل دارویی دارد؟
حسین (1399/4/28)
سلام.مشکوک به کروناهستم دکترعفونی ازیرتو۵۰۰داده من الان اشباهی دوتا باهم خوردم.حالا اتفاق بدی برام نمی افته..۴۳ساله هستم
فرزاد (1399/4/27)
سلام من علائم کرونا چند روزی میشه دارم و تقریبا همه بدنم هم قرمز شده که احساس میکنم کهیر باید باشه و نمیدونم به خاطر کروناست یا چیز دیگه است و شدیدا خارش داره، میخواستم هیدروکسی زین بخورم و آزیترومایسین، میخواستم ببینم با هم تداخلی دارند یا نه؟
ستاره (1399/4/22)
سلام. بعلت کرونا برای من آزیترومایسین ۲۵۰ تجویز شد و به مدت یک هفته مصرف کردم بعد اخرین کپسول یک روز بعد دقیق همون ساعتی که دارو رو مصرف میکردم بدنم شروع به خارش زدن و کهیر زدن کرد.آیا این علایم عادیه؟بعد از چه مدتی از بین میره؟نیاز به مراجعه به دکتر پوست هست ؟ممنون از راهنماییتون
سجاد دارایی (1399/4/18)
سلام الان دوروزه احساس ضعف وتنگی نفس دارم قبلا هم عفونت ریه داشتم قرص ازیترومایسین مصرف کردم الانم شروع به مصرف ازیترو ناپروکسن وشربت دیفن کردم چون احساس کردم علایم خفیف کرونارو دارم نظرتون چیه چون با مادرمم تنها زندگی میکنم وایشون هم احساس تنگی نفس ولرز دارند وداروی دیابت وفشارخون مصرف میکنن استفاده ازاین داروها با فاصله زمانی عوارضی ندارد
مهدی (1399/4/13)
سلام من ۱۰ روزه گوش درد دارم گاهی گوش راست گاهی چپ واحساس سنگینی و بنگی توی سر وهر ازگاهی احساس گلودرد بدون سرفه وتب آزیترومایسین مصرف کنم به نظرتون؟؟
مریم (1399/4/8)
با سلام من یک ماه و نیم پیش عفونت پشت حلق سینوسی گرفتم، همزمان بویایی و چشایی من تغییر کرد و بوی غذاها را به صورت بدی حس میکنم. که دکتر سی عدد کوآموکسی کلاو داد، ولی همچنان پشت حلق عفونت حس میکنم که کنده نمیشه و همچنین بویایی و چشایی هنوز درست نشده درضمن باردار نیستم و همچنین دو ماه است که هرشب شستشوی گلو و سینوس با سرم انجام میدهم. آیا میتوانم آزیترومایسین 500 استفاده کنم، چگونه؟ لطفا راهنمایی بفرمائید چه کنم؟
حسن (1399/4/7)
سلام من هفت روز هست که دارای علایم کرونا هستم قرص آزیترومایسین ۵۰۰ را باید چه مدت و چه مقدار مصرف کنم؟ قرص یاسمین هم به خاطر کیست تخمدان مصرف می کنم آیا با هم تداخل ندارن؟
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/4/8)
سلام انتیبیوتیکها اثر قرصهایجلوگیری را کم میکنن
سحر (1399/3/30)
با سلام و خسته نباشید من الان یه هفتس که بدن درد شدید و گاهی لرز داشتم که4روز پیش احساس نفس تنگی داشتم رفتم عکس از ریه هام گرفتن گفتن کرونا ریه هامو درگیر کرده وگفتن برو خونه استراحت کن و قرص آزیترومایسین ودیفن و ناپروکسن دادن بنظرتون با این داروها مشکل ریه هام حل میشه؟ چندروز طول میکشه ویروس کامل از بدنم خارج بشه؟
طاهر توانایی نیا (1399/3/26)
سلام.من سه چهار روز میشه سرما خوردم.فقط روز اول تب ۳۹درجه داشتم گلودرد نداشتم سرفه خشک هم ندارم خیلی به ندرت سرفه همراه با خلط سینه دارم.دکتر برام نوافن دیفن هیدرامین وآزیترومایسین۵۰۰تجویز کرده.دور دهانم آفت زده با سقف دهانم احساس خستگی میکنم و بی حالی وقتی مصرف میکنم
مهدی (1399/3/21)
سلام! از چند روز به اینطرف سرماخوردگی و ریزش دارم. امروز رفتم دکتر یک عدد تابلیت آزیترومایسین ۵۰۰ همرای nuberol forte تجویز نموده اند. آیا مصرف این دو باهم کدام عوارض خواهد داشت؟ تشکر
فرشاد (1399/3/15)
سلام ببخشید من حدود دو روزه که هم به هنگام دم و هم بازدم متاسفانه صدای خس خس از ریه هام شنیده میشه رفتم دکتر که ۵ عدد قرص آزیتروماسن ۲۵۰ به همراه شربت توفلین چی و گایافنزین تجویز کردن لازم به عرض هست که یه داغی کمی هم تو ریه هام احساس میکنم چیکار کنم خیلی استرس کرونا دارم ؟ ممنون
رویا ش (1399/3/11)
سلام من ٢ ماهه گلوم یه سفیدک ریز زده دهانم خشک میشه سفیکسیم خوردم خوب نشد رفتم دکتر آزیترومایسین ٢٥٠ داد روز اول هر ١٢ ساعت روز دوم هر ٢٤ ساعت ولی فرقی نکردم چیکار باید کنم ممکنه آلرژی به بوی الکل یا مواد شوینده باشه ؟؟
سحر (1399/3/9)
سلام وقت بخیر من پشتم و سرشانه هام جوش های بدی زده، رفتم دکتر به من آزیترومایسین ۵۰۰ داد که به مدت ۲ هفته استفاده کنم یعنی ۱۲ عدد. الان قرص های هفته اول تمام شده و جوش های سرشانه و صورتم بیشتر شده. لطفا راهنماییم کنید به خوردن قرص ها ادامه بدم؟ یا قطع کنم؟ سپاس
دکتر ساسان دوگوهر - رزیدنت پوست (1399/3/9)
با سلام . ممکنه درمان تکمیلی یا قوی تر لازم باشه . بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید .
فرامرزی (1399/3/7)
با سلام دکتر به دخترم قرص آزیترومایسن 250داد که روز اول 2 عدد را بخورد حدود یک ساعت بعد از مصرف قرص و خوردن شام حالش بهم خورد آیا جذب بدنش شده بود دارو
آرزو عزیزی (1399/3/6)
سلام.من یک دوره ۲۰ روزه تب داشتم (۳۷.۳ زیر بغل) اوایل گفتن ممکنه کرونا باشه بهتره در خونه استراحت کنم. بعد از ۱۴ روز که علامت دیگه ای دیده نشد و تبم قطع نشد آزیتروماسین رو به مدت ۶ شب مصرف کردم و تبم قطع شد. دوباره بعد از ۱۵ روز تب کردم(کلا از خونه بیرون نرفتم و احتمال اینکه کرونا باشه برام خیلی کمه). میتونم دوباره آزیترومایسین مصرف کنم؟ فعلا تا چند روز نمیتونم به دکتر مراجعه کنم
امیرمحمد (1399/3/5)
سلام من دوسه هفته ایی میشد ک احساس درد تو سینه داشتم و اخیرا تب میکردم رفتم تست کرونا دادم و ازمایش خون گرفتن گفتن مشکلی نداری بعدش رفتم پزشک عمومی برام ازیترومایسین500و ناپروکسن 500با ازمارول10دادن روز اول بهتر بودم اما الان دوروزع ک گزشته و دوباره تو سینم احساس درد دارم بنظرتون باید وایسم تا دوره درمان کامل بشه یا دوباره ب پزشک مراجعه کنم
پرویز سرتیبی (1399/2/30)
سلام و خسته نباشید من دو سه سالی میشه وقتی سرما میخوردم هیچ آنتی بیوتیکی بشکل قرص یا آمپول برایم جواب نمیداد بغیر از آمپول یک گرمی سفتریاکسین بتعداد 2 عدد که درمان میشدم.الان از قبل عید گاها حالت سرماخوردگی احساس میکنم که با چند تا قرص سرماخوردگی موقتا قطع میشه ولی با کمترین بی احتیاطی، احساس سرما در پشت بدنم میکنم آیا توصیه تان برایم چیست؟
دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/2/30)
سلام ممکن است سیستم ایمنی شما دچار مشکل شده باشد و نیاز به مراجعه به یک دکتر متخصص برای سنجش WBC و ... هستید. باید برید دکتر و نوسانات بیماری خودتان را شرح دهید و سپس آزمایشاتی را انجام دهید. می توانید به یک متخصص داخلی و یا یک هماتوانکولوژی مراجعه کنید.
محمد (1399/2/29)
سلام، من چند ماه است التهاب ریه دارم و سینوس دارم، دمتر بهم یه سرم شستشو که توش ۴ تا امپول جنتامایسین و ۴تا دگزامتازون ریخته شده بود داد و هر ۸ دو میلی توی بینیم میریزم. سینوسام و تنفسم خیلی بهتر شد. ولی احساس وروم و بادکردکی تو ریه و حلقم هنوز هست و از بین نمیره. آیا آزیترومایسین میتونه کمک کنه، چون هنوز صبح ها خلط دارم.
فریاد پرما (1399/2/25)
سلام میخواستم بدونم آزیترومایسین250 عوارض کبدی داروایی مثه داکسی سایکلین و تتراسایکلین رو نداره؟ آخه دکتر برای جوشای صورتم آزیترو تجویز کزده و گفته فعلا چند ماهی استفاده کن میترسم رو کبدم تاثیر بذاره
رستمی (1399/2/25)
سلام من42 سالمه الان دوروزه آب ریزش بینی دارم ویه مقدار گلوم درد میکنه فرق آآزیتروماییین500 گرفتم شبهایه دونه میخورم مشکلی نداره وشب دوم دل پیچه گرفنم بیرون روی مشکل نداره
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/2/25)
سلام، درمانش پنج روزه هست، مشکلی نیست
Reza (1399/2/16)
سلام یه هفته پیش بدلیل درد گلو و گوش به پزشک مراجعه کردم که التهاب گوش و گلو و عفونت پشت حلق تشخیص داده شد ، آزیترومایسن ۲۵۰ روز اول ۲ تا و هروز یکی تجویز شد ، الان بعد از ۲ روز بیرون روی گرفتم و معده و شکمم درد میکنه ، آیا از عوارض دارو هست؟؟؟؟
مهناز غلامی (1399/2/16)
سلام برای تکمیل دوره درمان کرونامیشه آزیترومایسین ۲۵۰میلی گرم را به مدت ۶ روز ادامه داد؟
بهزاد دیوسار (1399/2/14)
سلام من آلرژی دارم و ته گلوم دچار خشکی و سرفه میشه و لوزه های گلو ورم میکنه آیا آزیترومایسین استفاده کنم؟ آبریزش بینی و بعضی اوقات تنگی نفس هم دارم
نرگس (1399/2/13)
سلام خانم دکتر من پشت کمرم و رو صورتم آکنه میزد و کمی جوش به دکتر پوست مراجه کردم آزیترومایسین ۲۵۰ بهم داد هفته ای دو عدد که وقتی میخورم دل درد درد و اسهال میشم بعد دکترم گفت هفته ای یکی بخور میگن واسه کبد ضرر داره میترسم ادامه بدم میشه راهنمایی کنید.
امید پورابراهیم (1399/2/11)
با عرض سلام و خسته نباشید بنده ۳۹ سالم هستش الان پنچ ماه هستش ک سرفه میکنم سرفه های خلت دار ک خلت هاش در نمیان اگ آزیترومایسین ۵۰۰ مصرف کنم مشکلی ندارد؟
فاطمه (1399/2/11)
سلام، وقت بخیر بنده برای جوشهایی که قسمت پشت و سرشانه ها داشتم به پزشک مراجعه کردم آزیترومایسین 500 تجویز کردن بمدت یک هفته اس که دارو رو مصرف میکنم اما جوشهای بدنم زیادتر شده علت چیست
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/2/11)
سلام! این اتفاق طبیعیه و معمولا یه فاز چند هفته ای (نهایتا 6_4 هفته) مشکلات پوست تشدید میشه و بعد با سرعت بیشتری بهبود پیدا میکنه. توی این مدت, از مصرف ترکیبات لایه بردار یا موادی که پوست رو شدیدا خشک میکنن خودداری کنین چون باعث بدتر شدن این مشکلات میشه. مرطوب کردن پوست با فراورده های مرطوب کننده فاقد چربی به بهبود سریعتر پوست کمک میکنه.
Mah (1399/2/10)
سلام خسته نباشید من یک هفتست که دچار درد خفیف در گلو هستم و توی گوشهامم یه حس التهاب داخلی دارم و دندان عقلم هم پوسیدست و یه تیکش هم کنده شده آیا ممکنه درد گلو و حس التهاب گوش ناشی از پوسیدگی دندونم باشه؟ دو روزه آموکسی سیلین خوردم گلوم بهتر شده
کیوان (1399/2/9)
من 56 سالمه و ازیتر 250 رو هر 12 ساعت دو هدد با هم یعنی هر 12 ساعت 500 به مدت 5 روز خوردم الان فهمیدم باید روزی یک عدد 250 میخوردم ایا عوارض ان جدی است؟
فرزانه محمدی (1399/2/8)
سلام من کپسول آزیترومایسین 250استفاده میکنم برا عفونت واژن آیا خوب هست
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/2/8)
سلام تاثیری ندارد اگر بیش از۳سال از ازدواجتون گذشته بهتره پاپ اسمیر بدید اگر هم در این شرایط مایل به پاپ اسمیر نیستید،با توجه به علایمتون از قرص مترونیدازول باید استفاده باشه اگر عفونتتون باکتریال باشه
امین ی (1399/2/7)
با سلام آیا ازیترومایسین با سیپروفلوکساسین وپردنیزولون تداخل دارد!؟باتشکر
زهرا پیما (1399/2/7)
سلام .وقتتون بخیر .ممنون از پاسخگویی .من یه هفتس پشت سرم و گردنم درد میکنه بعد میزنه تو دو تا دستام. قبلا هم گردن درد داشتم .الان مراجعه کردم قرص آزیترومایسین ۵۰۰ و دیفن و ناپروکسن دادن بهم .و گفتن عکس از ریه بندازم نه تب داشتم نه سرفه اکسیژن خونم هم ۹۸ بود .به نظر شما من کرونا دارم ؟چون بهم گفتن علائم داری.
دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1399/2/7)
سلام. ممکن است فرم خفیف و اولیه کرونا باشد. تحت نظر باشید. اگر نیاز باشد آزمایش خون واسکن ریه انجام میشود
رضا موسوی (1399/2/7)
سلام به علت عفونت سینوس دکتر ۶ عدد آزیترومایسین ۵۰۰ تجویز کردن باتوجه به اینکه هنوز ترشحات چرکی بینی وجود دارد آیا دوره را تمدید کنم ممنون
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/2/9)
سلام درصورتیکه تشخیص سینوزیت باشد کپسول کوآموکسی کلاو۶۲۵ به همراه اسپری بینی بکلومتازون توصیه میشود
احد (1399/2/6)
با سلام چند روزی هست که سرفه، خلط سفید و تب و لرز خفیف داشتم و مقدار کمی تنگی نفس داشتم. دکتر آزیروسین 500، ناپروکسن 250، استامینوفن 500 و دیفن هیدارمین تجویز کردند. این دارو ها تداخلی ندارند؟ می توانم همزمان مصرف کنم؟
امیرنوفلی (1399/2/5)
سلام این ی هفته س پسرم گلوش عفونت داره رفتم داروخانه آزیترو۱۰۰بهم دادن میزان مصرف واندازش ننوشته بودمیشه توضیح بدیدسنش هم دوسال ونیمه،ممنون.
رستمی رستم (1399/2/4)
سلام من گلوم و سینم چند مدته خلت داره از هیچ دارویی استفاده نمیکنم احساس میکنم خلتام نه میان بیرون نه دفع میشن میشه بگین از چه دارویی استفاده کنم؟
دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/2/4)
سلام میتوانید از قرص های جوشان N-استیل سیستئین به صورت روزی یک عدد یا هر 12 ساعت یک عدد در یک لیوان آب استفاده کنید. غیر از این شربت اکسپکتورانت به صورت هر 8 ساعت 5 سی سی نیز برای روان کردن خلط شما مناسب است.
فرشاد (1399/2/3)
سلام بنده از ترس ابتلا به کرونا خود سر به مدت دو ماه جمعا ۷۰ عدد آزیترومایسین۵۰۰ همراه هیدروکسی کلرکین سلفات ۲۰۰ و ناپروکسن ۵۰۰ هر ۱۲ ساعت مصرف کردم الان ۱۵ روزه مصرف نمیکنم ولی هم قلبم تپش گرفته هم سر گیجه دارم هم علاییم کبدی جوش زدم احتمال داره که از عوارض این قرصها باشه
دکتر سید محمد صدرعاملی - پزشک عمومی مشاور بیماریهای داخلی و پوست (1399/2/3)
سلام. اشتباه عمل کرده اید بله ممکن است عوارض دارویی باشد. جهت بررسی مراجعه کنید.
حامد احمدی (1399/2/1)
سلام من یکم بینی گرفت و خیلی کم گاهی اوقات سرفه دارم که گلوم خلط داره آیا خوبه آزیتروماسین بخورم
رسول (1399/1/31)
سلام وقت بخیر . من ۱ ماهی هست ک به صورت شدیدی ضعیف شدم حالت هایی ک دارم تهوع، بی اشتهایی، خستگی مداوم و ضعف شدید بود ۱۰ کیلو توی این ۱ ماه کم کردم . همه ی ازماشیات و عکس های سی تی قفسه و ریه ، ام آر آی مغز، نوار قلب و مغز ، سونوگرافی سینه سالم بود ولی کماکان این مشکل من برطرف نشده ولی ۲ روزه قرص ازیترومایسین ۵۰۰، ناپروکسن ۲۵۰ و پرانول ۲۰ که میخورم باعث میشه بهتر شم ولی وقتی اینا رو نخورم باز اونجور میشم ممنون میشم راهنمایی کنید
مهتاب قنبری (1399/1/31)
سلام خسته نباشید من هرچند ماه یکبار دچار عفونت واژینال میشم و دکتر همیشه برام قرص آزیترومایسین و پماد کلیندامایسین تجویز میکنه، از دیروز دوباره دچار این مشکل شدم و امروز خودم از داروخونه تهیه کردم ولی یادم نمیاد باید دوبار در روز مصرف میشد یا یکبار؟
حسین حسینی (1399/1/26)
من کرونا مثبت شدم،سی تی ام سالم هست ولی آزمایش خون و ته حلق مثبت شد،هیدروکسی و ناپروکسن و آزیترو برام تجویز شد......آیا مصرف همزمان هیدروکسی و آزیترو تداخل دارویی دارد و باعث غش می شود؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
دکتر داود باقری - پزشک عمومی (1399/1/26)
با سلام بله از عوارض داروی هیدروکسی کلروکین غش و افت ناگهانی هوشیاری است و این بخاطر اختلال در هدایت عصبی قلب رخ میدهد و افرادی که ناراحتی قلبی دارند می بایست با احتیاط دارو را برایشان تجویز نمود
رضا شعبانی (1399/1/26)
با سلام چند روز پیش پدرم کرونا مثبت شد من هم سی تی گرفتم و آزمایش دادم گفتن مشکوک به کرونا هستید باید قرنطینه بشید ولی با اینکه من تنگی نفس داشتم داروی خاصی ندادن ناپروکسی و قطره سدیم کلراید در ضمن من از قبل از شیوع کرونا تنگی نفس داشتم الان شدیدتر شده و عوارض دیگه ای که دارم یکم بی حالی و مزه و بو هم نمی فهمم گوش سمت چپم یه کم درد میکنه احساس میکنم عفونت داشته باشه به نظر شما از آزیترومایسین استفاده بکنم یا نه
محسن شهبازی (1399/1/25)
سلام. بنده بعد از مصرف آزیترومایسین که با نظر پزشک معالج برام تجویز شده بود، با استفاده از اولین قرص باعث اسهال شدید و شکم درد شدم آیا این دارو رو باید قطع کنم یا ادامه بدم؟ گلو درد هم دارم
زهرا (1399/1/23)
سلام دخترم ۴سالشه دکتربراش آزیتروماسیون تجویز کرده بود ولی داروخانه زیتروکم به جای آزیتروماسیون داد .چه فرقی باهم دارند؟
فرهاد احدی (1399/1/23)
با سلام من سه ماهه گوشام سوت میکشن بدون توقف و درد هم ندارن ولی مختصر احساس تورم میکنم وقتی آروق میزنم توی گوش چپم یه چیزی صدا میده پزشک رفتم نگاه کرد و گفت نه التهاب هست نه واکس گوش ،بهم آنتی بیوتیک دادن دچار سرگیجه شدم بزور چهار روز مصرف کردم ولی اصلا بهتر نشد ، تست شنوایی هم رفتم کاملا درست بود همه چی،سی تی اسکن مغز و سینوس هم رفتم هیچ چیز مشکوکی نبود،بنظر شما آزیترومایسین گزینه خوبی هست برای من؟
مهدی (1399/1/22)
سلام...خواهش میکنم به دقت بخونید جواب بدین...من سال گذشته به علت عفونت ریوی ۸ روز بیمارستان بستری بودم پس از ترخیص چند روز تاوانکس استفاده کردم و گذشت...بعد از چند ماه مجددا با سرماخوردگی عفونت ریه و گلو به سراغم امد اینبار با مراجعه به پزشک متخصص عفونی ۶ عدد کلیندامایسین امپول و ۱۲ عدد ازیترومایسین به همراه این شربت مصرف کردم تا حدودی بهبود داشتم...اما مجددا سرماخوردگی بعد از یک ماه و اینبار عفونت ریه به همراه احتقان شدید گلو عفونت گلو و سرفه...اینبار دکتر تاوانکس ۷۵۰ به همراه این شربت رو داد اما جز کم شدن علایم چیزی نسیبم نشد...در حال حاضر به صورت انلاین دکتر به من ۱۲ عدد ازیترو و این شربت به همراه ۶ امپول سفتراکس داده...میشه بگین چکار کنم؟! این امپول گویا خیلی قویه؛بزنم یا نه...در ضمن ۲ ماه هستش که سیگارو ترک کردم...
فرشادفیروز (1399/1/20)
دو ماهه به بینی و پیشانی ام فشار میاد و خیلی بی حالم و مشکل گوارشی دارم . یه دوره لینوکین ۵۰۰ مصرف کردم یکم بهتر شدم . تو این دو ماه ۳ تا پنی سیلین زدم با نظر پزشک . جدیدا دکتر آزیترومایسین بهم دادن ولی میخورم خیلی بهم فشار وارد میشه و تنگی نفس دارم و از سر جایم نمیتونم بلند شم لطفا کمک کنید
مریم قراگوزلو (1399/1/20)
سلام وقت بخیر حدودیکهفته پیش تب ولرزشدیدداشتم سردرد کمی سرفه به دکترمراجعه کردم آزمایشcbc وcrpگرفتن دکتر گفتن سینوزیت شدم داروی آزیترومایسین٢٥٠ که روزاول دوکپسول همزمان بعد روزی یه کپسول تا١٢عدد الان یکی دوروزه اسهال دارم ازعوارض این داروممکنه باشه ضمنا crp عددش١٢بود بنظرتون من کرونا گرفتم تا٦روزتب لرزبیحالی سردرد الانم بیمیلی شدید به غذا واسهال دارم داروهام یکی دوروزدیگه تموم میشه بنظرتون اسکن ریه انجام بدم بعدتموم شدن داروهام ممنونم
Aaaaaaaaaa (1399/1/20)
سلام - من یک ماه گلو دردم ، رفتم امروز دکتر به من امپول keterel ( البته اگه درست از نسخه خونده باشم ) و آزیترومایسین دادن امپول رو زدم ، یک دونه ازیترومایسین هم خوردم با گذشت چند ساعت تمام سرم و پیشونیم برامدگی هایی دور قرمز به اندازه ی یک سکه زده ، پوستم داره کش میاد ، چکار کنم
یحیی (1399/1/20)
سلام من خلط پشت حلق و گاهی سرفه داشتم یک دوره ازیترومایسین ۵۰۰ (۶عدد)مصرف کردم خیلی خوب بود ولی حس میکنم یه کم خلط دارم آیا بازم باید یه دوره دیگه استفاده کنم ؟