مونته لوکاست

دریافت اپلیکیشن دارویاب

در کدام داروخانه موجود است؟

  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

مونته لوکاست
اکتولوکاست محصول شرکت اکتوورکو


مونته لوکاست چیست؟
آسم یک بیماری شایع تنفسی ناشی از التهاب راه‌های هوایی ریه ها می باشد.التهاب موجب تحریک ماهیچه های اطراف مجاری هوایی می گردد و انقباض این ماهیچه ها موجب تنگ شدن مجاری هوایی می شود و این پدیده موجب سخت‌تر شدن عبور هوا از مجاری و بروز علائمی همچون خس خس سینه، احساس فشار در قفسه ی سینه، تنگی نفس و...می گردد.
التهاب در مجاری هوایی همچنین موجب افزایش ترشح مخاط در این نواحی می گردد که می‌تواند سرفه های پی در پی به همراه داشته باشد.
علائم آسم در شرایطی می‌تواند تشدید گردد که به این موقعیت ها حمله آسمی می گویند و برخی افراد در موقعیت هایی همچون انجام فعالیت ورزشی و آلودگی هوا، این حملات را تجربه می کنند.
حمله ی آسم ناشی از تولید ناقل های شیمیایی به نام لوکوترین هاست که در بدن مسئول ایجاد التهاب می باشند. مونته لوکاست با مهار اثرات لوکوترین ها به کنترل علائم آسم کمک می نماید. این دارو به ویژه برای افرادی که علائم آسم آنها ناشی از انجام فعالیت‌های ورزشی یا حساسیت فصلی می باشد مناسب می باشد.

 


پیش از شروع مصرف مونته لوکاست
-در صورت بارداری، اقدام به بارداری یا شیردهی پزشک را در جریان قرار دهید.
-لیست داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک یا داروساز قرار دهید تا در صورت امکان وقوع تداخل دارویی معنادار، اقدامات لازم صورت گیرد.
-چنانچه سابقه ی حساسیت به این دارو یا داروهای مشابه آن دارید حتماً پزشک را در جریان قرار دهید.

نحوه ی صحیح مصرف مونته لوکاست
-این دارو معمولاً به صورت یک قرص در روز تجویز می گردد و بهترین زمان مصرف آن عصرها می باشد.
قرص ۱۰ میلی گرم برای بزرگسالان،۴ میلی گرم برای کودکان ۶ ماه تا ۵ سال و ۵ میلی گرم برای کودکان ۶ الی ۱۴ سال تجویز می گردد.
-قرص ۱۰ میلی گرمی را می توانید با یک لیوان آب قبل یا پس از غذا میل نمایید.
-قرص های کوتاه لوکاست که برای اطفال تجویز می گردند، معمولاً جویدنی و طعم دار می باشند. بهتر است این قرص ها با معده ی خالی (یک ساعت قبل یا دو ساعت پس از غذا) مصرف گردند. از کودک بخواهید پیش از بلعیدن قرص را به خوبی بجود.
-در صورتی که برای کودک گرانول خوراکی مونته لوکاست (در شکل دارویی ساشه) تجویز شده است، کافی است محتویات ساشه را داخل دهان کودک بریزید و از وی بخواهید دارو را قورت دهد.
در صورت نیاز می توانید گرانولها را در مقداری کمی ماده غذایی نرم و سرد مانند ماست بستنی میوه یا سبزیجات له شده مخلوط نمایید و به کودک بدهید.
مصرف گرانول مونته لوکاست با غذا تداخلی ندارد. با این وجود از مخلوط کردن آن با نوشیدنی یا غذای گرم بپرهیزید.
-حتی در صورت کنترل علائم آسم و برطرف شدن علائم،مونته لوکاست را به صورت منظم و روزانه مصرف نمایید.
-در صورت فراموشی یک نوبت، نیاز به مصرف نوبت فراموش شده نمی باشد. نوبت های بعد را طبق روال سابق مصرف نمایید و از دو برابر نمودن مقدار مصرف در یک نوبت خودداری نمایید.

توصیه ها
-در مدت درمان با این دارو تحت نظر پزشک بمانید. زیرا لازم است روند بهبودی (خصوصاً در کودکان) توسط پزشک بررسی گردد.
-مصرف مونته لوکاست موجب تسکین فوری علائم آسم در زمان حمله آسم یا تنگی نفس نمی گردد. به همین خاطر چنانچه دچار حمله ی آسمی می شوید، لازم است پزشک اسپری های دهانی مناسب شرایط حاد حمله برای شما تجویز نماید و در صورت لزوم مصرف نمایید و همچنین لازم است تعداد نوبت های مصرف این اسپری را حتماً یادداشت نمایید تا بتوانید به پزشک اطلاع دهید.
-در صورتی که علائم آسم تشدید شد، یا نیاز شما به مصرف اسپری در شرایط خاص بیشتر از سابق شد، حتماً پزشک درمانگر خود را در جریان قرار دهید.
-مصرف دخانیات حساسیت و آسیب زیادی برای سلولهای ریه به همراه دارد و می‌تواند بیماری‌های تنفسی را تشدید نموده و بروز اثرات مثبت دارو درمانی را نیز کاهش دهد.
-پیش از خرید هر گونه دارو یا فرآورده ی مکمل حتماً داروساز را در جریان سابقه ی ابتلا به آسم و داروهای مصرفی خود قرار دهید.
-مصرف برخی داروهای ضد درد و التهاب و آسپریت ممکن است موجب تشدید علائم آسم در برخی بیماران گردد.
-قرص جویدنی این دارو حاوی فنیل آلانین می باشد.لذا در صورتی که بیمار (خصوصاً کودک) مبتلا به فنیل کتونوریا می باشد، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید.

عوارض ناخواسته ی دارویی مونته لوکاست
-در صورت احساس درد در ناحیه ی شکم، احساس تهوع یا اسهال، چنانچه علائم پس از چند روز برطرف نشد و ادامه دار بود، حتماً به پزشک اطلاع دهید.
-در صورت بروز سردرد، مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید و با داروساز خود جهت معرفی داروی ضد درد مناسب شرایطتان مشورت نمایید.
در صورت ادامه دار شدن سردرد، به پزشک اطلاع دهید.
-در صورت بروز عفونت های گلو و قفسه سینه، تب و لک های قرمز پوستی به پزشک مراجعه نمایید.
-در صورت مشاهده ی علائم مشابه سرماخوردگی یا آنفولانزا همراه با گزگز و بی حسی دست و پاها، تنگی نفس و راش پوستی حتماً به پزشک مراجعه نمایید. زیرا این علائم می تواند ناشی از یک عارضه ی بسیار نادر اما مهم دارویی باشد.
-در کنترل و درمان بیماری آسم هریک از داروها جایگاه درمانی خود را دارند. لذا از جایگزین کردن داروها و هرگونه تغییر در نحوه ی مصرف بدون نظر پزشک اکیداً خودداری نمایید.

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف مونته لوکاست

مونتلوکاست یک آنتاگونسیت انتخابی گیرنده لوکوترین با عملکرد و کاربردهای مشابه با زافیرلوکاست است اگر چه گزارش شده است که طول مدت فعالیت آن طولانی تر است و به صورت نمک های سدیم تجویز می شود ولی دوزها بر اساس پایه بیان می شوند به طوری که mg10/37 مونتلوکاست سدیم تقریباً معادل با 10 میلی گرم مونتلوکاست می باشد. در درمان آسم مزمن مونتلوکاست سدیم با دوزهای معادل 10 میلی گرم مونتلوکاست و یکبار در روز داده می شود و مصرف ان باید در بعدازظهرها صورت گیرد. در مورد بچه های 6 سال تمام تا 14 سال می توان دوز معادل با 5 میلی گرم مونتلوکاست تجویز کرد و در کودکان 6 ماهه تا 5 ساله دوز معادل با 4 میلی گرم. نکته این که نباید از آن در درمان حملات حاد آسم استفاده کرد. در برخورد با رینیت آلرژیک فصلی دوزهای مشابه با آسم در بالغین و کودکان 2سال به بالا تجویز می شود.

مکانیسم اثر مونته لوکاست

مونته لوکاست آنتاگونیست گیرنده های لوکوترین است. این دارو فعالیت لوکرترین D4 در ریه را مهار می کند که باعث کاهش التهاب ریه و شل شدن عضلات صاف می شود.

فارماکوکینتیک مونته لوکاست

اوج غلظت پالاسمایی مونتلوکاست 2 تا 4 ساعت بعد از تجویز خوراکی حاصل می شود. زیست دستیابی متوسط 64% می باشد. مونتلوکاست بیش از 99% به پروتین های پلاسما متصل می شود و به طور وسیع در کبد توسط سیتوکروم 450p- و ایزوآنزیم های 4A3CYP، 6A2CYP و 9C2CYP متابولیزه می شود و عمدتاً از طریق مدفوع و از راه صفرا دفع می گردد. در بیماران مبتلا به اختلالات ملایم تا متوسط کبدی متابولیسم کاهش می یابد و نیمه عمرحذف دارو طولانی تر می شود.

عوارض جانبی مونته لوکاست

*
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
سیستم اعصاب مرکزی: سردرد، سرگیجه، خستگی
پوستی: درماتیت آتوپیک، اگزما، درماتیت، عفونت پوستی، کهیر، راش پوستی
گوارشی: درد شکمی، اسهال، تهوع، عفونت دندان، سوء هاضمه، گاستروانتریت، دندان درد
ادراری تناسلی: چرک در ادرار
کبدی: افزایش سطح سرمی آسپارتات آمینوترانسفراز، افزایش سطح سرمی آلانین آمینوترانسفراز
عفونی: آنفلونزا، عفونت واریسلا زوستر، عفونت ویروسی
عصبی، عضلانی و اسکلتی: سستی
چشمی: کونژکتیویت، نزدیک بینی
گوشی: درد گوش، عفونت گوش، عفونت گوش میانی
تنفسی: سرفه، برونشیت حاد، التهاب حنجره، فارنژیت، پنومونی، رینیت، آبریزش بینی، احتقان بینی، خون دماغ، درد سینوسی، سینوزیت، عفونت مجاری تنفسی فوقانی
متفرقه: تب، تروما

تداخلات دارویی مونته لوکاست

*مشخصات کلی تداخلات:
- سوبسترای CYP2C8
- سوبسترای CYP2C9
- سوبسترای CYP3A4

تداخلات رده X (پرهیز):
لوکساپین

کاهش اثرات داروها توسط مونته لوکاست:
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات مونته لوکاست توسط داروها:
لوماکافتور و ایواکافتور

افزایش اثرات داروها توسط مونته لوکاست:
لوکساپین

افزایش اثرات مونته لوکاست توسط داروها:
جم‌فیبروزیل

تداخل با غذا:
ذکر نشده است.

توصیه های دارویی مونته لوکاست

در زمان حمله های آسمی نباید از این دارو استفاده کرد چون این دارو اثرات پیشگیری کننده دارد و در زمان حمله آسم بی تاثیر است.
-در صورتی که علائم آسم تشدید شد، لازم است به پزشک اطلاع دهید
-مصرف دخانیات همراه با مصرف این دارو ممنوع است
-قرص جویدنی این دارو حاوی فنیل آلانین می باشد.لذا در صورتی که بیمار (خصوصاً کودک) مبتلا به فنیل کتونوریا می باشد، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید.

دارو های هم گروه مونته لوکاست

گروه B

قابل استفاده در بارداری: با مطالعات حیوانی شواهدی دال بر خطرناک بودن این دارو مشاهده نشده است. مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
09448
06043
01895

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص جویدنی ایروکاست 5 میلی گرم
قرص آسمورال 10 میلی گرم
قرص جویدنی مونتکس 5 میلی گرم
ساشه گرانول سینگولر(سینگولار) پدیاتریک 4میلی گرم/ساشه
قرص جویدنی سینگولر(سینگولار) 5 میلی گرم
قرص جویدنی ملوکاست 5 میلی گرم
قرص جویدنی مونته لوکاست دی پی 5 میلی گرم
قرص ملوکاست 10 میلی گرم
قرص مونته لوکاست جالینوس 10 میلی گرم
قرص ایروکاست 10 میلی گرم
قرص مونته لوکاست-حکیم 10 میلی گرم-مونته کیم
قرص مونته لوکاستد 10 میلی گرم
قرص مونته لوکاست زهراوی 10 میلی گرم
قرص مونته لوکاست-اوه سینا 10 میلی گرم
قرص جویدنی لوکاستد 5 میلی گرم
قرص مونته لوکاست تی.دی 10 میلی گرم
قرص جویدنی آسمونت 5 میلی گرم
قرص مونته لوکاست-سها چهارباغ 10 میلی گرم
قرص مونتکس 10 میلی گرم
قرص مونته لوکاست پورسینا 10 میلی گرم
قرص آسمونت 10 میلی گرم
قرص سینگولر (سینگولار) 10 میلی گرم
ساشه گرانول سینکاست 4 میلی گرم
ساشه گرانول لوتریکس 4 میلی گرم
ساشه گرانول مونته لوکاست ارژن 4 میلی گرم
قرص جویدنی آسمورال 5 میلی گرم
قرص جویدنی مونته لوکاست-حکیم 5 میلی گرم-مونته کیم
قرص روکشدار اکتولوکاست 10 میلی گرم
قرص جویدنی اکتولوکاست 5 میلی گرم
مینا عبدلی (1402/2/20)
سلام ببخشید دختر چهار ساله ی من عید او میکرون گرفت سه هفته طول کشید تا خوب بشه یه هته خوب بود ولی دوباره سرفه ها شروع شد انواع شربت سینه رو بهشون دادم ولی الا ن باز سرفه های خلطی دا به نظرتون این دارو موثر که بهش بدم یا نه ؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/2/20)
سلام، برای کنترل التهاب ریه موثره. سایر داروهایی که تاحالا بهشون دادین رو بفرمایید تا بهتر راهنماییتون کنم
زیزی (1402/2/9)
سلام خسته نباشید من صورتم و قسمتایی ازبدنم قرمز میشه دکتر درماتیت اتوپیک تشخیص دادن ی سری قرص دیگه هم دادن ولی قرمزیای صورتم بیشتر شده و میسوزه ممکنه از این قرص باشه؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/2/9)
سلام، سایر داروهایی که استفاده میکنین رو بفرمایین تا راهنماییتون کنم. ضمن اینکه مراقب باشین از شوینده های قوی، صابون، لوازم آرایشی و غیره نباید برای صورتتون استفاده کنین.
علی اصغر خسروی (1402/1/10)
باعرض سلام خسته نباشید خدمت شما من حدودا 3الا 4 سال هست که سرفه های خفیف میکنم سرفم خشکه درناحیه گلوم احساس قلقلک میکنم به همین خاطر سرفه میکنم وهمیشه احساس خستگی دارم وهمش خوابم میاد قبلا اینطوری نبودم به پزشک مراجعه کردم برام شربت تءوفیلین جی بابرم هگزین وقرص_سفیکسیم. فاموتیدین40. اکتولوکاست10. وقرص جوشان ٱسلیت60 بااسپری کاتوسین پلاس 250 تجویز کرده به نظرشما آقای دکتر این داروها مناسب بیماری من هست یانه ممنون میشم راهنمایم کنید با سپاس فراوان
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/1/10)
شاید این حجم از دارو برای سرفه مزمن لازم نباشد. بهتر است علت سرفه مشخص شود. احتمالا یک ماده حساسیت زا در محل زندگی شما هست. دوره درمان تجویز شده را مصرف کنید.
هلیا (1401/12/8)
سلام من بعد مصرف قرص دچار سردرد و بی حسی شدید پا و دست و تنگی نفس شدم آیا لازمه همین الان به پزشک مراجعه کنم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/12/8)
چنین عارضه ای تا کنون گزارش نشده. مصرف دارو را قطع کنید.
بابک (1401/12/1)
سلام وقتتون بخیر من سه روز پیش با شکم درد شدید و به دنبال اون تب و لرز به پزشک مراجعه کردم که ایشون ویروس تشخیص داده و بین داروهای تجویزی هیدروکورتیزون و مونته لوکاست هم بود که الان تو این دو روز رنگ ادرار تیره و بوی امعا و احشا مانند میده. ایا مربوط به همین دارو هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/12/2)
بیشتر به نظر می رسد عفونت ادراری داشته باشید.
فرشاد منصور (1401/8/15)
سلام مونته لوکاست در دوران شیردهى میشه مصرف کرد یا خیر؟ تشکر از همراهى شما
دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1401/8/15)
سلام و ادب.اگر بر اساس لزوم،و تجویز پزشک باشه منعی نخواهد داشت.
علیرضا (1401/6/26)
سلام من ٦ ماه هست که اکتولوکاست ١٠ به همراه اسپری یرتایت استفاده میکردم.خدرد ١٠ روزه که خودم مصرف هر دو را قطع کردم و الان حدود دو روزه که با تنگی نفس ومواجه هستم و حتی شبها شدیدتر شده و احساس کمبود اکسیژن دارم و شدید احساس خواب و خستگی دارم.ممنکه مربوط به قطع کردن این داروها باشه؟و ایا بهتره دوباره ادامه بدم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/6/26)
البته این دارو موثر است ولی در صورت افت اکسیژن و احساس نفس تنگی شدید لازم است به پزشک مراجعه کنید
غزال عباس زاده (1401/5/10)
سلام وقتتون بخیر من کلا به فصل بهار و تابستان آلرژی دارم و عطسه و ابریزش دارم اما حدود یک هفته ای میشه که از خواهرزادم که مریض بود به منم سرایت داده سرماخوردگیشو دیروز شدیدا بدن درد داشتم و سرفه میکردم رفتم دکتر شربت برم هگزین،امپول کترولاک، ازیترومایسین 500، راموفارمین،اکتولوکاست، نئوتادین،استامینوفن و امپولشم نوشت ایا بااینهمه عوارضی که برای اکتولوکاست هست مصرف کنم برای تنگی نفسم؟ اکسیژنم 91 بود
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/5/11)
علائم کرونا است. بله داروهای تجویز شده را مصرف کنید
سجاد چراغی (1400/12/17)
سلام خدا قوت. من بخاطر سرماخوردگی به دکتر مراجعه کردم که به من قرص ایروکاست ۱۰ میلی گرم تجویز کردن.با خورون این قرص سکسکه گرفتم. الان دو روزه دارم مصرف میکنم ولی سکسکم بند نمیاد!! چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید.ممنون
فاطمه (1400/11/24)
تقریبا سه ماه ک این دارو رو مصرف میکنم با داروی فکسوفنادین از وقتی که این دو دارو رو شروع کردم اخلاقم به شدت خراب شده و خیلی زود عصبانی میشم و زود خسته میشم حتی حوصله درس خوندن ندارم و کلا رفتارم تغییر کرده اطرافیانمم متوجه این قضیه شدن بنظرتون مصرف دارو رو قط کنم چون واقعا اعصاب برام نمونده
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)
مصرف طولانی مدت این داروها توصیه نمی شود
احسان نقوی (1400/11/21)
سلام. ۴ روز قبل بدن درد و بیحالی نسبتا شدید داشتم و ۲ روز ادامه داشت اما دو روزه بهترم و بعضا تب خفیف میاد و میره. مشکل تنفسی و سرفه و اینا هم ندارم، با دکتری صحبت کردم برام مونته لوکاست دادن برای ۵ روز. با توجه به عوارضش و با اینکه سرفه ندارم و البته یک مقدار مشکلات افسردگی و خواب دارم، لازمه مصرف کنم؟ ممنون میشم در اسرع وقت جواب بدین
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)
این دارو اثر ضدافسردگی و خواب آور ندارد. به نظرم داروی مناسبی برای شما نیست
زهره آرام (1400/5/19)
باسلام خسته نباشید چهار ماه باردار هستم کرونا گرفتم رفتم دکتر عفونی بهم مونته لوکاست۱۰داده میخواستم بدونم برای جنین ضرر نداره ممنون میشم راهنمایی کنید
نسرین عرب (1400/4/26)
سلام خسته نباشید من برتشیت ریه دارم کم کاری تیریید هم دارم ودوبار امبولی ریه شدم زالربان ۲۰می خورم الان این قرص ودکتر داده ایروکاست تداخل نداره با داروهام والان یک ماهه سرما خوروم عفونت شدید گلو دارم وتنگی نفس خوب نشدم ادامه بدم این قرص وممنون راهنمایی کنید
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/4/28)
علائمی که می فرمائید بسیار نزدیک به کرونا هست. اکسیژن خونتون را مرتب اندازه گیری کنید. مونته لوکاست را مصرف کنید تداخلی با زالربان ندارد
سمیه (1400/3/3)
سلام.من برای تنگی نفس وخس خس به دکترمراجعه کردم ولی الان بعد از ۳ هفته مصرف مونته تنگی نفس وخس خس همونه اصلا خوب نشدم.پریودم هم ۵ روز عقب افتاده ولکه بینی پیدا کردم چیکارکنم.ممنون
M.gh (1400/2/25)
سلام دختر من ۲۰سالشه دوماه هس سرفه میکنه دکتر بهش قرص مونته لوکاست وپردینزلولین داده میخوره ولی سرفه هاش تغییر نکرده ودل درد واسهال هم گرفته .باید قرص هارو بخور یانه؟اصلا قرص مونته لوکاست برای چی هست؟
جلیل (1400/2/19)
سلام دوساله مشکل ترشی معده روفلاکس دارم الانم بهترم ثابقع اسم هم دارم قفسه سینم الان دردمیکنه زیربغلهام وپشت پاهم وزانوهام قوت نداره راه برمسینه ام دردمیگیره سرفه مزمن دارم کم خونی تالاسمی مادرزادی هم دارم چهلوپنچ سالمه کارم کشاورزی تورطوبت برم بدتر میشم انقدردکتر رفتم خسته شدم لطفا راهنماییم کنید
حسین مناجاتی (1400/2/19)
ببخشید من به خاطر حساسیت دکتر قرص نکنه لوکاست داده میخورم.ولی گلوم قرمز هس الان حدود 20 روز هس قرمزیش از بین نمیره .درد و خارش نداره فقط قرمز هس باید چیکار کنم
شهره (1400/2/12)
سلام خسته نباشید ده سال هست که اسم والرژی دارم به طور ثابت نیوتادین ایروکاست اسپری سیمبیکورت واسپری بینی استفاده میکنم سی سالمه میخوام بچه دار بشم میتونم تو بارداری وشیر دهی از دارو هام استفاده کنم. این دارو ها واسه من ضروری هستن
شریف هستم (1400/2/8)
سلام.من کرونا گرفته بودم که یکم درگیری ریه داشتم که دکتر سه روز داروی کرتون داد و علایم ریه رفع شد ضمنا همزمان دکتر ریه قرص ایروکاست تجویز نمودند و یک هفته مصرف کردم. والان بهتر شدم،ایا میتونم قرص ایروکاست را قطع نمایم یا ادامه دهم. با تشکر‌
سهراب (1400/2/5)
سلام.دکتر من یه کم احساس درد در قفسه سینه داشتم که همینجوری بدونه مراجعه به دکتر به مدت دو شب از این قرص مونته لوکاست استفاده کردم و بعد از روز اول علایمی مثل سردرد و یکم تب و بی حالی و خواب الودگی بهم دست داده،میشه از مصرف این قرص باشه.البته شکمم درست کار نمیکنه و گاه وقتی درد میگیره
پمریم (1400/1/12)
ایا خوردن این قرص برای یه دبچه 3 ساله که هیچ مشکلی نداشته وخورده به اشتنباه مشکلی ایجاد میکن
آ.ش (1400/1/7)
سلام من ۱هفته ازین قرص استفاده میکنم دوروزهست که پشت کتف چپم دردمیکنه ودستم بی حس میشه آیا مربوط به مصرف این قرص هست؟
سمیه (1399/12/20)
سلام، چند سالی هست که آلرژی دارم و معمولا فصلی هست به گرد و خاک و گرده افشانی، اکثرا وقتها آبریزش بینی دارم و عطسه و سردرد به ندرت حالا متخصص گوش و حلق و بینی بهم قرص ایروکاست تجویز کرده ولی میترسم بخورم چون من مشکل ریه ندارم یا آسم، میترسم بخورم سرفه هم اضافه بشه به این مشکلم
ناشناس (1399/12/20)
سلام، خسته نباشید، دخترم 6سالشه و والپروات سدیم وکلشی سین مصرف میکنه، دکتر براش مونته لوکاست تجویز کرده، میخاستم ببینم مونته با داروهایی که مصرف میکنه تداخل دارویی نداره؟
مرجان (1399/12/5)
سلام من حساسیت شدید داشتم آبریزش چشم و بینی از پشت حلق خارش عطسه و ... داروی فکسوفنادین و مونته لوکاست رو دکتر تجویز کرده واسم اما ورم شدید شکم پیدا کردم ۶ ماه داروها رو مصرف کردم، دارو رو سه روز مصرف نکردم علایمم برگشت مجددا شروع کردم تا کی باید بخورم؟ تورم شدید و درد خفیف شکم و احساس سنگینی اذیتم می کنه
زهرا گلوی (1399/11/27)
سلام من سرفه دارم خشک است دکتر رفتم برام قرص ایروکاست داده با ی قطره ویوالا البته به بو هم حساسم حتی دود و غذا تست ریه دادم گفت سالمی ولی هنوز با این داروها هنوز سرفه دارم مشکل کجاست
مهتاب (1399/11/26)
سلام وقت بخیر اگه همراه با فکسوفنادین مصرف بشه ایا تداخل دارویی ایجاد میکنه؟ برای حساسیت دکتر داده و گفته باهم مصرف کنم
م.نیری (1399/11/22)
سلام ببخشید قرص مونته با قرص لووتیروکسین تداخل داره چطور باید مصرف کنم این دو رو ؟و اینکه بنده قرص پنتپرازول رو ناشتا میخوردم الان نمیدونم این رو ناشتا بخورم یا لووتیروکسین رو ؟میشه راهنماییم کنید .ممنونم
فائزه پار براهوی (1399/11/15)
سلام من حدود یک ماهی میشه سرفه همراه باخلط دارم چندتا دکتر رفتم خوب نشدم حالا دیشب رفتم متخصص ریه بعد خس خس سینه ندارم فقط سرفه دارم بعد بهم مونده لوکاست داده میخواستم بدونم خوبه برام بخورم یانه
ترنم (1399/11/8)
با سلام. من تقریبا 13 سال دچار حساسیت بینی و حساسیت تنفسی شدم و پس از اون دچار سینوزیت. در زمان سینوزیت قرص مونته لوکاست به همراه آنتی بیوتیک مصرف میکردم به جز دفعه اول مصرف مونته که دو روز اول دچار نفس تنگی شدم و به هم خوردن تعادل هورمونی مشکل دیگه ای نداشتم. قرص لوراتادین هم برای مشکل حساسیت تنفسی مصرف میکردم خیلی خوب بود. اما اخیرا هیچ قرص ضد حساسیتی حتی لوراتادین و مونته لوکاست هم نمی تونم مصرف کنم. فشار زیادی به قفسه سینم وارد میشه و دچار تنگی نفس میشم که مجبور میشم اسپری سالبوتامول مصرف کنم. همچنین با مصرف این قرص و قرص نئوتادین دچار کلیه درد و سوزش ادرار شدیدی میشم. البته سنگ کلیه هم دارم. گرافی ریه هم گرفتم سالمه مشکلی ندارم. میخواستم بدونم باید چی کار کنم. به ماده خاصی از داروها حساسیت پیدا کردم یا مشکل دیگه ای وجود دارده. ممنون میشم راهنمایی کنید.
امیر رفیعی (1399/11/7)
سلام آقای دکتر خواستم از محضرتان بپرسم مصرف هر ۸ساعت یکبار شربت سالبوتامول برای کودک ۹ ساله با شبی یک قرص ۵ میلی گرمی ایروکاست مشکلی ندارد؟ یعنی ایروکاست و سالبوتامول تداخل دارویی ندارند؟
یاسررسولی (1399/9/12)
سلام آیا مصرف این قرص با سرترالین و یا پرانول تداخل دارد؟
آمنه عیسی پور (1399/8/16)
سلام من بخاطرسرفه های شدید مونته لوکاست ده روزه دارم میخورم ولی الان چندروزه لک بینی گرفتم آیا میتونه عوارض مونته لوکاست باشه.
علی (1399/7/10)
سلام, ٢٢سالمه و ۴ماهه که همچی بدبو و بدمزست برام, بو و مزه ی اصلی رو نهایتا حس میکنم ولی یه چیز ثابت بدبو رو همیشه همراش حس میکنم که تو همه ی غذاها و بوها هست و آزارم میده چون باعث میشه چیزیو خالص حس نکنم, آزمایش عفونت معدم مثبت بوده و قبل عید هم به کرونا مبتلا شده بودم که اصلا چیزی حس نمیکردم که بعد عید خوب شد, بیست روزه ایروکاست و پنتوپرازول مصرف میکنم ولی اثری نداشت, مشکل کجاست و چه راه حلی داره؟؟؟
علی ایمانی (1399/6/21)
سلام در پی احساس سوزش و درد مختصر گلو که ۲ هفته پیش شروع شد و مجبور بودم یکسره گلوم رو صاف کنم و سرفه های شبانه در خواب پزشک معالجم آزیترومایسین ، ایروکاست و نئوتادین و شربت دیفن هیدرامین تجویز کرد ، ضمناً بیماری کولیت اولسروز هم دارم . اولین قرص رو که مصرف کردم ، از صبح دل پیچه ، بی‌حالی ، خواب آلودگی و ضعف در عضلات پا و بعدازظهر اضطراب زیادی داشتم . آیا از عوارض دارو هست ؟ ورزش میکنم و سیگار و قلیان هم نمی‌کشم
عدل (1399/5/18)
سلام مادر من به دنبال فاز اخر کرونا دچار عفونت ثانویه ریه شده است الان سرفه پیدا کرده بعد دوهفته میشه مونته لوکاست بهش بدم البته الان مروپنه و لینوزولاید و لووفلوکساسین مصرف میکنه خانه تزریقی براش میزنم
علی رستمی (1399/5/11)
به علت سرفه خشک مزمن یکماه پیش به فوق تخصص ریه وآسم مراجعه کردم داروهای آمپرازول ،مونته لوکاست وسیمبیکورت (Turbuhaler)تجویزنمودامابعدازدوهفته مصرف تغییرصداایجادشدممکنه عوارض مونته باشه؟اگرنه علت چه میتونه باشه؟لطفا راهنمایی بفرمائید. باسپاس
فاطمه (1399/5/3)
سلام من سرفه شدید داشتم وسنگینی توی قفسه سینه،آزمایش دادم منفی شد،دکتر برام مونته لوکاست وآزیترومایسین وقرص جوشان اسستین تجویز کردن،ی هفته میشه،ولی هربار میخورم دل درد شدید وهمراه با اسهال دارم،ممکنه از مصرف قرصا باشه؟؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/3)
سلام، ناشی از آزیترومایسین یا مونته لوکاست میتونه باشه. وقتی با مصرف دارو دچار عوارض شدیدی میشین، باید سریعا به پزشک یا داروساز اطلاع بدین، نباید 1 هفته مصرفشو ادامه بدین. الان که دیگه دوره درمانتون کامل شده دیگه
جبرییل انگوتی (1399/4/29)
سلام من این قرص رو همزمان با آزیترومایسین و ناپروکسن دکتر برام تحویز کرد و بعد چند روز مصرف زبانم دارای ترک زیاد شد و احساس سوزش میکنم گاهی هم مزه هارو کم متوجه میشم میتونه از عوارض این داروها باشه؟
احمد (1399/4/27)
سلام وقتتون بخیر من ۸ ماه پیش دچار بیماری برونشیت مزمن شدم اون موقع دکتر برام قرص سفکسیم و کوتریموکسازول و شربت اکسپکتورانت کدئین و امپول متیل استات پردنیزولون تجویز کرد و خوب شدم ولی بعد از یکماه ب شدت بیماریم عود کرد طوری که سرفه های شدید خلط دار واقعا آزارم میداد و تنگی نفس هم به اون اضافه شد دوباره همون داروهارو مصرف کردم ولی دوباره سرفه هام عود کرد بعداز اون ۵ جلسه پیش دکتر فوق تخصص ریه رفتم تست تنفس ریه انجام دادم و قرص های سفکسیم و کوتریموکسازول و کوآموکسی کلاو و مونته لوکاست رو به همراه چند مدل اسپری استنشاقی در جلسات مختلف برام تجویز کرد رفته رفته بهتر شدم و گفت دیگه نیازی نیست مراجعه کنی اما باز هم سرفه سراغم اومد دیگه خسته شدم از مصرف اینهمه انتی بیوتیکو اسپری و شربت چون ب وضعیت جسمانیم هم تاثیر گذاشته و کمی لاغر شدم الان یکماهیه که خودم مونته لوکاست مصرف میکنم بهتر شدم فقط موقع نفس عمیق کشیدن بازم ریه هام خس خس میکنن و گاهی اوقات سرفه میکنم در ضمن اصلا سیگار نمیکشم و محیط کارم هم کاملا سالمه ممنون میشم راهنماییم کنید
ابراهیم چایچی (1399/4/25)
سلام، دکتر جان اگر روزی 2بار استفاده شود مشکل نداره
دکتر ژیلا سادات صدری - (1399/4/26)
سلام نیاز نیست یکبار کافیست
زهرا بنیادی (1399/4/22)
با عرض سلام و خسته نباشید سرفه خلط دار و تنگی نفس دارم.متخصص قرص مونته لوکاست و اسپری سیمبیکورت ۳۲۰‌ داد. میخواستم بدونم که میتوانم همزمان با این دارو ها از قرص آزیترومایسین هم استفاده کنم تا عفونت دیه ها خشک بشه. تشکر
شاهرودی (1399/4/19)
سلام خسته نباشیدمن اشتباها دودونه قرص مونته لوکاست خوردم بافاصله دوساعت ایامشکلی داره لطفاجواب بدیدباتشکر
دکتر ژیلا سادات صدری - (1399/4/20)
سلام خیر مشکلی ندارد
لیلا رسایی (1399/3/30)
سلام. من حدود 7-8 ماه هست تحت نظر پزشک متخصص مونته لوکاس مصرف میکنم. مدت زمان مصرفش اگر زیاد باشه به بدن آسیب میزنه؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/3/30)
سلام, نه مشکلی ایجاد نمیکنه نگران نباشین.
مرضیه عابدی (1399/3/19)
سلام مصرف مونته لوکاست با ویتامین ها مثل سی ،زینک ،آهن، دی ،کلسیم ضرر ندارد همچنین با آسپرین
مرضیه عابدی (1399/3/19)
سلام همراه مونته لوکاست مصرف ویتامین ها مثل کلسیم ویتامین سی زینک ،آهن ،ویتامین دی و آسپرین اشکال نداره
زهرا تالی (1399/3/18)
سلام ببخشید من به خاطر سرفه هام بعد مراجعه به پزشک این دارو و نئوتادین و تاوانکس تجویز کردن و تقریبا ۵ روز بعد مصرف مچ دست و انگشت و زانو و انگشت پاهام به شدت درد گرفته و راه رفتنم هم مختل شده بعد مراجعه به پزشک گفتن احتمال روماتیسم وجود داره. به نظر شما میتونه عوارض این داروها باشه؟؟
دکتر مهتاب حاجی حیدری - داروساز (1399/3/18)
احتمال آسیب به تاندون ها در زمان مصرف تاوانکس، خیلی کم است. تاوانکس را طبق سر ساعت مشخص و تا اتمام دارو همراه با ۲لیوان آب مصرف کنید.
مونا بیات (1399/3/1)
سلام خسته نباشید دکتر پسر من 8 سالشه و از یک سال پیش پره های بینی اش خشکی پیدا کرد و مدام در حال آب زدن به بینی بود.تا اینکه چند دکتر براش قطره سدیم کلراید و پماد ویتامین aنوشتن کمی بهتر شد ولی کامل خوب نشد .چند ماه پیش دکتر گوش و حلق و بینی بردم ایشون اوی لوکاست 10 براشون نوشتن وگفتن اگه بهتر نشدن براشون عکس از بینی مینویسنو الان گاهی اوقات میگه نفسم میگیره و زمانی که استرس برای درس داره بیشتر میشه بنده متاسفانه دیگه از ترس دکتر نبردم .لطفا راهنماییم کنید .
روناک (1399/2/25)
سلام من اسم دارم از اسپری استفاده میکنم قبلا از مونتلوکاست استفاده کردم خیلی تاثیر مفید داشت،الان دو ماه میشه تنگی نفسم شدید شده وخس خس سینم زیاده و سرفه هام زیاد و خلط دار شده،من در دوران شیردهی هستم میتونم بازم از قرص مونتلوکاست استفاده کنم؟
علی انصاریان (1399/2/24)
عرض سلام و احترام خدمت شما جناب دکتر من برادرم ده سالشه مدت دو سال میشه که دچار مریضی ای شده که هر ماهی تقریبا یکبار یا دو بار دچار مشکل تنفسی میشه و علایم اش همین خس خس سینه و تنگی نفس هستش و از شش هاش عکسم گرفتیم نتیجه اش سینه بغل بوده. چی کار کنیم که این مشکل کاملا رفع بشه، از این حالت خیلی خسته شدیم و برامون زجر آوره. هر بارم که دکتور میریم میگه بزرگ بشه خوب میشه! دواهای تجویزی دکترم معمولا ویال سفتریاکسون، هایدروکورتیزون،جنتامایسین و شربط سلبتامول و برونکول هست!
دکتر مریم بکتاش - متخصص کودکان و نوزادان (1399/2/24)
سلام.ایشون حتما باید تست تنفسی انجام بدهند از نظر تشخیص الرژی.اگر این تشخیص مدنظر باشد نباید هربار انتی بیوتیک مصرف کنند و صرفا با درمان مناسب مشکل کنترل میشود زیر نظر فوق تخصص ریه یا الرژی کودکان
علی (1399/2/24)
سلام خسته نبشید من حدود سه یا چهار ماه است که سرفه های خلط دار دارم و چندین بار دکتر رفتم و دارو های مختلفی برام تجویز کردن اما هنوز خوب نشدم ، و تنگی نفس هم دارم که بعضی اوقات کم و بعضی اوقات زیاد ک بعضی اوقات هم از بین میره ، از ریه هام هم عکس گرفتم دکتر گفت مشکلی نداره ایا برای سرفه هام میتونم از مونته لوکاست استفاده کنم؟ایا تاثیری بر سرفه های خلط دار داره؟ و آیا تنگی نفسم با توجه ب شرایطی ک گفتم ب دلیل استرس یا اضطراب است؟ در ضمن سیگار هم میکشم
دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/2/24)
سلام واحترام.تازمانی که سیگار یاقلیان بکشید،هیچ دارویی اثر نخواهدداشت..باید آرام آرام، دود راکنار بگذارید وتحت نظر متخصص گوش وحلق وبینی داروی خوراکی و اسپری استنشاقی،بطور منظم وطولانی مدت،مصرف کنید.
لیلا (1399/2/21)
سلام. من روده تحریک پذیر دارم. دو سه روزه دارم روزی یک عدد هیوسین می خورم. الان بخاطر حساسیت به وایتکس بهم مونته لوکاست و فاموتیدین دادن. هیوسین با این داروها تداخل نداره؟
زرین (1399/2/16)
سلام من اواخر بهمن ۹۸ سرما خوردم ودکتر بهم ازیترومایسین داد ولی از اون موقع تا به امروز حس بویایی وچشایی من خیلی ضعیف شده یعنی به طوریکه فقط چهار مزه اصلی رو متوجه میشم وتنفسم سنگینه وصدام تو دماغی شده ووقتی که در معرض بویی قرار میگیرم این حالتها تشدید میشه البته سابقه الرژی هم دارم والان حدود یک هفته مبشه شربت دیفن هیدرامین وگایافنزین وشبی یه دونه قرص سیتیریزین میخورم ولی بهتر نشدم شما فکر میکنید که قرص مونته لوکاست برای مشکلات من موُثر هست یا خیر ممنون میشم
نظری (1399/2/15)
سلام من مدتی است قرص مونته لوکاست مصرف میکنم ایا با قرص سالاس گاباپنتین ملوکسیکام اتروستاتین تداخل دارد
رسول عبدی (1399/2/7)
سلام من ۱۵ روزی خلط چسب ناک تو حلق جعع میشه و سرفه هم ندارم دکتر برام مونته لو کاست و پنتوپرازول ۴۰ تجویز کرده میخواستم نظر شما را بدونم من اسم وتنگی نفس ندارم در ضمن پنتو پرازول با اکس پرازول فرق داره ممنون
نازنین (1399/2/4)
سلام خسته نباشید من از 2اسفند علائم کرونا ب صورت خفیف داشتم چن بار رفتم بیمارستان بخاطر عکس ریه و جواب ازمایشم ک منفی بود تست نهایی رو نگرفتن گفتن انفولانزاس ولی علائمش مثه کرونا بود و خودم میفهمیدم یکی از دکترای عفونی بخاطر تعداد لنفام ک از 34 با 18افت کرده بود و سرفه ی خشکم گفت ک مشکوکی و قرص هیدروکسی کلروکئن رو برام نوشت قرصام ک تموم شد قرصای آسم رو برام تجویز کردن تا 1شنبه ی هفته ی پیش ک تنگی نفس پیدا کردم و تپش قلب بالاخره تست نهایی رو ازم گرفتن و مثبت شد الان برام مونته لوکاست و تئوفیلین و سیپروفلوکسین رو برام نوشتن ولی ثپش قلب شدید وتنگی نفس و حالت تهوع و بی حسی دست و پا همراه با لرزش دارم ب نظرتون باید ادامه بدم؟
امین (1399/2/3)
با سلام خدمت پزشکان و داروسازان محترم بنده اواخر سال 98 دچار تب و لرز و گلو درد شدم و به پزشک مراجعه کردم که تشخیص سرماخوردگی دادند و با سرم و آمپول و آنتی بیوتیک خوب شدم.بعد از عید حدود 5 فروردین دوباره گلو درد گرفتم.دوباره به پزشک مراجعه کردم و آمپول و آزیترومایسین تجویز کردند.حدود 17 فروردین کاملا خوب شدم و 19 فروردین هم سرکار رفتم.بعد از ظهر 19 فروردین سوزشی در گلو احساس کردم و پس از دو سه ساعت دچار تنگی نفس شدم.(نفس در حالت عادی مشکلی ندارد ولی هنگام نفس عمیق نفسم بالا نمی آید) مجددا به اورژانس بیمارستان مراجعه کردم و آزمایش خون و عکس ریه انجام شد و فرمودند مشکلی از لحاظ کرونا ندارم و احتمالا دچار آلرژی شدم.سپس برایم قرص مونته لوکاست 10 و تلفست 180 نوشت.از آن روز تا بحال من این قرص ها را روزی یک عدد مصرف می کنم ولی مشکلم حل نشده.من هیچ سرفه یا تب یا مشکل دیگری ندارم و فقط مشکل تنفس عمیق دارم.ضمنا تا قبل از شیوع کرونا روزی 8 نخ سیگار میکشدم و از زمان شیوع کرونا شده بود روزی 2 یا 3 نخ که از زمان تنگی نفس آن هم کنار گذاشتم.
براتی (1399/1/30)
پیرو سوال قبلی در خصوص عوارض ایروکاست که جناب دکتر علی نوری فیروزی جواب دادن من الان بیش از یک هفته مصرف رو قطع کردم سرگیجه دیگه ندارم ولی اضطراب و استرس همچنان ادامه دار هستش این ادامه دار بودن طبیعی یا ممکن تا این مدت هم ادامه دار باشه؟
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/30)
سلام ، نگران نباشید ممکن است این شرایط برای مدتی ( حدود ۷-۱۰) روز باشد. توصیه می کنم به خود نگرانی راه ندهید تنها اگر این شرایط برای بیش از ۱۰ روز ادامه پیدا کرد یا تشدید شد و یا علائم دیگری پیش آمد بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا حضورا علائم بررسی شود.
براتی (1399/1/30)
سلام همزمان با مصرف این قرص دچار سرگیجه خفیف و بعد شدید شدم بد خواب هم شدم در ادامه دچار استرس و اضطراب و بیقراری هم شدم می تونه از عوارض این قرص باشه؟ ۲۰ روز خوردم و دیگه قطع کردم الان
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/30)
سلام ، بله میتواند از عوارض دارو باشد.برای بی خوابی که شایع است می توانید دارو را بعد از ظهر تا غروب میل کنید ولی با توجه به دیگر علائم شما بایستی دارو را قطع کنید و دیگر مصرف نکنید. در صورتی که پزشک برای شما تجویز نموده و بیماری شما با قطع آن عود می کند بهتر است حتماً به ایشان مراجعه کرده تا متناسب با شرایط شما داروی جایگزین تجویز نماید.
پریا پزشک پور (1399/1/29)
سلام.آذر ماه 98 دچار آنفولانزا شدم از آن زمان بعضی اوقات به ویژه زمانیکه دچار سرماخوردگی میشوم تنگی نفس و بسته شدن بینی دارم ولی 1 ماههی هست که احساس درد در قفسه سینه با کمی تنگی نفس دارم به طوری که نفس عمیق میکشم فشاری در قفسه سینه احساس میکنم میشه راهنمایی کنید
دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/29)
اگر واقعا آزار دهند است گرافی قفسه صدری بگیرید
مگه مولایی (1399/1/27)
سلام اقای دکترمن حدود یک ماهی میشه گلوم خشک می شد بطوریکه چیزی میخوردم حسش میکردم بعضی مواقع هم گلوم خارش داشت واحساس می کردم نفسم تنگ میشه سه دفعه دکتر رفتم داروهای مختلفی دادن بهترنشدم تا احساس کردم سمت قلبم دردمیگیره وبازنفسم تنگ میشه وگلوم هم بهمون صورته البته خلط هم داشتم ولی تقریبا بصورت آب ولی ی کم چسبناک دوباره ب پزشک متخصص حلق وگوش وبینی مراجعه کردم برام ی اسپری بینی و قرص مونته لوکاست روزی دوتا دادن تااستفاده کردم گلوم ی کوچولو بهترشده ولی نفسم ب سختی بالامیاد باید زوربزنم تا نفسم ی کم راحت بشه بعدشم من خودم فکرکردم معدم ناراحته صبحا قرص آمپرازول میخورم و همچنین مکمل زینگ پلاسم مصرف کردم الان خیلی نفسم ازقسمت شکم وقفسه سینم بالامیاد خواستم ببینم چیکاربایدبکنم البته قبلاعکس رادیولوژی و آزمایش خون دادم گفتن کرونانیست اکثردکتراگفتن حساسیت فصلیه درحالی ک تاالان سابقه حساسیت نداشتم وهمچنین گفتن ازاسترس هم هست ولی الان خیلی اذیتم لطفا راهنماییم کنین باتشکر
Majid (1399/1/26)
سلام من مشکل رفلاکس دارم اسم هم دارم ایا رفلاکس معده من خوب بشه امکان داره اسمم درمان بشه یا درکل ربطی به هم ندارن
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/26)
سلام ، یکی از دلایل سرفه های مزمن و تحریک مکانیسم سرفه و ایجاد حالت هایی شبیه به آسم ترشح زیاد اسید معده است که منجر به تحریک گلو شده و سرفه را تحریک می کند.بنابراین با درمان رفلاکس گام موثری در کاهش این علائم در بیمار برداشته می شود. اما آسم به دلیل ازدیاد ترشح اسید معده ایجاد نمی شود. آسم بیشتر در افرادی که زمینه آتوپی دارند و یا در محیط های آلوده ( از نظر آلاینده های هوایی ) ایجاد می شود و سیستم ایمنی را تحریک کرده و منجر به تنگی نفس و سرفه می شوند. اگر سرفه های شما صرفاً به دلیل رفلاکس باشد با درمان پیش زمینه رفلاکس می توان انتظار بهبودی و یا کاهش حملات آسم را داشت.
سعید پناهی (1399/1/21)
سلام من مدتیه به بوهای مختلف خیلی حساس شدم با کوچکترین بوی غذا ارد سرخ کرده و امثال اینها شروع به سرفه های مکرر میکنم ایا این داروی مونته میتونه کمکی بهم بکنه
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/21)
سلام، بله، به همراه لوراتادین شبی یک عدد
روزبه جاوند (1399/1/17)
این قرص خواب اور هست ؟
دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/18)
سلام دوست عزیز داروی انتی هیستامین است ولی عوارض آن میتونه خواب آلودگی باشه
جواد اللهبی (1399/1/17)
سلام من آلرژی دارم روزی یه دونه قرص مونته لوکاستو میخورم اما تغییری رو تنگی نفسم‌نداره اما سرفه ندارم
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/17)
سلام، درصورت تنگی نفس اسپری سالبوتامول استفاده کنید، قرص لوراتادین شبی یک عدد هم استفاده کنید
مجید (1399/1/17)
سلام خسته نباشید یک هفته تنگ نفس داشتم بحدی که تا صبح نمیتونستم بخابم امروز رفتم سی تی اسکن ریه دادم .گفتن مشکلی نداری ولی بهم مونته لوکاست ۱۰ هر ۲۴ساعت یک عدد+فکسوفنادین ۱۲۰ داد من بعدازظهرکه مونته لوکاست خوردم تنگی نفسم ازبین رفت حودو ۱۰ ساعت بعد دوباره تنگی نفس شدید گرفتم .سرخود دوباره رفتم یدونه مونته لوکاست خوردم ضمنا فکسوفنادین رو اصن نخوردم..مونته لوکاست رو ایراد یا ضرر نداره هر۱۲ساعت بخورم واینکه فکسوفنادین رو هم باید بخورم یانه..چقدر طول میکشه که خوب بشم .ممنونم💙💙💙🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/17)
سلام، مونته رو روزی یک عدد میتونین استفاده کنین، دارو رو طبق دستوری که بهتون گفتن مصرف کنید
سعید امینی (1399/1/15)
سلام خسته نباشید من بخاطر الرژی فصلی این قرص استفاده کردم بعد از چهار روز مصرف قرص احساس میکنم بالای معد‌ه‌ام کمی درد و ریفلاکس داره بنظرتون عوارض قرص ، و راه درمانش چیه؟
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/15)
سلام ، عوارض گوارشی با این دارو ممکن است بوجود بیایید. دارو را غروب با معده پر میل کنید.می توانید از قرص فاموتیدین 40 هر شب 1 عدد بعد از شام و یا قبل از خواب استفاده کنید. اگر با این اقدامات شرایط بهتر نشد و یا علائم تشدید یافت دارو را قطع کرده وحتماً به پزشک مراجعه نمایید.
فاطمه دشتی (1399/1/14)
سلام خسته نباشین،من ی دوره کامل مونته لوکاست را مصرف کردم تموم شده ،می تونم دوباره بگیرم مصرف کنم؟؟
دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/14)
سلام لطفا علائم گذشته و حال و علت مصرف را ذکر کنید.
سمیه باقری (1399/1/14)
با سلام و خسته نباشید به مدت دو شب هست که تنگی نفس دارم و شب قبل به پزشک مراجعه کردم ،گفتند چیز مهمی نیست و با تزیق سرم و امپول ارامبخش برگشتم اما بهتر نشدم،سرفه و تب ندارم،میتونم از قرص مونته لوکاست استفاده بکنم؟
دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/14)
مونته لکواست ضد حساسیت و ضدآلرژی است ولی با توجه به شیوع بیماری کرونا بهتر تست مجددا و دقیقتر بررسی شوید تا خیالتان راحت باشد
مریم (1399/1/13)
سلام ایا مصرف مونته لوکاست به سیستم ایمنی اسیب میزند یعنی ضعیف ترش میکنه ؟؟ من حساسیت فصلی دارم و تا استفاده میکنم خوب میشم ولی میترسم سیستم ایمنی رو ضعیف کنه، ایا اینطوره ؟ و تا کی مصرف کنم یک روز که نمیخورم شب تنگی نفس دارم ممنون از پاسخگوییتون
دکتر مریم سلیمانی نژاد - پزشک عمومی (1399/1/13)
سلام نخسر، شما مصرف روزانه ی داروتون رو میتونید ادامه بدید
سحر (1399/1/13)
من سرفه مدام دارم که مال کرئنانیس هرسال دارم میخواستم ببینم میتونم استفاده کنم؟؟؟
دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/13)
امسال جریان فرق میکنه وهرفردی باسرفه خشک حتمابایدازجهت کرونابررسی بشهِ
علیرضا (1399/1/13)
سلام من برای تنگی نفس قرص اریکاست آزیتروماسین و اسپری سالبوتامول استفاده میکنم ولی چند روزه احساس التهاب یا عفونت در مجرای فوقانی تنفسی یعنی بین گلو و سینه دارم آیا ممکنه از اریکاست باشه ؟
دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/13)
سلام.لطفابرای معاینهدبه پزشک مراجعه کنید.
T.Khpsh (1399/1/13)
سلام من یک ماه و نیم سرفه خشک داشتم چند روز سرفم خلط دار شد و احساس نفس تنگی داشتم. دکتر رفتم عکس گرفتن از قفسه سینه و آزمایش خون. دکتر گفت کرونا نیس اما برای سرفه قرص ایروکاست و لیتزین تجویز کردن دو روز هست که میخورم سرفه هام قطع شده اما نفس تنگیم خیلی شدید شده مربوط به قرص هست؟ باید قطعش کنم؟
دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/13)
سلام شربت تئوفیلین جی هر هشت ساعت یا موقع تنگی تنفس استفاده کنید.
حسین حسن زاده (1399/1/12)
سلاموقت بخیر اگرکودک اشتباها چند قرص باهم بخورد عوارضش چیه؟
دکتر سید رضا بهشتی - داروساز (1399/1/12)
سلام دقیقا چند قرص؟ بعیده مشکل خطرناکی پیش بیاد اگر درحد ۳تا ۴عدد هم باشه
ناشناس (1399/1/8)
سلام دخترم ۷سالشه دکتر قرص مونته لوکاست وشربت نئوتادین تجویز کرده الان حدود۱۵ روزه مصرف کرده حدود۸روزه تا غدا می خوره دل درد می گیره وحالت تهوع میخواستم بدونم از عوارض داروها میشه
دکتر مریم بکتاش - متخصص کودکان و نوزادان (1399/1/8)
سلام.اگر امکان دارد از علایم کودکتان قبل از شروع دارو توضیح بدهید و اینکه علایم بعداز دارو،چه تغییری کرده؟سایقه قبلی حساسیت و یا مسکل گوارشی داشته اند؟صبحها بعدازبیدارشدن مشکلی ندارند؟
امیر (1399/1/7)
سلام آقای دکتر. والا آدم عوارض دارو رو که میخونه بدتر نگران میشه که مصرف کنه و نکنه حالمون بد بشه ... دکتر این قرص رو برای بنده تجویز کرده بعلت سرماخوردگی و گرفتگی قفسه سینه ... ازیتروماسین هم مصرف میکنم . اگه میشه اول توضیح بدید این عوارض شدیده ؟ و آیا مصرف این قرص با آزیتروماسین ضرر نداره ؟
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/7)
سلام ، عوارض داروها که در بروشور آنها قید شده و یا در محل های دیگر در دسترس است صرفاً جهت اطلاع بیمار است تا اگر خدای نکرده با مصرف دارو عوارضی بوجود آمد اطلاعاتی مفیدی در دسترس بیمار باشد تا به کمک آن از عارضه دارو مطلع شود و این بدین منظور نیست که شما پیش از مصرف دارو با مطالعه آن نگرانی از بابت عوارض در خود ایجاد کنید. به پزشک معالج و داروساز خود اطمینان داشته باشید و دارو را مطابق دستور پزشک میل کنید. بهتر است این دارو را روزانه 1 عدد هنگام غروب میل کنید چرا که ممکن است خواب شما را به تاخیر بیاندازد . مصرف این دارو در زمان بعداز ظهر و یا شب علائم شما را بهتر کنترل می کند و ترجیحاً دارو را صبح میل نکنید. مصرف این دارو در کنار آزیترومایسین بلامانع است و بدون نگرانی می توانید این دو دارو را با هم میل کنید.
ناشناس (1399/1/7)
سلام من کپسول tiova_kp و کپسول foradil رو باهم استفاده میکنم قرص مونتی لوکاستم میخورم برا حساسیت ریه ها.آیا مشکلی که ندارد؟
دکتر رویا قنبری - پزشک عمومی (1399/1/7)
سلام نخير تداخلي ندارد

چنانچه در خصوص "مونته لوکاست " سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

آگهی های عمومی

گلوتریو امگا3 شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info