تاوالوسین : لووفلوکساسین تهران شیمی

تاوالوسین® خوراکی و تزریقی

تاوالوسین ®(لووفلوکساسین) به عنوان یکی از محصولات مهم دارویی شرکت داروسازی تهران شیمی در زمره پرمصرف ترین داروهای مورد استفاده در درمان طیف گسترده‌ای از عفونت‌های ناشی از باکتری‌ است. شرکت داروسازی تهران شیمی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده دارو با بیش از نیم قرن تجربه در تولید انواع دارو نقش بسیار مهم و ارزشمندی را در اعتلای صنعت داروسازی و ارتقا سیستم درمانی کشور ایفا می کند.

شرکت داروسازی تهران شیمی همواره بر این باور است که استفاده از درمان‌های به‌روز حق بیمار بوده و در تلاش است با تولید جدیدترین داروهای موثر در حوزه های درمانی مختلف، بیماران به حق طبیعی خود یعنی دسترسی به درمان‌های به‌روز و داروهای باکیفیت برسند.

تاوالوسین® نام تجاری داروی لووفلوکساسین است و توسط شرکت داروسازی تهران‌شیمی تولید می‌شود. تاوالوسین® یک آنتی‌بیوتیک از دسته‌ی فلوروکینولون‌ها است و در برابر طیف گسترده‎ای از باکتری های گرم‌مثبت، گرم‌منفی و باکتری‌های غیر معمول به عنوان پاتوژن‌های مسبب عفونت های بیمارستانی و اکتسابی از جامعه اثربخش است و یک آنتی بیوتیک با طیف گسترده محسوب می شود. تاوالوسین® کاربردهای بالینی گسترده ای دارد و برای عفونت های دستگاه ادراری-تناسلی، عفونت های پوست ، عفونت‌های تنفسی و پروستاتیت مزمن مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین، رژیم درمانی دوز بالا (750 میلی گرم)، کوتاه مدت (5 روزه) و یک بار در روز تاوالوسین® برای درمان پنومونی اکتسابی از جامعه، سینوزیت حاد باکتریایی، عفونت های ادراری پیچیده و پیلونفریت حاد مورد تایید قرار گرفته است. رژیم های تاوالوسین® با دوز بالا و زمان کوتاه، از یک سو فعالیت باکتریوسید وابسته به غلظت این دارو را به بالاترین میزان ممکن می رساند و از سوی دیگر، پتانسیل ایجاد مقاومت را کاهش می دهد. بعلاوه، این رژیم‌ها به سبب مدت زمان کوتاهتر درمان و تجویز یک بار در روز پذیرش بهتری دارند و به راحتی قابل مصرف هستند. تاوالوسین® یک آنتی بیوتک اثربخش در درمان علائم پروستاتیت باکتریایی مزمن ،به عنوان یک مشکل اورولوژیکی شایع در مردان زیر 50سال، نیز مطرح است و به خوبی در این افراد تحمل می شود.

تاوالوسین® خوراکی به سرعت جذب می شود و با فرمولاسیون تزریقی این دارو هم ارز و مشابه است و بیماران از هر دو شکل دارو (بصورت جایگزین) می توانند بهره ببرند. در نتیجه، با ایجاد گزینه های درمانی بیشتر می تواند در درمان افرادی با درجات متنوعی از بیماری سودمند و مفید واقع شود. با توجه به ویژگی هایی چون 90 درصد فراهمی زیستی، نفوذ مناسب به بافت، تحمل پذیری بالا و اثربخشی تایید شده در برابر طیف گسترده‌ای از پاتوژن‌هایی که به لحاظ بالینی بسیار حائز اهمیت هستند، تاوالوسین® گزینه‌ی مناسب و موفقیت‌آمیز برای درمان بیماران مبتلا به مجموعه‌ای از بیماری‌های عفونی جدی و نیز عفونت های شایع است که اغلب بدون نیاز به مراکز بهداشتی-درمانی یا بدون نیاز به بستری درمان می شود.

 

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

آخرین اخبار