شربت کالیک اطفال ضد سرفه مناسب برای اطفال

شربت کالیک اطفال  Culic® Pediatric 120 ml Syrup
مناسب برای اطفال سه سال به بالا

مواد موثره ی شیرین بیان،آویشن باغی وعسل
شربت کالیک اطفال یک شربت گیاهی است که از مواد موثره ی ریشه گیاه شیرین بیان با نام علمی «Glycyrrhiza glabra» و نام عمومی «Licorice» بعنوان مواد موثره ي اصلی و مواد موثره ی گیاه آویشن با نام علمی «Thymus vulgaris» و نام عمومی «Thyme» و همچنین از مواد موثره ی گیاه انیسون با نام علمی «Pimpinella anisum» و نام عمومی «Anise» بعنوان عطر و طعم دهنده و تقویت کننده اثرات دارو و عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی ساخته شده است.

موادموثره موجود در اين شربت با رعايت استانداردهاي بين المللي وبر اساس اصول داروسازي مدرن گياهي جهت اطفال دوزاژ واثرات دارويي ودرماني ياد شده از آن گرفته شده است.

موارد مصرف
-گلودرد، لارنژیت و برونشیت
-سرفه و رفع علائم سرماخوردگی
– تب و آنفلوانزا
-موثر بر انواع ويروس ها منجمله ويروس آنفلونزا و برخي از انواع كرونا ويروس نظير سارس

مکانیسم اثر
از گذشته های بسیار دور تا به حال لیکوریس به عنوان یک گیاه دارویی وفرآورده های آن به عنوان داروی گیاهی با اثرات ضد التهابی ، خلط آوری و التیام دهنده زخم گوارشی کاربرد داشته اند.همچنین اثرات ضد قارچی و ضد باکتریایی و ضد ویروسی برای آن عنوان شده است.

لیکوریس (شیرین بیان)
مواد موثره ي ریشه گیاه شیرین بیان دارای اثرات ضد باکتری ، ضد ويروسي ، ضد التهابی ، خلط آوری و باز کنندگی برونش (برونکو دیلاتوری) و ضد سرفه می باشند . مکانیسمهای مختلف اثرات ضد التهابی آن عبارتند از :مهار فعالیت تیروزیناز ، مهار تولید آنیون سوپر اکساید ، مهار فعالیت سیکلو اکسیژناز، مهار غیر مستقیم تجمع پلاکتی و مهار فسفو لیپاز A2

همچنین گلیسیریزین که جزء اصلی مواد موثره ی ریشه شیرین بیان می باشد ، با تحریک تولید اینتر فرون گاما توسط Tcells ، اثرات ضد ویروسی در عفونت های ویروسی نظیرآنفلوانزا و برخي از انواع كرونا ويروس نظير سارس از خود نشان میدهد .

آویشن باغی 
تیمول و کارواکرول، از مواد موثره ی اصلی آویشن باغی، دارای اثرات ضد اسپاسمی و ضد سرفه و تحریک حرکت مژک ها در مخاط دستگاه تنفسی و اثر برونکو دیلاتوری بوده و مکانیسم آنها از طریق تحریک بتا آدرنو رسپتور، مهار رسپتور هیستامینی H1 ، مهار کانال کلسیمی و باز کننده کانال پتاسیمی اعمال می گردد .به این ترتیب اثر سینرژیسم با مواد موثره ي شیرین بیان ایجاد نموده و اثرات این دارو تقویت می گردد .

انیسون
مواد موثره ی گیاه انیسون علاوه بر خاصیت عطر و طعم دهندگی دارای اثرات مشابه شیرین بیان و آویشن باغی در درمان سرفه و رفع علائم سرماخوردگی می باشد.

عسل
در این دارو از عسل بعنوان یک شیرین کننده طبیعی و مناسب که با تسکین سرفه و گلودرد اثرات درمانی این دارو را نیز تقویت می کند ، استفاده شده است.

شربت کالیک اطفال از طريق پخشهاي نخبگان، داروپخش ، اكسير ،ارمغان طبيعت سبز و نفس در داروخانه هاي سراسر كشور توزيع ميشود و در صورت موجود نبودن در داروخانه قابل سفارش دهي ازطريق داروخانه به پخش و تحويل به بيمار ظرف يكروز خواهد بود.

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

آخرین اخبار