شربت رکولیک، مناسب برای دل پیچه و اسپاسم های گوارشی

شربت رکولیک  Recolic® Syrup 120ml
مواد موثره ی بابونه آلمانی،انیسون وعسل

شربت گیاهی رکولیک از مواد موثره ی دو گیاه بابونه آلمانی با نام علمی «Matricaria recutita» یا «Matricaria chamomilla»و نام عمومی «German chamomile» و گیاه انیسون با نام علمی «Pimpinella anisum»و نام عمومی «Anise» ساخته شده است.

موارد مصرف :
کولیک، اسپاسم ها و التهابات مجاری گوارشی
نفخ و سوء هاضمه
کاهش التهاب و اسپاسم سندرم روده تحریک پذیر( IBS)
پیشگیری و درمان زخم ها ی معده و روده
یکی از موارد مصرف مهم و بسیار کاربردی این دارو در مصرف همزمان آن با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی است. این دارو موجب کاهش قابل توجه عوارض داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) بر جدار معده می گردد .

مکانیسم اثر:
مطالعات نشان داده اند که عصاره کامومیل تجمع هلیکوباکترپیلوری واشرشیاکولی را مهار می کند. آلفابیزابولول فعالیت پروتئولیتیکی پپسین را در دستگاه گوارش کاهش می دهد. همچنین یک اثر حفاظتی در معده در مقابل استیل سالیسیلیک اسید ایجاد می کند و به شکل معنی داری اثرات سوء داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) را بر جدار معده مهار می کند. (لذا شربت رکولیک انتخابی مناسب جهت مصرف همزمان با داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی به منظور کاهش اثرات سوء آنها بر جدار معده می باشد.)
مواد مؤثره ی بابونه آلمانی مسیر سیکلواکسیژناز و لیپواکسیژناز را مهار کرده و در نتیجه موجب مهار سنتزپروستاگلاندین ها و لوکوترین ها بویژه لوکوترین B4 شده اثر ضد التهابی از خود نشان می دهند.
عمده اثر ضد التهابی کامومیل مربوط به دو ماده آلفابیزابولول و کامازولن می باشد. کامازولن موجود در کامومیل اثرات ضد التهابی خود را از طریق مهار لوکوترین B4 و اثر آنتی اکسیدانی خود را از طریق مهار پراکسیداسیون چربی ها اعمال می کند. همچنین با تأثیر بر آدرنال موجب آزادسازی کورتیزون شده در نتیجه آزادسازی هیستامین را کاهش می دهد.
مواد موثره بابونه آلمانی اثر ضد اسپاسمی بر دستگاه گوارش دارند.در یک مطالعه مشخص شده است که اثر ضد اسپاسمی ده میلی گرم آپی ژنین با اثر ضد اسپاسمی یک میلی گرم پاپاورین (یک اپیوئید با اثر ضد اسپاسمی خوب )برابری می کند.
از آنجایی که آپی ژنین به عنوان یه لیگاند برای رسپتورهای بنزودیاپینی عمل می کند. این دارو اثر ضد اضطرابی و آرام بخشی از خود نشان می دهد و منجر به بهبود وضعیت خواب دربیماران می گردد.
مواد موثره ی گیاه انیسون علاوه بر خاصیت عطر و طعم دهندگی دارای اثرات مشابه بابونه آلمانی بوده و باعث تقویت اثرات آن میشود.
در این شربت از عسل به عنوان یک شیرین کننده طبیعی و مفید استفاده شده است. اثرات مهاری عسل بر روی هلیکوباکترپیلوری موجب تقویت اثرات گوارشی شربت رکولیک می گردد.

شربت رکولیک از طريق پخشهاي نخبگان، داروپخش ، اكسير ،ارمغان طبيعت سبز و نفس در داروخانه هاي سراسر كشور توزيع ميشود و در صورت موجود نبودن در داروخانه قابل سفارش دهي ازطريق داروخانه به پخش و تحويل به بيمار ظرف يكروز خواهد بود.

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info

آخرین اخبار