دکتر علی نوری فیروزی

دکتر علی نوری فیروزی

داروساز

داروساز

معرفی دکتر علی نوری فیروزی

پرسش و پاسخ با دکتر علی نوری فیروزی

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر علی نوری فیروزی

محمدرضا آقائی (1399/7/1) - کپسول ماکسولوسین 0.4 میلی گرم
باسلام من چندروزی هست که مشکل دفع ادرار دارم توی مجاری ادرار یه سوزش خفیف هست آیا این دارورو مصرف کنم رفع میشه
سلام، خیر. نیازمند معاینه حضوری توسط پزشک هست.
جمال (1399/6/31)
سلام. بین قرص سرماخوردگی و دیفن هیدرامین و لوراتادین تداخلی هست؟
سلام، خیر تداخل جدی مطرح نیست. ولی مصرف کلرفنیرآمین (موجود در قرص سرماخوردگی) و لوراتادین با توجه به اثرات مشابه خیلی توجیه ندارد. البته شربت دیفن هیدرامین هم اثرات مشابه به این دو را دارد ولی بدلیل داشتن اثر مضاعف بی حس کننده خفیف در این دارو می توان در کنار لوراتادین و یا قرص سرماخوردگی به منظور تسکین گلودرد مصرف شود. مصرف این داروها در کنار هم و حتی جداگانه می تواند اثرات آرام بخشی، خواب آوری را در شما ایجاد کند بنابراین تا زمان مشخص شدن اثر دارو از انجام کارهایی که نیازمند هوشیاری است خودداری نمایید.
الهام اسدی (1399/6/31) - قرص آهسته رهش تگاتارد 200 میلی گرم
سلام خسته نباشید کاربرد اصلی این قرص چی هست ??????لطفا بهم ج میدید🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌹
سلام، کاربرد بیشتر داروها منحصر به یک مورد خاص نیست و گاه پزشک تجویز کننده بدلیل تشخیص و صلاحدید دارو را برای شما تجویز می نماید. بنابراین این دارو دقیقاً برای همان مشکلی که برای آن به پزشک مراجعه کردید تجویز شده. مشکل شما چی بوده؟
آلبوعلی (1399/6/31) - قرص روپیکسون 10 میلی گرم
سلام وقت بخیر ببخشید این دارو برای مصرف شب هست یا صبح یا کلأ فرق نمی کنه؟
سلام، تفاوتی در زمان مصرف ندارد.
فاطمه (1399/6/31) - ژنریک منیزیوم هیدروکساید
سلام من اوایل بارداری هستم و قند دارم اگر شربت لاکسمل برای یبوست بخورم آیا قندخون بالا نمیبرد
سلام، برای درمان یبوست تغییر سبک زندگی و مصرف بیشتر فیبر و مایعات در رژیم غذایی توصیه می شود. بی خطر ترین راه درمان یبوست در زنان باردار استفاده از فراورده های حجم دهنده همچون پسیلیوم موجود در داروخانه ها است. این فراورده ها امن بوده و عوارضی متوجه مادر و جنین نمی شود. شربت لاکسمل بدلیل وجود منیزیم در آن چندان توصیه نمی شود. در کنار پسیلیوم فراورده های لاکتولوز، سوربیتول و PEG نیز در این دوره قابل استفاده هستند. به هیچ وجه از ملین های محرک همچون بیزاکودیل و فراورده های حاوی سنا استفاده نکنید. به علاوه در صورت مزمن شدن این شرایط و عدم پاسخدهی با راهکارهای گفته شده حتماً به پزشک مراجعه نمایید.
مهدی ابوالمعصومی (1399/6/31) - قرص مداکسن 250 میلی گرم
سلام من از وقتی این قرصو مصرف میکنم ازمایش خون دادم پلاکت خونم اومده به شدت پایین
سلام، بله می تواند از عوارض دارو باشد. دارو رو به چه منظور استفاده می کنین؟ بهتر است حتماً به پزشک تجویز کننده اطلاع بدین تا دارو را برای شما تغییر داده و یا حذف کنند.
محسن حقی پور (1399/6/30) - قرص یوتیروکس 100 میکروگرم
سلام خسته نباشید جایگزین گیاهی به جای لووتیروکسین هست ؟
سلام، خیر. هیچ کدام از داروهای گیاهی بدین منظور تهیه نشده اند. به علاوه اکثر داروهای با منشاء گیاهی به عنوان درمان مکمل در کنار درمان اصلی بیمار توصیه می شوند نه به عنوان درمان اصلی، بنابراین اکیداً از تغییر خودسرانه در مصرف قرص لووتیروکسین بدون صلاحدید پزشک خودداری نمایید.
ناشناس (1399/6/30) - اسپری سیمبی کورت 320/9 میکروگرم - سیمبیکورت
سلام خسته نباشید اگه در دوراه ای که سیمبیکورت و دگزا مصرف کردیم ، اسپیرومتری انجام بدیم، آسم رو نشون میده؟ ممنون
سلام، آزمون اسپیرومتری برای سنجش ظرفیت ریه ها و تشخیص بیماری های مثل آسم، برونشیت و ... است. در طول آزمون ممکن است از داروهای افزاینده ظرفیت ریه (همچون اسپری سالبوتامول) برای بررسی سنجش ظرفیت ریه و مقایسه قبل از استفاده از اسپری و بعد از استفاده از آن استفاده شود ولی مصرف داروهای این داروها (افزاینده ظرفیت ریه) همچون سالبوتامول، سالمترول و فورمترول پیش از انجام تست، می تواند در روند آزمون اختلال ایجاد کند. اسپری سیمبیکورت ترکیب دو داروی بودزوناید و فورمترول هست. بنابراین باید مدتی قبل از انجام تست مصرف آن را قطع کنید. این زمان برای سیمبیکورت ۱۲ ساعت است. بنابراین آخرین دوز مصرفی شما باید حداقل ۱۲ ساعت قبل از انجام تست باشد. اما بهتر است قبل از انجام تست با پزشک خود نیز درمیان بگذراید.
فریبرز مرادی (1399/6/30) - قرص روکشدار اکتولوکاست 10 میلی گرم
سلام من فریبرز مرادی ام استان فارس 17 سالمه امروز رفتم دکتر متخصص آلرژی این قرصو ب من داد ولی یادداشت نکردن چند ساعته استفاده کنم
سلام، دارو را روزی ۱ عدد مصرف کنید. توصیه کلی مصرف در هنگام غروب و یا اوایل شب هست جز اینکه با تشخیص پزشک دارو را در طی روز تجویز نموده باشند.
محمودی (1399/6/30) - کپسول پرگابالین رامین 75 میلی گرم
دکتراین دارو رو برای دیسک کمر تجویز کرده ایا ضررداره؟؟؟
سلام، هر دارویی متناسب با اثرات درمانی عوارض جانبی هم به دنبال خواهد داشت که پزشک تجویز کننده با در نظر گرفتن این عوارض و هم چنین شرایط بیمار و انجام منفعت تجویز دارو به ضرر احتمالی آن، دارو را برای شما تجویز می کند. بنابراین دارو را مطابق تجویز پزشک مصرف کنید. دیسک کمر چندان درمان دارویی ندارد و بیشتر انجام فیزیوتراپی و تقویت عضلات کمر زیر نظر پزشک به همراه خود مراقبتی در برابر تشدید آن بهترین توصیه ای است که می شود. اما در صورت وجود دردهایی که زندگی طبیعی فرد را مختل کرده این دارو و داروهای مشابه تا زمان کنترل شرایط ممکن است تجویز شود. این دارو ممکن است در شروع درمان ایجاد حالاتی از آرام بخشی، رخوت و حتی خواب آلودگی در فرد نماید. بنابراین تا مشخص شدن اثر دارو از انجام فعالیت هایی که نیازمند هوشیاری است خودداری نمایید.
طاها (1399/6/30) - کپسول اکسی پرازول 20 میلی گرم
سلام پسر من 13 سالشه و همه شب معده اش درد می‌کنه و به همین دلیل از خواب بیدار میشه آیا این داروی ((اکسی پرازول20)) میتونه حالش رو بهتر کنه؟
سلام، حتماً نیازمند معاینه حضوری توسط پزشک هست.
فائزه محمدحسینی (1399/6/30) - قرص لوزار 25 میلی گرم
سلام وقتتون بخیر ایا قرص لواز۲۵ برای لاغری مناسب است
سلام، خیر به هیچ وجه. این دارو رو چه کسی بدین منظور به شما پیشنهاد کرده؟. چنین کاربردی برای این دارو مطرح نیست.
ناشناس (1399/6/30) - قطره چشمی کلوبیوتیک
سلام حدود چند روز هست که لبه های پلکم دچار التهاب و قرمزی شده قطره کلوبیوتیک برای التهاب پلک خوبه ؟
سلام، خیر به هیچ وجه. حتماً به صورت حضوری به پزشک مراجعه نمایید.
mahdis hoseiin zadh (1399/6/30) - ژنریک فنازوپریدین
سلام من پریود شدم و سوزش ادرار دارم مصرف قرص فنازوپیریدین رو قط کردم ولی سوزشم شرو شده اشکالی نداره اگ بخورم؟
سلام، این دارو صرفاً مسکن است و فقط و فقط برای ۲-۳ روز قابل استفاده است. در صورت وجود سوزش در ادرار حتماً بایستی به پزشک مراجعه نمایید تا بررسی شود. این دارو را دیگر سرخود استفاده نکنید.
reza2 (1399/6/30) - ژنریک فاموتیدین
ضمن تشکر،قرصfamotidneرا میشه ساعت ۱۱ صبح هم بدون غذا خوردن خورد؟
سلام، بله امکان پذیر هست. البته روش صحیح مصرف قرص فاموتیدین، ۴۰ میلی گرم هر شب قبل از خواب و یا بعد از شام هست. در ضمن قرص ۲۰ میلی گرم آن را می توان دوبار در روز، صبح و شب مصرف کرد ولی قرص ۴۰ آن را روزی ۱ بار می توان مصرف نمود.
توکلی (1399/6/30) - قرص روکشدار فستوور 180 میلی گرم
آیا سرگیجه از عوارض این قرص است؟
سلام، بله می تواند از عوارض دارو باشد. البته عارضه سرگیجه عارضه اختصاصی یک دارو نیست و ممکن است با مصرف خیلی از داروها پیش بیاید.
حسن رزمی (1399/6/30) - قرص تیراستال 500 میلی گرم
سلام این قرص تیراستال باید ناشتا خورده شود یا پس از صبحانه ممنون میشم جواب بدین باتشکر
سلام، تفاوتی نمی کند. اگر تحمل گوارشی به دارو برای شما سخت است می توانید دارو را با معده پر میل کنید. سعی کنید دارو را با روندی ثابت نسبت به غذا میل کنید.
فاطمه طحانی (1399/6/29)
سلام پسرم دوماهشه 10روز دفع نداشت بردمش دکتر شربتLACTULEX و شربتmct oil داده هر8ساعت 5سی سی ضررنداره؟ شربتmctواسه چیه؟
سلام، خیر اگر با تشخیص پزشک و رعایت دستور مصرف ایشان دارو ها را مصرف کنید ضرری ندارد. شربت لاکتولوز یک ملین کم خطر و کم عارضه هست که در نوزادان و اطفالی که یبوست دارند می تواند استفاده شود. شربت mct oil هم در واقع یک نوع چربی با هضم آسان تر است که معمولاً در مواردی که نوزاد وزن نمی گیرد به رژیم وی اضافه می شود. mct یا همان تری گلیسرید با زنجیره کوتاه در نوزادان به عنوان مکمل غدایی و حتی در برخی شیر خشک ها به کار می رود و گاه به عنوان درمان بیماری هم تجویز می شود. mct خود یک ملین ذاتی هم هست و بدین منظور هم گاه توسط پزشان متخصص استفاده می شود به علاوه mct برای اطفالی که دستگاه گوارش آنها تحمل استفاده و هضم چربی های بزرگتر را ندارد استفاده از چربی های کوچک شده و شکسته شده در mct توصیه می شود. mct و شیرخشک های حاوی mct از بروز اسهال چرب که در اثر سو جذب چربی ها بوجود می آید جلوگیری می کند و به علاوه سبب افزایش وزن و جذب بهتر کلسیم در نوازادان با وزن کم نیز می شود. بنابراین مصرف این دو فراورده به منظور درمان یبوست فرزندتان در صورت تجویز پزشک مناسب است. ولی بدلیل فاصله زیاد میان دفع در فرزند تان حتماً در صورت عدم بهبودی و یا تشدید علائم به پزشک خود مراجعه نمایید.
نونهال (1399/6/28)
سلام خسته نباشید من گلوم وخیلی صاف میکنم کلی دکتر رفتم که فقط داروی حساسیت داده نظر شما چیه الانم نوبت دکتر گوش و حلق و بینی گرفتم
سلام، اقدام مناسبی که انجام دادید، تصمیم به مراجعه به پزشک متخصص هست چرا که تشخیص بیماری بر عهده این عزیزان هست. اما به عنوان مشاوره می توان گفت صاف کردن مکرر گلو می تواند علل مختلفی داشته باشد ولی عمده ترین علت آن سندروم ترشحات پشت حلق است که برای درمان آن اسپری های بینی گلوکوکورتیکواستروئد ها مناسب هستند. این حالات در برخی موارد به علت مشکلات گوارشی و رفلاکس هم می تواند ایجاد و یا تشدید شود. بنابراین استفاده از داروهایی برای کاهش اسید معده هم می تواند یک گزینه دیگر باشد. ولی خوب همون طور که در ابتدا گفتم تشخیص بیماری بیشتر در حیطه کاری دوستان پزشک هست، بنابراین حتماً برای تشخیص صحیح بیماریتون به پزشک متخصص که در نظر گرفتین مراجعه نمایید.
ابراهیم ف (1399/6/26)
سلام من با پیاده روی دچار عرق سوز شدید زیر بیضه و رانم میشوم.باید ازچه دارو یا پمادی استفاده کنم
سلام، پاسخ داده شد.

صفحه 1 از 36

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر علی نوری فیروزی" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن ونوستات محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب