دکتر مهناز السادات حسینی

دکتر مهناز السادات حسینی

دانشجوی داروسازی

دانشجوی داروسازی

معرفی دکتر مهناز السادات حسینی

پرسش و پاسخ با دکتر مهناز السادات حسینی

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر مهناز السادات حسینی

زارعی (1399/3/28) - قرص رزورکسین 10 میلی گرم

سرم یکم درد میکنه و سر گییجه دارم

با عرض سلام از عوارض این دارو سردرد و سرگیجه ام هست.

مریم ساور (1399/3/28) - ژنریک باکلوفن

باسلام وخسته نباشیدخدمت شماعزیزان من مدتیه مشکل دفع ادراردارم ینی خیلی کم و بزور و با زور زدن ادرارم دفع میشه دکتررفتم نوار مثانه داخل مطب گرفتم وگفتن مثانه شما عصبی شده.حالا همزمان بااین مشکل مثانه عصبی دچار کمردردهم شدم جوریکه سرپا بایستم کمرم دردشدیدو ازباسن تاساق پا کشیدگی ودردشدیدمیادسراغم.دکتر کلیه ومجاری ادراربمن باکلوفن دادن ویدونه در روزبایدمصرف کنم ایا باکلوفن درمان قطعی مثانه عصبی ودردکمرم هست یا نه باید بپزشک مغزواعصاب مراجه کنم

با عرض سلام امیدوارم که حال شما بهتر شود ولی باید بگم دکتر مغر اعصاب به شما کمکی نخواهد کرد و یک دکتر که متخصص کلیه است باید شما را ویزیت کند. شما باید در بازه زمانی تحت در مان قرار بگیرید.

ناشناس (1399/3/28) - قرص نورتریپتیلین داروپخش 10 میلی گرم

سلام ببخشید من 19 سالمه شبی یک نورتریپتیلین 10 برای میگرنم مصرف میکنم و به شدت دچار خواب آلودگی میشم میخواستم ببینم این خستگی و خواب آلودگی تا کی میتونه ادامه داشته باشه؟!

سلام خواب آلودگی از عوارض این دارو است و به همین دلیل شما شب ها بعد از شام باید مصرف کنید تا عوارض گوارشی و خواب آلودگی این قرص را کم کنید.

فرامرز عرفانیان (1399/3/28) - قرص روماتورست 200 میلی گرم

سلام .مدت ۱۵ روز هست مبتلا به کرونا هستم.البته قرنطینه خانگی .اسکن از ریه هام گرفتن .دکتر قرص روماتورست۲۰۰ به همراه آزیترو مایسین...تجویز کردن .درحال حاضر تب و بدن درد ندارم امابیحالم.آیا میتونم از قرنطینه خارج بشم؟ در ضمن تست مخاط بینی همسر و دخترم مثبت شده .دخترم دارو گرفته اما همسرم خیر.در حال حاضر بجز رعایت بهداشت و خوردن مایعات فراوان چکار میتونم انجام بدم که همسرم علائم خفیف داشته باشن یا اصلا دچار علائم نشوند.

سلام امیدوارم که حال خودتان و خانواده تان بهتر شود. شما دارو هایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف کنید و فقط استراحت کنید و غذاهای مقوی و سالم میل کنید. و به هیچ عنوان از قرنطینه خارج نشوید (از پس انداز در حال حاضر استفاده کنید و یا اینکه اگر میخواهید خارج شوید که به دلیل اینکه دچار ضعف قویه بدن هستید توصیه نمی کنم، با ماسک N95 و دستکش خارج شوید چون ممکن است بقیه راهم آلوده کنید و حتی باعث مرگ انسان دیگری هم شوید) به دخترتان هم بگویید داروهای تجویز شده را هم سروقت مصرف کند و در قرنطینه بماند و غذاهای مقوی مصرف کند و از خانه خارج نشود. سوالی که در رابطه با همسرتان پزسیدید باید بگم متاسفانه هنوز دارویی برای این بیماری ساخته نشده است و همسرتان هم باید در قرنطینه بمانند و نکاتی که خودتون فرمودید را رعایت کنند.

مذریم سیف (1399/3/28) - قرص زیر زبانی منیرین ملت 120 میکروگرم - مینیرین

سلام پسرم ۱۲سال دارد شب اداری دارد قرص مینرین مصرف کنه مشکلی براش پیش نمیاد

سلام تحت نظارت پزشک مشکلی پیش نخواهد آمد.

صالح ملوحی (1399/3/22) - قرص امپاجنت 10/5 میلی گرم

من دیابت نوع۲دارم ودکترقرص امپاجنت رابرام تجویزکردندولی وقتی قرص رامصرف میکنم حالت ادارم خیلی بیشتر میشود اگرکسی بتواندجوابم رابده ممنون میشم

سلام این دارو یک داروی ترکیبی از دو داروی امپاگلیفلوزین و لیناگایپتین است. داروی امپاگلیفلوزین باعث دفع قند از طریق ادرار می شود و طبق فرآیند اسمز باعث افزایش ادرار می شود. به پزشک مراجعه کنید و داروی خود را تغییر دهید.

شهلا کاکه برایی (1399/3/22) - قرص نیزوپرد 5 میلی گرم

سلام من حدود 4 ماه است التهاب ریه دارم پزشکم علاوه بر اسپری سالبوترکس و کاتوسین پلاس، ازاین قرص نیزوپرد 5عدد برام نوشته بعد از صبحانه بخورم نظر شما چیست. چون من یک کلیه ام رو در تصادف از دست دادم و کلیه ی دیگرم هم یک کیست بزرگ داخلشه به نظر شما برا کلیه ام بد نیست یا مقاومت بدنم رو پایین نمیاره.

سلام باید با یک پزشک که متخصص کلیه است مشورت نمایید.

رامین (1399/3/8) - ژنریک مبورین

سلام خسته نباشیدمن دوساله که اسهال شدیددارم وحدود۲۵کیلولاغرشدم چندبارهم دکتررفتم خوب نشدم والان رفتم دکتربهم مبورین ودیلیست داده ایااین داروهاخوبم میکنه واقعادیگه بریدم

سلام کاهش وزن شما خیلی شدید است. آیا کلونوسکوپی هم انجام داده اید ؟ بیماری های وخیم مانند سرطان گوارش و... نداشته اید؟ دقیقا مشکل شما چی هست؟ دچارIBS هستید؟ اسهال شدید و کاهش وزن نشانه های مطلوبی نیست به طور جدی دنبال دلیل این مشکل باید باشیدو حتما به یک پزشک متخصص گوارش مراجعه کنید.

آدینه (1399/3/2)

سلام. من 25 سال دارم. دکتر به دلیل عفونت گوش میانی 4 عدد آمپول جنتامایسین 80 برایم تجویز کرد. طی دو روز آمپولها رو زدم و بعد از اون درد و سوزش در شکم و پهلوها و مثانه ام ایجاد شد و خونریزی ادراری پیدا کردم و الان چند روز هست که ادرارم رنگ تیره و سرخ است و اطراف کمرم درد شدیدی دارد و پاهایم هم سوزن سوزن میشود. در طول مصرف این دارو بدنم دچار کم آبی بود و نمیدانستم که با این دارو باید آب زیادی بخورم. من قبلا هرگز خونریزی ادراری نداشتم، آیا این خونریزی برگشت پذیر و قابل درمان است؟ به پزشک معالجم که مراجعه کردم میگوید حتماً از قبل خون در ادرارت بوده در حالی که قبل از آن اصلاً در ادرارم خون نبود و همیشه ادرارم زلال بود...

سلام یکی از عوارض این دارو نارسایی کلیه است. لطفا به متخصص نفرولوژی (کلیه) سریعا مراجعه کنید. ممکن است دارو به کلیه های شما آسیب زده باشد. با رعایت اصول بهداشتی فردی به پزشک مراجعه فرمایید.

پرویز سرتیبی (1399/2/30) - ژنریک آزیترومایسین

سلام و خسته نباشید من دو سه سالی میشه وقتی سرما میخوردم هیچ آنتی بیوتیکی بشکل قرص یا آمپول برایم جواب نمیداد بغیر از آمپول یک گرمی سفتریاکسین بتعداد 2 عدد که درمان میشدم.الان از قبل عید گاها حالت سرماخوردگی احساس میکنم که با چند تا قرص سرماخوردگی موقتا قطع میشه ولی با کمترین بی احتیاطی، احساس سرما در پشت بدنم میکنم آیا توصیه تان برایم چیست؟

سلام ممکن است سیستم ایمنی شما دچار مشکل شده باشد و نیاز به مراجعه به یک دکتر متخصص برای سنجش WBC و ... هستید. باید برید دکتر و نوسانات بیماری خودتان را شرح دهید و سپس آزمایشاتی را انجام دهید. می توانید به یک متخصص داخلی و یا یک هماتوانکولوژی مراجعه کنید.

مریم (1399/2/30) - ژنریک سیپروترون کامپاند

سلام، من ۲۵ سالمه و مجردم. به دلیل تغییرات هورمونی لکه بینی و جوش و پرمویی داشتم.سیپروتون کامپاند تجویز شد برام.یه مقدار حالت تهوع بهم دست میداد دکتر بجاش سیبل تجویز کرد واسم.تا وقتی سیبل میخوردم جوش و لکه بینی و موهای بدنم خیلی خوب شده بود اما دیگه این دارو نیست.بعدش ال دی تجویز کردن که هیچ تاثیری روی جوش نداشت. میتونم باز سیپروتون مصرف کنم؟هم لکه بینی دارم هم جوشام زیاد شدن، بخاطر کرونا هم میترسم برم دکتر

سلام آیا مبتلا به PCOS هم هستید؟ شما نمیتوانید مرتبا داروهای سیپروترون کامپاند را مصرف کنید. باید به دکتر زنان زایمان برای اینکه متوجه شوید PCOS دارید یا نه مراجعه کنید. و همچنین به دکتر غدد و متابولیسم برای تنظیم و مصرف دارو های دیگر مراجعه کنید. با رعایت اصول بهداشتی می توانید به دکتر بروید حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید.

شهرام (1399/2/29) - قرص مزاتین 500 میلی گرم

من با مصرف mesatin 500 دچار حالت تهوع شدم خواستم بدونم ربطی داره یا نه ؟

سلام حالت تهوع شما از عوارض جانبی داروی مزاتین است.

ابوالفضل نجار (1399/2/29) - کپسول داتیسین 300 میلی گرم

سلام یوقتایی که این کپسول رو میخورم بالای معدم درد میگیره چیکار باید بکنم

با سلام این کپسول را با معده پر مصرف کنید،عوارض گوارشی اش کاهش می یابد.

مهسا (1399/2/28) - قرص آسنترا 50 میلی گرم

با سلام.. من به علت لرزش دست پیش نورولوژیست مراجعه کردم.ایشون گفتن به خاطر استرس و اضطراب هست .حدود یک ماه هست که اسنترا ۵۰ روزی یک عدد معمولا ظهرها مصرف میکنم.الان دو روز هست که به علت روزه گرفتن کلا"فراموش کردم مصرف کنم .دسترسی به دکترم هم ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید.زمانی که موقع افطار هست از ۴۸ ساعت هم چند ساعت بیشتر میشه ایا میتونم شب ادامه مصرف رو داشته باشم؟

سلام شما این قرص را در هنگام سحر مصرف کنید. هنگامی که سحریتان تمام شد با معده پر این قرص را مصرف کنید. اگر با معده پر مصرف کنید عوارض گوارشی ام برای شما اتفاق نخواهد افتاد. و اینکه این قرص باعث اختلالات خواب می‌شود و ممکن بی خواب شوید پس بهتر است شب ها مصرف نکنید و هنگام سحر مصرف کنید. و بعد از ماه مبارک رمضان دوباره طبق دستور قبلی قرص خود را استفاده کنید.

علی ازادی (1399/2/28) - قرص لووفلوکساسین-الحاوی(تاواسیدال) 500 میلی گرم

سلام من دردقفسه سینه داشتم این قرص خوردم دردم بیشترشدبعددکترتاوانکس دادخوردم۲روزاول خوب بودم الان بازشروع شده بازم تاوانکس ادامه بدم؟

سلام این دارو می تواند باعث درد قفسه سینه و تپش قلب شود. باید اطمینان حاصل کنید که این درد قفسه سینه به دلیل مشکل قلب نیست و چون دارو مشکل قلب را بدتر می‌کند. پس باید به پزشک مراجعه کنید و قلب و ریه های خود را بررسی کنید و سپس بخواهید تا داروی دیگری به شما بدهد.

خطیب (1399/2/28) - ژنریک هیدروکسی زین

سلام من یه هفته س به شلوار لی حساسیت پیدا کردم پاهام کهیر زده .میتونم هیدروکسین زین استفاده کنم بچه شیر میدم.چه دارویی استفاده کنم زودتر خوب بشم خیلی میخاره و سوزش داره

سلام هیدروکسی زین یک داروی آنتی هیستامین است و در شیر ترشح می‌شود و نباید مصرف کنید. بهترین کار مراجعه به پزشک است و از فرآورده های موضعی استفاده کنید. و یادتان باشد به هیچ عنوان دارویی بدون اینکه زیر نظر پزشک باشید در دوران شیردهی استفاده نکنید.

حسین قربانی (1399/2/28) - قرص سوستاک 2.6 میلی گرم

سلام از داروخانه قرص سوستاک 2/6 خواستم به جاش قرص نیتروکاردین 2/6 دادن گفتن همونه این دو تا یکی هستش؟

سلام در هردو دارو مؤثره نیتروگلیسرین 2.6 است. فقط برند ها متفاوت است.

آیسان عباسی (1399/2/27) - ژنریک جنتامایسین

با سلام، من گوش میانی ام عفونت باکتریائی دچار شده، اگه جنتامایسن بزنم خوب میشه یا همین قطره که پزشک داده استفاده کنم ؟ممنون

با سلام جنتامایسین آنتی بیوتیکی است با عوارض بالا، همان دارویی که پزشک تجویز کرده است مصرف کنید و اگر موثر نبود دومرتبه مراجعه کنید تا داروی خوراکی ام برایتان تجویز کنند.

Fateme (1399/2/27) - قرص لووکسین 0.1 میلی گرم

سلام خسته نباشید من چند وقتها سر گیجه و خوابالودگی و بی حالی و خستگی مفرط یکی دوسال پیش رفتم آزمایش دادم گفتن تیروئید خفیف کم کار دارم و باید قرص بخورم منم چند وقت خوردم و دیگه نخوردم ولی اون علائم باز الان بروز کرده الان میتونم از قرص های لووکسین مصرف کنم ریزش مو هم دارم خیلی هم بیحال هستم ممنون میشم جواب بدید اشتها هم به هیچ وجه ندارم

سلام چرا به داروهایتان را مصرف نکرده اید؟ شما دچار مشکل تیرویید شدید و مشکل غده تیرویید دائمی و همیشه باید داروهایتان را صبح ناشتا مصرف کنید. شما باید به دکتر غدد مراجعه کنید تا آزمایشاتی برای شما بنویسند و نوع تیرویید شمارا تشخیص دهند و داروهایتان را سریع مصرف کنید و الا مشکلات زیادی پیدا خواهید کرد و به علتTSH بالا ممکن دچار کما شوید.

محمد روحانی نیا (1399/2/27) - ژنریک ویتامین د3

سلام من مشغول تمرین پرورش اندام (بدنسازی) هستم مربی من هفته ای دو بار D300 رو بهم تجویز کرده همراه مکمل مصرف کنم ایا مشکلی هست

سلام ویتامین دی یک ویتامین محلول در چربی ودیر از بدن دفع می‌شود و اگر زیاد مصرف کنید، توکسیک و سمی می شود. و مشکلات کبدی ودیگر اعضای بدن بخصوص همین مکمل هایی که همراهش می‌خورید، باعث می‌شود. پس بهتر است به دکتر مراجعه کنید و ویتامین D خود را اندازه بگیرید و متناسب با نیازبدنتون ویتامین دریافت کنید.


صفحه 1 از 4

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر مهناز السادات حسینی" بپرسید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info