مبورین

داروهای گوارشی

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

 

مبورین

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف مبورین

مبورین یک داروی آنتی اسپاسمودیک میباشد که جهت علامت درمانی در سندروم روده ی تحریک پذیر( ibs )و موقعیت‌های مشابه دیگر نظیر کولون تحریک‌پذیر مزمن، یبوستهای اسپاستیک، کولیت ها و...کاربرد دارد.
به طور کلی مبورین به طور موثر در درمان علائمی مانند کرامپ ها و دردهای شکمی مداوم، اسهال های غیر عفونی و با منشاء عصبی (ممکن است این اسهال ها همراه با یبوست های دوره ای نیز باشند.)و نفخ اثر مثبتی دارد.

مکانیسم اثر مبورین

مبورین یک داروی آنتی کولینرژیک سنتتیک میباشد که با اثر مستقیم بر روی عضلات صاف دستگاه گوارش، بدون اثر گذاری بر حرکات طبیعی دستگاه گوارش، منجر به رفع اسپاسم‌های گوارشی می گردد.
مکانیسم اصلی این دارو نامشخص است اما با مکانیسم های متفاوتی هم چون کاهش نفوذپذیری کانال های یونی، بلاک بازجذب نورآدرنالین، بی حس کنندگی موضعی و تغییر در میزان جذب آب (به اندازه ی سایر داروهای با اثر آنتی موسکارینی و مهارکننده های فسفودی استراز) اثرات مثبتی بر روی دستگاه گوارش اعمال می نماید و همچنین اثرات جانبی آنتی کولینرژیک در سایر بخش‌های بدن ندارد.

فارماکوکینتیک مبورین

این دارو به صورت کامل به سرعت پس از مصرف خوراکی جذب می‌شود و متابولیسم سریعی در بدن دارد.
عمده متابولیسم این دارو توسط آنزیمهای استراز انجام میشود که آن را در مرحله اول به متابولیت های الکلی تبدیل می کند و در نهایت متابولیتهای این دارو ( متابولیتهای اسیدی و الکلی)از طریق ادرار دفع میگردند.
نیمه عمر این دارو در حدود ۵ الی ۶ ساعت در دوز ۲۰۰ میلی گرم می باشد و در عرض یک تا سه ساعت پس از تجویز های متعدد دارو به اوج غلظت پلاسمایی می رسد.

عوارض جانبی مبورین

-عوارض این دارو محدود می‌باشد و به واکنش‌های حساسیتی که عموما محدود به حساسیت پوستی است (مانند کهیر، آنژیوادم، ورم صورت و...) محدود می‌شود. همچنین در موارد کمی موجب سرگیجه، سردرد، بی خوابی، تهوع و بی اشتهایی می گردد.

تداخلات دارویی مبورین

-تاکنون از مصرف مبورین با داروی خاصی تداخل معنادار مشاهده نگردیده است. با این حال مصرف این دارو همراه با الکل و فرآورده های الکلی در برخی مطالعات تداخل داشته است.

هشدار ها مبورین

-منع مصرف در صورت سابقه ی حساسیت شدید به این دارو، پورفیری و فلج ایلئوس
-احتیاط در بیماران با اختلالات کبدی، کلیوی و بلوک قلبی

توصیه های دارویی مبورین

-نحوه مصرف این دارو در بزرگسالان به این صورت پیشنهاد می گردد:
-قرص ۱۳۵ میلی گرم یک قرص ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیش از هر وعده غذایی حداکثر سه قرص در روز
-کپسول یا قرص ۲۰۰ میلی گرمی آهسته رهش یک عدد صبح و یک عدد شب
-استفاده از این دارو در کودکان و افراد زیر ۱۸ سال مورد مطالعه قرار نگرفته و توصیه نمی شود.
-قرص ۱۳۵ میلی گرم که با نام تجاریcolofac در ایران موجود می باشد، حاوی ۸۰ میلی گرم لاکتوز است لذا در افرادی که مبتلا به اختلال عدم تحمل لاکتوز می باشند، مصرف این نوع دارو مناسب نیست.
-در صورتی که بیمار مبتلا به فلج روده یا انسداد دستگاه گوارشی باشد، تجویز مبورین ممنوع می باشد لذا شرح حال کامل پیش از شروع مصرف از بیمار گرفته شود.
-به دلیل اینکه مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی مورد مطالعه قرار نگرفته است، درمان با این دارو در این زمان‌ها توصیه نمی‌شود. (مگر با صلاحدید پزشک)

دارو های هم گروه مبورین

آلویموپان تگاسرود اورلیستات
لوبی پروستون متیل نالتروکسون
کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
09532
00787

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص مورین 135 میلی گرم
قرص مبکل 135 میلی گرم
قرص مبریکس 135 میلی گرم
قرص مبورین فاتک شیمی پارس 135 میلی گرم
قرص کلومب 135 میلی گرم
کپسول آهسته رهش کولیبسان 200 میلی گرم
قرص مبورین-سها چهارباغ 135 میلی گرم
قرص مبورین اسوه 135 میلی گرم
قرص کولوفین 135 میلی گرم
قرص کلوفک 135 میلی گرم
کپسول پلت آهسته رهش مبورین هیدروکلراید فارابی 200 میلی گرم
کپسول آهسته رهش کلوفک رتارد 200 میلی گرم
کپسول کولومب پیوسته رهش 200 میلی گرم
کپسول پیوسته رهش مبریکس ای آر 200 میلی گرم
کپسول آهسته رهش کولوفین 200 میلی گرم
کپسول آهسته رهش مری لاکس 200 میلی گرم
کپسول مبورین البرز 200 میلی گرم
کپسول آهسته رهش مورین 200 میلی گرم
قرص کولوورین 135 میلی گرم
کپسول مبورین رامین 200 میلی گرم
کپسول پیوسته رهش کلورست 200 میلی گرم
کپسول مبورین داروپخش 200 میلی گرم
کپسول مبورین نیل فارمد 200 میلی گرم
کپسول ایریمب 200 میلی گرم
کپسول کولوورین 200 میلی گرم
قرص مبورین البرز 135 میلی گرم
قرص مبورین داروپخش 135 میلی گرم
کپسول آنیفک 200 میلی گرم
کپسول مب اکتو 200 میلی گرم
قرص مب اکتو 135 میلی گرم
حبیب الله..... (1402/6/23)

سلام .من یک دو ماه پیش مسموم شدم بعد اسهال شدید داشتم تا الان هم دل پیچه ی شدید دارم یعنی میتونم بگم که در روز شاید ۳ تا ۴ بار این مشکل برام پیش میاد ..وقتی هم رفتم دکتر یه چند تا قرص داد اونا رو مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته خودم سنگ کلیه هم دارم بازم میتونم قرص مبورین رو مصرف کنم ؟یا شما چه دارویی رو پیشنهاد میکنین ..یا میگید که برم پیش یه متخصص و آزمایش بگیریم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/6/23)

لازم است از مدفوع آزمایش انجام بدید نوع میکروب عامل اسهال مشخص شود. همچنین استفاده از کپسول های پروبیوتیک برای شما مفید است

Mari (1402/6/18)

سلام پسرم 13 سالشه د چار درد شکمی همراه با گاز معده بود دکتر گوارش همراه با مترونیدازول این قرص هم تجویز کردن و فرمودن هر وقت درد شکمی داشتن مصرف کنن . ایا برا سن ایشون لازمه مصرف بشه . البته هر وقت مصرف میکنن خیلی بهتر میشن . لطفا راهنمایی بفرماید .

امیر رضایی (1402/4/14)

سلام من ۳۲ سالمه هر سال یک بار یا دو بار به مدت دو سه هفته دچار نفخ شدید میشم. نفخ شدید که کل ناحیه شکمی مثل بادکنک باد میکنه و مشکل تخلیه گاز دارم تنگ نفس میگیرم که به شدت آزاردهنده است شاید مسخره به نظر برسه ولی نون سنگک نرم گاهی برام این مشکل ایجاد میکنه. به دکترا میگم می‌خندند بهم ولی من چند بار امتحان کردم. با این حال که این نون نمیخورم گاهی در سال دو سه بار این مشکل دارم. دایمکت و سایمکت و دی گس تاثیری نداره مترونیدازول و امپرازول و ضداسید و دی سیکلومین و مبورین و... هیچکدوم تاثیر ندارن هربار بیاد دو سه هفته تا یه ماه درگیرم کلا خونه نشینم بعد خودش خوب میشه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/6/23)

احتمالا به دلیل تخمیر نان در معده و روده این اتفاق برای شما ایجاد می شود. کپشول پروبیوتیک مصرف کنید و از خوردن نان سنگک پرهیز کنید. عرق نعناء موثر است

نیلوفر (1402/2/11)

آیا داروی مبورین برای اسپاسم معده هم موثر است؟ درصورت سنگ کلیه آیا مبورین منع مصرف دارد؟ من دچار سندروم روده تحریک پذیر هستم. سنگ کلیه هم دارم و الان مدتی هست به علت استرس مداوم و مکرر دچار اسپاسم های شدید معده می شم می تونم مبورین مصرف کنم؟ قبلا کلوفاک استفاده می کردم ولی با کنترل سندرومم دو سالی هست قطع کردم

دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/2/11)

سلام، مشکلی نداره میتونین استفاده کنین. فقط اگر علاوه بر اسپاسم شکم، یبوست هم دارین، مبورین باعث تشدید یبوست میشه.

نادر بیگدلی (1402/1/4)

سلام من حدودا ۷ یا ۸ ماه پیش تا الان روده ام خیلی گاز میگیره وبرای دفعش دچار مشکل هستم و بعضی وقتها شب که میخوابم و صبح بیدار میشم اینقدر گاز روده زیاد هست که باعث دل دردم میشه .و ورم معده. چند ما پیش هم قرص مبورین و کپسول سیپروفلوکساسین بهم دکتر داده .البته الان مجداددن خودم قرصهارو از داروخانه خریدم و الان سه روز میشه دارم استفاده میکنم.نظر شما 6ر.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/1/4)

تکثیر باکتری ها در روده و تخمیر مواد غذایی تولید گاز می کند. قرص مترونیدازول تاثیر بیشتری نسبت به سیپروفلوکساسین دارد ولی لازم است با تجویز پزشک مصرف شود.

پریسا (1401/11/20)

سلام وخسته نباشید من حدود ۵سالی هست که مبورین ۲۰۰ رو با تجویز دکتر برای ای بی اس استفاده میکنم،ولی بعد تجویز دیگه دکتر نرفتم،تاثیرشم تقریبا برام خوب بوده،میخاستم بدونم میشه سالها ازین دارو استفاده کرد؟یعنی تااخر عمر؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/24)

در صورتی که مشکل کلیه، کبد و قلب ندارید و عوارض خاصی برای شما نداشته مصرف دارو را ادامه دهید و در دوره های شش ماهه یک ماه تنفس برای بدن در نظر بگیرید. تست کبد و کلیه هر از چندگاهی انجام دهید.

تکتم دولت ابادی (1401/11/19)

سلام من ۳۶ سالمه بعد از یه سرما خوردگی که قرص سیپروفلوکساسین مصرف کردم اسهال و دل پیچه شدید گرفتم در روزی ۸بار اسهال آبکی همراه دل درد رفتم دکتر قرص مترونیدازول و دیفنوکسیلات بهم داد خوب نشدم دوباره رفتم دکتر آزمایش مدفوع و خون دادم گفتن عفونت داره معدن قرص کلیدینیوم سی بهم دادن و مجبوریم ۲۰۰ دل پیچه و تعداد دفعات اسهالم خوب شده ولی روزی ۲ بار که معدن کار می‌کنه همچنان اسهالم ۱۵ روز دیگه دارو دارم آیا این اسهال میشه از عوارض این دارو ها باشه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/20)

اسهال ممکن است در اثر مصرف سیپروفلوکساسین ایجاد شود ولی با قطع دارو برطرف می شود. احتمالا میکروب یا ویروس عامل اسهال بعدا اضافه شده است.

فرزانه پویا (1401/11/8)

سلام و خسته نباشید .من حدود چند سالی هست یبوست و هموروئید بیرونی داشتم که یکسال پیش به دلیل دردهای شکمی زیاد وتنگی مقعد جراحی با لیزر انجام دادم که با گذشت یکسال مشکل ام بدتر شده وبا مراجعه به دکتر و کلونسکپی مجدد دکتر عنوان کردن دارای واریس مقعدی هستید که باید مجدد جراحی کنید در غیر این صورت فقط از قرص مبورین 135 استفاده کنید.اما حدود دوماه گذشته همچنان دردهای شکمی که به مقعد میزنه و یبوست شدید دارم که خودم در کنار قرص مبورین ملین استفاده میکنم .لطفاً میشه راهنمائیم کنید ممنون میشم.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/8)

اولین و مهم ترین نکته در خصوص بیماری شما درمان یبوست است که بهتر است با خوراکی ها درمان کنید و حتی المقدور از مصرف قرص های ملین مانند بیزاکودیل پرهیز کنید چون ممکن است باعث تنبلی روده شود. سبوس، اسفرزه، میوه، سبزیجات و... در صورت لزوم از شربت لاکتولوز استفاده کنید

بفرین قاسمی (1401/9/20)

دکتر جان سلام بنده نفخ بسیار زیادی دارم و با خوردن هر چیزی نفخ میکنم چندین بار ازمایش روده دادم و هیچی نشون نداد احتمال زیاد ای بی اس هست دکتر مبورین ۱۳۵داده با سایمیتیکون۸۰ ایا اینها تداخل دارند با هم بخورم؟و اینکه یک سری باکتری پروبیوتیک خارجی هم گرفتم ایا تداخل داره با هم مصرف کنم؟ممنون

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1401/9/21)

سلام.تداخل خاصی با هم ندارند.میل کنید

احمد (1401/6/25)

سلام آقا دکتر.من۴۵سالمه مرد .نزدیک ۴سال پیش یک بیماری گرفتم که هر وقت استرس پیدا میکردم یا کوچکترین سرما به شکمم میخورد نفخ شدید واسهال میشدم وشدیدا دنبال سرویس بهداشتی می‌گشتم شدیدآ بی طاقت میشدم تا ۲سال مهینجور بودم و خیلی کم بازار میرفتم چون دنبال سرویس می‌گشتم حتی بعد از سرویس رفتن دوباره بعد بیست دقیقه باز باید سرویس میرفتم تراکم کم بهتر شد دوباره از زمستان امسال شروع شد تا دکتر عمومی درمانگاه گفت سندروم روده تحریک‌پذیر است کپسول مب اکنون ۲۰۰داده ۳روز میخورم سمت چپ زیر شکمم درد میگیره آیا بخاطر کپسول است .ممنون میشم جواب بدید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/6/26)

بیشتر به نظر می رسد هنوز آثار بیماری در شما وجود دارد تا عوارض دارو به نظرم تشخیص پزشک درست بوده. ممکن است داروهای تکمیلی لازم داشته باشید

آرینا (1401/3/25)

من میکروب معده(هلیکو)دارم دکتر برام بیسموت و لانزو اینارو تجویز کرد که یکماه گذشت و‌تموم شد و الان مبورین200میخورم ک بعد از خوردن روزای اول یبوست‌ایجاد شد بعد خوب شد الان کمی درد در سمت چپ سینم دارم به دکتر گفتم گفتن ادامه بدید و از طرفی دردای روزای اول مراجعم سمت راست و چپ شکمم و احساس پری معده دوباره ایجاد شده بنظرتون دردشو چیکار کنم چون نمیتونم مراجعه‌کنم.داروی لاکسی ژل چطوره؟؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/3/27)

چند سالتونه؟ به نظرم با پزشک متخصص قلب مشورت کنید.

حمید (1400/11/21)

من ۵سال بود نشیمنگاهم بخاطر یبوست درد میکرد که قرص آساگول مصرف میکردم وخوب بودم تا ۳ماه پیش روده هام تحریک پذیر شد که دگتر قرص بیسموت ساپ سیترات تجویز کردکه خداروز بدندهد یک ماه مصرف کردم وتمام روده وشگم ورم کردو چپ راست روده درد گرفت رفتم دگتر قرص راعوض کرد وپنتوسک.مب اکتیو.پانکراتین لیبرکیم.ودایمتیگون ۴۰ نوشت که خدا براش خوب بخواهدعمردوباره به من داد

منوجهر امانی (1400/4/27)

سلام من یبوست شدید داشتم به طوری که موقع اجابت خون می اومدرفتم کولونوسکپی دکتر قرص مبورین ۱۳۵ روزی ۲عدد تجویز کرده الان جوشهای ریز زیر پوستی روی صورتم وگردنم زیاد شده ایا عوارض همین قرصه وایا قرص جایگزین هست

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/4/28)

هر دارویی ممکنه آلرژی ایجاد کند. با نظر پزشک دارو را تغییر بدید

مهین (1400/2/15)

سلام من چندسال هست که یبوست شدیددارم خیلی دکتررفتم خیلی ملین هاروخوردم ولی هرداروی فقط فقط یک باررومن اثرداره الان دکتررفتم مبوربن داده ازاادامه بدم یانه چون ازنم فقط یک بارشکمم کارکردالان ۴ روزهست ک میخورم

بنیامین شانجانی (1400/2/13)

سلام بنده چند سالی هست که حداقل 4ماه یکبار دچار نفغ وترشی معده واسهال شدید میشم که بیشتر اوقات هم دلیلش مصرف زیاد غذاهای چرب سنگین است اما وقتی بالا میارم سریع خوب میشم اماالان سه الی چهار روزه معدهم ترش کرده درد هم داره و پشت کمرم هم بسیار درد میکنه حالت تهوه دارم و اسهال شدید چند بار فاموتدین خوردم تاثیری نکرد امروز بعد چهار روز مبورین200 گرفتم و دکتر داروخانه با گفتن شرح حالم نیم ساعت قبل وناهر و شام تجویز کرد به نظرتون تاثیر داره ممنون از راهنماییهای خوبتون

عصمت خوبانی (1400/1/19)

سلام من 2سالی هست که نفخ شکم دارم دکترزیادرفتم میگن روده تحریک پذیردارم معده ام سردی می کنه 3کیلووزن کردم خیلی لاغرشدم دکترقرص مبورین 200تجویزکرده میخواستم ببینم کاربردی داره یاخیر

سجاد میرزابی (1400/1/11)

ببخشید من مشکل میکروب معده دارم که الان دکتر برام مبورین ۲۰۰ تجویز کرده والان اسهال ابکی گرفتم میخواستم ببینم از عوارض همین داروست

رحمان محبی (1399/12/25)

سلام ببخشید قرص مب اکتو برای رود دکتر نوشت ولی دستور نداد قبل غذا یا بعد غذا لطف راهنمای کنید

علی (1399/12/24)

سلام من بعدازغذاکه میخورم دل دردواسهال میگیرم ،خون ریزی هم دارم رفتم دکتر قرص مبورین داده بنظرشمابااین قرص خوب میشم

مرجان شهبازی (1399/12/23)

ایامبورین باعث اسهال میشود؟

سیدحمیدرضا رییسی (1399/12/22)

دکتر بهم گفت پنیک دارم و روده تحریک پذیر داروهای مبورین۲۰۰و بیسموت۱۲۰ ولووسر ۱۰۰همچنین اس و کپ ۲۰ دادند الان دو هفته هست مصرف میکنم ببخشید شکمم هنوز شل کار میکنه و حالت لرز و بی حسی دارم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم. روی دلم هم احساس میکنم غذا چیده شده و حرکت نداره

محمود (1399/12/21)

سلام. یک قرص مبورین 135 استفاده کردم و بعد از قرص مشکل در دفع ادار ایجاد شده. ایا با توجه به بزرگی پروستات ممکنه از اثرات مبروین باشه؟

امیرحسین (1399/12/19)

سلام مبورین با کلوفک فرقی داره ، من سندروم روده تحریک پذیر دارم به مدت ۲ ما مصرف کردم بعد قطع کردم ۸ ماه هست که نمیخورم الان خیلی ته معقدم و رودهای درد میکنه و احساس زخم بودن میکنم ، تروخدا جواب بدین دارم ممیرم

محمود (1399/12/17)

چند ماهه مشکل معده و روده دارم. بیشتر روده هام هست که معمولا در حال درد هست بیشتر یبوست اذیتم میکنه. روزی که یبوست ندارم خوبم. اما در غیر اینصورت دائما درد زیر شکم دارم بیشتر طرف راست. کلیدینیوم سی حالم رو خوب میکنه ولی به دلیل بزرگی پروستات گفتند بجاش مبورین بخورم. آیا مبورین با این شرایط خوبه؟ ضمنا هلیکوباکتری مثبت هم دارم.

بهزاد. (1399/12/9)

درود بر شما در مورد قرص 135میلی گرم فرموده اید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا آیا در مورد کپسول ۲۰۰ میلی گرم هم باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا رعایت شود ممنون

شایسته (1399/12/8)

سلام آیا داروی مبورین 200 تنبلی روده بزرگ هم میاره ؟ اصن برای یبوست مفیده ؟ ممنون

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/12/8)

سلام، خیر باعث تنبلی روده نمیشه و اثر ملین نداره. اما در برخی از انواع سندرم روده تحریک پذیر که با یبوست همراه باشه، قابل تجویز و مصرفه.

شهرام مینایی (1399/12/7)

با سلام و خسته نباشید، من مشکل ورم روده و کبدچرب دارم دکترم واسه مبورین تجویز کرده روزی دوتا میخورم ، از وختی که این دارو استفاده میکنم قفسه سینه و قلبم درد میکنه اضطراب دارم و سرگیجه هم دارم ، میخاستم بدونم آیا این علائم از مصرف مبورین است؟؟

فرزو (1399/11/26)

من امروز کپسول مبورین که دکتر تجویز کرده بود خوردم سرگیجه شدید و استفراغ به نظر شما فردا هم بخورم یا نه

افشین بیگدلی (1399/11/2)

سلام من ۱۰سال پیش زمان خدمت دچار اسهال شدم وهمینطور ادامه پیدا کرد رفتم دکتر آندوسکوپیو کولو نسکپیو انجام دادم ودکتر بهم مبورین ودزپیرامین داد حدود یک سال مصرف کردم بعدش دیدم تا این دارو رو قطع میکم اسهال شروع میشه دیگه مصرف نکردم خیلی ادم پراسترس واضطرابی هستم الان ۱۰ ساله نفخ و شل بودن مدفوع دارم ولی وزنم نرماله ولی همچنان استرس به من غلبه کرده لطفا راهانمایی کنید

مهین رنجبر (1399/10/26)

سلام من مهین رنجبر هستم من ورم معده دارم متیه جات اینا میخورم خالم بهم میخوره معد هام بیشتر درد میگیره میخواستم بدونم من میتونم کپسول Muradرو استفاده کنم یانه ممنون

ایران مولایی (1399/10/25)

سلام دردشکم داشتم نفغ شدید داشتم رفتم دکترگوارش مبورین بهم داده باسفالکسین ۵۰۰یبوست شدید گرفتم نمیدونم چه کارکنم

سحر صمدی (1399/10/23)

با سلام مادر من دارای سابقه بیماری سیروز کبدی و قلبی و دیابت و جدیدا بدلیل شناسایی خون مخفی در مدفوع به دستور متخصص گوارش آندوسکوپ و کولونوسکوپی با هم شدن آندو مشکل نداشتن اما در کورتون چند تا پولیپ بود که پولیپوکتومی کردن و در نمونه برداری از آنها گفتن خطری نبوده و زخم مقعد هم داشتن حالا بهشون دارو کولومب مبورین و مزالازین دادن قرص های زیادی مصرفی میکنن میخوام تداخل و ساعت خوب دارویی بدونم پنتوپرازول + الوپورینول + پردنیزولون + قرص های قلبی (اسویکس + کنکور + مونونیترال )و فشار ( والزودوک) و قرص ملیجنت و کلسیم دی لطفا چک بفرمائید ممنون میشم

Parnaz.mosavi (1399/10/23)

سلام .من واسه باکتری معده ام به دستور پزشک مبورین و فاموتیدین و پنتو پرازول استفاده میکنم.ولی بدنم خشکه ..همش تشنم میشه..بدنم پوست پوست شده ...کف پاهام پوستش کنده شده...اینا طبیعیه؟

پرناز موسوی (1399/10/23)

سلام من ورم معده داشتم یه چند روزی هم شکمم یبوست داشت ...ازمایش که دادم بهم گفت باکتری داره ...واسم امپرازول نوشته بود ولی داروخانه بهم پنتو پرازول داده و گقت کارایی این بهتره ...دکتر قرص مبورین 135هم بهم داد..یه فاموتیدین ..که مبورین وسط غذا گفت بخورم...ولی همش احساس تشنگی میکنم ...تمام پوستم خشک شده ...پاهام پوست پوستی شده...این علائم این قرص هاست؟؟

عارف اکبری (1399/10/18)

سلام‌ی سوال دارم من چیزا خیلیدزود یادم میره مشکل عصبی دارم گه رو گوارشم‌اثر گذاشته دکتر‌بهم‌مبورین ۱۳۵ داده هر ۱۲ ساعت یکی.. امروز صب خاطرم‌نیس خوردم یا نه ولی الان یکی خوردم بفرض اینکه دوتا را در فاصله ی دوساعت مصرف کرده باشم‌مشکلی پیش میاد برام؟؟؟

زیبا (1399/10/14)

ایامبورین را بعد از غذا هم میشه مصرف کر

الهام (1399/10/13)

باسلام خسته نباشید من ۶ ماه پیش به علت درد روده ومعده به دکتر مراجعه کردم برام اندسکوپی کلونوسکوپی نوشت ورم معده وچسپندگی روده تشخیص دادن فعلا هم دارو مصرف میکنم اما به شدت قولنج دارم احساس لرز ایا ممکنه مشکل از چیز دیگه ای باشه ممنونم جوابمو بدین

نونا حسنی (1399/10/12)

سلام خسته نباشید مادر من ٢ ماه پیش به کرونا مبتلا شدند و بعد از اون شکم درد شدید داشتند متخصص معده و کبد براشون تمام آزمایش ها و سونوگرافی و... انجام دادند و سالم بود برای شکم دردشون قرص مبورین ١٣٥ روزی ٣ بار تجویز کردند و خداروشکر خوب شدن اما الان وقتی قرص رو کم میکنند کمی شکم درد میگیرند میخواستم ببینم دستور خاصی برای قطع و یا کم کردن این قرص هست؟

رامین ضیابری (1399/9/19)

بلخشید دوره درمان مبورین چه مدتیه،من رفتم دکتر گفت چیزیت نیست ورم معده و روده داری که ریشه عصبی داره و بهم چند تا دارو داده که یکیش مبورین ۱۳۵ هست،میخوام ببینم تا کی باید این دارو رو مصرف کنم تا خوب بشم،دوره درمانی داره با نه،ترک کردن این دارو به چه صورتیه؟؟ اگر یکدفعه قطعش کنم عارصه ای داره یا خیر،ممنون میشم پاسخ بدید برام مساله شده،با تشکر

محمد کشتکار (1399/8/17)

سلام،من الان سه ماهی میشه که معده ام ناراحت هم درد معده هم نفخ دارم مشکل یبوست هم پیدا کردم دکتر داخلی رفتم آزمایش دادم گفت همه چیز ت خوبه ولی معده ات باکتری داره بهم امپرازول و قرص بیسموت داد ولی بعد از دو روز استفاده حالمو بهم میریخت سردرد و شبها هم بدنم سوزن سوزن میشد تا رفتم دکتر گوارش بهم نوبت آندوسکوپی داده و قرص مبورین ۲۰۰. که الان بعد دو روز استفاده از این قرص دوباره سردرد سوزن سوزن شدن دست و پاها شروع شده می خواستم بدونم دلیل این علائم بعد از استفاده از قرص ها چیه لطفأ یه دکتر محترم جواب منو بده ممنون میشم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/8/17)

عوارض داروها قابل پیش بینی نیست ولی بروز یک عارضه در اثر مصرف دو داروی مختلف در زمان های مختلف به نظر می رسد ربطی به دارو ندارد. لازم است میکروب معده درمان شود.

مریم تاجیک (1399/7/25)

سلام دخترمن شش سالشه اندوسکوپی انجام داده و،ورم معده داده دکترش براش قرص مبورین۱۳۵نوشته اماهیچ تاثیری نداره ودل دردمیگیره ممنون میشم راهنمایی کنیدادامه بدم یامصرف قرص وقطع کنم

رضا (1399/6/31)

سلام خسته نباشین من نافم خیلی درد میگیره تقریبا سه ۴ سالی هست اینجوریم سی تی اسکن و ازمایش خون و ادرار و مدفوع و کلونوسکوپی دادم گفتن ای بی اس هست ...خیلی اب پاک دفع میکنم و درد شدید ک شکمم درد میگیره نمیتونم ادرار کنم از درد شکم دکتر داروهایی ک داده بهم نمیسازن مثل سولفالاسازین ...کیلینیدیوم سی ...الومینیوم ام جی ...دووفلوکساسین ...موسیلیوم فورت و کپسول پروبیوتیک....دی سیکلومین.... خیلی وزن کم کردم شاید ده کیلو ترو خدا اگه دارویی بهتر هست برا اسپاسم و التهاب تجویز کنین ازاد بگیرم

مرتضی (1399/5/28)

مبورین یا امپرازول ایجادورم صورت یا بالارفتن فشارخون میکند؟

مجید همتی (1399/5/8)

سلام من معده میکربی شده بود دارو مصرف کردم الان چند وقت اسید معده کم شده بود به خاطر دستم زربه خورده بود دکتر بهم سفکسیم ۴۰۰ داد برا عفونت الان چندروز مصرف کردم دوباره اسید معده زیاد شده مبورین ۲۰۰ تجویز شده ولی اسهال گرفتم چه کار کنم

بانوی یخی (1399/3/19)

سلام من چند سالی میشه معده ام مشکل داره ورم میکروب نفخ مدام باد گلو میزنم تنگی نفس اما تا به حال هیچ دکتری نتونسته درمانی قطعی انجام بده متاسفانه درمان ها فقط مختص یک دوره زمانی بوده قرص های مربوط به میکروب معده مصرف کرد فایده ای نداشت قرص پنتوپرازول لانسوپرازول دایمتیکون رانیتیدین مبورین نورتیپلین دایجستیو شربت الومینیوم ام جی اسپری تنفسی شربت تئوفیلین جی همه اینا رو استفاده کردم اما تاثیری نداشت اخه مشکلم چیه که هیچ دکتری متوجه نمیشه😔

رامین (1399/3/8)

سلام خسته نباشیدمن دوساله که اسهال شدیددارم وحدود۲۵کیلولاغرشدم چندبارهم دکتررفتم خوب نشدم والان رفتم دکتربهم مبورین ودیلیست داده ایااین داروهاخوبم میکنه واقعادیگه بریدم

دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/3/8)

سلام کاهش وزن شما خیلی شدید است. آیا کلونوسکوپی هم انجام داده اید ؟ بیماری های وخیم مانند سرطان گوارش و... نداشته اید؟ دقیقا مشکل شما چی هست؟ دچارIBS هستید؟ اسهال شدید و کاهش وزن نشانه های مطلوبی نیست به طور جدی دنبال دلیل این مشکل باید باشیدو حتما به یک پزشک متخصص گوارش مراجعه کنید.

علیرضا (1399/3/8)

با سلام و خدا قوت من 35 سالمه 2 ماه پر استرسی رو داشتم به علت کرونا و در بهمن و اسفند گذشته و در فروردین متوجه شدم حدود 15 کیلو وزن کم کردم العان 1 ماهی که 5 کیلو دوباره بالا رفتم اما نفخ دارم و گاهی در روز که نفخم زیاد میشه حالت حالت تهوع بهم دست میده ولی بالا نمیارم درد کم در اطراف شکم و پشت که میگرده همیشه تو روز نیست دکتر متخصص داخلی رفتم این هفته. ازمایش کامل دادم مشکلی نداشت سونو دادم مشکلی نداشن ازمایش فیت مدفوع دادم مثبت بود هفته بعد کلونسکوبی نوبت دارم. العان 2روزه دارم قرص های لیبرو سی مبورین سوپرمینتاباریج میخورم. ببخشید لیبرو سی رو 3 بار در روز باید مصرف کرد قبل غذا؟ و دکتر اورولوژی هم یه قرص بهم داد سیبرو فلوکساسین میشه با قرص های گوارش خورد؟ العان چند روزه که روزی چند بار کم و بیش سرگیجه دارم به مصرف قرص ها ادامه بدم؟ سپاس فراوان

جوادی (1399/2/9)

سلام ورم شدید معده و نفخ و رفلاکس صفراداشتم معده درد شدید داشتم و پارسال تقریبا با چنددوره دارو بهبودی داشتم اما کامل خیر بعداز ۶ماه دوباره عود کرده و ب پزشک دسترسی ندارم سوال اولم اینه توماه رمضون قبل سحر میخورم فقط ایا کفایت میکنه؟ درضمن الان روزه داری اصلا اذیتم نمیکنه. سوال دوم اینکه ایا هروقت علائم قبل رو داشتم میتونم یک دوره مبورین و لیبراکیم ستفاده کنم؟

دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/2/9)

قرص پنتوپرازول رو هم قبل افطار و سحر میل بفرمایید، به همراه مبورین

جاویدجمالی (1399/1/25)

سلام آیا می شود اول اس امپرازول 40خورد وپشتش مبورین135خورد ودمپریدون

یوسفی (1399/1/23)

اگه یک وعده یادمون رفت بخوریم مثلا صبح بعداز ظهر متوجه شدیم بخوریم یا نه

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/23)

سلام ، اگر به زمان مصرف وعده بعدی قرص نرسیده در اولین فرصت بعد از به یادآوردن ، دارو را مصرف کنید و از دو برابر کردن وعده بعدی مصرف دارو خودداری کنید. اگر هم که به زمان مصرف دوز بعدی رسیده که دیگر نیازی نیست دوز قبل را مصرف کنید .

لیدا نهانی (1398/12/2)

سلام من ۸ساله کولیت روده دارم ۴ساله ورم معده هم گرفتم همراه با یبوست شدید شبی ۴ عدد سی لاکس استفاده میکنم در ضمن نسبت به لاکتوز هم حساسیت دارم ورم شدید میکنم ۶ساله به پیشنهاده پزشکم کلوفک ۱۳۵ استفاده میکنم اما حالا دیدم که این قرص واسه کسانی که نسبت به لاکتوز حساسیت دارن خوب نیست یعنی مبوبرین همینطوره یا میتونم استفاده کنم؟ درضمن تموم راهایی که واسه یبوست خوبه امتحان کردم اما بی نتیجه بوده لطفا یه دکتره خوب دراین زمینه معرفی بفرماید

رضارحیمی (1398/11/18)

من داروهای زیادی مصرف دارم ازجمله داروهای گوارشی::اس امپرازول،اورسودکسی،مزالازین،زمانیکه معده ام دردگرفت وزیردنده چپم دردپیدامرد،پزشک معالج قرص مبورین دادند الان چهل روز است استفاده میکنم‌ونیم ساعت قبل ازناهارمیخورم ،ولی بعدازناهار‌وشام احساس طاقچه ای شدن معده را دارم وخیلی اذیت هستم. چکارکنم؟

حسینی (1398/11/18)

سلام من چند سالیه که دچار تورم روده و دلپیچه های شدید هستم که وقتی استرس دارم شدید ترمیشه آیا داروی مبورین برای من مناسبه ممنون

رضا عابدپور. (1398/8/12)

من چندسال پيش داراى روده تحريك پذير بودم كه به مرور طبيعى شد و الان كه عمل راديكال پروستاتكتومى انجام دادم و هم چنين در موقع بيپوسى از پروستات دچار خونريزى شده و همورييدم عود كرد روزى چهار تا پنج بار اجابت مزاج با درد ولى بدون خونريزى دارم آقاى دكتر شكيبى جراح عمومى صلاح ديدن از كپسول ٢٠٠ ميلى مپ اكتو استفاده كنم يكى بعد از نهار و يكى بعاز شام. در همين بيست و چهار ساعت اوليه بسيار راضى هستم و تعداد اجابت مزاجم كم شده. موفق باشيد.

وحیدی (1398/8/6)

قرص مبورین 200رو برای درد های معده دکتر برام تجویز. کرده بخاطر حساسیتی که به این قرص پیدا کردم دکتر اونو قطع کرد اما حالا با قطع این دارو بیرون روی شدیدی پیدا کردم برای بر طرف شدن این مشکل چکار باید کرد

محمدرضا (1398/7/20)

قرص مبورین مدفوع را سیاه میکند

چنانچه در خصوص "مبورین" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info