دکتر فریبا دبردانی

دکتر فریبا دبردانی

داروساز

داروساز
مؤسس / مسئول فنی داروخانه
شماره نظام : 19522

معرفی دکتر فریبا دبردانی

پرسش و پاسخ با دکتر فریبا دبردانی

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر فریبا دبردانی

سعید (1399/3/17) - ژنریک پنتوپرازول
سلام. دکتر برای من قرص پنتوپرازول ۴۰ و فاموتدین ۴۰ برام تجویز کرده میخواستم بدونم این دو تا قرص با قرص فیناستراید تداخلی داره یا نه ؟
سلام خیر تداخلی ندارند
باران (1399/3/17) - ژنریک سیپروترون کامپاند
سلام خانم دکتر من روی صورتم موی زبر درمیاد چند بار رفتم لیزر ک باعث شد روی گردنم بیشتر هم در بیاد من چیکار باید کنم تا این موها درنیاد؟؟خودمم 19سالم ومجرد.
سلام علت اصلی این مساله هیرسوتیسم که هورمونی است باید رفع شود .به متخصص زنان مراجعه بفرمائید سپس اقدامات درمانی دیگر را دنبال کنید.
Marta (1399/3/17) - ژنریک فاموتیدین
سلام ببخشید من دکترم ۱ باز درروز تجویز کردن اما اشتباهی یکی صبح خوردم ویکی شب مشکلی ایجاد نمی کنه؟
سلام خیر
امیری (1399/3/16) - قطره چشمی کلوبیوتیک
سلام مصرف قطره باکتی ماید با کلوبیوتیک مشکلی نداره؟چه مدت بینشون فاصله باید باشه؟
سلام این دو دارو باهم تداخلی ندارند اما با توجه به اثر و کارکرد و محل مصرف هر دو دارو با شرح حال کامل از خود با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید در صورت صلاحدید ایشان یکی از این دو قطره را استفاده شود .
آتنا (1399/3/16) - ژنریک سیپروترون کامپاند
سلام ، من چهارده سالمه نزدیک سه چهار ساله صورتم زیاد جوش میزنه رفتم دکتر قرص سیپروترون کامپاند رو بهم داد ، پرولاکتین خونم هم بالاست و حدود دو ساله که قرص داستینکس رو مصرف میکنم ، پرولاکتین خونم پایین اومده ، آیا با مصرف قرص سیپروترون کامپاند ، پرولاکتین خونم بالا نمیره ؟ باتشکر
سلام خیر .
مسلم جمیری (1399/3/16) - قرص کلیدینیوم سی سبحان
چگونگی مصرف
سلام .نحوه مصرف دارو بستگی به نوع مشکل بیمار که دارو برای آن تجویز شده و شرایط جسمی بیمار دارد بهتر بوداست توضیحات بیشتری ارائه میدادید اما در هر حال میتوان نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک عدد مصرف کرد.
فراهانی (1399/3/16) - قرص یوتیروکس 100 میکروگرم
سلام.من قرص اثیروکس ۱۰۰مصرف میکردم.هر روز نصف والان دیگه این قرص موجود نیست.قرص لیوتروکسین ۱/۰میلی گرم رو چطوری مصرف کنم.آیا اونم باید نصف کنم؟
سلام بله .نگران نباشید در نهایت با توجه به تغییر برند احتمال دارد نیاز به تنظیم مجدد دوز دارو با توجه به آزمایشات شما باشد .فعلا دارو را با همین دستور ادامه بدهید تا اولین چکاب و اولین عدد آزمایشگاهی .
مرضیه میرکمالی (1399/3/16) - قرص یوتیروکس 100 میکروگرم
باسلام من بیش از ۱۰ ساله که قرص تیروئید لووکسین ایران هورمون به صورت نصف روزانه و آخر هفته یکی کامل مصرف میکردم‌،اما الان که آفریقا هستم و قرصم تموم شده ، قرص Euthyrox 100 رو‌فقط گیر آوردم ، مشکلی پیش نمیاد این قرص و جایگزین قرص ایرانی کنم ؟
سلام. با همین دستور یوتیروکس را ادامه بدهید.نگران نباشید در صورت نیاز پس از اولین چکاب تنظیم مجدد دوز انجام میگیرد.
918 (1399/3/15) - قرص والزومیکس 5/160 میلی گرم
با سلام یکماه این قرص را مصرف میکنم خیلی خوب است ولی وقتی که بلند میشم سر پا سرم گیج می ره لطفا راهنمایی کنید6415
سلام . شرایطی که فرمودید با مصرف این دارو شایع است و پس از مدتی شرایط بهتر میشود .در طی این مدت برای تغییر وضعیت از نشسته به ایستادن یا از حالت خوابیده به نشسته و...عجله نکنید و با آرامش انجام بدید تا بدن با شرایط جدید اداپته شود هنگام بروز سرگیجه چند لحظه در حالت نشسته بمانید سپس بایستید.
Najmeh (1399/2/26)
با سلام. من به دلیل روماتیسم حدود 5 هفته است که از هیدروکسی کلروکین استفاده می کنم. درد انگشتانم قبل از دارو هر روز به سرعت بیشتر می شد اما چند روز بعد از شروع دارو در همان مرحله متوقف شد. بخاطر عوارض زیاد دارویی و با دیدن توقف درد در همان سطح و بهبودی با سرعت بسیار آهسته من می خوام همون روزی یک عدد رو ادامه بدم. آیا ممکنه دوز پایین دارو نتونه جلو پیشروی بیماریم رو بگیره؟ چون حقیقتش خیلی از عوارضش واهمه دارم. و سوال دیگه اینکه من سالهاست دچار تنبلی روده هستم، با شروع این دارو یبوست خیلی شدید پیدا کردم معمولا ملین ها در حالت عادی هم به من جواب نمی دادن الان دیگه هر کاری می کنم فایده نداره، چه ملین یا راهی رو پیشنهاد می کنید؟ خیلی خیلی ممنون
سلام .برای هر دارویی عوارض و منافعی وجود دارد با توجه به اینکه در حال حاضر منافع این دارو برای شما بیشتر است توصیه میشود مطابق دستور پزشک معالج تان درمان را ادامه بدهید .در رابطه با عوارض چکاب هایی لازم است که باید به صورت دوره ای و منظم انجام شود (غالبا سالانه). در رابطه با یبوست هم این دارو عوارض گوارشی دارد و این عوارض غالبا به نفع اسهال است تا یبوست .در صورت استفاده از ملین هایی مثل منیزیم هیدروکسید حداقل چهار ساعت فاصله داشته باشد و با توجه به تداخل متنوع این دارو بهتر است قبل از شروع یک دارو یا حتی مکمل جدید به جهت تداخل با پزشک یا داروساز خود مشورت نمائید . در مورد یبوست باتوجه به سابقه طولانی که فرمودید و عدم پاسخ دهی به دارو حتما باید بررسی بیشتری انجام شود ضمن رعایت و تغییر روش زندگی ( تغذیه ورزش کنترل استرس و...)
نورمحمدی (1399/2/18)
سرام شبتون بخیرقرص گایاپنتین۳۰۰همراه با قرص سلکسیب ۲۰۰مصرف کرده مادرم الان فشارش امده پاین وسر درد داره
سلام مصرف همزمان این دو دارو مشکلی ندارد اما هر کدام میتوانند با مکانیسم جداگانه ای عارضه سردرد و تهوع و گیجی را ایجاد بکنند .در صورت عدم بهبودی عوارض و طولانی شدن آنها مجدد تحت بررسی قرار بگیرند. توجه داشته باشید که داروی سلکسیب میتواند ایجاد پرفشاری خون همراه با علائم ادم و..بکند.
احسان (1399/2/12)
با سلام من سوزش معده وشکم درد داشتم دکتربهم امپروزل 20داده که صبح ناشتابخورم وهمچنین فاموتیدین40که اونوقبل غذاظهروشب بخورم ولی هنوز شکم درددارم به نظرشمابایدچکارکنم اگه روزه بگیرم مشکلی پیش میاد .واحساس سرگیجه وسردردمیکنم دیشبم پهلوی چپم دردمیکردایناممکنه از عوارض داروباشه
سلام بله این داروها میتونند گیجی و سردرد و دردهای شکمی ایجاد کنند گرچه خیلی شایع نیست اگر عوارض ادامه پیدا کرد به پزشک یا داروساز خود اطلاع بدهید.
شکوه (1399/2/11)
سلام... شوهرم یکروز صبح گفت که یه کمی احساس سوزش داره، رفته بود دکتر عمومی چند تا بهش جنتامایسین زده بود،، از وقتی آمپولها رو زده مدام ادرارش غلیظه در حالی که قبلا اصلا اینطور نبود، رفتیم چند نوع آزمایش داد آخرش گفتن کلیه اش خون دفع میکنه... وقتی یه آمپول چنین عوارضی داره چرا باید تجویز بشه؟ همه جا نوشته این دارو مختص بیماران بستری شده است، پس چرا بعضی پزشکان برای موارد سرپایی و ساده این رو تجویز می کنند؟ آن هم همزمان با داروهای دیگر! زندگیمون سیاه شده به خدا... شوهر بیچاره ام همش احساس پهلو درد و درد ناف و شکم دارد. آیا این دفع خون درمانی هم دارد؟
سلام .با توجه به نتیجه آزمایش ادرار و سونوگرافی و میزان کراتینین خون و ...میشه در مورد علت دفع خون و درمانش صحبت کرد بهتر است تحت نظر پزشک متخصص درمان خود را ادامه بدهند .
صبا (1399/2/9) - ژنریک مدروکسی پروژسترون استات
سلام خسته نباشید من 24 سالمه و باکره هستم با نامزدم نزدیکی داشتم ولی بعدش قرص اورژانسی مصرف کردم و پریود شدم ولی بعد از اون دیگه پریود نشدم و به دکتر مراجعه کردم گفتن تنبلی تخمدان داری قرص مدروکسی پروژسترون رو برام نوشتن و گفتن باید مدت طولانی مصرف کنی، میخواستم بدونم استفاده طولانی مدتش ضرر داره یا نه؟و چه ضرری میتونه داشته باشه؟ممنون اگه راهنماییم کنید
سلام با توجه به مشکل تنبلی تخمدان شما نیاز به مصرف دارو دارید و برای شما منافع دارو بیشتر از ضررهای احتمالی آن است .تحت نظر متخصص زنان به درمان خود ادامه بدهید.
راهی (1399/2/9) - قرص اوومید 50 میلی گرم
سلام.من خانم ۳۳ ساله هستم.مشکل تنبلی تخمدان دارم.قرص دوفاستون برا تنظیم پریودی میخورم.دکتر قرص اومید ۵۰ رو همراه با متفورمین هم برام تجویز کرده.چند درصد احتمال بارداری وجود داره؟واینکه چنددوره‌مجاز به استفاده از این روش هستم؟
* تا سه دوره
سلام درصورتی که مشکل دیگری وجود نداشته باشد احتمال بارداری بالاست.بسته به شرایط بدنی و تشخیص پزشک تون میشه تا یه دوره درمان رو ادامه داد.
غزل (1399/2/8) - ژنریک متفورمین
سلام وقت بخیر.من 20سالمه و تخمدان پلی کیستیک دارم و قرص سیپروترون کامپاند اسپیرونولاکتون و متفورمین مصرف میکنم.به تازگی برای جوشام به دکترپوست مراجمعه کردم و ایزوترتینوئین برام تجویز کردن ،مصرف این قرص با بقیه قرص هایی که مص رف میکنم تداخلی نداره؟
سلام خیر .
Amir Zahedi (1399/2/8) - قرص تلفست 120 میلی گرم
صبح یک عدد قرص میخورم علائم حساسیت از بین میرود ولی شب دوباره برمیگردد. میتوان روزی ٢ عدد قرص خورد؟
سلام خیر دوز داروی خود را دوبرابر نکنید در صورت نیاز میتوانید روزانه یک عدد تلفست 180 مصرف کنید.
امیر زاهدی (1399/2/8) - قرص تلفست 120 میلی گرم
سلام. من همه سال آلرژی دارم ولی فصل بهار آبریزش بینی و عطسه بسیار زیادتری دارم. صبح یک عدد تله فاست ١٢٠ خوردم و علائم حساسیت برطرف شد ولی شب که میشه دوباره علائم برمیگرده. میتونم روزی ٢ عدد استفاده کنم؟
سلام خیر دوز داروی خود را دوبرابر نکنید بهتر است در صورت نیاز یک عدد تلفست 180 روزانه مصرف شود.
بتول اشرف (1399/2/8) - قرص متورال 50 میلی گرم
سلام خسته نباشید میگم من کپسول مفنامیک اسید برای کم شدن خونریزی ماهیانه مصرف میکنم اگه قرص متورال 50را بعد از خوردن مفنامیک اسید بخورم مشکلی پیش نمیاد
سلام در صورتی که کمتر از یک هفته از مفنامیک اسید استفاده می کنید خیر .اما در صورت ضرورت برای مصرف بیشتر این دارو با توجه به کم کردن اثر متورال در کاهش فشارخون با پزشک با داروساز خود مشورت کنید.
عرفان م (1399/2/8) - کپسول انتری داکس 100 میلی گرم
میتونم همراه با ویتامین Eمصرف کنم
سلام بله

صفحه 1 از 4

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر فریبا دبردانی" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن ونوستات محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب