قرص آهسته رهش آلفن ایکس ال 100 میلی گرم

ALFEN XL SR 100MG TAB

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
داروسازی البرز دارو [ ایران ]

اطلاعات دارویی قرص آهسته رهش آلفن ایکس ال 100 میلی گرم

آلفن ايكس ال چیست؟
این دارو جزء داروهای ضدالتهاب و ضد درد که اصطلاحا به آنها داروهای ضدالتهاب غیر استروییدی یاNSAIDs گفته می شود می باشد.
آلفن ایکس ال در واقع نام تجاری داروی دیکلوفناک سدیم است که به صورت آهسته رهش در این محصول فرموله گردیده است. این دارو در شرکت داروسازی البرز دارو تولید می شود
آهسته رهش بودن یک فرمول دارویی باعث می شود که مدت اثر گذاری دارو در بدن طولانی تر شود و این قابلیت در ترکیباتی مانند داروهای ضد درد که جهت تسکین بکار می روند، خصوصاً در دردهای مزمن بسیار مطلوب است.
این دارو جهت تسکین دردهایی مانند التهاب مفاصل، کشش تاندون و عضلات، نقرس، میگرن، درد دندانی و دردهای پس از عمل های جراحی توصیه می شود.
دیکلوفناک با مهار آنزیم سیکلوکسیژناز که مسئول تولید پروستاگلاندین ها(عوامل ایجاد کننده ی التهاب در اعضای آسیب دیده)می باشد، مانع از افزایش التهاب و درد می گردد.
درواقع با کاهش سطح ناقل های درد و التهاب در بدن، درد و التهاب کنترل می شود.

تفاوت آلفن ایکس با سایر برندهای داروی دیکلوفناک:
دیکلوفناک به دو صورت دیکلوفناک سدیم و دیکلوفناک پتاسیم تولید می شود. تفاوت اصلی بین این دو ملح زمان اثر گذاری آنها می باشد.دیکلوفناک پتاسیم سریع تر از سدیم جذب می شود و اثر می نماید به همین دلیل نوع پتاسیم دار این دارو برای کنترل دردهای حاد و آنی سریع تر عمل می نماید و مناسب تر است اما نوع سدیم دار که آلفن ایکس از این دسته می باشد، چون به صورت آهسته رهش ساخته می شود مدت زمان بیشتری در بدن می ماند و به مدت طولانی تری درد را کنترل می نماید و در نتیجه مناسب کنترل درد و التهابات مزمن می باشد.

پیش از مصرف آلفن ایکس ال:
-این دارو برای افرادی که ناراحتی های قلبی یا عروقی دارند(نارسایی قلبی، سکته ی قلبی یا مغزی،حمله قلبی و...)مناسب نیست لذا در صورتی که سابقه ی ابتلا به هرگونه مشکل قلبی و عروقی را دارید، پیش از مصرف این دارو با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید تا داروی ضد درد مناسب شرایطتان را به شما پیشنهاد نماید.
-درصورتی که سابقه ی آسم یا هرگونه حساسیتی دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورتی که سابقه ی هرگونه زخم گوارشی یا بیماری التهابی گوارشی مانند بیماری کرون یا زخم معده دارید، حتما پزشک خود را مطلع نمایید .
در صورت بارداری، شیردهی، فشار خون بالا، اختلال در انعقاد خون، ابتلا به لوپوس، نارسایی کبدی یا کلیوی به پزشک خود اطلاع دهید.
-لیست داروهای مصرفی خود رادر اختیار پزشک یا داروسارخود قراردهید تا درصورت تداخل دارویی تغییرات لازم انجام شود.
-در صورت سابقه ی حساسیت به داروهای ضدالتهاب و درد (مانند آسپیرین، ناپروکسن، ایندومتاسین، ایبوپروفن و...)به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

نحوه ی صحیح مصرف آلفن ایکس ال:
-دیکلوفناک را در صورت نیاز ،به مقدار و تعداد دفعاتی که پزشک یا داروساز توصیه می نماید مصرف کنید. مصرف بیش ازحد داروهای ضددرد،عوارض این داروها ( مخصوصا عوارض گوارشی) را افزایش می دهد والزاماً مصرف مقدار زیاد دارو، تاثیر بیشتری در کنترل درد ندارد.
-این دارو را بصورت کامل همراه با یک لیوان آب یا شیر پس ازغذا میل کنید. از جویدن، خردکردن یا حل کردن این دارو درمایعات بپرهیزید و جهت اطلاعات بیشتر، بروشور موجود در بسته ی دارو را مطالعه فرمایید.
-در صورت فراموشی یک نوبت مصرف، به محض یادآوری، دارو را مصرف نمایید اما از دوبرابر کردن مقدار دارو در یک نوبت خودداری نمایید.

توصیه ها:
-بهتر است مصرف داروهای ضددرد تنها در صورت نیاز و با کمترین مقدار توصیه شده توسط پزشک یا داروساز باشد. همچنین مصرف چند داروی ضد درد بصورت هم زمان تاثیر بهتری در کنترل درد ندارد و تنها احتمال بروز عوارض این داروها را بیشتر می نماید.
-درصورت مصرف طولانی مدت این دارو پزشک خود را در جریان روند بهبود درد یاالتهاب خود قرار دهید .
-در صورتی که مبتلا به آسم یا علائمی مانند خس خس سینه و تنگی نفس می باشید، مصرف داروهای ضد التهاب مانند این دارو می تواند علائم شما را تشدید نماید. در صورتی که این اتفاق رخ داد، مصرف داروی ضد درد را قطع نمایید و به پزشک خود اطلاع دهید .
-در صورتی که قرار است تحت درمان دندانپزشکی یا عمل جراحی قرار گیرید، درمانگر خود را درجریان مصرف این دارو قرار دهید.

عوارض آلفن ایکس ال:
-شایع ترین عارضه ی این دارو، عوارض گوارشی مانند سوهاضمه، سوزش سردل و معده درد می باشد که با مصرف دارو پس از وعده ی غذایی می توان احتمال بروز این علائم راکاهش داد. در صورتی که این علائم برطرف نگردید، به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورت احساس تهوع، از وعده های غذایی سبک استفاده نمایید و تا حد امکان از. مصرف غذاهای چرب و پرادویه خودداری نمایید .
-درمدت مصرف این دارو ممکن است اسهال خفیفی را تجربه نمایید که خودبخود برطرف می گردد.جهت تامین مایعات بدن، آب به مقدار کافی مصرف نمایید.
-در صورت احساس تنگی نفس، خس خس سینه، علائم حساسیت مانند ورم لب یا صورت، خارش پوستی شدید، وجود خون در مدفوع یا استفراغ و درد شکمی شدید، حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

Reference: www.drugs.com

فریبا آشکاری (1402/6/28)

سلام ضد التهاب یعنی چه؟وقتی این اصطلاح رو می خونم فکر میکنم یعنی دارو خاصیت درمانی داره و التهاب رو از بین میبره، اگر نه که پس خوردن این دارو بدون تشخیص قطعی عامل درد چه فایده داره؟یعنی مسکن بخورم منتظر بشم بدنم خودشو درمان کنه؟متشکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/6/31)

اثر ضد التهاب به این معنی هست که دارو فرایند ایجاد التهاب را متوقف می کند و از تولید پروستاگلاندین جلوگیری می کند ولی بر روی عامل ایجاد کننده پروستاگلاندین بی تاثیر است. به این معنی که انتظار معجزه از آلفن ایکس ال نباید داشته باشید که مثلا روماتیسم را درمان کند ولی درد را کاهش می دهد و تولید پروستاگلاندین را موقتا متوقف می کند.

س ه (1402/6/21)

سلام خسته نباشید من ورزش رزمی کار میکنم و چند وقتی هست پشت ران پام درد می‌کنه آیا این دارو موثره

دکتر گل بشیر زاده نفیسه - داروساز، مؤسس / مسئول فنی داروخانه (1402/6/25)

درود بر شما . این دارو بعنوان مسکن درد تجویز میشود

خالووندی (1402/5/16)

سلام فرزندم یک سالو هشت ماهشه قرص الفن مشکلی ندارد بخورم چون شیر میدم بهش دکتر قلب بهم قرص داد ولی یادم رفت بپرسم ازشون

دکتر گل بشیر زاده نفیسه - داروساز، مؤسس / مسئول فنی داروخانه (1402/5/17)

درود بر شما . داروهای مجاز مسکن درد برای دوران شیردهی فقط : استامینوفن ساده ، ایبوپروفن، ناپروکسن . همگی این ها تنها در کوتاه مدت و با مشورت پزشک)

محمد رضا رحیم پناه (1402/3/1)

سلام من به دلیل دیسک کمر و آرتروز زانو مدت یکسال هست که دارم شبی یک عدد قرص آلفن ایکس مصرفی می کنم چون اگه مصرف نکنم به دلیل درد زیاد روز بعد نمیتونم سر پا وایستم می خواستم بدونم آیا ضرری نداره من هر شب استفاده می کنم

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1402/3/2)

سلام عوارض قلبی و گوارشی از جمله زخم و خونریزی معده

میثم (1402/2/31)

سلام ببخشید من یک مدت مصرف میکردم الان ترک کر دم قرص الفن ایکس میتوانم برای مسکن درد پاها بخورم

دکتر سمانه شبان - داروساز (1402/2/31)

سلام، بله. روزی 1 عدد با معده پر و آب زیاد مصرف کنید.

بnb (1402/2/4)

سلام. آیا این قرص باعث ناباروری در زنان میشود؟

صولت صولتی (1401/12/17)

باسلام بعلت گردن درد دکتر ۶۰ عدد قرص الفن ایکس ال ۱۰۰ تجویز نمود که روزی یک عدد استفاده میکردم و موئر بود بعدآ هم هر از گاهی که کمرم درد داشت استفاده میکردم در کل حدود ۱۰۰ عدد از این قرص را مصرف کرده ام بعد از چند سال سونو کلیه مجاری ادرار و پروسنات انجام شد که مشخص شد در کلیه چپ توده ای وجود دارد با انجام ام ار ای و نمونه برداری وجود تومور کارسینوما تایید شد به اندازه ۲۵ میلی با نظر اقای دکتر ایزدپناهی قبل از دست اندازی بیشتر و باتوجه به اینکه تومور در وسط کلیه وروی عروق قرار داشت نفرکتومی کلیه انجام شد حال سوآل این هست که آیا این ضایعه می تواند بعلت مصرف زیاد قرص الفن باشد متشکرم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/12/18)

نمی توان با قاطعیت چنین نظریه ای را رد یا تایید کرد ولی اصولا دیکلوفناک داروی کم عارضه ای است و بعید است عامل کارسینوما مصرف آلفن ایکس ال باشد. با این حال مصرف دراز مدت این دارو توصیه نمی شود.

Mohamad hossein (1401/11/30)

سلام کمر درد شدید دارم که از رون پام شروع شده دکتر برام الفن ایکس ال ۱۰۰ تجویز کرده و نوشته ک هر ۱۲ ساعت درسته یا هر ۲۴ ساعت باید بخورم خیلی درد شدیدی دارم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/12/2)

روزانه یک قرص کافیست مگر اینکه درد برطرف نشود و تجویز پزشک باشد.

یاری (1401/8/17)

باسلام بعد مصرف قرص الفن ایکس .یبوست شدید گرفتم..آیا بعد قطع کردن قرص یبوست برطرف میشه..یا به پزشک مراجعه کنم

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1401/8/17)

سلام و ادب.معمولا اگر یبوست به علت این دارو بوده باشه،باید بعد از قطع دارو برطرف شود..اگر برطرف نشد، برای بررسی و درمان نزد پزشک بروید.البته در طی این مدت میوه ها و خوراکی های ملین مانند کیوی ،گلابی،انجیر خشکِ خیس خورده در آب و مرکبات استفاده کنید.میتوانید ازسبوس برنج نیز همراه غذا استفاده نمایید.

محمد حاتمی (1401/8/5)

سلام من پس از مصرف این قرص ادرارم تیره و مدفوع هم تیره و قرمز شده . چه کار کنم ؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1401/8/5)

سلام و ادب.سریعا دارو را قطع نموده و نزد فوق تخصص گوارش یا متخصص داخلی بروید.

عمر (1401/5/8)

سلام دارویی آلفن ایکس ال100برای مادران باردار عوارضی دارد

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1401/5/10)

سلام بله به هیچ وجه استفاده نکنین ارتباط مستقیم واتساپ 09332901272 اینستا گرام Dr.zhila_sadat_sadri

منیژه استکی (1400/12/5)

من سه ساله درد زانو دارم و۳۵سالم هرکاری هم کردم برای تسکین فقط دکتر گفتن عمل زود الان ۱۰روز دارم تلفن ایکس میخورم هرشب خیلی آروم شدم چند روز دل درد داشتم برطرف شد ولی عالیه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/12/6)

این دارو درمان کننده بیماری نیست. تسکین دهنده درد است

سارافضلی (1400/3/5)

سلام مادر من زونا گرفته و قرص آلفن ایکس ال ۱۰۰دکتر روزی یکی تجویز کرده ولی مادرم تنگی نفس گرفته وشکم درد .ایا باید این قرص را مصرف کند یان؟

مصطفی رضائی (1400/2/12)

سلام علیکم دکتر من فشار خون دارم و بعضی روزها دچارسردرد شدید می شوم بفرمایید می توانم برای سردرد خود از قرص آلفن ایکس 100 استفاده کنم یا منجر به فشار خون می شود

رویا مرادی (1400/2/2)

با سلام وخسته نباشید من دوروزه قرص آلفن ایکس ال ۱۰۰ مصرف میکنم برای درد ساعدم دکتر تجویز کرده.هر روز دو عدد یکی بعد افطار یکی بعد سحری دچار سرگیجه شدیدی شده ام قبلا این حالات رو نداشتم مصرف قرص رامتوقف کنم یا نه؟

سالم ابراهیمی (1400/1/31)

سلام خسته نباشید من پام درد میکنه از زانو پیایین هردو پام شب وقت خام کف پام داغ میشه اما پام از زانو پایین همیشه درد داره دکتر رفتم اسپریرزماری قرص آلفن ایکس ال یدونه آمپر گرفتم استفاده کردم خوب نشد چیکار باید کنم

محمودی (1400/1/17)

باسلام مادر من به دلیل درد در ناحیه پا مدت کوتاهی هستش که قرص آلفن رو مصرف میکنه ، ایشون مشکل فشار خون بالا رو دارند و به تازگی در هر بار فشار گرفتن نوسان مشاهده شده و یا خیلی بالا و یا پایین فشارشون میشه و خیلی نوسان پیدا کرده ، آیا این میتونه بخاطر عوارض جانبی مصرف قرص آلفن باشه ، لطفا راهنمائی بفرمائید

محمودی (1400/1/17)

با سلام مادر من به دلیل درد در ناحیه پا مدت کوتاهی هستش که قرص الفن مصرف می کنه ، ایشون مشکل فشار خون دارند و فشارشون بالا هستش ، جدیدا فشار خونشون نا منظم شده و در هر بار فشار گیری یک عددی نشون داده میشه که یا خیلی بالا و یا خیلی پایین هستش ، آیا این میتونه به دلیل مصرف قرص الفن باشه لطفا راهنمائی بفرمائید

محسن سروندی (1400/1/9)

با عرض سلام و خسته نباشی من یک ماه نیم که آلن ایکس آل 100 مصرف می کنم مچ پام درد دارد ضرب وپیچ خوردگی ندارد یک هفته که معده درد دارم چه داروی مصرف کنم لطفا راهنمای کنید

عباسی (1400/1/3)

با سلام،میشود به عنوان تاخیر در انزال استفاده کرد؟

بهنام (1399/12/26)

سلام خسته نباشید چند ماه گرفتگی عضلات قلب دارم دکتر گفت بخاطر استرس است وافتادگی دریچه قلبم زیادتر شده است .مخصوصا موقع خواب سمت چی خیلی درد میکنه.دکتر داروی پنتو پرازول ۴۰و آرتیبت ۵وزپرول ۲ونیم وفروفورت دئودنال وآلفن ایکس ال ۱۰۰ داده .الان چندروز دل پیچه ودل درد دارم دلیلش می تونه تداخل دارویی یا عوارض آلفن باشه ممنون میشم جواب بدید

مائده باقریان (1399/12/21)

با عرض سلام خدمت شما این قرص عوارض خیلی شدیدی داره و اصلا اصلا اصلا بدون توصیه پزشک مصرف نکنید. صورت و زبان ورم میکنه، استفراغ و بیرون روی هم پیدا می کنید و خیلی چیزای دیگ. استفاده نکنید وای اگر کردید در صورت بروز علائم حتما خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید.

رضا رحیم لو (1399/12/16)

سلام من دوروزه سمت چپ کمرم گرفته وموقع بلند شدن وخم شدن قفل میکنه و درد میگیره قرص الفن خوردم کمی بهتر شده ایا باید خوردن قرص را ادامه بدهم. ممنون

مهدی رحمانی (1399/12/13)

باسلام.من دیسک گردن داشتم عمل کردم پلاتین گذاشتن.الان بعد دوسه سال هرزگاهی دردمیگیره اماالان دردگرفته ول نمیکنه رفتم دکتر بهم تیزانوورباآلفن ایکس ال۱۰۰داده.من مشکل گوارشی هم دارم زخم معده ای که دکتر بعد آندوسکوپی گفت بخاطر مصرف مسکن قوی بوده الان من باید چیکارکنم دردم زیاده.ام آرای هم دادام قراره ببرم پیش دکتر. ولی داروهاشو مصرف کردم راهنماییم میکنین احتمال داره زخم معده ام دوباره اوت کنه؟؟ ممنون

فاطمه کلاته (1399/12/11)

سلام شرمنده من الان یه هفته هست که اریون گرفتم این دارو آلفن ایکس ال ۱۰۰استفاده میکنم وباآفاکلاو۶۲۵ولی خیلی معده دردشدیددارم وحتی اسهال میشم نمیدونم چه کاربایدکردممنون میشم جواب بدیدن

صفرمسعودی (1399/12/11)

باسلام من یکماه پیش عمل لیزری پروستات شدم ودرد ازناحیه ادرار وتکرر آن رادارم امروز یکقرص آلفن ایکس ال۱۰۰ مصرف نمودم دردم راآروم کرد آیا میتوان دیگر از این قرص استفاده نمایم. ممنون ازتوضیحاتتان

مریم تقوی (1399/12/1)

با سلام یه سال پیش قلبم رو آنژیوگرافی کردم آلان گردن درد شدید دارم میتونم از قرص آلفن ایکس ال 100 برای دردم استفاده کنم

وحیده البوغبیش (1399/12/1)

سلام خسته نباشید خواستم بدونم این قرص برای کسی که فشار خون و کبد چرب داره ضرر دارد یا نه

سعید (1399/11/21)

سلام من در سفر هستم و دو روز دیگه می توانم به دندانپزشکم مراجعه کنم . یکی از دندان هام به شدت درد می‌کنه از تورم لثه معلومه که چرک کرده. الان هر ۱۲ساعت باید یه آلفن ایکس۱۰۰ بخورم ولی شما فرمودین روزی یک عدد بیشتر نخورم. شما چه دارو یا داروهایی تجویز می کنید؟

حسین (1399/11/21)

سپاس از زحمات شما و سایت خوب و کاربردی تون .موفق و موید باشید انشالا

احمد علیمردانیان (1399/11/20)

با سلام جهت کز کز شدن یا مورمور شدن پاها مخصوصا کشاله رانها الفن ایکس مفیده. پیشنهاد شما چیست باتشکر

باقر محمدی (1399/11/18)

سلام من فوتبال بازی کردم بدنم کلا درد میکند نمیتونم به ماهیچه هام دست بزنم میتونه موثر باشه

موسی بهرامی (1399/11/16)

سلام من پیس دارم به علت درد آرنج به پزشک مراجعه کردم قرص آلفن ایکس تجویز نمودند چند روزی است استفاده می کنم نفخ معده و تنگی نفس دارم احتمال خست مربوط به این قرص باشه

محسن رضایی (1399/11/15)

سلام من با خوردن این قرص آلفن خارش شدید می گیرم به حد جنون و خارش از کف دست و کف پا شروع می شود قبلا با خوردن قرص خارجی ری لایف این حالت به وجود می امد و بسیار ازار دهنذه هست ممنون راهنمایی کنید

E, m (1399/11/15)

سلام آزمایش خون دارم برای استخدامی آیا آلفن ایکس که برای درد مفصل پا وتاندوم مصرف میکنم مشکلی پیش میاد یا نه لطفا راهنمایی کنید۱۰روز دیگه آزمایش دارم،

الهام علیزاده (1399/11/12)

سلام من با این قرص الفن ایکس ال 100 معده درد میگیرم علتش چی میتونه باشه

مریم منصوری (1399/11/11)

سلام من ساییدگی کشکک زانو دارم دکتر این دارو رو برام تجویز کرده اگه صرفا جنبه مسکن رو داره تا نخورم من درد ندارم

احد امیری (1399/11/11)

سلام من سنگ کلیه دارم رفتم دکتر این قرص نوشت مصرف کنم یان الفن_ایکس ال ۱۰۰

فرهاد (1399/11/9)

سلام من لیووتریکسین ۲۰میخورم آیا مشکلی نداره بخاطر تمرینات بدنسازی و اسپاسم عضلانی بعضی مواقع از الفا استفاده کنم؟

بخشنده (1399/11/2)

سلام. من گلوم عفونت کرده دیشب دکتر برام قرص الفن ایکس ال 100 رو تجویز کردن که هر هشت ساعت بعد غذا بخورم، و شربت دیفن هیدامین کمپاند و قرص آفاکلاو 625 که اینها هم هر 8 ساعت بخورم، بروشور قرص الفن نوشته روزی یکی ، حالا من چیکار کنم روزی سه تا یا روزی یکی مصرف کنم این دارو رو؟ ممنون میشم جواب بدین

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/11/2)

آلفن ایکس ال بیشتر از روزی یکی مصرف نکنید

کیا (1399/11/1)

با سلام من به دلیل درد در قسمت آرنج و ساعد دست به دکتر مراجعه کردم با احتمال التهاب تاندون برام قرص آلفن ال ایکس و گاباتین 100 نوشتند حدود یک هفته بعد از مصرف قرص ها الان چهار روزه که درد معده دارم آیا از عوارض قرص ها است و چه باید بکنم

م. صدیق (1399/10/29)

با سلام . مادرم ناراحتی پیس میکر از نوع crtd داره . واریس خیلی شدید در یک پا و درد خیلی زیادی داره با توجه به اینکه داروهایی مثل کنکور و ریواراکسابین میخوره برای رفع دردش از چه دارویی میتونه استفاده کنه؟ در ضمن مدتی ناپروکسن مصرف مبکرد که باعث خواب آلودگی و توهم میشد. ممنونم

پیوند محمدیان (1399/10/29)

با سلام من‌ ۵ روزه دندون درد دارم (دندون عقلم درمیاد ) و به شدت اذیتم‌ میکنه ۳ تیکه از دندونم دراومده ولی ی تیکش هنوز تو لثم مونده از قرص آلفن ایکس استفاده میکنم خیلی آروم میکنه دردمو ولی روزانه مجبورم ۲ عدد از قرص رو استفاده کنم میشه راهنمایی‌بفرمایین‌

ایوب صالحی (1399/10/26)

سلام ایاالفن ایکس ال 100برای سرطان لگن یااستخوان میشه استفاده کرد

حسن عباسی (1399/10/25)

سلام دیروز ساعت ۲۲بخاطر دندون درد دارو را مصرف کردم البته یک ساعت بعد غذا الان آنکه بعد از ۷ساعت احساس درد معده و سوزش دارم آیا دارو رو ادامه بدم یا قطع کنم دستور پزشک هر ۱۲ساعت است باسپاس

مصطفی (1399/10/24)

من مفاصلم درد میکنه رفتم دکتر این الفن ایکس ال 100 داده حالا سه ساعت خوردم فرقی نکردم

فرانک میرزاجانی (1399/9/25)

باسلام خسته نباشیدببخشین این حقیقت داره که دیکلوفناک باعث سکته مغزی میشه؟؟

حمیدرضا شعبانزاده (1399/5/24)

سلام من مشکل اختلال پانیک دارم و داروی ارام بخش میخورم میخاستم بدونم در مواقعی ک درد دندان یا سردرد دارم وقتی از این قرص مصرف کردم تداخلی بین دارو ها خطرناک هست یا خیر با تشکر 🙏

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/24)

سلام، اسامی داروهای ارام بخش رو بفرمایین لطفا.

طاهره رمضانزاده (1399/5/23)

سلام تاریخ انقضای این دارو تا 15 /ا/2020 آیا میتونم این دارو رو مصرف کنم آیا خطرناک نیست

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/24)

سلام، این دارو منقضی شده و قابل استفاده نیست.

عسگر ساسانی (1399/4/25)

سلام این همه توزیع دادین لطفا دوز روزانه یا ساعت مصرف راهم توۻیع بدین هر چند ساعت باید مصرف شود

فیروزیان (1399/4/11)

سلام وخسته نباشید قرص دیکلوفناک را برای درد کتفم استفاده کردم با اینکه دردم را تسکین داد ولی عوارضی هم داشت مثل کمی خونریزی در کام و فک می کنم در آزمایش هم تاثیر داشته باشد

سعید حسینی (1399/4/2)

با درود. من از دیشب داخل مفاصل زانو، مچ پا و کمرم درد داره، دکتر ـAlfen x برام تجویز کرده آیا نتیجه بخش هس؟. سپاس

مهدی اشرفی (1399/3/17)

سلام من دیسک دارم خب حالا این هیچ تاثیری در خوب شدن دیسک کمر من نداره؟؟؟ خواهشا اگر دیسک رو خوب نمیکنه پس من خوردنش رو متوقف کنم چون عوارض وحشناکی در بروشورش نوشته که این دارو ایجاد میکنه. خواهشا بگید این التهاب منظور همون برآمدگی دیسک هستش که این دارو رو بخورم جمع میشه میره سرجاش؟؟؟؟

مهدی اشرفی (1399/3/17)

سلام پس حالا که این دارو فقط برای درد و التهاب است و دکتر برای دیسک بنده اینو تجویز کردن یعنی فقط من دارم مسکن میخورم؟؟تازه توی بروشورشم که انقدر در مورد این دارو هشدار نوشته که واویلا ست. و اینکه دیسک کمر دارو نداره مثله کرونا؟من باید بشینم فقط و فقط دعا کنم؟؟؟!! این قضیه التهاب مگه برای التهاب دیسکم که زده بیرون نیست که جمع بشه بعد به حالت اولش برگرده؟؟؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/3/19)

سلام ، درمان دیسک کمر بیشتر حمایتی و توسط انجام ورزش های مرتبط و فیزیوتراپی است. دارو درمانی با داروی آلفن میتواند التهاب دیسک کمر را در موارد خفیف تا متوسط بهبود ببخشد. و صرفاً مسکن نیست. بنابراین در صورتی که پزشک شما دارو را تجویز نموده دارو را مطابق با دستور ایشان میل نمایید. در ارتباط عوارض دارو هم باید گفت هر دارویی متناسب با اثرات درمانی عوارضی نیز بدنبال خواهد داشت که پزشک با بررسی مزیت مصرف دارو به خطرات آن دارو را تجویز می نماید. برای بهبود دیسک کمر ، زیر نظر پزشک انجام فیزیوتراپی موثر است. انجام ورزش های مناسب با این شرایط مثل شنا نیر مفید خواهد بود. در هنگام خوابیدن اگر به روی کمر می خوابید سعی کنید یک بالشت به زیر پای خود بگذارید و اگر به پهلو می خوابید یک بالشت میان پا بگذارید تا از فشار آمدن بر دیسک جلوگیری شود.

ب ب (1399/3/16)

باسلام وعرض خسته نباشید. مصرف ۳عدد قرص آلفن ایکس همزمان ،در نوجوان۱۵ ساله وبا وزن ۶۸ کیلو ،خطری دارد ونیاز به اورژانس دارد یا با استفراغ جزئی و گذشت زمان مشکل حل می شود. اگر امکان دارد دراین خصوص راهنمایی کنید. تشکر

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/3/19)

سلام ، به صورت کوتاه اگر صرفاً 3 قرص آلفن یعنی 300 میلی گرم دیکلوفناک مصرف شده خیر نیازی به القای استفراغ و یا اورژانس نمی باشد. ولی در نظر داشته باشید که 300 میلی گرم آلفن بیش از دوز توصیه شده آن است سعی کنید از مصرف یکباره داروها با این دوز زیاد خودداری کنید. اگر در شما علائمی از مشکلات گوارشی مثل سوزش ، درد و یا تیرگی مدفوع مشاهده شد و یا دیگر علائم غیرعادی حتماً حضوراً به پزشک مراجعه نمایید.

مهدی اشرفی (1399/3/14)

سلام یعنی این قرص فقط برای درد هستش؟! یعنی دیسک کمر رو التهابش رو نمیگیره؟یا تاثیری در خوب شدن دیسک کمر نداره؟ دیسک رو کم کم جمع نمیکنه؟

میر رضا هاشمی (1399/3/3)

سلام عبادات مقبول درگاه حق من مشگل افتادگی دریچه قلب دارم دکتر آلف ایکس تجویز کرده مشکلی پیش نمیاد ممنون میشم از راحنماییتون

مهران محمدی (1399/2/25)

سلام دکتر من یک کمربند بستم طبی نبود خیلی محکم بسته بودم الان زیر قفسه سینم درد میکنه قرض الفن ایکس تجویز کردن درست میشه

ف ق (1399/2/21)

فرق الفین ایکس با دیکلوفیناک بیوشته رهش چیست؟چون من الفین ایکس مصرف می کنم وکمتر معده منو اذیت می کنه

احسان دبستانی (1399/2/14)

سلام.من عمل جراحی تاندون و لگن کردم برای بهتر شدن زوتر از مکملهای تقویتی استفاده میکنم.الان استفاده همزمان از مکمل و قرص آلفن سدیم مشکلی ندارخ؟باتشکر

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/2/14)

سلام ، بهتر بود نام مکمل مورد نظر را می گفتید. البته دیکلوفناک با بیشتر این مکمل ها تداخلی ندارد. مصرف طولانی مدت دیکلوفناک به صورت روزانه بایستی با صلاحدید پزشک باشد. دیکلوفناک ۱۰۰ را روزی ۱ عدد با معده پر بعد از غذا میل کنید.

مهدی (1399/2/10)

سلام وقت بخیر دیشب دچار پیچیدگی زانو در بازی فوتبال شدم الان هم درد دارم هم ورم شدید / آیا پیشنهاد میدید آلفن ایکس ال رو بخورم ..!؟

دکتر حامد انیسی - متخصص جراح عمومی (1399/2/10)

سلام،در این مورد استفاده از cool pach(کیسه سخ) در 24 ساعت اول و کنترل درد( استفاده از الفن ایکس در صورت عدم سابقه مشکلات گوارشی) ومراجعه به پزشک جهت بررسی آسیب مفصل و عروق توصیه میشود

مهدیار نجفی (1399/2/10)

باسلام. ۳۵سال سن دارم. فشارخون بین ۱۳تا ۱۵ دارم و بیماری قلبی ندارم، برای سوزش معده از قرص پنتوپرازول ۴۰ استفاده میکنم.البته فشارخونم کنترل شده است و پزشکم بخاطر درد و سوزش شدید کمرم این دارو رو تجویز کردن. میخواستم بدونم آیا تاثیری بر بالا رفتن فشار خون و وضعیت سوزش معده نداره. تشکر،

لیلا کریمی (1399/2/3)

سلام خانمی 44 ساله هستم 3 ماه هست عمل دریچه قلب باز انجام داده ام به علت درد شدید قفسه ی سینه از شیاف دیکلوفناک استفاده میکنم چون هیچ مسکنی حتی یک لحظه در تسکین دردم تاثیر ندارند میتونم به جای شیاف از این قرص استفاده کنم یا مسکن دیگری در حد همین تجویز میکنید؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

M.m (1399/1/24)

ایا قرص الفن ایکس مورفین داره و تست اعتیادو مثبت میکنه؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/24)

سلام ، خیر این دارو حاوی دیکلوفناک سدیم 100 میلی گرم است و مورفین ندارد.

کوروش نوری (1399/1/24)

قسمت زیر پشت سرم قسمت فوقانی نخاع.نزدیک گردنم 7روزه درد گرفته 33 سالمه.این قرص ال 100 تاثیری داره یانه.عوارض چی

دکتر مرضیه فرقانی - پزشک عمومی (1399/1/24)

بله این دارو جزو مسکن های قوی هست که بهتره با معده خالی مصرف نشه چون عوارض گوارشی داره،روزانه حداکثر یک یا دوعدد مصرف شود

مریم راستگو (1399/1/21)

با سلام من کمر درد دارم که دکتر تشخیص دادن به علت زایمان سه سال قبلم بوده و قرص الفن ایکس ال تجویز کردن. من در حال ترک تریاک هستم. این قرص برای ترک مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/21)

سلام! خیر مشکلی نداره.

امینی (1399/1/16)

سلام وقتتون بخیر مادر من وراپامیل چهل مصرف میکنه رفتم داروخونه نداشتن،بجاش همین آلفنو داد مشکلی نداره بنظرتون؟

ابوالفضل اینانلو (1399/1/16)

سلام . ببخشید مادرم آسم داره و زانوی پای سمت راستش درد میکنه بعد قرص آلفن ایکس ال رو میخوره دردش برطرف میشه . و الان من مطالعه کردم شما میگید برا اونایی که آسم داره خوب نیس میشه یه قرص خوبی بهم معرفی کنید ممنون میشم

حمید راعی (1399/1/15)

با سلام- مدت چهل سال است که از حساسیت نسبت به جزئی سرما یا احساس سردی در پا یا دست، شدیدا به سردرد دچار می شوم. سینوزیت ندارم، میگرن ندارم، پولیپ بینی ندارم . مشکل ریه و اینها هم نیست. چه گرمای تابستان و چه سرمای زمستان تاثیری در وضعیت من و سردر من ندارند. هیچ مسکنی موقع شروع درد تاثیری در کاهش آن ندارد. اخیرا روزی یک قرص آلفن ایکس 100 می خورم تا حدودی تسکینم می دهد. ادامه بدهم یا نه. متشکرم.

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/15)

قرص آلفن ایکس، دیکلوفناک آهسته رهش است و میزان داروی آن 100 میلی گرم است. اصولا داروی انتخابی برای سردرد نیست و معمولا برای سردرد تجویز نمی شود. البته ممکن است در تسکین سردرد موثر باشد. لیکن با توجه به عوارض احتمالی این دارو بهتر است خودسرانه نصرف نکرده و طبق نظر پزشک معالج، اولا نوع سردردتان مشخص شود و ثانیا بر اساس نوع تشخیص درمان شروع شود. اگر علاقمند باشید طب مکمل و سنتی برای سردردتان مفید و موثر خواهد بود

رضانوروزی (1399/1/12)

سلام من دوماهی میشه شیره تریاک مصرف میکنم الان بعضی وقتا مصرف نمیکنم بدن درد دارم میخواستم بدونم میتونم باالفن ایکس این رو ترک کنم

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/12)

سلام خیر شما به کمک حرفه ای در مراکز ترک اعتیاد نیاز دارید

مهدی رضاپور (1399/1/12)

سلام، مادرم در هنگام بالا رفتن از پله در ناحیه گودی پشت زانوی پای راست دچار درد شدید هست. با توجه به شرایط امکان ویزیت پزشک را نداره. وزنشون بالاست و فشار خون و مشکل ریه هم داره.کدام قرص را جهت تسکین پیشنهاد میکنید؟سلکسیب براش عوارض داشت.ممنونم

دکتر فاطمه سادات ریحانی دو - پزشک عمومی (1399/1/12)

با سلام با توجه به مشکل زمینه ای ایشون سلکسیب به خاطر عوارض قلبی عروقی توصیه نمیشه و داروهایی از قبیل ژلوفن و نوافن و ... بخاطر مقاومت دارویی که برای داروهای فشار خون ایجاد میکنه توصیه نمیشه بهترین قرص استامینوفن هست

محمد (1399/1/11)

سلام. مادر من دچار LP هستن و لوپوس دارن. شش ماه داروی سلسپت مصرف میکردن که بخاطر کرونا و تجویز پزشکشون الان ۱۰ روزه قطع کردن. الان برای درد مفصل انگشت شست دست که قبلا آلفن‌ایکس مصرف میکرده، الانم میتونه مصرف کنه؟ البته خیلی کم مصرف میکرده آلفن رو. ممنون

دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/11)

در صور کلیه های سالم می توان از NSAIDمانند دیکلو فناک استفاده کرد

مصطفی (1399/1/10)

سلام من برای سینوزیت رفتم دکتر به من برس تلفن ایکس ال۱۰۰ دادن روزی ۱عدد مصرف کنم احساس میکنم معده من درد گرفته آیا خوردن شربت ال منیوم اس تداخل دارویی نداره با این قرص ؟؟؟

دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/10)

دیکلوفناک ۱۰۰ می تواند عوارض گوارشی داشته باشد می با فاصله آنتی اسید مصرف کرد

ناشناس (1399/1/9)

با عرض سلام...من 39سال دارم و دوماه است دچار درد کمر و سوزش و سردی و مور مور و بی حسی در پاهایم شدم و توان ایستادن و حرکت کردن من خیلی کم شد ام آ ار گرفتم ..جواب یک تومور درون نخاعی نشون میده دکتر قرص الفن ایکس و گاباپنتین برام تجویز کرده الان دو هفته از مصرف قرصها معده درد شدید گرفتم ...میتونم اون قرصی که سبب درد معده شده دیگه نخورم..10 عدد فری آلفن ایکس دیگه مونده برای پنج روز دیگه

دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/9)

با سلام اگر مشکل قلبی ندارید، سلکسیب ۲۰۰ هر وعده یک عدد میل بفرمایید. البته اگر با قیمتش مشکل نداشته باشید، قرص دولتفین هم اثر بسیار خوبی دارد و گیاهی است. به عنوان راه حل سوم، میتوانید به همراه آلفن ایکس یک عدد رانیتیدین هم استفاده نمایید.

خ بازیار (1399/1/9)

سلام.من خانمی 43ساله هستم .پارگی مهره دیسک4و5دارم وپارگی مینیکس زانو والتهاب مهره گردن به تازگی هم کبدم چرب شده .ا0ماه پیش دکتررفتم قرصهای زیادی داد که ازبین انهاقرص الفن ایکس ال100دیکلوفناک رهش تاثیرخوبی داشت .روزی دوعدد.من یک عددمیخورم .بعضی رووزهایادم میرودیابادردمدارامیکنم امابعدمیخورم .هرساعتی ازشبانه روزمیخورم آیا مشکلی نیست .بدون این قرص نمیتوانم حرکت کنم دردشدیدم شروع میشودبهطوری که بایدبرای بلندشدن کمکم کنند.لطفا اگرراهی هست کمکم کنید.باسپاس.

لیلا (1399/1/9)

سلام. وقت بخیر. من سالهاست التهاب دیسک خفیف دارم و معمولا درد نداره ولی هر بار با فعالیت سنگین مثل جابجایی اجسام یا بالا پایین رفتن از پله یا اغلب در اثر استرس و فشار عصبی ناگهانی دچار درد سیاتیک میشم. زانوها و بالای باسن و در کل مسیر رگ سیاتیک دچار درد و سوزش میشه. مشکلات گوارشی هم بخاطر اسید معده دارم ولی زخم نیست. در حال حاضر گاباپنتین و دیکلوفناک سدیم خوردم. در منزل آلفن ایکس، متوکاربامول، ایبوپروفن‌ و مفنامیک اسید هم داریم. پیشنهاد شما چیه؟ با سپاس

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/9)

سلام ، در ارتباط دیسک کمر اصلاح سبک زندگی از دارو درمانی موثرتر است. بهتر است از فعالیت های سنگین اجتناب کنید ، از تمرینات فیزیوتراپی مناسب با آن استفاده کنید ، ورزش شنا میتواند کمک کننده باشد. هنگام خوابیدن بر روی شکم نخوابید اگر به پهلو می خوابید حتماً از یک بالش در میان پاهایتان استفاده کنید و یا اگر بر روی کمر میخوابید یک بالشت زیر پاهایتان بگذارید تا از فشار بر ستون فقرات و دیسک کاسته شود. تقویت عضلات اطراف ستون فقرات نیز توصیه می شود. در ارتباط دارو درمانی ، داروهایی که نام بردید قابل استفاده هستند. همان گاباپنتین را شب تا شب قبل از خواب میل کنید. قرص آلفن را نیز می توانید شب ها با معده پر بعد از شام میل کنید. جهت کاهش عوارض گوارشی آن توصیه میکنم از قرص رانیتیدین ۲ بار در روز یا قرص پنتوپرازول ۴۰ صبح ناشتا ۱ عدد نیم ساعت قبل از صبحانه استفاده کنید.

سعیداجرایی (1399/1/7)

من قفصه سینمدردبسیاریداشت دکترالفن ایکس ال100تجویزکرده مصرف میکنم خوب ادامه بدم درضمن موقعدردمصرف میکنم

دکتر فروغ ریاضی - پزشک خانواده (1399/1/7)

بستگی به تشخیص پزشک ومدت زمان تجویزداروداره.

م .ک (1399/1/1)

من اعتیاد به شیره داشتم الان ۲۵ روزه ترک کردم بعضی وقتها پاهام خیلی درد میگیره از قرص الفن ایکس استفاده میکنم موردی نداره

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/1)

سلام! اراده تون رو تحسین میکنم : ) بله میتونین روزی یک قرص با معده پر و آب زیاد مصرف کنین.

دکتر مهدیه محمدی - پزشک عمومی (1399/1/1)

مشکلی نداره،اگه ناراحتی معده نداشته باشین،کپسول گاباپنتین هم میتونه کمکتون کنه

احمدی (1398/12/29)

سلام ..بنده ۴۸ سال دارم ..درد کمر دارم ناشی از دیسک، مهره ۴ و ۵ و تنگی کانال ، چند روز یه بد جور پای راستم درد می گیره جوری که نمی تونم بنشینم.دکتر قرص های آلفن ایکس ال ۱۰۰ ، باکلوفن ۱۰،ونلافاکسین ۷۵،نولپازا ۲۰ و غضروف ساز تجویز کرده . سه روزه مصرف می کنم، درد پام خیلی بیشتر شده .لطفا راهنمای بفرماید

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/29)

سلام..تمام داروهای مُسکن جهان را هم اگر میل کنید تا مشکلِ دیسک کنر وتنگی کانال نخاعی،برطرف نشود، دردخواهیدداشت...شما نباید کارهای سخت کنید،نباید مطلقا باری بیش از نیم تایک‌کیلو،بلندکنید،نباید بطورناگهانی،پوزیشن وحالتِ بدنی خود راتغییر دهید،مطلقا نباید روی شکم بخوابید،وزنتان اگر زیاد است قطعا باید بارژیم غذاییِ صحیح، آن را کم کنید،و در فرصت مناسب که موضوع کرونا،ازکشور،رفع شده باشد به‌جراح ستون فقرات،مراجعه کنید

زهرا ظفر (1398/12/27)

سلام وقت بخیر .بنده دیسک کمر و تنگی کانال دارم و درد شدیدی هم دارم.پزشکم دستور دادن الفن ایکس و استانینوفن 500 رو یک ماه مصرف کنم و من خیلی نگران عوارض این دو مسکن در این زمان طولانی هستم چون سابقه مشکل معده هم دارم .به نظرتون یک ماه و روزی سه مرتبه مصرف این دارو مشکل ایجاد نمیکنه و واقعا درد و التهاب رو از بین میبره؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1398/12/27)

سلام! تا زمانی که پزشک فرمودن مصرف دارو رو ادامه بدین. آلفن ایکس ال حتما با معده ی پر و آب زیاد مصرف شه و هم چنین برای کاهش عوارض گوارشی, میتونین هرروز صبح ناشتا قرص امپرازول مصرف کنین. بله تاثیر داره نگران نباشین:)

مهدی موسوی (1398/12/19)

سلام خانمم ۴۰سالش هست بدجورکمردردداره درحدی که به سختی راه میره قرص الفن ایکس۱۰۰بهش بدم خوبه باتشکر

(1398/12/19)

مصرف آلفن ایکس ال برای ایشان بلامانع است

ناشناس (1398/12/14)

باتشکر فراوان از مطالب ارزشمند شما دکتر محترم. بنده 49 ساله هستم بدلیل درد سیاتیک (تنگی کانال نخاعی) و دیسک کمر پزشکم قرص های آلفن ایکس ال 100، گاباپنتین و فلوکستین و ناپروکسن 500 رو تجویز کردن .حال با توجه به مشکل وحساسیت معده ام و سیستم گوارشی نمیدونم کدامیک عارضه بیشتری داره که اگه درد کمتری داشتم اون قرص رو کمتر استفاده کنم و اینکه هربار بعد از مصرف این قرصها دچار یبوست میشم نمیدونم تاثیر کدامیک از این داروهاست لطفا راهنمایی بفرمائید.

آیسن یازرلو (1398/12/1)

باسلام خدمت شما من برای کاهش دندون دردم از ال فنیکس ال استفاده میکنم الان ک مطالبوخوندم متوجه شدم دردشدید معده وکل دستگاه گوارشم بخاطرهمین قرصه واینکه درم فوع خون دیده میشه خیلی دردم زیاده مشکلی نداره رفع میشه یا باید برم پیش پزشک؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/2)

در صورت وجود خون در مدفوع سریعا به پزشک مراجعه کنید

زهرا (1398/11/9)

با سلام و تشکر ۴۵ ساله هستم طبق دستور روان پزشک قرص سرترالین۱۰۰ ونصف اگزازپام مصرف میکنم ویکساله یائسه شدم حدودا از ۵ ماه پیش گهگاه درد قفسه سینه دارم اوایل به دکتر قلب مراجعه نوار و اکو سالم بودقرص آلفن ایکس و متورال تجویز اما مصرف نکردم ضمنا جهت اطمینان اسکن قلب تجویز که ده روز دیگه نوبت مرحله دومشه امشب سمت راست قفسه سینه درد داشتم قرص آلفن ایکس خوردم و قرصهای اعصابم لطفا بفرمایید این قرصا تداخل دارویی ندارن؟ یا درد قفسه سینه ممکنه از عوارض قرص اعصاب باشه؟

خانم محمدی (1398/11/5)

با سلام وخسته نباشی.من درد زانو دارم با پزشک ارتوپد مشورت کردم گفتن زالو درمانی کنید .من انجام ندادم واز قرص الفن ایکس استفاده می کنم درد زانو وکمرم کمتر شده .چه مدت استفاده کنم .چون غضروف رانو ندارم مشکلی پیش میاد.قرصهایی که مصرفذمیکنم ناپرون۵۰۰کلردیازپوکساید.نورتریپتلین.ود-ویتین.لووکسین۱۰۰می باشد.

شیرین (1398/11/4)

سلام من بخاطر مشکل زانودردم پزشک این قرص راتجویزکردندولی ازم راجع ب اینکه آسم دارم چیزی نپرسیدند...آیابامصرف این دارومشکلی پیش میادبرام؟

محمد حسین مدبر (1398/10/26)

ایا الفن موجب تشکیل خون در ادرار میشود؟

ناشناس (1398/10/6)

سلام من عمل جراحی کردم این دارو الفن ایکس ال 100 وقتی مصرف میکنم اسهال و دل درد دارم ایا باید ب دکتر مراجعه کنم ?????

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/6)

نباید از این دارو استفاده کنید. مسکن دیگری مصرف کنید

محسن ترامی (1398/10/2)

سلام ایا قرص الفن ایکس موجب پوسیدگی دندان میشود و ایا در دستگاه دفع ادرار شخص مشکل ایجاد می‌کند؟

ناشناس (1398/9/26)

سلام ممنون ازمطالب خیلی خوبتون من ۵۲سال دارم دیابت هم دارم آیااین دارو قندومیبره بالایانه ؟

مهدیه.. (1398/9/21)

سلام نامزد من قرص آلفن ایکس ال ۱۰۰مصرف کردن و الان میگن مدفوع خونی معده درد و سردرد دارن میخواستم ببینم خون داخل مدفوع و معده دردشون چیز خطرناکیه یا ن جزئیه خوب میشه ب مصرف دارو ی ن

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/21)

وجود خون در مدفوع جزء موارد اورژانس محسوب می شود و لازم است سریعا به مراکز درمانی مراجعه شود.

ناشناس (1398/9/17)

سلام علیکم حسن زند از خراسان رضوی من این قرص الفن ۱۰۰ راازداروخانه گرفتم والان دارم استفاده می کنم ولی معده ام درد میکند ایادوباره این قرص رااستفاده کنم یانه.باتشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/17)

اگر دارو برای شما عارضه دارد استفاده نکید.

ناشناس (1398/9/10)

من کمر درد شدید داشتم ودکتر اورژانس بیمارستان برام نسخه کرده ویکبار استفاده کردم خیلی سرگیجه وحالت تهوع داشتم ومجدد قرص را نصف کردم .ایا مشکلی پیش نمیاد؟

ناشناس (1398/9/6)

سلام ایا این مسکن برای درد سنگ کلیه اثر بخش هست

لیل (1398/9/6)

درد کمر دارم یک ماه کمرم را جراحی کردم اما به پا نمی‌زند فقط کمر درد میکند موقع نشستن چه کار کنم

ناشناس (1398/9/2)

سلام من براي درد زانو از اين قرص استفاده كردم پام خوب شد ولي صورتم ورم كرد و مخصوصا پشت چشمام بدجوري ورم كرده يا نميدونم حس ميكنم شل شده به دكتر مراجعه كردم گفت احتمالا عوارض قرصه و خوب ميشه بعد از دوروز كمي بهتر شده ولي خوب نشده ، آيا بايد به پزشك مراجعه كنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/2)

شما نسبت به دیکلوفناک حساسیت دارید. مصرف دارو را قطع کنید و در مراجعتن بعدی به پزشک اطلاع دهید. علائم حساسیت در موارد مصرف بعدی شدیدتر خواهد بود.

شهناز (1398/8/25)

سلام من ۵۶سال دارم حدود ۱۰سال تنگی کانال نخاع وپارگی دیسک مهره ۵،۶دارم از قرص الفن ایکس استفاده میکنم ایا استفاده مداوم اشکال دارد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/26)

فشار خون خود را مرتب اندازه گیری کنید. اگر در مقاطعی از مسکن جایگزین استفاده کنید بهتر است.

nr (1398/8/21)

آیا مصرف این قرص روی قاعدگی هم اثر میگذارد

سعید (1398/8/21)

البته ناگفته نماند این صفحه مربوط و مختص به میگرن نیست. فقط چون سایت فعال و بادقت پاسخ میدین. شاید به نگرانی و منظور اصلی من یه نظری بدین در کل راهنمایی کنید .سپاس

سعید (1398/8/21)

سلام مجدد وقت بخیر . دوزهاشون : فلوکستین20.گاباپنتین100.آلفن ایکس ال 100.) دستور عملش اون دو تا هر دوازده ساعت اما فلوکستین داروخونه گفت هفته اول ی روز در میان بعد یه هفته یه صبح یه عصر گفت بدنت عادت کنه بعد چون خشکی دهان .....) اقا دکتر اول این بگم هر چی باشه اوشون ک من رفتم پیشش و شما ها مختصص و دکترین بهتر از همه ما میدونین چی روندی خوبه اینو گفتم منظور سوتفاهم نشه و شما پست قبلی فرمودی.گیجی و خواب الودگی با هم مصرف کردن باشه زیاد مهم نیس اینا فاصله میدم من کلی میگم در اینده منظور اصلیم نمیتونم چطوری به شما منتقل کنم ساده بگم دیشب قرصا انداختم با فاصله از هم دردی ک زیادم نبود پشت سرم اروم شد و چیز عجیبی شکر خدا پیش نیومد اما میترسم به خاطر درد جزۓی عادت کنم به قرص چون تا حالا شکر خدا دردش زیاد اذیت نکرده منظور قابل تحمل هست میترسم عادت کنم قرص و بعدا قرص نخورم بیشتر از قبل و الان درد کنه- شنیدم میگرن مریضی نیست ک همیشگی خوب بشه قرص موقته چهل روز دیگ چطور و بعد ها چطور؟. یعنی- این سه تا قرص تجویز شده تاثییر داره بااین چهل روز تو کمتر شدن میگرن برا همیشه؟ و میشه هر موقع درد شدید شد مثلا هر چند وقت یه بار و به قول دکتر هر روز نخورم ودر اخر شما میگین که به این روند ک دکتر گفته تا چهل روز ادامه بدم؟ من بار اولم بود میرفتم دکتر نمیدونستم چه دارویی تجویز میکنه یا نمیشناختم این دارو ها تا این سوالات بپرسم ببخشین سوالام زیاد شد. با تشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/21)

وقتی بیمار به پزشک مراجعه می کند و شرح حال بیماری خود را اعلام می کند پزشک بر اساس گفته های ایشان و شدت درد گزارش شده، مدت زمان ابتلا به بیماری و بررسی تمامی جوانب، برای بیمار دارو تجویز می کند ولی هرگز نمی توان با قاطعیت گفت که با مصرف این داروها بیماری بطور ۱۰۰ درصد درمان خواهد شد. در مراجعه بعدی با توجه به نتایج به دست آمده، پزشک می تواند برای ادامه درمان تصمیم مناسب تری بگیرد. شما مطابق دستور پزشک عمل کنید و نگران قطع مصرف داروها نباشید پزشک شما را در این خصوص راهنمایی خواهد کرد.

لیلا ابراهیمی (1398/8/19)

مادرم برای پادرد(از بین رفتن غصروف و ساییدکی استخوان) قرص الفن ایکس مصرف میکنه که به تازگی بعد از خوردن قرص معده درد و سوزش نعده و همچنین ورم معدا و یبوست رو داره و اینکه دکتر مغز و اعصاب هم براش قرص اورلپت(والپروات سدیم۲۰۰)تجویز کرده و چندماهی هست که استفاده میکنه، آیا با قرص آلفن تداخل داره؟ یعنی این عوارض قرص الفن بخاطر اورلپت هست؟ یا بخاطر مصرف (حدود یک سال ) قرص آلفن؟؟ و اینکه الان چه قرصی رو میتونیم به جای الفن جایگزین کنیم؟ قرص سلوکسیب رو میشه جایگزین کرد؟؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/19)

مصرف طولانی مدت آلفن ایکس ال توصیه نمی شود. عوارض گوارش به دلیل مصرف این دارو است. کپسول سلکوکسیب عوارض گوارشی کمتری دارد. اصولا مصرف طولانی مدت هر نوع مسکنی صحیح نیست. اثر دارو به تدریج کاهش می یابد و عوارض دارو اضافه می شود.

سعید (1398/8/19)

سلام وقت بخیر بنده رفتم دکتر نوار گرفتن گفتن میگرن کلاسیک داری (خدا رو شکر درد ندارم زیاد یا تداخل ایجاد کنه. گاهی فقط میگره پشت سرم ول میکنه . این سه تا قرص دادن گاباپنتین.فلوکستین.آلفن ایکس ال. تحقیق کردم جز این قرص الفن. اون تا دیگ بیشتر عوازض دارن . لطفاراهنمایی کند تحقیق کردم میگن مدارا خورد خوراک و محیط بهتر از دارو هست. نخورم اینا به خاطر درد جزیی عوارض داشته باشه شنیدم گاباپنتین قطع کنی تشنج میاره. دکتر توصیه ای نکرد فقط گفت دارو مصف کن چهل روز دیگ بیا. راهنمایی کنید ممنونم.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/19)

اگر دوز داروهای مصرف را هم اعلام می کردید بهتر بود. مصرف گاباپنتین ۱۰۰ وفلوکستین ۱۰ برای دوره چهل روزه مشکلی ایجاد نمی کند. مصرف هم زمان گاباپنتین و فلوکستین ممکن است کمی گیجی و خواب آلودگی را افزایش دهد ولی جزء تداخلات شدید محسوب نمی شود.

گمنام (1398/8/17)

سلام میخواستم بدون خوردن این دارو برای ترک ترامادول مفید است ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/17)

ترامادول عوارض بسیار ناخوشایندی دارد و شدیدا به کبد آسیب می زند. ترک این دارو با آلفن ایکس ال مقدور نیست. به مراکز MMT مراجعه کنید.

مریم شادمان (1398/8/15)

من روماتیسم مفصلی دارم30ساله روماتیسم دارم وبشدت پام دردمیکنه هیچ وقتم خوب نمیشم 49کیلوبودم وپردنیزوون وبرادردمیدن که چاق شدم میشه بجاش ازاین قرص ایکس ال100مصرف کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/15)

آلفن ایکس ال جایگزین پردنیزولون نیست. به عنوان مسکن می توانید هر از چندگاهی از این دارو استفاده کنید.

محسن مرزنجوش (1398/8/15)

سلام همسر من ۴۷ سال سن داره و قرص آلفن ایکس رو هر شب مصرف میکنه و اعتیاد به این قرص پیدا کرده و من تا به امروز نتونستم که این قرص رو ازش دور کنم لطف بفرمایید مرا رهنمایی کنید چطور میتونم این قرص رو ازش دور کنم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/17)

آلفن ایکس ال اعتیاد آور نیست و مسکن غیر استروئیدی است. شاید وابستگی روحی به دارو پیدا کرده اند. اصراری به ترک دارو نداشته باشید و به تدریج از مسکن های دیگر استفاده کنید. بهتر است خودشان تصمیم به قطع مصرف دارو بگیرند.

سیما (1398/8/14)

سلام. من شیمی درمانی میکنم و روزهای اول درد استخوان و سردرد و کلیه درد و مجاری ادرار دارم آیا میشه از این قرص مسکن استفاده کرد؟

ناشناس (1398/8/14)

با سلام من۴۲ساله هستم مدتی است که هر شب از مور مور شدن پاهایم خوابم نمی گیره الفن ایکس با ویتامین ث مصرف می کنم .آیا بعداز قطع دارو دوباره شروع می شود یا نه؟ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/14)

از ویتامین های گروه ب (ب۱ - ب۶ و ب۱۲) و همچنین از ویتامین د۳ استفاده کنید.

E.K (1398/8/1)

سلام من فردا باید ازمایش روماتیسم بدم الان بخاطر کمردردم یک قرص آلفن ایکس ال که ضد التهاب هست مصدف کردم آیا ممکنه در نتیجه آزمایشم تاثیر بذاره؟

نازيلا س (1398/7/28)

سلام ،من خارپاشنه دارم كه شديدا دردناكه .ميتونم آلفن استفاده كنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/28)

مصرف این دارو به عنوان مسکن در دوره های کوتاه مدت بلامانع است

ن. صادقی (1398/7/22)

سلام. دختر ۲۹ ساله هستم، به دلیل از بین رفتن غضروف زانو، پزشک آلفن ایکس تجویز کردن. درد خاصی ندارم. آیا این دارو فقط خاصیت ضد درد دارد؟ برای افرادی که مشکل انعقاد خون و کمبود ویتامین کا دارند مشکلی ایجاد نمیکند؟ با توجه به اینکه درد ندارم، این دارو رو که متخصص زانو تجویز کرده مصرف کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/22)

دیکلوفناک تا حدودی اثرات ضد التهاب هم دارد. ضمنا تمامی داروهای این گروه اثرات ضد تجمع پلاکتی دارند که آسپرین بیشترین اثر را دارد.

پروین بنایی (1398/7/21)

اطلاعات داده شده کامل ومفید بود متشکرم

حسین کرمان (1398/7/18)

نشکر که مرجعی هسنید جهت اطلاعات پزشکی 64ساله هستم حساسیت فصلی ریه دارم باسرفه درپاییز و حملات نقرسی هم دارم درهر چند ماه یکبار دکتر گفته استخوان زانوم سائیدگی داره ودرد شدیدی مفاصل زانو راست رامیگیرد وزانو ورم میکند وقرص الفن ایکس دادند هر 12 ساعت یکی ایا قرص مذکور فقط کاهش درده یا باعث خوب شدن هم میشود؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

آلفن ایکس ال علاوه بر تسکین درد اثرات ضد التهابی نیز دارد که تجویز ۲۰۰ میلی گرم روزانه اصولا به جهت اثرات ضد التهابی بوده است. مواظب افزایش احتمالی فشار خون به جهت سدیم موجود در این دارو باشید.

فاطمه قنبری (1398/7/13)

سلام من در قسمت گردن و کتف راست ام درد شدید رو روزانه دارم، و MRI و تمام تست های مربوطه رو دادم و خوشبختانه مشکلی نبوده اما همچنان اون درد همرام هست، دکترها برام دیکلوفناک، باکلوفن و پیروکسیکام و ... تجویز کردن که بعد یک دوره بدن ام عادت کرد و دیگه کم تاثیر شدن اما تازه یه یرص از دیکلوفناک سدیم استفاده کردم سر حال ام و فعلا دردی ندارم. خواستم ببینم ممکنه سدیم بدنم کم باشه یا این قرص فقط اسمش دیکلوفناک سدیم هست و حالت مسکن یوی هستن! چه مدت ادامه بدم مصرفش رو؟ و اینکه آیا احتمال خوب شدنم هست یا فقط مسکن میباشد؟

شهر-ح (1398/7/9)

با سلام و خداقوت به اطلاع مي رساندمن ٥٢ سال سن دارم مدتي است انگشتان دستم درد گرفت و به دكتر روماتولوژي مراجعه كردم قرص كورتون و چند قرص ديگر از جمله قرص ناپروكسن داد با توجه به من حدود ده سال قبل استنت قلبي گذاشتم و آسپرين ميخورم حال سوال من اينستكه آيا آسپرين با قرص ناپروكسن و يا آلفن ايكس ال ١٠٠ مشكلي ايجاد ميكند يا نه

مصطفی..ح (1398/7/7)

با سلام من شقاق مقعدی دارم که پس از هربار اجابت مزاج تا سه چهار ساعت درد شدیدی دارم از آلفن ایکس استفاده میکنم حتی بعضی مواقع دو عدد هم مصرف میکنم تا دردم رو زودتر تسکین بده ولی تا سه چهار ساعت همون درد رو دارم ولی بعضی مواقع ایبوپروفن مصرف کردم که خیلی زودتر تسکین داده میخواستم بدونم که عوارض مصرف کدوم یکی از این قرص ها کمتره....و بهتره کدوم رو مصرف کنم...تشکر از زحمات شما

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/8)

به نظرم بهتر است به متخصص گوارش مراجعه کنید مصرف زیاد مسکن ممکن است زخم گوارشی برای شما ایجاد کند و همچنین در صورت مصرف مداوم یک مسکن، اثربخشی آن کاهش می یابد.

زمانی (1398/7/5)

من درد های نسبتا شدید و طولانی مدتی در پاهایم احساس می کردم و دکتر دو بسته از این دارو را برای من تجویز کرد(هر ۱۲ ساعت ) اما من پس از مصرف درد برطرف نشد و من مجدد مجبور به مصرف این دارو شده ام حدود ۴ کپسول اضافه تر مصرف کردم می خواستم ببینم که مصرف آن در این شرایط اشکالی دارد یا نه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/5)

مصرف طولانی مدت هر نوع مسکن ضمن عوارض جانبی احتمالی باعث کاهش اثربخشی آن نیز می شود. اگر امکان برطرف کردن عامل درد برای شما امکان پذیر نیست بصورت دوره ای از مسکن های مختلف استفاده کنید ولی مصرف هم زمان دو داروی مسکن توصیه نمی شود. ضمنا مواظب دستگاه گوارش خود نیز باشید. بعد از غذا و با آب فراوان میل کنید.

حسن زاده (1398/7/5)

آیابرای سردرد هم خوبهه؟؟

رجبی پور (1398/7/4)

سلام گلو درد همراه با ترشحات حلق داشتم به دکتر مراجعه کردم ایشون فرمودند که سینوس هام عفونت کرده... و یکی از قرص هایی که تجویز کردن آلفن - ایکس ال بود ... با توجه به اینکه حساسیت دارویی دارم( قبلا قرص مترونیدازول استفاده کردم و دچار حساسیت شدید پوستی شدم از اون به بعد کمتر دارو استفاده میکنم) و همینطور دستگاه گوارشم کلا به دارو حساس هست ...به نظر شما خوردن این قرص واجب هست؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/4)

اگر پزشک برای عفونت شما آنتی بیوتیک تجویز نموده است مصرف آن بر مصرف آلفن ایکس ال ارجحیت دارد. اگر درد و التهاب ندارید مصرف این دارو واجب نیست.

علیرضا شیرزاد۸ (1398/6/25)

سلام ایا الفن برای پلاکت تاثیر دارد منظور پلاکت پایین می اورد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/25)

اصولا تمام داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی اثرات ضد پلاکت دارند که آسپرین بیشترین اثر در بین داروهای این گروه را دارد. آلفن ایکس ال هم تا حدودی چنین اثری دارد

ناشناس (1398/6/14)

با سلام و خدا قوت من فرهنگی ۳۴ ساله هستم حدود دو ماه پیش دو مهره پایین کمرم دچار بیرون زدگی شد به حدی که تمام عضلات پشت کمرم خیلی میگرفت، الان پزشک روزی یک عدد قرص الفن ایکس و یک عدد گاباپتین تجویز کرده، خداروشکر بهترم، خواستم ببینم نظر شما در مورد این تجویز چیه؟ ممنون

حسن (1398/6/13)

سلام دارو خاصیت درمانی دارد یا فقط بصورت مسکن عمل می کند.من دیسک کمر دارم منظورم اینه که اگه مصرف نکنم مشکلی پیش میاد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/13)

تا حدودی اثرات ضد التهاب هم دارد. اگر مصرف نکنید مشکل خاصی ایجاد نمی شود.

پارسا (1398/6/7)

ایا این قرص تاثیری در تست اپیوم دارد

محمدسعیدکاظمی (1398/5/25)

ازمطالعه مطالبتان لذت بردم. من بازنشسته فرهنگی۶۳ساله ای هستم. قدیما ورزشکار بوده ام.سال۱۳۸۵ تصادف وحشتناکی کردم که منجر به آسیب و شکستگی هایی شد که خدا راشکر نقص عضوی نشدم ومعیوب نیازمند به کمک وپرستار نیستم. گاهی دردهای عضلانی یا دردهای استخوانی برایم پیش میاد ودیکلوفناک ۵۰ مصرف میکنم و جواب مثبت میگیرم. اخیراً یه روز ۳کیسهٔ برنج ده کیلوئی رو حدود۱۰۰مترجابجا کردم که متاسفانه این بار دچار کشیدگی عصب شدم. پس از مراجعه بپزشک متوجه شدم که فقط باید استراحت کرد و با اون دستم نه چیزی حمل کنم ونه کاری کنم‌‌. که این توصیه ها رارعایت کردن در زندگی امثال من ممکن نیست. دیشب باخانواده به دیدن دوستم وخانواده اش رفتم.‌.همسر او درد مشابهی داشت و قرص دیکلوفناک۱۰۰ ایکس ال رو پیشنهاد کرد و یک برگ از اون رو بمن داد. دیشب استفاده کردم عالی بود. سپاس

میثم عباسی (1398/5/15)

با سلام مرسی از مطالب مفید

میثم عباسی (1398/5/15)

با سلام برای ترک تریاک از الفن100استفاده میکنم،سوالم اینه قرص مرفین دارد؟ و اینکه مشکلی برام پیش میاد یا خیر؟!

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/15)

این دارو فقط اثرات تسکین درد دارد. هیچ گونه مخدری در آلفن ایکس ال وجود ندارد

اسماعیل غزی (1398/4/24)

سلام....مطلب خیلی مفید و واضح و قابل فهم بود...تشکر

چنانچه در خصوص "قرص آهسته رهش آلفن ایکس ال 100 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

سایر برند های این شرکت

قرص آلفا-وراپامیل 40 میلی گرم آمپول تریامسینولون البرز دارو 40 میلی گرم آمپول ترامادول البرز دارو 50 میلی گرم قرص آلفا-ترامادول 50 میلی گرم قرص ترامادول البرز دارو 100 میلی گرم شربت تئوکال-جی 120 میلی لیتر شربت سالبوتامول البرزدارو 2 میلی گرم بر 5 میلی لیتر 120 سی سی کپسول ریواستیگمین البرز دارو 6 میلی گرم آمپول رانیتیدین البرز دارو 50 میلی گرم/2 میلی لیتر شربت پزدوافدرین البرز دارو 60 میلی لیتر آمپول آلپکس 20 میلی گرم بر میلی لیتر قرص آلفا-پیراستام 800 میلی گرم شربت پدی کلد 60 میلی لیتر قرص آلفا-پانکراتین کپسول امپرازول البرز دارو 20 میلی گرم قرص استامینوفن البرزدارو 325 میلی گرم قرص آلفا-استامینوفن 500 میلی گرم سوسپاسیون آدیژل 240 میلی لیتر- آدی ژل ساشه آدیژل-اس 10 میلی لیتر سوسپانسیون آدیژل-اس 240 میلی لیتر قرص آدیژل-اس قرص آملوپرس 5 میلی گرم سرنگ آماده تزریق آتروپین سولفات البرزدارو 0.5 میلی گرم آمپول آتراکورال 50 میلی گرم/5 میلی لیتر آمپول آتراکورال 25میلی گرم/2.5 میلی لیتر قرص آ سی آ البرزدارو قرص نیتروکاردین 6.4 میلی گرم قرص نیتروکاردین 2.6 میلی گرم سوسپانسیون نالیدیکسیک اسید البرزدارو 60میلی گرم/میلی لیتر قرص مترونیدازول البرزدارو 250 میلی گرم سوسپانسیون مترونیدازول البرزدارو 125 میلی گرم/5 میلی لیتر آمپول متورال 5 میلی گرم/5 میلی لیتر قرص متورال 50 میلی گرم بتامتازون سوسپانسیون لاکسی ژل 240 میلی لیتر قرص لوزن 25 میلی گرم قرص کارویدال 6.25 میلی گرم قرص کارویدال 12.5 میلی گرم آمپول آلفا-کلرفنیرامین 10 میلی گرم/ 1میلی لیتر قرص سیپروفلوگساسین البرزدارو 500 میلی گرم آمپول سیتی کولین البرز دارو 250 میلی گرم/2 میلی لیتر آمپول کلیندامایسین البرزدارو 300میلی گرم/2میلی لیتر سوسپانسیون کوتریموکسازول البرز دارو 100 میلی لیتر قرص پارکین سی 110 میلی گرم قرص پارکین سی فورت 250 میلی گرم محلول خوراکی ال-کارنیت 1گرم/10 میلی لیتر 120 میلی لیتر شربت لاکتولوز البرزدارو 10گرم/15میلی لیتر 240میلی لیتر آمپول دگزامتازون البرز دارو 8 میلی گرم شربت دکسترومتورفان البرزدارو 60 میلی لیتر شربت دکسترومتورفان پی البرزدارو 60 میلی لیتر سوسپاسیون ایبوپروفن البرزدارو 100 میلی گرم/5میلی لیتر سرنگ آماده تزریق هپارین البرزدارو 5000واحد/1میلی لیتر آمپول هپارین البرزدارو 5000 واحد/1میلی لیتر شربت گایافنزین البرزدارو 60 میلی لیتر آمپول جنتامایسین البرزدارو 80میلی گرم/2میلی لیتر آمپول جنتامایسین البرزدارو 20میلی گرم/2میلی لیتر شربت دیفن هیدرامین کامپاند البرزدارو شربت دیفن هیدرامین البرزدارو 60 میلی لیتر آمپول فورزماید البرزدارو 20میلی گرم/2میلی لیتر قرص آلفا-فلووکسامین 50 میلی گرم قرص ازیتال 10 میلی گرم شربت اکسپکتورانت کدئین البرزدارو 60 میلی لیتر شربت اکسپکتورانت البرزدارو 60 میلی لیتر آمپول انوکسان 100میلی گرم/میلی لیتر 6000 واحد قرص استامینوفن کدئین البرزدارو 310میلی گرم قرص اکسدرال 250/65/250 میلی گرم کپسول راکسال قرص استئوفوس 70میلی کرم قرص لیپیواس5/20 ویال ایمی پنم/سیلاستاتین البرز دارو 500+500 میلی گرم کپسول آهسته رهش ونولا 75 میلی گرم کپسول آهسته رهش ونولا 37.5 میلی گرم کپسول آهسته رهش ونولا 150 میلی گرم کپسول سیبوتین 15 میلی گرم کپسول سیبوتین 10 میلی گرم قرص تیراستال 500 میلی گرم قرص پیرامیست 60 میلی گرم سرنگ آماده تزریق انوکسان 100 میلی گرم/میلی لیتر 4000 واحد کپسول آهسته رهش مونونیترال 50 میلی گرم آمپول سیس-آتروکورال 2 میلی گرم/میلی لیتر 5 میلی لیتر کپسول دابیگاتران البرز دارو 75 شربت فروگلوبین B12 البرز دارو آمپول استامینوفن البرز دارو 150میلی گرم/میلی لیتر 6.7 میلی لیتر ویال آسیکلوویر البرز دارو 250 میلی گرم ویال آلبومین هیومن بیوتست 20% ویال آلبومین هیومن 5% 100 میلی لیتر قرص آلندرونیت البرز دارو 10 میلی گرم ساشه آدیژل 10 میلی لیتر -آدی ژل قرص لیپیواس 5/10 میلی گرم آمپول آمیودارون البرز دارو 150 میلی گرم/3 میلی لیتر سرم تزریقی آمینو اسید البرز دارو 5% 500میلی لیتر قرص پلی پیل وی 81/20/12.5/40 میلی گرم قرص پلی پیل ای 81/20/5/12.5 میلی گرم قرص هیپرس 100 میلی گرم آمپول آب سترون قابل تزریق البرز دار 3 میلی لیتر آمپول آب سترون قابل تزریق آلفا 5 میلی لیتر آمپول ویتامین سی البرزدارو 500میلی گرم/5 میلی لیتر آمپول ویتامین B1/B6/B12 البرز دارو 100/100/1000 3میلی لیتر قرص وراپامیل البرزدارو 40 میلی گرم قرص پیوسته رهش اورلا 200 میلی گرم کپسول اورزوفلور 300 میلی گرم -اورسوفلور کپسول اورسوداکسی کولیک اسید البرزدارو 250 میلی گرم ویال پادزهر دیفتری البرزدارو آمپول تتراکوزاکتاید البرزدارو 1میلی گرم/میلی لیتر آمپول سوماتریپتان البرزدارو 6میلی گرم/0.5میلی لیتر - میگراجکت ساشه سوربیتول البرزدارو 5 گرم قرص سولیفناسین البرزدارو 5 میلی گرم قرص سولیفناسین البرزدارو 10 میلی گرم ویال سرم ضد مار گزیدگی البرزدارو 10 میلی لیتر ویال سرم ضد عقرب گزیدگی البرزدارو 5 میلی لیتر سرم تزریقی سدیم کلراید البرزدارو 0.45% 1لیتری سرم بطری سدیم کلراید البرزدارو 0.9% یک لیتری سرم شستشو بطری سدیم کلراید البرزدارو 0.9% یک لیتری سرم شستشو بطری سدیم کلراید البرزدارو 0.9% نیم لیتری آمپول بتامتازون البرزدارو 4میلی گرم/میلی لیتر آمپول بتامتازون ال آ البرزدارو 1 میلی لیتر قرص بی پریدین البرزدارو 2 میلی گرم آمپول کلسی تونین البرزدارو 50واحد/میلی لیتر قرص کارویدال 25 میلی گرم ویال سفازولین البرزدارو 1 گرم ویال سفازولین البرزدارو 500 میلی گرم ویال سفوتاکسیم البرزدارو 1 گرم ویال سفوتاکسیم البرزدارو 500 میلی گرم ویال سفتریاکسون البرزدارو 1 گرم ویال سفتریاکسون البرزدارو 500 میلی گرم آمپول سایمتیدین البرزدارو 200 میلی گرم/2 میلی لیتر کپسول دابیگاتران البرزدارو 110 میلی گرم سرم دکستروز سدیم کلراید البرزدارو 5%/0.45% نیم لیتری سرم بطری دکستروز سدیم کلراید البرزدارو 5% 0.9% یک لیتری آمپول دی پیریدامول البرزدارو 10میلی گرم/2میلی لیتر کپسول دولوکستین البرزدارو 30 میلی گرم کپسول دولوکستین البرزدارو 60 میلی گرم ویال واکسن دیفتری-کزار البرزدارو کودکان 14 دوز آمپول واکسن دیفتریس کزار البرزدارو بزرگسالان تک دوز سرنگ آماده تزریق انوکسان 100 میلی گرم/میلی لیتر 2000 واحد سرنگ آماده تزریق انوکسان 100 میلی گرم/میلی لیتر 8000 واحد سرنگ آماده تزریق انوکسان 100 میلی گرم/میلی لیتر 10000 واحد قرص پیوسته رهش فامپریدین البرزدارو 10 میلی گرم-فامپریدال آمپول فورزماید البرزدارو 40میلی گرم/4میلی لیتر قرص جمی فلوکساسین البرزدارو 320 میلی گرم آمپول جنتامایسین البرزدارو 40میلی گرم/1میلی لیتر آمپول هپارین البرزدارو 10000 واحد/1میلی لیتر آمپول هیدروکورتیزون البرزدارو 100میلی گرم/2میلی لیتر قرص آلفا-هیدروکسی زین 25 میلی گرم قرص ایبوپروفن البرزدارو 400 میلی گرم کپسول ایتراکونازول البرز 100 میلی گرم آمپول کتورولاک البرزدارو 30میلی گرم/میلی لیتر ساشه ال-کارنیت البرزدارو 1گرم کپسول لانسوپرازول البرز 15 میلی گرم کپسول لانسوپرازول البرز 30 میلی گرم قرص لووفلوکساسین البرزدارو 500 میلی گرم قرص لیزوریل 10 میلی گرم قرص لیزوریل 20 میلی گرم قرص لیزوریل 5 میلی گرم آمپول لورازپام البرزدارو 4میلی گرم/میلی لیتر آمپول لورازپام البرزدارو 2 میلی گرم/میلی لیتر قرص لوزارتان+هیدروکلروتیازید البرز 50/12.5 میلی گرم کپسول مبورین البرز 200 میلی گرم قرص مبورین البرز 135 میلی گرم ویال مروپنم البرز 1 گرم ویال مروپنم البرز 500 میلی گرم آمپول متیل پردنیزولون استات البرز 40 میلی گرم قرص متورال 23.75 میلی گرم-متواکستند قرص متورال 47.5 میلی گرم-کتواکستند قرص متورال 95 میلی گرم-متواکستند محلول موضعی ماینوکسیدیل البرز 2% 60 میلی لیتر آمپول مرفین سولفات البرز 10میلی گرم/میلی لیتر قرص نالیدیکسیک اسید البرز 500 میلی گرم آمپول نئوستیگمین البرز دارو 0.5میلی گرم/میلی لیتر قرص نیتروفورانتوئین البرز 100 میلی گرم قرص رزرپین البرز 0.1 میلی گرم آمپول اکتروتاید البرز دارو 50 میکروگرم/میلی لیتر آمپول اندانسترون البرز 8میلی گرم/4 میلی لیتر-ومترال آمپول اندانسترون البرز 4 میلی گرم/2میلی لیتر آمپول اندانسترون البرز 4میلی گرم/5میلی لیتر آمپول اکسی توسین البرز 10 واحد/میلی لیتر آمپول پامیدرونیت البرز دارو 90 میلی گرم/10میلی لیتر شامپو پرمترین البرز 1% 100 میلی لیتر شامپو پرمترین البرز 1% 60 میلی لیتر قرص پراسوگرل البرز دارو 10 میلی گرم قرص پراسوگرل البرز دارو 5 میلی گرم آمپول پرومتازین البرز 50میلی گرم/2 میلی لیتر آمپول پروپرانولول البرزدارو 1میلی گرم/میلی لیتر قرص کوئتیاپین البرزدارو 25 میلی گرم شربت رانیتیدین البرزدارو 75میلی گرم/5میلی لیتر سرم بطری رینگر البرزدارو 1 لیتر کئسول ریواستیگمین البرزدارو 4.5 میلی گرم کپسول ریواستیگمین البرزدارو 3 میلی گرم کپسول ریواستیگمین البرزدارو 1.5 میلی گرم قرص سیلدنافیل البرزدارو 100 میلی گرم قرص سیلدنافیل البرزدارو 50 میلی گرم کرم سیلور سولفادیازین البرزدارو 10میلی گرم/گرم 500 گرم آمپول بیوتین 5 میلی گرم/میلی لیتر شربت میم اورنج 200 میلی لیتر شربت کیدیکر (کیدی کر) قرص آلداپوکس 30 میلی گرم قرص سیتاگلیپتین البرز دارو 25 میلی گرم قرص سیتاگلیپتین البرز دارو 50 میلی گرم آمپول پاراتل 1 گرم/6.7 میلی لیتر قرص بیسموت ساب سیترات البرز دارو 120 میلی گرم قرص ریوالبان 15 میلی گرم قرص ریوالبان 10 میلی گرم قرص اینسپرون 25 میلی گرم- اپلرنون قرص اینسپرون 50 میلی گرم- اپلرنون قرص امپاگلیفلوزین البرز دارو 25 میلی گرم قرص امپاگلیفلوزین البرز دارو 10 میلی گرم قرص ایورمکتین البرز دارو 6 میلی گرم آمپول بپانویت 500 میلی گرم/2 میلی لیتر آمپول گلاتیرامر البرز 20 میلی گرم/1 میلی لیتر قرص دایجستیو البرز دارو قرص ومترال 4 میلی گرم شربت ومیترال 4 میلی گرم/5 میلی لیتر 60 میلی لیتر قرص گلیکلازید البرز دارو 80 میلی گرم قرص زبرال 10 میلی گرم قرص زبرال 5 میلی گرم قرص زبرال 2.5 میلی گرم آمپول نوروویم 100میلی گرم/100 میلی گرم/1000 میکروگرم آمپول نیتروکاردین 5 میلی گرم/5 میلی لیتر آمپول نیتروکاردین 10 میلی گرم/5 میلی لیتر قرص پتاسیترال 5 میلی اکی والان آمپول ومترال 4 میلی گرم/2 میلی لیتر آمپول فاموتیدین البرز دارو 20 میلی گرم/2 میلی لیتر کپسول مفنامیک اسید البرز دارو 250 میلی گرم کپسول مگزیتون 200 میلی گرم کپسول مگزیتون 100 میلی گرم شربت سیپروهپتادین البرز دارو 2 میلی گرم/5 میلی لیتر 200 میلی لیتر شربت کدئین/گایافنزین/فنیل افرین البرز دارو 60 میلی لیتر قرص زبرال-اچ 10/25 میلی گرم قرص زبرال-اچ 5/6.25 میلی گرم قرص زبرال-اچ 5/12.5 میلی گرم قرص زبرال-اچ 10/6.25 میلی گرم قرص زبرال-اچ 2.5/6.25 میلی گرم قرص تترابنازین البرز دارو 25 میلی گرم قرص اکس دینور 10/160 میلی گرم قرص اکس دینور 5/160 میلی گرم قرص اکس دینور 5/80 میلی گرم قرص پارکین بی 100/25 میلی گرم قرص پارکین بی 200/50 میلی گرم نمایش بیشتر
گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info