دکتر زهرا روشندل

دکتر زهرا روشندل

متخصص اعصاب و روان

پزشک
متخصص روانپزشکي
شماره نظام : 136196

معرفی دکتر زهرا روشندل

پرسش و پاسخ با دکتر زهرا روشندل

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر زهرا روشندل

خوزستان - بهبهان - خیابان آستانه، درمانگاه سلامت
شنبه‌ها از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰

خوزستان - آغاجری - بیمارستان اشرفی اصفهانی
شنبه‌ها و دوشنبه‌ها صبح از ساعت ۹ الی ۱۳
مهرزاد (1399/3/13)
سلام.. من 38 سالمه و مجرد هستم، پزشک حدود سه چهار ماهی هست که بخاطر معده عصبی برام قرص تری فلوئوپرازین یک میلی تجویز کرده.. مشکلی که واسم پیش اومده اینه که احتلام شبانه واسم رخ نمیده، میخواستم شما منو راهنمایی کنید، از نظر پزشکی این مشکلی نداره؟؟
سلام. وقت به خیر این عارضه دارویی با قطع دارو قابل برگشت هست و نگران‌کننده نیست.
محمد حسین سنجیده (1399/2/31)
سلام و درود خدمت خانم دکتر و عرض خسته نباشید فرزند من ۲ ماه دیگه سه سالش میشه ، ولی هنوز حرف نمی زنه و کلمات و جملات را ناقض و بریده بریده و بی معنا میگه ، دکتر متخصص مغز و اعصاب اطفال ویزیتش کرد و شربت جین سینگ و سومازینا و قرص بی پریدن ۲ بهش داده ، آیا مصرف این قرص بی پریدن ۲ مشکلی براش ایجاد نمی کنه؟ ( مقدار مصرف نصف صبح و نصف شب ) البته چند ماه قبل هم رفتیم پیش همین دکتر شربت نوتروپین به همراه همین قرص بی پریدن بهش داده بود و کامل مصرف کردیم
با عرض سلام و احترام این مقدار دارو مشکلی ایجاد نمیکنه. با توجه به سن کودکتون، بهتره که برای تنظیم دوز داروها به طور منظم تحت نظر فوق تخصص روانپزشکی اطفال باشند.
ناشناس (1399/2/17)
سلام خانوم دکتر. آیا قرص های اعصاب و روان هم مثل سیگار و مواد مخدر بعد از چند سال پیامدهای ناگواری برای بدن میارن؟ اگه کسی از الان تا یک یا دو سال مرتبا داروی اعصاب و روان مصرف کنه (البته زیر نظر روان پزشک) ممکنه بعد از چند سال عوارض قرصا خودشو نشون بده و گریبانشو بگیره؟ هم عوارض جسمی هم عوارض روحی منظورمه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین. خیلی برام مهمه.
سلام. وقت به خیر. سوالتون خیلی کلی هست. بله، بعضی داروها ممکنه در درازمدت عوارض ایجاد کنند، و بعضی داروها ممکنه در درازمدت وابستگی ایجاد کنند. ولی اکثر داروهای اعصاب و روان این مشکلات رو ایجاد نمیکنند.
الناز احمدی (1399/2/16) - ژنریک کلونازپام
من ٦ ساله استفاده میکنم زیر نظر پزشک قطع کردم بعد ١ ماه قطع کامل حمله پانیک دست داد بهم و دوباره یا تجویز دکتر مجبور ب استفاده شدم.ترک این دارو فکر میکنم غیر ممکنه
با عرض سلام ترک این دارو باید به صورت تدریجی و تحت نظر روانپزشک انجام شود
فاطمه شریعتی (1399/2/12) - ژنریک هالوپریدول
من سه ماهه قطره هالوپریدول روزی سی قطره مصرف میکنم خیلی بیقرار شدم برای برطرف شدن بیقراری چه قرصی بخورم؟ممنون
با سلام ایندرال ۲۰میلی استفاده کنید و جهت کاهش دوز یا قطع مصرف هالوپریدول به روانپزشک مراجعه کنید.
ارمان (1399/2/12) - قرص آسنترا 50 میلی گرم
سلام روانپزشک اسنترا ۵۰ را برای اظطراب به نوجوان ۱۶ ساله تجویز کرد هفته اول ½قرص اما من ترس از مصرف دارو دارم ایا این قرص باعث بهرودی خواهد شد؟ایا اعتباد اور است؟ایا باعث مشکلات برای مغز میشود مخصوصا برای مغز در حال رشد؟
سلام. وقت به خیر هر دارویی در کنار فواید قطعا عوارضی هم خواهد داشت. آسنترا برای رفع اضطراب مناسب هست و منجر به اعتیاد یا مشکلات مغزی نمیشود.
زینب اورعی مومنی (1399/2/10)
سلام من18 سال دارم و بیشتر از دوساله که متوجه شدم تشنج میوکلنیک دارم و ژنتیکی هست. و غیر از اینکه قرص دپاکین و لوبل می خورم با تجویز پزشکم بیشتر از چهار ماه میشه که کلوناز پام هم استفاده میکنم.ویه چند وقتی میشه که احساس دلتنگی میکنم و خیلی به یاد اتفاقات یا مشکلات گذشته ام که میفتم همش تو خودم میریزم و به کسی هیچی نمیگم وهر شب کلی گریه میکنم حتی گاهی به دلایل بیهوده . گاهی خانواده از بس گریه میکنم وصبح با چشم های پف کرده منو میبینند دلیلشو ازم میپرسن ولی من هیچی نمیگم .که خودمم گاهی برام عجیبه.ایا من افسردگی گرفتم و یا ممکنه از عوارض این دارو ها باشه؟!
سلام. وقت به خیر عوارض داروها معمولا به این شدت علائم خلقی ایجاد نمیکنن. برای بررسی دقیق و در صورت لزوم شروع دارو حتما به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
سیمین پرویزی (1399/2/9) - ژنریک بی پریدین
سلام مادرم دوساله استرس شدید داره به خاطر هرچیزی الان دلش میگیره بی حال و حوصلس داروهاش دپاکین کلونازپام کوئتیاپین هست دکتر بی پریدین هم اضافه کرده باید چیکار کرد که استرس نداشته باشه اینهمه دارو میخوره خوب نشده بی پریدین برای استرس و بی حالی خوبه ؟
سلام. وقت به خیر بیپریدین برای رفع عوارض دارویی دسته خاصی از داروهای روانپزشکی تجویز میشه. این دارو برای مادر شما برای رفع استرس و بیحالی تجویز نشده و حتما علت دیگه‌ای داشته.
g.m (1399/2/9)
سلام برای اظطراب و احساس مداوم بیماری کرونا دکتر روانپزشک به من آسنترا 50 داده از یکچهارم شروع کنم و هر 4 روز یکچهارم اضافه کنم تا بشه روزی یکی کامل الان رسیدم به سه چهارم و روز سومه البته هم زمن الانزاپین 2.5 هم روزی نصف بهم داده به مدت 20 روز مصرف کنم که هنوز دارم می خورم از چند سال قبل قرص آسپرین 80 روزی یکی می خورم(به دستور پزشک قلبم) 50 سال دارم اسهال و دلپیچه پیدا کردم و کمی هم ریزش مو کف دست و پام هم بعضی وقتها خیلی قرمز و پر خون میشه بعد خودش خوب میشه دستور چی می فرمایید تشکر
سلام. وقت به خیر برای رفع مشکلات گوارشی دارو رو حتما با معده پر مصرف کنید. آسنترا ممکنه با آسپرین تداخل دارویی داشته باشه. با پزشکتون در این زمینه مشورت کنید.
زهرا ملکی (1399/2/3)
ا سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر خانمی هستم سی و هشت ساله من از سن بیست سالگی استرس و اضطراب را فقط برای موارد امتحان رانندگی و. داشتم البته به صورت موردی بود حدود دو سال پیش در موقع خواب حمله شدیدی بهم دست داد و حدود دو ساعت طول کشید تا اینکه به پزشک مراجعه کردم و داروی سرترالین صد را برایم تجویز کردند ولی بعد از مصرف یک ماه دارو حملات بازم به سراغم آمد و زندگی برایم جهنم شده بود تا اینکه دوباره به پزشک مراجعه کردم و داروی کلونازپام را برای حملات شدید پانیک برایم تجویز کردند الان حدود دو سال است که این دارو ها را مصرف میکنم و حالم بهتر و حداقل از اون جهنم نجات پیدا کرد م من مادرم هم در جوانی چنین حالاتی را داشت و بیماری من ارثیه هیچ مشکلی در زندگی ندارم دو فرزند سالم و همسری مهربان دارم ولی دلایل این حملات شدید را نمیدانم الان چند وقتی است که اطرافیان به من می گویند که کلونازپام را مصرف نکن چون مانند مواد مخدر و حتی در حد کوکائین و بسیار ناراحت شدم خانم دکتر تو را خدا من را راهنمایی کنید آیا مصرف این دارو اینقدر خطرناک است آیا الزایمر می آورد وقتی مضرات و فواید دارو را در کنار هم می گذارم میبینم با مصرف دارو نه تنها از آن حملات نجات پیدا کردم بلکه به زندگی ام و به خودم بهتر رسیدگی میکنم شبهای قدر بسیار دعاگویتان هستم
سلام. وقت به خیر مقایسه کلونازپام با کوکائین بسیار مبالغه‌آمیز و نامناسب هست. کلونازپام و داروهای هم‌خانواده‌اش علیرغم اثرات بسیار مثبتی که در رفع علایم بیماران دارند، به علت پتانسیل ایجاد وابستگی، برای مصرف طولانی مدت توصیه نمیشن و توصیه میشه بعد از چند هفته به تدریج قطع بشن. با مراجعه به روانپزشک و به تدریج میتونید این دارو رو قطع کنید.
زهرا (1399/2/3)
سلام دختری هستم 22 ساله بخاطر ضعف اعصاب و اضطرابم پرانول و اسنترا 50مصرف میکنم الان به مدت یک هفته هست که یک چهارم اسنترا را صبح و یک عدد پرانول را شب مصرف میکنم و با مصرف اسنترا شدیدا ضعف میکنم و فشارم میاد پایین در حدی که میرم زیر سرم..دکتر برایم تجویز کرده است که بعد یک هفته دارو را به نصف برسانم امروز با دکترم راجب علائمم حرف زدم گفتن ک از بین میره و باید ادامه بدم ایا بعد یک هفته اگر همچنان ضعف داشته باشم باید نصف قرص مصرف کنم؟
سلام. وقت به خیر در صورتی که تحمل عوارض دارویی برای شما سخت باشه باید دارو رو تحت نظر متخصص اعصاب و روان عوض کنید.
محمدرضا نصیرلو (1399/2/1)
سلام خانم دکتر من فشار خون دارم و امیلودیپین ۵ مصرف میکنم چند روزه بنا به تجویز دکتر سرالتین۲۵ مصرف میکنم چون پانیک شده بودم اما موقع مصرف تعرق بسیار زیاد و طولانی تقریبا ۱۵ دقیقه و گرمای درونی زیاد دارم ایا به مصرف سرالتین ادامه بدم؟ با دکترم صحبت کردم گفت ادامه بده اما میخواستم نظر صائب شما رو هم بدونم ممنونم از راهنمایی
سلام. وقت به خیر دوز دارو رو کاهش بدید و با سرعت کمتری میزان مصرف رو بالا ببرید. بدن به تدریج به دارو عادت میکنه.
آروین مرادی (1399/1/31)
با عرض سلام و خسته نباشید بنده یه پسر دارم که سنش سه سال و هفت ماه است مشکل پیش فعالی داره از بس که من و مادرش رو اذیت میکرد مجبور شدیم که به دکتر روانشناس مراجعه کنیم و دکتر برای درمان بیماریش قرص ریسپریدون ۱میلی گرم تجویز فرمودن حدود ۵ماه است که داره مصرف میکنه دارو رو در طول درمان یه خرده تغیر پیدا کرده یعنی به نسبت قبل ارام تر شده ولی چند روزیه که دارو رو قطع کردیم دوباره به حالت اول بیماری برگشته .سوال بنده این هستش که واقعا این دارو مناسب این بیماری فرزندمان هست یا نه بعد باید تا کی مصرفش بشه که جواب بده ممنونم اگه منت بر سرمان بگذارید و راهنمایمون بفرماید ممنون و تشکر
سلام. وقت به خیر این دارو برای رفع علایم بیش فعالی مفید هست و خودتون هم به تجربه متوجه کاهش علائم با مصرف دارو شدید. علائم این بیماری با افزایش سن کودک به تدریج کم میشن و به تدریج میشه دوز دارو رو کم کرد و نهایتا دارو میتونه طی چند سال آینده قطع بشه. لطفا هیچوقت دارو رو بدون مشورت متخصص اعصاب و روان قطع نکنید.
ناشناس باشم بهتره (1399/1/28) - قرص آسنترا 50 میلی گرم
سلام وقت بخیر ببخشید من چند وقتی هست دچار شک و بدبینی خیلی شدید شدم و زندگیم رو دارم از هم میپاشم این دارو بمن کمکی‌میکنه؟
سلام. وقت به خیر توضیحاتتون بسیار مختصر بودن و برای تشخیص و درمان نمیشه تصمیمی گرفت.
یحیی عیسی زهی (1399/1/26) - قرص ترانکوپین 25 میلی گرم
سلام علیکم خیلی ممنون از زحماتتون ببخشید من 24 سالمه و مرد هستم. الان ترانکوپین مصرف می کنم. ولی به نسبت سنم از بابت ناراحتم. من درس هم می خونم و حافظه کوتاه مدت و بلند مدتم خیلی ضعیف شده، آیا این بخاطر ترانکوپین هست؟ درصورت بله یا خیر شما به بنده چه توصیه ای می کنید؟
سلام. وقت به خیر این دارو اختلال حافظه ایجاد نمیکنه
مجتبی (1399/1/23)
سلام.چند مدت پبش برای سردرد و مشکلات روحی که باعث بسیار ضعیف شدن اعصابم شده بهم آلانزاپین و سرترالین تجویز شده. صبح تا شب هم همش دارم تلفن صحبت میکنم و این منو آزار میده و مجبورهم هستم. سرکوچکترین مسأله ای حساسم و عصبی میشم. لطفا بگین چه وقت هرکدوم رو مصرف کنم. چون آلانزاپین هوشیاری منو میگیره و در مصرف سرترالین هم فکم زیاد میلرزه. ممنون
سلام. وقت به خیر. الانزاپین رو بهتره قبل از زمان خواب مصرف کنید. اگر عارضه سرترالین شدید هست مقدار مصرفی دارو رو میتونید طبق نظر روانپزشکتون کم کنید، یا اینکه داروی دیگه‌ای جهت رفع این عارضه براتون تجویز بشه.
امین آبادی (1399/1/22)
برای کاهش استرس و کم خوابی دوران کرونا چه دارویی مصرف کنم
سلام. وقت به خیر توصیه میکنم بهداشت خواب رو رعایت کنید: فقط زمانی به رختخواب برید که میخواید بخوابید. اگه طول کشید خوابتون ببره از اتاق خواب خارج بشید. اتاق خواب دمای متعادل داشته باشه. تو رختخواب فیلم نبینید، کتاب نخونید، غذا نخورید، با تلفن صحبت نکنید. قبل از خواب ورزش نکنید، چای و قهوه نخورید، غذای سنگین نخورید.
مبنا (1399/1/19) - ژنریک تری فلوپرازین
سلام من قبلا دکتر برام تری فلوئوپرازین و آسنترا تجویز کردن، تو این مدت خودکشی هم داشتم، بخاطر کرونا و عدم دسترسی نتونستم برم مطب، باید مصرف و قطع کنم یا ادامه بدم؟
سلام. وقت به خیر لطفا حضورا به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید. با شرح حال مختصری که فرمودید نمیشه در مورد تشخیص و درمان تصمیم‌گیری کرد.
ناسنین نصیری قیداری (1399/1/18) - ژنریک آلپرازولام
سلام من از بیخوابی شدیدی رنج میبرم بطوریکه شبا تا صبح بیدارم حتی صبحشم نمیخوابم بعد از ظهرشم نمیخابم سه چهار ساعت کع میخابم ذوق میکنم سردرد میگیرم چشام خسته میشه بدنم درد میکنه ولی خابم نمیبره اینم بگم که من حدود دوسالی میشع ک تو شرایز بسیار سخت و پراسترس و اضطرابی زندگی میکنم بسیار بسیار استرس و دغدغه فکری دارم میشه بگین من روزی چنتا الپرازولام باید بخورم ? ممنون میشم
سلام. وقت به خیر. آلپرازولام برای درمان طولانی‌مدت بیخوابی توصیه نمیشه. تحت نظر متخصص اعصاب و روان برای رفع اضطراب اقدام کنید. خوابتون تحت تاثیر درمان اضطراب بهبود خواهد داشت. توصیه میکنم بهداشت خواب رو رعایت بفرمایید.
ارجمندی (1399/1/17)
با سلام، شوهر من 37 سال دارد، حدود هفت سال هست که قرص ٱسنترا 50 روزی یک عدد مصرف می‌کند، حدودا یکسال هست که دچار لرزش در دست و پای راست هست، البته زمانی که بخواهد از دست و پا استفاده کند دچار لرزش و خشکی حرکات در آنهاست، آیا می تواند تاثیر دارو باشد؟ بعبارتی ممکن است دیسکنزی تاردیو باشد، ممنون می شوم من را راهنمایی بفرمایید
با سلام. با توجه به لرزش در یک سمت بدن، حتما به متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) مراجعه فرمایید.

صفحه 1 از 3

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر زهرا روشندل" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن مرهم سفید بتاهیل محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی ونوستات استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب