دکتر زهرا روشندل

دکتر زهرا روشندل

متخصص اعصاب و روان

پزشک
متخصص روانپزشکي
شماره نظام : 136196

معرفی دکتر زهرا روشندل

پرسش و پاسخ با دکتر زهرا روشندل

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر زهرا روشندل

خوزستان - بهبهان - خیابان آستانه، درمانگاه سلامت
شنبه‌ها از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰

خوزستان - آغاجری - بیمارستان اشرفی اصفهانی
شنبه‌ها و دوشنبه‌ها صبح از ساعت ۹ الی ۱۳
سهیلا. ص (1401/1/20)

سلام روزتون بخیر، خانم دکتر همسر من بخاطر تنگی نفس تو خواب به دکتر مراجعه کرده وحدود 2ساله قرص سرترالین میخوره، اما از عوارضش اینه که میل جنسی بسیار کم شده، آیا راهکاری برای این مشکل وجود داره، ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام. وقتتون به خیر کاهش میل جنسی از عوارض سرترالین هست. برای رفع این عارضه، باید داروی دیگری به درمان افزوده شود. برای تجویز داروی مناسب به روانپزشک مراجعه کنید.

Binam (1400/12/7)

سلام خانم دکتر من یه پشت کنکوری هستم و میخوام ریتالین مصرف کنم تا قدرت تمرکز و یادگیریم بهتر بشه طریقه مصرفش چطور هست؟

سلام. وقتتون به خیر لطفا از مصرف خودسرانه داروهای روانپزشکی، خودداری کنید. برای تشخیص علت عدم تمرکز، و شروع درمان مناسب، به روانپزشک مراجعه کنید.

ابوالفضل امیدواری (1400/1/10)

سلام خانوم دکتر وقتتون به خیر: مادر من 50 سالشه و خیلی وقته که قرص اعصاب و روان مصرف میکنه و دکتر خیلی رفته و دارو هم خیلی براش تجویز میکنن..ولی الان افسردگیش به جایی رسیده که اطرافیانش از دست کاراشو افسردگیاش خیلی ناراحت میشن...تو رو خدا راهنمایی کنین من و بگین چه کاری انجام بدم کجا ببرمش درمان کنم راهنماییم کنین لطفا

سناسندگل (1399/11/15)

سلام من ازوقتی ازدواج کردم سردردشدید گرفتم کم کم افسردگی واسترس شدیدگرفتم ۷ساله ازدواج کردم بامادرشوهریه جازندگی میکنم ازدست اون روانی شدم مادرشوهرخیلی بامن خرابه..الان افسردگی وسرم خیلی سسته طوری که هیچ جانمیتونم برم ازترس سرم سنگینه وسسته آفتاب به سرم بخوره زودبه غش میفتم دلم میلرزه وفکرخیلی میکنم وچن ساله حالت تهوع وگلودردهم هستمچه قرصی میتونم بخورم ،هرچی دکترمیرم میگن تایه سال ماه یه باربیا ولی ۳دفعه رفتم بعدخوب شدم وادامه ندادم بعدیه ماه دوباره همونجوری شدم شوهرم پول نداره که دکتری روادامه بدم راهنمایی کنیدثواب میشه براتون

محمد (1399/5/1) - ژنریک سیتالوپرام

چرا جواب نمیدید؟؟؟ یک هفته قبل سوال پرسیدم اما هنوز جوابی ندادید. باسلام، یکماه قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر، آلپرازولام۰٫۵ روزی دو نصفه(از هفته قبل) و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ به دکترم دسترسی ندارم و بخاطر تشدیدکرونا مطب تعطیل هست و امیدم به شما هست. بعد از یکماه از مصرف این داروها هنوز حالم خوب نشده و هنوز بیحال و بیحوصله هستم و اضطراب شدیدی دارم.لطفا” کمکم کنید و راهنمایی کنید.آیا دوز داروهام رو بیشتر کنم زودتر حالم خوب نمیشه؟ یا داروی قویتری مصرف کنم؟ روبیفن۱۰،استراموکس۴۰ و تری فلوئوپرازین۲ مقداری از قبل دارم. خواهشا” زودتر جواب بدید تو خونه و سرکار دچار مشکل شدم. چقدر طول میکشه حالم خوب بشه؟

محمد (1399/4/26)

باسلام یکماه قبل به روانپزشک مراجعه کردم و این داروهارو تجویز کردن: سیتالوپرام ۲۰ روزی دوتا نصفه،بوپروپیون۱۰۰ و آلوینتا۷۵ روزی یک عدد صبحها و بوسپیون۵ روزی دوعدد صبح و بعدازظهر، آلپرازولام۰٫۵ روزی دو نصفه(از هفته قبل) و زولپیدم۱۰ قبل از خواب اما هنوز اضطراب زیادی دارم و پاهام رو تکون میدم، شبها خواب راحت ندارم، چکار کنم؟آیا روغن اسطوخدوس موثر هست؟ دو هفته قبل هم همسرم کرونا گرفت و من هم بدن درد شدیدی داشتم و الان بهتر شدیم. و بدلیل تپش قلب پراپرانول هم چند روزی هست روزی یک عدد میخورم تا کی میتونم پراپرانول رو بخورم؟ به دکترم دسترسی ندارم و بخاطر تشدیدکرونا مطب تعطیل هست و امیدم به شما هست. بعد از یکماه از مصرف این داروها هنوز حالم خوب نشده و هنوز بیحال و بیحوصله هستم و اضطراب شدیدی دارم.لطفا” کمکم کنید و راهنمایی کنید.آیا دوز داروهام رو بیشتر کنم زودتر حالم خوب نمیشه؟ یا داروی قویتری مصرف کنم؟ روبیفن۱۰،استراموکس۴۰ و تری فلوئوپرازین۲ مقداری از قبل دارم. خواهشا” زودتر جواب بدید تو خونه و سرکار دچار مشکل شدم.

حمید رصایی (1399/4/26)

ازفروردین سکته مغزی خفیف داشتم و بر اثر آن سمت راست بدن تا بالای باسن دچار بی حسی و کرختی و اختلال بلع و تکلم شدم که بحمدالله اختلالات اخیر بجز بی حسی حل شده ام اخیرا پس از دو و نیم ماه علاوه بر ادامه بی حسی احساس داغی و گرمای محسوس در همین قسمت بدن دارم داروهای مصرفی گاباپنتین ۳۰۰، سومازینا۱۰۰۰، زیلت ، آتورواستاتین ، آسپرین ۸۱ میباشد. لطفا راهنمایی بفرمایید

مارال (1399/4/8) - ژنریک تری فلوپرازین

با سلام، من از حدود 4 ماه پیش به تشخیص دکتر 3 قرص تری فلو پرازین 1، ماپروتیلین 25 و سرترالین 50 مصرف میکنم. در این مدت در طول روز شدیدا دچار خواب آلودگی میشدم، الان حدود 10 روزه که قرص تری فلو پرازینم تموم شده و مصرف نمیکنم و خواب آلودگیم هم برطرف شده و به نظر مشکلی ندارم، من فعلا شرایط دکتر رفتن رو ندارم، میخواستم بدونم اینکه قطعش کردم مشکلی برام بوجود میاره؟ لازمه که دوباره مصرف کنم؟ یا چون تا الان مشکلی برام بوجود نیامده دیگه نخورم؟

مهرزاد (1399/3/13)

سلام.. من 38 سالمه و مجرد هستم، پزشک حدود سه چهار ماهی هست که بخاطر معده عصبی برام قرص تری فلوئوپرازین یک میلی تجویز کرده.. مشکلی که واسم پیش اومده اینه که احتلام شبانه واسم رخ نمیده، میخواستم شما منو راهنمایی کنید، از نظر پزشکی این مشکلی نداره؟؟

سلام. وقت به خیر این عارضه دارویی با قطع دارو قابل برگشت هست و نگران‌کننده نیست.

محمد حسین سنجیده (1399/2/31)

سلام و درود خدمت خانم دکتر و عرض خسته نباشید فرزند من ۲ ماه دیگه سه سالش میشه ، ولی هنوز حرف نمی زنه و کلمات و جملات را ناقض و بریده بریده و بی معنا میگه ، دکتر متخصص مغز و اعصاب اطفال ویزیتش کرد و شربت جین سینگ و سومازینا و قرص بی پریدن ۲ بهش داده ، آیا مصرف این قرص بی پریدن ۲ مشکلی براش ایجاد نمی کنه؟ ( مقدار مصرف نصف صبح و نصف شب ) البته چند ماه قبل هم رفتیم پیش همین دکتر شربت نوتروپین به همراه همین قرص بی پریدن بهش داده بود و کامل مصرف کردیم

با عرض سلام و احترام این مقدار دارو مشکلی ایجاد نمیکنه. با توجه به سن کودکتون، بهتره که برای تنظیم دوز داروها به طور منظم تحت نظر فوق تخصص روانپزشکی اطفال باشند.

ناشناس (1399/2/17)

سلام خانوم دکتر. آیا قرص های اعصاب و روان هم مثل سیگار و مواد مخدر بعد از چند سال پیامدهای ناگواری برای بدن میارن؟ اگه کسی از الان تا یک یا دو سال مرتبا داروی اعصاب و روان مصرف کنه (البته زیر نظر روان پزشک) ممکنه بعد از چند سال عوارض قرصا خودشو نشون بده و گریبانشو بگیره؟ هم عوارض جسمی هم عوارض روحی منظورمه؟ ممنون میشم راهنماییم کنین. خیلی برام مهمه.

سلام. وقت به خیر. سوالتون خیلی کلی هست. بله، بعضی داروها ممکنه در درازمدت عوارض ایجاد کنند، و بعضی داروها ممکنه در درازمدت وابستگی ایجاد کنند. ولی اکثر داروهای اعصاب و روان این مشکلات رو ایجاد نمیکنند.

الناز احمدی (1399/2/16) - ژنریک کلونازپام

من ٦ ساله استفاده میکنم زیر نظر پزشک قطع کردم بعد ١ ماه قطع کامل حمله پانیک دست داد بهم و دوباره یا تجویز دکتر مجبور ب استفاده شدم.ترک این دارو فکر میکنم غیر ممکنه

با عرض سلام ترک این دارو باید به صورت تدریجی و تحت نظر روانپزشک انجام شود

فاطمه شریعتی (1399/2/12) - ژنریک هالوپریدول

من سه ماهه قطره هالوپریدول روزی سی قطره مصرف میکنم خیلی بیقرار شدم برای برطرف شدن بیقراری چه قرصی بخورم؟ممنون

با سلام ایندرال ۲۰میلی استفاده کنید و جهت کاهش دوز یا قطع مصرف هالوپریدول به روانپزشک مراجعه کنید.

ارمان (1399/2/12) - قرص آسنترا 50 میلی گرم

سلام روانپزشک اسنترا ۵۰ را برای اظطراب به نوجوان ۱۶ ساله تجویز کرد هفته اول ½قرص اما من ترس از مصرف دارو دارم ایا این قرص باعث بهرودی خواهد شد؟ایا اعتباد اور است؟ایا باعث مشکلات برای مغز میشود مخصوصا برای مغز در حال رشد؟

سلام. وقت به خیر هر دارویی در کنار فواید قطعا عوارضی هم خواهد داشت. آسنترا برای رفع اضطراب مناسب هست و منجر به اعتیاد یا مشکلات مغزی نمیشود.

زینب اورعی مومنی (1399/2/10)

سلام من18 سال دارم و بیشتر از دوساله که متوجه شدم تشنج میوکلنیک دارم و ژنتیکی هست. و غیر از اینکه قرص دپاکین و لوبل می خورم با تجویز پزشکم بیشتر از چهار ماه میشه که کلوناز پام هم استفاده میکنم.ویه چند وقتی میشه که احساس دلتنگی میکنم و خیلی به یاد اتفاقات یا مشکلات گذشته ام که میفتم همش تو خودم میریزم و به کسی هیچی نمیگم وهر شب کلی گریه میکنم حتی گاهی به دلایل بیهوده . گاهی خانواده از بس گریه میکنم وصبح با چشم های پف کرده منو میبینند دلیلشو ازم میپرسن ولی من هیچی نمیگم .که خودمم گاهی برام عجیبه.ایا من افسردگی گرفتم و یا ممکنه از عوارض این دارو ها باشه؟!

سلام. وقت به خیر عوارض داروها معمولا به این شدت علائم خلقی ایجاد نمیکنن. برای بررسی دقیق و در صورت لزوم شروع دارو حتما به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید

سیمین پرویزی (1399/2/9) - ژنریک بی پریدین

سلام مادرم دوساله استرس شدید داره به خاطر هرچیزی الان دلش میگیره بی حال و حوصلس داروهاش دپاکین کلونازپام کوئتیاپین هست دکتر بی پریدین هم اضافه کرده باید چیکار کرد که استرس نداشته باشه اینهمه دارو میخوره خوب نشده بی پریدین برای استرس و بی حالی خوبه ؟

سلام. وقت به خیر بیپریدین برای رفع عوارض دارویی دسته خاصی از داروهای روانپزشکی تجویز میشه. این دارو برای مادر شما برای رفع استرس و بیحالی تجویز نشده و حتما علت دیگه‌ای داشته.

g.m (1399/2/9)

سلام برای اظطراب و احساس مداوم بیماری کرونا دکتر روانپزشک به من آسنترا 50 داده از یکچهارم شروع کنم و هر 4 روز یکچهارم اضافه کنم تا بشه روزی یکی کامل الان رسیدم به سه چهارم و روز سومه البته هم زمن الانزاپین 2.5 هم روزی نصف بهم داده به مدت 20 روز مصرف کنم که هنوز دارم می خورم از چند سال قبل قرص آسپرین 80 روزی یکی می خورم(به دستور پزشک قلبم) 50 سال دارم اسهال و دلپیچه پیدا کردم و کمی هم ریزش مو کف دست و پام هم بعضی وقتها خیلی قرمز و پر خون میشه بعد خودش خوب میشه دستور چی می فرمایید تشکر

سلام. وقت به خیر برای رفع مشکلات گوارشی دارو رو حتما با معده پر مصرف کنید. آسنترا ممکنه با آسپرین تداخل دارویی داشته باشه. با پزشکتون در این زمینه مشورت کنید.

زهرا ملکی (1399/2/3)

ا سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر خانمی هستم سی و هشت ساله من از سن بیست سالگی استرس و اضطراب را فقط برای موارد امتحان رانندگی و. داشتم البته به صورت موردی بود حدود دو سال پیش در موقع خواب حمله شدیدی بهم دست داد و حدود دو ساعت طول کشید تا اینکه به پزشک مراجعه کردم و داروی سرترالین صد را برایم تجویز کردند ولی بعد از مصرف یک ماه دارو حملات بازم به سراغم آمد و زندگی برایم جهنم شده بود تا اینکه دوباره به پزشک مراجعه کردم و داروی کلونازپام را برای حملات شدید پانیک برایم تجویز کردند الان حدود دو سال است که این دارو ها را مصرف میکنم و حالم بهتر و حداقل از اون جهنم نجات پیدا کرد م من مادرم هم در جوانی چنین حالاتی را داشت و بیماری من ارثیه هیچ مشکلی در زندگی ندارم دو فرزند سالم و همسری مهربان دارم ولی دلایل این حملات شدید را نمیدانم الان چند وقتی است که اطرافیان به من می گویند که کلونازپام را مصرف نکن چون مانند مواد مخدر و حتی در حد کوکائین و بسیار ناراحت شدم خانم دکتر تو را خدا من را راهنمایی کنید آیا مصرف این دارو اینقدر خطرناک است آیا الزایمر می آورد وقتی مضرات و فواید دارو را در کنار هم می گذارم میبینم با مصرف دارو نه تنها از آن حملات نجات پیدا کردم بلکه به زندگی ام و به خودم بهتر رسیدگی میکنم شبهای قدر بسیار دعاگویتان هستم

سلام. وقت به خیر مقایسه کلونازپام با کوکائین بسیار مبالغه‌آمیز و نامناسب هست. کلونازپام و داروهای هم‌خانواده‌اش علیرغم اثرات بسیار مثبتی که در رفع علایم بیماران دارند، به علت پتانسیل ایجاد وابستگی، برای مصرف طولانی مدت توصیه نمیشن و توصیه میشه بعد از چند هفته به تدریج قطع بشن. با مراجعه به روانپزشک و به تدریج میتونید این دارو رو قطع کنید.

زهرا (1399/2/3)

سلام دختری هستم 22 ساله بخاطر ضعف اعصاب و اضطرابم پرانول و اسنترا 50مصرف میکنم الان به مدت یک هفته هست که یک چهارم اسنترا را صبح و یک عدد پرانول را شب مصرف میکنم و با مصرف اسنترا شدیدا ضعف میکنم و فشارم میاد پایین در حدی که میرم زیر سرم..دکتر برایم تجویز کرده است که بعد یک هفته دارو را به نصف برسانم امروز با دکترم راجب علائمم حرف زدم گفتن ک از بین میره و باید ادامه بدم ایا بعد یک هفته اگر همچنان ضعف داشته باشم باید نصف قرص مصرف کنم؟

سلام. وقت به خیر در صورتی که تحمل عوارض دارویی برای شما سخت باشه باید دارو رو تحت نظر متخصص اعصاب و روان عوض کنید.

محمدرضا نصیرلو (1399/2/1)

سلام خانم دکتر من فشار خون دارم و امیلودیپین ۵ مصرف میکنم چند روزه بنا به تجویز دکتر سرالتین۲۵ مصرف میکنم چون پانیک شده بودم اما موقع مصرف تعرق بسیار زیاد و طولانی تقریبا ۱۵ دقیقه و گرمای درونی زیاد دارم ایا به مصرف سرالتین ادامه بدم؟ با دکترم صحبت کردم گفت ادامه بده اما میخواستم نظر صائب شما رو هم بدونم ممنونم از راهنمایی

سلام. وقت به خیر دوز دارو رو کاهش بدید و با سرعت کمتری میزان مصرف رو بالا ببرید. بدن به تدریج به دارو عادت میکنه.


صفحه 1 از 3

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر زهرا روشندل" بپرسید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info