هالوپریدول

این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

هالوپریدول چیست؟
هالوپریدول دارویی است که جهت کنترل و تسکین علائم بیماری اسکیزوفرنی و برخی اختلالات اعصاب و روان که بر روی تفکرات فرد،رفتار یا احساسات تاثیر می گذارند، تجویز می شود.
این اختلالات ممکن است به صورت شنیدن صداهای غیر طبیعی، توهمات دیداری یا احساسی و یا رفتار و اعتقاداتی که حقیقت ندارند و احساس شک و بدبینی بروز نماید.
چنانچه هالوپریدول جهت درمان این اختلالات مورد استفاده قرار بگیرد، معمولاً به صورت قرص یا کپسول تا مدتی که علائم برطرف گردد تجویز می شود. با این حال ممکن است پزشک هالوپریدول را به صورت تزریقی و طولانی اثر جهت کنترل طولانی مدت بیماری و تحت کنترل قرار گرفتن علائم تجویز نماید.
هالوپریدول همچنین جهت درمان برخی تیک های عصبی (حرکات غیر قابل کنترل اعضای بدن)و تهوع ناشی از بیماری‌های پیشرفته و سکسکه های مقاوم به درمان نیز تجویز می گردد.

پیش از شروع مصرف هالوپریدول
-در صورت بارداری، اقدام بارداری یا شیردهی، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
-چنانچه مبتلا به اختلالات قلبی عروقی می باشید، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
-سابقه ی هرگونه اختلال کبدی کلیوی یا پروستات را به پزشک اطلاع دهید.
-چنانچه دچار تنگی‌نفس می‌شوید، پزشک را در جریان قرار دهید.
-در صورتی که مبتلا به بیماری پارکینسون، افسردگی، فشار بالای چشم (گلوکوم) یا اختلال ضعف عضلانی به نام میاستنی گراویس می باشید، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
-چنانچه سابقه ی زرد شدن پوست و چشم یا اختلالات خونی دارید، حتماً به پزشک اطلاع دهید.
-اگر سابقه ی تشکیل تومور در غدد فوق کلیه را دارید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورتی که به شما گفته شده است که سطح املاح و الکترولیت ها در خون شما پایین است به پزشک خود بگویید.
-سابقه ی حساسیت دارویی به هالوپریدول و یا هر داروی دیگر را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.
-لیست کامل از داروهای مصرفی خود تهیه نموده و پیش از شروع مصرف این دارو در اختیار پزشک و داروساز خود قرار دهید تا در صورت امکان بروز تداخلات دارویی، اقدامات لازم انجام گیرد.

نحوه صحیح مصرف هالوپریدول
-هالوپریدول را دقیقاً طبق دستور پزشک در زمان مشخص و تعداد نوبت های روزانه ی تجویز شده مصرف نمایید.
مقدار داروی مصرفی با توجه به علت بیماری و شدت آن متفاوت می باشد.
-در زمان شروع مصرف هالوپریدول معمولاً پزشک درمان را با مقدار کم دارو آغاز می نماید و به تدریج به مقدار مصرف روزانه می افزاید. این کار به منظور کمک به کاهش احتمال بروز عوارض ناخواسته ی دارویی می باشد.
-هالوپریدول با غذا تداخلی ندارد و می‌توانید آن را قبل یا بعد از غذا همراه با یک لیوان آب مصرف نمایید.
-سعی کنید این دارو را در زمان مشخصی از روز میل کنید تا با مصرف منظم، روند بهبودی تسریع یابد.
-در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف به محض یادآوری، دارو را مصرف نمایید. چنانچه به نوبت بعدی نزدیک شده‌اید، نوبت فراموش شده را مصرف ننموده و نوبت‌های بعدی را طبق روال سابق مصرف کنید. از دو برابر نمودن مقدار مصرف در یک نوبت خودداری نمایید.

توصیه ها
-در مدت درمان با هالوپریدول نیاز به نظارت و مراقبت های دقیق پزشکی دارید. به همین خاطر در مدت درمان با این دارو حتماً تحت نظر پزشک باشید تا روند بهبودی بررسی گردد و معاینات و آزمایشات لازم توسط پزشک درخواست شود.
-درمان با هالوپریدول جهت کنترل بیماری اسکیزوفرنی طولانی مدت می باشد (مگر این که عوارض ناخواسته دارویی مشاهده گردد.) و عموماً اثرات مطلوب پس از چند هفته مشاهده می گردد.
لذا دارو را دقیقاً به همان مقدار که پزشک تجویز نموده است، مصرف نمایید و از افزایش مقدار مصرف یا قطع مصرف بدون نظر پزشک اکیدا خودداری نمایید.
-قطع ناگهانی مصرف هالوپریدول عوارض و مشکلاتی همچون تهوع،استفراغ، اختلال گوارشی، لرزش،حرکات غیر ارادی دهان، صورت یا فک، بی‌قراری و... می‌شود. به همین خاطر قطع دارو حتماً باید تحت نظر پزشک و به صورت تدریجی صورت گیرد.
-در صورتیکه هالوپریدول جهت تسکین بی قراری و اضطراب برای شما تجویز شده است، ممکن است درمان به مدت کوتاه و تا زمان بهبود این علائم ادامه داشته باشد. اما در باقی موارد درمان طولانی مدت است و نیاز به صبر بیشتری دارد.
-در مدت درمان با هالوپریدول پوست بدن بیش از گذشته به نور آفتاب حساس می شود.به همین دلیل لازم است از ضد آفتاب مناسب و عینک آفتابی استفاده نمایید و از گرفتن حمام آفتاب بپرهیزید.
-چنانچه جهت انجام عمل جراحی و هرگونه اقدام درمانی دیگر برنامه ریزی نموده اید، حتماً درمانگر یا هر فرد مسئول را در جریان مصرف هالوپریدول و سایر داروهای مصرفی خود قرار دهید. زیرا ممکن است این دارو بر روی اثربخشی داروهای بیهوشی و بیحسی تاثیر بگذارد.

-پیش از خرید هر گونه داروی بدون نسخه، مکمل یا فرآورده ی گیاهی، حتماً داروساز را در جریان مصرف هالوپریدول قرار دهید.
-مصرف فرآورده های الکلی منجر به افزایش احتمال بروز عوارض جانبی هالوپریدول می گردد و به همین خاطر توصیه نمی‌شود.
-استعمال سیگار و دخانیات می‌تواند بر روی مقدار هالوپریدول در بدن شما اثر بگذارد. با پزشک خود در مورد روش ترک مناسب در مدت درمان با این دارو مشورت نمایید.
-چنانچه مبتلا به دیابت می باشید،لازم است قند خون خود را به صورت منظم و روزانه چک نمایید.مصرف هالوپریدول می تواند بر روی سطح قند خون شما اثر بگذارد.
-در مدت درمان با این دارو از تغییر وضعیت ناگهانی خودداری نمایید. زیرا امکان افت فشار خون وضعیتی و احساس سرگیجه وجود دارد.
-در مدت درمان با هالوپریدو از مصرف داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی (مانند کورتیکواستروئیدها) خودداری نمایید.چنانچه نیاز به مصرف این داروها پیدا کردید، حتما۴ با پزشک متخصص مشورت نمایید.
-مصرف هالوپریدول ممکن است موجب افزایش درجه حرارت بدن گردد.در مدت درمان با این دارو از قرار گرفتن در محیط های گرم و پر ازدحام خودداری نمایید.
-آزمایشات بررسی عملکرد کبدی و شمارش سلول های خون را جهت بررسی روند درمان و پیشگیری از بروز عوارض جدی به صورت منظم انجام دهید.

عوارض ناخواسته ی هالوپریدول
-در صورت بروز سردرد با داروساز یا پزشک خود در مورد انتخاب داروی ضد درد مناسب مشورت نمایید.
-در صورت احساس سرگیجه و خواب‌آلودگی تا زمانی که اثر دارو با قی است، از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به احتیاط بیشتری دارند خودداری نمایید.
-چنانچه در ابتدای درمان هنگام برخاستن احساس سبکی سر و افت فشار نمودید، نگران نشوید. سعی کنید به آرامی تغییر وضعیت دهید. خصوصا وقتی دراز کشیده اید حتماً به آرامی بنشینید و پس از چند لحظه به آرامی از جای خود بلند شوید.
-در صورتی که با مشکلات گوارشی و سوءهاضمه مواجه شدید، با مصرف وعده های غذایی سبک و پرهیز از غذاهای پرچرب و ادویه می توانید این عوارض را کاهش دهید.
-در صورت بروز خشکی دهان می توانید از آدامس یا آبنبات های فاقد قند استفاده نمایید.
-در مدت درمان با هالوپریدول برخی از بیماران احساساتی مانند لرزش، بی‌قراری و حرکات غیر ارادی ماهیچه ها را تجربه می نمایند. چنانچه با این علائم مواجه شدید در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه نمایید.
-در صورت تغییرات ناگهانی وزن، اختلال خواب، تغییرات رفتاری، گرفتگی بینی، تغییر در میل جنسی، افزایش سایز پستانها و یا ترشحات غیر طبیعی شیر از آنها، اختلالات قاعدگی، تپش قلب مشکل در دفع ادرار و لکه های قرمز پوستی حتماً با پزشک خود صحبت کنید.
-در صورت مشاهده ی علائم مشابه آنفولانزا مانند درد و گرفتگی عضلات، افزایش دمای بدن بیش از حد، گیجی، تپش قلب شدید و تعریق غیر طبیعی، سریعاً به پزشک مراجعه نمایید. زیرا این علائم می تواند ناشی از یک عارضه نادر اما بسیار مهم باشد.
به ویژه اگر مصرف کننده ی داروی لیتیوم همزمان با این دارو می باشید، حتماً به این علائم توجه بیشتری نمایید.
-حرکات غیر ارادی بدن و ماهیچه ها خصوصاً در ابتدای درمان با این دارو ممکن است مشاهده گردد و به تدریج کاهش می یابد. در موارد ادامه دار و شدید پزشک با تغییر دوز مصرف و اضافه نمودن داروهای دیگر به بهبود علائم کمک می نماید.
-علائمی مانند انقباض عضلات گردن و ناتوانی در بی حرکت ماندن و ناتوانی در شروع حرکت ماهیچه، کندی حرکات، لرزش، حرکات نامنظم و جهشی و سفتی عضلات از این دست عوارض می باشند.

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف هالوپریدول

هالوپريدول در درمان علائم اختلالات حاد و مزمن پسيكوتيك مانند اسكيزوفرني، حالات مانيك‌ و پسيكوز ناشي از دارو مصرف مي‌شود. اين داور همچنين براي درمان مشكلات شديد رفتاري در كودكان و درمان سندرم Tourette مصرف شود.

مکانیسم اثر هالوپریدول

هالوپريدول اثر درماني خود را عمدتاً با انسداد گيرنده‌هاي دوپاميني اعمال مي‌نمايد. گيرنده‌هاي آلفا-آدرنرژيك و موسكاريني نيز توسط هالوپريدول تا حدودي مسدود مي‌شوند.

فارماکوکینتیک هالوپریدول

هالوپريدول از راه خوراكي تا حدود 60% جذب مي‌گردد. متابوليسم كبدي وسيعي داشته و حداكثر غلظت خوني آن 6-2 ساعت پس از مصرف خوراكي ايجاد مي‌گردد.نيمه عمر اين دارو از راه خوراكي 27-12، از راه عضلاني 25-17 ساعت و از راه وريدي 19-10 ساعت مي‌باشد. اين دارو به ميزان زيادي از راه كليه و مقداری نيز از راه صفرا دفع مي‌گردد.

منع مصرف هالوپریدول

اين دارو در موارد ضعف شديد و سمي CNS ناشي از مصرف دارو نبايد مصرف شود.

عوارض جانبی هالوپریدول

‌آرامش بيش از حد وخواب‌آلودگي ، بي‌ثباتي خلقي‌، كابوس‌هاي شبانه، بي‌خوابي، تحريك، سرخوشي ممكن است بروز نمايد. در مصارف طولاني مدت ديسكينزي ديررس ممكن است ايجاد گردد. آثار ضد موسكاريني نظير يبوست، خشكي دهان، احتقان بيني، احتباس ادرار و تاري ديد نيز به ندرت بروز مي‌نمايد. عوارض خارج هرمي خصوصاً واكنش‌هاي دیستونيك و آكاتزي، بخصوص در تيروئيد سمي‌شايع تر مي‌باشند. عوارضي از قبيل خستگي، ضعف ، گاهگاهي بروز مي‌نمايد.

تداخلات دارویی هالوپریدول

داروهاي هوشبر اثر كاهنده فشار خون هالوپريدول را افزايش مي‌دهند. ريفامپسيين و كاربامازپين متابوليسم كبدي هالوپريدول را افزایش داده، سبب کاهش غلظت پلاسمایی آن مي‌گردند. داروهاي ضد افسردگي سبب افزايش اثر ضد موسكاريني هالوپريدول مي‌گردند. فلوكستين غلظت پلاسمايي هالوپريدول را افزايش مي‌دهد. هالوپريدول احتمالا با كاهش آستانه تشنج، با اثر داروهاي ضد صرع مقابله مي‌نمايد. داروهاي نظير ليتيم سبب افزايش عوارض خارج هرمي هالوپريدول مي‌گردند.مصرف همزمان فرآورده‌هاي حاوي الكل و ساير داروهاي مضعف CNS با اين دارو ممكن است سبب تشديد اثرات مضعف CNS و تنفس و همچنين اثرات كاهنده فشار خون گردد. مسموميت با الكل نيز تشديد مي‌گردد. مصرف همزمان اپي‌نفرين با اين دارو ممكن است كاهش فشار و تاكي‌كاردي را تشديد نمايد. اثر درماني لوودوپا در صورت مصرف همزمان با اين دارو ممكن است كاهش يابد.

هشدار ها هالوپریدول

1. دربيماري‌هاي قلبي-عروقي پاركينسون، صرع، حساسيت به هالوپريدول،‌ و احتباس ادرار بايد با احتياط فراوان مصرف شود.
2. بيماران مبتلا به تيروئيد سمي و نيز كودكان ، به واكنش‌هاي ديستونيك و آكاتزي ناشي از مصرف هالوپريدول حساستر مي‌باشند.

توصیه های دارویی هالوپریدول

1. اين دارو نبايد بيشتر يا كمتر از مقدار توصيه شده مصرف شود.
2. دوره درمان با دارو بايد كامل شود.براي حصول اثرات درماني ، ممكن است چند هفته زمان نياز باشد.
3. در صورت فراموش كردن يك نوبت مصرف دارو، به محض به‌ياد آوردن، آن نوبت بايد مصرف شود. نوبت‌هاي بعدي بايد مطابق رژيم درماني مصرف شوند. از دو برابر كردن مقدرا مصرف بايد خودداري شود.
4. قبل از مصرف دارو، ‌بايد با پزشك مشورت شود. توصيه مي‌شود مصرف دارو به تدريج قطع شود.
5. از مصرف فرآورده‌هاي حاوي الكل و ساير فراورده‌هاي مضعف CNS با اين دارو بايد خودداري گردد.
6. به دليل بروز سرگيجه يا خواب آلودگي ، هنگام رانندگي یا كار با ماشين‌آلاتي كه نياز به هوشياري دارند، بايد احتياط نمود.
7. به دليل بروز شوك حرارتي، هنگام ورزش يا در هواي گرم و هنگام حمام با آب داغ ، بايد احتياط نمود.
8. در صورت نياز به هرگونه عمل جراحي يا درمان اضطراري، پزشك بايد از مصرف دارو مطلع گردد.
گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
00617
09513
01984
00619
00616
00618
00620

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
آمپول هالودیک 5 میلی گرم/1 میلی لیتر
آمپول هالوپریدول-اکسیر 5میلی گرم/1میلی لیتر
قرص هالوپیریدول مرهم دارو 5 میلی گرم
قرص هالوپریدول-سبحان 5 میلی گرم
قرص هالوپریدول-پی دی 2 میلی گرم
قرص هالوپریدول مرهم دارو 0.5 میلی گرم
قرص هالوپریدول-مینو 0.5 میلی گرم
آمپول هالدول دکانواس 50 میلی گرم/میلی لیتر
قطره خوراکی هالوپریدول سبحان 2میلی گرم/میلی لیتر 15 میلی لیتر
قرص هالوپریدول-سبحان 0.5 میلی گرم
مهسا عبدی (1399/3/10)
ایا هالوپریدول ممکن است در بیماری هیستری یا تبدیلی موثر باشد ؟ مخصوصا بیماری من پرش مانند شبه تیک است
سعید همتی (1399/3/8)
باسلام آیا مصرف قرص هالوپریدول نیم میلی باعث شب اداری در کودکان هم میشود
مجید (1399/2/27)
قطره هالوپریدول باعث ناباروری در مردان میشود؟
فاطمه شریعتی (1399/2/12)
من سه ماهه قطره هالوپریدول روزی سی قطره مصرف میکنم خیلی بیقرار شدم برای برطرف شدن بیقراری چه قرصی بخورم؟ممنون
دکتر زهرا روشندل - متخصص اعصاب و روان (1399/2/12)
با سلام ایندرال ۲۰میلی استفاده کنید و جهت کاهش دوز یا قطع مصرف هالوپریدول به روانپزشک مراجعه کنید.
محبوبه غلامی (1399/1/31)
با سلام پدر من دارای فشار خون ،دیابت و مشکلات قلبی بوده و هفته ای 3 بار نیز دیالیز می شوند .به دلیل پارگی دیسک کمر مورد عمل جراحی قرار گرفته و در سی سی یو قلب و فشارشان تحت نظر قرار گرفته و با توجه به استرسی که از محیط سی سی یو گرفتند بی قراری شدید پیدا کرده و دکتر قرص هالوپریدول 5 /0را تجویز کردند.الان بعد از چند روز که مرخص شده اند با مصرف این دارو شرایطشان تشدید شده و مدام در حال بی قراری شدید تغییر صدا و ناتوانی در ادای کلمات و بی خواب و آشفتگی و یاس و ناامیدیو ناتوانی هستند. لطفا راهنمایی نمایی. با تشکر
دکتر براتعلی منصوریان - پزشک عمومی (1399/2/1)
باسلام لرزش دستها وصدا و مشکلات حرکتی وبی قراری میتونه مربوط به عوارض قرص باشه جهت ادامه درمان با پز شک معالج شون تماس ومشورت بگیرید
مویدی (1398/10/8)
سلام ایا قرص هالوپریدول باعث کم شدن انرژی و کابوس شبانه میشود و اینکه این عوارض ب مرور از بین میرود ؟
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/10/13)
دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): باعث کم شدن انرژی و کابوس شبانه میشود
امیرمحمدپور (1398/9/1)
سلام دکترمن لکنت زبان داشتم وپیش روان پزشک رفتم واو بمن قرص هالوپریدول داد سه روز که خوردم بی قراری شدید واسترس افت فشار شدم وهنوز هم سخت خوابم میبره یکم بیقرارم می خواستم بدونم عوارض قرص برطرف خواهد شد
Jimil holiday (1398/8/23)
سلام من عصر شهادت امام رضا داشتم ستایش می دیده که از گردن به پایین به حالت سری و مورمور در آمدم رفتیم بیمارستان *** کرج اونجا یک پزشک کم سواد خانم به نام خانم دکتر *** برای من که فشارم ۱۹ بود و قندم ۲۸۰ بود آمل هالوپریدول زد رفتیم منزل تا صبح خوابم نبرد ساعت ده صبح آمبولانس من را برد بیمارستان امام حسین (ع) اونجا از چهارشنبه ساعت دوازده ظهر رفتم کما تا شنبه بعدش ساعت چهار بعد ازظهر تا روز بیست و دوم آبان تازه یک هفته تقریبا مرخص شده ام شما را بخدا از انترن یا دکتر هایی که دانش پزشکی ندارند در اورژانس بیمارستان استفاده نکنند من پوستم کلفت بود نمردم اگر کسی دیگه بود خانم انترن *** کشته بودش جواب خانواده اش را کی می داد ممنونم از مصاحبت با شما.
حیدری (1398/8/14)
سلام.بیمار که الزایمر و بیقراری وتوهم داردقرص هالوپریدول باید بخورد شبی نصف،داروی اگزلون ومانتین هم میخورد،بیقراریش شدید تر شده،و یه پزشک دیگه قرص سیتالوگرام 20براش نوشته شب و صبح نصف قرص؟به نظر شما چه کار کنم که ارام و قرار بگیره؟ممنون
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/8/18)
دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام .اول باید علت بی قراری مشخص شود.به پزشک متخصص اعصاب و روان رجوع کنید و شرح حال کامل ارائه دهید
ناشناس (1398/7/23)
با سلام ببخشید برادر من اعتیاد شدیدی به شیشه دارد وگاهی اوقات توهم میزند ورفتارهای نابهنجار دارد وشکاک میشود می تونین ازقطره هالوپریدول برای بردتش بع کمپ استفاده کینم ممنون از لطف شما ع
Mina (1398/7/21)
سلام خسته نباشيد ؛سه سال پيش من سردرد شديدي گرفتم و فشارم افتاده بود! بيمارستان رفتم و متاسفانه بدليل بي تجربگي كادر بيمارستان بهم هالوپريدول تزريق كردن ،كه توي ١٠دقيقه سرم تموم شد !در ابتداي تزريق من دستم خشك شد و وقتي پرستار رو صدا زدم كه دستم خشك شده بلافاصله سرم تموم شده بود! بعد از اون حدود ٢٤ساعت همش در خواب بودم و وقتي بيدار شدم دچار تشنج و گرفتگي گردن شدم گردنم كلاً چرخيده بود و نميتونستم راستش كنم دهنم كج شده بود و قدرت تكلم نداشتم خيلي سخت بود خيلي اذيت شدم...من هنوزم نميدونم چرا اينطوري شدم تا اونموقع بيسابقه بود...الان سه سال گذشته هنوز از هر تزريقي ميترسم...لطفاً راهنماييم كنيد ممنون ميشم!
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/22)
این حالت در پزشکی به علائم اکسترا پیرمیدال معروف است که عوارض بعضی داروها از جمله هالوپریدول است. به ندرت چنین عارضه ای اتفاق می افتد. برای جلوگیری از چنین عارضه ای معمولا آمپول هالوپریدول را با داروهای دیگر بصورت هم زمان تجویز می کنند. شما باید از تزریق این دارو در دفعات بعدی پرهیز کنید.
دریا (1398/6/1)
سلام چند سال پیش همسرم مشکل پیدا کرد حرفهای دلسرد کننده میزد همیشه مرا دروغگو، فریبکار و حقه باز میخواند. با خانواده ام به دلیل اینکه از من حمایت می‌کردند قطع رابطه کرد با روانپزشکان صحبت کردم تشخیص بدبینی و استفاده از هالوپریدول را دادن خوب شد اما دوباره بعد از پنج سال دوباره برگشت کرده بخدا کمکم کنید
مهرداد خبیری (1398/5/13)
سلام. روز گذشته به علت دعوای خانوادگی مشکل پیدا کردم و به اورژانس منتقل شدم. در آنجا دو تا آمپول به من تزریق کردند. از دیشب خیلی گیجم. نتونستم برم سر کار . همین که از زمین بلند می شود زمین می خورم. علت چیست؟ ممنون از پاسخ شما
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/13)
یکی از عوارض داروی هالوپریدول افت فشار است که ممکن است در بعضی افراد ایجاد شود. به تدریج این عارضه بر طرف خواهد شد. همچنین ممکن است بخشی از این علائم به دلیل داروی دیگری باشد که دریافت نموده اید. با مصرف مایعات عوارض دارو برطرف خواهد شد و جای نگرانی نیست

چنانچه در خصوص "هالوپریدول" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن قطره بروفن محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب