کلونازپام

داروهای ضد صرع

در کدام داروخانه موجود است؟

  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

کلونازپام چیست؟
قرص کلونازپام یک خواب آور قوی محسوب می شود و جزء داروهای ضد تشنج طبقه بندی می شود. کلونازپام یکی از قوی ترین داروهای خواب آور که خواب عمیق ایجاد می کند و در عین حال وابستگی بیشتری نسبت به بقیه داروهای هم گروه خود دارد. بر خلاف آلپرازولام و نیترازپام که نیمه عمر کوتاهی دارند، ماندگاری کلونازپام در خون بیشتر است و وابستگی شدیدتری ایجاد می کند.
کلونازپام دارویی از دسته ی بنزودیازپین ها (مانند دیازپام) است که در درمان انواع صرع و تشنج در کودکان و بزرگسالان تجویز می شود.
در صورتی که مبتلا به صرع باشید، حتما تاکنون بیهوشی یا ازحال رفتن ناگهانی و یا تشنج را تجربه نموده اید.
تشنج يك حمله ي عصبي ناشي از اختلال در فعاليت الكتريكي مغز است.سديم والپروات با كاهش فعاليت هاي الكتريكي غيرطبيعي مغز حملات تشنجي را كنترل مي نمايد.
عارضه ی تشنج با توجه به اینکه سلول های کدام قسمت از مغز دچار اختلال الکتریکی شده باشد، انواع مختلفی دارد.
علائمی که در مدت تشنج رخ می دهد، می تواند برروی ماهیچه ها، حواس، خلق و خو، احساسات ،تمرکز، هوشیاری و یا ترکیبی از آنها تآثیرگذار باشد.به همین دلیل در درمان بیماری صرع در درجه ی اول پیشگیری و کاهش تعداد دفعات حملات تشنج هدف اصلی می باشد.
کلونازپام با کنترل علائم تشنج، فعالیت الکتریکی سلول های مغز را کنترل می کند و از وقوع تشنج پیشگیری می نماید.این دارو همچنین با شل کردن عضلات منقبض شده در زمان تشنج، کمک به کاهش شدت تشنج نیز می کند.


پیش از مصرف کلونازپام
-در صورت بارداری، مشکل تنفسی، اختلال کبدی یا کلیوی یا سابقه ی بیماری های اعصاب و روان مانند افسردگی، وسواس و سایر بیماری ها و اختلالات پزشک خود را مطلع نمایید.
-در صورت سابقه ی هرگونه حساسیت دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.
- مصرف الکل همراه با این دارو عوارض خطرناکی در پی دارد لذا در صورت مصرف اخیر الکل یا فرآورده های الکلی حتما به پزشک خود اطلاع دهید.


نحوه ی مصرف قرص کلونازپام 1 و کلونازپام 2
-این دارو بصورت قرص خوراکی ۱ و ۲ میلی گرم موجود می باشد.
-قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می تواند عوارض نامناسبی از جمله بروز حمله ي تشنجي برای بیمار در برداشته باشد لذا قطع اين دارو بايدبصورت تدريجي و تحت نظر پزشك انجام شود.
-ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.
-اگر کلونازپام به صورت یک نوبت در روز تجویز شود بهترین زمان مصرف آن شب ها پیش از خواب می باشد.اما برخی پزشکان ترجیح می دهند دارو را در مقدار کمتر اما در دو تا سه نوبت در روز تجویز کنند لذا. حتماً دارو را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف نمایید.
-این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.
-در صورت فراموش كردن مصرف يك نوبت دارو بلافاصله پس از يادآوري مصرف كنيد مگر آنكه زمان ياد آوري به نوبت مصرف بعدي دارو نزديك باشد.در اين شرايط نوبت فراموش شده را مصرف نكنيد و نوبت بعدي را در زمان خودش مصرف كنيد اما به هيچ وجه مقدار مصرف دارو را دوبرابر نكنيد.
-در ابتداي شروع درمان بيماري صرع با کلونازپام ممكن است تعداد يا نوع حملات تشنج كمي تغيير كند اما نگران نباشيد زيرا به مرور اين مشكل برطرف مي شود.لذا احتياطات لازم را رعايت كنيد و با پزشك خود در تماس باشيد.
-مصرف این داروخواب آلودگی و گیجی مختصری ایجاد می کند. لذا از رانندگی و فعالیت هایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند تا زمانی که اثر دارو برطرف نشده است، خودداری نمایید.
-در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.
بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید .
-رانندگی برای بیماران مبتلا به صرع مناسب نمی باشد اما در صورتی که در مدت یک سال تشنجی رخ نداده باشد، می توان با نظر پزشک و با احتیاط ، مجددا شروع به رانندگی نمود. با این حال در صورتی که رانندگی می کنید باید حواستان به زمان مصرف داروها و خواب آلودگی ناشی از آنها باشد.
-مصرف کلونازپام در طولانی مدت ممکن است موجب ایجاد تحمل نسبت به این دارو در بدن شما شود. در این حالت دارو به اندازه ی قبل اثرگذار نخواهد بود. لذا در صورتی که احساس کردید اثر این دارو کم شده است و علائمتان بطور کامل تحت کنترل نیست حتما با پزشک خود صحبت کنید.
-مصرف طولانی مدت بنزودیازپین ها که کلونازپام یکی از آنهاست، ایجاد وابستگی در بدن می کند لذا مصرف این داروها و همچنین قطع آنها باید اصولی و کنترل شده و تحت نظر پزشک باشد.
-به دليل عوارض ناشي از اين دارو براي جنين ،درصورتي كه قصد بارداري يا شك به بارداري داريد حتما پزشك خود را جهت تغيير دارو مطلع سازيد و در زمان مصرف اين دارو از روش مناسب جهت پيشگيري از بارداري استفاده نماييد.

عوارض کلونازپام 
-احساس خواب آلودگی، ضعف و گیجی از عوارض شایع این دارو می باشد.
-احساس عدم تمرکز، حرکات غیرطبیعی چشم ها و فراموشکاری نیز می تواند با مصرف این دارو بروز کند که می توانید در مورد آنها با پزشک خود مشورت نمایید.
-در کودکان افزایش ترشح بزاق ممکن است سبب سرفه یا احساس ناخوشایند شود.در صورت بروز این عارضه پزشک خود را مطلع نمایید.

قرص کلونازپام برای چیست
اگر بطور مختصر بخواهیم کاربرد کلونازپام را بیان کنیم می توان گفت قرص کلونازپام به عنوان یک خواب آور قوی، ضد اضطراب ، آرامبخش و داروی ضد تشنج است.

قطع ناگهانی کلونازپام
در صورت مصرف طولانی مدت کلونازپام، قطع ناگهانی این دارو می تواند منجر به تشنج شود و در صورت تشخیص پزشک برای ترک این دارو لازم است به تدریج و در طول یک الی دو ماه به آهستگی دارو کاهش پیدا کند.

داروهای مرتبط:
سدیم والپروات
نورتریپتیلن

Reference 1
Reference 2

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف کلونازپام

‌اين دارو ممكن است در درمان صرع كوچك كه به داروهاي ضد تشنج سوكسينيميد يا اسيدواليروئيك پاسخ نمي‌دهند، مصرف شود. همچنين كلونازپام در درمان اختلالات پانیك مصرف مي‌گردد.

مکانیسم اثر کلونازپام

کلونازپام مانند سایر بنزودیازپین ها با گیرنده های GABA گاما آمینو بوتیریک اسید هم پوشانی دارد. این گیرنده ها در مغز بطور گسترده ای پراکنده هستند. اتصال به جایگاه گیرنده های گابا باعث افزایش اثرات انتقال عصب این واسطه شیمیایی می شود. این اتصال باعث باز شدن کانال کلراید بر روی رسپتور می شود و باعث افزایش پلاریزاسیون نرون می گردد.
به نظر می رسد بنزودیازپین ها اثر مهار کننده گابا را تقویت می کنند و از این راه میزان تحریک نورون ها را در بسیاری از مناطق مغز کاهش می دهند

فارماکوکینتیک کلونازپام

اين دارو از راه خوراكي به خوبي جذب مي‌شود. در كبد متابوليزه شده و از كليه دفع مي‌گردد. نيمه عمر دارو 50-18 ساعت است. پيوند اين دارو به پروتئين پلاسما بسيار زياد است. زمان لازم براي رسيدن به اوج غلظت پلاسمايی 2-1 ساعت مي‌باشد. زمان شروع اثر دارو پس از مصرف يك مقدار واحد به سرعت جذب آن و پس از مصرف مقدار مقادير متعدد، به سرعت تجمع دارو و به نوبه خود به نيمه عمر دفع و كليرانس آن بستگي دارد.

عوارض جانبی کلونازپام

*
عوارض شایع (%10<):
سیستم اعصاب مرکزی: خواب آلودگی، آتاکسی، مشکلات رفتاری، سرگیجه
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
سیستم اعصاب مرکزی: خستگی، افسردگی، اختلالات حافظه، عصبانیت، دیس آرتری (گفتار فلجی)، کاهش توانایی ذهنی، احساسات ناپایدار، گیجی، تاخیر در انزال
غدد درون ریز و متابولیسم: کاهش میل جنسی
گوارشی: یبوست، کاهش اشتها، درد شکمی
ادراری تناسلی: قاعدگی دردناک، واژینیت، ضعف جنسی، عفونت مجاری ادراری، تکرر ادرار
ازدیاد حساسیت: ازدیاد حساسیت
عصبی، عضلانی و اسکلتی: درد عضلانی
چشمی: تاری دید
تنفسی: عفونت مجاری تنفسی فوقانی، سینوزیت، آنفلونزا، سرفه، رینیت، فارنژیت، برونشیت
سایر عوارض (درصد نامشخص):
قلبی عروقی: ادم، تپش قلب
سیستم اعصاب مرکزی: فراموشی، آفونی (فقدان صدا)، حرکات کریفورم یا رقص آسا، اغما، شیشه ای شدن چشم، توهم، سردرد، همی پارزی (فلج یکطرفه)، هیپوتونی (ضعف عضلانی)، هیستریا (اختلال تبدیلی)، بی خوابی، ضعف عضلات، روان پریشی، اختلال در ریتم تکلم، سرگیجه
پوستی: ریزش مو، راش پوستی
غدد درون ریز و متابولیسم: کم آبی بدن، هیرسوتیسم (پرمویی)، افزایش میل جنسی، افزایش وزن، کاهش وزن
گوارشی: بی اشتهایی، باردار شدن زبان، اسهال، بی اختیاری مدفوع، گاستریت، درد لثه، افزایش اشتها، تهوع، خشکی دهان
ادراری تناسلی: سوزش ادرار، شب ادراری، بی اختیاری ادرار، احتباس ادرار
هماتولوژی و انکولوژی: آنمی، افزایش سطح ائوزینوفیل، لکوپنی، لنفادنوپاتی، ترومبوسیتوپنی
کبدی: بزرگ شدن کبد، افزایش سطح سرمی آلکالین فسفاتاز (گذرا)، افزایش سطح سرمی ترانس آمینازها (گذرا)
عصبی، عضلانی و اسکلتی: دیس دیادوکوکینزی، لرزش
چشمی: حرکات غیرطبیعی چشم، دوبینی، نیستاگموس (حرکت غیرارادی چشم)
تنفسی: احتقان قفسه سینه، تنگی نفس، سرکوب تنفسی، آبریزش بینی، افزایش ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی
متفرقه: تب، واکنش های متناقض (شامل رفتار تهاجمی، آژیتاسیون، اضطراب، هیجان، رفتار خصمانه، تحریک پذیری، عصبانیت، کابوس شبانه، اختلال خواب)، تحلیل سلامت جسمانی

تداخلات دارویی کلونازپام

*مشخصات کلی تداخلات:
- سوبسترای CYP3A4
- عامل ضد صرع
- تشدید اثرات تضعیف‌کننده‌ CNS

تداخلات رده X (پرهیز):
آزلاستین (نازال)، برومپریدول، کانیواپتان، فوسیدیک اسید (سیستمیک)، ایدلالیسیب، الانزاپین، اورفنادرین، اوکسوممازین، پارالدهید، سدیم اکسیبات، تالیدومید

کاهش اثرات داروها توسط کلونازپام:
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات کلونازپام توسط داروها:
القاکننده‌های متوسط و قوی CYP3A4، دابرافنیب، دفراسیروکس، انزالوتامید، اردافیتینیب، فوس فنی‌توئین، ایووسیدنیب، میتوتان، فنی‌توئین، ساریلومب، سیلتوکسیمب، مشتقات تئوفیلین، توسیلیزومب، یوهیمبین

افزایش اثرات داروها توسط کلونازپام:
الکل (اتیل)، آزلاستین (نازال)، بلونانسرین، برکسانولون، بوپرنورفین، کلوزاپین، داروهای تضعیف‌کننده‌ CNS، فلونیترازپام، متادون، متوتری‌مپرازین، متی‌روسین، آگونیست های اپیوئید، اورفنادرین، اکسی کدون، پارالدهید، پیریبدیل، پرامی‌پکسول، روپینیرول، روتیگوتین، سدیم اکسیبات، سوورکسانت، تالیدومید، زولپیدم

افزایش اثرات کلونازپام توسط داروها:
آلیزاپرید، اپرپیتانت، بریمونیدین (موضعی)، بروموپرید، برومپریدول، کانابیدیول، ماری‌جوانا (شاهدانه)، کلرمتیازول، کلرفنسین کاربامات، کلوفازیمین، کوبیسیستات، کانیواپتان، کوزینتروپین، مهارکننده متوسط و قوی CYP3A4، دایمتیندن (موضعی)، دوکسیلامین، درونابینول، دروپریدول، دولیسیب، اردافیتینیب، اسکتامین، فوس اپرپیتانت، فوس نوتپیتانت، فوسیدیک اسید (سیستمیک)، هیدروکسی زین، ایدلالیسیب، گیاه کاوا، لاروترکتینیب، لمبورکسانت، لیسورید، لوفکسیدین، منیزیم سولفات، ملاتونین، متوتری‌مپرازین، میفپریستون، مینوسیکلین (سیستمیک)، نابیلون، نتوپیتانت، الانزاپین، اوکسوممازین، پالبوسیکلیب، پرامپانل، روفینامید، سیمپرویر، استریپنتول، تدوگلوتید، تتراهیدروکانابینول، تتراهیدروکانابینول وکانابیدیول، تری‌مپرازین، ویگاباترین

تداخلات با غذا:
ذکر نشده است.

هشدار ها کلونازپام

1. دربيماري تنفسي، نارسايي كبدي و كليوي و پورفيري، مسموميت شديد با الكل همراه با علائم حياتي ضعيف شده، اغماء شوك، گلوكوم حاد با زاويه بسته يا استعداد ابتلاء به آن و مياستني گراو بايد با احتياط فراوان مصرف شود.
2. احتمال بروز كمي‌فشار خون و آپنه در زمان مصرف اين دارو وجود دارد.
3. مصرف طولاني مدت يا مقادير زياد بنزوديازپين‌ها خطر بروز وابستگي‌هاي رواني را افزايش مي‌دهد.
4. بنزودياپين‌ها ممكن است سبب بروز ضعف تنفسي در افراد سالخورده، نوجوانان و افراد بشدت بيمار شوند. در اين موارد كاهش مقدر مصرف دارو ممكن است ضروري باشد.

توصیه های دارویی کلونازپام

1. اين دارو نبايد بيش‌تر از مقدار توصيه شده مصرف شود.
2. در صورتي كه پس از چند هفته، اثربخشي دارو كاهش يافت،از افزايش مقدار مصرف بدون مشورت با پزشك بايد خودداري شود.
3. به منظور كاهش احتمال بروز علائم قطع مصرف دارو، مصرف اين دارو بايد به تدريج قطع شود.
4. دوره درمان با اين دارو بايد كامل شود. بايد دقت شود هيچيك از نوبت‌هاي مصرف فراموش نشوند.

دارو های هم گروه کلونازپام

گروه D

استفاده نشود: شواهدی دال بر خطر مرگ جنین با مصرف این دارو در دوران بارداری وجود دارد. این شواهد به واسطه تحقیقات، تجربه عرضه در بازار و یا مطالعات انسانی به دست آمده است. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
10928
00322
00323

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص کلونازپام لقمان 2 میلی گرم
قرص کلونازپام زهراوی 2 میلی گرم
قرص کلونازپام مرهم دارو 1 میلی گرم
قرص کلونازپام-آریا 1 میلی گرم
قرص کلونازپام-خوارزمی 1 میلی گرم
قرص کلونازپام-سبحان 1 میلی گرم
قرص کلونازپام مرهم دارو 2 میلی گرم
قرص کلونازپام تهران دارو 2 میلی گرم
قرص کلونازپام-آریا 2 میلی گرم
قرص کلونازپام-سبحان 2 میلی گرم
قرص کلونازپام تهران دارو 1 میلی گرم
قرص ریووتریل 2 میلی گرم
پوریا (1401/11/6)
سلام ببخشید من سه سال قبل کلونازپام رو یک دفعه قطع کردم ولی بعدا به تدریج قطع کردم و وابستگی من نسبت به دارو از بین رفت و لی سه سال هست که گوشم شدیدا زنگ میزنه علت آن چیست?
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/6)
ربطی به قطع کردن قرص کلونازپام ندارد
فرزانه (1401/8/18)
باسلام و احترام من چون شبا خوابم نمیبره قبلا قرص ملاتونین خوردم اثر نداشت رفتم داروخانه قرص کلونازپام 1 میلی گرمی به من داد .اونم خوردم خوابالود شدم ولی خوابم نبرد . فقط در حد 3 یا 4 شب میخوام بخورم ک دوباره خوابم تنظیم بشه. در بچگی سابقه تشنج داشتم . ایا مصرف این قرص برام ضرر نداره ؟ میتونم 2 تا بخورم ؟ شاید وزنم چون بالا 100 هست یکی اثر نکرد.
دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1401/8/18)
سلام و ادب.چون این دارو می‌تواند وابستگی ایجاد کند من درباره مشکل خواب شما نمیتوانم توصیه ی دارویی داشته باشم.شما نزد روانپزشک بروید تا در وهله اول،سبک زندگی شما اصلاح شود و اگر صلاح دیدند داروی مناسب بدهند.
صادق شهسواری (1401/7/1)
سلام من نزدیک ب ۱۸ سال پیش دچار افسردگی و دل مردگی شدید شدم.خیلی حالم خراب بود طوری بودم ک دنیا رو جلو چشم خودم کوچیک میدیدم اضطراب و بی خوابی شدید دل شوره همراه با عرق از جای معده و سوزش شدید تو بدنم‌گرمای زیاد ..تا اینکه دکتر قرص سیتالوپرام ۲۰ با هالوپریدول بهم داد بهتر شدم..امیدوار نسبت ب قبل ..تا الان سیتالوپرام رو می خورم..بعد مدتی دلشوره من زیاد همرا با عرق سرد و سوزش کامل بدن دکتر بهم سیتالوپرام ۲۰ رو ک مصرف می کنم با کلونازپام‌یو میلی گفت نصف شب نصف بخور الان نزدیک ب ۱۸ ساله سیتالوپرام رو استفاده می کنم و ۴ ساله کلونازپام رو خواهشن برا عرق بدن و حالت تهوع از اضطراب داشتم ک کمی بر طرف شد ..یک ماه پیش دکتر رفتم نوار مغز گرفت گفت تشنج خفیف داری چند قلم دارو دیگه بهم داد استقاده نکردم گاه گداری انگار بدنم فکم قفل میشه کلا استرس وسواس شدید می گیرم خواهشمند هستم از شما مشاوران و دکترهای عزیز کمک کنید ب خاطر رضای خداوند من چکار کنم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/7/1)
کلونازپام را به هیچ وجه خودسرانه قطع نکنید. به نظرم تحت نظر پزشک نوار از مغز بگیرید و در صورت نیاز داروی مناسب دریافت کنید.
حسن سخا (1400/1/13)
سلام من پدرم دیابت داره و الان داروى اعصاب میخوره براى خواب ١،٤ کلونازپام ٢ میخوره ولى افت فشار و افت قند پیدا میکنه باید چیکار کنم؟
الهه (1399/12/23)
مصرف ۵ یا ۱۰ این قرص کشنده است؟؟
ه .م (1399/12/20)
سلام من مدت چهار ماه داروی ماپروتیلین 25و کلونازمام نصف میخورم حدود یک ماه ک ماپروتیلین رو ترک کردم اما متاسفانه کلوناز را هر شب یکی میخورم چون خوابم کلا بهم ریخته و نمیخوابم خواستم بمرسم میشه ب جای کلونازپام مکمل داروی ملاتونین بخورم برا خواب ؟ممنون میشم پا
مجید (1399/12/14)
سلام ایا خوردن 3یاچهارتا برای بار اول خطری داره میخوام دوروز بخوابم
ناشناس (1399/12/13)
سلام وعرض ادب مصرف دوعدد قرص کلونازپام 2 همزمان برای شخص تشنجی چه تاثیری دارد از جناب آقای دکتر راهنمایی میخوام
مهدی.م (1399/12/11)
باسلام و عرض ادب من از ۱۰ سال پیش اعتیاد به مخدر خانواده تریاک و ۳ سال گذشته با اپیوم در مراکز ترک سرپایی فقط نگهدارنده مصرفی بوده، اما از طرفی از سال ۹۱ بدلیل تشنج و panic attacks تحت درمان ابتدا درمان اصلی کلونازپام ۳ میلی گرم در ۲ نوبت قرار گرفتم.. ماه گذشته توسط یک کلینیک خصوصی ترک فوق سریع انجام دادم، اما حدود ۵ نوع داروهای شبیه هم از دسته های بنزودیازپین دیاز پام ۱۰م ۲ عدد،فلورازپام ۱۵م ۲عدد، گابابرلین ۲ کپسول و کلونیدین جهت عوارض مدت دار ناشی از ترک ۲ عدد در ۳ نوبت،و کلونازپام رو هم گفتند تا یکماه با سایر داروها مصرف کنم و ضمناآلانزاپین ۲ عدد روزها،بهمراه نصف کلونیدین و ۱ م گ مصرف کنم. در اول یکباره خوابم میبرد و نهایت ۵_۶ ساعت میخوابیدم. البته پیش دکترم نیست تا مراجعه داشتنه تا نظرات ایشون رو بدونم.. جناب دکتر الان مشکل تنفسی پیدا کردم و من رو از ایندرال هم ترسوندن بدلیل خوردن کلونیدین قطع کردم. ایندرال ۴۰ مصرف میکردم، الان ادامه بدهم تا تاکیکاردی و نوسان شدت ضربان قلبم کنترل بشه... موندم بخورم یا نه؟!! لطفا اگر امکان داره حتما توصیه فرمائید اینهمه داروی خواب آور و ضد پریشان حالی،اظطراب و پنیک لازمه؟ با آریتمی قلبی چه کنم..؟
ولی. S (1399/12/5)
دوستی که شیره مصرف میکردی. شیره بحالت چسبندگی به بدن داره تا مدت 6 ماه بی‌خوابی راداری اما بدون مصرف دارو حتی داروهای کدعین دار
مهدی (1399/12/5)
سلام من دو سالی هست این دارو رو برای اینکه خواب خوبی نداشتم و دایم مغزم کار میکرد و مرور مسایل داشتم و در ضمن خوابم که میبرد بیشتر مواقع ایست خواب یا اصطلاحا قدیمیها میگفتن به شکل بختک یا بی تحرکی بدنم ولی بیدار میشدم و قدرت حرکت نداشتم دکتر تجویز کرد و این مسیله شبانه ام رفع شده و راحت میخوابم و کماکان 1 میلی را دارم استفاده میکنم , خواستم ملاتونین رو جای گزین کنم اصلا حالم رو بد میکرد و حالا اگر مصرف نکنم خیلی سخت خوابم میبره باید ادامه بدم
ریحانه بامری (1399/11/24)
سلام من یه دختر ۱۷ساله ام الان شیش تاقرص کلونازپام و چند تا قرص الپرازولام و سه،چهار تا کپسول اعصاب خودم عاقبتم چی میشه لطفا سری جواب بدید
mardinabdi (1399/11/14)
سلام خسته نباشی ببخشید این دارو با اب هم حل کنید ایا کارایی داره ؟؟
مهدی (1399/11/14)
سلام بنده بعد فوت پدرم یهو دچار مشکل دربلعیدن غذا واب شدم وبعد ده پانزده روز اطرافیانم کلوناز بهم دادن که بتونم مثلا بدون ناراحتی واضطراب بخابم ومشکلی دربلعیدن نداشته باشم که هرچن بازم مشکل داشتم دربلعیدن .هنوزم دارم چون میترسم غذا واب توگلوم بمونه میترسم قورت بدم .وازطرفی وابسته کلونازهم شدم .واقعا کمکم کنین بابت هردو مشکلم باتشکر .
مهدی (1399/11/14)
سلام من بعد فوت پدرم چون غذا تو گلوم گیر میکرد گفتن بخاطر استرس واضطرابه برا همین هرچن هنوزم تو بلعیدن غذا واب مشکل دارم ینی میترسم قورت بدم بمونه تو گلوم والان حدود یه سال کلوناز ۱مصرف میکردم البته نصفش الان میخام ترکش کنم باید چکارکنم دوشب نخوردم یه حالت بدی بهم دست داد .الان هربرا بلع وترک قرص چکارکنم.
ایلین (1399/11/13)
سلام مصرف کلونازپام ووالپر‌وات سدیم ۵۰۰چ عوارضی داره؟
مجید میرزاوند (1399/11/11)
سلام دکتر یعنی نفر بخوای کتک بزنی احساس نمیکنه
س صالخ (1399/11/6)
سلام پدرم بی قرار و افکار منفی و خودکشی و اینا دارن و بی خوابی دارن .دیشب اولین قرص کلونازپام رو مصرف کردن طبق تجویز. البتع با ی سری قرص های دیگه .خیلی خابالوده هستن و مدام میحوابن. اگر قرص رو نصف کنم بهشون بدم بهتر نیست?
کریم (1399/11/5)
سلام پسرم افسدگی دارد و تا ویزیت قبلی پزشک معالج او کلونازپام و سیتالوپرام برایش تجویزنموده بود. این دفعه که پسرم ویزیت شد پزشک به او کلوزاپکس تجویز کرد و خوابش بشدت زیاد شد و احساس شدید کوفتگی داشت. پسرم نه تنها کلوزاپکس را کنار گذاشت بلکه کلونازپام را نیز مصرف نمیکند و میگوید سیتالوپرام برایم کافی است. با پزشک معلج تماس گرفتیم میگوید من یک دارو را کم کردم ولی دارو را تغییر ندادم ولی چیزی که در نسخه دیده میشود داروی جدید کلوزاپکس است. لطفا نظرتان را بفرمایید
رضا مقدم (1399/11/4)
سلام من به خاطر وسواس و افسردگی و مشکلات جنسی پیش دکتر رفتم و داروی کلونازپام به همراه فلوکسامین به من تجویز کردن! به من گفتن فلوکسامین شبی 1/4 و بعد از سه شب، شبی 1 عدد مصرف کنم! برای کلونازپام هم گفتن که شبی 1/2 سوالی که یادم رفت بپرسم این بود که چه ساعتی از شب و با چه فاصله زمانی؟ آیا همه رو با هم بخورم؟ الان که توی توضیحات این سایت و خیلی دیگه از سایت ها نگاه کردم نوشته که این دارو یعنی کلونازپام با فلوکسامین تداخل داره! پس چرا ایشون این دوتا رو با هم به من دادن؟ اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی بفرمایید! در ضمن من مشکل خواب ندارم!
رضا مقدم (1399/11/4)
سلام من به خاطر وسواس و افسردگی و مشکلات جنسی پیش دکتر رفتم و داروی کلونازپام به همراه فلوکسامین به من تجویز کردن! به من گفتن فلوکسامین شبی 1/4 و بعد از سه شب، شبی 1 عدد مصرف کنم! برای کلونازپام هم گفتن که شبی 1/2 سوالی که یادم رفت بپرسم این بود که چه ساعتی از شب و با چه فاصله زمانی؟ آیا همه رو با هم بخورم؟ الان که توی توضیحات این سایت و خیلی دیگه از سایت ها نگاه کردم نوشته که این دارو یعنی کلونازپام با فلوکسامین تداخل داره! پس چرا ایشون این دوتا رو با هم به من دادن؟ اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی بفرمایید! در ضمن من مشکل خواب ندارم!
لیلاکلانی (1399/10/29)
سلام خسته نباشین من ٩ ماهه کلونازپام ١ نصف میخورم یکماه قبل یک چهارمش کردم الان میخوام کنارش بذارم ممنون میشم راهنمایی کنین
مریم (1399/10/24)
سلام ،حدود ۷ ماه پیش مادرم نمیتونست چیزی بخوره بردمش دکتر براش کلودنازپام نوشت ،مصرف کرد خوب شد اما الان دوباره به حالت اول برگشته،دوباره سر معده اش گرفته ،وقرص کلونازپام را میخوام ترک کنه خواهش میکنم کمکمون کنید ،چه قرصی جایگزین کنم ،و چطوری باید ترک کنیم
مریم (1399/10/24)
سلام،مادرم چند ماه پیش مشکل معده داشت ،بردمش دکتر ،قرص کلونازپام داد ۱ میلی مصرف کرد نزدیک ۵ ماه ،اما الان میخوام ترک کنه چون واقعا روش تاثیر بدی گذاشته ،چطوری ترک کنیم چه قرصی جایگزین کنم
بهاره تقوی (1399/10/13)
سلام دخترم‌۱۱سال دارد از دوماهگی تشنج کرد .سی پی هست.انواع داروهای تشنج خورد ولی بعد از یک مدت دوباره حمله بهش دست میده.منم دیگه خسته شدم وزنش بالا رفت منم مریض شدم از وقتی کرونا آمد دیگه پیش دکترش نمیبرم .صبح قرص فنوباربیتال ۶۰ ویکی نصف میخوره و شب هم فنوباربیتال ۶۰وریسپریدن ونیترازپام ۵میخوره .الان یک هفته روزی یکی کلونازپام ۱ بهش میدم .تشنج شدتش کمتر شد .اگه میشه در مورد داروهاش راهنمایی کنید .
علی شکری (1399/10/9)
سلام رفیق من ۲۰ تا کلونازپام ۱ میلی خورده برای اولین بار حالش خوب نیست درست میشه به نذرتون به اورژانس زنگ نزنم ؟!
سید محمدسوته (1399/10/6)
سلام ممنون از محبت دکترهای دلسووز.من 3سال است که شبی 2تا کلونار2 میخورم خواهشا شما دکتر چه جوری کمش کنم که اختلال ذهنی نداشته باشم هیچ مشکلی ندارم خداروشکر فقط تجویز کنید چطور دوزاین دارورا پایین بیارم وبه امید خدا وکمک شما دلسوزان ترکش کنم.متشکرم سید محم
مهدی حسین زاده (1399/10/4)
سلام دوست من ۱۵ عدد قرص کلونازپام ۲۰ داره اگه خدایی نکرده بخوره و ما دیر بفهمیم چه اتفاقی میوفته لطفا راهنمایی کنید 😓
Asal (1399/9/24)
سلام من ب مدت سه ماه قرص کلونازپام نصف هالدیپردول یدونه واس سیتارو یدونه مصرف میکردم الان ده روزه ب طور خودسرقطع کردم حالمو خیلی بد کرد طوری ک کف دستو پام گزگز میکنن وسرگیجه شدید دارم الان دوروزه دوباره دارو هارو خوردم بنظرتون چ جوری قطع کنم چون میخام بارداربشم
بهزاد (1399/9/21)
سلام. من به دلیل پنیک به دکتر مراجعه کردم، روزی یه نصفه اس سیتالوپرام و شبی یه نصفه کلونازپام ۱ میلی بهم داده که شش ماهه مصرف میکنم، الان ده روزه انگشتان دست و پای چپم سوزن سوزن و احساس بی حسی داره و گاهی سرخی و خارش پوست دارم، نمیدونم به این داروها حساسیت دارم یا خونم غلیظ شده یا چی، فردا میخوام آزمایش خون بدم اول از مشخصات خونم مطمئن بشم بعد برم دکترم، میخواستم ببینم توی این یک هفته‌ای که جواب ازمایش میاد این علائم خطرساز نیست؟ و این که مصرف نصف کنکور ۵ با این داروهای کلونازپام و اس سیتالوپرام تداخل داره؟
عبدالحسین دشتی (1399/9/16)
سلام خسته نباشین ببخشید بنده ۴۹سالمه زن هستم رفتم دکتر روانپزشک قرص کلونازپام ۲میلی سبحان دارو برام نوشت ولی رفتم داروخانه کلونازپام ۲میلی خوارزمی داشت گفت به جاش کلونازپام ۱میلی دوتا بخور فرقی با کلونازپام ۲میلی نداره اگه دوتا امیلی بخوری بنظرتون فرقی نداره یا حتما برم کلونازپام ۲میلی سبحان بگیرم؟؟؟ ؟؟؟
محمدهواسی (1399/9/16)
با سلام وخسته نباشید ببخشید دکتر متخصص برام قرض کلونازپام ۲میلی سبحان دارو شبی اعدد نوشت ولی اون داروخانه نداشت به جاش کلونازپام ۱میلی سبحان بهم دادوگفت شبی ۲تا ازش بخور مشکلی نداره دوتا بخوره یا یکی بخوره؟؟؟؟
قدرتی (1399/8/23)
سلام یک فرزند دوازده ساله دارم این بچه یک قرص یک میل کلونازپام رو خورده ایا مشکلی برایش پیش می اید
حسین آرمین (1399/8/15)
سلام پدرم امشب یک عدد کلوناز خورده سنش 60 سالشه ...تعادل نداره و نمیتونه تکون بخوره...بار اولشه ....با چه غذایی یا دارویی میشه اثر این قرص را از بین برد؟
رحمن (1399/8/13)
ضمنا من 73 ساله ام و قبل از سکته مشکلی نداشتم ولی در این یک ماه بدخواب شدم و کلونازپام بی اثر شده است
رحمن (1399/8/13)
سلام من حدود 10 سال با مشورت با روانپزشک شبی نصف کلونازپام 1 می خوردم فقط از کارخانه سبحان خدود یک ماه پیش سمت راست بدنم برای یک ساعت فلج شد با مراجعه به پزشک مغز و اعصاب و آنژیو سیتی اسکن و ام آرای و نوار عصبی و داپلر گردن معلوم شد سکته مغزی بوده از آنموقع کلونازپام بی اثر شده و بدخواب شده ام دکتر ملاتونین زی زبانی داد و به توصیه ایشان یک شب در میان سپس یک چهارم و بعد 1 هشتم و دو سه شبه که قطع کردم ولی 2ش ب متوالی است اصلا نخوابیده ام لطفا راهنمائی فرمائید
ناشناس (1399/8/4)
سلام. من الان از دیشب که رفتم دکتر دارو استرس رو عوض کرد و کلونازپام 1 و سرترالین 50 داد و الان ماهیچه‌های پام خیلی درد میکنه وآیا این درد ماهیچه عوارض جانبی دارو میباشد و قرص قبلی که 10 سال مصرف میکردم سیتالوپرام20 داروهایی که الان مصرف می کنم سرترالین 50 کلونازپام 1 پروپرانولول (از دیشب مصرف می کنم) فلووکسامین 50 که 10 مصرف می کنم البته اینو دکتر عوض نکرد گفت بازم استفاده کن و اگر عوارض جانبی دارو باشد و این عوارض تا کی هست
نفس محتشم (1399/7/30)
سلام من بیش فعالی دارم روانپزشک برام اتوموکستین ۴۰ میل نوشتن الان یک ماهه دارم مصرف می کنم و‌کنارش برای این به ماهم کلردویاپوکساید ۵ نوشتن ولی من همچنان کابوس می بینم فردا قرص هام تموم میشه ولی دکتر برای ۴۰ روز بعد پوکساید ننوشت و فقط اتوموکستین ۴۰ نوشت بنظرتون می تونم یک چهارم کلونازپام ۱ رو هر شب به جای پوکساید استفاده کنم؟ یا خواب آلودگیش قراره زیاد باشه؟
.bH (1399/7/29)
سلام ....من کلونازپام رودا رم میذارم کنار الان روز دومه یه ذره درکم کم شده وهیچ احساسی ندارم صبحها اضطراب دارم شبها خواب ندارم ولی با قدرت خودم بمیرم دیگه نمیخورم...خوب خواهرها وبرادرها انقد نترسین بدن ادم سازگار میشه ...ممنون...همین
ایمان بهمی (1399/7/21)
سلام ببخشید من شربت متادون مصرف میکردم روزی حداقل ۱۵۰ سی سی خیلی اذیت میشدم تا یکی از رفقا کلونازپام‌و دیاسپام رو معرفی کرد بهم الان یک هفته ی هست دارم میخورم اصلا درد اعتیاد و اینا انگار یادم رفت ولی تا یک روز بگدره و قرص کلوناز نخورم احساس بیقراری و بدن درد میکنم‌خواهشا راهنمایی کنید در ضمن اینو هم خوب میتونم ترک کنم فقط میخوام ببینم عوارض داره نداره چی میشه
اسما (1399/7/6)
سلام الان چهارماه به خاطرافسردگی وحملات پانیک دکترم بهم قرص کلوزپام ۲ وآسنترا۵۰ ودپاکین داده الان از۱۵ شهریوربهم گفت ۱میل بخوربه مدت یک خفته یک ونیم بخوبعدش یک ویک چهارم بخوروبعدیک هفته ۳و۴ روم بخوروبعدش نصف وبعدش ۱چهارم وکامل قطع کن الان چندروزبی خوابی واسترس واضطراب واسهال حالت تهوع بهم دست دادبه خاطرچیه
مریم فرضعلی زاده هستم (1399/6/14)
سلام من دو ماه یک چهارم قرص کلونازپام استفاده میکنم چه جوری باید ترکش کنم دیگه نخورم در ضمن پریشانیم دوهفته داغ میشه مشکل چیه
پروین موسوی (1399/5/30)
سلام من از جوانی کم خواب بودم چند سال است کلونازپام ۱ می خورم و۵و۶ ساعت شبها می خوابم وراضی بودم چند ماه قبل بعلت گرفتاری نتوانستم با قرص هم بخوابم نه شب ونه روز خوابم نبرددودکتر روانپزشک رفتم ایشان گفت کلونازپام را ازیک چهارم هر هفته قطع کن وترازولکس ۵۰ داد که از یک عدد شروع کنم ومن کلونارپام را به یک چهارم رساندم وترازولکس را به دوتا ولی باور کنید در این سه هفته نتوانستم بخوابم دیوانه شدم وشبها خیالات می کردم حتی بفکر خودکشی افتادم دکتر اصرار کرد که ادامه بده وترازولکس را سه تا بخور تا کلونازپام را قطع کنی ولی طاقت نیاوردم وپریشب کلونازپام را دو میلی خوردم ترازولکس هم دیگه نخوردم وپس از مدتها ۶ ساعت خوابیدم ودیگه به دکتر هم نرفتم چون دوجلسه رفتم هیچ اثری نداشت خواب بامن قهر کرد و۷۷ سالم است وپس از چند روز که حالم خوب بشود خدا کمک کند کلونازپام را کم کم یک میلی بکنم تا عمر دارم بخورم لطفا مرا راهنمائی کنید چون این دوسه ماه خیلی اذیت شدم ودیگه نمی خواهم به روانپزشک بروم چون مرا دیوانه کردند با احترام
MmM (1399/5/24)
سلام وقتتون بخیر من پدرم مشکل روانی دارن و خودشون قبول ندارن با دکتر که حرف زدم گفتند برای انتقال به بیمارستان اعصاب و روان بهشون قرص کلونازپام بدیم تا خوابش ببره.سوالم اینه که وقتی قرص رو خوردن و ما جابجاشون کنیم بیدار نمیشه؟نسبت به سر و صدا و جابجایی حساس نیستند؟اگه ۲ تا قرص بهش بدیم مطمئن تر نیست؟ ممنون
مهرداد شاه حسینی (1399/5/22)
سلام من 5سال پیش اعتیا به تریاک ومتادون داشتم همزمان الپرازولام میخوردم الان 4سال خورده ای هست پاکم ولی هنوز مث افراد عادی خوابم نمیبره .تو این چند روزه خونه کلافه بودم 3تا الپرازلام.با3تا کلونازخوردم یعنی الپرازلام هارا سه شب ولی کلوناز از سحر تا بعدظهر خواب نرفتم چیکارکنم.که مثل مردم عادی بشم از قرص بدم میاد.تو چهارسال خورده ی پاکیم هم نخوردم درضمن باتشکر
مریم حیدری (1399/5/13)
سلام وقتتون بخیر. پدربزرگ بنده ۸۹ سال دارند بیماری پارکینسون دارند و کمی پرخاشگر هستند و مدتی هست بیخواب شدن پزشک تقریبا یک هفته پیش ابتدا براشون کلردیازپوکساید۵، نیموسکار،هالوپریدول۰/۵ نوشتن ولی خوابشون تنظیم نشد مجدد امروز براشون کلونازپام ۱ میلی گرمی نوشتن امروز مصرف کردن و نیم ساعت بعدش قرص Asa خوردن بعد اعلام کردن پام سنگین شده و در سرویس بهداشتی زمین خوردن میخواستم ببینم الان داروهارو قطع کنیم؟یا چیکار کنیم که مشکلشون حل بشه ممنون میشم سریع جواب بدید چون سنشون بالاست میترسیم
دکتر ژیلا سادات صدری - (1399/5/13)
سلام مصرف همزمان کلونازپام هالوپریدول و کلردیازپوکساید،باعث خواب الودگی شدید میشه و در افراد مسن خصوصا خطرناکه به این دلیل که مستعد شکستگیهای استخوانی هستند (حتی حین افتادن در زمین هموار) وخصوصا ایشون که پارکینسون دارندواختلال راه رفتن توصیه میکنم جهت تنظیم مجدد داروها به پزشکشون مراجعه کنید
سیروس (1399/4/23)
ادامه سوال قبل هم یه موضوع دیگه هم راجب تجویز کلونازپام بود اینکه بجز این قرص دکتر همزمان قرص گاباپنتین ۱۰۰ روزی ۱ و اس سیتالوپرام۱۰ هم روزی نصفی تجویز کردن من شب اول اینارو ک خوردم تا ۲۴ ساعت نتونستم از خواب پاشم و احساس اغما بهم دست داده بود طوری که بین خواب بیدار میشدم ولی نمیتونستم دست و پام زیاد تکون بدم و احساس می کردم جون ندارم کاری انجام بدم و بهتره بخوابم دیگه تصمیم گرفتم نخورم و همون ۱چهارن کلونازپام رو خوردم که مشکلاتی ک در سوال بالا پرسیدم برام بوجود اومده الان. ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم قرصارو بخورم کلا همه رو ؟ نخورم و همون کلونازپام رو بخورم؟ یا کلا هیچکدومو نخورم و قرص دیگه این پیشنهاد میدین؟؟
حمبدپرچمی (1399/4/22)
سلام ببخشید من ی دونه قرص کلونازپام۱ خوردم خوابم نمیبرد قبل از مصرفش ی مقداراحساس تنگی نفس داشتم مشکلی نداره
ریحانه زمانی (1399/4/22)
سلام .من ۳روز هست دارم هر شی ده تا دونه از این قرص کلونازپام میخورم .میه بگید عوارضش چی هست ؟! نمیخوام زنده بمونم .ضمن اینکه با اینکه ده عدد کلونازپام دو میخورم باز هم نمیتونم بخوابم .و اینکه زانو هام درد میگیرن
سامان الهیاری (1399/4/20)
سلام ایا بوسیله یک بنزودیازپین ضعیفتر میشه قرص کلونازپام یک میلی گرم راترک کرد مثل کلرودیاز پوکساید 5من شبی یک ونصفی مصرف میکنم اونم به صورت سه تا قرصه نصفه ازساعت 8تا ده شب لطفا راهنمایی کنید
دکتر ژیلا سادات صدری - (1399/4/24)
سلام برای ترک داروهای بنزو دیازپین ما معمولا دارو را به یک بنزودیازپین طولانی اثر مثل کلونازپام یا دیازپام تغییر میدیم کلردیازپوکساید بنزودیازپین متوسط الاثر میباشد پس بهتر است به ارامی طی هر یک هفته الی۱۰روز نصفی از قرص را کاهش دهید و رعایت خوابیدن در اتاق کاملا ارام و تاریک وپرهیز مصرف کافئین مثل چای و قهوه
شوکت خلیلی (1399/4/9)
سلام وقتتون بخیر من کنکوری هستم و دکترم به خاطر استرس زیاد و خواب نا آرامم شبی نصف کلونازپام ۱میل رو تجویز کردن تو طول روز اثر خواب آلودگی که نداره که مانع درس خوندنم بشه؟
ملیحه (1399/4/7)
با سلام ،خدمت شما ببخشید من دچار تشنج بارداری شدم الان قرص کلوناز پام چند سالی هست مصرف کردم حدود یک ساله کلا تشنج نکردم نوار مغزی گرفتم خوب بوده ولی در کل توی این ده سال مثلا سالی ۳ الی ۴ بار تشنج میکردم حالا توی این یک سال دچار تشنج نشدم و از تصمیم دارم دوباره بچه دار بشم برا همین دکتر گفت دو هفته کلوناز پام را بصورت تدریجی و یک چهارم هر شب بخورم تا قطع کنم ولی توی این دوهفته دوبار تشنج کردم آیا خطرناکه یا نه چون میخوام قرص راترک کنم و بچه دار بشم این تشنج خطر ناکه یا خیر خواهش میکنم راهنمایی کنید
مینا میرزایی (1399/3/29)
سلام خدمتتون آقای دکتر ببخشین یه سوال خیلی خیلی مهم داشتم مادرم ۵۲ سالشه ۷ ساله به سندرم سوزش دهان مبتلا شده ۲ ساله اخیر بسیار شدید شده خیلی دکتر رفتن اما هیچکدوم نتونستن درمان کنن و حتی هیچ دارویی ندادن میخواستم بدونم این داروی کلونازپام برای این عارضه مفید میتونه باشه؟؟؟ تسکین میده درد رو؟؟؟؟ یا هر داروی دیگه ای ؟ توروخدا اگر پیام منو دیدین نظرتونو بگین و منو راهنمایی کنین ممنونم 🌷🌷🌷
عزیز راجب (1399/3/22)
باسلام من ۴سال داروهای مثل کلونازپام ۱میلی ورهاکین ۲۰۰والانزاپین۵وکلومیپرامین۱۰وکلونیدین۲وپروپرانولول۱۰میخورم خواهش میکونم کمکم کنیدچطوری ترک کنم
حمیدرضا (1399/3/20)
سلام.من برا بیخوابی ناشی از استرس دکتر اعصاب و روان قرص پاروکستین و کلونازپام ۱ شب نصف تجویز کرد و گفت سه هفته دیگه بیا پیشم بعد سه هفته رفتم فریادم عوض کرد فلوکستین و اگزازپام ۱۰ نوشته اصلا با اگزازپام خواب ندارم ولی با دستور قبلی میخوابیدم اومدم یه دونه کلونازپام ۱ خوردم تا تونستم بعد از چند روز بیخوابی خواب برم الان به نظرتون کلونازپامو و با اگزازپام با هم بخورم یا همون اگزازپامو که برام نوشته بخورم؟خواهش میکنم سریع جواب بدید داغونم
,سوگند کمبوجی (1399/3/19)
سلام من دوماه مصرف کلونازپام داشتم و الان دوروز نمیخورم یه جوریم سرگیجه و ضعف دارم که حالتش مث سرگیجه و ضعف های دیگه نیست چیکار کنم
امیر (1399/3/19)
سلام مجدد من دوباره پیام میدم اگر میشه سریع رسیدگی کنین من هم اتاقیم 50 تا کلونازپام 1 خورده و مقداری گیجیش بیشتره شده اما نمیزاره به جایی زنگ بزنم چیکار کنم وضعیتش اورژانسیه؟
سمیه رحیمی (1399/3/15)
جند بار از تون پرسیدم لطفا جواب بدید. من دو ماهه کلونازپام مصرف میکنم ولی الان هیچ تا ثیری رو خوابم نداره میخوام دیگه نخورم راهنمایی کنید چطوری قطع کنم. در ضمن الان نصف قرص کلونازپام 2 میخورم
دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/3/16)
سلام قرص رو نباید ناگهانی قطع کنید...به صورت تدریجی، درحال حاضر که نصف میخورید، پس به مدت ۱ هفته تا ۱۰روز هم نصفِ نصف بخورید( که میشه نیم میلی گرم) و بعد قطع کنید
مهدی واعظی (1399/3/11)
سلام من تقریبا یکسال بیشتره بعلت حمله پانیک آسنتراپنجاه یکو نصفی و ریسپریدون یک یدونه و کلونازپام یک نصف مصرف میکنم حال دکتر بهم گفته کلونازپام رو یک چهارم کنم اما کمی دچار تپش قلب و اضطراب قابل کنترل شده ام حال چه کنم تا این عوارض کم بشه؟ ممنونم
سمیه رحیمی (1399/3/6)
سلام. من تقریبا دوماه پیش به خاطر بی خوابی و استرس و لرز قرص کلونازپام 2 مصرف کردم بعد تقریبا یک هفته به نصف کاهش دادم وبعد چندهفته به یک چهارم. اما وقتی خواستم دیگه مصرف نکنم بعد دوشب دوباره لرز بی خوابی گرفتم الان دوباره شروع کردم به خوردن نصف قرص لطفا راهنماییم کنید چگونه ترکش کنم نمیخوام وابستگی شدید داشته باشم. در ضمن همین نصف هم که میخورم چندان روی خوابم تاثیر نداره
ملیحه (1399/3/4)
سلام من کلونازپام1رو برای بی خوابی مصرف کردم ولی فقط تونستم یک ساعت بخوابم والان سرم گیج میره و تاری دید دارم ولی اصلا خوابم نمیبره لطفا راهنماییم کنید ممنون
مریم (1399/3/3)
سلام برادر من چندین ساله بخاطر بیماریش دکترقرص کلوزاپین براش تجویز کرده البته قرصهای دیگه مثل دپاکین وپروپرانول 20 هم تجویز کردن که مصرف میکنه مدت سه ماه و نیمه که دکتر براش شبها بخاطر کم خوابی قرص کلونازپام 1 داده ولی از وقتی این قرص رو شبها میخوره در طول روز بعد خیلی بی حس و خواب آلودهست و چون مدت چهار ساله که پارکینسون هم داره بیشتر ناتوانش کرده دکترش گفتن که میتونه به جای کلونازپام لورازپام مصرف کنه سوالم اینه که لورازپام طول مدت اثرش کمتر از کلونازپامه ممنون میشم توضیح بدین این دو قرص چه تفاوت و تشابهی دارند
احمد (1399/2/31)
سلام بعضی وقتا هر چن روز یه بار سردرد بدی میگیرم کلوناز میخورم خوب میشم دوباره چن روز دیگه به همون درد دچار میشم خطر داره یانه؟
سهیلا کلانتری (1399/2/25)
سلام ‌ کودک ۶ ساله به طور اتفاقی نصف کمتر قرص کلونازپام مصرف کرده. چند ساعته گذشته و عارضه خاصی نداشته چه کار میتونم بکنم ؟؟؟
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/2/25)
سلام، باید 24ساعت تحت نظر باشه
مهرانه (1399/2/24)
سلام من پانیک و افسردگی دارم دکتر بهم اسنترا و کلونازپام تجویز کرده ایا اینا خطر و عوارضی دارن؟
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/2/24)
سلام تکرار میکنم هر دارویی عوارض خاص خودش را دارد، مهم منافع دارو در مقابل مضرات آن هست
الناز احمدی (1399/2/16)
من ٦ ساله استفاده میکنم زیر نظر پزشک قطع کردم بعد ١ ماه قطع کامل حمله پانیک دست داد بهم و دوباره یا تجویز دکتر مجبور ب استفاده شدم.ترک این دارو فکر میکنم غیر ممکنه
دکتر زهرا روشندل - متخصص اعصاب و روان (1399/3/31)
با عرض سلام ترک این دارو باید به صورت تدریجی و تحت نظر روانپزشک انجام شود
نگار (1399/2/14)
سلام وقتتون بخیر و سپاسگزار از پاسخگویی شما ، من حدود چهار ماه پیش دلشوره و اضطراب شدید داشتم دکتر بهم کلونازپام 1 رو تجویز کردن شبی یک عدد می خوردم ولی از یک ماه پیش شبی نصف خوردم الان سه روز هست که قطع کردم دست و پای چپم ضعف و بی حسی شدید داره و شدیداً بی اشتها شدم وسط سرم حالت سنگینی داره و صورتم سنگین و پرفشار شده ممکنه اینها علائم ترک دارو باشه یا مشکل دیگه ای دارم ؟نمی خوام به داروها اعتیاد پیدا کنم
رضا قائدرحمتی (1399/2/12)
سلام من بخاطر وسواس فکری آریپیپرازول ۵ به همراه کلونازپام ۰/۵ میلی گرم و پروپرانولول ۲۰ و اس سیتالوپرام ۲۰ استفاده میکنم . مشکل اینجاست که ساعت خوابم افتضاحه و برعکس شده چکار کنم ؟ ویتونم از آلپرازولام برای خواب استفاده کنم تداخل نداره ؟ چکار کنم ؟
محبوبه جهانی (1399/2/12)
سلام من سی سالمه و گاهی اوقات با مشکل بی خوابی مواجه میشم. مادرم قرص آلپرازولام ۰.۵ مصرف میکنه منم بعضی وقتا میخورم خیلی هم راحت میخوابم اما الان دو هفته ست که خیلی بد میخوابم و وقتی از خواب بیدار میشم انگار مغزم اصلا استراحت نکرده و سر درد میگیرم قرص آلپرازولام هم اصلا تأثیر نداره. دانشجو هم هستم و باید بتونم استراحت کنم که خوب درس بخونم به نظر شما باید چکار کنم؟میخواستم کلونازپام بخورم اما مطالب رو که خوندم منصرف شدم
مسعود حسن نژاد (1399/2/11)
سلام خسته نباشید من برای اولین بار دچار تاکی کاردی شدم و به مدت دو هفته ترس ورم داشت که الان باز اونطوری میشم بعد از دو هفته دچار احساس پوچی و بیهودگی زندگی و تکراری بودن زندگی شدم.میترسیدم برم پیش روانپزشک آخر سر بعد یه ماه رفتم و بهم نورتریپلین و سیتالوپرام و کلونازپام نوشت. گف دچار حملات اضطرابی شدی سوالم این بود کلونازپام و یک چهارم صبح و یک چهارم عصر نوشته اما من یک ماه هست که فقط یک چهارم ظهر میندازم بهم میسازه اونو تا کی میتونم ادامه بدم؟اگه یک چهارم بعد یه مدت جواب نداد میخوام همون یک چهارمو ادامه بدم مشکی بهم پیش نمیاد که؟ممنون از سایت خوبتون
اشکان نصیری (1399/2/11)
من حدود ۲۰سال هرشب کلونازپام میخوردم هرشب ۲تا از وقتی که برای قرنطینه تو خانه ماندم دیگه نخوردم که خیلی بی نهایت به مغزم فشار آمد در نهایت الان ۲عدد پورسعید ۵ میخورم وبعد از دوماه الان صبح ساعت ۸ تا عصر میخوایم واحساس ضعف دارم
مسعود (1399/2/10)
سلام من سالهاست دارای بیخوابی شدید هستم و تمامی دکترهای متخصص و حتی هامیوپاتی و سنتی راهم تجربه کردم و هیچ دارویی تاثیری بر بیخوابی من نداشته حتی تشدید هم کردند و تنها داروی موثر کلونازپام است که به تجویز یکی پژشکان هرازچندی نصف کلونازپام ۱ رااستفاده میکردم و تا الان که ۵۰ساله شده ام دربرابر خوردن مداوم دارو مقاومت کردم ولی مدتییست که دیگر به هیچ وجه نمیتوانم بخوابم ومجبوربه استفاده از نصف قرص کلونازپام ۱ شده ام ،چه داروی کم خطرتر وباوابستگی کمتری رامیتوانم جایگزین کنم ممنون .
ن. ش (1399/2/9)
سلام منچند شال قرص ب۲ مصرف میکردم و الان تقریبا۱۰ روزه کهمقدار مصرف دارو رو کم کردم و تقریبا ۴ روزه که کامل قطعش کردم حالم خیلی بد شد و دو روز کامل نخوابیدم وقتی با دکتر صحبت کردم برامقرص کلرودیایپوکساید ۵ و کلونازپام ۱ تجویز کرده. البته دیشب خوردم خیلی خوب خوابیدم. میترسم به این قرصها وابسته بشم. نمیدونم واقعا به کلینیک های ترک اعتیاد اعتماد ندارم. وابستگیم به ب ۲ هم از همین کلینیک ها شرو شد
سارا حسین زاده (1399/2/9)
سلام من یک سال کلونازپام مصرف می کردم و برای باردار شدن قرص رو قطع کردم ولی علائم بسیار بدی دارم چقدر طول میکشه این علائم از بین بره ممنون
دکتر آرش علیجان زاده - دکتری عمومی داروسازی (1399/2/9)
باسلام. شما دچار سندرم ترک بنزودیازپینی شدید. نباید داروتون رو به یکباره قطع میکردید. بلکه باید اینکار تدریجی انجام میشد. شاید نیاز باشه یک دوره کوتاه مدت از بنزودیازپینهای ضعیف تر استفاده کنید تا علائم از بین بره. توصیه میکنم به پزشک مراجعه کنید.
نلشناس (1399/2/9)
سلام . برادرم سرخود ۷ سال هست داره هرشب قبل از خواب یک عدد قرص کلونازپام مصرف میکنه و ما تازه متوجه شدیم . یک طرف صورتش بی حس شده و پلک نمیتوته بزنه . زبانش سنگین شده و مدقع صحبت کردن مشخص است . اشتها کم شده و بی حوصله و کج خلق شده . ناامید از همه چیز و همه کس . لطفا راهنمایی بفرمایید.
دکتر ژیلا سادات صدری - (1399/2/9)
سلام علایم سنگینی زبانشون و بی حسی یکطرفه ممکنه به علت فلج عصب صورتی یا سکته مغزی باشه حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند
امین فانی (1399/2/7)
سلام . من یه ساله به خاطر پانیک کلونازپام 1 میخورم . نصف صبح نصف شب الان دکتر به جای کلونازپام برام کلوبازم نوشته اشکال نداره کلونازپام رو یهو بزارم کنار و کلوبازم بخورم . ممنون
عباس توکلی (1399/2/6)
من کلا عمرم قرص خواب نخورد بخاطر استرس یدونه قرص کلونازپام 1 شنبه ویکشنبه یدونه دبکه کامل خوردم الان سرگیج دارم جه کارکنم چند روز عوارصش لزبین میره دکتر هم رفتم
فرشاد (1399/2/6)
سلام بخاطر بیماری پانیک یک چهارم کلونازپام مصرف میکنم اونم ۴روز یبار.خواستم ببینم عوارضش پامو میگیره؟؟؟
حمید (1399/2/5)
سلام ۴ ماه پیش بخاطر استرس دکتر عمومی برام کلونازپام نوشت ولی مصرفشو خودم ادامه دادم و الان یک هفته است که به شبی یک چهارم کاهشش دادم و درضمن ورزش هوازی هم در کنارش دارم به نظرتون اران وقتشه کامل کنارش بزارم ؟
حمیدرسولی (1399/2/5)
باسلام عرض ادب، من 17سال اعتیاد داشتم، همان زمان یعنی بیست وخورده ای سال پیش واسه ترک رفتم دکتر، ودکترهم برای بی‌خوابی کلوناز رو برام نوشت، شبها میخوابیدم ولی پس از اولین بازگشت به مواد، قرص روهم میخوردم، الان 10ساله پاکم وموادمصرف نمیکنم، ولی هنوز کلونازپام رو تاشبی 4تا 2میلی دارم میخورم، حالا دامادشدم ومیل جنسیم خیلی کم شده، ممنون میشم راهنماییم کنین، چون زندگیم داره ازهم میپاشه، طاقت بی خوابی هم ندارم،ممنون وسپاس
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/2/5)
سلام ، برای بهبود خواب رعایت بهداشت خواب الزامی ست.با توجه به مصرف طولانی مدت کلونازپام جهت بی خوابی و سابقه وابستگی،دارو باید تحت نظارت روانپزشک قطع شود و داروی دیگری جایگزین گردد،
زهرا ملکی (1399/2/1)
با سلام و خسته نباشید خانمی هستم سی و هشت ساله من از سن بیست سالگی استرس و اضطراب را فقط برای موارد امتحان رانندگی و ...داشتم ولی موردی بود حدود دو سال پیش در موقع خواب حمله شدیدی بهم شد و نزدیک چندین ساعت طول کشید و بعد از آن مرتب حمله های عصبی داشتم طوری که احساس مرگ بهم دست میداد به پزشک مراجعه کردم و فقط داروی سرترالین صد بهم دادن بعد یک ماه مصرف دارو حملات شدید و شدیدتر شد و زندگی برایم جهنم شده بود تا اینکه پزشک برایم کلونازپام یک تجویز کردن الان حدود دو سال هست این دو دارو را مصرف میکنم با توجه به اینکه اطرافیان به من می گویند کلونازپام مثل مواد مخدر بعضی میگن از کوکائین بدتر بیشتر ترسیدم باور کنید با وجود مصرف این دو دارو گاهی حملات شدید بهم دست میده و مجبورم دوز کلونازپام را بالا ببرم خواهش،میکنم مرا راهنمایی کنید
یارشار (1399/2/1)
با سلام من سه سال هست که شیشه مصرف میکنم البته نه دائم من الان میخوام ترک کنم ودارم آن را کم میکنم آیا خوردن روزی یه قرص کلنازپام 1 و قرص منیزیم مشکلی ایجاد میکنه یا این ها می توانند به ترک کمک کنند.
Eee (1399/1/31)
سلام بنده مدت زیادیه که کلونازپام مصرف میکنم قبلا روزی یک عدد 2 میل گاهی هم 3 میل مصرف میکردم اما الان روزی 1میل. برای ترک چه عوارض و علائمی داره و تا چند مدت؟؟
جهان (1399/1/31)
سلام ببخشید من ده سال کلونازپام می خورم و در روستای دور افتاده هستم و تا قرص نخورم خوابم نمی بره و اگر نخورم عصبی و افسرده می شوم چطور باید قرص ها را ترک کنم چه قرصی بخورم دسترسی هم به شهر ندارم . ۳۵ سال هستم و به این دلیل همه اش داخل خونه هستم لطفا یک راحل به من نشون بدهید به زندگی برگردم
افسرده (1399/1/30)
سلام این قرص رو میشه برای افسردگی استفاده کرد؟و به چه تعداد در روز باید مصرف کنم
دکتر آرش علیجان زاده - دکتری عمومی داروسازی (1399/1/30)
باسلام. بدون نسخه به هیچ وجه نباید مصرف کنید
مسعود حسن نژاد (1399/1/29)
سلام خدمت شما خواهش میکنم متن منو کامل بخونید من یه جوان ۲۶ ساله هستم،یه دوستی دارم که اصلا بهش اعتماد نداشتم و همیشه بهش بدبین بودم،یه روز که رفتم خونشون بهم چای آورد من یه دفعه بدبین شدم که حتما چیزی بهش اضافه کرده اینم داخل پرانتز بگم که من اصلا بدبین نیستم فقط کارایی ازش دیدم که بهش بدبین شدم خلاصه من تا یه کم از چایی خوردم به خاطر تلقین چشام سیاهی رفت و ضربان قلبم رف بالا حس کردم دیگه دارم میمیرم،بالاخره فهمیدم تلقین بود متاسفانه از فردای اون روز من دچار وسواس فکری شدم که حتما مشکل قلبی دارم رفتم اکو گفتن هیچیت نیس من نشستم مثل دیوانه ها هر روز فکر کردم و خیالای وحشتناک که آخرش دیگه حس میکردم دیوونه میشم و باید بستریم کنن از اون زمان و کلا دیگه اون واقعه رو به کل فراموش کردم و با خودم گفتم این چه دنیایی هس احساس پوچی و افسردگی بهم دست داد هر روز فکرای پوچ و اضطراب و ناامیدی،متاسفانه رفتم تو سایتای مختلف درباره حالم تحقیق کردم کاش که نمیرفتم چون تو سایتا در باره افسردگی و خودکشی حرف میزدنند من این متنارو دیدم باز ترس ورم داشت گفتم نکنه شاید منم دس به اینکار بزنم،از روانپزشک هم ترس داشتم چون هرکی رو دیدم‌میگن روانپزشکا فقط بلدن قرص بدن آدمو بخوابونن خلاصه سرتونو درد نیارم از وقتی این واقعه اتفاق افتاد من نمیدونم چم شده صبحا بدنم عرق سرد میکنه و بعد که دچار لرز و سرما میشم مخصوصا پاهام لرز میکنه بدون هیچ علتی  آخر به صورت مجبوری به روانپزشک مراجعه کردم که بهم نورتریپلین و سیتالوپرام و یک چهارم کلونازپام صبح و عصر تجویز کرد،گف دچار پانیک شدی،من بعد کل کل با خودم شروع به مصرف دارو ها کردم روزای اول خواب آلو بودم بعد کامل خواب آلودگیم رف،کلونازپام رو هم فقط یک چهارم ظهر مصرف کردم چون شنیدم اعتیاد آوره،از بین دارو ها هم کلونازپام یه حسی بهم میداد انگار بیخیال فکرو خیال میشدم و یه حالت سرخوشی بهم میداد که بعد دو هفته حالت سرخوشی عادی شد و چیزی حس نمیکردم،الان بعد مصرف یکماه دارو حالم تقریبا خوب شده بود تا اینکه دیروز به صورت اتفاقی یه متن درمورد عود افسردگی دیدم باز ترس افتاد به جونم و از فرداش دوباره برگشتم به حالت قبلم که بدنم‌میلرزید ،الان موندم چه خاکی سرم‌بریزم و حس میکنم باز افسرده شدم،خواهش میکنم کمکم کنید الان میخوام کلونازپام و طبق نظر پزشک یک چهارم عصر هم مصزف کنم.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تمنا میکنم
sahel (1399/1/29)
سلام. ببخشید من این دو ماهه به دلیل کرونا خیلی استرس دارم و اختلال پانیک هم چندین ساله دارم و اینکه اصلا شب ها نمی تونم بخوابم حتی یک ساعت و سرگیجه و حالت تهوع هم دائم دارم. من آسم خفیف دارم و اسپری سیمبیکورت و سالبوتامول مصرف می کنم. تا به حال هیچ داروی خواب آوری مصرف نکردم. خواستم ببینم مصرف کلونازپام برای بی خوابی اشکالی نداره و با داروهام تداخلی نداره؟ یک چهارم یک میلی در شب؟ یا داروی کلردیازپوکساید بهتره برای بی خوابی؟ ممنون می شم اگه جواب بدید.
فرید فرهمند (1399/1/28)
من حدود ۵۵روز کلونازپام برای خاب مصرف کردم و الان حدود یک هفته هست که دسترسی به دکتور و دارو خانه ندارم وبیخابی و اسهال ودچار اخطلافات کم روانی واسترس وتپش قلب شده ام والان هم به هیچ جای دسترسی ندارم برای تهیه کردنش و مدت بهبودی این تا چند وقت طول میکشه و من سلامت خودم رو به دست میارم
دکتر داود باقری - پزشک عمومی (1399/1/28)
سلام اگر مشکل فقط بیخوابی است میتونید از قرص ملاتونین استفاده کنید یک ساعت قبل از به رختخواب رفتن میل کنید
منیر (1399/1/28)
من کلونازپام۲ برای بی خوابی میخورم تاثیرش خوبه ولی میترسم بدنم بهش عادت کنه،صعف ما هم دارم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم ،قطع کنم یا دکتر برم؟ دکتر با چه تخصصی پیشنهاد میکنید؟
مهسا (1399/1/27)
سلام من قیلا روزی ده تا متادون میخوردم الان دارم ترک میکنم رسودم به روزی یه دونه برای بیخوابی شبی سه تا کلونارپام میخورم الان نمیتونم راحت دستشویی کوچیک کنم میشه راهنمایی کنید ک به خاطر کدومشونه???
آوا ارجمند (1399/1/27)
سلام دکتر من ٢٤ سالمه الان ٢ سال خودم سر خود این دارو رو مصرف میکنم اول با ١ شروع کردن که بخوابم والان با ٢ خوابم نمیره من چطورى ترکش کنم سختمه بعضى روزها بدنم دچار ضعف میشه تارى دید دارم بعدى وقتها حتى حمام بخار زیاد باشه نفس کم میارم الان مشکلم اینکه نمیونم ترکش کمک لطفا منو راهنمایى کنید
دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/27)
سلام برای ترک دارو نیاز به کمک پزشک متخصص دارید.
دانیال (1399/1/26)
سلام جناب دکتر من حدود ۲۵ روز هست که بعد ۲سال شیره که دیگه به صورت حب مصرف میکردم یک ماهه آخری،واقعا خسته شدم و هیچکس نفهمید که من مصرف و خودم به همت و اراده خودم گذاشتم کنار و تا ۱۵ روز درد داشتم و ۵ روز نتونستم چیزی بخورم رفتم سروم زدم به من کمک کرد تا بتونم غذا بخورم کم و بیش و الان هم شبا خوابم نمیبره التهاب روانی کمی دارم و توانستم با کم کردن ساعت کاری فشار رو کم کنم و الان شبها قبل خواب نصف کلونازپام یا آلپروزلام یک کدومش فقط در شب بتونم ۶ ساعتی بخوابم چون بدون قرص روز ۲ ساعت اگه بتونم بخوابم ،به نظرتان کار درستی انجام دادم. در ضمن تا جایی که بتونم لخت میخوایم که التهاب بدنم بیاد پایین و هنوز که هنوز اسهال میشم و دیفنوسیلکلات هم دو روزی مصرف میکنم.خواستم نظرتو رو بیان کنید.با تشکر
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/26)
سلام! بسیار عالی و تحسین برانگیز عمل کردین. مصرف داروهایی مثل الپرازولام و کلونازپام با تجویز پزشک توصیه میشه. در صورتی که عوارض ناشی از ترک خیلی اذیتتون میکنه, میتونین تحت نظر پزشک داروهای مناسبی رو مصرف کنین که این مرحله رو هم به خوبی پشت سر بذارین. موفق باشین!
دانیال (1399/1/26)
سلام جناب دکتر من حدود ۲۵ روز هست که بعد ۲سال شیره که دیگه به صورت حب مصرف میکردم یک ماهه آخری،واقعا خسته شدم و هیچکس نفهمید که من مصرف و خودم به همت و اراده خودم گذاشتم کنار و تا ۱۵ روز درد داشتم و ۵ روز نتونستم چیزی بخورم رفتم سروم زدم به من کمک کرد تا بتونم غذا بخورم کم و بیش و الان هم شبا خوابم نمیبره التهاب روانی کمی دارم و توانستم با کم کردن ساعت کاری فشار رو کم کنم و الان شبها قبل خواب نصف کلونازپام یا آلپروزلام یک کدومش فقط در شب بتونم ۶ ساعتی بخوابم چون بدون قرص روز ۲ ساعت اگه بتونم بخوابم ،به نظرتان کار درستی انجام دادم. در ضمن تا جایی که بتونم لخت میخوایم که التهاب بدنم بیاد پایین و هنوز که هنوز اسهال میشم و دیفنوسیلکلات هم دو روزی مصرف میکنم.خواستم نظرتو رو بیان کنید.با تشکر
م ک (1399/1/20)
سلامن برایدخودکشی به ودق کامل کلوناز پام ۲ خردم ولی متاسفانهوجواب ندا ففط دیدم تار شده سرم گیج میره تعادل ندام این متنم به سختی تایپ کردم چقدر دیگه بخودم‌ تا تموم شه؟
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/21)
سلام به اورژانس مراجعه کنید .شما حداقل ۲۴ ساعت باید در اورژانس بستری بمانید
محبوبه موسوی (1399/1/19)
سلام، ببخشید من حدود سه سال هست که شبها به خاطر بیخوابی قرص کلونازپام ۱ مصرف میکنم، با یک چهارم شروع کردم الان حدود دو ماهه که نصف میخورم ولی الان دو شبه که با نصف هم خوابم نمیبره، میتونم به جاش از قرص آلپرازولوم استفاده کنم؟ ممنون
حام (1399/1/19)
شوهرم سرخود یه دونه کلو ناز پام انداخته وسیگاریه نگرانم میشه راهنمایی کنید
محمد (1399/1/18)
سلام بنده یه سال هرویین مصرف میکنم الان تحت نظردکترهستم شربته متادون گفت مصرف بکن.. الان هم بی خابی دارم قرص کولونازپام برام تجویزکردشبی یکی.. تاحالاهم اصلاکلونازپام نخوردم. خاستم ببینم مشکلی نداره؟؟؟؟
دکتر مهدیه محمدی - پزشک عمومی (1399/1/18)
با سلام،در صورتی که تحت نظر پزشکتون مصرف کنید و بیش از حد تجویز شده مصرف نشه مشکلی نداره
باران رضایی (1399/1/18)
سلام ببخشید داداشم ۱۶تا قرص کلوناز پام ۱ و۲ خورده گیج و تعادل نداره پاهاش سرد وسرش گرم توروخدا کمکم کنید هیچی نمیخوره ک رفعش کنه بیمارستانم نمیاد لطفا بهم کمک کنید چکارکنم🙏
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/18)
سلام! اگر تنفسشون ضعیف شده و تعداد ضربان و فشار خونشون افت پیدا کرده, حتما باید با اورژانس تماس بگیرین.
مانی (1399/1/17)
کلوناز پام ۱ تا حالا مصرف نکردم الان برای بی خابی چطوری مصرف کنم ممنون
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/18)
سلام برای بهبود خواب ابتدا اصول بهداشت خواب را رعایت بفرمایید.
فاطمه بوستانی (1399/1/17)
سلام آقای دکترمن داروهای پاروکسایت. آلپرازولام. کلونازپام مصرف میکنم خودسرانه مصرف نمی کنم دکتربرام تجویزکرده روزحالم خوبه شباکه میشه حالت تهوع وسرگیجه میگیرم خواستم بدونم علتش چیه خیلی عذابم میده
داریوش (1399/1/16)
با سلام و تشکر ازاقای دکتر که جانت تان را فدای بیماران کرونایی کرده اید دستانتان را میبوسم و سپاسگذارم. من حدوده چند روز تریاک را دارم ترک میکنم به صورت تدریجی و الان طی دو ماه رسیده به تغریبا صفر ولی شبی یک عدد کلکنازپام یک مصرف میکنم تازه کلوناز میخورم دو روزه ولی خوب جواب خوابم و نمیده ولی قرص الپرازولام خیلی عالی می خوابم ولی روی دست ها دونه میزنه ؟ کدام قرص و مصرف کنم اقای دکتر؟ ممنونم از لطفتون
اشکان (1399/1/12)
سلام،،ببخشید مصرف همزمان قرص لوزارتان وکلونازپام اشکالی داره؟؟مادر من تقریبا دوساله لوزارتان و حدود هشت ماه کلونازپام مصرف میکنه،،،آیا برای ایشون مصرف همزمان این دو دارو ضرری داره ؟؟ممنون میشم جواب بدین
دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/13)
سلام مصرف دو دارو باهم مشکلی ایجاد نمیکند.
رسول عموری (1399/1/12)
سلام خواهرم تحت نظر دکتر اعصاب روانه و واسی خوابش کلونازپام تجویز کرده شبی 1 و گفته اگه خوابت نبرد 2تا الان خواهرم خودسرانه 4عدد قرص کلونازپام مصرف کرده مشکلی واسش پیش نمیاد؟
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/13)
سلام جهت پایش علائم حیاتی ( فشار خون،ضربان قلب،تعداد تنفس ،و درجه حرارت ) و بررسی علائم مسمومیت مراجعه به پزشک داشته باشید
ناشناس (1399/1/12)
سلام حدود ۵سال پیش سرطان سینه و رحم و شیمی درمانی از درد استخوان خوابم نمیبرد و کلونازپام شروع کردم حس خوبی داشتم و از اون موقع شاید ۳تا ورقه ۱میلی خورده باشم احساس سبکی و بی فکری میکنم ایا ادامه بدم یا برام خطرناکه؟اما خیلی درد دارم چون روماتیسم و دردهای عضلانی شدید دارم و درمانم هم موثر نبوده تا حالا...با خوردن این قرص کمی راحت میخوابم و روز بعد سبکتر..ذهنم هم خالی میشه اضطراب ندارم...چه کنم ادامه بدم؟
دکتر زهرا روشندل - متخصص اعصاب و روان (1399/1/13)
با سلام مصرف طولانی کلونازپام باعث وابستگی میشه. برای کنترل درد از پزشک متخصصتون بخواید براتون‌ داروی مناسب تجویز کنن.
ناشناس (1399/1/11)
ایا دارو کلونازپام عوارضی مانند فراموشی یا ... . در مرور زمان با مصرف این دارو فراموشی یا ... . دارد؟ البته این دارو دکتر تجویز کرده
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/11)
در عده کمی از افراد, عوارضی مثل گیجی, اختلالات جزئی حافظه و غیره ایجاد میشه که بعد از اتمام دوره درمان و قطع دارو, به حالت طبیعی برمیگرده. نگران نباشین طبق دستور پزشک دارو رو مصرف کنین.
حسن خطائیان (1399/1/11)
سلام من حدود20 ساله سیتالوپرام مصرف میکنم.تقریباسه ماهه بادستورپزشک نمیخورم ولی ازا ول عیدحالات عصبیم عودکرده ودکترگفته شب نصفی کلونازپام1مصرف کنی ضمت اینکه دیابت هم دارم.ایامشکلی پیش نمیادواین هم بگم که افسردگی شدیدداشتم
دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/11)
سیتالوپرام به مراتب از کلونازپام بی ضررتر و اعتیاد کمتری دارد و بهتر است. از طرفی دوره درمان سیتالوپرام حداکثر ۲ سال است! هفته ای یک چهارم قرص را کم کنید
محمد الله (1399/1/11)
هم خونه ایم ۳۰ عدد کلونازپام ۱ خورده ، و کاملا گیج و منگه ، چنیدین بار میخواستم زنگ بزنم به خانوادش و یا اورژانس ، نمیگذاره من بقیه قرصها را ازش گرفتم و ریختم دور آیا مشکلی براش پیش نمیاد ؟ چه کمکی میتونم بهش بکنم؟
دکتر محمد جواد ابراهیمی نیا - پزشک عمومی (1399/1/11)
سلام وضعیت ایشان اورژانسی است. حتما به اورژانس مراجعه فرمایید.
نوراله رنجبر (1399/1/10)
سلام بنده حود دو سال تقربیبا روز ی دوگم شیره تریاک مصرف میکردم الان حدودا هفت ماه ترک كردم اما جایگزینش بطور متوسط دو تا قرص ب ۲ مصرف میکنم یکی صبح یکی شب اما الان پنج روزه دیگه مصرف نمیکنم ولی دارم دیوانه میشم استخوان درد شدید سر درد شدید همراه با تحوه وحشتناک کلافگی الان این چند روزو با استامینوفن و کلونازپام تحمل کردم دیگه ممیتونم چکار کنم ممنونم
مژد (1399/1/10)
باسلام من حدود70 تا ازقرص دیاسپام خوردم برای خودکشی و متاسفانه زندم میشه بگین اثراتش تا کی هست وچه اثراتی داره میشه راهنماییم کنیم ممنون میشم
دکتر زهرا امامی - متخصص طب اورژانس (1399/1/10)
سلام، 12تا 24 ساعت اثار خواب الودگی ممکنه بمونه، انشالا دیگه تکرار نمیکنید.
دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/10)
اثرات خود دارو حدود ۷۲ ساعت بعد ازبین می رود ولی آیابه دلایل مختلف همچون هیپوکسمی عارضه داده باید مراقب بود
ناشناس (1399/1/10)
با عرض سلام میخواستم بدونم برای خواب یک چهارم قرص 1 میلی هر شب خوردن اشکال نداره
دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/10)
سلام استفاده از این قرص بدون تجویز پزشک ممنوع است و متاسفانه مصرف آن به طور مدام باعث وابستگی و اعتیاد بدن به آن میشود.
محمدرضا ساعدی (1399/1/8)
با سلام من به دلیل استرس و حملات پانیک که به تازکی گرفتم البته ارثی پدر داره دو قرص پزشک بهم داده به نام کلونازپام ۱ میلی و اسنترا ۵۰ میلی من هر دو رو شب می خورم ولی اسنترا رو نصف می خورم دیشب برای اولین بار خوردم سر گیجه شدید داشتم و گیج بودم مجبور شدم بخوابم ولی صبح که پاشدم بازم سر گیجه داشتم ولی کمتر فشارم ۱۵ رو ۸ رفته ایا این طبیعی هست یا کاری باید کنم ؟
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/8)
سلام ، سرگیجه میتواتد از عوارض داروی سرترالین باشد. معمولاً این دارو در ابتدا با دوز کم شروع شده و رفته رفته افزایش می یابد.در ضمن بهتر است دارو را با معده پر میل کنید.اگر پزشک دستور مصرف شب ها داده است بهتر است بعد از شام آن رامیل کنید. در ارتباط این دارو معمولاً با گذشت زمان به اثرات آن تحمل ایجاد می شود. اگر این عوارض همچنان ادامه داشت و در روند درمان اختلال ایجاد کرد بهتر است به پزشک معالج مراجعه کنید تا در صورت صلاحدید داروی شما تغییر کند.
ناشناس (1399/1/8)
سلام .من خواب ندارم شبها میخوام ببینم شبی دوتا استفاده کنم مشکلی نیست کلونازپام ۲ سبحان استفاده کنم.و اثرش تا چند ساعت هست که گیج باشم .چون من کارگر بنا هستم صبح ساعت ۷ باید برم سرکار تا ساعت۴ عصر
حسن (1399/1/7)
مصرف کلردیازپوکساید در عصر و کلونازپام در شب با فاصله سه ساعت اشکال ندارد تشکر
دکتر سید مهدی پور افضلی فیروزآبادی - متخصص طب اورژانس (1399/1/7)
هر دو دارو جز یه دسته دارویی هستند و نباید به فاصله کوتاه از هم باهم استفاده بشه
ناشناس (1399/1/7)
با سلام مجدددر شرایط کنونی اگر قرص کلونازپام۲ را بعد از ده سال قطع کنم هم موجب بی خوابیم میشود وهم بنا به گفته خودتان موجب تشنج میشود وهم چنین تو شرایط فعلی دسترسی به متخصص هم ندارم لطفا موقتا رهنماییم کنید چون شبها با توجه به اینکه از این قرص استفاده مکنم دچار اختلال در خواب شدم خواهشن راهنمایی فرمایید
مجیدم (1399/1/7)
سلام من حدود ۲۰ساله کلونازپام ۱میخورم روزی سه وعده نصف قرص میخوام ترک کنم چیکارکنم موقع رانندگی راه دورحتما بایدهر۴ساعت نصف ۱میلی رومیخورم سرحال میشم براترک چه. کنم بایدببخشیدباتشکر
پارسا (1399/1/6)
آیا تو هنگام ترک مواد مخدر برای رفع بیقراری و بیخوابی استفاده از کلونازپام بذای نهایتا ده روز در حد روزی یه دونه دوباره خودش اعتیاد به این قرص بوجود میاره؟؟ من دز موادم خیلی کم بوده طوری که با یه قرص کلوناز آروم میشم
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/6)
سلام نهایتا ۱۴ روز و با احتیاط و بعد آن به تدریج دوز دارو کاهش و قطع گردد
ناشناس (1399/1/6)
با سلام من بنا به دلایلی ده سال پیش دچار بی خوابی شدم وهر شب از قرص کلونازپام ۱ استفاده کردم خوابم خوب شد تا اینکه سه سال پیش مجددا دچار بی خوابی شدم واین دفعه از کلوناز پام ۲ استفاده کردم خوابم خوب شد اما الان دوباره بعد از سه سال دچار اختلال در خواب شدم وشب ها تا ساعت ۲ وحتی ۴ بامداد خوابم نمیبرد . وروزها کاملا کسلم وخسته خواهشن راهنمایی بفرمایید
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/6)
سلام از مصرف کلونازپام جهت رفع بی خوابی بپرهیزید.جهت بررسی بیشتر به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید
کامران اکبری فیاض (1399/1/3)
سلام کامران هستم ۲۸ ساله حدود ۵ سال است بصورت ناآگاه و خود سرانه شروع به مصرف کلونازپام کردم که شب به شب اگه تایم و وقت کلوناز بگزره احساس بدی بهم دست میده و انگار دنیا رو سرم خراب میشه .خیلی دوست دارم کنار بزارم و مصرفش نکنم اما نمیتونم و امکان رفتن پیش متخصص هنوزم بهم دست نداده و لحظه شماری میکنم که برم پیش متخصص یا روان شناس تا این قرص خونه خراب کن و کنار بزارم بازم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید تا یه پزشک خوب پیدا کنم و مشکلاتمو باهاش درمیان بزارم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/1/4)
فعلا در شرایط کنونی صلاح نیست مصرف این دارو را قطع کنید. ممکن است قطع دارو باعث تشنج شود. پس از آرامش اوضاع از نظر شرایط کرونا به متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید.
مهدی (1398/12/25)
با سلام من هم برونشیت ریه حاد دارم از زمستان پارسال توهوم هی میزدم رفتم کلونازپام ۲گرفتم از نصفی شروع کردم الان که یک سال میگذره یک هفته کذاشتمش کنار خواب از سرم پریده میخوام هرجورشده مثل اول خوابم ببره اینجوری برام مشکل ساز میشه یانه فقط سوال لطفا بدین
مدیر سامانه
قطع ناگهانی کلونازپام ممکن است باعث تشنج شود. تحت نظر پزشک عمل کنید
ناشناس (1398/12/21)
من تقریبا یکساله کلونازپام استفاده میکنم اوایل یکبار نصف قرص در شب وبعد نصف صبح ونصف شب ولی چند ماهی است یک چهارم درشب یک چهارم صبح البته قرص یک میلیگرمه الان میخوام ترک کنم نمیدونم چطور ترک کنم چون احساس میکنم وابستگی ایجاد کرده وقتی می خورم سرم سنگین میشه احساس خوبی ندارم بیماریم حملات پانیکهوهیچ دارویی غیر از این استفاده نمیکنم
مهدی فرند (1398/12/21)
سلام آقای دکتر من بعلت افسردگی بایپولار سالهاست کلونازپام مصرف میکنم پارسال در اینترنت در چند سایت خوندم که مصرف قرص خواب سرطانزاست آقای دکتر یکساله زندگیم جهنم شده نه میتونم ترک کنم وقتی هم میخورم دائم فکر سرطانزابودنش باعث اضطراب ووحشتم میشه ممکنه راهنماییم کنید با تشکر ازسما
اشرف زینلی (1398/12/19)
سلام من حدود10سال پیش بخاطرداشتن میگرن کلونازپام میخورم البته اول 2 میخوردم ولی کم کم خودم دوزش رو کم کردم الان حدود دوساله یک چهارم 2 رو میخورم داروهای دیگری هم میخوردم که یکیش سدیم والپروت بود که هنوزم استفاده میکنم به نظرم فراموشیم زیادشده آیا خطری نداره این یک چهارم کلونازپام روخودسرانه قطع کنم
حمید پرچمی (1398/12/17)
سلام من بخاطر استرس و بی خوابی با دستور پزشک هرشب نصف قرص کلونازپام1میخورم الان دقیقا1هفتس میخواستم ببینم الان قطعش کنم مشکلی پیش نمیاد چون الان راحت میخوابم
محمد (1398/12/16)
سلام من گاهی دچار اضطراب شدید با طپش قلب میشم و از قرص یک میلی کلونازپام کمتر از یک چهارم استفاده میکنم و خیلی موثر و حالم خوب میشه.اینکه آیا مصرف این دارو بصورت موردی عوارض دارد یا نه؟
حمیداکبریان (1398/12/15)
بنده واقعاخواهش می کنم پاسخ بنده بدهید...بنده سال۱۳۸۲درکلینیک نورعلی اصغرتوسط دکترمجیدبرکتین ۱۸روزبستری شدم وپلاک دوقطبی را۱۶ساله داشتم وبااراده همت خودم از۵ / ۱۱/ ۱۳۹۸قرصهای مصرفیم راکنارگذاشتم 1تیوردازین ۲۵ترک 2پروپرانولول۲۰ترک3لیتیم کربنات ترک 4والپرات سدیم ترک 5کلونازپام ترک همه عوارض قرصها تحمل کردم تشنج تخیل وغیره تا۲روز که دیشب باترک کلونازپام تشنج مغزی راپشت سرگذاشتم امادیشب بعداین تشنج عظلات ازامروزکلونازپام شروع کردم ساعت ۵بامداد۱۵/۱۲/ ۱۳۹۸ دارم هر۳ساعت یکبارمصرف کلونازپام یک میلی راشروع کردم فک سردمن مغز مثل گلدون راتوسرم رادارم ردمیکنم من نه پولش رانه هواسم جمع ایامیخواستم این افراط قرص آیا صحیح یانه چیکارکنم لطفاخواهش جواب من راخیلی سریع جواب بدین تشکر وسپاس..منتظر پاسخ شماهستم....یازنگ بزنیدواسه محض رضای خداتو۴۰ روزترک کردم اما دوباره دارم هر۳ساعت
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/12/16)
قطع کردن ناگهانی تمام داروها به هیچ وجه کار صحیحی نبوده است. شما که تحت نظر دکتر برکتین که بسیار حاذق هستند بوده اید نباید بدون نظر ایشان داروهای خود را قطع می کردید. اکنون فقط با نظر پزشک داروهای خود را تنظیم کنید و از مصرف خودسرانه پرهیز کنید.
عبدالرسول قائدی (1398/12/11)
من بعضی شبها بی خوابی دارم نصف قرص کلونازپام میخورم آیا عوارضی هم برام دارد؟ممنون راهنمایی بفرمایید
1349Behrooz ghafori (1398/12/9)
با سلام من چندین سال قرص کلونازپام سبحان۱مصرف میکنم اما الان دیگه جوابگو نیست بی خواب شدم در ضمن کارگر شیفتی هستم دوروز صبح دوروز بعدازظهر و دوروز شب و دوروز آف لطفا راهنمایی کنید چطور خوابمو ب حالت اولیه برگردونم
1349Behrooz ghafori (1398/12/9)
من چندین سال قرص کلونازپام سبحان ۱میلی کرم مصرف می کردم الان اعتیاد پیدا کردم دیکر اصلا نمی توانم شب بخوابم کارکر شیفتی هم هستم دو روز صبح دوروز بدظهر دو روز شب ودو روز اف لطفا راهنمای کنید چطوری کم کنم تا خوابم به حالت اولیه بر کرد
ناشناس (1398/12/4)
سلام وقت تون بخیر. قطع یک دفعه ای داروی کلونازپام 1و شروع درمان با داروی کلوبازام10 بعداز دوازده سیزده سال استفاده از کلونازپام، تجویز درستیه به نظرتون . ممنون میشم راهنمایی کنید.متشکرم.
بهنام (1398/11/30)
باسلام من متادون مصرف میکردم اومدم ترک کنم نمیشد دکترا هم کمکی نمی کردن یه روز تو ترک دچارتشنج وحشتناکی شدم هیچ کسم نبود پیشم تا دم مرگ رفتم نفسم قطع شد و بزور برداشتم کلی شربت متادون خوردم و نفهمیدم بیهوش شدم یا به یه خواب عمیق رفتم بعد از آن هی تشنج میومد سراغم وترس و لرزش و تپش شدید قلب وقطع شدن نفس چندتا دکتر رفتم داروهایی که دادن هیچ کمکی نکرد آخر یه دکتر کلونازپام داد از وقتی کلونازپام خوردم خوب شدم ولی به محض اینکه اثرش میره حالم بدتر از گذشته میشه وهر دکتری که میرم میگن پنیک عصبی گرفتی وهیچ کس هیچ کمکی نمی تونه بکنه من چطور میتونم از این حال دربیام کلونازپام نخورم یا باید تاآخرعمرم بخورم
همایون اردشیر (1398/11/24)
سلام و احترام جناب دکتر ، من چند ماه پیش یکدفعه دچار حمله پانیک شدم و از اون روز همش احساس بدی دارم و همش دچار اضطراب هستم بطوریکه فشارخونم از استرس بالا میره ، یکی از دوستانم که همین مشکل واسش پیش اومده بود طبق توصیه دکترش با نصف کلونازپام درمانش رو شروع کرد و گفت خوب شدم و به من هم توصیه کرد انجام بدم ؛ من یک هفته پیش شروع کردم ولی یک روز در میان نصف قرص میخورم الان بهترم آیا حتما باید هر روز خورده بشه؟انظر شما در مورد قرص آسنترا چیه آیا واسه هراس و اضطراب منتشر مفیدتر نیست؟؟سپاسگزارم.
علیرضا (1398/11/23)
سلام به همه,کسانیکه قرص کلونازثلم مصرف میکنندبگم که این قرص بسیارخطرناک وشدیدا اعتیادآورهست من چندسال استفاده میکردم الان حدوددوماهه که تزک کردم وخدا میدونه چه زجری کشیدم دردش ازترک هرویین هم سخت تره ضمن اینکه ازنظر روحی هم خیلی داغون شدم اما ازاونجاکه میدونستم تموم میشه,طاقت آوردم وازخدای متعال کمک گرفتم مه تا اینجا به شکرخداخیلی بهترم وازهمه تون میخوام که ازین قرص فاصله بگیرین وداروهای گیاهی مثل استوخدوس،سنبل الطیب،گاوزبان،بهارنارنج برای آرامش استفاده کنید که سلامتی از همه چیز باارزشتره.خداوندبه هرکس که اراده کنه ترک کنه کمک میکنه وترس از درد باعث نشه که ترک کردن رو به تعویق بندازین. درپناه خداوند باشید.
امیرمغاری (1398/11/18)
ببخشید من خوندم این دارو کلونازپام برای تشنج هست وکسی که این دارورابخورداگریک دفع قط کندتشنج میکند من که سابق تشنج ندارم پس چرادکتراین دارورابرای من نوشته ومیترسم اگرکناربزارم تشنج کنم لطفاً راهنمایی کنید
آک باقزی (1398/11/17)
من 13 سال که قرص کلوناز پام مصرف می کنم بیمار ی اعصاب هم دا رم‌ و5سال پیش یکی از رگهای قلبم گرفته بود استنت کردم حلا چطوری قطع کنم عوارض نداشته باشد
ناشناس (1398/11/14)
سلام من ۴۳ سالم حدود ده سال کلونازپام استفاده میکنم از نیم قرص به دو یا سه قرص رسیده ام فراموشی هم گرفته ام خسته شده ام از بی خوابی شبانه لطفاً راهنمایم کنید
ناشناس (1398/11/12)
سلام من یه پسرcpدارم که کلوناز پام تحت نظر پزشک استفاده میکنم امشب خیلی ذهنم مشغول بود حواسم نبود نصف قرص با اب تو سرنگ حل میکنم دادم به پسر سالمم الان به جز گیجی عوارض دیگه داره ؟از اون نصفه حل شده تو سرنگ ،نصفشو دادم ،متوجه شدم که اشتباه کردم بقیه شو ندادم لطفاً راهنمایی کنید
محمد طالبی (1398/11/11)
سلام چرامصرف قرص با الکل خوب نیست ؟وچه مشکلاتی پیش می اید باتشکر از پاسخ شما
ناشناس (1398/11/11)
سلام .من یه چهار سال است که یک چهارم قرص کلونازم ۲ رو میخورم میخواستم ببینم ایا این الزایمر میاره .مصرفم شب هاست فقط یک چهارم قرص مصرف میکنم
خالد شمس (1398/11/9)
سلام من دارو کلونارپام را بیشتر از ده سال میشود استفاده میکنم ولی خواب های فوق العاده ترسناک و غیر طبیعی میبینم صبح وقتی از خواب بیدار میشم از دیدن خواب های که دیده خسته میشم در ضمن من با این دارو فلوکزامین هم استفاده میکنم آیا میشود کمک کنید چرا خواب های ترسناک میبینم. ممنون تان
حدیث (1398/11/8)
من قرص کلونازپام۲ میخورم بجا اینکه بخوابم چند روز بیدار میمونم رو من اثر عکس داره
مریم (1398/11/7)
سلام به علت اضطراب و افسردگی دکتر قرص کلونازپام 1 تجویز کردشبی یک عدد که به مرور به نصف رسوندمش و الان شبی یک چهارم میخورم خیلی عادت کردم اگه نخورم تا صبح خوابم نمیبره و حالم بد میشه تقریبا پانزده ساله که استفاده میکنم
امیدنامجو (1398/11/6)
سلام.من مدتی است قرص کلونازپام وآلپرازولام مصرف میکنم.باید برم برای آزمایش قبل استخدام کار.میخواستم ببینم آیا آزمیشم مثبت میشه یا نه مشکلی نداره.اگه راهنماییم کنید؛ممنوتون میشم.آخه خیلی نگرانم که به خاطر قرص اعصاب آبروم بره.توروخداراهنماییم کنید...
ناشناس (1398/11/5)
سلام خدمت بیماران عزیزم...حمیداکبریان هستم ۱۷ساله تمام قرصها راامتحان کردم لورازپام۱و۲وکلونازپام تمام این قرصهارااگرمصرف کردیداحتیاج بهش پیدامیکنیدواگریکشب نخوریدخوابتون نمی بره بریدفکرکنیدازکجااحتیاج به این قرصهاروآوردیدفقط وفقط یک لحظه تفکرکردن بعد به نتیجش می رسیدومیتوانیدباداروخانه کاری نداشته باشیدبه امیدشفای همه مریضای عزیزم فقط سلامتی.....اندوخته ایی باارزش ترازسلامتی نمی شناسم....
ناشناس (1398/10/26)
حمیداکبریان ۱۷ساله قرص خواب می خورم ته این کاررسیده ام که قرص خواب من زن می باشدقرصهای من شامل : والپرات۲۰۰لیتیم ۳۰۰پروپرانولول۲۰ کلونازپام۱تیوریدازین۲۵وخسته شده ام دکترم مجیدبرکتین سرش شلوغ نوبت هم نداره....
محمد (1398/10/24)
آیا کلونازپام با فنوباربیتال تداخل دارد چون من هر دو را یکجا استفاده کردم.
Hosein salimi (1398/10/23)
سلام. برادرم امفتامین مصرف میکنه شبا بیخابی میکشه جوریه که نمیزاره اهالیه خونه بخابن هی از اینور به اونور میره اذیت میکنه، اگه بهش کلونازپام بدیم شبا بخابه مشکلی نداره؟
ناشناس (1398/10/8)
سلام پسرم 15ساله دوساله قرص دپاکین شبی یک عدد می‌خورد ولی این سری باتوجه به بهبودی که در نوار سر مشاهده شد والپروات سدیم 200با کلونازپام 1تجویز کرد کلونازپام رو بهش میدم نصفشو بازم خیلی سرش سنگین میشه وپاهاش یخ میشه میتونم فقط والپروات سدیم رو صبح وشب بخوره وکلونازپامو ندم؟
حسین فاصلی (1398/10/8)
سلام من به مدت چهار روز کلونازپام 1 خوردم بعد قطع کردم بعد الان حالم خوبه شده بابد با قرص دیگه ای جایگزین کنم با نمیخاد
حسین فرشادفر (1398/10/7)
سلام من شبها تشنج میکردم کابامازپین بهم دادن که شبی نصف قرص میخورم چند روزه اختلال در ساعت خوابم پیش امده برای تنظیم ساعت خوابم میخوام امشب کلونازپام بخورم که زودتر بخوابم با کاربامازپین تداخل دارویی ندارد
رضا (1398/9/27)
سلام .خسته نباشید .دوستان کسی این تجربه ی بد منو داره کمک کنه .۲۱ روزه ترک کردم ولی اینقدر گیجم که همه چیو عین توهم میبینم .متادون مصرف داشتم روزی دوتا چهل میل شبام ۳تا کلونازپام ۲میل مصرف میکردم .روز اخر که کنار گذاشتم الکل مصرف کردم الان از لحاظ هوشیاری وضعیت مناسبی ندارم جوریکه دستام میلرزه و واسه یه پیام نوشتن ساده دچار مشکل میشم اونم بعداز ۲۰ روز مصرف نکردن .کمک کنید ممنون میشم
ناشناس (1398/9/27)
سلام همسرم در اثر سکته فلج شده بعداز فلج شدن عضلات دست پاها اسپاسم شدید داره دکتر قرص کلونازپام شبی یک چهارم تجویز کردن در ضمن باکلوفن۱۰ روزی سه عدد وتیزانیدن هم روزی سه عدد میخورن البته ۱۰ندع قرص دیگه هم میحورن تاثیر چندانی نداشته این سه قرص تداخل ندارن
ناشناس (1398/9/25)
اصلا قرص خوبی نیست خواهشا مصرف نکنید چه کلونازپام و هم قرص های مشابه ان مانند لورازپام وکلنازپام و غیره
محمدسرچمی (1398/9/23)
سلام من هربار که عصبی میشدم دست هام ونصف صورتم لمس میشد دوستهام قفل میشد و قادر به بازکردن نمی شدم دکترکلونازپام داد وبعد از 30دقیقه خوب میشدم حالا میدانید مشکل من چیه
هانا (1398/9/23)
سلام وقت بخیر من 18 سالمه و عفونت معده و التهاب روده دارم که کولایتیس هم بهش میگن و درمانم رو به اتمامه.یه مدت بخاطر آشفتگی ذهنی و عصبی بودنم شب نمیتونستم بخوابم قرص کلونازپام رو مصرف کردم و خیلی خوب اثر گذاشت و راحت خوابیدم..میخواستم بپرسم بعد از اینکه درمانم تموم شد مصرف کلونازپام یا هر خواب آور دیگه ای برام مشکل ساز نمیشه یا باعث عود کردن بیماریم نمیشه؟ البته اینم اضافه کنم که مقدار مصرفم خیلی پائینه شاید سه شبی یکی بخورم
فلاحی (1398/9/22)
سلام من چهار سال استفاده میکنم قرص کلوناز پام خسته شدم ازش چطور ی ترک کنم شبها چهارنصف مصرف میکنم هرشب نصف خسته شدم تا حالا دکتر نرفتم
حمید.ر (1398/9/19)
یه سوال داشتم وقتی بدن بیمار نسبت به دوز مصرفی مقاوم میشه یعنی تاثیر دوز مصرفی کم میشه باید دوز مصرف رو بالا برد ؟ با تشکر از مدیر سامانه
اینان (1398/9/19)
من بخاطرافسردگی 3یا4سال که ازقرص کلونازپام 1میلی که شبها نصف میکنم ومیخورم استفاده میکنم میخواهم مصرف دارو راقطع کنم چکاربابدبکنم که عوارضی تداشته باشد
بایزیداحمدی (1398/9/16)
سلام من قرض کلونازام مصرف مکنم زیرنظرروان پشک شب تا ساعت ۵یا۶ خوب میخوایم اما صبح تاصبحانه میخوام اذیتم میکنه لطفا دلیل شو بهم بگید
ناشناس (1398/9/14)
سلام من مشکل بی خوابی داشتم تقریبا یه چها رروز نخوابیدم اصل.ا رفتم کلونازپام یک گرفتم دوازده تاشو بلعیدم بعد بیست وچهارساعت خواب، مغزم رد داده بود لوله بخاری رو کنده بودم بعد یه سبد داشتم توش لباس بود فک میکردم رادیو هستش میخاستم روشنش کنم هی انگشتمو میذاشتم روش. در یخچالو باز گذاشته بودم خلاصه حسابی قاطی کرده بودم. بردنم اورژانس بعد یه ساعت برگشته بودیم خونه البته اینم بگم که هیچی یادم نمیاد برام تعریف کردن که چکارا کرده بودم. مراقب باشین زیاد دوز نبرین بالا ...
فاطمه.اسدی (1398/9/10)
ایا این قرص فقط مال تشنج هستش .برلی درمان افسردگی هم میشه ازش کمک گرفت یا خیر؟؟؟
مهران سیا (1398/8/25)
سلام ببخشید من بدون تجویز پزشک و برای پر کردن خلا هام از این دارو استفاده میکنم و از وقتی استفاده میکنم غضروف های مفصل هام سائیده شدن علت چیه مصرفمم خیلی کمه روزی یک عدد عوارض ترکیب این قرص با دراگون چیه؟ ایا استفاده کلنازپام در جذب قرص های ویتامین و کلسیم و گلوکزامین اختلال ایجاد میکنه و باعث عدم جذب و خاصیت اونا میشه ؟
رضا (1398/8/23)
باسلام..من به دلیل مشکلاتم به دکتر اعصاب و روان مراجعه کردم وبه من قرص کلونازپام دادن بیشترهراس وترسم ازین هست که اگه تو محل کارم ازمایش بگیرن مثبت بشه..
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/24)
این دارو مخدر نیست. اگر تست مرفین گرفته شود جواب منفی می شود ولی اگر تست های کامل که شامل خانواده مرفین، خانواده آمفتامین و خانواده بنزودیازپین ها است گرفته شود تست مثبت خواهد شد. البته اگر شما مجوز از پزشک اعصاب و روان داشته باشید قاعدتا نباید مشکلی برای شما ایجاد شود.
کوثرخیری (1398/8/4)
سلام وخسته نباشید یه سوال داشتم من مامانم دوماه پیش تشنج کرد بردیمش بیمارستان امپول اینا زدن گفتن ببرینش دکتر مغزواعصاب بردیم مغرواعصاب داروهارومبخوره وخوابش میبره منم میترسم وخروپف میکنه میشه بگیدخروپف اش ازچیه؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/5)
به دلیل خواب عمیق خروپف می کنند. فقط دقت کنید که بیش از مقدار تجویز شده دارو مصرف نکنند.
خدیجه جمشیدی (1398/7/29)
با عرض سلام وتشکر از مطالب مفیدتان من‌ سه سال کلوناز پام نیم میخوردم الآن شش ماه هست که کنار گذاشتم البته بدون تجویز پزشک نوه دار شدم از عشق نوه ام که بتوانم با هوش یاری کمک حال باشم، ولی از ه روز پیش فکر می کنم به خاطر فصل پاییز باز بی‌خوابی خیلی اذیتم می کند، امروز ده روزه که زاناکس نیم می خورم، مثلا ساعت 11شب می خورم، ساعت 4نهایتا بیدار می شوم می خواستم ببینم کدام یک از قرص های خواب آور عوارض کمتری دارد وتاثیر بیشتری برای، یک خواب با کیفیت ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید
مبنا حسنی (1398/7/26)
سلام ببخشید من با کلونازپام خیلی طولانی مدت می‌خوابم تازه شروع کردم قبلاً زولیپیدبم ۵ایتفاده میکردم میتونم تا چند روز قرص رو نصف کنم تا عادت کنم؟ابنکه میگن قرص کلونازپام آلزایمر میاره درسته؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)
با نصف قرص شروع کنید و اگر پزشک دستور مصرف روزانه یک قرص را به شما داده است پس از یک هفته به یک عدد برسانید. عارضه آلزایمر در منابع علمی ذکر نشده است
مهدی فرند (1398/7/9)
من بعلت افسردگی سالهاست از داروی کلونازپام استفاده میکنم تو سایتها نوشته داروهای خواب سرطانزاست کسی درباره صحت این موضوع اطلاع داره ممنون میشم کمکم کنید
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/9)
سرطان زا بودن داروهای خواب آور اصلا صحیح نیست. ضمنا قطع کلونازپام برای کسی که سالهاست این دارو را استفاده می کنند ممکن است باعث تشنج شود.
ناشناس (1398/5/2)
شبها قرص ترانکوپین 25 برای بیخوابی بهتر از بقیه است. من چندین مورد دیگر را امتحان کرده ام. قرص کلونازپام را من روزها بعنوان آرام بخش و ضد تشنج استفاده می کنم. کارایی آن خوب است ولی عوارض جانبی مانند افسردگی بخصوص در حالت چشمها بهمراه دارد. هیچ داروی اعصاب و روان بدون عوارض جانبی وجود ندارد.
ناصر (1398/4/20)
سلام. من به مدت نزدیک به دو ماه قرص مادول مصرف میکردم که الان یک ماه دیگه مصرف نمیکنم. ولی از بی خوابی و تنگی نفس و پرش تو خواب خیلی رنج میبرم دکتر هم رفتم قرص کلونازپام و الپرازلام بهم داد الان سوال کلی اینه که برای بی خوابی باید چکار کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی خیلی متشکرم

چنانچه در خصوص "کلونازپام" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image
مطالب و رویداد های ویژه

آگهی های عمومی

گلوتریو امگا3 شیاف ایبوپروفن اورسوبیل لوسیدامین نشریه نوین دارو اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info