دکتر زهرا طاهری

دکتر زهرا طاهری

پزشک عمومی.

پزشک
پزشک عمومي
شماره نظام : 134741

معرفی دکتر زهرا طاهری

دوره دیده ی‌دیابت وزخم دیابتی....مدتی رزیدنت بیماریهای عفونی وواگیر،بوده ام.......

پرسش و پاسخ با دکتر زهرا طاهری

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر زهرا طاهری

الهه (1401/1/4)
با سلام واحترام خانم دکتر خانومی هستم که مدته 2ماهه عروسی کردم. در تاریخ 1400/12/9 پریود شدم مثل همیشه وسیکل یکماهه. مجددا در تاریخ 1400/12/29پریود شدم یعنی 21روز بعد. میخواستم بدونم مشکلی وجود نداره واین طبیعی هست؟ باتشکر
سلام و احترام..بله،این میزان فاصله بین دو‌پریود،نرمال هست.
حمیدی (1401/1/3) - قرص زیپمت 50/500 میلی گرم
سلام متژان همان زیمپت هست با فرق دارد؟ دکتر زیمپت نوشتن داروخانه متژان دادن نمیدونم مصرف کنم یا نه
سلام و احترام..هر دو یک دارو هستند با دو‌ نامِ متفاوت..فقط دقت کنید دوز آن،همان چیزی باشد که دکتر شما برایتان تجویز کرده است.
اسماعیل (1401/1/2)
درود،خانم دکتر گذشته مصرف کننده مواد و تریاک بودم ک الان قرص زیرزبونی مصرف میکنم،زندگیمم پراز تلاطم بوده ،الان چندساله لرزش دست پیدا کردم،وقتی عصبی یا استرس پیدا کنم دیگ کاملا میرم روو ویبره،لطفا کمکم کنید
سلام و احترام.به نظرم شما باید بطور جدی ابتدا توسط متخصص داخلیِ مغزواعصاب از لحاظ علل لرزش،بررسی بشوید و سپس درمان مناسب دریافت نمایید.شاید مشاوره های منظم با روانشناس هم برای حضرتعالی مفید باشد.برای پایین آمدنِ قیمت خدمات روانشناسی می توانید از درمانگاهها و کلینیکهای بیمارستانهای دولتی یا دانشگاهی استفاده نمایید..در عین حال در شرایط،اضطراب و استرس، خودتان را رها نکنید بلکه سعی کنید خودتان را کنترل بنمایید و در آن لحظات، موقعیت خودتان را تغییر دهید..در جایی که استرس برای شما ایجاد کرده باقی نمانید و ماجراها را کِشدار نکنید..چون این کار باعث افزایش ریسکِ تشدیدِ اضطراب،تولید عصبانیت و خطرات ناشی از آن خواهد شد.مشاوره با روانشناس را هم حتما در دستور کار خود بگذارید.
مریم رحیمی (1400/12/25)
سلام من 17 سالمه و مشکل کمبود وزن دارم و بی اشتها هستم پزشک داخلی برام روزی نصفه یک قرص زانیسد تجویز کرده، دیشب برای اولین بار استفاده کردم و تقریبا از اون موقع لرز دارم و سردمه. میتونه از عوارضش باشه؟
سلام و احترام..این یک داروی ضد اضطراب است و بعید میدانم برای کم اشتهایی و کمبود وزن شما موثر باشد...اگر اضطراب دارید بهتر است تحت نظر روانپزشک قرار بگیرید و اگر قرار است دارویی برای آن منظور بخورید تحت نظر روانپزشک باشد...برای کم اشتهایی نیز علاوه بر مشاوره با روانپزشک، بهتر است تحت نظر متخصص تغذیه قرار داشته باشید و بر اساس رژیم‌های تغذیه ایِ اصولی،مبادرت به اصلاح نحوه ی تغذیه خود به منظور افزایش متناسبِ وزن، نمایید.
بشیر نوری (1400/12/25)
سلام خانم دکتر خسته کار نباشی من 60 ساله ام تیروئید پرکار دارم 3مورد آزمایش دادم پرکار نشان داده ولی هیچ یک از علائم تیروئید پرکار را ندارم دکتر قرص داده به من و من میخواهم قرص نخورم چکار کنم؟ممونون میشم از راهنماییهاتون .آیا میتونم از گیاهان مخصوص در این رابطه استفاده کنم
سلام و احترام ...درمان تیرویید پرکار خصوصا در سن و سال شما بسیار بسیار بسیار، مهمه...پرکاری تیرویید براحتی عارضه های قلبی تولید می کنه و بنابراین باید به طریقه ی علمی و درست درمان بشه و در درمانش هم نباید کوتاهی و تعلل صورت بگیره...قرص های مربوط به پرکاری تیرویید ، برای تنظیم ابتداییِ تیرویید و تخلیه ی ذخایر اضافی، تجویز میشوند و پس از تنظیم اولیه ی تیرویید، درمان باید با ید رادیواکتیو یا جراحی تیرویید( بسته به هر بیمار و نظر پزشک) ،تکمیل بشه...درمانش به هیچ وجه با گیاه و دمنوش و کارهای سنتی نیست.با اون کار فقط ریسک خطرات ناشی از پرکاری تیرویید را در خودتان افزایش داده و عوارض ناشی از پرکاری تیرویید را در خودتان بیشتر خواهید کرد...لذا تحت نظر فوق تخصص غدد،درمان مناسب برای پرکاری تیرویید را انجام بدهید تا گرفتار خطرات ناشی از تیرویید پرکار نشوید..
غفاری (1400/12/22)
سلام چند وقت پیش یک رابطه محافظت نشده داشتم و بعد از دو ساعت قرص اورژانسی ۱.۵ مصرف کردم و بعد از سه الی چهار روز پریود شدم الان بعد از گذشت یک الی دوماهه که پریود منظم داشتم و بهمن ماه بعد اتمام پریود یک رابطه مشکوک داشتم ولی قرص مصرف نکردم و اسفند ماه رو بعد از گذشت سی و پنج روز از آخرین سیکل قاعدگی پریود نشدم ایا عوارض قرص اورژانسی ۱.۵ هست ؟ از یک هفته پیش دوبار بی بی چک انجام دادم و جواب منفی بوده ایا لازمه یک هفته بعد ازمایش خون بدهم؟ شوهرم ارضا نشده بود ولی یک مایع شبیه به آب منی ازش آمده بود یا اون آب اسپرم داره و باعث بارداری می‌شود؟
سلام و احترام..شما اگر تا این اندازه براتون اهمیت داره که بارداری نداشته باشید،پس نباید روابط محافظت نشده برقرار کنید... اما درباره ی پریود نشدن ،شما حتما در آزمایشگاه آزمایش خون بتا_اِچ سی جی بدهید..تستهای بِیبی چک، منفی هایشان مورد اعتماد نیستند و ممکن است کاذب باشند...اگر تست بارداری شما در آزمایشگاه هم منفی اعلام شد،و کماکان مشکل عدم پریود داشتید،باید ضمن انجام سونوگرافی رحم و تخمدانها با یک متخصص زنان نیز مشورت نمایید.
Sam.am (1400/11/27)
سلام ایا میشود قرص مولتی پریناتال و زینک پلاس و هم در روز مصرف کرد
سلام و احترام...شاید در موارد خاص،مثل کمبود اثبات شده ی برخی ویتامینها یا کمبود روی در بدن،بشه همزمان استفاده کرد ولی بطور معمول ، مصرف همزمان اینها با هم دوزهای زیادتر از نیازِ برخی ویتامینها را به بدن وارد می کنند.پس بهتر است از مصرف همزمان اینها خودداری نمایید.
زهرا (1400/11/23)
سلام خسته نباشید.من چندسال وزوز گوش دارم چندبار رفتم پیش منخصص گوش گفتن مشکلی نداره موقعی ک میخوابم بادهنم نفس میکشم وبینی نمیتونم این نفس کشیدن ازدهن باعث میسه وزوز گوش زیادبشه توروخدا راهنمایی کنید واقعا صدای گوشم اذیت میکنه گوشه گیرن کرده
سلام و احترام..چنانچه بعد از بررسی ساختار گوش و حلق،توسط متخصص گوش حلق و بینی، اختلال ساختاری یافت نشده است و انحراف بینی یا پولیپ سینوس و بینی هم ندارید اما شما با صدای تنفس خود،یا صدای ضربان خون در گوش خود،کماکان مشکل دارید، به نظر می‌رسد شاید مشکل شما مربوط به ذهن و روان باشد و نه اختلالاتِ جسمانی..بنابراین بهتر است نزد متخصص روانپزشکی،مشاوره انجام بدهید.
جاوید محمدی (1400/11/22)
با عرض سلام و خسته نباشید. من ۵۰ ساله که از این قرص پاروکستین استفاده میکنم البته قرص ۲۰ ملی گرم رو نصف شو میگیرم . سوالم این اس که چطور میشود که دیگه نخورم و ترکش کنم . چند بار امتحان کردم ولی اینقدر چشم هایم و سرم گردنم درد گرفت که نزدیک مرگ . . من ۴۰ سالمه ممنون
سلام و احترام.این دارو نباید ناگهان و به یک باره قطع گردد..بلکه باید تحت نظر روانپزشکتان،آرام آرام دوز آن کاهش داده شده و به تدریج قطع شود.
صادق حقیقت (1400/11/17)
سلام خداقوت مهره L4.L5 دیسک خفیف دارم آیا تاثیری برای کمرم داره تهیه کنم
سلام و احترام..متوجه نشدم ،چی تاثیر داره که برای کمرتان تهیه کنید؟ ببینید به طور کلی دیسک مهره اگر خفیف است باید با کارهای تسکینی،محافظتی و نگهدارنده از بدتر شدن آن جلوگیری کرد....کاهش وزن، عدم بلندکردن وزن های بیشتر از یک‌کیلو، اتخاذ پوزیشن درست در هنگام نشستن و خوابیدن و سایر حرکات، انجام فیزیوتراپی، و کارهایی از این قبیل..اگر هر تغییری به سمت بدتر شدنِ دردها،یا محدودتر شدنِ توان حرکتی_حسی در شما بوجود بیاید باید با متخصص جراحی مغزواعصاب و ستون فقرات در باره اش مشورت نمایید.
کمک کن لطفاً خانم دکتر 🙏🙏 (1400/10/29)
سلام دکتر پسرم 12 سالش قدش 147 و 35 کیلو گرم وزن داره تب و لرز داره می تونه از قرص استامینوفن 325 گرمی جالینوس برای خنثی کردن تب و لرز استفاده کنه خواهش میکنم کمکم کنید خدا خیر تون بده 🌹🌹
سلام و احترام.میتوانند استفاده کنند اما ایشان را باید به پزشک اطفال یا اگر در دسترس تان نیست، پزشک عمومی،نشان دهید و بعد از معاینه بالینی کسب تکلیف نمایید.
مهدی تقی پور (1400/10/27)
سلام خانوم دکتر من زیر وپرش میسوره چیکارکنم به نظردون؟؟ممنون
.
ارش رحیمی (1400/10/24)
ببخشید من گلو درد شدید دارم نمیتونم غذا بخورم راهش چیه ب گوشمم زده باید چیکار کنم
سلام.مراجعه به پزشک و انجام درمان متناسب با وضعیت بالینی...مایعات ولرم و غذاهای ساده ی کم ادویه که راحت جویده شوند میل نمایید.
سید حمید (1400/10/19)
سلام من آندوسکوپی ندادم یعنی سه بار بیهوشی زدن بیهوش نشدم .از معدم عکس گرفتن گفتن چیزی نشده .شربت سفید خوردم عکس گرفتن .آیا این رادیوگرافی جای آندوسکوپی را میدهد؟فقط حالت تهوع واستفراغ خالی دارم .هر آزمایشی هم رفتم گفتن مشکلی نداری .دکترا میگن از اعصابه انگار گلوم چیزی مونده.
سلام و احترام..آندوسکوپی را می توان با بی حسی موضعی هم انجام داد..لزومی به بیهوشی نیست‌‌‌..البته بیهوشیِ مورد نیاز برای آندوسکوپی هم بیهوشی عمیقی نیست بلکه القای کمی خواب آلودگیِ سطحی برای آن کافی است..نمیدانم چه عکسی از شما گرفته شده اما هیچکدام از این عکسها جایگزینِ آندوسکوپی و نمونه برداری از معده نمی شود...البته که بر اساس شرح‌حالی که می دهید،ضمن بررسیهای گوارشی، بهتر است ناحیه ی گردن شما نیز از لحاظ غده ی تیروییدتان نیز بررسی شود..با تمام این تفاسیر من،درباره ی مشکل فعلی شما نمی توانم نظر خاصی بدهم.
مهدی (1400/10/15)
سلام وتشکر ازشما خانمم کرونا داشته ۶ دوز رمدسیور دریافت کرده الان زیاد سرفه میکنه _دکتر واسشون داروی پالمیکروت تجویز کرده که بصورت بخور (با دستگاه بخور گرم) استفاده کنن _میشه نحوه مصرف رو توضیح بدین _ممنون
سلام و احترام..این دارو را با دستگاه بخور استفاده نمی کنند بلکه با دستگاه نبولایزر مورد استفاده قرار می دهند. روشاستفاد از دستگاه نبولایزر هم که هم بروشور دارد و هم می توانید از داروخانه ی محل تهیه ی دارو بپرسید.. بطور کلی باید داروی خود را در قسمت مشخص شده،قرار دهید،آن را محکم ببندید، دستگاه را به برق زده و از طریق ماسک تعبیه شده، ذرات دارو را تنفس کنند.
زینت اتش بار (1400/10/13)
سلام خسته نباشی خانم دکترببخشید ی سوال داشتم قرص اکتولوکاست جویدنی هست رفتم گرفتم دستور فقط نوشته ی روز دونه بخورم گفتم ببینم جویدنی هست یا با اب بخورم ممنونم ازت
سلام و احترام..اگر قرص روکش دار که عموما ۱۰ میلی گرمی هست، باشه نباید خرد یا جویده بشه...اما اگرقرص ۵ میلیِ غیر روکشداره، باید جویده بشه.
آرادشاکری (1400/9/27)
سلام خسته نباشید پسرم چهارسالشه سرماخورده بردم دکتر شربت ازیترومایسین و سرماخوردگی و دیفن داده حالا بعد ۵روز استفاده صورتش پر جوش شده مشکلش چی میتونه باشه؟آیا خطرناکه؟
سلام و احترام. احتمال داره ناشی از آزیترومایسین بوده باشه..دارو باید قطع بشه و جهت نیاز یاعدم‌نیاز به بررسی های تکمیلی با متخصص اطفال مشورت شود.
Sara hasani (1400/9/23)
ببخشید من حدود دوماهه عادت نمیشم و در طول روز خسته هستم نمیدونم باشد چیکار کنم
سلام و احترام..قبل از هر چیز است بارداری بدهید...اگر تست منفی شد یا اطمینان به عدم بارداری دارید باید حتما از لحاظ هورمونال مورد ارزیابی قرار بگیرید...که این کار را می توانید با مراجعه به فوق تخصص غدد یا متخصص زنان شروع نمایید...
سهیلا توکلی (1400/9/20)
س ببخشید من این دارو را مصرف کردنی کلا تو بیرون میمونم ...
.
سهیلا توکلی (1400/9/20)
سلام ببخشید من این دارو دمترون ۴رو انداختن کلا ببخشید تو بیرون میمونم
سلام و احترام...یکی از عوارض این دارو می تواند ایجاد اسهال باشد...اگر با قطع دارو، این موضوع،برطرف نشد به فوق تخصص گوارش یا متخصص داخلی مراجعه بفرمایید...

صفحه 1 از 45

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر زهرا طاهری" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن لووتیروکسین آپیرابان فرگلایسین اکولایف رازک اعزام دانشجو به روسیه اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب