دکتر زهرا طاهری

دکتر زهرا طاهری

پزشک عمومی.

پزشک
پزشک عمومي
شماره نظام : 134741

معرفی دکتر زهرا طاهری

دوره دیده ی‌دیابت وزخم دیابتی....مدتی رزیدنت بیماریهای عفونی وواگیر،بوده ام.......

پرسش و پاسخ با دکتر زهرا طاهری

سوال جدید

آدرس و تلفن دکتر زهرا طاهری

بهادر امیدی (1399/12/8)
سلام و وقت بخیر واحترام خدمت خانوم دکتر لطفا اگر امکانش هست تلفنتون رو درج یا بطور خصوصی بمن بدهید . شما قطعا انسان و دکتر شریفی هستید
چنین امکانی وجود ندارد.
حسین قادری (1399/12/7)
سلام ایا مصرف همزمان ازونیوم40 و کلیدینیوم سی مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
سلام واحترام.ازونیوم با کلیدینیوم سی تداخلی ندارند.بهتر است بافاصله ی حدود یک ساعت از هم مصرف شوند.
اسرا غفاری (1399/12/7)
سلام خانم دکتر ببخشید قرص مدروکسی پروژسترون آیا قاعده آور است ؟
سلام واحترام.اگر خانمی دچار اختلال پریود یا عدم پریود شده است،باید ابتدا توسط متخصص زنان یا فوق تخصص غدد مورد ارزیابی و‌بررسی کافی قرار بگیرد.بعد از بررسی مناسب بر اساس بعضی از علل،این دارو ممکن است جهت برقراری پریود تجویز گردد.
نسرین (1399/12/6)
ممنون خانم دکتر. ببخشید راستش من گرایش جنسی ام به جنس مخالفه ولی با دوستم هم اتاقی بودیم و گرایشات عاطفیِ بسیار آتشینی بین ما دو نفر شکل گرفته بود که در نهایت هر دو به سمت رابطه ی جنسی رفتیم و با اینکه یک سالی هست که با هم آمیزش جنسی داریم هیچوقت احساس گناه یا شرم و پشیمانی نداشته ایم و هر دو احساس می کردیم نوعی فرصت استثناییِ گذرا در زندگیمون به وجود اومده که میتونه برامون لذت بخش باشه... شاید بیشتر بخاطر اینه که هر دوتامون در خانواده ی غیرمذهبی به دنیا اومدیم. خیلی ممنونم از توصیه های ارزشمند شما 🌹
خواهش میکنم.ببینید حقیقت ودرستی،در قالب مذهب،چهارچوب پیدا میکنن اما بدون قالب مذهب هم از بین نمیرن..برخی اصول اخلاقی وانسانی،کاملا به انسانیت افراد و در نظرگرفتنِ معیارهای عقلائی و انسانی وابسته هستن و عموما تحت شرایط مختلف،تااین اندازه دچار خدشه وتغییر نمیشن. در اینکه بدنبال هم اتاقی بودن، وابستگی عاطفی ایجاد بشه،عجیب نیست امااینکه این‌وابستگی بین دو زن یا دومرد،منجر به رابطه جنسی بشه ،جای سؤال داره. بنابراین کماکان فکر میکنم فارغ از عقاید وچهارچوبهای مذهب،این کار از بُعد رفتار پاک ودرست و‌انسانی که‌منطبق بر خلقت باشه نرمال و‌ قابل قبول نیست و شماهردو رو،دچار تنش های جسمی،خُلقی و روحی در آینده تان خواهد کرد.و در ایجاد تعاملات صحیح با دیگران و حتی ازدواج سالم ، در آینده دچار مشکل خواهید شد. هنوز هم معتقدم هردوی شما،نیاز دارید که تحت بررسی های هورمونال و سپس روانپزشکی قرار بگیرید.ادامه ی این روند را به ضرر آینده ی شما در دنیا و در جهان دیگر،می بینم.امیدوارم که هردو،تصمیم صحیح را بگیرید و ضمن حفظ دوستی تان،از انجام رفتارهای بسیار پرخطر که زندگی تان را تحت الشعاع قرار خواهد داد،دوری نمایید. سرافراز و سلامت باشید.
رضا (1399/12/5)
سلام.پسر ۲۷ ساله هستم امروز آزمایش قند ناشتا دادم و ۱۰۶ شد قبلا ازمایش قند و حتی ۲ساعته هم داده بودم ولی طبیعی بود اما الان این طوری شده...باتوجه به این که حدود ۳ سال کو وبیش دچار استرس و اضطرابم به عللی، نظرتون چی هست و آیا میشه کاری کرد؟
سلام واحترام.قند ناشتای شما لب مرز محسوب میشه.در این حد،نیاز به درمان دارویی نداره..ممکنه در خانواده و‌بستگان درجه یک شما،سابقه ی ابتلا به دیابت نوع دو، وجود داشته باشه(زمینه ی ارثی). البته افزایش وزن( بی تناسب با قد شما) باعث ایجاد مقاومت بدن به هورمون انسولین بدن میشه و‌در دراز مدت،میتونه باعث افزایش بیشترِ قند خون بشه.پس رعایت رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصص تغذیه (نه افراد سنتی)،و ورزش سه تا‌چهار روز در هفته،هر بار حداقل یک ساعت( لازم نیست باشگاه برید،در منزل ورزش ملایم کنید)،و اگر وزنتون تناسب باقد شما نداره کاهش وزن،میتونن باعث کنترل قند شده و مانع ورود شما به دیابت بشن.در ضمن،از سیگاروقلیان و انواع دود،پرهیز کنید..استرس زیاد گاهی در افراد مبتلا به دیابت ممکنه وضع قند خون را به هم بریزه،اما افرادی که دیابت ندارن،صرفا بدلیل وجود استرس یا اضطراب،قندشون بالا نمیره..پس به حساب استرس واعصاب نگذارید بلکه اصلاح سبک زندکی،تغذیه و تحرک ورزشی در طی روز،عوامل اصلیِ دورنگه داشتنِ شما از دیابت خواهند بود.
نسرین (1399/12/5)
سلام خانم دکتر. من و دوستم که دختره گرایش به هم داریم و هر دو 18 سالمونه و ارتباط جنسی هم بایکدیگر داریم و میتوانیم همدیگر را ارضا کنیم. آیا این انحراف جنسی محسوب می شود. من از یک مشاور اینترنتی پرسیدم گفت که باید به دکتر مراجعه کنیم. ولی ما گرایش جنسیمون اینطور هست.
سلام واحترام.توجه به نوع خلقت انسان و استعدادها،توانایی ها،انگیزش ها،و هورمونهایی که در بدن زنان ومردان،آفریده شده،خط مشی و رفتارهای زنان‌ومردان را مشخص میکنه..بر این اساس،اگر در فرد،اختلال هویت جنسی وجود نداشته باشه و انسان از لحاظ هورمونال و وضع روان در حالت نرمال قرار داشته باشه،زنان به زنان و‌مردان به مردان،طوری تمایل پیدانمیکنن که باهم اقدام به رابطه ی جنسی کنن.. گرایش روحی و‌عاطفی به هر موجودی،حرفیست اما برقراری رابطه ی جنسی وفیزیکی به این طریق، حرف دیگریست ...پرداختن به این‌موضوع از نقطه نظرِ انحراف جنسی،موضوعی مربوط به دین و عواقب رفتار انسانها در پیشگاه خداوند مهربان است.کارِ من،پرداختن به این ماجرا از لحاظ دینی نیست.وَرای این نقطه نظر،به نظر میرسد که هردو با بیماری روبرو باشید..ابتداباید هردو‌ از لحاظ هورمونال و مسائل دارویی،مورد بررسی توسط فوق تخصص غدد قرار بگیرید.و اگر موضوع جسمی ویا دارویی،رد شد،حتما باید از لحاظ ابتلا به مسایل روحی و فکری،مورد ارزیابی قرار بگیرید.گرچه که ممکن است برخی از روانشناسان یا روانپزشکان،با پُز روشنفکری، ابتلا به این رفتار را غیر نرمال تلقی نکنند وآن را عادی جلوه دهند،اما شما خودتان به نیکی میدانید که این رفتار،به هیچ وجه عادی نیست و نرمال وقابل قبول تلقی نمی شود و باعثِ خیر و خوشی و برخورداری از مواهبِ زیبای زندگی برای شما در دنیا و حتی آخرت نخواهد شد. گاهی درنهایت لازم به انجام عمل تغییر جنسیت می شود که البته بعد از طی مراحلِ بررسی و‌تشخیصی توسط فوق تخصص غدد و‌روانپزشک خواهد بود.
سمیه افضلی (1399/11/30)
سلام خانم دکتر من چند وقت پیش رفتم دکتر متخصص گوارش بعد برام چکاب نوشتن وبعد که جواب آزمایش ها رو بردم دکتر گفتن که مشکل خاصی نداری خدا روشکر ولی آهن بدنت خیلی پایین هست وبرام آمپول نوشتن اصلا پیدا نمیشد هر داروخانه ای که میرفتم که بلاخره دیروز پیداکردم البته چیزی که دکتر نوشته بود پیدا نشد مشابهش پیداشد فرینمیا الان که تو گوگل سرچ کردم دیدم عوارض داره الان نمیدونم تزریق کنم یا نه میترسم
سلام‌واحترام.دلیل مراجعه شما به فوق تخصص گوارش چه بوده؟ چون در هیچ‌جای دنیا،افراد صرفا برای چکاپ،نزد متخصص یا فوق تخصص نمی روند.. از طرف دیگر،معمولا بدنبال فقر آهن در آزمایش،ابتدا با داروهای خوراکی آهن،با دوز مناسب،درمان آغاز میشود ونه باتکیه بر داروهای تزریقی. آیا شما به دکترتان اظهار کرده اید که توان استفاده از قرص یا کپسول خوراکی آهن را نداریدیا تمایل به استفاده از داروهای تزریقی دارید؟ نمیدانم... با در نظر گرفتنِ اینکه فقر آهن باغذاها و‌گوشتها،درمان نمیشود،حتما نیاز به مصرف دارو دارید.چون دلیل تجویز داروی تزریقی برای من روشن نیست،نمیتوانم درباره این نوع تجویز،نظری بدهم. امامیتوانم بگویم که شما درباره داروها و درمانها،در اینترنت سرچ ‌نکنیدچون پر از مطالب غلط واشتباه آمیخته با‌چند مطلب درست است و‌هرگز نمیتواندهدایتگر شما باشد. شماباید از پزشک خودتان مشورت بگیرید. هردارو‌یا ترکیب دارویی ای،به موازات اثرات مطلوب و‌درمانگرانه،ممکن است دارای اثرات جانبی هم باشد. پزشک در تجویز خود،منفعت وصلاح بیمار رادرنظر میگیرد. اگر محدودیت ومنع خاصی وجودنداشته باشدشخصا ترجیح میدهم فقرآهن را باداروهای خوراکی درمان‌کنم. اما تزریق آهن نیز اگر تحت نظر متخصص و‌در یک‌مرکز درمانی مجهز توسط پرستار کاربلد،صورت بگیرد، مشکل جدی ای تولید نخواهدکرد. امادرهرحال،شما ابتدابا پزشک تجویز کننده دارو،تماس گرفته و‌در این باره مشورت نمایید.
رضا زربخش (1399/11/30)
سلام خانم دکتر .الان به مدت 3سال هست که ریه بنده عفونت میکنه و حتی به حالت خفگی میرسم لطفاً راهنمایی کنید.ممنونم
سلام واحترام.نمیدانم چه علایمی داشته اید که انها رامساوی باعفونت ریه،دانسته اید.اگرمنظورتان افزایش خلط وسرفه در زمانهایی از سال است که اینها میتوانند درزمینه ی آلرژی ، دود و سینوزیت هم رخ دهند والزاما به‌معنای عفونت ریوی نیستند. اینکه میفرماییددوراز جان، تاخفگی هم پیش رفته اید،دقیقا منظورتان چیست؟ آیا منظورتان کاهش اشباع اکسیژن خون بوده یا حالتی را در بالین،ذکر میکنید که بدلیل ورم مخاطات بینی یا افزایش ترشحات راههای هوایی، تنفس دشوار میشود؟؟ نمیدانم اما اگر واقعا اینقدر مشکل شما شدید بوده یا آزارتان داده است باید حتما و‌حداقل تحت نظر فوق تخصص ریه، قرار داشته باشیدوبراساس رأی ونظر ایشان،چه در ارتباط با کارهای تشخیصی و‌چه درمان عمل بنمایید.
وحید (1399/11/28)
سلام وقت بخیر ضمن تشکر از وقتی که میزارید 14 مهر ماه فردی به اسم فرهاد خ از شما سوالی کردند که دقیقا مشکل من هم هست البته من اسکن هسته ای تروئید هم دادم که مشکلی تشخیص داده نشد . میخواستم بدونم آیا امکان ارتباط با ایشون هست تا بدونم داروهای تجویزی شما مشکل رو حل کرده یا اینکه درمانی پیدا کردند یا خیر ؟
سلام واحترام.چنین امکانی مهیا نیست.شما سؤال خود را مطرح فرموده و‌من یا همکاران گرامی دیگر در حد وُسعِ خود،پاسخ خواهیم داد.
کریمی (1399/11/27)
سلام خانم دکتر من یه مدتیه زیره سینم عرق سوز شده و به حالت لک در اومده وقتی گرمم میشه بیشتر التهاب داره از چه پمادی استفاده کنم 😦
سلام واحترام.مهمترین اصل در این مشکل،این است که شما تن و بدن خود را روزانه یا روزدرمیان،شستشو دهید و سپس به دقت خشک‌ نمایید..نباید بگذارید که رطوبت برای مدت طولانی در چین های بدن،مانند زیر سینه یا کشاله ران،باقی بماند.. پوشش تنگ وچسبان نپوشید،لباسها نخی باشند نه از جنس پلاستیک و ریون...اگر محل زندگیتان گرمسیر است سعی کنید از لباس های با رنگ روشن استفاده کنید که گرمای کمتری به خود بگیرند...بهتر است آن ناحیه را به متخصص پوست نشان دهید و با نظر ومشورت متخصص پوست، دارو شروع کنید..میتوانید برای سه چهار روز از پماد تریامسینولون اِن اِن، روزانه دو بار روز موضع،استفاده کنید. اگر بعد از سه چهار روز،بهتر نشدید، قطعا باید بامتخصص پوست معاینه شده و مشورت نمایید.اگر واضحا بهتر شدید و لک و التهاب،پسرفت کرد، میتوانید آن رانهایتا تا ده روز الی دو هفته ادامه دهید وبعد از آن قطع کنید...اما درهرحال توصیه ی ارجح و‌ اَکید من این است که تحت نظر متخصص پوست باشید وبا رأی و نظر ایشان،درمان را شروع کرده یا ادامه دهید.این برای شما بهتر است.
مهسا فاتح (1399/11/25)
دکتر من بعد سقط جنین بعد دو ماه خونریزی بهم ترانگزامیک اسید داده بخورم خوبه برای قطع خونریزیم تورو خدا کمکم کنید دارم اذاب میکشم
سلام واحترام.این دارو می تواند درکنترل خونریزی کمک کننده باشد. البته به شرطی که کاملا بررسی شده باشید و علت خونریزی مشخص باشد.خصوصا اگر سقط شما،خود خواسته و بدون دلیلِ علمی و قانونی و بصورت غیر علمی،انجام شده باشد. حتما تحت نظر متخصص زنانتان باشید.
کیوان فیضی (1399/11/24)
سلام عرض شد کیوان فیضی هستم از کرج من دوتا انگشت خودم را عمل کردم بخاطر کیست دوتا کیست داشتم بخاطر اینها نمیتونستم دست خود را باز بسته کنم الان چیزی که مشکل دارم دستم را نمیتونم باز و بسته کنم ی راهنمای کنید ممنون دکتر بهم قرص داده نمیدونم چی هست بنام نورپنتین 300
سلام واحترام..بعد از این نوع جراحی ها و بعد از طیِ دوران نقاهت، لازم است که عضو مورد نظر، تحت تحرک و‌فیزیوتراپی قرار بگیرند تا عملکرد خود را بازیابند..لذا شما باید اولا با مشورت با متخصصی که جراحیتان کرده و دوما با نظر یک فیزیوتراپیست، سعی در باز توانیِ عملکرد انگشتان خود کنید...نورو‌پنتین هم داروییست که باعث کاهش دردهای با منشأ سیستم اعصاب میشود..چون شما جراحی کرده ایدو سیستم اعصاب دستان شما،تحت جراحی و فشار بوده اند،این دارو برای کاهش درد و‌گِزگِز داده شده است.
نصیبه حسن زاده (1399/11/21)
سلام خانوم دکتر، وقت بخیر. می خواستم بدونم آیا امکان داره کسی که تحت درمان کم کاری تیروئید هست، بازهم به گواتر مبتلا بشه و زیر گلوش ورم کنه؟ و اینکه آیا بیماران مبتلا به بیماری تیروئید هاشیموتو درصورتی که تحت نظر پزشک و درمان قرار بگیرند، بیماریشون باز هم پیشرونده خواهد بود یا ...؟ سپاسگزارم از پاسختون
سلام واحترام..گاهی با تغییر وضعیتِ بافت تیرویید و شرایط بالینی فرد،امکان وقوع گواتر حتی در حین درمان وجود دارد...تیروییدیت هاشیماتو یعنی علتِ اتوایمیون،دلیلِ اصلی وقوع اختلال در تیرویید بوده است..با انجام درمان مناسب،تحت نظر بودن، معاینات منظم و سرموقع، پرهیز از استرس جلوی پیشروندگی آن و علایمِ بالینیِ مخاطره آمیزِ کم کاری تیرویید،گرفته میشود...
محمدضیا محمدی (1399/11/19)
سلام خانم دکتر ، قرص امپرازول با داروی سل تداخل داره یانه 2
باسلام واحترام..عموما داروهای سل با داروها(شربت یا قرص)ضد اسید معده که حاوی آلومینیوم باشند، تداخل دارند..امادرباره ی امپرازول، باید از متخصصی که داروی سل تجویز کرده سؤال کنید.
صادق خااکی (1399/11/18)
سلام خانم دکتر من ۵ماهی هست حس بویایی ندارم یعنی خیلی خیلی کم متوجه میشوم طعم دهان وغذا تقریبا یجور هست خیلی اذیت شدم مشکل چیه
سلام واحترام.این مشکل چند حالت دارد:اگر اختلال بویایی شما چیز جدیدی است و قبل از ۵ ماه قبل،وجودنداشته و شما قبل از آن، بوها راکامل، حس می کرده اید،ممکن است بدنبال ابتلای شما به بیماریهای عفونی مانند کرونا،رخ داده بوده باشد...اگر از قبل نیز بوها رابدرستی متوجه نمی شده اید و اکنون به این مشکل ،صرفا توجه کرده اید باید بررسی های هورمونی شوید...اگر اطمینان دارید که ۵ ماه قبل،ابتلا به کرونا یا بیماریهای عفونی نداشته اید و درضمن،مشکل بویایی هم نداشته اید، باید به متخصص گوش وحلق وبینی مراجعه‌‌کنید تا مسیر تنفسی شما بررسی شود...اگر بعد از تکمیل بررسی ها،هیچ بیماری یا مشکلی، نداشتید و‌کماکان این مشکل به جا بود،روزانه حداقل چهار بوی خوش( بوی شوینده ها و بنزین ونفت و دود ها نباشد)،مانند دو‌نوع عطر،قهوه و لیمو یا اکالیپتوس را بطور رندوم چندین بار بو‌کنید تا بویایی تان،تقویت شود..و همزمان هم روزی دو‌بار از پماد آ+د جهت چرب کردن مخاط بینی استفاده کنید.
علی همتی (1399/11/13)
سلام دکتر خسته نباشی خواستم ازتون تشکر کنم از اینکه وقت میگذارید و جواب میدین یه سوال دارم اینکه من صبح که از خواب بیدار میشم گاهی اوقات یه درد خفیفی کف سرم داره بعد میاد سمت آرواره بالا سمت راست و گاهی تا ظهر طول میکشه گاهی بهتر میشه گاهی با خوردن ناهار بدتر میشه بخصوص اگر ماست یا هندوانه بخورم ،تو سایتها میخوندم نوشته یا بدلیل غلظت خونه یا سردی معده یا میگرن ،نظر شما چیه؟
سلام واحترام.این‌نوع دردها،برای یک‌وضعیت یا بیماری خاص،اختصاصی نیستند و‌لذا صرفا با همین یک علامت،نمیتوان درباره علت،قضاوت کرد.فشار خون خود را هنگام درد،با دستگاه فشارسنجِ بازویی چک کنید..سردی معده و اینجور چیزها هم تعاریفِ مبهم و‌گنگ و بدونِ هیچ متر ومعیاری هستند که پایه واساس علمی ندارند...غلظت خون،چنین علامتی نداره.ممکنه شما غلظت خون داشته باشین( هموگلوبین بالای ۱۸) اما این علامت رو‌نمیده...احتمال میگرن هست اما میگرن در سایر اوقات روز هم ایجاد میشه و بااسترس و برخی چیزها ممکنه بدتر بشه.شما هم چشمتان را توسط چشم‌پزشک معاینه کنید که ضعیف نباشد و‌هم فشارخون خود را چک بفرمایید..نهایتا اگر‌مشکلتان ادامه داشت نزد متخصص مغزواعصاب تشریف ببرید تااگر صلاح دیدند شما را مورد بررسی بیشتر قراردهند.
محمدضیا محمدی (1399/11/11)
سلام خانم دکتر خسته نباشید ! همونطور که در جریان هستید خیلی وقته که سرفه همراه خلط دارم ، با وجودی که چند دوره به پزشک مراجعه کردم و آنتی بیوتیک مصرف میکنم ، هیچ بهبودی در وضعم نمی بینم ، اول صبح خلط زرد رنگ دارم ، بعد تا آخر روز شفاف میشه ، پهلوهام داغه ، گاهی میگیره ، سمت راست قفسه سینم یه نقط گاهی درد داره گاهی بهتره ، ولی این اواخر دردش مداوم شده ، از کمر به بلا تنم خسته و کوفته س ، نمیدونم چی بیماری دارم ، آیا با سیتی اسکن ریه مشخص خواهد شد که آیا آلژی دارم ، آسم ، برونشیت یا سل و یاهم عفونت ریه ، لطفا راهنمایی کنید .
سلام واحترام.قبلا هو خدمت شما عرض کرده ام که شماباید تحت نظر یک فوق تخصص ریه قرار داشته باشید.اگر تاالان سی تی اسکن انجام نداده اند شاید،سی تی اسکنِ ریه ها وقفسه سینه،بتواند بخشی ازتشخیص های افتراقیِ مطرح درمورد شما را بررسی کرده و‌کنار بگذارد..تستهای دیگری هم به فراخورِ ماجرا ممکن است لازم باشد. مثل بعضی از تستهای تنفسی و آزمایشات خون...
رضا (1399/11/10)
سلام. پسری۲۷ ساله هستم..حدود یکسال فهمیدم فریتین خونم بالاست.. پارسال حدود ۳۵۰ بود و الان زیر ۳۰۰ هست ولی پیش دکتری نرفتم...البته دچار استرس و اضطراب هستم .. نظر شما چی هست؟
محمد خسروبیگی (1399/11/9)
سلام خانم دکتر. وقت شما بخیر. آیا روزی 7الی8 بار ادرار کردن برای یک مرد 30 ساله تکررِ ادرار یا تحریکِ ادراری محسوب می شود؟ آیا این حالت نیازمندِ درمانِ آنتی بیوتیکی است؟
با سلام واحترام..دفع ادرار تا ۸الی ۹ بار در ۲۴ ساعت،طبیعیست..در مواقعی که فرد،مایعات بیشتری مینوشد،استرس بیشتری دارد یا درمواقعی مثل بزرگی پروستات،مصرف برخی داروها و گاهی عفونت ادراری،والبته در بعضی موارد،وقوع دیابتِ بی مزه یا دیابت شیرین،میتوانند باعث دفع مقادیر بیشتری از ادرار گردند...شما درحال حاضر طبیعی هستید..اما اگرواقعا مقداردفعات دفع ادرارتان بیشتر از مقادیر گفته شده بود،یا بیشتر از ۲ تا ۳ بار در شب،از خواب جهت ادرار،بیدار شدید،در آن صورت نیاز به بررسی خواهید داشت( نه درمان با آنتی بیوتیک)،بررسی ها از انجام آزمایشات ادرار و ادرار ۲۴ ساعته گرفته تاآزمایش خون و سونوگرافی خواهد بود.و درمان بر اساس علت، انجام خواهد شد.
پریسا (1399/11/8)
سلام وقت بخیر خانوم دکتر یکی از دوستانم هفته پیش سرماخوردگی شدید گرفت و سرفه های شدید داره ولی دو سه روزه ک صبح ها خلط خونی داره علتش چی میتونه باشه؟البته دو روز پیش صبح هم از دندونش خون اومد امکان داره ارتباطی باهم داشته باشن؟ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم
سلام واحترام..ضمن اینکه ایشون باید قرنطینه باشن،حداقل تا دوهفته ی کامل،و تحت نظر طبیب، هم دارو‌مصرف کنن و‌هم اکسیژنشون چک بشه، ممکنه که این حالت،ناشی از خشکی مخاطات تنفسیشون باشه که درانواع آلرژی و عفونتهای تنفسی، شایعه..این حالت،نیاز به چرب کردنِ مخاط بینی،توسط پماد آ+ د داره و پرهیز از دستکاری بینی و‌دستگاه تنفس....البته فشار خونشون هم باید چک بشه،و اگر با رعایت و‌چرب کردن مخاط بینی،باز هم خون در خلط یا ترشحات تنفسیشون بود،باید یه تست انعقاد خون،انجام بدن..خودِ سرفه های شدید هم گاهی با ایجاد التهاب و زخم در مسیر تنفس،باعث ایجاد رگه های خون در خلط میشه.سرفه باید به دقت،توسط فوق تخصص ریه بررسی و درمان بشه.اگر سی تی اسکن از ریه ها نکردن،لازمه که انجام بدن...و اگر از قبل سابقه ی آلرژی داشتن باید درمانهای آلرژی را همزمان با بقیه درمانها تحت نظر متخصص ریه،دریافت کنن.غیر از آلرژی و درگیری ریوی،احتمالات دیگری مثل سینوزیت هم مطرحه که باید معاینه بشن...اگر تهران باشن من دکتر کیوان گوهری مقدم فوق تخصص ریه را برای ایشان پیشنهاد میکنم.البته با رعایت ماسک مناسب و حفظ فاصله از سایرین...

صفحه 1 از 37

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر زهرا طاهری" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن مرهم سفید بتاهیل محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی ونوستات استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب