هیدروکسی کلروکین

داروهای ضد مالاریا

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

هیدروکسی کلروکین چیست؟
هیدروکسی کلروکین داروی پر مصرفی در درمان بسیاری از بیماری های التهابی مانند روماتوئید آرتریت و انواع التهابات مفصلی و بیماری لوپوس می باشد که همگی از دسته ی بیماری های خود ایمنی هستند.
سیستم ایمنی به صورت طبیعی،با حمله به عوامل و سلول های بیگانه از بدن در برابر عفونت ها محافظت می کند.اما در صورت اختلال در عملکرد این سیستم، بدن با مشکلاتی نظیر التهاب در مفاصل یا پوست مواجه می شود که ناشی از حمله ی اشتباه سیستم ایمنی به سلول های خودی می باشد.
هیدروکسی کلروکین با سرکوب سیستم ایمنی در این موقعیت ها به کاهش آسیب ناشی از حملات سیستم ایمنی به سلول های خودی کمک می نماید.

پیش از شروع مصرف هیدروکسی کلروکین
-در صورت بارداری، شیردهی و تصمیم به بارداری پزشک خود را در جریان قرار دهید.

-در صورت سابقه یا ابتلا به هرگونه اختلال کبدی یا کلیوی، قلبی یا خونی، پزشک خود را در جریان قرار دهید.

-در صورت ابتلا به بیماری صرع و اختلالات بینایی حتما پزشک را مطلع نمایید.

-در صورتی که مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس یا اختلال عضلانی میاستنی گراویس می‌باشید، مصرف هیدروکسی کلروکین می تواند علائم بیماری شما را تشدید نماید لذا حتما پزشک را در جریان قرار دهید.

-در صورت ابتلا به فاویسم (نوعی نقص آنزیمی که منجر به حساسیت شدید و جدی به موادی مانند باقلا و بعضی داروها می شود) یا بیماری ارثی خونی پورفیری می باشید، به پزشک اطلاع دهید.

-لیست کامل از داروهای مصرفی خود تهیه نموده و در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید و سابقه هرگونه حساسیت دارویی را نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

نحوه صحیح مصرف هیدروکسی کلروکین
-پیش از شروع درمان با این دارو بروشور موجود در جعبه را به دقت مطالعه نمایید و هرگونه سوال یا ابهام در مورد مصرف دارو را از پزشک خود جویا شوید.

-هیدروکسی کلروکین را دقیقا طبق دستور پزشک مصرف نمایید ممکن است این دارو یک یا دو مرتبه در روز برای شما تجویز شده باشد.

-دارو را همراه یک وعده غذای سبک یا همراه یک لیوان شیر مصرف نمایید این کار منجر به کاهش احتمال بروز تهوع می‌شود. همچنین جهت جلوگیری از بروز عوارض گوارشی و معده درد از خرد کردن یا جویدن قرص خودداری نمایید.

-در صورتی که در مدت درمان با این دارو از داروهای ضد سوءهاضمه مانند شربت های ضد اسید معده استفاده می نمایید، حتما لازم است بین مصرف هیدروکسی کلروکین و این داروها حداقل ۴ ساعت فاصله ایجاد نمایید زیرا داروهای ضد اسید معده اثر درمانی هیدروکسی کلروکین را کاهش می دهند.

-در صورت فراموشی یک نوبت مصرف هیدروکسی کلروکین به محض یادآوری دارو را مصرف نمایید مگر اینکه زمان کمی به نوبت بعدی مانده باشد در اینصورت نوبت فراموش شده را مصرف ننموده و نوبت بعدی را طبق روال سابق مصرف نمایید و از دو برابر نمودن مقدار مصرف هیدروکسی کلروکین در یک نوبت بپرهیزید.
نکته: چنانچه مصرف دارو دو مرتبه در روز برای شما تجویز شده باشد در صورت فراموشی یک نوبت تنها تا یک ساعت پس از زمان مقرر می‌توانید آن را مصرف کنید.

-لازم است در مدت درمان با این دارو تحت نظر پزشک باشید تا با معاینات و آزمایشات بالینی منظم و دوره ای وضعیت بهبودی و پاسخ به درمان شما بررسی گردد.

-پیش از شروع به درمان با هیدروکسی کلروکین و سپس حداقل سالی یک بار تحت معاینات چشم پزشکی قرار بگیرید زیرا مصرف این دارو در طولانی مدت ممکن است بر روی بینایی فرد اثر گذار باشد. لذا در صورت تغییرات در بینایی، تاری دید و... به پزشک خود اطلاع دهید تا بررسی های لازم انجام شود.

-در صورتی که هیدروکسی کلروکین برای مشکلات پوستی که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب تشدید می شوند برای شما تجویز شده است، ممکن است توصیه شود این دارو را تنها در زمان هایی که در معرض آفتاب مستقیم قرار دارید مصرف نمایید.در این مورد اطلاعات لازم را از پزشک خود کسب نمایید.
برای سایر اختلالات پوستی ناشی از نور آفتاب ممکن است نیاز باشد مصرف این دارو را تا چندین هفته ادامه دهید تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود. لذا با صبوری درمان را تا زمانی که پزشک تجویز می نماید، ادامه دهید و حتی در صورتی که احساس بهبودی نمودید ممکن است لازم باشد به مدت بیشتری دارو را ادامه دهید تا دوره ی درمان کامل گردد.

-چنانچه بدون اجازه پزشک دارو را قطع نمودید، ممکن است علائم بیماری مجددا بازگردد و تشدید شود و در هر صورت اگر پس از ۶ ماه مصرف این دارو احساس بهبودی در علائم خود نداشتید، بهتر است با پزشک مشورت نمایید تا اقدامات لازم انجام گیرد.

-پیش از خرید هر گونه دارو یا فرآورده مکمل و گیاهی داروساز خود را در جریان مصرف هیدروکسی کلروکین قرار دهید تا امکان بروز تداخلات دارویی را بررسی نماید.

-هیدروکسی کلروکین می توانند موجب کاهش اثر برخی واکسن های زنده مانند واکسن تیفوئید گردد. لذا در صورت نیاز به هرگونه واکسیناسیون، مسئول مربوطه را در جریان مصرف این دارو قرار دهید.

-این دارو در موارد حملات حاد مالاریا نیز تجویز می گردد در این صورت لازم است راه های پیشگیری از ابتلا به مالاریا را از پزشک جویا شوید تا از انتقال به دیگران پیشگیری نمایید.
-استفاده از عینک آفتابی احتمال بروز عوارض چشمی را کاهش میدهد.

عوارض ناخواسته دارویی هیدروکسی کلروکین
-در صورت احساس تهوع، معده درد، کاهش اشتها و اسهال حتما دارو را همراه با یک وعده غذای سبک یا یک لیوان شیر مصرف نمایید. از مصرف غذاهای سنگین و پر ادویه خودداری کنید.

-سردرد از عوارض شایع مصرف این دارو میباشد در صورت بروز آن آب و مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید و با داروساز خود صحبت کنید تا داروی ضد درد مناسب شرایط تان را به شما ارائه نماید. در صورت تداوم یا شدید شدن سردرد به پزشک مراجعه نمایید.

-عوارض چشمی از جمله تاری دید، حساسیت به نور و...ممکن است در مدت درمان با این دارو ایجاد شود. لذا هرگونه تغییر در بینایی را به پزشک اطلاع دهید و در صورت بروز آن از رانندگی و کار با ابزار خطرناک بپرهیزید تا زمانی که وضعیت بینایی شما به حالت طبیعی بازگردد.

-در صورت بروز لکه های قرمز همراه با خارش روی پوست به پزشک خود اطلاع دهید.

-در صورت ایجاد زخم های دهانی، خونریزی یا هرگونه کبودی بدون علت مشخص، درد گوش یا اشکال در شنوایی و ضعف شدید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.


داروهای مرتبط: 
پردنیزولون
تامیفلو
ناپروکسن
آزیترومایسین

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف هیدروکسی کلروکین

هیدروکسی کلروکین از دسته داروهای DMARDو یک داروی ضد مالاریای قدیمی می باشد که جهت پیشگیری از مالاریا یک تا دو هفته پیش از مواجهه یا سفر به منطقه آلوده و درمان حملات حاد مالاریا تجویز می‌گردد همچنین این دارو به صورت off lableدر درمان SLE ( لوپوس اریتماتولوز) رماتوئید آرتریت، پورفیری کوتانئا تاردا و بیماری های دیگری نظیر Qfever و primary syogren syndrome نیز تجویز می گردد.
‎این دارو به صورت قرص خوراکی ۲۰۰ میلی گرم موجود میباشد.

مکانیسم اثر هیدروکسی کلروکین

*
ضد مالاریا:
- اختلال در عملکرد واکوئل های گوارشی (از طریق افزایش PH و تداخل در تجزیه لیزوزومال هموگلوبین)
- مهار انتقال نوتروفیل ها و کموتاکسی ائوزینوفیل ها
- اختلال در واکنش های complement-dependent آنتی ژن-آنتی بادی

ضد ویروسی (COVID-19):
به طور کامل مشخص نشده است. مکانیسم احتمالی:
- جلوگیری از نفوذ ویروس (با تغییر در PH دیواره سلول)
- مهار گلیکوزیله شدن پروتئین های ویروس
- مهار رونویسی نوکلئیک اسید ویروس
- مهار تجمع ویروس در سلول و رهش آن ها

آرتریت روماتوئید و لوپوس اریتماتوز جلدی:
مکانیسم اثرات ضدالتهابی و تعدیل کنندگی سیستم ایمنی این دارو، ناشناخته است.

فارماکوکینتیک هیدروکسی کلروکین

*
جذب: ناقص و متغیر
روماتیسم چندین هفته
پیک پلاسمایی:
تک دوز 200 میلی گرمی 3.26 ساعت
مصرف خوراکی مزمن 4-3 ساعت
اتصال به پروتئین: 40% (آلبومین)
متابولیسم: کبدی
نیمه عمر: 40 روز
دفع: ادرار (25-15%، حداکثر 60%؛ اسیدی کردن ادرار، دفع را افزایش می دهد.)

منع مصرف هیدروکسی کلروکین

موارد منع مصرف و احتیاط
‎ منع مصرف در صورت حساسیت به این دارو یا داروهای مشابه، سابقه بیماری‌های چشمی از جمله اختلال در شبکه یا هرگونه تغییر در بینایی
‎ موارد احتیاط 
‎مبتلایان به نقص کبدی و کلیوی، افراد الکلی، اطفال، ابتلا به پسوریازيس، پورفیری، فاویسم، عدم تعادل الکترولیت ها در بدن، congenital long QT syndrome،  و هرگونه تغییر غیر طبیعی در مورد QT نوار قلبی، آریتمی بطنی، برادیکاردی نارسایی احتقانی قلب، سابقه خانوادگی بیماری قلبی، ابتلا به torsade de point و سابقه سکته قلبی اخیر 
در بیماران فاویسم منع مصرف دارد

عوارض جانبی هیدروکسی کلروکین

*
عوارض نسبتا شایع (%10-1)
چشمی: رتینوپاتی (وابسته به غلظت سرمی. برگشت پذیر اما در صورت پیشرفته بودن آسیب، علی رغم قطع دارو همچنان تشدید می شود.)
سایر عوارض (درصد نامشخص):
سیستم اعصاب مرکزی: آتاکسی، سرگیجه، اختلالات عاطفی، احساسات ناپایدار، سردرد، تحریک‌پذیری، بی حالی، عصبانیت، کابوس شبانه، روان‌پریشی، تشنج، کم شنوایی حسی عصبی، میل به خودکشی، سرگیجه
پوستی: فوران پوستول (اگزانتوماتوز پوستولی جنرالیزه حاد)، ریزش مو، سفید شدن مو، راش بولوس، تغییررنگ پوست و مخاط به سیاه و آبی، اریتم مولتی فرم، اریتم پوستی (حلقه های گریزنده از مرکز)، تشدید پسوریازیس (بدون حساسیت به نور)، درماتیت اکسفولیاتیو، ضایعات لیکنوئید، راش ماکولوپاپولار، راش شبیه به دانه های سرخک و سرخچه، خارش، حساسیت پوست به نور، سندرم استیونس جانسون، نکروز توکسیک اپیدرمال، کهير
غدد درون ریز و متابولیک: تشدید پورفیری، کاهش وزن
گوارشی: بی اشتهایی، اسهال، تهوع، کرامپ معده، استفراغ
هماتولوژی و انکولوژی: آگرانولوسیتوز، آنمی، آنمی آپلاستیک، همولیز (در بیماران فاویسمی)، لکوپنی، پورپورا، ترومبوسیتوپنی
کبدی: نارسایی حاد کبدی (نادر)، بی کفایتی کبد (نادر)
واکنش ازدیاد حساسیت: آنژیوادم
عصبی، عضلانی و اسکلتی: میوپاتی (از جمله فلج یا نورومیوپاتی، که منجر به ضعف پیشرونده و آتروفی عضلات بخش پروگزیمال اندام ها می‌شود؛ هم چنین ممکن است با تغییرات حسی خفیف، از بین رفتن رفلکس‌های تاندون عمقی و هدایت عصبی غیرطبیعی همراه باشد.)
چشمی: اختلال تطابق، تغییرات قرنیه {ادم گذرا، punctate to lineal opacities، کاهش حساسیت، رسوب مواد معدنی خارجی در چشم، اختلالات بینایی، تاری دید، هراس از نور (برگشت‌پذیر بعد از قطع مصرف)، کاهش وضوح بینایی، ادم ماکولا (ورم لکه زرد شبکیه)، نیستاگموس (حرکت غیرارادی چشم)، اختلالات دیسک بینایی (تغییر رنگ، آتروفی)، تغییر رنگ شبکیه، اختلالات عروق شبکیه (ضعیف شدن شریانچه)، رتینیت پیگمنتوزا (ورم رنگیزه ای شبکیه)، رتینوپاتی (تغییرات اولیه برگشت‌پذیر ممکن است با وجود قطع مصرف دارو پیشرفت کند)، اسکوتوما (نقطه ی سیاه در میدان دید)، تغییر در دید رنگ، نقص در میدان دید
گوشی: وزوز گوش
تنفسی: برونکواسپاسم

تداخلات دارویی هیدروکسی کلروکین

*مشخصات کلی تداخلات:
- مهار کننده CYP2D6 (ضعیف)
- تشدید هیپوگلیسمی
- کاهش آستانه تشنج
- تشدید اثرات سرکوب کننده مغز استخوان
- افزایش فاصله QT (وابسته به شرایط)

تداخلات رده X (پرهیز):
آرتمتر، لومفانترین، مفلوکین

کاهش اثرات هیدروکسی کلروکین توسط داروها:
کینولون ها

افزایش اثرات داروها توسط هیدروکسی کلروکین:
داروهای ضدجنون (فنوتیازین ها)، بتا بلاکرها، گلیکوزیدهای قلبی، سیتالوپرام، داپسون (سیستمیک و موضعی)، اس سیتالوپرام، هالوپریدول، داروهای مرتبط با کاهش قند خون، لومفانترین، مفلوکین، عوامل طولانی کننده فاصله QT (بیشترین خطر)

افزایش اثرات هیدروکسی کلروکین توسط داروها:
آندروژن ها، داروهای ضد دیابت، آرتمتر، سیتالوپرام، داپسون (سیستمیک)، اس سیتالوپرام، گیاهان (با خاصیت کاهش قندخون)، قارچ میتیک، مفلوکین، مهار کننده های مونو آمین اکسیداز، پگویسومانت، پروتیونامید، کینولون ها، سالیسیلات ها، SSRIها، تاموکسیفن

تداخل با غذا:
ذکر نشده است.

هشدار ها هیدروکسی کلروکین

*
مصرف طولانی مدت در سایر بیماری ها:
1- شمارش افتراقی سلول های خونی (CBC with diff) در ابتدای شروع درمان و سپس به صورت دوره ای ارزیابی شود.
2- الکتروکاردیوگرام، عملکرد کبدی و کلیوی (در بیمارانی که در خطر بروز سمیت چشمی می باشند)، قندخون (در صورت مشاهده علایم افت قندخون)، قدرت عضلانی (به خصوص عضلات پروگزیمال؛ به عنوان نشانه ای از سمیت عصبی عضلانی در مصرف طولانی مدت دارو)
3- در ابتدای شروع مصرف دارو و در طول اولین سال مصرف، به منظور پایش سمیت چشمی معاینه فوندوس انجام گیرد. هم چنین در صورت وقوع ماکولوپاتی، میدان دید و تصویربرداری شبکیه و عصب بینایی (spectral-domain OCT) نیز ارزیابی شود. پس از گذشت 5 سال از مصرف دارو، معاینات چشمی به طور سالانه تکرار گردد (در صورت وجود ریسک فاکتورهای جدی زودتر شروع شود).
هم چنین توصیه می شود که معاینه وضوح بینایی با فاصله اصلاح شده و تست میدان دید خودکار 10 درجه ( یا 24 درجه در نژاد آسیایی) نیز انجام گیرد.
4- علایم کاردیومیوپاتی، سرکوب مغز استخوان، اثرات عصبی عضلانی (رفلکس تاندون عمقی، ضعف عضلانی) و سمیت چشمی پایش گردد و به بیمار گوشزد شود که این علائم را به سرعت گزارش کند.
- در مورداهمیت و ضرورت معاینات چشمی به بیمار تذکر داده شود.

COVID-19 (ارزیابی های لازم به منظور کاهش خطر بروز آریتمی تورساد دی پوینت ناشی از دارو یا ایست قلبی ناگهانی):
اثربخشی و ایمن بودن هیدرکسی کلروکین در COVID-19 به اثبات نرسیده است.
1- در ابتدای درمان، الکتروکاردیوگرام، سطح الکترولیت ها (پتاسیم، منیزیم و کلسیم)، عملکرد کلیوی و کبدی سایر بیماران پایش گردد. سایر داروهای غیرضروری طولانی کننده QT قطع شود و در صورتی که هر زمانی پس از شروع دارو، آریتمی تورساد دی پوینت اتفاق بیفتد، سایر داروهای طولانی کننده QT (از جمله هیدروکسی کلروکین) قطع شود.
2- QT≥ 500 میلی ثانیه در ابتدای شروع درمان:
پیش از تجویز دارو، خطر/منفعت مصرف آن ارزیابی شود. در صورت ضروری بودن تجویز هیدروکسی کلروکین، سایر داروهای غیرضروری طولانی کننده QT متوقف گردد. بیمار تحت تله متری قرار گیرد یا از دفیبریلاتور پوشیدنی استفاده شود. اختلالات الکترولیتی تصحیح گردد و الکتروکاردیوگرام در زمان های 4-2، 48 و 96 ساعت پس از اولین دوز کلروکین تکرار شود. هیدروکسی کلروکین به صورت مونوتراپی مصرف شود (به طور مثال مصرف آزیترومایسین متوقف گردد).
3- QT<500 میلی ثانیه در ابتدای شروع درمان (≥ 460 میلی ثانیه در افراد نابالغ، ≥ 470 میلی ثانیه در مردان بالغ، ≥ 480 میلی ثانیه در زنان نابالغ):
سایر داروهای غیرضروری طولانی کننده QT متوقف گردد. اختلالات الکترولیتی تصحیح گردد و الکتروکاردیوگرام در زمان های 48 و 96 ساعت پس از اولین دوز هیدروکسی کلروکین تکرار شود.
4- در ابتدای شروع درمان <460 میلی ثانیه در افراد نابالغ، <470 میلی ثانیه در مردان بالغ، <480 میلی ثانیه در زنان نابالغ):
الکتروکاردیوگرام در زمان های 48 و 96 ساعت پس از اولین دوز کلروکین تکرار شود.
5- پس از شروع درمان QT ≥ 500 میلی ثانیه یا نسبت به QT اولیه ≥60 ثانیه افزایش یابد:
با توجه به اصول خطر/منفعت، درباره ادامه مصرف یا قطع دارو تصمیم گیری شود. در صورت ضروری بودن ادامه مصرف هیدروکسی کلروکین، سایر داروهای غیرضروری طولانی کننده QT متوقف گردد. اختلالات الکترولیتی تصحیح گردد و بیمار تحت تله متری قرار گیرد یا از دفیبریلاتور پوشیدنی استفاده شود. هیدروکسی کلروکین به صورت مونوتراپی مصرف شود (به طور مثال مصرف آزیترومایسین متوقف گردد).

توصیه های دارویی هیدروکسی کلروکین

‎آزمایشات و معاینات چشمی پیش از شروع درمان و سپس به صورت سالانه تا زمانی که احتمال بروز عوارض چشمی وجود دارد، ضروری می باشد. با توجه به شرایط بیمار ممکن است تا ۵ سال انجام این معاینات چشمی سالانه مورد نیاز باشد.
‎ در صورت مصرف طولانی مدت هیدروکسی کلروکین گرفتن نوار مغزی و آزمایشات CBC برای بیمار بصورت منظم و دوره ای لازم می باشد.

دارو های هم گروه هیدروکسی کلروکین

آتوواکوئون کلروکین لومفانترین
مفلوکوئین پریماکین پریمتامین
کنین آرتسونات+سولفادوکسین+پریمتامین
گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
01825
14059

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص روماتورست 200 میلی گرم
قرص مداکوئینیل 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین امین 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین روزدارو 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین آنی درمان 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین ایران دارو 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین داروپخش 200 میلی گرم
قرص روماهالت 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین ابوریحان 200 میلی گرم
قرص هیدروکسی کلروکین سبحان 200 میلی گرم
قرص روماکین 200 میلی گرم
شقایق (1400/11/25)

وقتی دچار کوید شده بودم دکتر برام تجویز کرد و هر ۸ ساعت یه دونه باید میخوردم..بعد از خوردن ۳ عدد تا پای مرگ رفتم و به بیمارستان مراجعه کردم و با تزریق چند تا امپول خوب شدم…میشه بگید این دارو چه چیزهایی داره که من بهش حساسیت داشتم ؟؟؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/11/27)

اگر کسی بیماری قلبی داشته باشد نباید از این دارو استفاده کند

نگین (1400/2/15)

سلام.خسته نباشید.من دکتر هیدروکسی کلروکین برام نوشته روز اول 4تا روز دوم به بعد روزی ۲تا.من دو برگ کامل رو خوردم.ولی الان که نظرات رو خوندیم نوشته ۵ روز .خواستم بدون اون قرص های که من زیادی مصرف کردم ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

فاطمه شوقی (1400/2/6)

سردرد و گزگز سر در کرونا داشتم با مصرف دارو دوباره سردرد و گزگز سرم شروع شد و گوشمم گرفته و صدای زنگ میده خیلی میترسم لطفا ارومم کنید

فاطمه شوقی (1400/2/4)

سلام من از اوایل که تستم مثبت شده پشت سرم گزگز میکنه و سردرد دارم دکتر بهم پردنیزولن داده و هیدروکسی کلروکین داده ولی از وقتی مصرف کردم الان پشت سرم درد میکنه و کلا سردرد دارم نگرانم یکم

علی سالاری (1400/1/15)

اومدی ابروشو درست کنین زدیم چشمشم درآوردی یارو ۵ساله داره دارو مصرف می‌کنه که بهتر بشه زده چشماشو خراب کرده فقط براش حالت مسکنو داشته بیماریشو دوا نکرده.

مریم (1400/1/12)

من پنج ساله روزی یک قرص، (قرصه هیدروکسی کلروکین سولفات 200) به دلیل روماتیسم مفصلی مصرف می کنم چند روز پیش چشم پزشکی رفتم گفتن که چشم راستت مشکوکه بهتره قرصت را عوض کنی، اما به خاطر تعطیلات عید به دکتر دسترسی ندارم، می توانم تا ملاقات دکتر به خوردن قرص ادامه بدم و یا میشه یک قرص جایگزین به من معرفی کنید چون زانوم شروع به درد کردن کرده است ممنونم

مهادرویشی (1399/12/12)

سلام آقای دکتر هفته ۸بارداری هستم.توراخدا به دادم برسین سه شب پشت سرهم اشتباهی قرص هیدروکلروکین سولفات مصرف کردم دارم میمیرم ازترس..توراخدا جنینم آسیب ندیده..

یاسر رسولی نیا (1399/11/28)

سلام خوب هستید من روماتیسم مچ پا دارم با کمی ورم در مچ پا دکتر بعد تشخیص برای من قرص ملوکسیفار ۷/۵ و قرص باکلوفن ۱۰ تجویز کرده من میخواستم بدونم برای کم کردن التهاب و درد روماتیسم میتوانم هیدروکسین کلروکین مصرف کنم روزی یک عدد ممنون میشم راهنمایم کنید .

زیبا آشنا (1399/11/20)

باسلام بنده شبی یک عدد هیدروکسی کلروکین وروزی یک عدد پرد نیزون5مصرف میکنم ودیروز یک پنیسیلین1200زدم آیا مشکلی داره پنی سیاست با این دو تا قرص

محمد رمضانی (1399/11/14)

سلام من کرونا دارم چند۸روز وقت از قرض هیدروکسی کلروکین مصرف الان داندن عفنونت کرده میتونم کپسول آموکسسلین ومتروزول بخرم

رضایی (1399/11/10)

سلام. وقتتون بخیر. من برای درمان کووید ۱۹ ،۱۶ عدد قرص هیدروکسی کلروکین مصرف کردم، دوره قرنطینه ام از روز شروع علایم،ده روز بوده، حالا بعد ۱۲ روز پس از قطع مصرف این دارو باردار شدم.آیا عوارض یا مشکلی برای جنین پیش میاد؟ممنون از پاسخگوییتون.

فاطمه حسینی (1399/11/2)

با سلام من امروز متوجه شدم که مبتلا به کووید ۱۹ هستم و CBC diff WBC=2900 و LYmph=850 دارم ‌پزشک هیدروکسی کلروکین تجویز کرد با توجه لکوپنی و لنفوپنی ایا هیدروکسی برای من مضر نیست؟ با توجه به اینکه این دارو تضعیف کننده سیستم ایمنی و از عوارضش هم لکوپنی می باشد

مرضیه اکبرزاده (1399/8/18)

درود خسته نباشید مادر من روماتیسم داره و قرص هیدروکسی کلروکین استفاده میکنه به تازگی سرما خورده و آزیترومایسین استفاده میکنه خواستم بپرسم اشکالی نداره ؟؟؟تداخل دارویی ندارن؟

اسدی (1399/6/25)

باسلام آزمایش روماتوئیدم مثبت شده، کم کاری تیروئیدم دارن لووتیروکسین مصرف دارم،دکترروماتولوژی هیدروکسی،پردنیزولون نوشته مشکلات چشمی هم دارم لطفا راهنماییم کنید

عزیز خان (1399/4/16)

سلام دکتر جان من به سرفه خفیف دارم دکتره قبلا بهم ریتوناویر و لوپیناویر (کلترا)هفته پیش بهم مدت ۵روز صبح دوتا و شب دوتا به همراه ناپرکسن ۲۵۰روزی ۴تا هر۶ساعت یکی و داروی آتوروستادین۲۰۰ شبها موقع خواب یک عدد و ویتامین آپوویتال سلن پلاس نوشته بودند الان داروهام تمام شده و بار من سرفه ام درست نشد باز رفتم پیش همون دکتره اینبار ۵تا آمپول دگزامتازون روزی یک عدد و داروی هیدروکسی کلروکین سولفات نوشتن واسم که بعد صبحانه و شام هر کدوم یک عدد مصرف میکنم .سوالی که داشتم آیا این داروها به مدت ۵روز سرفه ام رو بهبود میبخشن و یا داروی آزیترومایسین هم ظهرها مصرف کنم یا خیر (خودم خونه ۵۰۰میلی دارم)و دیگه اینکه داروی آتوروستادین و ویتامین آپوویتال سلن پلاس رو هم بخورم یا نه. اینها تداخلی ندارن که . با تشکر از زحمات جامعه پزشکی و عزیزان پرستار

سعید (1399/4/9)

با سلام بیمار آرتریت هستم و داروهای پردنیزولون و سولفاسالازین و متوتروکسات مصرف میکنم کرونا مبتلا به کرونا شدم داروی کلروکین و ناپروکسن برام تجویز کردن احساس میکنم رو به بهبودی نیستم بنظر شما آیا تداخل دارویی ندارن داروها؟ و اینکه این همه داروی سرکوبگر سیستم ایمنی بدن باعث تضعیف بیش ازحد ایمنی بدنم نمیشه و کرونا درمان نشه؟ ممنون

مجتبی دست گزین (1399/3/23)

سلام خسته نباشید من روز یکشنبه همین هفته بدن درد وتب داشتم . بعد دو روز رفتم مطب دکتر واسه بدن درد آمپول زد. و داروی ژلوفن.و ناپروکسن تجویز کرد و آزمایش خون نوشت . آزمایش انجام دادم سی ار پی 4.00 بود wbc3.85 گفت احتمال. اره کرونا باشه . امروز پنجشنبه رفتم مراکز کرونا گفت مشکوک به کرونایی . الان تب و بدن درد ندارم . ولی قفسه سینه ام حس نفس تنگی میکنم .بعد داروی هیدروکسی کلزوکین سولفات نوشت ایا مفس تنگی من خوب میشه کمتر میشه . واینکه دکتر گفت این دارو رو میخوری داروی آزیتروماسین نخوری سکته قلبی میکنه آدم. من بخاطر تنگی نفس خواب ندارم . استرس دارم .داروی ضد استرس به نام پروپرانولول بخورم استرستم کم بشه اسکالی نداره ببخشید زیاد شد تورو خدا جواب بدین

ناشناس (1399/2/29)

سلام و وقت بخیر ۲۳ روز پیش با تشخیص دکتر داخلی "مبنی بر کووید-۱۹" خودمو قرنطینه کردم. داروی تجویزی ، "هیدروکسی کلروکین" بود.که متأسفانه خودم "آزیترومایسین" هم باهاش مصرف کردم. (۱۵تا هیدروکسی کلروکین و ۶تا آزیترومایسین طی ۶ روز اول). از قبل مشکل کبدی هم داشتم به اسم سندرم ژیلبرت. از روزای اول مصرف تا همین حالا، قفسه سینه‌م اکثر اوقات درد می‌کنه و گاهی ضربان قلبم بالا می‌ره. (۱۲۰-۱۰۸) دیروز که به همون دکتر مراجعه کردم نوار قلب گرفتن که گویای مشکل بود و بعد فرستادن پیش متخصص قلب.ایشونم اکو گرفتن و چیز خاص و قطعی‌ای در خصوص اینکه دلیل درد قفسه سینه‌م یا ارتباطش با مصرف قرصا چیه؛ نگفتن ، جز اینکه کمی افتادگی دریچه قلب دارم و احتمالا مشکل قلبم به خاطر اعصابه. و دوتا قرص تجویز کردن(کلردیازپوکساید۵ و پرانول۴۰) واقعا نمی‌خوام با مصرف چندتا قرص دیگه و تن دادن به کلی عوارض دیگه حالمو بدتر کنم و هنوز از اون قرصا استفاده نکردم. میشه لطف کنید و اگه نظرتون اینه که وضعیتم به خاطر عوارض قرصاست؛ بگین چی میتونه عوارض هیدروکسی کلروکین یا آزیترومایسن رو از بین ببره یا کاهش بده؟ یا اینکه دلیل دیگه ای داره دردم؟

Najmeh (1399/2/26)

با سلام. من به دلیل روماتیسم حدود 5 هفته است که از هیدروکسی کلروکین استفاده می کنم. درد انگشتانم قبل از دارو هر روز به سرعت بیشتر می شد اما چند روز بعد از شروع دارو در همان مرحله متوقف شد. بخاطر عوارض زیاد دارویی و با دیدن توقف درد در همان سطح و بهبودی با سرعت بسیار آهسته من می خوام همون روزی یک عدد رو ادامه بدم. آیا ممکنه دوز پایین دارو نتونه جلو پیشروی بیماریم رو بگیره؟ چون حقیقتش خیلی از عوارضش واهمه دارم. و سوال دیگه اینکه من سالهاست دچار تنبلی روده هستم، با شروع این دارو یبوست خیلی شدید پیدا کردم معمولا ملین ها در حالت عادی هم به من جواب نمی دادن الان دیگه هر کاری می کنم فایده نداره، چه ملین یا راهی رو پیشنهاد می کنید؟ خیلی خیلی ممنون

دکتر رویا قنبری - پزشک عمومی (1399/2/29)

سلام لطفا دارو رو به هیچ عنوان خودسرانه تغییر ندهید عوارضی که ذکر شده مهمترینش عارضه چشمی هست که طبق شرایط شما هر ٦ ماه یکبار توسط چشم پزشک ویزیت خواهید شد، حتی برای استامینوفن که داروی ساده و در دسترسی هست عوارض زیادی ذکر شده پس دلیل بر عدم استفاده خودسرانه در صورت تحویز پزشک نمیباشد، برعکس اسهال جز عوارض شایع این دارو هست برای علت یابی یبوست شما نیاز به بررسی بیشتر هست

هادی ساسانی (1399/2/26)

سلام.. این دارو رو میشه با فینستراید استفاده کرد؟؟ ممنون

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/2/26)

سلام! تداخل دارویی ندارن ولی مصرف هردو فقط با تجویز پزشک امکان پذیره. به هیج عنوان خودسرانه نباید مصرف شه.

حسینی همت (1399/2/25)

سلام من درسه ماه اول بارداری هستم،بعلت عفونت ریه دکترعفونی احتمال کوید۱۹رابرایم تشخیص دادوقرص هیدروکسی کلروکین رابرام تجویزکردبه همراه شربت بلاژین،لازم بذکراست اینجانب قرص سپتراپلین وگاباپنتین ۱۰۰ مصرف میکنم.آیامصرف قرص کلروکین برای جنین مشکلی بوجودنمیاوردوباقرصهای دیگرم تداخل ندارد؟باتشکر ازتوجه شما

بیتا فرهادی (1399/2/14)

سلام .من با توجه به مثبت شدن تست کوید ۱۹ و تجویز پزشک از قرص هیدروکسی کلروکین سولفات روز اول ۴ عدد و روزهای بعد روزی دو عددجمعا ۱۲ عدد مصرف کردم .روزهای اول تاری دید . دودیده بودن .طپش قلب' ناراحتی از شدت نور و... غیره داشتم الان مدت ۵ روز هست که مصرف نمیکنم از علایمی که گفتم خیلی کمتر شده ولی زمان پریودی و قاعدگی عقب افتاده .خواستم راهنمایی بفرمایید .ممنونم

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/2/14)

سلام ، در ارتباط عوارض پیش آمده با این دارو برای شما معمولاً عوارض آن با قطع دارو برگشت پذیر هستند. مدت زمان تعویق قاعدگی شما چقدر شده است؟ اگر با گذشت زمان این شرایط ادامه پیدا کرد حتماً بایستی به پزشک مراجعه نمایید. مهم ترین عارضه این دارو اثر بر بینایی است در صورت بروز اختلال در دید ( عدم تحمل نور ، کاهش دید شبانه و گاه میدان بینایی) حتماً به چشم پزشک مراجعه نمایید.

سارا (1399/2/8)

سلام اقای دکتر من بعد گذشت 2هفته از قطع کردن مصرف دارو گاهی اوقات تپش قلب میگیرم و گاهی حس میکنم قلبم منظم نمیزنه.بگین برای تپش قلبم پروپرانولول مصرف کنم؟اینجا نمیشه به دکتر مراجعه کرد

دکتر رویا قنبری - پزشک عمومی (1399/2/8)

سلام در صورتیکه بیشتر از یک هفته طول کشیده بله مراجعه حضوری و بررسی توضیه میشود

ح.و (1399/2/5)

سلام، پس از چند ماه علائم بیماری پوستی، نتیجه پاتولوژی اومده که تشخیص احتمال DLEدادن، البته برای اطمینان که DLEهست یا لیکن پلان فرستادم یه آزمایشگاه دیگه. یه دکتر هیدروکسی کلروکین و پردنیزولون تجویز کرد اما یکی دیگه پردنیزولون رو فعلا منع کرد. تازه شروع به مصرف هیدروکسی کلروکین کردم و خواب و بیداریم بهم ریخته. به نظرتون راه دیگا ای برای درمان DLE یا لیکن پلان هست؟

طهماسبی (1399/2/2)

با سلام من خودم رماتیسم دارم وسالهاست هیدروکسی کلروکین مصرف میکنم وهمسرم بهد از شنیدن اینکه جلوگیری از کرونا میکنه دوعدد مصرف کرده وبه فرزندم که 16سال داره داده هر دو از آرنج تا کف دست وپشت گوشهاشون دونه زیادی زده وخارش شدید والتهاب داره الان باید چکار کنم؟؟؟ اول فکر کذدبم حساسیت فصلیه ولی هر دو بیک شکل وبعد دارو مبتلا شدند

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/2/2)

سلام ، بارها در همین سایت و جاهای دیگر گفته شده از خوددرمانی در ارتباط بیماری ها بپرهیزید مخصوصاً بیماری کرونا. مصرف کلروکین یا هیدروکسی کلرکین جهت پیشگیری از بیماری کرونا هنوز پایه و اساس کاملاً علمی و تایید شده ای ندارد. در ارتباط بیماری کرونا علی رغم اینکه در سرتاسر جهان ترکیبات دارویی در حال کارآزمایی است هنوز هیچ درمان اختصاصی و قطعی ندارد .هنوز هیچ سازمان معتبری این دارو را به عنوان پیشگیری و یا درمان کرونا تایید نکرده است منتهی بدلیل اثرات مناسب مصرف آن در کاهش علائم ریوی کرونا در اکثر کشورها جزء رژیم دارویی کنترل بیماران کرونایی است در حالی که مصرف آن برای پیشگیری توصیه نمی شود و هنوز ثابت نشده که موثر خواهد بود. مصرف آن به صورت خودسرانه منجر به عوارض گاه خطرناکی می شود اکیداً به این موارد گوش ندهید و سعی کنید با حفظ آرامش و بدور از نگرانی صرفاً بهداشت فردی و عدم مراجعه به اماکن عمومی را مد نظر قرار دهید تا ان شاا... به زودی این مشکل رفع شود. در ارتباط عوارض پیش آمده با این دارو برای شما معمولاً عوارض آن با قطع دارو برگشت پذیر هستند. اگر با گذشت زمان اثرات بهبود نیافت و یا تشدید شد حتماً بابستی به پزشک مراجعه نمایید. ضایعات باید حضوری بررسی شود و به این شکل نمیتوان نظر قطعی داد. اگر صرفاً یک حساسیت دارویی خفیف است میتوانید هیدروکسی زین ۲۵ هر ۸ ساعت استفاده کنید. در غیر اینصورت نیازمند اقدامات دیگری است. مهم ترین عارضه آن اثر بر بینایی است در صورت بروز اختلال در دید ( عدم تحمل نور ، کاهش دید شبانه و گاه میدان بینایی) حتماً به پزشک مراجعه نمایید

حامد (1399/2/1)

سلام یه سوال داشتم به نظرتون اینکه الان به همه دارن برای درمان کرونا هیدروکسی کلروکین سولفات + آزیترومایسین + ناپروکسن و دیفنهیدرامین میدن مثل مادر من که هم بیمارستان بقیه الله و هم مسیح دانشوری همین رو تجویز کردن ، ولی هیچ اثری نداشته بدتر هم شدن حالا به نظرتون داروی دیگه ای ندارم مثلاً مثل : فاویپیراویر یا رمدسیویر که تجویز نمیکنن اگه. کسی اینا مصرف کرده و خوب بوده و می‌دونم از کجا میشه تهیه کرد لطفاً اطلاع بدین خیلی ممنون 🙏

فاطمه کیوانی (1399/1/30)

سلام من روماتیسم اسپاندولیت دارم و4ساله داروی پردینوزولون و سولفاسالازین مصرف می کنم آیا میتونم هیدروکسی کلروکین را جایگزین کنم فعلا دسترسی به دکترم را ندارم

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/30)

سلام! خیر این کار اصلا توصیه نمیشه.

سارا (1399/1/29)

سلام من ۱۰ روز پیش به مدت ۵روز قرص هیدروکسی کلوروکین رو مصرف کردم ولی الان یک هفتست که تپش قلب دارم میتونه دلیلش باشه؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/29)

سلام ، عارضه گفته شده می تواند از عوارض دارو باشد. از ادامه مصرف دارو خودداری کنید تپش قلب در صورتی که یک هفته است طول کشیده نیازمند بررسی حضوری است.توصیه می کنم حضوراً به پزشک برای بررسی شرایط قلبی خود مراجعه نمایید. مصرف کلروکین یا هیدروکسی کلرکین جهت پیشگیری از بیماری کرونا هنوز پایه و اساس کاملاً علمی و تایید شده ای ندارد. در ارتباط بیماری کرونا علی رغم اینکه در سرتاسر جهان ترکیبات دارویی در حال کارآزمایی است هنوز هیچ درمان اختصاصی و قطعی ندارد .هنوز هیچ سازمان معتبری این دارو را به عنوان پیشگیری و یا درمان کرونا تایید نکرده است منتهی بدلیل اثرات مناسب مصرف آن در کاهش علائم ریوی کرونا در اکثر کشورها جزء رژیم دارویی کنترل بیماران کرونایی است در حالی که مصرف آن برای پیشگیری توصیه نمی شود و هنوز ثابت نشده که موثر خواهد بود. مصرف آن به صورت خودسرانه منجر به عوارض گاه خطرناکی می شود اکیداً به این موارد گوش ندهید و سعی کنید با حفظ آرامش و بدور از نگرانی صرفاً بهداشت فردی و عدم مراجعه به اماکن عمومی را مد نظر قرار دهید تا ان شاا... به زودی این مشکل رفع شود. در ارتباط عوارض پیش آمده با این دارو برای شما معمولاً عوارض آن با قطع دارو برگشت پذیر هستند. مهم ترین عارضه آن اثر بر بینایی است در صورت بروز اختلال در دید ( عدم تحمل نور ، کاهش دید شبانه و گاه میدان بینایی) حتماً به پزشک مراجعه نمایید

محمدعلی (1399/1/28)

سلام. من خودسرانه برای جلوگیری از کرونا ۱ عدد از این قرص هیدروکسی کلروکین خوردم.و دچار سرگیجه و تنگی نفس کم شدم. ایا این یک عدد مشکلی برام پیش میاره؟بعد از اینکه احساس کردم حالتم تقیر کرد تصمیم گرفتم به هیچ وجه مصرف نکنم. لازم به ذکر است من قبل از ناهار خوردم.

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/28)

سلام! به هیچ عنوان نباید این دارو بدون تجویز پزشک مصرف شه. عوارضی که ایجاد شده, به تدریج از بین میره.

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/28)

سلام ، عوارض گفته شده می تواند از عوارض دارو باشد. از ادامه مصرف دارو خودداری کنید مصرف 1 عدد از این دارو منجر به مشکلات حدی نمی شود در صورت عدم بهبودی علائم ناشی از عوارض دارو و یا تشدید آن حضوراً به پزشک و یا داروساز مراجعه نمایید. مصرف کلروکین یا هیدروکسی کلرکین جهت پیشگیری از بیماری کرونا هنوز پایه و اساس کاملاً علمی و تایید شده ای ندارد. در ارتباط بیماری کرونا علی رغم اینکه در سرتاسر جهان ترکیبات دارویی در حال کارآزمایی است هنوز هیچ درمان اختصاصی و قطعی ندارد .هنوز هیچ سازمان معتبری این دارو را به عنوان پیشگیری و یا درمان کرونا تایید نکرده است منتهی بدلیل اثرات مناسب مصرف آن در کاهش علائم ریوی کرونا در اکثر کشورها جزء رژیم دارویی کنترل بیماران کرونایی است در حالی که مصرف آن برای پیشگیری توصیه نمی شود و هنوز ثابت نشده که موثر خواهد بود. مصرف آن به صورت خودسرانه منجر به عوارض گاه خطرناکی می شود اکیداً به این موارد گوش ندهید و سعی کنید با حفظ آرامش و بدور از نگرانی صرفاً بهداشت فردی و عدم مراجعه به اماکن عمومی را مد نظر قرار دهید تا ان شاا... به زودی این مشکل رفع شود. در ارتباط عوارض پیش آمده با این دارو برای شما معمولاً عوارض آن با قطع دارو برگشت پذیر هستند. مهم ترین عارضه آن اثر بر بینایی است در صورت بروز اختلال در دید ( عدم تحمل نور ، کاهش دید شبانه و گاه میدان بینایی) حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

ریحان (1399/1/26)

سلام...من دیروز به دلیل درد کلیه و تنگی نفس به دکتر مراجعه کردم...اکسیژن خونم طبیعی بود و عکس ریه هم از نظر کرونا مشکل نداشت ولی حساسیت شدید رو نشون میداد عکس ریه هام..دکتر برام به غیر دارو های ضد حساسیت و آزیتروماسین قرص هیدروکسی کلرکین رو تجویز کرد البته قرص کلرکین رو با اجازه از خودم برام نوشت ..ایا با توجه به درد کلیه هام که هنوز دلیلی براش مشخص نشده مشکلی نداره که قرص هیدروکسی کلرکین رو به مدت پنج روز روزی یک عدد مصرف کنم؟ ایا با توجه به حساسیتی که تو عکس ریه نشون داده جزو موارد پرخطر کرونا محسوب میشم؟

میلاد (1399/1/25)

سلام و ممنون که پاسخگوی سوالات بیشمار کاربران هستید. مادر بنده به علت بیماری آرتریت روماتوئید هفته ای دو قرص مصرف می کنند. آیا این دوز مصرفی امکان ابتلای ایشان و دیگر افرادی که به دلایل دیگر هیدروکسی کلروکین سولفات مصرف می کنند را به کرونا کاهش می دهد؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/25)

سلام ، در ارتباط پیشگیری از کرونا هنوز هیچ دارویی با دوز مصرفی خاصی تاییدنشده است. بنابراین لازم است که از مصرف خودسرانه این دارو در جهت پیشگیری از کرونا خودداری کنید. اگر مادر شما دارو را به علت دیگری مصرف می کند به درمان با دستور قبلی پزشک ادامه دهید و توجه داشته باشید که به خیال اینکه پیشگیری در ایشان ایجاد شده از مراقبت های بهداشتی فردی و قرنطینه کوتاهی نکنید. تنها راه مطمئن در پیشگیری از کرونا ماندن در خانه و استفاده از تجهیزات محافظ شخصی در هنگام حضور ضروری در اجتماعات است.

رضا جعفری (1399/1/25)

با سلام به دنبال علایم مشکوک به کرونا رفتم اوژانس بیمارستان و خانم دکتر اونجا کلروکین و آزیترومایسین داد ، کلروکین ایتدا ۲ قرص ۱۲ساعت بعد ۲ قرص و روز بعد هر ۱۲ ساعت یک عدد؛ آلان گاهی قلبم ریپ میزنه(آریتمی) که به سرفه میافتم ، آیا دوز مصرفی زیادتر نیست ؟ وخطری ندارد اگر قطع اش کنم موضوع کرونا را چکار کنم

تنها (1399/1/25)

سلام من پدرم ناراحتی قلبی داشتن و همزمان با بیماری کرونا از روی عکس ریه فهمیدیم و دکتر براشون تامی فلو و هیدروکسی کلروکین سولفات تجویز کرد ایشون بعد از مصرف این دارو حالشون بد میشد و بعد از مصرف ۳ دوز در اثر سکته قلبی فوت کردن آیا این داروها میتونسته حال پدرمو بدتر کرده باشه؟ با این توصیف که تا قبل از شروع دارو تنگی نفس خیلی کمی داشتن و حال عمومیشونم خوب بود

دکتر شهرام مظاهری - متخصص قلب و عروق (1399/1/25)

سلام خداوند ایشان را رحمت کند و به شما صبر بدهد. تامی فلو و هیدروکسی کلروکین منجر به ایجاد سکته قلبی نمی شوند و به احتمال زیاد فوت ایشان به دنبال عوارض همان بیماری کرونا بوده است

مینا بابایی (1399/1/23)

سلام من ۵ روز هست که هیدروکسی کلروکین ۲۰۰رو استفاده می کنم شغلم طوری هستش که باید برم سر کار الان ۳ روز هست که حالت تهوع و احساس درد کتف و کشیدگی پوست و ناحیه کمر دارم میشه لطف کنید راهنماییم کنید

دکتر محمدعلی میکائیل پور - داروساز (1399/1/23)

اگر این دارو را بعنوان پیشگیری از کورونا دارید مصرف میکنید هنوز موثر بودن آن ثابت نشده و هر کشوری فعلا هر دارویی به ذهنش مبرسه بععنوان درمان بکار میبره بیشتر سعی کنید اصول بهداشتی را رعایت کنید

مینا بابایی (1399/1/23)

سلام یکی از دوستان من پرستاره اون هم نظرش این بود که هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ رو ۵شب بخوریم پیشگیری میکنه من هم خوردم ولی الان حالت تهوع و کم اشتها شدم و پشت دو کتفم احساس درد و کشیدگی میکنه ولی تب و سرفه و تنگی نفس ندارم میشه لطف کنید راهنماییم کنید که چکار کنم این حالت کشیدگی کتفم خوب بشه

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/23)

سلام ، مصرف کلروکین یا هیدروکسی کلرکین جهت پیشگیری از بیماری کرونا هنوز پایه و اساس کاملاً علمی و تایید شده ای ندارد. در ارتباط بیماری کرونا علی رغم اینکه در سرتاسر جهان ترکیبات دارویی در حال کارآزمایی است هنوز هیچ درمان اختصاصی و قطعی ندارد .هنوز هیچ سازمان معتبری این دارو را به عنوان پیشگیری و یا درمان کرونا تایید نکرده است منتهی بدلیل اثرات مناسب مصرف آن در کاهش علائم ریوی کرونا در اکثر کشورها جزء رژیم دارویی کنترل بیماران کرونایی است در حالی که مصرف آن برای پیشگیری توصیه نمی شود و هنوز ثابت نشده که موثر خواهد بود. مصرف آن به صورت خودسرانه منجر به عوارض گاه خطرناکی می شود اکیداً به این موارد گوش ندهید و سعی کنید با حفظ آرامش و بدور از نگرانی صرفاً بهداشت فردی و عدم مراجعه به اماکن عمومی را مد نظر قرار دهید تا ان شاا... به زودی این مشکل رفع شود. در ارتباط عوارض پیش آمده با این دارو برای شما معمولاً عوارض آن با قطع دارو برگشت پذیر هستند. مهم ترین عارضه آن اثر بر بینایی است در صورت بروز اختلال در دید ( عدم تحمل نور ، کاهش دید شبانه و گاه میدان بینایی) حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

مریم شافعی (1399/1/23)

من بالرز وحالت تهوع وضعف عمومی ودرد پشت مراجعه کردم وپزشک برام لووفلوکساسین و ناپروکسن تجویز کردن تو خونه قرنطینه شدم وبعداز دوهفته حالم بهتر شد وعفونت خونم که۱+ بود برطرف شد توردوره نقاهت بخاطر ریفلاکس معده به متخصص مراجعه کردم برام اس امپرازول تجویز کردن وهچنین هیدروکسی کلروکین که من با خوردن یکی از اونها گوشهام کیپ شده اعصابمو ریخته به هم نمی دونم واقعا چی کار کنم اس امپرازول روهم تاامروز مصرف می کنم رفلاکسم تقریبا بر طرف شده ولی تهوع وگیجی بهم میده

حامد (1399/1/22)

سلام خسته نباشین من چند روز پیش با یه کرونا مثبت تناس داشتم و چند روز فقط بدن درد داشتم ولی داداشم با من در تماس بوده داداشم فقط سرفه های خشک داره رفتیم تست کرونا دادیم هنوز جوابش نیومده دکتر گفت محض احتیاط روزی دو قرص هیدورکسی کلروکین مصرف کن .. به دادشم آزیترومایسن داده چون داداشم سابقه تشنج داره مصرف کلروکین رو منع کرده به نظرتون چی کنم ؟؟

سمیه محمدی www somayeh (1399/1/22)

سلام ببخشید من ۳۹ سالم ۴سال بیماری پسوریازیس دارم وداروی کوروتون و ناپروکسن یه سری داروهای تقویتی استفاده میکنم وامپول اب ترکسات هم هفته ایی ۱دونه میزنم الانم از ترس کورونا استرس زیادی دارم یکی از اشناهامون علوم پزشکی کار میکنه بخم قرص هیدروکسی کلرو کین داده برای پیشگیری گفت ۱دونه رو که خوردی ۱دونه دیگه اشو ۳هفته بعد بخور برای پیشگیری من یکیشو خوردم هنوز ۳هفته نشده به نظر شما برای بیماریم ضرر داشته که خوردم تو رو خدا جوابمو بدین 🙏

فاطمه گرانمایه (1399/1/19)

با سلام ،من بیست و هفتم اسفند مبتلا به کرونا وبه بیمارستان مراجعه کردم دارویی که بمن دادن اموکسی کلا 650وناپروکسین ،و دو عدد اسپری و قرنطینه در منزل ،الان الحمدالله حوب شدم ولی گاهی اوقات سرفه ،و گرگرفتگی،،وتنگی نفس و درد در شانه ها را دارم ،الان فهمیدم که دکتر علاوه بر اون داروها باید بمن قرص کلراکین میدادن ،، ومن تهیه کردم ایا احتیاج هست مصرف کنم یا نه

محسن کشاورز (1399/1/19)

سلام .٢ سوْال : گفته میشه داروی هیدروکسی کلروکین رو با متوکلوپرامید نباید خورد و تداخل دارند. گفته میشه داروی هیدروکسی کلروکین هم ٢٢ روز نیمه عمر داره. چند روز بعد از تموم کردن هیدروکسی کلروکین میشه متوکلوپرامید برای احساس تهوّع خورد. جایگزین بهتر به جای متوکلوپرامید هست؟

علی حضرتی (1399/1/18)

سلام .من دیروز تست کیت تشخیص کرونا دادم که با عدد۳۷.۲و مثبت شد درحالی که هیچ علائمی اعم از تب ،سرفه،تنگی نفس،کاهش بویایی چشایی،کاهش اشتهایا سردرد و..ندارم و با کسی هم درتماس نبودم میخواستم بپرسم آیا قرص هیدروکسین کلراکین سولفات و آزیترومایسین و آترواستاتین رو مصرف کنم یا خیر؟و اگه مصرف کنم کدومشونو؟و آیا اصلا احتمال خطای تست وجود داره؟در ضمن ۳۳سالمه...باتشکر

رضا صاحبی (1399/1/18)

سلام ،من سه چهار روزه در ته حلقم احساس تنگی نفس دارم نه از سینه، هیچگونه درد ،تب یا عارضه دیگه ایی ندارم ، این میتونه علائم کرونا باشه؟ با تشکر

دکتر حمید کرمانی - پزشک عمومی (1399/1/18)

سلام علائم شما هم اکنون برای شک به کرونا خیلی محدود هست و خیلی خیلی احتمالش کم هست اگر علائم تب یا سرفه خشک /بدن درد/ سر درد/ازبین رفتن حس بویایی/حس چشایی داشتین بهتر یک آزمایش و گرافی ریه انجام بدین ولی هم اکنون هیچی نیاز نیست

فاطمه (1399/1/18)

سلام مادرم اسکن ریه داده گفتن ریه هاش درگیره دو روز هیدروکسی استفاده کرد بعد نوار قلب گرفتن گفتن دیگه نخوره، ، الان آزیتروماسین و دیفن هیدرامین و استامینفون می خوره ، الان ٥ روزه که این دارو هارو استفاده میکنه هنوز سرفه میکنه می خواستم بپرسم نیاز نیست داروی جایگزین هیدروکسی استفاده کنه؟

پوران صادقی (1399/1/18)

ببخشید من پسر یکسال ونیم دارم که بهش شیر میدم و از قرص هیدروکسی کلدوکین میخورم،روزی دو عدد.خواستم بپرسم ایا عوارضی برای بچم داره یا نه؟؟؟؟

محمد حسن (1399/1/16)

سلام من از روز 14 اسفند ماه بدن درد و لرز داشتم بانظر دکتر عمومی 2تا آمپول امپی سیلین 500 زدم و 10 عدد کپسول آموکسی سیلین خوردم تب نداشتم لرز و بدن دردم خوب شد از 20اسفند تنگی نفس گرفتم سی تی اسکن کردم دکتر عفونی گفت 10درصد ار ریه های درگیر کرونا هست هیدورکسی کلروین و تامی فلو و لووفلاکسین تجویز کرد بعد از ده رو در قفسه سینه ام خوب شد ولی کمی تنگی نفس داشتم دوباره 14 فروردین دوباره سی تی گرفتم دکتر گفت خیلی کم از عفونت مونده و احتیاج به دارو نداری ولی الان هنوز احساس سنگینی تنفس ,و کمی درد در قلبم دارم و بین دو کتفم بسیار درد می کنه .آیا نیاز به درمان خاصی هست یا نه ؟ دوره درمان کرونا و دوره اتمام علائم چند روز هست ؟علت درد بین کتف چیست ؟ بسیار ممنونم

دکتر محمدجعفر طالب پور - پزشک عمومی (1399/1/16)

مجددا باید از نظر کرونا بررسی و آزمایش شوید. ممکن است داروهای تجویز شده، تاثیر کامل نداشته و همچنان ویروس فعال است. حتما مراقب اطرافیان باشید که مبتلاء نشوند

محمد منصوری (1399/1/16)

به نظر شمامیشه خورد

دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/16)

سلام دوست عزیز بدون تجویز پزشک مصرف آن صحیح نمی باشد

فرنوش (1399/1/16)

با سلام من ی ماهه قرص هیدروکسی استفاده میکنم بخاطر بیماری ارتریت و صورتم بشدت جوش زده میخواستم بدونم از عوارض از قرص میتونه باشه ممنون

دکتر ساسان دوگوهر - متخصص پوست (1399/1/16)

با سلام . بله از عوارض این دارو ضایعات پوستی مختلف از جمله آکنه هست ...

کمال بختیارپناه (1399/1/16)

سلام هشت روز است به خاطر خارش قرص هیدروکسی زینگ ۲۵ مصرف می کنم خارش کمشده ولی مشکل در بلع وخشکی دهان دارم آیا علایم بیماری کرونا است یا نه وباید به مصرف ادامه دهم یا نه

دکتر نیلا اکبری - دانشجوی داروسازی (1399/1/16)

با سلام خشکی دهان از عوارض مصرف دارو هیدروکسی زین می باشد برای کم شدن علائم میتوانید آبنبات بمکید یا آدامس بخورید تا غدد بزاقی تحریک شوند

پ.جوان (1399/1/16)

سلام.خسته نباشید تنگی نفس و تپش قلب و تب به دکتر مراجعه کردم. سی تی و آزمایش دادم تشخیص کرونا دادن و بهم کلروکین دادن برای ۵ روز و ویتامین ب۶ و دیفن هیدرامین. چون مشکل قلبی هم دارم پروپرانول هم استفاده میکنم. اما از روزی که دارو رو شروع کردم تنگی نفسم بیشتر شده احساس میکنم و تب میکنم . این عوارض داروئه یا بخاطر درگیری ریه ام هستش؟

علی (1399/1/16)

من برای کرونا فقط هیدرکسی کلرکین مصرف کردم. روزهای اول عوارض وحشتناکی داشت ، وز گوش که الانم هست، درد دست و پا، سفید شدن زبون،بد خوابی،تاری دید که الانم تا حدودی هست،ضعف بدنی و کهیر و تپش قلب و دهها عوارض دیگه و با هر ضربی بود شبا با دیفن هیدرامین و سیتریزین تحمل کردم.اما حداقل رو کرونا موثر بود کنار همسرم هستم. الان خیلی بهترم اما اب زیاد میخورم، غذا و میوه و ورزش و غیره.دوستان نگران عوارض نباشید و تحمل کنید.من هنوزم باهاش درگیرم اما تست کرونام منفیه و چکاپ کامل دادم که خوبه. دوستان علایم بهتر شد حتما بگید تو خونه ازتون چکاپ کنن.خون و ادرار. فقط مثبت باشید و امیدوار. من روحیم خراب بود اما بانو خیلی کمکم کرد و دکتر کرمانپور عزیز.فقط تحرک حتی کم ، گرمی زیاد ، سردی نخوری ، آب فراون ، اشتها برگشت غذا بخورید.برای همه شفا میخوام و سلامتی.

محمد (1399/1/15)

سلام دکتر خسته نباشید عکس سی تی انداختم دکتر بهم گفت ریه ات درگیره قرص هیدروکسین ۲۰۰ و ناپروکسن ۲۵۰ آزیترومایسین۲۵۰ و آتورواستاتین برای ۵روز تجویز کرده که امروز روز ۵ است . درهفته گذشته هیچ گونه علایم و مشکلی نداشتم اما دیشب تا امروز احساس سنگینی تنفسی دارم . علت چیه و چکار کنم آیا بیماری دوباره عود می کنه؟؟ تشکر از شما

رامین مرادی (1399/1/15)

سلام من رماتیسم دارم و دکتر هیدروکسی کلروکین سولفات 200 تجویز کرده برام ولی از زمانی که متوجه شدم سیستم ایمنی بدن رو تضعیف می‌کنه میترسم کرونا بگیرم ی هفته هست که شروع کردم به خوردن میتونم قطعش کنم؟

دکتر فریبا دبردانی - داروساز (1399/1/15)

سلام خیر جای نگرانی نیست درمان تون رو ادامه بدید.

حسام (1399/1/15)

سلام.من یک ماه پیش با علایم مراجعه کردم و ب علت درگیری ریم خیدروکسی و لووفلوکساسین و sydfluتجویز شد.علایمم برطرف شد.اوما بعد از پونزده روز بهم ریختگیه معده گاهی اسهال و دهن خشک وترش مزه و درد سوزش پشت قفسه ی سینه و نای رو پیدا کردم شدید.دوباره مراجعه کردم ازمایش خون گرفتن و مشکلی نداشت سی تی ک دادم گفتن هنوز ی خورده از درگیری ریت مونده و دارو نیاز نداره.حالا دایم سرم سنگینه و معدم با خوردن غذا بیشتر بهم میریزه.امپرازولم میخورم اما تاثیری نداره.این میتونه از عوارض داروها باشه

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/15)

سلام مشکل شما ریفلاکس اسید معده است سعی کنید به جای 3 وعده غذای اصلی، وعده های غذایی متعدد کم حجم و سبک مصرف کنید و از مصرف غذاهای چرب و پرکربوهیدرات، تند و ادویه ای و هر چیزی که وضعیت معده را بدتر میکند بپرهیزید. و حداقل تا یک ساعت بعد از غذا دراز نکشید. دو قاشق غذاخوری سوسپانسیون AL/Mg/s یک ساعت بعد از هر وعده غذا، و قبل از خواب استفاده کنید. به مدت 2 هفته به توصیه هایی که عرض کردم عمل کنید و اگر بهتر نشد دوباره اطلاع بدهید.

بهرام سیلاخوری (1399/1/14)

سلام دکتر من ریم درگیر شده گفتن کرونا داری قرص هیدروکسی کلروکین وشربت دیفن هیدرامین وناپروکسن میخورم وحالم بهتر شده خانم که از من مراقبت میکنه سرفه داره وعلایم دیگه ای نداره.میتونه از دارو هام بخوره ؟

دکتر احمد سعدین پور - داروساز (1399/1/14)

بهترین حالت اینه که تست بده ایشون ولی طبق دستور العمل افراد پر ریسک میتونن هیدروکسی کلروکین رو به مدت ۵ روز مصرف کنن

مرجان نیک بخت (1399/1/14)

با سلام و خسته نباشید من کرونا دارم و کمی ریه ام درگیر شده دکتر هیدروکسی کلوکین سولفات ده عدد برای ۵ روز داده از روز دوم درد شکمی شدید دارم گاهی استامینوفن خوردم که چاره ساز نبود امشب هیوتکس خوردم آیا تداخل دارد یا نه ممنونم

دکتر فاطمه کرمی - داروساز (1399/1/14)

سلام میتونید قرصهای هیدروکسی کلروکین را خرد کرده وهمراه غذا یا شیر مصرف کنید احتمالا شکم خالی مصرف کردین با هیوسین تداخل ندارد ولی خود هیوسین برای مشکلات ریوی ممکن است مشکل ساز باشد

. ف . ساعدی (1399/1/14)

سلام wbc من طی ۱۵ روز از ۵۰۰۰ به زیر ۳۰۰۰ رسیده ،پلاکت خونم پایین اومده و تستcrp من از negبه 2+رسیده بهم گفتن ای دو مورد به نفع کرونا هست.به من داروی vitC.vitBcom.آزیترومایسین و ناپروکسن دادند یه پزشک دیگه بهم هیدروکسی کلروکین سولفات ۲۰۰ داده با توجه به ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنم از بنظر شما من کدوم داروها رو استفاده کنم تب و سرفه و تنگی نفس هم ندارم سپاسگذارم

دکتر مصطفی فرقانی - متخصص طب اورژانس (1399/1/14)

سلام به شمانمیشه گفت کرونا ندارید ولی به نظر14روزخودتان راقرنطینه کنید واگرمیخواهید اطمینان داشته باشید که کرونادارید یانه یک سیتی اسکن ریه انجام دهید داروهاهم اگربدن درد وتب ندارید ضرورتی به مصرف ناپروکسن نیست هرچندمیگویند خاصیت ضدویروسی دارد

ر دارابی (1399/1/13)

سلام من فاکتور تی پی او خونم بسیار بالاست و بهمین دلیل دوبار سقط داشتم. در بارداری اولم از سرم ای وی آی جی استفاده کردم و خداردشکر بچم سالم بدنیا اومد. الان باردارم و اینبار به دلایلی دکتر هیروکسی کلروکین رو به جای ای وی آی جی تجویز کردن ایا همون تاثیر رو داره؟ روی جنین اثر سو که نداره؟

دکتر نسیم یارمحمدی - متخصص زنان و زایمان (1399/1/14)

سلام عزیزم روی جنین اثر سو نداره و تقریبا مشابه هستند بهتره با دکتر زنان خودتون مشورت کنید چون جزعیات بیماریت ن را بهتر میدونن

مهدی دوستی (1399/1/12)

سلام دکترعزیزمن ۵روزه که مشکوک به کرونام وقرص هیدروکسی کلروکین سولفات طبق نظرپزشک میخورم امابه محض خوردن قرص تمام معده ام بهم میریزه واسهال شدید بمدت خیلی کم میشم وبعدش قطع میشه آیا میتونم مصرف قرص روقطع کنم یانه،،؟؟چون همون مدت کم اسهالی شدت زیادی دارد،،خواهشا راهنماییم کنید البته داروهای دیگراین اثررابرمعده من نداره مثلا آریتزومایسین هم میخورم ولی واکنش چندانی مثل این داروندارد

دکتر فاطمه سادات ریحانی دو - پزشک عمومی (1399/1/12)

با سلام خدمت شما کاربر گرامی متاسفانه یکی از شایع ترین عوارض هیدروکسی کلروکین اسهال هست. از اونجایی که دوره مصرف این دارو برای کرونا کم هست تحت هیچ شرایطی دارو رو قطع نکنین

مصطفی کوچکی (1399/1/12)

سلام من خودم از دارو خانه این قرص را تهیه کردم و روزی یکی استفاده می کنم الان یکی از گوشهام بشدت گرفته است ایا از عوارض قرص است و باید مصرف ان را قطع کنم

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/12)

این دارو تضعیف کننده ی سیستم ایمنی است و مصرف خودسر آن در افراد فاقد بیماری آنها را در ریسک ابتلا به شدیدترین نوع بیماری کرونا قرار میدهد.

سپهر بیدریغ (1399/1/12)

سلام میبخشید درباره هیدروکسى کلرکین فرمودید که باعث سرکوب سیستم ایمنى میشه اگر اینطوره پس چرا به ما میگن که براى درمان کرونا ازش استفاده کنید؟

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/12)

سلام فقط با تجویز پزشک باید استفاده شود

بتی (1399/1/11)

با سلام و وقت بخیر از یکماه پیش در اثر تنفس بویی که از ترکیب وایتکس با بنر ایجاد شد گاهی سرفه دارم بدون تب و درد و علایم دیگر ایا از این قرص می توانم استفاده کنم ؟ البته ۶۳ سالمه. با تشکر

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/11)

سلام خیر این دارو سیستم ایمنی بدن را سرکوب میکند و مصرف آن بدون تجویز و تشخیص پزشک و در موردی که شما فرمودید اشتباه است

سیده سمانه بزرگ (1399/1/11)

سلام جناب دکتر ، من همسرم درگیر بیماری کرونا شدن و قرص کلروکین استفاده میکردن و دکتر بهم گفته که من هم استفاده کنم و بعد از یه دوره ی ۵ روزه الان تقریبا ۷ روزه که احساس تنگی نفس و تپش قلب دارم ، آیا میتونه از عوارض مصرف دارو باشه ؟ متشکرم

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/11)

سلام آیا داروی دیگه ای هم همزمان با کلروکین مصرف میکنند؟ اما به طور کلی تنگی نفس و متعاقب با آن احتمال افزایش ضربان قلب ار جمله علائم بیماری کرونا میباشد

مجید کریمی (1399/1/11)

سلام بدن درد و سردرد داشتم مراجعه کردم دکتر گفت اکسیژن خونت پایین اسکن ریه شدم گفتن درگیره کلروکین بهم دادن چهار روز میخورم اظطراب و استرس گرفتم ایا از این قرص هست؟روزانه سرترالین ۵۰ هم مصرف دارم

دکتر مهدی قمی - پزشک عمومی (1399/1/11)

سلام دوست عزیز طبق دستور پزشک به درمان ادامه دهید و استرس شما ربطی به کلروکین نداره بلکه بعلت فضای اجتمایی بیماری است

فاطمه محمدی (1399/1/11)

سلام پزشک من برای درمان لیکن پلان أین قرص راتجویزکرده به همراه پردنیزولون وأخیرا پس أز حمله مجدد بیماری تلفاست رااضافه نموده است أیا اینها بأهم تداخل ندارنرند به پزشکم دسترسی ندارم وإحساس خستگی کلافه أم کرده است

دکتر حمیده کاظمی - متخصص کودکان و نوزادان (اطفال) (1399/1/11)

سلام خستگی شما ناشی از تلفست هست ولی داروهاتون باهم تداخل ندارن

سما حیدری (1399/1/11)

سلام من تقریبا سه هفته است خارش گلو دارم اما دوهفته پیش سوزش گلو هم داشتم که دو سه روز طول کشید خوب شدم حالا دو سه روزه دوباره شروع شده انگار که میخواد نفسم بند بیاد اما تنگی نفس ندارم مادر و خواهرم مبتلا به کرونا هستند به نظر شما منم مبتلا شدم؟هیدروکسی کلرکین استفاده بکنم؟

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/11)

سلام اگر ارتباط نزدیک با بیماران کرونایی هستید به علایم بیماری در خودتان حساس باشید درد و سوزش گلو جزو علایم شایع این بیماری نیست اما در مواردی این علامت هم مشاهده شده. داروی هیدروکسی کلروکین در صورت مصرف خودسر میتواند سیستم ایمنی را تضعیف کند لذا فقط در صورت تشخیص و با تجویز پزشک قابل استفاده است

ف خ (1399/1/11)

سلام سال نو مبارک من به خاطر بیماری التهاب مفاصل ۷۰ روزه هیدروکسی کلرکین سولفات شبی ۱ عدد مصرف میکنم چون صورتم جوش هم میزنه و قبلا دکتر برام قرص اکوتان رو تجویز کردن و من تو این مدت مصرف نداشتم ایا میتونم هفته ای ۲ عدد اکوتان در کنار این قرص مصرف کنم ؟ تداخل دارویی با هم ندارن

دکتر مهشاد خواستار بروجنی - داروساز (1399/1/11)

سلام دو دارو باهم تداخلی ندارند.

اعظم اخوندی (1399/1/9)

سلام مشکوک به کرونا هستم وهیدروکسی کلروکین وناپروکسن وازیترومایسین مصرف میکنم داروها به اخر رسیده چگونه می توان فهمید که بیماری به پایان رسیده ودیگر احتیاجی به مراعات کردن ندارد وماسک رابگذارم کنار

کمیل فنایی (1399/1/9)

با سلام؛من حدود۴روز پیش سی تی دادم و در ریه سمت چپم به اندازه ی یک نقطه سفیدی وجود داشت؛دکتر رفتم عکسو دید کفت کروناست؛هیچ یک از علائم کرونا رو هم نداشتم؛به هر حال برای من دارو تجویز شد؛ایا بعد از اتمام داروها(هیدروکسی۲۰۰_ناپروکسن۵۰۰_آزپین۵۰۰)نیاز هست مجددا سی تی بدهم تا مطمئن شوم و یا اصلا بیماری من کرونا بوده یا نه؟

نیما نبوی نژاد (1399/1/9)

سلام یکی از اقوام فوق تخصص گوارش هستن و گفتن هر سه هفته یکبار مصرف یک قرص برای پیشگیری بد نیست تا اواسط خرداد فقط سه عدد مصرف میشه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟ ممنونم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/1/9)

در صورت رعایت نکات بهداشتی و استقرار در منزل نیاز به استفاده از این دارو ندارید. مصرف دو قرص هر سه هفته یکبار برای کادر درمانی که با این بیماری مواجه هستند در بعضعی منابع ذکر شده است.

نیما نبوی نژاد (1399/1/9)

سلام. این دارو برای افراد ۱۵ سال مناسب است

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/1/9)

مصرف خودسرانه این دارو توصیه نمی شود.

ناشناس (1399/1/9)

سلام من از دخترم كه مبتلا به كرونا بود در منزل مراقبت ميكردم الام خودم احساس ضعف و بدن درد دارم از دوستان كه دكتر زنان و قلب هستن ميگن قرص هيدروكسي كلروكين بخورم دو عدد صبح و دو عدد شب بعد از آن هفته اي يك عدد تا سه هفته جهت پيشگيري و حاد نشدن بيماري آيا بخورم ؟ ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/1/9)

روزی ۴ عدد دوز بالایی محسوب می شود. بهتر است در شرایط کنونی برای تعیین دوز دارو با پزشک بصورت تلفنی مشاوره کنید. ضمنا مراقب عوارض جانبی دارو باشید. این دارو با بسیاری از داروها تداخل دارد.

سحر رستمی (1399/1/7)

با سلام، امروز از یه دکتر شنیدم قرص هیدروکسی کلروکین رو دوتا باهم مصرف کنید که اگه کرونا گرفتید، بیماریتون حاد نشه، تا چه حد این صحبت درسته؟ لطفا راهنمایی کنید،ممنون میشم

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/7)

سلام ، این دارو در اصل دارویی برای عفونت مالاریا است که در بیماری های دیگری مثل لوپوس و روماتیسم مفصلی نیز مصرف می شود ، با شیوع ویروس کرونا این دارو با توجه به شواهد موجود جزء الگوریتم رژیم درمانی بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفت. اما به هیچ وجه به عنوان پیشگیری و یا جلوگیری از حاد شدن بیماری توصیه نشده و نمی شود. این دارو دارای عوارض متعددی است که حتماً باید توسط پزشک مربوطه تجویز شده و بیمار از نظر علائم پایش شود. تقاضا می کنم از خوددرمانی و مصرف خودسرانه این دارو و هر دارویی در ارتباط بیماری کرونا( و به صورت کلی هر بیماری) جداً خودداری کنید. تنها راه مقابله با این ویروس پیشگیری با رعایت بهداشت فردی ، جلوگیری از حضور غیر ضروری در اجتماعات و کم کردن آمد و شد است.

بهاره رمضان زاده (1399/1/6)

باسلام و تبریک سال نو - بنده از پرسنل مرکز بهداشت (مرکز ارجاع بیماران مشکوک به کوید19 ) می باشم و حدود 6 ماه با اوتیت مزمن میانی و سینوزیت حاد و گلودرد مقطعی درگیر هستم (در حال حاضر کمی بهبود یافته) در طی 2 ماه گذشته 3 بار بتامتازون تزریق و اسپری نازونکس مصرف کردم و طیف وسیعی از آنتی بیوتیک ها(پنی سیلین - کوآموکسی کلاو _ لووفلوکساسین _ آزیترومایسین _ سفکسیم _ آموکسی سیلین ) . حال سوال داشتم از خدمت شما که آیا مصرف هیدروکسی کلروکین 200 میلی گرم هر 3 هفته یکبار می تواند از درگیری شدید ریه ها در صورت ابتلا به کوید19 پیشگیری کند ؟؟ باتشکر

هادی خانی (1399/1/5)

سلام. جناب دکتر من کرونا دارم و ریه سمت چپم یه زره درگیری داره. این قرص هیدروکسی که میخورم خوابم میبره و گلومم میسوزه. آیا اثر دارو هست ؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/5)

سلام.نه واقعا،نمیشه گفت اینا عوارض کلروکینه...ممکنه ناشی از اصل بیماریتون باشه..یاشاید ناشی از سایر داروهاییست که غیرازکلروکین میل میکنید

صمدرحیمی (1399/1/3)

سلام دکتر ،بنده امروز بعد هفت روز از درگیری ریه و قرنطینه شدن و اتمام داروهام،مجدد بعلت تنگی نفس و لرز و اسهال به دکتر مراجعه کردم و دکتر این قرص رو بهم داده،ولی حال عمومیم فعلا خوبه آیا نیازی به مصرفش هست ؟چون از عوارضش میترسم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/1/4)

حتما دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید و به هیچ وجه نگران عوارض آن نباشید. در صورت وجود کرونا در بدن شما مصرف این دارو حیاتی است.

غلام رضا نجفعلی (1399/1/3)

بنده چشم هام آب سیاه دارد و بعد از مدتی هم آب مروارید که هر دو بیماری رو عمل کردم الانبیماری کروناکرفتم و مدت ۶روز است استفاده میکنم آیا این قرص برای چشم هام ضرر داره آیا قرص قطع کنم یا نه

مدیر سامانه

در حال حاضر مصرف هیدروکسی کلروکین برای شما الزامیست و باید دوره درمان را کامل کنید. خطر کرونا بسیار بیشتر از عوارض احتمالی این دارو است. هیدروکسی کلرکین ممکن است در بعضی افراد ممکن است پس از شش ماه مصرف روی شبکیه اثر بگذارد.

ناشناس (1399/1/1)

سلام من حدود 15 روزه گلو درد دارم.با مصرف اموکسیسیلین و زدن یک پینیسیلین 1200 درمان نشده و 2 روزه پیش به پزشک متخصص مراجعه کردم بهم هیدروکسی کلروکین داد به همراه کلاترومایسین.بنده خونه که رسیدم هر دو قرص رو همراه هم خوردم.بعد 15 دقیقه پشت دستام شروع به کهیر زدن و خارش کرد.حالت تهوع داشتم که نتونستم تحمل کنم وقتی استفراغ کردم همراه با خون بود استفراغم.دیگه نمیتونم مصرف کنم هیچکودومو؟

دکتر ناصر عمادی - داروساز (1399/1/1)

سلام و درود سال نو مبارک مصرف دو دارو همزمان با هم عوارض دارد مناسب است که جهت درمان به متخصص عفونی مراجعه فرمایید و داروی هیدروکسی کلروکین در موارد ضروری مصرف می‌شود و این دارو در بیماری دیگر تجویز می‌شود

علی صادقی (1399/1/1)

باسلام حدود 20روز پیش به توصیه پزشک از ریحهام عکس گرفتم ریحه سمت راست یه مقدار کم درگیری عفونی داشت 10روز پیش مجدد عکس گرفتم متخصص فقط داروی تقویتی داد مجددا 3روز پیش دوباره به پزشک مراجعه کردم ازعوارض پرسید که سرفه نداشتم تب نداشتم بدن درد ونفس تنگی هم نداشتم فقط گلو درد وبی اشتهایی دارم با این وجود داروی کرونا داد وگفت بابقیه ساکنین منزل هیچگونه تماسی نداشته باش من خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید

دکتر ناصر عمادی - داروساز (1399/1/1)

داروهای مذکور جهت اطمینان از پیشگیری ویروس می‌باشد و به توصیه دکتر عمل کنید، تمام موارد بهداشتی را رعایت کنید در ضمن، حتما روزی سه با بخور با آب جوش همراه آلوئه ورا و یا اکالیپتوس به مدت ده دقیقه بدهید روزی 5 مرتبه هم با سرم نمکی ولرم بینی را شسته و غرغره گلو را انجام دهید اطمینان با رعایت موارد فوق بهبودی کامل پس از پنج روز خواهید داشت در صورت تب هم در صورت عدم حساسیت به ناپروکسن، از این دارو روزی دو عدد مصرف کنید عید بر شما مبارک باد

حمید (1398/12/29)

مصرف هیدروکسی و ازیترومایسین همزمان اشکالی دارد؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/29)

سلام.اگرتوسط پزشک تجویزشده، ایرادی ندارد.

ماهانم (1398/12/29)

سلام . من به گفته دوستم که پرستار بود هیدروکسی کلروکلین رو ۵ روز صبح و شب میخوردم میگفت در برابر کرونا یکم ایمنی رو بالا میبره . درست بعد تموم شدنش سرفه میکنم همش . میتونه از عوارض قرص باشه ؟

دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/2)

سلام نه لطفا تنها با تجویز پزشک دارو مصرف کنید، هیدروکسی کلروکویین باعث پیشگیری از کرونا نمیشه، در مورد اینکه چقد باعث درمان میشه هم اختلاف نظر وحود داره... و باعث افزایش ایمنی بدن هم نمیشود..

ناشناس (1398/12/29)

سلام.من تب شدید داشتم رفتم دکتر گفت سینهات عفونت کرده.و گفت هر۱۲ساعت مصرف کنم.با دوتای داروی دیگ.آزیترومایسین۵۰۰ ویکی دیگ هم هست ک نتونستم پیدا کنم.ولی با هزار سختی این دوتا پیدا کردم.الان تموم شده.استفاده نکردنم باعث شدیدتر شدن حالم میشه؟؟؟از هر کدوم یک ورق خوردم

دکتر مهدی احمدیان - فوق تخصص بیماریهای گوارش و کبد-متخصص داخلی (1398/12/29)

سلام اصلا نگران نباشید این داروها هم نیاز نبوده است

ناشناس (1398/12/27)

با سلام مادرم هفتاد سالشه دکترا یه هفته س که تشخیص کرونا دادن و این قرص رو مصرف میکنه و الان چند روز و شبه که اصلا خواب نداره. البته اول سیستم گوارشی بهم ریخت تا یه هفته اصلا اشتها نداشت و هر چی میخورد بالا میاورد الانم اصلا نمیتونه بخوابه آیا نظم انزیماش بهم ریخته و این خود بخود وضعیتش بر میگرده یا نه البته یه قرص دیگه داره

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1398/12/27)

سلام.به هم ریختگیِ گوارشی یا بی قرارشدن،میتواند ازعوارضِ کلرکین باشد..تنها چیزی که باتوجه به سن وسال،و درگیری ایشون،ممکنه کمی کمکتون کنه وهم تهوع و استفراغ، و‌هم بی قراریشون را کمی آرام کنه شربت دیفپ هیدرامینه به علاوه ی نوشیدنِ آب،قُلُپ قلپ، در طی روز.والبته منظورم مصرف بیش از اندازه ی آب نیست.میتوانید با یک‌پزشک،درباره ی ایشان ،از طریق یک درمانگاه یامطب،مشورت کنید

ناشناس (1398/12/24)

ایا ممکنه ریزش مو من علتش مصرف ابن دارو باشه ؟؟؟؟ و الان این دارو پیدا نمیشه میگن همه گفتن‌برای کرونا خوبه گرفتن و نیست من روماتیسم خفیف دارم اگر نخورم یه مدت ایرادی داره تا اردیبهشت دوباره برم دکتر

مجید (1398/12/20)

من هم شنیدم واسه کرونا ،فقط ۱دونه، خوبه، صحت داره؟؟؟؟

م (1398/12/18)

سلام مدت دو سال است که هیروکسی کلروکین مصرف میکنم، صورتم دانه های قرمز زده و دور لبم تکه ای قارچ مانند شده در ضمن انگشت پام هم قارچ زده ، دکتر پوست تشخیص اگزما داده و اون رو مربوط به بیماریم نمیدونه ممکنه به علت مصرف این دارو باشه؟

مریم (1398/12/17)

سلام من یه ساله بیماری سارکوعیدوز دارم شش ماهه اول مهر ۹۷...روزی شش تا پردنیزولون مصرف میکردم از ابتدای سال ۹۸روزی یکی به همراه قرص هیدروکسی کلروکین مصرف میکنم به علت استخوان درد .با توجه به شیوع کرونا واثرات سرکوب کننده سیستم ایمنی میتونم قرصهامو قطع کنم .کم خونی شدید هم دارم .

کمال (1398/12/16)

سلام من حدود یکساله که هیدروکسی کلروکین سولفات میخورم برای روماتیسم مفصلی و محوری کبدم رسوب صفرا و در نتیجهpbc شاید خفیف داره حدود 12 ساله که اورسوبیل برای کبد میخورم روزی 3تا بود که چند ماهه شده روزی 2 تا. پزشک کبد میگن اگه نخوری بهتره ، پزشک روماتولوژی میگن باید بخوری. چه باید کرد؟ دوزش 200 است این دفعه سولفاسالازین 500 وایندومتاسین هم اضافه کردن که هنوز شروع به مصرف نکردم ممنون از اینکه محبت میکنید

ناشناس (1398/12/15)

دکتر برای پسر 11 سالم هیدروکسی کلروکین 200 تجویز کرد هر شب یک عدد که تشخیص دکتر روماتولوژی لوپوس هستش ولی پسرم آبان 98 بیماری سندروم استیون جانسون شده این دارو رو باید به پسرم بدم یا نه این قرص احتمال برگشت استیون جانسون میده یا نه

ناشناس (1398/12/15)

باسلام همسرمن این دارواستفاده میکنن مدت ۱ساله الان ماقصدبچه دارشدن داریم به نظرشمامشکلی برای جنین درست نمیشه ممنونم

ناشناس (1398/12/13)

سلام من حدودپنج سال قرص هیدروکسی کلروکین رابرای روماتیسیم مفصلی میخورم حالا قرصم تموم شددیگه نخوردم دست وپاهای من خیلی ضعف دارن به خصوص درهنگام خواب میشه علتش ازقطع قرص باشه خواهشا راهنمایی فرمایید

محسن اکبری (1398/12/8)

سلام بنظر شما این دارو برای کرونا هم مفید است چون یک از دوستان گفت که فقط یک دونه بخورید

الهام جعفری نیا (1398/12/8)

بنده در آلمان زندگی میکنم وبا تشخیص دکتر به بیماری سندروم شوگرن مبتلاهستم وباید از قرص هیدروکسیکلروکین مصرف کنم ولی به علت اینکه باردار شدم از ترس آسیب رسیدن به جنین این قرص رو مصرف نکردم ودر هفته۱۴هستم الان یک هفته هست دچار خونریزی شدم ودرربیمارستان بستری شدم وبعد از۵روز خونریزی قطع شد ولی مجددا ۲روز هست که دچار خونریزی شدم میخواستم بدونم آیا علتش میتونه بدلیل مصرف نکردن این قرص باشه چون دکتر ارتوپد گفتند باید مصرف کنی ولی دکتر زنان گفتند نباید مصرف کنی چون‌متاسفانه برخلاف تصور عموم دکترای اینجا از نظر تشخیص در حد افتضاح هستند عاجزانه از شما طلب کمک دارم

ناشناس (1398/12/8)

سلاو خسته نباشید من درد زانو دارم و واریس هم دارم دکتر متخصص این دارو هیدروکسی کلر 200 برای من تجویز کرد و الان من میترسم بخورم چون این همه عوارض داره لطفامنو راهنمایی کنید

سهیلا جلیلی (1398/11/11)

سلام . من حدود دو هفته س که جواب پاتولوژی م نشون داده بیماری لیکن پلان دارم حدود ده روز هست داروی هیدروکسی کلروکین 200 روزی دوتا با تجویز پزشک مصرف میکنم خواستم بدونم ایا داروی مناسبی هست برای بیماری من

مهتاب جعفری (1398/10/26)

سلام بعد ۵ سال از این دکتر به اون دکتر و کلی کارهای کلینیکی دکتر روماتولوژی برای درد دستام کلروکین تجویز کرده الان ۱۰ روزه دارم میخوام بهتر که نشدم هیچ بدترم سرم روزی ۱ البته یه بچه ۳ ماله دارم‌که شیر میدم آیا به نظرت ادامه بدم به خوردن قرص با اینکه تاثیری ندیدم واسه در شیردهی عارضه ای برای بچم‌ نداره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/27)

البته مدتی زمان لام است تا اثر درمانی دارو آشکار شود. ولی مصرف این دارو در شیردهی توصیه نمی شود.

ناشناس (1398/10/26)

من نزدیک دو ماه هیدروکسی کلرو کین بخاطر دردهای مفصلی که دارم میخورم ولی صورتم جدیدا جوش های ریز قرمز رنگ زده خواستم بمرسم بخاطر این قرص هست و برایرفع آن چکار میشه کرد ممنون

ناشناس (1398/10/11)

سلام. ایا هیدروکسی کلروکین سولفات ۲۰۰ که دکتر برای من بابت روماتیسم تجویز نمودند با فرض به اینکه هر شش ماه یکبارتحت نظر چشم پزشک باشم باز هم این دارو به چشمانم لطمه میزند؟؟ خواهشا مرا راهنمایی کنید

زمانی (1398/9/29)

باسلام ایا قرص هیدرو کسی کلروکین جز کورتون ها محسوب میشه وقطع کردن ان بتدریج باید انجام شود؟ متشکرم

نازی ایمانی (1398/9/24)

سلام من حدود دوبسته از قرص هیدروکسی ۲۰۰ استفاده می کنم بعداز پریودم همش لک خونی میبینم زیر دلم درد میکنه ..خواستم بدونم ایا ممکن ازاین قرصها باشه...ممنون میشم راهنمایم کنید...باسپاس

ژیلا ظریف هستم (1398/9/19)

سلام من روماتیسم مفصلی دارم چهارسال قرص هیدروکسی کلروکین استفاده کردم الان یکی از چشمان آب اورده یعنی چشمم قهوه ای میبینه درکنار این پردنیزولون هم استفاده کردم .کدام دارو این عارضه را داشته بفرمایید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/20)

در صورت مصرف قرص هیدروکسی کلروکین باید شش ماه یکبار باید به چشم پزشک مراجعه می کردید. حداقل سالی یکبار. این عارضه مربوط به هیدروکسی کلروکین است.

احمد (1398/9/13)

سلام من یه مدتی دکتر برای درمان روماتیسم این دارو روتجویز کرد بعد یه مدت که تاثیری نداشت دارو روترک کردم اون زمان به علت مصرف این دارو دیگه نتوستم خون اهدا کنم الان که تقریبا دوسال از ترک دارو میگذره ایا دوباره میتونم خون اهدا کنم ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/13)

به علت قطع مصرف دارو به مدت دو سال مشکلی برای اهداء خون ندارید.

ناشناس (1398/9/10)

دکتر برای ۳ماه شبی یک عدد هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ تجویز کرده منتها بعداز ۳ هفته دونه های قرمز رنگ روی بدنم زده باید مصرف دارو قطع کنم ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/10)

در صورت بروز حساسیت نسبت به دارو لازم است دارو را قطع و برای دریافت جایگزین به پزشک مراجعه کنید.

سهراب شاهسون (1398/9/7)

با سلام مادر من از قرص هیدروکسی کلروکین سولفات استفاده میکنه و دچار عوارض چشمی شده اشک میاد و درد میکنه و تصویر دیدش یه کم تار سفید میشه دکترهم گفته و دارو قطع نکرده گفته دکتر مشکلی نیس نظرشما چیه

اولدوز شفاعتی (1398/9/2)

با سلام. زانوی من حین دویدن پیچ خورد. التهاب و وروم در زانو مشاهده می‌شد. روماتولوژیست پس از معاینه، این قرص و ناپروکسن را تجویز کرد. به تعداد چهل عدد. هر روز یک عدد. دوازده عدد مصرف کرده‌ام. الان که می‌بینم عوارض جدی دارد، برای ادامه دچار شک و ترس شدم..

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/3)

به دلیل اینکه شما روماتیسم ندارید پزشک یک دوره کوتاه مدت از این دارو برای شما تجویز خواهد کرد و نیازی به طول درمان ندارید. طبق دستور پزشک عمل کنید.

ریحانه (1398/8/24)

سلام. من در نوجوانی بیماری روماتیسم گرفتم و یکسال این دارو و چندتا دیگه رو مصرف کردم و خوب شدم خداروشکر.ولی به عنوان عوارض حجم زیادی از موهام کم شد.دکتر پوست و مو رفتم اما چون دلیلش رو نمیدونن شامپو و روغن تجویز میکنن.الان بعداز سالها بهتر شده.اما میخام موهام بیشتر شه.میشه بگید دراثر خوردن این قرص چه ماده یا ویتامینی در بدن من ازبین رفت و باعث ریزش مو شد؟ و پیشنهادتون برای پرپشت شدن موهام چیه با توجه به اینکه موهای بسیار قوی و پرپشتی داشتم قبلش.(الان ریزش مو ندارم اما حجم جلوی موهام نسبتا کمه)

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/24)

به نظرم بهتر است از نظر کم خونی بررسی های لازم را انجام دهید به دلیل اینکه این دارو ممکن است باعث بروز کم خونی های مزمن شود و اگر خونرسانی به پیاز مو بخوبی انجام نشود منجر به کم پشت شدن موها می شود. ضمنا رژیم های لاغری خشن هم می تواند موجب ریزش مو شود.

ناشناس (1398/8/21)

سلام مادرم ۲۰ ساله که قرص نورتریپتلین۱۰ میخوره. حالا دکتر بخاطر لرزش بدن و ورم زانو و مچ پاهاش قرص هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ شبی ۱ عدد رو تجویز کرده. حالا خوندم که داروها با هم تداخل دارند. دسترسی به پزشک ندارم. چکار کنم؟ راهنمایی کنید لطفا

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/21)

تداخل این دو دارو احتمال بروز آریتمی قلبی است که البته یک عارضه بسیار نادر است ولی به نظرم برای دریافت داروی جایگزین مجددا به پزشک مراجعه کنید.

کرمی (1398/8/15)

سلام من بیماری سارکوئیدوز دارم پزشکم به خاطر دردهایی که تو دستام داشتم‌ تجویز کرد یه جعبه کامل خوردم حالا چند روزه تموم شده و دوباره درد تو دستام شروع شده به نظرتون به خاطر نخوردن قرص هاست یا دلیل دیگه ای داره که به پزشکم مراجعه کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/17)

هیدروکسی کلروکین باعث کنترل بیماری های خودایمنی می شود. قطع دارو ممکن است مجددا باعث سرکش شده ایمنی و بازگشت بیماری شود.

بهی گودرزی (1398/8/1)

سلام .من بیمارتی تی پی بودم وبمدت پنج ساله هیدروکسی مصرف میکنم،200،خواستم ببینم اگه داروموقطع کنم بازافت پلاکت پیدامیکنم? وتاکی بایدبخورم?

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/3)

لازم است هر شش ماه یکبار به چشم پزشک مراجعه کنید. با شرایطی که شما دارید بدون اجازه پزشک نباید دارو را قطع کنید.

ناشناس (1398/7/30)

سلاام وقت بخیر بعداز یکماه ازمصرف این قرص پوست بدنم دوروزه بیرون میریزه وقرمز میشه میشه بفرمایید مشکل چی هست وبایدچکارکنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

اگر دانه ها شبیه تاول یا زخم است لازم است سریعا مصرف دارو را قطع کنید و به پزشک اطلاع دهید.

مریم اردستانی (1398/6/24)

سلام من بخاطر روماتیسم مفصلی هیدروکسی کلروکین و پردنیزولون مصرف میکنم مدتی است که تپش قلب ناگهانی دارم آیا بخاطر مصرف این دو قرص است؟

حمید صادقی (1398/6/24)

سلام وقت بخیر پزشک باسه دختره 11سال ام قرص هیدروکسی کلروکین 200 داده بعد از مصرف سمت راست شکم زیر دنده‌ها درد شدیدی دارد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/25)

چون اطلاعی در خصوص بیماری و مقدار مصرف هیدروکسی کلروکین در دست نیست بهتر است برای معاینه و بررسی های لازم به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که مطمئن هستید درد شدید ناشی از مصرف این دارو است تا دسترسی به پزشک دارو را مصرف نکنید.

زهرا صابری (1398/6/11)

من قبلا سردرد ارتریت تمپورال داشتم ک با مصرف پردنیزولون برطرف شده بود با خوردن قرص هیدرو اکسید کلروکین دوباره سردرد و گوش و چشم درد بروز کرد ایا طبیعیست؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/18)

ممکن است از عوارض این دارو باشد. اگر موارد فوق پس از یک هفته برطرف نشد برای تغییر دارو به پزشک مراجعه کنید.

تکتم فرهادی (1398/6/8)

دکتر برام هیدروکسی ۴۰۰ نوشته تو نسخه ولی گیر نمیاد آیا ۴۰۰ هم داریم یا اشتباه نوشتن

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/9)

دوزهای موجود در کشور قرص هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ و ۶۰ میلی گرم است.

چنانچه در خصوص "هیدروکسی کلروکین " سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info