بیزاکودیل

داروهای گوارشی
این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

بیزاکودیل
‎یبوست مشکلی شایع می باشد که به علل مختلفی از جمله رژیم غذایی نامناسب، عدم نوشیدن آب کافی و تعداد دفعات اجابت مزاج كم، تحرک بدنی کم می تواند رخ دهد. علاوه بر اینها بارداری، مصرف برخی دارو ها مانند برخی دارو های ضد درد و برخی بیماری ها نیز می توانند عامل ایجاد کننده یبوست باشند.
‎با این حال بسیاری از مردم در این مواقع از داروهای ملین(laxatine)استفاده می‌کنند چون تصور می‌کنند که عدم اجابت مزاج در هر روز به معنی یبوست است در صورتی که تعریف مناسب یبوست کاهش اجابت مزاج به دفعات کمتر از آنچه به طور طبیعی برای هر فرد اتفاق می‌افتد و یا سختی در دفع مدفوع باشد. با این تعریف می توان گفت در هر فرد با توجه به عادات شخصی و روزانه می توان تعیین کرد یبوست وجود دارد یا خیر به طور مثال ممکن است در يك فرد اجابت مزاج هر دو روز یکبار اتفاق بیفتد در حالی‌که در فرد دیگر روزانه باشد.
‎بیزاکودیل با تحریک عضلات روده باعث افزایش حرکات دستگاه گوارشی و تسهیل حرکت مدفوع در روده می‌گردد این عمل به دفع راحت تر مدفوع کمک می نماید.
‎اثر قرص بیزاکودیل معمولا در عرض ۱۲ تا ۱۰ ساعت مشخص میشود و شیاف بیزاکودیل در ۱۰ تا ۶۰ دقیقه پس از مصرف اثر می نماید.( به طور معمول در نیم ساعت نخست مصرف اثر میکند.)
‎این دارو در لیست داروهای بدون نسخه قرار دارد و می توان آن را از داروخانه ها با مشورت داروساز و یا به تجویز پزشک خریداری کرد.
‎ قرص بیزاکودیل گاهی جهت تخلیه روده پیش از تصویر برداری و بررسی های پزشک دستگاه گوارش یا جراحی ها تجویز می شود.

‎پیش از مصرف بیزاکودیل
‎پیش از مصرف هر گونه داروی بدون نسخه از جمله بیزاکودیل بهتر است با پزشک يا داروساز خود مشورت نمایید تا مطمئن شوید این دارو برای شرایط فعلی شما مناسب است.
‎-در صورت بارداری، اقدام به بارداری و شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید.
‎-در صورتی که احساس درد شدید در ناحیه شکم می نمایید، تهوع دارید یا در یبوست های شدید و طولانی مدت پیش از مصرف هر گونه داروی ضد یبوست حتما به پزشک مراجعه نمایید در این مواقع مصرف داروهای ملین و مسهل می تواند خطراتی از جمله سوراخ شدن روده‌ها را در بر داشته باشد.
‎-بیزاکودیل در کودکان زیر ۱۰ سال تنها با تجویز و نظر پزشک قابل مصرف میباشد.
‎ -در صورت سابقه هرگونه جراحی روده و شکمی اخیر، پیش از مصرف حتما پزشک خود را مطلع نمایید.
‎ -در صورتی که بدن کم آبی دارید یا از داروهای ادرار آور مانند هیدروکلروتیازید، فوروزماید، اسپیرونولاکتون و... استفاده می نمایید (اکثرأ این داروها جهت کنترل فشار خون و ورم داده میشوند) با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
‎-در صورت مصرف هرگونه دارو یا فرآورده گیاهی و مکمل، لیستی از اقلام مصرفی خود را در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که مصرف این دارو برای شما خطری نداشته باشد.
‎ -در صورت سابقه حساسیت به این دارو یا سایر داروها به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.

‎نحوه صحیح مصرف قرص بیزاکودیل
‎به طور معمول می توانید یک یا دو قرص ۵ میلی گرمی بیزاکودیل را با یک لیوان پر آب مصرف نمایید. این قرص ۱۰ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف اثر می نماید لذا بهترین زمان مصرف قرص شب، پیش از خواب می باشد.
‎-از مصرف قرص بیزاکودیل همراه با شیر بپرهیزید. قرص را به صورت کامل ببلعید و از جویدن و یا خرد کردن آن خودداری نمایید.
‎ -مصرف این دارو تنها برای کوتاه مدت و مقطعی توصیه می‌شود زیرا مصرف طولانی مدت بیزاکودیل موجب وابستگی دستگاه گوارش به این دارو می‌شود و این مسئله می‌تواند موجب تشدید و مزمن تر شدن یبوست شما شود.
‎در صورتی که پس از مصرف این دارو حداکثر به مدت ۵ روز همچنان مبتلا به یبوست می باشید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

‎ نحوه صحیح مصرف شیاف بیزاکودیل
‎ شیاف بیزاکودیل می‌تواند جایگزین مصرف قرص گردد. در این صورت مصرف یک شیاف در روز توصیه می شود که در عرض ۱۰ تا ۶۰ دقیقه پس از مصرف عمل می نماید و ترجیحا بهتر است شیاف صبح ها استعمال گردد.
‎-شیاف بیزاکودیل در دوزهای ۵ و ۱۰ میلی گرم موجود است. شیاف ۱۰ میلی گرم مناسب بزرگسالان و ۵ میلی گرم مناسب کودکان بالای ۱۰ سال ( و یا کودکان کوچکتر با تجویز پزشک ) می باشد.
‎-شیاف را از پوشش خارجی اش خارج نمایید و با دستان نمدار کمی شیاف را مرطوب نمایید و با فشار انگشت شیاف را داخل مقعد قرار دهید و چند دقیقه در همان وضعیت بمانید که شیاف کاملا در جای خود قرار گیرد.
‎ -پس از استعمال شیاف دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

‎توصیه های مصرف مناسب بیزاکودیل
‎ -از مصرف همزمان داروهای سوء هاضمه همراه با این دارو خودداری کنید زیرا روکش مخصوص قرص بیزاکودیل با داروهای ضد اسید معده از بین می‌رود. لذا در صورتی که نیاز به مصرف داروهای درمان کننده سوء هاضمه و ضد اسید معده دارید مصرف آنها را حداقل دو ساعت با مصرف بیزاکودیل فاصله دهید.
‎رعایت یک رژ
یم غذایی مناسب حاوی فیبر (نان با آرد کامل و سبوس، غلات، میوه و سبزیجات با برگ سبز)، نوشیدن ۶ تا ۸ لیوان آب در روز و فعالیت ورزشی و تحرک روزانه در سلامت و عملکرد مناسب روده مهمترین نقش را ایفا می‌کنند.
‎برای افراد که دچار یبوست هستند غذاهای آماده و فرآوری شده مانند شیرینیجات، پودینگ، شکر، شیرین کننده های مصنوعی و پنیر می توانند یبوست را تشدید نمایند.

‎عوارض ناخواسته دارویی بیزاکودیل
‎در صورت احساس تهوع بعد از مصرف این دارو، سعی کنید از غذاهای سبک مصرف نمایید و از خوردن غذای پرچرب بپرهیزید.
‎در صورت بروز اسهال مصرف بیزاکودیل را قطع نمایید زیرا دیگر نیاز به مصرف آن به مدت بیشتری نمی باشد.
‎بروز دل پیچه از علائم تاثیر بیزاکودیل می باشد که به زودی پس از اثر دارو رفع میگردد.
‎ مصرف شیاف بیزاکودیل ممکن است موجب حساسیت و افزایش تحریک پذیری در ناحیه استعمال گردد. در این موارد می‌توانيد موضع استعمال دارو را با یک مرطوب کننده مناسب مرطوب نمایید.

 

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف بیزاکودیل

بيساكوديل به عنوان يك مسهل محرك براي درمان كوتاه مدت يبوست و تخليه ركتوم و كولون قبل از انجام آزمون ها يا جراحي كولون مصرف مي شود.

مکانیسم اثر بیزاکودیل

اين دارو احتمالاً با اثر مستقيم بر روي عضلات صاف روده باعث افزايش حركات پريستالتيك روده مي شود.

فارماکوکینتیک بیزاکودیل

اثر اين دارو پس از 8-6 ساعت شروع مي گردد.

منع مصرف بیزاکودیل

بيساكوديل در صورت وجود آپانديسيت يا نشانه هاي آن يا خونريزي مقعد و نيز در انسداد روده با علت نامشخص نبايد مصرف شود. اين دارو در صورت كولوستوني يا ايلنوستومي نبايد مصرف شود.

عوارض جانبی بیزاکودیل

*
عوارض نادر (%1>):
کرامپ شکمی (خفیف)، اختلال الکترولیت (اسیدوز متابولیک یا آلکالوز، کاهش کلسیم خون)، تهوع، تحریک رکتوم (سوزش)، سرگیجه، استفراغ

تداخلات دارویی بیزاکودیل

*مشخصات کلی تداخلات:
- تشدید زخم موکوزی ناحیه کولون
- حساس به pH معده (تداخل با داروهایی که pH معده را تغییر می‌دهند، بررسی شود.)

تداخلات رده X (پرهیز):
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات داروها توسط بیزاکودیل:
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

کاهش اثرات بیزاکودیل توسط داروها:
آنتی‌اسیدها

افزایش اثرات داروها توسط بیزاکودیل:
دی‌کلروفنامید، محلول‌های پلی‌اتیلن گلیکول –الکترولیت

افزایش اثرات بیزاکودیل توسط داروها:
تداخل قابل‌توجهی مشخص نشده است.

تداخل با غذا:
ذکر نشده است.

هشدار ها بیزاکودیل

استفاده از اين دارو در كودكان با سن كمتر از 6 سال بايد با دستور پزشك باشد.

توصیه های دارویی بیزاکودیل

1. از جويدن يا خرد كردن قرص هاي بيساكوديل يا از مصرف آن با داروهاي ضد اسيد خودداري گردد.
2. در صورت وجود آپانديسيت و تا دو ساعت بعد از مصرف ساير داروها از مصرف اين داروها خودداري گردد.
3. مصرف طولاني مدت اين دارو ممكن است سبب وابسته شدن كار روده به آن گردد.
4. احتمال بروز بثورات جلدي و كرامپ به خصوص در صورت مصرف با معده خالي وجود دارد.

دارو های هم گروه بیزاکودیل

گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
00166
00168
00167
13265

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
شیاف لاکسادیل 10 میلی گرم
شیاف بیزاکودیل-بهوزان 10 میلی گرم
قرص بیزاکودیل تولیددارو 5 میلی گرم
شیاف بیزاکودیل تولیددارو 5 میلی گرم
شیاف لاگزادیل 5 میلی گرم
شیاف بیزاکودیل تولیددارو 10 میلی گرم
قرص بیزاکودیل سبحان 5 میلی گرم
شیاف بیزاکودیل ناژو 5 میلی گرم
شیاف بیزاکودیل ناژو 10 میلی گرم
ناشناس (1399/12/5)
سلام و وقت بخیر،، من دیابت دارم و میخواستم بدونم برای تخلیه مقطعی روده، مشکلی نداره که از شیاف بیزاکودیل استفاده کنم؟؟ اگرم داره که ممنون میشم داروی جایگزین بهم معرفی کنین،، ترجیحا مثل همون شیافه که مدت زمان زیادی برای تاثیر گذاری نیاز نداشته باشه،،، با تشکر
منصور (1399/12/1)
سلام چرا نباید قرص رو خرد کرد؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه؟
رفعت‌عبدالله (1399/11/29)
سلام من‌‌بواسیر‌عمل‌کردم‌بعد‌عمل‌گفتن‌اضافه‌روده‌دادی‌‌بااین حال‌یبوست‌دارم‌حالا‌قرص‌یاشیاف‌بیزاکودیل‌مصرف‌کنم‌خوبه‌یا‌نه‌ممنون
Nazi (1399/11/24)
من اشتباه این قرص رو خوردم حالم خیلى بده چیکار کنم
مرتضی عابدی (1399/11/16)
باسلام وخسته نباشید. یک سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.چهار روزه که احساس میکنم مقعدم تنگ شده موقع دفع خیلی خیلی اذیت میشم و چند قطره خون میاد تقریبا یک ماهه که یبوست دارم وآب کم خوردم وتحرک نداشته ام دوروزه روغن گرچک و عرق نعنا میخورم ولی شکمم اصلا کار نمیکنه موندم چیکار کنم. خواهش میکنم راهنمایی کنید.
سجاد جمشیدیان (1399/11/12)
سلام ببخشید پسرم 3/5 سالش هستش 4 ما هستش که شکمش در طول روز تکه تکه کار میکنه بعضی روز ها هم دفع کامل داره شربت لاکتوز هم استفاده کرده ولی بهتر نشده الان باید چکار کنم بهتر بشه؟
رضا آشتیانی (1399/11/10)
با سلام همسر من ام اس داره وبه همین دلیل با وجود رعایت رژیم غذایی یبوست دارند که بعضی اوقات خیلی شدیده.الان یک هفته هست شکمش مار نکرده و درد زیادی داره.شیاف بیزاکودیل میتونه استفاده کنه؟
فاطمه (1399/10/29)
پسر سه ساله ای دارم یک ماهه یبوست شدید گرفته چون هیچ شربتی نمیخوره مجبورم براش شیاف بیزاکودیل استفاده کنم اینقدر از دکتر میترسه تا جایی که اصلا نمیزارن معاینش کنند خیلی هم بد غذاست همه چی نمیخوره یعنی هرچی برای یبوست خوبه او نمیخوره دیگه دارم داغون میسم ، چیکار کنم بنظرتون؟
ش .ک (1399/5/14)
من یه ماهه سزارین کردم چندسال پیش هم هموریید عمل کردم امادیگ یبوست نداشتم بعد از جراحی سزارین بشدت دفع سختی دارم با توجه به اینکه شیر میدم اشکال نداره شیاف بیزاکودیل بزارم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/5/15)
بهتر است از شربت لاکتولوز استفاده کنید. مصرف مداوم بیزاکودیل باعث تنبلی روده می شود‌
نگار مهران (1399/5/7)
سلام من بیماری روده تحریک پذیر دارم و روده هام کامل تخلیه نمی شه و به سختی و خیلی کم عمل دفع رو انجام می ده و نفخ دارم ایا می تونم بعضی مواقع برای تحریک روده ها و خالی شدن کامل از شیاف بیزاکودیل استفاده کنم
حسین فراهانی (1399/3/11)
سلام پسر دوساله ام یک هفته شکمش کار نکرده بود و به خودش از درد میپیچید که به ناچار یک شیاف بیزاکودیل براش استفاده کردم بعد نیم ساعت شکمش کار کرد و مدفوع فراوانی دفع کرد ولی بعد دفع مدفوع مدام داره خلط خونی دفع میکنه به همراه دل درد زیاد خیلی نگران شدم .میشه بگید چرا
دکتر پریسا افضلی - متخصص کودکان و نوزادان (1399/3/16)
سلام، ببخشید که ۵ روز از زمانی که سوال کردید گذشته، امیدوارم مشکل کودکتون حل شده باشه، اگر درد درناحیه مقعد هست، احتمالا بدنبال دفع دچار زخم در این ناحیه شده، زخم در این ناحیه قابل رویت هست، می تونید کودک را به پوزیشن سجده نگه دارید و ناحیه مقعد را نگاه کنید، اگر در ساعت ۶ یا ۱۲ زخم داشته باشه، با دفع مدفوع سفت قابل توجیه هست. در غیر اینصورت: اگر زخم در ناحیه ای غیر از این دو باشه، یا زخمی نبینید و دفع خونی داشته باشه باید به فوق گوارش اطفال حتما مراجعه بفرمایید. درمان زخم ناحیه مقعد، در درجه اول درمان علت زمینه ای یعنی یبوثت هست، و بررسی اینکه خود یبوثت در چه زمینه ای ایجاد شده، برای بررسی این لازم هست چند سوال از والدین بشه که در یک مکالمه تلفنی یا حضوری امکانپذیر هست.
وفا فولادی (1399/2/6)
سلام من از صبح امروز در ناحیه مقعدم احساس میکنم قطعه ای مدفوع گیر کرده با دست کمیش رو خارج کردم ولی ازصبح درد و سوزش شدید در ناحیه مقعد دارم، البته شکمم کار کرده ولی حس میکنم ی قطعه مدفوع خشک گیر کرده در نزدیکی مقعد خیلی امروز اذییت شدم شیاف دیکلوفناک گذاشتم و ژل لیدوکایین و دردم خیلی بهتر شده، الان میترسم باز دفع داشته باشم دردناک باشه بخاطر تیکه مدفوع که فک میکنم گیر مونده، اگر شیاف بیزاکودیل استفاده کنم موثر است؟ ایا اون تیکه مدفوع خشک رو میتونه بدون درد خارج کنه؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون.
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/2/6)
تو آب گرم بنشینید شیاف آنتی همورویید تا چند شب استفاده کنید
محمد (1399/2/3)
سلام خسته نباشید من الان یک ماهه که یبوست شدیدگرفتم برای هر دفعه رفع یبوست دمنوش سنا خوردم انجیر خوردم شربت انجیر خوردم روغن کرچک هم خوردم ولی بازم خوب نشدم الان هم یبوست خیلی شدیدگرفتم خواهش میکنم راهنمایی کنید باتشکر
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/2/3)
سلام! الان برای کنترل سریع یبوست, باید از شیاف بیزاکودیل استفاده کنین تا سریعا به دفع کمک کنه. و برای مصارف طولانی, مصرف فراورده های سنا و روغن کرچک اصلا توصیه نمیشه چون موجب تنبلی روده میشه. اگر مشکل خاصی مثل دیابت یا ام اس یا سابقه ی جراحی در یکی دو ماه گذشته داشته باشین, باید برای کمک به افزایش حرکات روده زیر نظر پزشک دارو مصرف کنین. و اگر چنین مشکلاتی ندارین, اول رژیم غذایی تونو اصلاح کنین و فیبر و سبزیجات و میوه و مایعات زیاد مصرف کنین و در طول روز تحرک زیادی داشته باشین. و برای کنترل یبوست مزمن میتونین از شربت لاکتولوز استفاده کنین (به شرط اینکه دیابت نداشته باشین).
S.gh (1399/1/25)
سلام من ۱هفته پیش دراثر دفع سخت زخم شدم به دکتر مراجعه کردم پماد رکتول وشیاف گلیسرین داد اما چند روزه دفع نداشتم ومدام احساس دفع دارم روغن کرچک هم مصرف کردم ولی همچنان احساس میکنم رودم پره میاد ولی دفع نمیشه خیلی اذیتم شیاف بیزاکودیل موثره چکار کنم
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/26)
بله،مایعات و ملین استفاده کنید،فلفل و کافئین خیلی کم مصرف کنید، تو آب گرم بشینید
زهراصالحی (1399/1/23)
سلام من بواسیردارم ومقعدم هم خیلی زخمه رفتم دکترقرص بیزاکودیل روبهم دادخوردم وخوب شدم اماالان بعداز یک ماهه که دوباره مقعدم زخم شده ودیگه با یک دونه قرص حل نمیشه وشبی دوتاقرص میخورم میخواستم ببینم چیکارکنم؟
دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/23)
سلام تجویز قرص بیزاکودیل باید به صورت محدود باشد و مصرف خود سر و بیش از میزان توصیه شده در نسخه اشتباه است. زیرا مصرف طولانی مدت آن به دلیل ایجاد تنبلی روده ها و وابستگی روده ها به دارو توصیه نمیشود. لطفا به تدریج مصرف بیزاکودیل را کم کرده و طی یکی دو هفته آن را قطع کنید. با اصلاح سبک زندگیان مثل مصرف آب فراوان، میوه ی زیاد و موادی که فیبر و سبوس دارند( مثل فراورده های دارویی پیسیلیوم یا موسیلیوم که حتما باید با آب فراوان مصرف شود) و انجام تحرک بدنی و ورزش میبایست از ایجاد یبوست پیشگیری کنید. اگربه مدت طولانی یبوست دارید و نیاز به کمک دارویی وجود دارد توصیه میکنم از داروهای کم عارضه تری مثل شربت لاکتولوز یا همان فیبر های گیاهی (پودر پسیلیوم و مویسلیوم استفاده کنید)
... (1399/1/22)
سلام.من سه چهار روزه دستشویی نتونستم بکنم.از دیروز رفتم مدفوع خیلی خشک شده بود .یک لیتر شیر استفاده کردم از دیشب ولی امروز باز هم نشد و درد فراوانی کشیدم الان یه شیاف بیزاکودیل ۱۰زدم به خودم ولی خیلی استرس دارم که درد بدی بگیرم وقتی میخوام دفع کنم.چی میشه راهنمایی کنین
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/22)
شیاف رو هر یک ساعت بذارید تا شکم راه بیفته،تو اب گرم بشینید
مهدی ابوالحاج (1399/1/12)
سلام.بخاطر داستان کرونا و عدم تحرک ،دچار انباشتگی در ناحیه شکم هستم.بیزاکودیل میخورم روزی یک عدد .شکمم تا حدودی خالی شده .باد زیادی ازم خارج میشه که باعث شرم و خجالتم شده.شبها شام نمیخورم ولی بجاش میوه میخورم.ناحیه معده ام زیر قلب و ریه هام حالت نیمه درد خفیف داره.نمیدونم به علت میوه هاست یا بیزاکودیل ؟ لطفا راهنمایی کنید.
دکتر مهناز السادات حسینی - دانشجوی داروسازی (1399/1/12)
با عرض سلام. داروی بیزاکودیل را نباید به هیچ عنوان به عنوان لاغر کننده استفاده کنید. دل درد های خفیف شما به دلیل مصرف سرخود این دارو است و اگر ادامه بدهید دچار دل درد های شدیدی خواهید شد. همچنین باعث حالت تهوع واستفراغ و اسهال و اختلالات الکترولیت شما می شود. مصرف دارو بیزاکودیل را قطع کنید. راه های دیگری ام برای کاهش وزن است. مانند ورزش کردن در خانه و حیاط خانه. اگر مشکلات قلبی و عروقی ندارید روزی یک ساعت ورزش انجام دهید. اینکه شب شام نمیخورید و میوه نمیخورید هم می تواند به مرور زمان باعث آسیب های گوارشی شود. میوه را 45دقیقه یا یک ساعت قبل از غذا مصرف کنید که حجم غذایی کمتری در وعده شام مصرف کنید. رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش های متناسب با فیزیولوژیک بدن بهترین راهکار برای لاغری هستند.
مریم محمدی (1399/1/11)
سلام من بیزاکودیل یکی دوماه شبی دوتا میخورم اگر نخورم شکم ام کار نمیده میخواستم ببینم این کار رو ادامه بدم مشکل پیدا میشه
دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/12)
سلام مصرف طولانی مدت این دارو باعث وابستگی و تنبلی روده ها میشود و یبوست شما احتمال به دلیل مصرف طولانی و خودسرانه ی این دارو است به تدریج بیزاکودیل را کم کنید و مصرف میوه و سبزیجات و آب فراوان به علاوه ی ورزش را جایگزین نمایید داروهایی که چنین وابستگی ای ایجاد نکنند هم وجود دارند که میتوانید استفاده کنید
ناشناس (1399/1/4)
من قرص بیزا کودیل و شیاف بیزاکودیل و گل محمدی رو باهم خوردم دفع کردم ولی به اسهال نرسید الان ۵ روزه سر دلم درد میکنه ومیسوزه دو روز اولش یه آب زرد بالا میآوردم ولی حالا فقط حالت تهوع دارم تو رو خدا رهنمایی کنید خیلی حس بدیه
دکتر فریدون کرباسی - متخصص داخلی (1399/1/4)
خود این معجون که گفتید تهوع آور وسبب قولنج می شود ولی اگر تهوع ازقبل بود باید بررسی شود
ناشناس (1398/11/20)
سلام من از تابلیت بیزا کودیل استفاده میکنم بشتر از ده دانه ایستفاده کردم همورویید هم دارم حالا تمام بدنم خارشت داره حساسیت کردم ناحیه ساق پا پوست تحریک شده حالا میتانم ایستفاده کنم از ای تابلیت یا نی
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/11/21)
در صورت حساسیت نباید از این دارو استفاده کنید. در ادامه درمان بهتر است از داروهای با منشاء گیاهی استفاده کنید.
سعید کامیاب (1398/10/5)
من بیزاکودیل مقعدی رو در توالت انجام میدهم ایا این ورود میکروب در بدنم رو افزایش میدهد یا نه.
سعید کامیاب (1398/10/5)
سلام من با این حال که عمل همورویید ترانپوزیت داشتم ولی خوب نشدم و هنوزم از شیاف بیزاکودیل برای هردفعه دفعم استفاده میکنم .میگن من تنبلی روده دارم. میشه بیشتر توضیح بدید تنبلی روده چیه در سایتتون.من برنج ماکارونی نوشابه و فست فود رو از غذام حذف کردم ولی هنوز خوب نشدم چرا؟.چرا همچنان باید از شیاف سی لاکس و رولاکس استفاده کنم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/6)
مصرف مداوم شیاف بیزاکودیل باعث تنبلی روده می شود. بهتر است از فیبرهای گیاهی و سبوس غلات استفاده کنید و به تدریج بیزاکودیل را قطع کنید

چنانچه در خصوص "بیزاکودیل" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن مرهم سفید بتاهیل محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی ونوستات استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب