محسن صنیعی

دکتر محسن صنیعی

داروساز، مدیر وب سایت دارویاب

داروساز
مؤسس / مسئول فنی داروخانه
شماره نظام : د- 7084

معرفی دکتر محسن صنیعی

آدرس و تلفن دکتر محسن صنیعی

اصفهان - خیابان استانداری، جنب بیمارستان خورشید
03132218437
عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰
لابراتوار ساخت داروهای ترکیبی، داروخانه اینترنتی

پرسش و پاسخ با دکتر محسن صنیعی

سوال جدید
مهدی عالی (1399/1/13)
سلام خانم دکتر وقتتون بخیر بنده 36 سالمه و بدون هیچ گونه بیماری قبلی ، ببخشید من 8روز قبل عید شب، موقع شیفت کاری در اداره بدنم دچار لرز از داخل شد که از بیرون هیچی مشاهده نمی شد و بعد هم ضربان قلبم بالا رفت حدود 100, فرداش رفتم پیش متخصص قلب ایشان هم معاینه و تست ورزش و نوار قلبی و اکوکاردیوگرافی گفتن قلبت مشکلی نداره فقط ضربانت بالاست اونم از استرس هست و قرص بیزوپرولول (کنکور) نوشتن من چند روزی مصرف کردم ولی دیدم درد قفسه سینه و سنگینی تو قفسه سینه دارم که مصرف دارو رو قطع کردم همزمان کوهنوردی رو هم شروع کرده بودم تا 5 روز پیش که بعلت کرونا دیگه کوه هم نرفتم و سه روز پیش صبح تو اداره دوباره این استرس اومد 2 روز پیش رفتم پیش متخصص قلب ایشان گفتن مشکلی نیست باید اون قرص کنکور رو مصرف کنی و یک دارو هم برای استرسم نوشتن به نام "اس سیتاور" میخواستم بدونم این داروها که عوارضشون زیاده و فعلا هم مصرف نکردم شما بفرمایید بجای اینها کدوم قرص خوبه که این حالات منو بهبود ببخشید آیا پروپرانول خوبه ؟ ممنون میشم منو از این دو راهی نجات بدید با این شرایط کرونا هم نمیتونم باز برم پیش دکتر. و در ضمن از امروز نیم ساعت میدوم.
با توجه به اینکه کوه نوردی ورزش سنگینی محسوب می شود کسی که به راحتی کوهنوردی می کند و همچنین موقع دوندگی نفس تنگی ندارد اصولا مشکلی قلبی ندارد. در صورت وجود مشکل قلبی با افزایش فعالیت بدنی درد قفسه سینه تشدید می شود. متخصص قلب هم که این موضوع را تائید نموده است. فقط یک نکته مصرف قرص بیزوپرولول و پروپرانولول در زمان ورزش مخصوصا کوه نوردی مانع از افزایش ضربان قلب می شود و ممکن است نفس تنگی ایجاد کند. حداقل ۶ ساعت قبل از ورزش از این دو دارو استفاده نکنید. باید علت لرزش بدن مشخص شود که آیا به دلیل تب بوده یا علت دیگری داشته است. به نظرم فقط در زمان استرس یک داروی آرامبخش ملایم مصرف کنید ولی نه بصورت تکرار شونده و دائمی که باعث وابستگی شود. اگر لرز و استرس تکرار شده به پزشک مراجعه کنید.
نیازمند راهنمایی (1399/1/13)
سلام آقای دکتر صنیعی واقعا خسته نباشید ببخشید مادر حدود 70 سال دارن با فشار حدود 70.مصرف همزمان لوزارتان 25 و والسارتان 80(هر کدام روزی یک عدد) مشکل دارد.
همیشه فشار خون با دو عدد اعلام می شود. فشار سیستولی و فشار دیاستولی. فشار خون 70 معنی خاصی ندارد. اگر فشار سیستولیک ایشان 70 میلی متر جیوه است بسیار پائین است و نباید داروی کاهنده فشار خون مصرف کنند. ولی اگر فشار دیاستولیک ایشان 70 میلی متر جیوه است لازم است فشار سیستولی ایشان را نیز اعلام کنید.
علی (1399/1/12)
سلام آقای دکتر. وقت بخیر. اگر جنتامایسین با توجه به عوارض ثابت شده ی کلیوی آن یک داروی بیمارستانی هست و تزریق آن مختص بیماران بستری شده ی دچار عفونت وخیم هست پس چرا گاهاً برخی از پزشکان برای عفونت های خیلی ساده هم تجویز می کنن؟ در حالی که هیچ لزومی نداره؟ این در حالیه که صدها تحقیق علمی خطر آسیب کلیه ناشی از جنتامایسین را اثبات و گوشزد کرده اند. پس این مشکل کی میخواد برطرف بشه؟ چقدر آدم باید قربانی بشه؟ خواهش می کنم اطلاع رسانی و روشنگری کنید و اجازه ندهید اینقدر در تجویز دارو سهل انگاری صورت بگیره. چون بعضی مردم عادی اطلاعی ندارن؛ اونها فکر میکنن که خب اگه دارویی خطرناک باشه اصلا تولیدش نمی کنن! در حالی که اینطور نیست. سپاس از شما جناب آقای دکتر محسن صنیعی "داروساز"
با سلام. پزشک در زمان تجویز دارو با توجه به مقایسه منافع دارو در مقابل عوارض احتمالی، داروی مناسب برای بیمار را تجویز می کند. جنتامایسین گرچه عوارض متعددی دارد ولی در درمان بسیاری از عفونت ها اثربخشی عالی دارد و یک فرد عادی با کلیه سالم به خوبی می تواند دوره درمان جنتامایسین را تحمل و از منافع دارو بهره مند شود. بنابر این به نظرم اجازه دهید پزشک در خصوص مصرف یا قطع مصرف این دارو تصمیم بگیرد.
محمدنش (1399/1/10)
التهاب پروستات داشتم ب دکتر ارولوژی مراجعه کردم بهم قرص سپیروفلوکساسین۵۰۰ و سلکسیب ۱۰۰ و یه قرص ژله ای پروستا باریج برام‌تجویز کردم من رباط صلیبی پام پارسال پاره شد عمل نکردم .تا قبل اینکه این قرص ها بخورم دردی نداشتم با خوردن این قرص ها الان زانوم بدجور درد میکنه عایا ب جز درد مشکلی دگه ای ایجاد نمیکنه برای زانوم ؟؟ممنون
بعید به نظر می رسد از عوارض این داروها باشد.
حمیدرضارسولی (1399/1/10)
سلام .من ۴۵سال دارم .حدود ۵سال هست که دچار بیماری فشار تون شدم .آنژیو گرافی هم کردم .بدون گرفتگی یک درصد رگ بودم .درنهایت تشخیص ژنتیک و استرس دادند .قرص والزاکور ۸۰ و نوروسک میخوردم .یکی صبح و یکی شب .خواهرم هم این شرتیط را داشت ایشون ۵۱سال دارند .مثل من همین دو قرص را مصرف میکردند تهران با دکتری مراجعه کردند و با توجه به اینکه نوروسک پیدا نمیشه .مشورت کردند و دکتر تجویز لوزامیکس را دادند و والزاکور و نوروسک رد قطع کردند ..ایا من هم مثل ایشون میتونم استفاده کنم .چون نوروسک من هم تموم شده ..چه پیشنهاد مزکنید .البته خواهرم زمانی که دو قرص را مصرف میکرد فشارش ۱۴ روی ۹ بود ولی از زمان لوزامیکس فشارش همیشه ۱۲ روی ۸هست
دارویی که پزشک برای یک بیمار تجویز می کند ممکن است برای بیمار دیگر مناسب نباشد. به نظرم اگر نورواسک پیدا نکردید از آملودیپین ایرانی به جای آن استفاده کنید.
خديجه سرملي (1399/1/10)
سلام دكتر من كپسول لانزو استفاده ميكنم الان دو هفته ست اما اغلب كه ميخورم دل پيچه و حالت تهوع مياد سراغم استرسم دارم لطفا بهم جواب بدي الان دل پيچه و حالت تهوع دارم
از کپسول امپرازول به عنوان جایگزین استفاده کنید و اگر با مصرف امپرازول هم مشکل تکرار شد به پزشک مراجعه کنید.
مهرداد خدابنده (1399/1/9) - قرص روماتورست 200 میلی گرم
سلام پدرم بیماری کرونا گرفته از نوع خفیف براش قرص روماتورست ۲۰۰ تجویز کرده وقتی میخوره بدنش گر میگیره معدش میسوزه میخواستم بدونم چکار کنیم ؟؟؟ ممنونم
در صورت امکان دارو را پس از غذا و با مقادیر زیادی آب مصرف کنید. حتی المقدور دوره درمان را کامل کنید.
قدیری (1399/1/9) - ژنریک ویتامین د3
سلام.بنده ۴۳ ساله و مرد هستم.جواب آزمایش ویتامین دی من ۷/۵ شده، سوالم اینه که چه مقدار و چند مدت از ویتامین دی استفاده بکنم؟
مقدار ویتامین د۳ شما بسیار پائین است. بهتر است به مدت ۴ هفته هر هفته یک عدد پرل ویتامین د۳ پنجاه هزار واحد دریافت کنید و سپس هر ماه یک عدد، مدام العمر ادامه دهید.
نیما نبوی نژاد (1399/1/9) - ژنریک هیدروکسی کلروکین
سلام یکی از اقوام فوق تخصص گوارش هستن و گفتن هر سه هفته یکبار مصرف یک قرص برای پیشگیری بد نیست تا اواسط خرداد فقط سه عدد مصرف میشه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟ ممنونم
در صورت رعایت نکات بهداشتی و استقرار در منزل نیاز به استفاده از این دارو ندارید. مصرف دو قرص هر سه هفته یکبار برای کادر درمانی که با این بیماری مواجه هستند در بعضعی منابع ذکر شده است.
نیما نبوی نژاد (1399/1/9) - ژنریک هیدروکسی کلروکین
سلام. این دارو برای افراد ۱۵ سال مناسب است
مصرف خودسرانه این دارو توصیه نمی شود.
ناشناس (1399/1/9) - ژنریک هیدروکسی کلروکین
سلام من از دخترم كه مبتلا به كرونا بود در منزل مراقبت ميكردم الام خودم احساس ضعف و بدن درد دارم از دوستان كه دكتر زنان و قلب هستن ميگن قرص هيدروكسي كلروكين بخورم دو عدد صبح و دو عدد شب بعد از آن هفته اي يك عدد تا سه هفته جهت پيشگيري و حاد نشدن بيماري آيا بخورم ؟ ممنون
روزی ۴ عدد دوز بالایی محسوب می شود. بهتر است در شرایط کنونی برای تعیین دوز دارو با پزشک بصورت تلفنی مشاوره کنید. ضمنا مراقب عوارض جانبی دارو باشید. این دارو با بسیاری از داروها تداخل دارد.
سونیا سعیدی (1399/1/9) - ژنریک ویتامین د3
سلام..من 27سالمه و ماه اردیبهشت پارسال ازمایش خون دادم که ویتامین د3 من زیر ده و عدد 3بود..ولی به دکتر مراجعه نکردم..و الان به علت کرونا که گفتن د 3 مصرف کنید..قرص 50000هزار واحدشو از داروخانه گرفتم و دو هفتس دارم مصرف میکنم..ولی دفعه اول که خوردم بعد از یه روز ضعف خیلی زیادی در پاهام و کمرم احساس کردم که فکر میکردم کرونا گرفتم..ولی بعدش خوب شد..دوباره این هفته که خوردم این ضعفو دارم..میشه بخاطر عوارض این قرص باشه؟چون من هیچ قرص دیگه ای مصرف نمیکنم..
اگر مقدار ویتامین د۳ شما تا این حد پائین باشد این ویتامین برای شما بسیار ضروری است. تا ۴ هفته هفته ای یک عدد و سپس هر ماه یک عدد بطور دائم پرل ۵۰ هزار واحد مصرف کنید.
پیمان امینی (1399/1/9) - سوسپانسیون فارمنتين اي اس 643 فارابی
دکتر جان سلام دخترم ۲ هفته پیش سرما خورد و با توجه به شیوع کرونا اونو مطب نبردیم و طی تماس تلفنی و شرح حال دکترش واسش سیتریزین ، اسپری کلراید سدیم و رینو کورت رو تجویز کردن که بعد از ۵ روز بدلیل عدم اثربخشی دکترش گفت به جای سیتریزین شربت زادیتن بهش بدین به مدت ۷ روز و ما بعد از ۷ روز دارو رو قطع کردیم ولی سرفه هاش خوب نشد و بعد چندروز موضوع رو با دکترش در جریان گذاشتم که دیروز گفتن شربت زادیتن رو بدین به همراه شربت فارمنتین ۶۴۳ هر ۱۲ ساعت ۳ سی سی به مدت ۷ روز ما دیشب اولین مرحله رو دادیم امروز ظهر هم مرحله دوم رو دادیم و امشبم مرحله سوم ولی ظهر بعد خوردن دارو شکمش شل شد امشبم بعد خوردنش شکمش خیلی شل شد و نتونست خودشو کنترل کنه موضوع رو به دکترش گفتم میگه از دارو نیست و پودر ساشه سابولار روزی دو بار رو تجویز کردن از طرفی بچه خیلی از شکم پیچ میناله و هی میره دستشویی از اونطرف هم این وضعیتش واسه ما شده نگران کننده چه کار باید بکنیم و یک نکته اینکه غذا کم میخوره صبح فقط یه استکان شیر خورده و یکدونه بیسکوئیت و بعدش دارو آیا میتونه این وضعیت به این دلیل باشه با تشکر
احتمال زیاد اسهال به دلیل شربت فارمنتین است. اگر سن و وزن دخترتان را بفرمایید بهتر می توان راهنمایی کرد. آیا سرفه و تب هم دارد؟
محسن مرادی (1399/1/6)
سلام چندروزه توگلوم انگارچیزیه رفتم دکتر گفت عفونت کم داره استرس دارم چه داروی تجویز بکنم
یاری (1399/1/5)
سلام من بخاطر کیست سینه یه ماهه دانازول مصرف میکنم بعد از دوهفته از مصرف دارو کل بدنم دونه ی قرمز افتاده ایا دارو رو قطع کنم یا نه ؟و این دونه ها از عوارض دارو هست یا نه؟
شما نسبت به این دارو حساسیت دارید. لازم است برای تغییر دارو با پزشک مشورت کنید. در صورتی که امکان مشاوره تلفنی با پزشک دارید بهتر است در شرایط کنونی از منزل خارج نشوید
معصومه ایلات (1399/1/5)
سلام وقت شما بخیر سال نو مبارک خانمی 51 ساله هستم با مشکل تیرئید و خوردن نصف قرص تیرکسین با دوز100 دیابت پنهان و ضربان نامنظم قلب ومصرف داروی کنکرد 2.5 و تنگی نفس //تقاضا دارم باتوجه به شرایط ذکر شده ایا قرص سیتالو پرام 20 را میتوانم مصرف کنم مشکلی ایجاد نمیشود .باتشکر از شما
ناشناس (1399/1/5) - آمپول دپوکورتین 40 میلی گرم/میلی لیتر
سلام این امپول رو دکتر مغز و اعصاب برای دردهای زانو و مفصلی تجویز کرده،خواستم بدونم میزان آسیب زایی کورتون این آمپول برای بدن زیاد هستش؟ چه جایگزینی برای این امپول برای دردهای مفصلی توصیه میشه؟
دستور پزشک را انجام دهید. قطعا پزشک نسبت به عوارض دارو اطلاع کامل دارد و با مقایسه اثرات درمانی و عوارض احتمالی، این دارو را برای شما تجویز نموده است.
علي سعادت (1399/1/5)
باسلام.لطفا به اینجانب یک دکتر متخصص پوست و مو معرفی نمائید.باتشکر
نرگس محمدی (1399/1/5)
سلام من و دخترم موهامون ب شپش مبتلا شده لوسیون لیندان گرفتم خوندم ک یجا نوشته ۵ دقیقه بمونه یجا نوشته ۱۲ ساعت مبشه لطفا راهنمایی کنید؟؟یا بگین چطوری استفاده کنم
mahmatyakaf33 (1399/1/3) - ژنریک باکلوفن
سلام. مرسی.من اعتیاد داشتم الان .قرص ب2 یا بوپرونورفین مصرف میکنم وبعضی وقتها رسما از خوردن میفتم تا جایی که ده کیلو کم میکنم ووقتی از باکلوفن استفاده میکنم جلویه خودمو نمیتونم بکیرم باید یک چیزی بخورم نخورم نمیتونم سرپا بایستم قطع میکنم دوباره از خوردن میفتم قرص جایکزین برای باکلوفن هست که اعتیاد نداشته باشه.و تاثیرش همیشکی باشه
شما نیاز به مجموعه ای از داروها دارید که حتما باید توسط پزشک برای شما تجویز شود. بهتر است به مراکز MMT مراجعه کنید.

صفحه 1 از 150

سوال پزشکی / دارویی خود را از "دکتر محسن صنیعی" بپرسید

Click to Change image
گلوریپا داروسازی عبیدی استخدام اینستاگرام دارویاب هانی ژل فروشگاه دارویی دارویاب- داروخانه آن لاین آفتوژل اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب