قرص آهسته رهش تگاتارد 200 میلی گرم

TEGATARD® 200MG ER TAB

داروسازی رها [ ایران ]
داروهای ضد صرع
اطلاعات دارویی قرص آهسته رهش تگاتارد 200 میلی گرم

قرص تگاتارد ( TEGATARD )

نام ژنریک: کاربامازپین
شکل دارویی: قرص آهسته رهش ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم در بسته بندی ۱۰۰ عددی
صاحب پروانه: داروسازی رها

دسته دارویی:
کاربامازپین جزء دسته داروهای ضد تشنج طبقه بندی می شود و مکانیسم اثر آن شناخته شده نیست ولی با کاهش فرکانس آزادسازی واسطه های عصبی٬ انتقال سناپسی را کاهش می دهد.

موارد مصرف:

  • درمان انواع صرع
  • درد عصب سه قلو
  • بیماری دو قطبی
  • بیماری کره در کودکان
  • سندرم پای بی قرار


(تهیه و تنظیم: واحد تحقیق و توسعه داروسازی رها)

امید جدی (1398/4/22)
سلام خانم من قبل از ازدواج با من قرص الپرات سدیم مصرف میکرده .وبعد از ازدواج با من به خاطر حرفهای بی سوادانای مادرش قرص رو ترک کرده .تو این دوسالی که قرص رو مصرف نمیکرد دچار حمله های عصبی میشد .من به همه بیمارستان ها بردمش ولی علتشو ننیفهمیدم تا وقتی که یه روز دستاش گرفتن وبا بردن به دکتر ارتدو پدی قرص گابا تین بهش دادن که درست شد.وبعد از یک سال ما میخواستیم که بچه داربشیم .بازهم رفته بود دکتر در هنگام بارداری هم به دکتر نمیگفته که پنهانی قرص ضد صرع میخورده تا وقتی که من با پدر مادرش دعوام شد واین خانم مجبور شد که به من بگه داروهاشو بگیرم .ومن از داروخانه رفیقم این داروهارو گرفتم.که رفیقم گفت کی تو صرع داره گفتم که هیشکی .گفت اینا دارویه صرعه .ومن با دونستن این حرف به خانمم گفتم که تو دوران بارداری بعد سه سال هزینه کردن بیست میلیون اونم با کارگری. بچه امون چی میشه میگن برا بچه مشکل داره .حالا هم بچه امون دوسالشه ولی خیلی اعصبیه. ولی از ترس مادر زنم که مهریه گفته میزاره اجرا .و بچه رو میگیره از من .من هیچ راهی ندارم .وراستی فقط بچه رو میزنه یا روش داد میزنه یا تهدیش میکنه .و وقتی به طرف من پناه میاره به من میگه که تو برا بچه دعا نوشتی که از من دور بشه .من رو راهنمایی کنید خواهش میکنم.
مدیر سامانه (1398/4/22)
لازم است برای تمامی اعضاء خانواده مشاوره روانپزشکی انجام شود.

چنانچه در خصوص "قرص آهسته رهش تگاتارد 200 میلی گرم" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

داروسازی رها

برند های مرتبط از این شرکت

سایر برند های این شرکت

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب