دومپریدون

داروهای گوارشی
این دارو را از کدام داروخانه تهیه کنم؟
! هشدار ! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و داروياب مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد
دارو ها موارد مصرف مختلفی دارند ، ممکن است هدف پزشک در تجویز این دارو در دارویاب ذکر نشده باشد
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

دومپریدون
دومپریدون داروی پرکاربردی است که جهت برطرف کردن حالت تهوع یا استفراغ مصرف می شود.
احساس تهوع اگرچه یک علامت شایع می باشد اما می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. داروهای ضدتهوع مانند دومپریدون را تنها زمانی می توانید مصرف کنید که علت تهوع شما مشخص شده باشد.
دومپریدون با کمک به تسریع حرکت غذا در دستگاه گوارش ، تهوع را مهار می نماید.

پیش از مصرف دومپریدون
- در صورت بارداری یا شیردهی به پزشک اطلاع دهید .
- در صورت سابقه ی مشکلات کبدی ، ضربان قلب نامنظم ، گوارشی (انسداد یا خونریزی دستگاه گوارشی)و حساسیت دارویی پزشک خود را مطلع نمایید .
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.

نحوه ی مصرف دومپریدون 
-اگرچه باید دومپریدون را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف نمایید، اما معمولاً مقدار مصرف روزانه ی آن برای بزرگسالان و افراد بالای ۱۶سال، یک قرص، سه مرتبه در روز می باشد.
-از مصرف بیش از سه قرص در ۲۴ساعت خودداری نمایید .
-در صورتی که این دارو برای کودک شما تجویز شده است، مقدار مصرف آن باید توسط پزشک محاسبه گردد.
-بهتر است دومپریدون را نیم ساعت پیش از غذا مصرف کنید.با این حال مصرف پس از غذا نیز موثر می باشد اما زمان بیشتری طول می کشد تا اثر نماید.
-درمان با این دارو عموماً کوتاه مدت می باشد و بیشتر از هفت روز طول نمی کشد.

عوارض شایع دومپریدون
_خشکی دهان نیز از علائم مربوط به مصرف این دارو میباشد که با آدامس یا آبنبات فاقد شکر می توان آن را برطرف نمود .
-ضربان قلب بالا و از هوش رفتن در برخی افراد مصرف کننده ی این دارو مشاهده می شود. در صورت وقوع این علائم به پزشک خود مراجعه نمایید.
-در صورت احساس اضطراب، خواب آلودگی، ضعف، سردرد و اسهال با پزشک خود مشورت نمایید تا راهکار مناسب را دریافت نمایید.
-در صورت ورم و دردناکی سینه ها، قاعدگی نامنظم، ترشح شیر غیر معمول از سینه ها، لکه های قرمز و خارش پوستی پزشک خود را مطلع سازید.

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف دومپریدون

Domperidone یک آنتاگونیست دوپامین می باشد با فعالیت و کاربردهای مشابه با متوکلوپرامید و از آن به عنوان ضد تهوع در درمان کوتاه مدت تهوع و استفراغ با دلایل مختلف استفاده می شود و جهت حالت تهوع و استفراغ مزمن همچنین برای پروفیلاکسی روتین استفراغ بعد از عمل جراحی مناسب به نظر نمی رسد.
از Domperidone هم چنین به خاطر عملکرد پروکینتیک آن در دیس پپسی استفاده می شود هم چنین در گاستروپارزی دیابتی و همراه با پاراستامول در درمان علامتی میگرن کاربرد دارد. در درمان تهوع و استفراغ domperidone به صورت خوراکی با دوز 10 تا 20 میلی گرم و 3 یا 4 بار در روز تا حداکثر 80 میلی گرم تجویز می شود و یا به صورت مقعدی با دوز 60 میلی گرم، 2 بار در روز داده می شود. در کودکان دوز 250 تا 500 میکروگرم بازای هر کیلوگرم به صورت خوراکی و 3 یا 4 بار در روز داده می شود که حداکثر دوز تجویز شده mg/kg4/2 می باشد و نباید از mg 80 در روز تجاوز کرد. در مورد کودکان بیش از kg15 دوز مقعدی mg30 ، 2 بار در روز را می توان جایگزین کرد.

فارماکوکینتیک دومپریدون

میزان زیست دستیابی domperidone تنها حدود 15% در حالت ناشتا با یک دوز خوراکی می باشد اگر چه با تجویز دارو به همراه غذا این میزان افزایش می یابد. از علل زیست دستیابی کم دارو متابولیسم روده ای و مسیر اول کبدی آن می باشد. میزان زیست دستیابی فرم مقعدی دارو مشابه با فرم خوراکی است اگر چه اوج غلظت پلاسمایی آن بعد از حدود یک ساعت به دست می آید که در مورد فرم خوراکی این عدد 30 دقیقه می باشد.
Domperidone بیش از 90% به پروتیئن های پلاسما اتصال می یابد و نیمه عمرحذف نهایی آن حدود 5/7 ساعت است. به طور اساسی توسط متابولیسم وسیع از خون برداشت می گردد. حدود 30% دوز خوراکی در ادرار طی 24 ساعت دفع می شود که تقریباً کل آن به صورت متابولیت ها می باشد و باقی توسط مدفوع طی چندین روز دفع می گردد که حدود 10% به صورت داروی تغییر نکرده می باشد. به سهولت از سد خونی مغزی عبور نمی کند. مقادیر کمی از آن در شیر مادر توزیع می شوند که غلظت آن به حد یک چهارم غلظت در سرم مادر می رسد.

عوارض جانبی دومپریدون

*
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
سیستم اعصاب مرکزی: سردرد، میگرن
گوارشی: خشکی دهان

تداخلات دارویی دومپریدون

*مشخصات کلی تداخلات:
اطلاعاتی گزارش نشده است.

تداخلات رده X (پرهیز):
کانیواپتان، مهارکننده‌های متوسط وقوی CYP3A4، فکسینیدازول، فوزیدیک اسید (سیستمیک)، ایدلالیسیب، لفامولین، پیموزاید، پوساکونازول، داروهای طولانی کننده فاصله QT (با بالاترین خطر)، مهارکننده‌های متوسط CYP3A4 طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)، مهارکننده‌های قوی CYP3A4 طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)

کاهش اثرات داروها توسط دمپریدون:
فسفومایسین، مهارکننده‌های مونوآمینواکسیداز

کاهش اثرات دمپریدون توسط داروها:
داروهای آنتی کولینرژیک، مهارکننده‌های مونوآمینواکسیداز، آگونیست های اپیوئید

افزایش اثرات داروها توسط دمپریدون:
لووسولپرید، اندانسترون، پنتامیدین (سیستمیک)، مهارکننده‌های متوسط CYP3A4 طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)، سیرولیموس

افزایش اثرات دمپریدون توسط داروها:
کانیواپتان، مهارکننده‌های متوسط وقوی CYP3A4، اردافتینیب، فکسینیدازول، فوس اپرپیتانت، فوزیدیک اسید (سیستمیک)، هالوپریدول، ایدلالیسیب، لاروترکتینیب، لفامولین، مهارکننده‌های مونوآمینواکسیداز، پالبوسیکلیب، پیموزاید، پوساکونازول، داروهای طولانی کننده فاصله QT (با بالاترین خطر)، داروهای طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)، مهارکننده‌های متوسط CYP3A4 (متوسط) طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)، مهارکننده‌های قوی CYP3A4 طولانی کننده فاصله QT (با خطر متوسط)، سیمپرویر، استریپنتول

تداخل با غذا:
مصرف آب گریپ‌فروت ممکن است غلظت سرمی دمپریدون را افزایش دهد.
راهکار: از مصرف هم‌زمان با آب گریپ‌فروت خودداری شود.

دارو های هم گروه دومپریدون

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
11438
12821
11520
06587
07551
06754

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص موتیوین 10 میلی گرم
قرص دومپریدون ابو 10 میلی گر م (دمپریدون)
قرص دومپریدون فارابی 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص دومپریدون جالینوس 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص دومپریدون زهراوی 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص دومپرکس 10 میلی گرم
قرص دومپریدون وکهارت 10 میلی گرم
قرص دومپریدون هگزال 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص موتیدون 10 میلی گرم
قرص دومپریدون رازک 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص دومپریدون حکیم 10میلی گرم (دمپریدون)
قرص دومپریدون اسوه 10 میلی گرم (دمپریدون)
قرص موتیلوور 10 میلی گرم
قرص دومپریدون شفا 10 میلی گرم (دمپریدون)
سوسپانسیوم خوراکی موتیلیوم 1 میلی گرم/میلی لیتر 200 میلی لیتر
سوسپانسیون خوراکی موتیلنا 1 میلی گرم/میلی لیتر 120 میلی لیتر
سوسپانسیون خوراکی دومتیدون 1 میلی گرم/میلی لیتر 120 میلی لیتر
سوسپانسیون خوراکی دومپریدون وکهارت 1 میلی گرم/میلی لیتر 200 میلی لیتر
احمد کار (1399/11/30)
دو روز پشت سرهم ابتدا کمی سرگیجه وسپس استفراغ شدید داشتم غذا که میخوردم ۴ ساعت بعد بد جور تهوع واستفراق شدید داشتم که میخاست بدنم از هم جدا شود رفتم فوق تخصص گوارش قرص متیلورور ۱۰ و فامتدین ودایجستیو اید برام نوشت تهوع کمتر شده استفراغ بر طرف شده ولی سر گیجه خوب نشده دکتر گوارش گفتند ممکنه از گوش میانی باشد وباید بروی متخصص مغز واعصاب رفتم دکتر گفت باید سی تی انجام بدم به نظر شما چه علتی ممکنه باشد باید چکار کنم ممنون
مجتبی پوش (1399/11/30)
من یادم رفت در پیام قبلی بنویسم .الان دل درد و حالت تهوع دارم .نفس تنگی هم دارم اذیتم میکنه. ایا دومپریدون با شیره تداخل داره؟ اگر تداخل داشته باشه با فاصله زمانی با شیره می توان استفاده کرد؟
مجتبی پوش (1399/11/30)
سلام.من شیره استفاده میکنم به صورت خوراکی. ۴۰روز پیش رفتم دکتر گفت نفخ شدید داری.و چون یک مدت ۲۰روز پشت سر هم بدون تجویز پزشک بخاطر یبوست از شیاف بیزاکودیل استفاده کردم و برام مشکل بوجود اورد. الانم دارم شیره میخورم و دکتر برام دومپریدون تجویز کرده میخاستم ببینم شیره با دومپریدون تداخل نداره ؟ در صورت تداخل داشتن ایا میشه با فاصله استفاده کرد .؟
افشین (1399/11/23)
سلام وقت بخیر. ایا این دارو با بیزوپرولول تداخل دارویی دارد؟
راضیه امامعلی زاده (1399/11/21)
سلام و عرض ادب من چند وقتی هست که احساس میکردم غذا در معدهام میمونه و هضم نمیشه و حالت خفگی داشتم و ۴ روز پیش به علت استفراغهای مکرر و شدید به علت عدم هضم معده به دکتر رفتم دکتر روزی دو مرتبه داروی دمپریدون ۱۰ داده ولی بعد از خوردن قرص احساس ضعف شدید میکنم و گشنگی شدید و تا چند ساعت احساس ضعف و سرگیجه دارم
محسن علمدار (1399/11/18)
سلام بعد از مصرف دومپریدون پشت سرم درد میگیره...همین احساس را بعد از خوردن پنیرهای کهنه دارم. لطفا راهنمایی فرمائید.
منnnnn (1399/11/16)
سلام بنده عفونت معده دارم + یبوست... بعد از مصرف انتی بیوتیک های مختلف با تجویز پزشک ، تشخیص دادن که من بهتر شدم و الان هم برای من قرص موتیلوور دومپریدون ۱۰( قبل از ناهار و شام یک عدد) و نولپاز ۴۰ ( قبل از صبحانه و ناهار یک عدد) نوشتن ، خواستم ببینم این دستور دارو ها متناسب با درد بنده س؟ موثرن؟ و اینکه تداخل این دو دارو با هم مشکلی ایجاد نمیکنه؟! تشکر از شما
حسن (1399/11/13)
سلام من حدود ۱۲ سال هست دستشویی رفتنم خیلی طول میکشه حدودا نیم ساعت اولش مدفوع ام با فشار زیاد میاد بعدش احساس میکنم مدفوع ام میخاد بیاد بیرون ولی نمیاد همین احساسه کار ما را خراب کرده باعث میشه من ۲۰ دقیقه بیشتر تو سرویس بمانم رفتم دکتر گوارشی کلونسکوپی کرده ام الکی بوده و دکتر گفته روده ات مشکل نداره و جواب هم نگرفتم و مدفوع ام بصورت عادی هست سفت و خشک نیست نمیدانم چیکار کنم ؟ ممنون از راهنماییتان
محمد ملاسلطانی (1399/11/1)
باسلام وعرض ادب، بنده عفونت شدید معده داشتم دوهفته امپرازول وکلاریترومایسن 500 وآموکسی سیلین مصرف کردم شکر خدا نتیجه آزمایشم عالی بود وعفونت ازبین رفت اما بلافاصله سوزش معده ام شروع شد والان پزشکم برام دومپریدون 10ولانسو پرازول 30نوشته آیا مصرف هردوتا برای دوماه لازمه ودیگه اینکه آیا عفونت معده احتمال برگشت داره؟
علی ل (1399/8/16)
سلام من از چهار ماهه که هر غذایی که میخورم مزه گند میدهد و هر بویی که احساس میکنم بوی گند میدهد کلاغذا ها و بو ها گند هستند آندوسکوپی هم انجام دادم نتیجه ای نگرفتم خیلی هم دکتر رفتم ولی هنوزخوب نشدم آخرین دکتری که رفتم این قرص دومپریدون را به همراه چند قرص دیگر برای من تجویز کرد آیا این قرص تأثیری دارد یا نه اگرداروی دیگری هست لطفا راهنمایی ام کنید .ممنون
آسیه (1399/7/16)
سلام وقت بخیر، من تقریبا دوماهی احساس میکردم چیزی تو مری م گیر کرده، نتیجه آندوسکوپی ازوفاژیت نوع a تشخیص دادن و به همین دلیل دو بار در روز مولتیوور دومپریدون برام تجویز کردن، بعد از دو هفته استفاده نه تنها درد من بهتر نشده که بدتر هم شده، قبلا احساس رفلاکس و برگشت غذا نمیکردم ولی الان این حس هم اضافه شده، ممنون میشم راهنمائیم کنید که چی کار کنم؟
دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/7/17)
سلام‌واحترام..به نظر میرسد این دارو مناسبِ شما نبوده وبرای وضعیت شما کافی نبوده است.لذا باید مجددا با جواب آندوسکوپی خود به یک‌متخصص داخلی یا گوارش،مراجعه بفرمایید تا ضمن بررسی شرح‌حال شما،احتمالا داروی شما تغییر داده شود.
احسان (1399/4/31)
سلام. آیا از دومپریدون میشه جهت بهبود زودانزالی هم استفاده کرد؟
حلمد (1399/4/21)
من هر سه روز یا چهار روز دستشویی میرم،که زیاد هم موفقیت آمیز نیست. دلم هم به شدت درد میکنه این قرص واسم خوبه؟؟
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/4/25)
سلام رژیم غذایی پرفیبر و کم کربوهیدرات،ورزش منظم روزانه و درصورت عدم بهبود شربت لاکتولوز(البته اگر دیابت ندارید)میتونه کمک کننده باشه
مرتضی عظیمی (1399/4/4)
سلام.من باد گلو زیاد داشتم. الان دوردزه دمپریدون مصرف میکنم. باد گلوم خوب شده. مصرفشو تا کی باید انجام بدم.تشکر
اصغر قوی بنیه (1399/3/17)
سلام ، چند سالیه تریاک میخورم ، یک ساله مشکل گوارشی پیدا کردم ، در واقع مدفوعم خیلی سفت و حجمش هم کمه و بصورت گوله گوله دفع میشه ،، دیشب برای اولین بار در عمرم سوزش مری داشتم ، وزنم خیلی بالا رفته و خیلی خیلی عرق میکنم .... لطفا راهنماییم کنید ....
دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/4/9)
سلام یکی از شایع ترین عوارض مصرف اپیوم یبوست هست. جهت سوزش مری و بررسی های لازم به متخصص داخلی مراجعه کنید
فرهاد (1399/3/15)
سلام وقت بخیر بنده حدود 1 ماه هست که اجابت مزاجم به هم ریخته، دقیقا روزی که آزمایش مدفوع دادم، فردای اون روز اجابت مزاجم به هم ریخت در واقع به طور متوسط بین 2 تا 3 بار دستشویی میرفتم ولی از اون روزی که آزمایش مدفوع دادم تا الان، تعداد دفعات دستشویی رفتنم متغیر شده، بعضی روز ها یک بار و بعضی روز ها چند بار میرم ، ولی مشکل من سر اینه که حجم دفع کم شده و خیلی باید توی دستشویی بمونم تا شاید دفع صورت بگیره، البته همیشه هم موفق نیستم ضمنا قبل از این مشکل، احساس گیر کردن یه چیزی توی گلوم داشتم که چند روز بود و خودش بهتر می شد، البته الانم هست کاهش وزن هم داشتم، البته نمیدونم شاید به خاطر روزه گرفتن و خوردن قرص چربی تریگلیسیرید بوده دکتر برام قرص Motilium 10 و Nexium 40 و Algomed تجویز کرده ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا اعصابم بهم ریخته این مدت 27 سالمه و سابقه بیماری گوارشی هم نداشتم
دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت بیماری های داخلی (1399/3/16)
سلام به خاطر علایم هشدار ۱--کاهش وزن۲-دیسفاژی یا گیر کردن لقمه حین بلع۳-تغییر احابت مزاج،حتما به فوق تخصص گوارش جهت بررسیهای تکمیلی مراجعه کنید
Sably (1399/3/14)
سلام ایا قرص دومپردون با لانسوپرازول تداخل داره؟
کریمی (1399/2/9)
سلام پدرم سن بالاست ومشکل آسمی داره چندمدتی هم هس ک غذا رد نمیشه برا معدش و برمیگرده خواستم بدونم دومپریدون مناسبه ؟؟؟؟
دکتر مهران دخیل علیان - پزشک عمومی (1399/2/9)
سلام حتما بررسی از نظر گوارش نیاز دارن به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید
مهرناز نیک (1399/1/28)
بنده مشکل ایزوفاژیت داشتم (التهاب نای در اثر رفلاکس) پزشک برام دومپریدون تجویز کرد که غذا راحت رد بشه و من دردی رو در ناحیه پشتم نداشته باشم و مشکلم حل شد اما با یه پزشک دیگه مشاوره داشتم و ایشون گف مصرف دومپریدون رو قطع کنم چون عوارض زیادی داره نمیدونم چه کنم؟
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/28)
در افراد با سن بالا, برخی بیماری های قلبی, کلیوی و ... احتمال بروز عوارض بالاست. در صورتیکه هیچ بیماری خاصی ندارین و داروی خاصی مصرف نمیکنین, میتونین با دوز پایین در کوتاه ترین زمان ممکن مصرف کنین.
مهرناز نیک (1399/1/28)
سلام بنده ایزوفاژیت دارم و وقتی غذا میخورم به علت التهاب مری غذا در پشتم گیر میکنه دکتر بهم دومپریدون تجویز کردن و کارامد بود اما یه دکتر دیگه مشاوره گرفتم گفتن عوارض دومپریدون زیاده و قطعش کنم نمیدونم باید چیکار کنم
دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/28)
سلام ، توصیه شده تا این دارو بیش از 30 میلی گرم در روز میل نشود ( قرص های این دارو 10 میلی گرمی است بنابراین بیش از روزی 3 بار مصرف نشود). توصیه می کنم مطابق دستور پزشک دوره درمان را کامل کنید ( تنها کافی است حداکثر روزی 2-3 عدد میل کنید) در صورتی که پس از اتمام دوره درمان همچنان علائم شما بهبود نیافت و یا تشدید شد به پزشک تجویز کننده مراجعه نمایید و از مصرف طولانی مدت دارو به صورت خودسرانه خودداری کنید.
م.ب (1399/1/20)
سلام بدای بوی بد دهان چه کنم ؟ قبلا دکتر دمپریدون بهم تجویز کرده بودن آیا درست است؟
دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی (1399/1/20)
بررسی از نظر سینوزیت مشکلات دندان مشکلات گوارشی
خدابخشی (1399/1/14)
سلام متاسفانه موقعی که من فکرم مشغول میشه معدم بهم میریزه وهمش احساس میکنم رودل دارم و غذام کم میشه با مراجعه به دکتر قرص دمپریدون و امپرازول و کلیندیوم سی برام تجویز کرد الانم که بخاطر شرایط کرونا و.. همش فکرم درگیر تا کی باید این داروها رومصرف کنم
دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/14)
سلام! تا زمانی که مشکل گوارشی تون ادامه داره, داروها رو مصرف کنین.
..... (1399/1/12)
سلام من قرص دمپریدون میخورم.الان هم قرص مبورینو خودم از داروخانه برا رفع نفخ گرفتم با هم بخورم مشکلی برام پیش نمیاد
دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/1/12)
سلام بدون تجویز پزشک از مصرف این داروها بپرهیزید میتوانید از قرص های دایمتیکون استفاده کنید و وعده های غذایی سبک مصرف کنید و از حرکات ورزشی و مصرف مایعات و میوه و سبزیجات غافل نشوید
علی (1399/1/9)
سلام.آیا قرص دومپریدون با کپسول فلوکستین تداخلی دارد؟
ناشناس (1398/12/20)
دومپریدون برای کودکان مناسب است؟
دکتر مریم بکتاش - متخصص کودکان و نوزادان (1398/12/27)
سلام.این دارو گاهی برای ریفلاکس نوزادان زیر نظر پزشک متخصص تجویز می شود.باید دید‌سوال شما پیرامون چه بیماری و چه سنی از کودکتان هست؟
نوید محبی (1398/12/8)
سلام .من سر دلم درد میگیره.حالم بد میشه. اضطراب و بیقراری دارم .در ضمن معدم منظم کار نمیکنه.پشت گردنم و وسط پشتم و گوشم سوت میکشه رفتم دکتر بمن دومپریدون .رهاکین.مبورین فمی لاکت.دایمیتیکون.راینیتیدین.آلمینیوم جی..و متخصص اعصاب بمن پرپرانول و پاروکسیتین
ناشناس (1398/11/29)
سلام من سرفه های شدید همراه با خلط کفی در حدی که عظلات شکمم درد میگیره وقتی به دکتر مراجعه کردم بهم دومپریدون با دایمتیکون دادن می خواستم بگم با وجود بیماری آسم آیا ضرری نداره
ناشناس (1398/10/6)
سلام من چندماه ریفلکس شدیددارم رفتم دکترداروداددمپریدون لنسوپرازول سایمتیکون فاموتیدین دادالان میخورم سردردوسرگیجه دارم بنظرتون چیکارکنم
راضیه محمدی (1398/10/3)
باسلام من یه نوزاد دوماهه دارم که رفلاکس داره ومرتبا شیر روبالا میاره دکتر براش دمپریدون تجویز کرده یک سی سی هر ۸ساعت .باتوجه به عوارض دارو مشکلی نیست یا جایگزین بهتری؟؟؟
محمد تقی پور (1398/8/21)
سلام من گاستروپارزی دیابتی دارم وقتی این قرص رو میخورم حالت تهوع من برطرف میشه الان حدود 2 ساله دارم استفاده میکنم، میخواستم بدونم اشکالی نداره ادامه بدم؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/21)
به نظرم در صورت صلاحدید پزشک برای مدتی از داروی جایگزین استفاده کنید. پس از مدتی تنفس می توانید مجددا به این دارو برگردید.
ناشناس (1398/8/20)
دو سال مرتب غذا رو پس میدم،قبلا هم اینطور بوده اما بندرت.دو سال پیش ی نوع کورتون استفاده کردم همون موقع معده درد شدید و تهوع و استفراغ گرفتم.ازمایش دادم و منفی بود برای زخم معده.بتازگی اگه کیک بخورم ،پس میدم.دو بار بخاطر معده درد و پهلو درد بستری شدم.دوباره نزد دکتر که رفتم گفتن از استرسه و رابزول و دمپریدون ۱۰ تجویز کردن.ممنون میشم نظرتون رو بدید و راهنمایی کنید.
منتظری (1398/8/20)
سلام ببخشیداکثرغذاهای که میخورم مثل آش کشک وکلاسردیهاسرمعدم میمونه وحالت تهوع وسرگیجه میگیرم.هرازگاهی دوتادمپریدون باهم میخورم که سرمعدم سبک بشه.آیاموثرهست؟یک پزشک عمومی گفت هرموقع اینطوری میشم این کاروبکنم
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/20)
دومپریدون حرکات گوارش را افزایش می دهد و باعث می شود غذا سریع تر از معده به روده منتقل شود.از پرخوری پرهیز کنید.
Eli.zh (1398/8/20)
زخم معده دارم و کبدم گرید ۲ میباشددکتر بهم قرص لانزو.بیسموت.موتیلوور و فلوکستین داده وقتی میخورم معدم شبا درد میگیره درضمن به خاطر فشارچشمم محدودیت دارویی هم دارم به نظر شما این داروهارو ادامه بدم.ممنون میشم راهنمایی کنین
Eli.zh (1398/8/20)
زخم معده دارم و کبدم گرید ۲ میباشددکتر بهم قرص لانزو.بیسموت.موتیلوور و فلوکستین داده وقتی میخورم معدم شبا درد میگیره درضمن به خاطر فشارچشمم محدودیت دارویی هم دارم به نظر شما این داروهارو ادامه بدم.ممنون میشم راهنمایی کنین
mnazh (1398/8/15)
سلام..من چند وقت پیش به علت وجود لخته خون در مدفوعم رفتم دکتر و تشخصیسشون عفونت و کولیت عصبی روده بود ایشون برای من قرص مترونیدازول دومپریدون 10 و قرص پنتوپرازول برای رفلاکس معدم تجویز کرد و بعد از انجام آزمایش مدفوع گفت ک التهاب روده ندارم و باید این قرص هارو مصرف کنم میخواستم ببینم این قرص ها برای بیماری من تاثیرگذار هست یا خیر
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/15)
مترونیدازول بر میکروب های بی هوازی که باعث عفونت شده است موثر است. از استرس و فشار عصبی پرهیز کنید. یک ماه بعد به پزشک مراجعه کنید احتمالا مترونیدازول را از داروهای شما حذف خواهند کرد.
علوی (1398/8/12)
سلام من ۷ هفته میشه که بار دارم و در بارداری اولم بخاطر رفلاکس معده و تهوع دکتر واسم دمپریدون تجویز کرد الان هم تو بارداری دوم همین شرایطو دارم و متاسفانه دکترم مدتی نیست میخواستم بدونم الان هم میتونم از دمپریدون استفاده کنم ؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/12)
مصرف قوص دومپریدون فقط با نسخه پزشک امکان پذیر است علی الخصوص شما که باردار هستید حتما لازم است به پزشک مراجعه کنید.
ناشناس (1398/8/9)
سلام وقت بخیر.من یه دختر ۲۶ ساله هستم یک هفته پیش واسه خلطی بودن مدفوع رفتم پیش دکتر بعد از معاینه گفت یه کم معدم ورم داره یه کم هم عفونت روده دارم. داروهایی که برام نوشت‌ : رانیتیدین.موتیدون.نولپازا.کلیدینیوم سی.سیپروفلوکساسین.مترونیدازول...الان یکی دوبار رنگ مدفوع ام تیره میشه به نظر شما میتونه علت یکی از این داروها باشه؟؟ سوال دوم اینکه به نظر شما داروهای خوبی تجویز کرده؟
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/9)
دکتر مهدی احمدیان (فوق تخصص گوارش و کبد - اصفهان) : سلام بله میتواند به علت این داروها باشد در ضمن ترکیب و نوع داروها مناسب نیست و تداخلات دارویی هم دارد نیاز به این همه دارو هم نمی باشد به نظر میرسد سندرم روده تحریک پذیر داشته باشید
میرحسینی (1398/7/12)
سه روز پیش پریودم تموم شده بود امروز یه قرص دمپریدون خوردم شب افتادم سر خونریزی احتمال داره از عوارض ابن قرص باشه
دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/13)
بعید به نظر می رسد از عوارض این دارو باشد.

چنانچه در خصوص "دومپریدون" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

مطالب و رویداد های ویژه

گلوریپا، کنترل قند خون و فراتر از آن مرهم سفید بتاهیل محلول ضدعفونی دکتر کر داروسازی آفا شیمی ونوستات استخدام اینستاگرام دارویاب اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info
تازه های دارویی
دارو های پر مصرف ایران

تدوین فرمولاری دانشگاه های علوم پزشکی در سامانه دارویاب