سرترالین

داروهای ضد افسردگی

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

سرترالین

سرترالین چیست؟
سلول های مغزی که نورون نامیده می شوند،مواد شیمیایی مختلفی را جهت ارتباط با سایر نورون ها ترشح می کنند.این یعنی یک سری تکانه الکتریکی بین نورون ها مسئول کارکرد های بخش های مختلف مغز می باشند.
سروتونین یکی از این مواد شیمیایی است که در مغز تولید می شود .زمانی که سروتونین از نورون ترشح می گردد،منجر به تحریک سایر نورون ها می شود،سپس توسط پمپ هایی به سلول های مغزی باز می گردد و بازیابی می شود.
سرترالین متعلق به خانواده ي داروهاي ضدافسردگي مهاركننده ي پمپ جمع كننده ي سروتونين (SSRIs)می باشد که در اختلالات مختلفی از جمله درمان افسردگی، حملات ترس، اختلالات اضطرابی و وسواس تجویز می شوند.
افسردگی و حملات ترس(panic disorder) عموماً بدون علت مشخصی در افراد بروز می کنند یا در اثر مشکلات ارتباطی،ضربه ی روحی یا یک بیماری رخ می دهد.
دارو های مهار کننده ی پمپ جمع کننده ی سروتونین (داروهای SSRIs )که سرترالین یکی از آنها می باشد ،سطح سروتونین را در فضای بین نورون ها افزایش می دهند.این کار کمک به برطرف سازی علائم افسردگی و حملات ترس و بسیاری از اختلالات دیگر مربوط به خلق و خو در برخی از افراد می شود. سرترالین به علت کاهش میل جنسی در درمان انزال زودرس نیز کاربرد دارد.


 

پیش از شروع مصرف سرترالین
_در صورت بارداری، اقدام به بارداری یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورت سابقه مشکلات کبدی ،کلیوی،قلبی(ضربان قلب نامنظم)،صرع،دیابت نوع ۲،مشکلات چشمی(مانند گلوکوم یا آب سیاه)،مشکلات خونی(خون ریزی)،تغییر خلق و خوی شدید (سرخوشی ناگهانی) حتما پزشک خود را مطلع سازید.
_اگر همزمان با تجویز این دارو تحت درمان با جریان الکتریکی قرار دارید (شوک درمانی) به پزشک خود اعلام نمایید.
_در صورت سابقه ی هرگونه حساسیت دارویی پزشک خود را مطلع کنید.
_در صورتی که در دو هفته ی اخیر داروهای ضد افسردگی از گروه مهار کننده ی مونو آمین اکسیداز (مانند سلژیلین،راسلژیلین،ترانیل سیپرامین و...) مصرف می کرده اید، حتما به پزشک خود یادآوری نمایید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.(خصوصا دارو های قلبی، ضد صرع، آنتی بیوتیک ها و ضد قارچ ها و داروهای آرامبخش)

نحوه ی مصرف سرترالین
-از آنجا که این دارو بر روی سیستم عصبی تاثیر دارد،مصرف آن باید به صورت مداوم و تحت نظر پزشک باشد.اگرچه ممکن است در چند هفته ی ابتدایی درمان احساس بهبودی در شما ایجاد نشود،با این حال درمان خودرا ادامه دهید و طبق برنامه ی منظم به پزشک خود مراجعه کنید و همچنین برای بهبود روند درمان کلیه ی مشکلات و سوالات خودرا از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید .
قطع این دارو به صورت ناگهانی و بدون نظر پزشک ،می تواند عوارض نامناسبی از جمله بروز حمله ي تشنجي برای بیمار در برداشته باشد لذا قطع اين دارو بايدبصورت تدريجي و تحت نظر پزشك انجام شود.
-ممکن است پزشک شما درمان را با مقدار داروی کم شروع کند و پس از عادت کردن بدن،مقدار داروی شمارا افزایش دهد تا احتمال بروز عوارض ناشی از دارو کمتر شود.
-در صورتی که این دارو بصورت ۱ عدد در روز برای شما تجویز شده باشد،می توانید آن را در هر زمان از روز که راحت ترید میل کنید.اما برای همه ی روزها زمان مشخصی تعیین کنید و دارو را منظم مصرف نمایید. معمولاً توصیه می شود این صبح یا عصرها مصرف گردد.
_در صورتی که از این دارو جهت درمان اختلالات اضطرابی استفاده می نمایید،ممکن است پزشک درمان را با مقدار کم دارو آغاز کند.به این خاطر که در برخی افراد در دوهفته ی نخست درمان با سرترالین امکان بروز اضطراب یا افزایش آن وجود دارد.به همین دلیل بهتر است دارو با مقدار کم آغاز شود و به تدریج دوز آن افزایش یابد،لذا این دارو را دقیقا طبق دستورات پزشک مصرف نمایید و به مقدار مصرفی تاکید شده،دقت کنید.
_این دارو با غذا تداخل ندارد می توان قبل یا بعد از غذا آن را مصرف نمایید.
_در صورت فراموشی یک نوبت دارو بلافاصله آن را مصرف نمایید اما از دوبرابر کردن مقدار دارو در یک نوبت جداً خودداری نمایید.‎

توصیه های داروی سرترالین
_ممکن است در ۲-۳هفته ی نخست درمان با این دارو علائم بهبودی را در خود نبینید با این حال به مصرف دارو ادامه دهید.
_در مدت درمان با این دارو تحت نظر پزشک باشید تا پیشرفت درمانی شما بررسی شود.
-در ابتدای درمان با این دارو ممکن است افکار ناراحت کننده ی شما از گذشته بیشتر شوند اما نگران نباشید. باید بدانید که این افکار ناشی از مصرف این دارو و شروع اثر بخشی آن می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند.
بهتر است در این موارد افکار خودرا با نزدیکان و یا مشاور و پزشک خود درمیان بگذارید و آگاهانه نسبت به برطرف کردن آنها اقدام نمایید.
- مصرف گریپ فروت یا آب گریپ فروت در رژیم غذایی باعث افزایش احتمال عوارض ناشی از سرترالین می شود لذا مصرف این ماده غذایی را در رژیم خود محدود نمایید.
-مصرف الکل در مدت درمان با این دارو می تواند احتمال بروز عوارض ناشی از این دارو را افزایش دهد.
_در صورتی که مبتلا به دیابت می باشید ، چک کردن قند خون روزانه نسبت به قبل ،از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا این دارو می تواند سطح قند خون شما را تغییر دهد .در صورت بروز این مشکل توصیه های لازم را از پزشک خود دریافت نمایید.
_پیش از دریافت یا شروع هر دارو ،فرآورده گیاهی یا مکمل،خصوصاً داروهای ضد التهاب و تسکین دهنده درد ،پزشک یا داروساز خودرا در جریان مصرف سرترالین قرار دهید تا از بروز تداخلات دارویی جلوگیری کنید.
_مصرف دارو های تضعیف کننده ی اعصاب و کاربامازپین با این دارو نیاز به بررسی و تنظیم دوز مناسب توسط پزشک دارد.
_داروهای ضد افسردگی متنوع با اثرات متفاوت وجود دارند در صورتی که احساس می کنید این دارو مناسب شما نمی باشد می توانید با پزشک خود درباره تغییر دارو صحبت کنید اما از قطع درمان خودداری نمایید.
_در مدت درمان بااین دارو حساسیت بدن شما به نور بیشتر خواهد شد لذا از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خودداری نمایید و از کرم های ضدآفتاب و عینک آفتابی استفاده کنید.

عوارض شایع سرترالين
-عوارض گوارشی مانند احساس تهوع،سوء هاضمه،یبوست یا اسهال خصوصا در ابتدای مصرف سرترالین شایع می باشد که با مصرف وعده های غذایی ساده و سبک و مصرف آب به مقدار کافی می توان شدت آنها را کاهش داد.
_در صورت احساس خواب آلودگی ،ضعف و خستگی از رانندگی و انجام کارهایی که نیاز به احتیاط و تمرکز دارند خودداری نمایید .
_برای سردرد احتمالی ناشی از مصرف این دارو از داروساز خود درمورد داروی ضد درد مناسب سوال بفرمایید.
_خشکی دهان نیز از علائم مربوط به مصرف این دارو میباشد که با آدامس یا آبنبات فاقد شکر می توان آن را برطرف نمود .
_تغییرات خلق و خو مانند احساس اضطراب ،پریشانی ،بی قراری و فراموشی و احساس لرزش ممکن است اوایل درمان با سرترالين بروز کند که به مرور و در مدت چند روز برطرف می شوند امادر صورت ادامه دار شدن یا تشدید این علائم با پزشک خود صحبت کنید.
_در صورت اختلال در خواب،تعریق بیش از حد،کاهش اشتها یا تغییر وزن ناگهانی ،درد ،احساس گزگز انگشتان ،مشکلات جنسی ،زنگ زدن گوش ،ضربان‌نامنظم ، آبریزش بینی یا خارش که ادامه دار باشد،با پزشک خود صحبت نمایید.

عوارض نادر اما مهم
-سندرم سروتونین یا مسمومیت با سروتونین یک عارضه ی خاص مربوط به داروهای موثر برروی سطح سروتونین می باشد که اگرچه احتمال وقوع آن کم است اما در صورت عدم رسیدگی درمانی می تواند تهدیدکننده ی حیات باشد.
این عارضه ناشی از فعالیت بیش از اندازه ی سروتونین در بدن می باشد .در صورت مشاهده ی علایمی همچون احساس برافروختگی، تعریق، بی خوابی و بی قراری، سفت شدن یا گرفتگی عضلات،پریشانی و تغییرات خلق و خو فورا تا پیش از مصرف نوبت بعدی این دارو به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه نمایید.
_در صورتی که علائم حساسیت دارویی از جمله ضایعات قرمز و خارش دار پوستی ،تنگی نفس،ورم صورت یا لبها مصرف دارو را قطع نموده و به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید.

اشکال دارویی
این دارو به صورت قرص و کپسول خوراکی ۵۰و۱۰۰میلی گرم موجود می باشد:
-قرص سرترالین ۵۰
-قرص سرترالین ۱۰۰
-کپسول سرترالین ۵۰
-کپسول سرترالین ۱۰۰

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف سرترالین

در درمان افسردگی، وسواس اجباری، اختلالات پانیک و اختلالات خلقی کاربرد دارد

مکانیسم اثر سرترالین

سرترالین یک مهار کننده قوی و انتخابی باز جذب نورونی سروتونین SSRI می باشد و با تقویت فعالیت سروتونرژیکدر CNS و متعاقبا مهار فعالیت آدرنرژیک در ناحیه Locus Coeruleus می شود

فارماکوکینتیک سرترالین

سرترالین به آهستگی از طریق دستگاه گوارش جذب شده و حداکثر سطح پلاسمائی آن 5/8-5/4 ساعت پس از مصرف آن است. متابولیسم عبور اول وسیعی در کبد دارد. راههای اصلی متابولیسم اصلی آن دمتیلاسیون و تبدیل آن به دمتیل سرترالین که غیر فعال است. به طور وسیعی در تمام بافتهای بدن توزیع شده و 98% باند پروتئینی دارد. نیمه عمر حذفی آن حدود 26 ساعت است. به میزان مساوی از ادرار و مدفوع دفع می شود که عمدتاً به شکل متابولیت است. این دارو وارد شیر مادر هم می شود.

عوارض جانبی سرترالین

عوارض شایع (%10<):
گوارشی: اسهال، تهوع، خشکی دهان
سیستم عصبی: سرگیجه، خواب آلودگی، خستگی، بی خوابی
عوارض نسبتا شایع (%10-1):
قلبی عروقی: ادم، افزایش فشارخون، تپش قلب، سنکوپ، تاکی کاردی، گشادی عروق
پوستی: ریزش مو، درماتیت بللوس، درماتیت، افزایش تعریق، راش اریتماتوز، راش فولیکولار، افزایش تعریق، راش ماکولوپاپولار، خارش، کهیر
غدد درون ریز و متابولیسم: کاهش میل جنسی، دیابت ملیتوس، گالاکتوره غیرمرتبط با زایمان، افزایش کلسترول خون، افت قندخون، کم کاری تیروئید، کاهش وزن
گوارشی: درد شکمی، دندان قروچه، یبوست، کاهش اشتها، سوء هاضمه، هماتوشزی (مدفوع خونی)، افزایش اشتها، ملنا (مدفوع خونی تیره)، استفراغ
ادراری تناسلی: نقص در انزال، اختلال در انزال، اختلال نعوظ، خون در ادرار، پریاپیسم، اختلالات جنسی (مردان)، بی اختیاری ادرار، خونریزی واژینال
هماتولوژی و انکولوژی: خونریزی، خونریزی مقعدی
کبدی: افزایش آنزیم های کبدی
ازدیاد حساسیت: آنافیلاکسی
سیستم عصبی: اختلال در راه رفتن، آژیتاسیون، اضطراب، آتاکسی، اغما، گیجی، سرخوشی، توهم، هایپرتونی، هیپوستزی (اختلال حس لامسه)، اختلال در هوشیاری، تحریک پذیری، لتارژی، کسالت، آژیتاسیون سایکوموتور، تشنج، خمیازه
عصبی، عضلانی و اسکلتی: هایپرکینزی عضلات، اسپاسم عضلانی، لرزش
چشمی: تاری دید، گشادی مردمک، اختلال بینایی
گوشی: وزوز گوش
تنفسی: برونکواسپاسم
سایر عوارض (درصد نامشخص):
سیستم عصبی: رفتار تهاجمی
عصبی، عضلانی و اسکلتی: درد مفاصل، پرش عضلات
تنفسی: خون دماغ
متفرقه: تب

تداخلات دارویی سرترالین

مشخصات کلی تداخلات:
- سوبسترای CYP2C19
- سوبسترای CYP3A4
- مهارکننده CYP2D6 (ضعیف)
- تشدید اثرات ضد پلاکت
- تشدید اثرات تضعیف‌کننده CNS
- تشدید هیپوناترمی
- کاهش آستانه تشنج
- افزایش فاصله QT (بسته به شرایط)
- تشدید اثرات سروتونرژیک

تداخلات رده X (پرهیز):
بروموپرید، داپوکستین، دی سولفیرام، لینزولید، متوتری‌مپرازین، متیلن بلو، مهارکننده‌های مونو آمین اکسیداز (ضدافسردگی)، پیموزاید، راساژیلین، سلژلین، اوروکیناز


کاهش اثرات داروها توسط سرترالین:
آیوفلوپان ید ۱۲۳، فراورده‌های تیروئید

کاهش اثرات سرترالین توسط داروها:
کاربامازپین، القاکننده‌های قوی CYP3A4، سیپروهپتادین، داروناویر، افاویرنز، فوس فنی‌توئین، گیلتریتینیب، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (اختصاصی COX-2)، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (غیراختصاصی)، فنی‌توئین، گیاه علف چای

افزایش اثرات داروها توسط سرترالین:
داروهای با خاصیت ضد پلاکت، داروهای کاهنده قند خون، داروهای ضد انعقاد، داروهای ضد سایکوز، آپیکسابان، آسپرین، بمیپارین، برکسانولون، سفالوتین، کلاژناز (سیستمیک)، دابیگاتران اتکسیلات، دئوکسی کولیک اسید، دسموپرسین، دولوکستین، ادوکسابان، انوکساپارین، فوس فنی‌توئین، هالوپریدول، هپارین، ایبریتومومب تیوکستان، متوتری‌مپرازین، متیلن بلو، میواکوریوم، مهارکننده‌های مونو آمین اکسیداز (ضدافسردگی)، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (اختصاصی COX-2)، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (غیراختصاصی)، اوبینوتوزومب، اکسی تریپتان، فنی‌توئین، پیموزاید، پروپافنون، عوامل طولانی کننده فاصله QT (بیشترین خطر)، راساژیلین، ریواروکسابان، سالیسیلات ها، مهارکننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین، سلژلین، تضعیف‌کننده‌های CNS سروتونرژیک غیر اوپیوئیدی، مهارکننده‌های باز جذب سروتونین/ نوراپی نفرین، سوکسینیل کولین، دیورتیک های تیازیدی و شبه تیازیدی، تیوریدازین، داروهای ترومبولیتیک، داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای، اوروکیناز، آنتاگونیست های ویتامین کا

افزایش اثرات سرترالین توسط داروها:
آکالابروتینیب، الکل (اتیل)، آلموتریپتان، آلوسترون، آمفتامین‌ها، داروهای ضد تهوع (آنتاگونیست های 5-HT3)، داروهای ضد سایکوز، بروموپرید، بوپروپیون، بوسپیرون، سیتالوپرام، سیکلوبنزاپرین، داپوکستین، داساتینیب، دکس متیل‌فنیدات- متیل‌فنیدات، دکسترومتورفان، دی سولفیرام، التریپتان، مشتقات ارگوت، اریترومایسین (سیستمیک)، امولسیون چربی (بر پایه روغن ماهی)، گلوکزآمین، آب گریپ‌فروت، گیاهان (با خاصیت ضد انعقاد/ ضد پلاکت)، ایبروتینیب، اینوترسن، لاسمیدیتان، لیماپروست، لینزولید، لورکاسرین (از بازار دارویی ایالات‌متحده جمع‌آوری‌شده)، متاکسالون، متی‌روسین، مولتی ویتامین/ فلورید (حاوی ویتامین‌های آ، دی، ای)، مولتی ویتامین/ مینرال (حاوی ویتامین‌های آ، دی، ای، کا، فولات، آهن)، مولتی ویتامین/ مینرال (حاوی ویتامین‌های آ، ای، فاقد آهن)، نفازودون، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (موضعی)، اسیدهای چرب امگا ۳، اندانسترون، آگونیست های اوپیوئیدی، پنتوسان پلی سولفات سدیم، پنتوکسی فیلین، آنالوگ‌های پروستاسیکلین، راموسترون، سافینامید، سلومتینیب، داروهای سروتونینی (خطر بالا)، اوپیوئید های سروتونینی (خطر بالا)، آگونیست های گیرنده 5-HT1D سروتونینی (تریپتان ها)، گیاه علف چای، گیاه اسپند، تیپراناویر، ترامادول، ویتامین ای (سیستمیک)، ورتیوکستین، زانوبروتینیب

تداخل با غذا:
ذکر نشده است.

هشدار ها سرترالین

در بیماران با اختلالات کبدی یا کلیوی - بیماران قلبی - سابقه حملات تشنج - اختلالات انعقادی -گلوکوم با زاویه بسته و سابقه مانیا بایستی با احتیاط مصرف شود، در بیماران با اختلال کبدی کاهش دوز بایستی مد نظر باشد.
بی ضرری و اثر بخشی سرترالین در کودکان برای درمان افسردگی - اختلالات پانیک - موارد PTSD و اختلالات اضطرابی اجتماعی ثابت نشده است

دارو های هم گروه سرترالین

سیتالوپرام اس سیتالوپرام فلوکستین
فلووکسامین پاروکستین داپوکستین
گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
05691
01897
05934
05692
01896

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص اینوسترال 50 میلی گرم
قرص سرترالین-سها 50 میلی گرم
قرص سرترالین-عبیدی 100 میلی گرم
قرص سرترالین-سها 100 میلی گرم
کپسول سرترالین-اکسیر 100 میلی گرم
قرص سرترالین پورسینا 50 میلی گرم
قرص سرترالین روز 50 میلی گرم
قرص سرترالین زهراوی 50 میلی گرم
قرص سرترازین 50 میلی گرم
قرص مینو-سرترالین 100 میلی گرم
قرص سرترالین پورسینا 100 میلی گرم
کپسول سرترالین مدیفارم 100 میلی گرم
قرص مینو-سرترالین 50 میلی گرم
قرص سرترازین 100 میلی گرم
قرص سرترالین تی دی 50 میلی گرم
قرص زولامین 50 میلی گرم
کپسول سرترالین مدیفارم 50 میلی گرم
قرص سرترابایول 50 میلی گرم
قرص سرترالین-عبیدی 50 میلی گرم
کپسول سرترالین-اکسیر 50 میلی گرم
قرص اینوسترال 100 میلی گرم
قرص سرترابایول 100 میلی گرم
قرص زولامین 100 میلی گرم
قرص سرترالین-حکیم 50 میلی گرم
قرص سرترالین-سبحان 100 میلی گرم-سرمنتا
قرص زولوفت(زلوفت) 50 میلی گرم
قرص سرترالین هگزال 100 میلی گرم
قرص زولوفت(زلوفت) 100 میلی گرم
قرص سرترالین-سبحان 50 میلی گرم-سرمنتا
قرص سرترالین هگزال 50 میلی گرم
قرص سرترالین-حکیم 100 میلی گرم
قرص سرترالین رازک 100 میلی گرم
قرص اکتوسرترالین 50 میلی گرم
قرص سرترالین رازک 50 میلی گرم
قرص سرترالین شفا 100 میلی گرم
قرص سرترالین مینو 100 میلی گرم
قرص سرترالین مداوا 50 میلی گرم
قرص سرترالین جالینوس 50 میلی گرم
قرص سرترالین شفا 50 میلی گرم
قرص سرترالین جالینوس 100 میلی گرم
قرص سرترالین درسا 100 میلی گرم
قرص سرترابان 50 میلی گرم
قرص سرترالین درسا 50 میلی گرم
قرص سرترالین پورسینا 50 میلی گرم
قرص اکتوسرترالین 100 میلی گرم
قرص رلفت 100 میلی گرم
قرص سرترالین نیل 100 میلی گرم
قرص سرترالین سها 100 میلی گرم
قرص سرترالین نیل 50 میلی گرم
قرص سرترابان 100 میلی گرم
قرص سرترالین مداوا 100 میلی گرم
قرص سرترالین جابر 100 میلی گرم
قرص رلفت 50 میلی گرم
قرص سرترالین جابر 50 میلی گرم
قرص آسنترا 100 میلی گرم
قرص آسنترا 50 میلی گرم
نعمتی (1403/1/11)

من۱۰ سالسرترالین استفاده می کنم خیلی خوب زندگی من رو نجات داد این قرص رو نباید شب مصرف کرد چون باعث بی خوابی میشود من این قرص رو به این صورت مصرف می‌کنم که صبح زود یک عدد پنجاه و ساعت ۱۲ ظهر یک عدد صد استفاده می‌کنم دیر تر از ۱۲ ظهر نباید این قرص استفاده شود چون باعث اختلال می شود این دستور پزشک آقای محسن رازافشار است از دوستانی که افسردگی شدید دارند خواهش میکنم اگر می‌خواهند حالشان خوب شود به اقای دکتر مراجعه کنند تجویزشون مثل معجزه است

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1403/1/12)

اثرادت درمانی داروها در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی افراد سرترالین اثرات خواب آور دارد.

شادی زمانی (1402/6/11)

خواستم بگم سرترالین زندگی منو تغییر داد و مثل معجزه بود برای من! یک سال این دارو رو مصرف کردم و از افسردگی شدید که هر روز به خودکشی فکر میکردم فقط با مصرف این قرص و حمایت خونواده نجات پیدا کردم واقعا داروی خوبیه برای من تنها عارضش جوش صورت بوده برای درمانش راه حلی هست؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1402/6/23)

خدا را شکر. لوسیون کلیندامایسین ۲ درصد مصرف کنید

parya (1401/12/11)

سلام وقتتون بخیر، من تحت نظر روانپزشک واسه درمان وسواس آسنترا مصرف میکنم و متخصص پوست واسه مشکل پوست و ناخنم مکمل درموسیس کلاژن پلاس هیالورونیک تجویز کردند میخواستم بدونم آسنترا با این مکمل یا موادی که داخلش بکار رفته تداخل داره؟

میلاد رزم (1401/11/19)

سلام اقای دکتر من یه ۳ ماهی هست بیماری معده دارم یه چند نوبت دکتر گوارش رفتم بعد ازمایش هایی که دادم دکتر گفت ورم معده میکروب هلیکو باکتری و اثنی عشر دارم دکتر برای من سرترالین ۵۰ تجویز کرده بعد گفته شبی نصفش رو بخورم من دیشب ساعت ۶ نیم عصر یکی خوردم تا الا حالم خیلی بده خیلی عصبی هستم خیلی استرس دارم دیشبم پام خیلی درد میکرد بی حالم سر صبح هم خیلی رنگم پریده بود بنظرتون چیکار کنم این قرص رو ادامه بدم یا نه

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/20)

اگر این همه عارضه برای شما داشته به نظرم مصرف دارو را قطع کنید و برای دریافت داروی جایگزین به پزشک مراجعه کنید

زهرا (1401/11/15)

آقای دکتر توروخدا جواب منو بدین بخدا دارم ممیرم من قرص سرالین رو نهار میخورم همیشه و یه قرص دیگه هم شب قبل خواب بم دکتر داد برای وسواس ولی من کلاس هفتمم خیلی خواب آوره خیلی نمیتونم درس بخنوم امکانش هست که بدون قرص سرالین کنترل کرد خواهش میکنم جواب بدین من خیلی بانت این مشکل اذیت و کتک خوردم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1401/11/15)

قرص دیگری که مصرف می کنید چی هست؟ احتمالا با کاهش دوز دارو مشکل برطرف می شود ولی نیاز به نظر پزشک دارد

رها خسروی راد (1400/5/27)

ایا قرص سرترالین تاثیری بر پریودی دارد یا خیر؟ لطفا جواب بدین واجبه

دکتر مهرنوش زاده محمد - داروساز (1400/5/27)

سلام بله اختلال قاعدگی جز عوارض این دارو هست. اما جز عوارض شایعش نیست.

نازنین م (1400/5/4)

سلام ازهرکسی این نظررو میخونه خواهش میکنم به هیچ عنوان سرترالین مصرف نکنید چون واقعا داروی مزخرفی هست وغیر از تمام عوارض ذکر شده هیچ فایده ای نداره تعجب میکنم از پزشکانی که این دارو رو تجویز میکنن غیر از عارضه های خطرناک هیچی نداره.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1400/5/4)

برای همه اثر یکسان ندارد. اغلب بیماران از این دارو نتیجه درمانی گرفته اند

ناشناس (1400/3/15)

با سلام.من به پزشک مراجعه کردم قرص سرترالین ۵۰ تجویز کرد ولی میترسم استفاده کنم چون نظرات رو که خوندم دیدم عوارض زیادی داره..الان موندم چکار کنم..لطفاً راهنمایی کنید.ممنون.

Fatemeh ID (1400/2/16)

سلام روان پزشک برای من قرص ها سراترالین۵۰،لیتیوم۳۰۰،اریپیپرازول۵،کلونازپام۱،تجویز کردند و من سه روزه که بسیار زیاد سردرد دارم و مدام مضطربم و استرس و دلشوره دارم و فکرای بدی توی سرمه مثل اینکه نباشم،آیا این ها عوارض این قرص ها هست و جای نگرانی نداره؟

مرتضی (1400/2/13)

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من قرص سرترالین رو دکتر گفته بود عصر مصرف کنم ولی ۲۴ روزه شبا مصرف میکنم حالا میخوام عصر مصرف کنم میخواستم بدونم این تغییر اشکال ایجاد نکند یا پیشنهاد میکنید شبا مصرف کنم؟

مرادی (1400/2/6)

خدمت دوستان محترم و جناب دکتر سلام، من حدود شیش ساله که دارم برای درمان افسردگی اسنترا یا همون سرترالین مصرف میکنم با دوز صدشروع به مصرف کردم خوشبختانه تمام علائم بد و شدید افسردگی برطرف شد و حالا برای بالا رفتن سطح زندگی و حال خوبم و فعالیت امیدوارانه ام؛ حدود سه ساله، روزانه با مصرف نصف ۵۰ آسنترا، حالم بسیار خوب و مطلوب ست خشکی دهان بعد از مدتی برطرف میشه با مصرف آب و خاک شیر و لیمو ترش بهبود پیدا کردم و در حال حاضر هیچ عارضه ای ندارم. سلامتی گنجی ست که باید قدرش را دانست

محمد (1400/2/3)

ببخشیدقرص سرترالین سه روزه مصرف میکنم حالت تعوع دارم هی میخوام اوغ بزنم میتونم صرص ضد تعوع بخورم؟

ریحانه اسدی (1400/1/31)

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه و افسردگی شدید دارم و دکتر بهم داروهای الانزاپین پروپرانول سرتالین ایمینی پرامین فلوکستین ترانکوپین ریتالین دادن اوایل که استفاده کردم حالم داشت بهتر میشد اما بعد از گذشت یک ماه بدتر شدم و دوز داروها رو خیلی بالا بردن و داروها کلا برعکس جواب میدن نمیدونم واقعا ولی یسری رفتار های غیرعادی از خودم نشون میدم شبا خیلی توهم میزنم ادم میبینم رفتارم شده عین کسانی که روانی شدن نصف شبا نمیفهمم ولی ی حالتی بهم دست میده میرم وسط حیات ی حرفای عجیب غریبی میزنم و خانواده ب م میگردونن داخل خودم نمیفهمم چیکار میکنم یهو یچیز ک بشه باهاش خودکشی کرد جلو چشامو میگیره اصلا رفتارام خیلی ناجوره بعضیاش قابل گفتن نیست تا اینکه باز رفتم دکتر بهم گفت شرایطت اصلا خوب نیست ی مدت داروهارو خودم خودسرانه کم کردم و بعد ترکشون کردم الان حدود ۱ماه و نیمی میشه اولش خیلیییییی سخت بود خیلیییی تب میکردم بالا میاوردم تا اینکه درست شد ولی کم کم یسری چیزا دوباره الان داره میاد سراغم من واقعا از این درد میترسم خیلی سختمه کل زندگیم بابت این بیماری خراب شده درس نمیتونم بخونم ۲ماه دیگم کنکورمه ی روزی تلاش میکردم برا صنعتی شریف و روزی۱۱ساعت درس میخوندم الان ۲۰دیقم نمیتونم حواسمو جم کنم بخونم😞 من چیکار کنم واقعا از لحاظ روحی داغونم خواش میکنم بهم کمک کنید

ناشناس (1400/1/29)

باسلام.من یک خانم۳۲ساله هستم بخاطراسترس زیادی سه ماهی لرزش مداوم دست گرفتم الان قرص سرترالین۵۰ استفاده میکنم هنوزم لرزش دست دارم بعدچندمدت داروتاثیر میگذارد؟

ااااا (1400/1/18)

با سلام من خانم ۳۲ساله هستم که از اسفند ماه بر اثر استرس زیاد لرزش دست و انگشت مداوم دارم داروی سرترالین بعد از چند مدت اثر میگذارد؟ آیا این دارو بر روی لرزش انگشتان دست درمان قطعی دارد؟ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید

جعفری (1400/1/16)

سلام وخسته نباشید درد سینه داشتم دکتر واسم سرترالین وسیتالوپرام داد واسم عوارض داد ۴روز نصف هرکدام رو یکی صبح سرترالین و شب هم نصف وسیتالوپرام انداختم بعد شروع کرد بعد از ۴روز همه جام لرزید ترسیدم قطع کردم ایلان ۳ماهه قطع کردم عوارض دارو از بدنم خارج نمیشه حتی خشکی دهان ترس رو بیشتر کرده بود چکار کنم لطفا راهنمایی کنین درد سینه قطع نمیشه استرس واضطراب نداشتم وقتی دارو رو مصرف کردم ۴روز ترس سر درد وبی حوصلگی درست نمیشه

محمدی (1400/1/9)

سلام، مدت یکسال و نیم است زیر نظر روانپزشک سرترالین 100هر12ساعت و آریپیپرازول 5 مصرف می کنم و دچار اضافه وزن قابل توجهی شده ام، آیا افزایش وزن و اشتها یکی از عوارض سرترالین می باشد؟

محمدی (1400/1/9)

سلام، مدت یکسال و نیم است زیر نظر روانپزشک سرترالین 100هر12ساعت و آریپیپرازول 5 مصرف می کنم و دچار اضافه وزن قابل توجهی شده ام، آیا افزایش وزن و اشتها یکی از عوارض سرترالین می باشد؟

elmi (1399/12/28)

من نورتیلیپتین میخورم ایا با سرترالین تداخل داره؟

محبوبه (1399/12/26)

سلام مصرف قرص سرترالین و پروپرانولول با قرص های ضد بارداری ال دی مشکلی نداره؟

رضی‌الله‌علیجانی (1399/12/21)

سلام‌.ایا‌مصرف‌سرترالین‌ودوکسپین‌باهم‌مشکلی‌ندارد

سارا (1399/12/20)

سلام من دیروز ظهر سرخود و بدون تجویز پزشک یع عدد سرمنتا100مصرف کردم برای اولین بار بعد از گذشت 4 ساعت اومدم از تخت بلندشوم حس کردم تلوتلو میخورم و حالت تهوع و استفراغ و خیلی پریشان بودم و معدم میسوخت و ورم کرذه بود اتقافی تو اینه نگاه کردم مردمک چشام خیلیییی گشاد شده بود و از دیروز خیلی پریشونم و حالت تهوع و استفراغ دارم حتی امشب کابوس دیدم بلندشدم گریه کردم ....ایا غوارض قرصه؟ چه مدت باید بگذره خوب شم؟

Ezio (1399/12/17)

سلام من چند ماهی ب خاطر افسردگی سرترالین 100 تجویز شده و شبا مصرف میکنم الان گفتن دوزشو 200 کنم ایا میشه 2 تا 100 تو یک نوبت شبا بخورم؟

Ezio (1399/12/17)

سلام من 24 سالمه ب خاطر افسزدگی سرترالین 100 شبا مصرف میکنم الان گفتن دوزشو 200 کنم ایا میشه 2 تا 100 تو یک نوبت شب بخورم؟

سیفی (1399/12/12)

سلام ببخشیدمیخواستم بدونم دلوکستین ۳۰باسرترالین تداخل دارویی داره وهمچنین این دوداروبافاموتیدین ۴۰ودمپریدون واستئوفلکس و آوودین که غضروف سازهستن چی؟؟؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/12/12)

سلام، خیر تداخل قابل توجهی ندارن.

Zsh (1399/12/10)

باسلام ببخشید من کنکور دارم و میخوام برای رفع بی حسو حالیم وخواب آلودگی وزیاد شدن تمرکز وانرژی سرترالین مصرف کنم آیا موثره یا پیشنها بهتری دارین؟؟لطفا راهنماییم کنین ممنونم

سلیمانی (1399/12/8)

من مدتی است در رابطه جنسی با همسرم ارضا نمی شومـ دکتر سرتالین تجویز کرده آیا تأثیری دارد یا نه؟؟

علیرضا (1399/12/7)

سلام...وقتتون بخیر دکترجان..راستش من الان سه ماهه که سرترالین۱۰۰ میخورم..و بخاطر درد عضلاتم که ورزش بدنسازی انجام میدم،دکتر برایم ترامادول تجویز کرد(قبل مصرف سرترالین تجویز کرده بود)ولی مصرف نکردم...الان نظر دارم که چند روزی مصرف کنم...ایا با سرترالین تداخلی ایجاد نمیکنه؟

نسرین احیا (1399/12/2)

خوردن دار در افراد مسن (۹۵ سال) جایز است

نسرین احیا (1399/12/2)

ایا خوردن سرترالین برای افراد مسن بی ضرر است؟برای ۹۰ سال

Mohsen (1399/12/1)

سلام ببخشید میخواستم بپرسم با توجه به اینکه الان در بازار فقط سرترالین ایرانی هست بهترین سرترالین ایرانی مربوط به کدوم شرکت ها هست؟(البته بجز آسنترا)

امیر حسین (1399/11/30)

سلام من آسم دارم استفاده سرترالین مشکی داره یا نه؟ ممنون میشم جواب بدید

امیر (1399/11/30)

سلام من قرص سرترالین۵۰ مصرف میکنم آسم هم داری جدیدن دچار تنگی نفس میشم استفاده کنم یا نه؟

فاطمه آشوری (1399/11/29)

سلام من هفته ی 15 بارداری هستم.از هفته ی 8 ام میگرن بارداری دارم و دکتر بهم پروپرانول 10 و آمی تریپتلین 10 داده هنوز سردرد دارم و در کنارش خواب آلودگی شدید. میتونم اونها رو قطع کنم جاش سرترالین بخورم؟

نجیب‌الله احساس (1399/11/25)

سلام من سه هفته اس که قرص سرترالین صبح و موتیوال از طرف شب استفاده میکنم ۴ یا ۵ روزه که دارو رو قطع کردم فک کردم حالم بهتر شده ولی الان بیقراری و اضطرابم چند برابر و بیش از حد شده، چیکار باید بکنم

امیر (1399/11/24)

سلام آیا مصرف آسنترا با اتورکسین و لازارتین۱۰ تداخل دارویی دارد؟

نگار (1399/11/19)

ببخشید سرترالین تداخل دارویی با قرص دیدروژسترون و استرادیول نداره؟

نجفی (1399/11/14)

من بی2 مصرف می کردم دکتر برای قطع آن سرترالین وگاپانتا را جایگزین کرد الان گاپانتا را قطع کردم می خواهم سرترالین را قطع کنم مشکلی برام پیش نمیاد.خواهشن راهنمایم کنید.

ناشناس (1399/11/13)

سلام. سرترالین، سیتالوپرام و آلپرازولام با آموکسی سیلین تداخل دارویی دارد؟

پریساکریمی راد (1399/11/11)

سلام من هجده هفته باردارم ازقبل ازبارداری هم سرترالین پنجاه والانزاپین دوونیم مصرف می کردم امروزدکترزنان برام آسپرین هشتادنوشتن گفتن روزی یکی بخورمی خواستم ببینم ضرری برای خودم وجنینم نداره ممنون

سهیلا (1399/11/11)

میشه سرترالین و سینالوپرام رو هم زمان مصرف کرد؟

فرزاد (1399/11/10)

سلام من به خاطر معده درد و کم اشتهایی و خستگی و خواب الودگی بیش از حد و اختلالات گوارشی و بدن درد به دکتر مراجعه کردم تشخیص دکتر افسردگی ناشی از اضطراب زیاد شغلم بود و و تا صد روز اینوسترال ۵۰ برام تجویز کرد روز ۱ عدد آیا تشخیص دکتر درست بوده ؟؟ با مصرف این دارو من بهش عادت نکنم و مجبور نباشم تا آخر عمر استفاده کنم؟؟؟

زهرا (1399/11/8)

سلام..دو سه روزی هست با تشخیص روانپزشک قرص سرترالین 50 مصرف میکنم، بعد از گذشتن دو سه هفته و از بین رفتن عوارض اولیه، مصرف الکل یا موادی مثل وید یا حشیش حدودا دو یا سه ماه یکبار مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

احمد (1399/11/7)

با سلام چند سالی است مبتلا به افسردگی شدم وقرص الپرازلام ونورترپتیلین 10وگاباپتین300 مصرف می کردم پیش دکتر روانپزشک رفتم گفتند گاباپتین را قطع کنم وبجاش سرترالین 50نوشتند یه هفته نصف قرص سرترالین می خورم مشکل اساسی من غصه در دلم جمع میشه ونمی حرف بزنم وزندگی رام سخت شده وسرم در هوای گرم یخ میشه وزجر میکشم می خواستم ببینم سرترالین خوبم می کنه یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

ابوالفضل عباسی (1399/11/4)

بنده تریاک مصرف میکنم ایا با قرص سراترالین تداخل نداره میتونم استفاده کنم ممنون میشم جواب بدین

ابوالفضل عباسی (1399/11/4)

سلام ایا سرترالین با تریاک تداخل داره

نجم (1399/11/3)

سلام، من با دوست پسرم رابطه مشکوک داشتم و یک قرص اورژانسی بسته ۲ تایی خوردم و از همون روز یا دو روز بعد هم قرص سترالین ۵۰ خوردم الان ۱۵ روز از خوردن قرص اورژانسی میگذره و هنوز پریود نشدم، ممکنه به خاطر خوردن سترالین باشه؟؟؟

علی (1399/11/2)

سلام من 6 سال سرترالین 100 مصرف میکنم روزی یکی میخواستم بدونم الان طولانی مدت مصرف میکنم مشکلی نداره؟

رمضانی (1399/10/30)

با سلام من قرص رهاکین 500وکونتیاپین25مصرف میکنم مدت یک ماه است قرص سرترالین 100و پروپرانولول 20به دارو هام پزشک اضافه کرده چند روزی است متوجه شدم فشارم بالا میره قرص لوزارتان 25و املودیپین 5هم مصرف میکنم. آیا ارتباطی داره

امیر (1399/10/28)

بنده اریتروفوبیا دارم دکتر برام سرترالین 100 تجویز کرده الان چند ساله مصرف میکنم ولی به محض کاهش دوز علائم بیماریم برمیگرده ایا مصرف دوز 100 سرترالین روزی یبار اثر جانبی مانند اثر کلیوی،کبدی یا چیز دیگه نداره؟

کاوه (1399/10/26)

سلام من اگه یک نصف سرترالین صبح استفاده کنم و شب الکل تداخل بوجود میاد ممنون میشم جوابم بدزن

محمد (1399/10/26)

سلام خسته نباشید من تو بچگی ب علت کم خونی دوبار تشنج داشتم و علتش کمخونی بوده تو مغزم یک ضایعه از بچگی فک کنم مال همون تشنج است ب خاطرات یک سری اتفاقات خیلی بهم ریخته بودم ودکتر برام سرترالین تجویز کرد یک مدت استفاده کردم تاثیری نداشته وقطع کردم الاپ وضع روحیم بهم ریخته میخوام مصرف کنم متادون بخاطر اعتیاد مصرف میکنم اما ب مقدار کم نصف 40 تداخل نداره با سرترالین ممنون میشم راهنمایی کنید

پریسا (1399/10/25)

سلام من مشکل ریفلاکس داشتم دکتر به من سرترالین داد الان مشکلی که دارم دندونام رو خیلی ب هم فشار میدم حس میکنم عضلات فکم سفت شده قرص شل کننده عضلات متوکارمابول میتونم استفاده کنم؟ اگر جوابتون مثبته چه زمانی در روز بخورم!؟

علی (1399/10/20)

سلام ، ۴ هفته ای هست که پرفنازین ۴ و ایمی پیرامین مصرف میکنم قبلآ سرترالین و آلپرازولام مصرف میکردم ، میخواستم بفرمائید چجوری داروهامو میتونم جایگزین کنم ، سرترالین خیلی ب بدنم سازگارتره

م.زیادی (1399/10/17)

آیا مصرف قرص سرترالین عصرها و مصرف قرص لورازپام ۲ به هنگام شب ،البته با تجویز پزشک تداخل دارویی ایجاد نمی کند؟با تشکر

زهره (1399/10/15)

من دوهفته هست قرص سرترالین میخورم خیلی بی اشتها شدم وسردرد وخستگی زیاد در روز دارم کارمندم حتی نمیتونم کارهای روزانه را انجام بدم وبی حالم .لطفا دکتر چکار کنم

شبنم عطری (1399/10/14)

سلام من مدتیه رفلاکس شدید معده دارم به طوریکه دچار فتق هیاتال شدم، سوزش و زخم معده دارم . ممکنه از اثرات مصرف این دارو باشه؟ چون بیش از یک سال هست که دارم سرترالین 50 مصرف می کنم

زیبا (1399/10/13)

سلام.من که حدود یک سال است که سرترالین 50 مصرف میکنم که به خاطر شیوع ویروس کرونا زیاد به دکتر نمیروم و همون دارو رو از داروخانه میگیرم مصرف میکنم اگه دو روز پشت سر هم مصرف نکنم سرم گیج میره احساس خستگی میکنم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم آیا باید دارو رو ادامه بدهم.

محمد (1399/10/13)

سلام من تقریبا یک سال هست که دارو سرترالین مصرف میکنم که اگه دو روز مصرف نکنم سرم گیج و احساس خستگی میکنم میشه راهنمایی کنید که چکار کنم .باید تا چه وقت ادامه بدهم

ص.کاظمی (1399/10/12)

سلام من بخاطر قطع ناگهانی کورتون افسردگی شدیدگرفتم که پزشک سرترالین تجویز کرد بعداز مدتی کمی خوب شدم دوباره نااگاه کورتون خوردم امادیگه باسرترالین خوب نشدم ویدفعه قطع کردم حالم بدترشد وکف پاوانگشتاپام خیلی میسوزه وبدن وصورتم دونه ریخته ایا دوباره بخورم خوب میشم یاباید براسوختن پادارودیگه ای. بخورم

ستایش شیرجهانپور (1399/10/9)

سلام خسته نباشید دکتر به من به دلیل افسردگی سرترالین ۵۰ تجویز کرده که الان دو هفتس مصرف میکنم ولی الان چند روزی میشه که سردرایه خیلی شدیدی گرفتم تاحالا از این سردردا نداشتم خیلی داره اذیتم میکنه امکان داره به خاطر مصرف این دارو باشه؟!و چیکار کنم خوب شم

ناشناس (1399/9/30)

سلام برادر من ۱۸سالشه اوتیسم هست و ۴سال قرص های سرترالین و کاربامازپین مصرف میکنه و اخیرا به دلیل دیابت نوع۱ که مبتلا شده در بیمارستان طی یک هفته مصرف این داروها رو قطع کردند و بی پریدین۲ و نورمازین۲۵تجویز کردند که دچار بی خوابی شدید و اختلال دو قطبی شده خود به خود میخنده بعد عصبی میشه و باخودش حرف میزنه ایا این رفتار اثر قطع داروهای قبلی هست یا اثر مصرف داروهای جدید؟

سبا (1399/9/29)

سلام من سه روزه که یک چهارم اسنترا مصرف میکنم به همراه یک چهارم ابیلیزول الان متوجه شدم مردمک چشمم بزرگ شده توی عوارض نوشته بود خیلی جدیه این عارضه و باید خودتونو برسونسد بیمارستان و قرصو قطع کنید واقعا اینطوره؟ یه فشار خیلی ریزی تو چشمم حس میکنم بعضیارو هم دیدم که با وجود گشادی مردمک بازم قرص میخورن به نظرتون چیکار کنم؟ ضمن اینکه با یک چهارمش بزرگ شد فردا بخوام بیشترش کنم چی؟ ایا اسیبش جدیه؟

متین متانت (1399/9/28)

سلام حدود یکسال پیش بعد از یه شوک شغلی، بدنم خسته و کوفته شد و همش خمیازه و خواب الودگی داشتم و تغییر خلق ناگهانی و بی دلیل و ... دکتر فلوکسیتین داد بعد از مصرف تمام صورتم جوش زد و دکتر قطع کرد و آسنترا ۵۰ داد با دوز مصرفی یک عدد در روز! همون روز اول ک خوردم علایم بهبودی هویدا شد و خیلی راضی ام. اما متاسفانه بعد از گذشت حدود ۹ ماه از مصرف، علیرغم اینکه خوراکم معمولی است به مرور چاق شدم و ظرف ۹ ماه ۲۰ کیلو وزن اضافه کردم و یبوست و نفخ شدید هم دارم. یک ماهه که استخوان جناغ سینه ام درد میکنه، تنگی نفس هم گرفته ام! لطفا راهنمایی بفرمایید.

محسن نوری (1399/9/23)

با سلام. من از قبل وزوز گوش داشتم (بدلیل آسیب عصب شنوایی) الان سرترالین 50 استفاده می کنم وزوز بیشتر شده. چه جایگزینی پیشنهاد می کنید؟ با تشکر

فاطمه (1399/9/23)

سلام آفت دهان و خواب آلودگی از عوارض سرترالین هست؟

عسل (1399/9/16)

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی من دختری هستم ۱۶ ساله به دلیل استرس و وسواسی زیاد ۱۰ سال هس که قرص سرترالین مصرف میکنم و هروقت هم طبق برنامه دکتر قرصم رو کم میکنم بازم به همون شرایط و وضعیت قبلی برمیگردم دیگه خسته شدم خواهش میکنم کمکم کنید من چیکار کنم واقعن دیگه بریدم تو رو خدا راهنماییم کنین

زهرااصغری (1399/9/14)

قرص سلکوکسیب ساعت10 خوردم سرترالین ساعت 3 تداخل داره

M H (1399/9/3)

سلام برادر ۲۶ ساله من با تشخیص اولیه دیستایمیا ک ب افسردگی عمده تبدیل شده، یک ماه و نیم هست ک سرترالین ۵۰ روزی یک عدد مصرف میکنه ، همراه با اون کوئتیاپین ۲۵ و ب خاطر شرایط استرس اوری ک توش بوده و شکست عاطفی ک براش پیش اومده و منجر ب پرخاشگری شده، دکتر قرص کلونازپام رو شبی نصف و‌کاربازمیپن رو روزی دو تا تجویز کرده. یک هفته هم هست ک نورتریپتیلین براش تحویز کردن. اما با همه این احوالات همچنان ناامیدی رو داره و گاهی اونقد ناامیدی ش زیاد میشه که افکار خودکشی پیدا میکنه. کی اثرات درمانی این داروها پدیدار میشه؟ ما باید چ کار دیگه ای براش انجام بدیم؟

جمال باقری (1399/8/27)

سلام بر پزشکان محترم دکتر روانپزشک برام آسنترای ۵۰ و لاموتریژین ۱۰۰ تجویز کرده، آیا این داروها با با بیزوپرولول که متخصص برای فشارخون تجویز کرده تداخل دارند

محمد ،ض (1399/8/26)

آیا مصرف آسنترا با تزریق آمپول نوروبیون تداخل دارویی و عوارض جانبی دارد؟

علی (1399/8/22)

سلام دکتر خسته نباشید...من برای اینکه استرس شدید به همراه ترس و فوبیای اجتماعی و اظطراب داشتم دکتر برام الپروزولام و پروپرونولول و سرترالین تجویز کرد...پروپرونولول هر ورز دئبار در صبح و شب ولی سرترالین هفته اول نصف قرص 50 و از هفته دوم یک قرص 50 در روز...و الپرازولام هم یک چهارم در صبح یک چهارم در ظهر و نصف در قبل خواب...الان دقیقا هفته اول درمانم تموم شد ولی بشدت استرس و ترس و اظطابم بیشتر شده...یعنی شاید دو بابر شده باشه...اصلا حس خوبی ندارم...هفته بعد هم باید دوباره برم پیش پزشک...میخواستم بدونم چرا این دارو ها اصلا اثر نمیکنن و چرا دوز کم برام تجویز شده و ایا این ها اعتیاد اور هستند... ممنون اگه پاسخ بدید

فاطمه امیری (1399/8/20)

با سلام چندین سال سرترالین مصرف می کنم الان دو تا صد امروز دچار خواب آلودگی شدید و ضعف شدم قند تصادفی هم نرمال بود علت چیست

زهرا (1399/7/26)

باسلام وخسته نباشین من حدود۵ماهه سرترالین ۵۰مصرف میکنم آیاازعوارضش میتونه ترشح قهوهای از نوک سینه باشه ممنون میشم جواب بدین

امید شهریاری (1399/7/20)

سلام من قبلا متادن مصرف میکردم متادن را کم کردم به شدت افسردگی گرفتم وسواس فکری اصلا از خونه بیرون نمیرفتم تر وحشت دل حره داشتم ایا مصرف متادن با سرترالین تداخل دارد

امیر (1399/7/17)

سلام . من با دستور پزشک به مدت ۶ سال است که روزانه ۳ عدد سرترالین ۱۰۰ مصرف میکنم . الان مدتیه دچار حالت اضطراب و حساسیت روی صدا شده ام . به مدت طولانی در گوشم صدای سوت میشنوم و خوابهای عجیب و غیرعادی زیادی میبینم . آیا باید دارو را به تدریج قطع کنم ؟ چه دارویی میتواند جایگزین باشد ؟ با تشکر .

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/7/18)

قطع ناگهانی این دارو پس از ۶ سال استفاده به هیچ وجه توصیه نمی شود. تحت نظر متخصص روانپزشک داروی مناسبی جایگزین کنید

کاوه (1399/7/10)

سلام من یک سال اسنترا پنجاه استفاده میکنم.الان نتونستم پیدا کنم.اما دو ورق دوز صدشو دارم از همون کارخونه.مشکلی نیست نصف کنم مصرف کنم؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/7/10)

سلام، بهتر است که بدلیل خط دار نبودن دارو از نصف کردن آن خودداری شود ولی با توجه به محدودیت های موجود که اشاره کردید با استفاده از قرص نصف کن می توانید دارو را نصف کرده و مصرف نمایید.

یاسین (1399/7/10)

من ۳ روز هست دارو رو مصرف می کنم با نصف قرص شروع کردم ،شبها بعد شام میخورم،اسنترا۵۰ ولی تپش قلب دارم و درد در کتف و بازو و جلو سینه ،در عضلانی،ادامه بدم یا قطع کنم؟پروپرانول هم میخورم شب و صبح

آرمیتا سهرابی (1399/6/29)

سلام، ۶ ماهه سرترالین مصرف میکنم ریزش موی شدید گرفتم آیا با قطع دارو عوارض برطرف میشه؟

ناشناس (1399/6/18)

سلام من ۱۷ سالمه و دکترم برای ترک خود ارضایی گفت که سرترالین مصرف کنم ۴ روز اول یک چهارم قرص پس از ان به مدت ۷ روز شبی نصف قرص و پس از ان شبی ۱ قرص تا ۹ روز در ضمن گفت در مدت ۲۰ روز باید شبی یک قرص هالوپریدول ۰/۵ مصرف کنم . نظرتون چیه؟

محسن (1399/6/13)

با سلام، ببخشید بنده جهت بیماری ocd روزانه 200 میلی گرم سرترالین مصرف می کنم و از آنجا که می بایست به مدت طولانی از این دارو استفاده نمایم، خواستم از خدمتتان سوال کنم آیا بهتر است در دو وعده(یک عدد بعد از صبحانه و یک عدد بعد از شام) مصرف کنم یا در یک نوبت موثرتر است؟ با تشکر

Mehrdad tehran (1399/6/11)

من هفته ای یک بار شیشه مصرف میکنم و روزانه هم تریاک میخورم.به خاطر پدرم روانپزشک رفتم ولی راجبه مواد صحبتی نکردم و قرص سرترالین و آپیپیرازول برام تجویز کرد که سرترالین نصف در روز بود و آپیپیرازول هفته اول یک چهارم هفته دوم نصف و بعد روزی یک عدد تجویز شده بود.من تقریبا سه هفته این دو قرص رو میخوردم ولی در هفته سوم صورتم حالته ماسک شد و با امبولانس بیمارستان رفتم و بعد هم دیگر این قرص هارو نخوردم.ولی در زمانه خوردنه این دارو ها اصلا شیشه بهم اثر نمیکرد و خوابم میبرد شب بعد از مصرف حتی مقداری که قبل از ان سه روز استفاده میکردم.میخواستم بدونم اگر الان خودم بخوام این قرص هارو بعد از سه سال استفاده کنم به خاطر اثراتش رویه خوابم البته باید از چه مقدار شروع کنم؟

سعید ثقفی (1399/6/5)

سلام. آیا قرص سرترالین ۵۰ روی اسپرم برای نمونه گیری (اسپرموگرام) تاثیر میذاره؟

رضا (1399/6/3)

سلام جناب دکتر سرترالین برای لرزش دست هم مفید واقع میشع؟

Notimportant (1399/5/28)

سلام،سه ماه سرترالین ۱۰۰ مصرف میکردم بعدش دکتر گفت ونلافاکسسین هم اضافه کنم ، الان خیلی بی حال شدم و بدنم میلرزه

زهرا الف (1399/5/27)

ایا اولانزاپین با سرترالین تداخل داره؟؟؟

زهرا الف (1399/5/27)

سلام خسته نباشید ....شوهرم خیلی خیلی عصبانی هستش دست بزن هم داره ..متاسفانه به هیچ وجه دکتر هم نمیره ...حدود یک ماهی هست اولانزاپین ۵ البته تو غذاش به خاطر بی مزه بودن میدم استفاده می کنه کمی اروم شده ...دکتر قبلا به خاطر اعصاب میگرن که داره قرص سیتالوپرام ۴۰ داده بود استفاده میکرد الان حدود ۱۰ روزی میشه نمیخوره ...به جای سیتالوپرام میتونم بهش سرترالین ۵۰ بدم؟؟؟ در ضمن ایا سرترالین مثل اولانزاپین بی مزه هست ...یا داروی دیگه لطفا معرفی کنید ...باتشکر

Mehrgan (1399/5/26)

سلام من 8 سالی هست زیر نظر پزشک‌ متخصص اعصاب روان سرترالین 100 یک دوز شب مصرف میکنم. الان دو سه سالی هست شدیداً و وحشتناک عرق میکنم فقط از ناحیه سر وصورت دلیلش میتونه این قرص باشه واقعا عذاب آوره این شدت عرق کردن

سمیه (1399/5/24)

باسلام. آیا بین مصرف سرترالین و قرص B2 تداخل دارویی هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

دخترک (1399/5/23)

سلام، تشکر بابت سایت خوبتون. من از دوشنبه بنا به دستور پزشکم شروع به خوردن قرص سرترالین با دوز یک چهارم در صبح و قرص لیتیونم کربنات با دوز یک دوم در صیح و یک قرص در شب کردم. و الان این عوارض رو حس می کنم: حالت تهوع کم؛ آکنه، طعم فلزی، خشکی دهان، تشنگی زیاد، بی تفاوتی نسبت به کارها، بی حالی، خواب آلودگی خیلی کم، احساس وجود رگ های قرمز در سفیدی چشم، بی اشتهایی - خشکی دهان، نفخ. امروز هم خونریزی خفیف در حد ابتدای قاعدگی داشتم. با این حال این عوارض طبیعی هستن یا خیر؟ پیشاپیش بابت پاسخگویی تون سپاسگزارم.

Ali (1399/5/19)

سلام خسته نباشید،من 2 سال پیش سرترالین مصرف کردم تقریبا 6 ماه خیلی خوب بود برام الان یکو نیم ساله ریتالین مصرف میکنم روزانه 20 میلی گرم تو این یکو نیم سال 3 ماه تعطیل کردم به صورت چن روز،چند روز البته زیر نظر پزشک همه کارا انجام شده.میخواستم بدونم خوردن سرترالین شب بعد شام و خوردن ریتالین چند روز یک بار اونم ظهر ها مثلا ساعت 2 اینا،تداخل داره؟ ممنونم از این که وقت میزارین و سوالات ماهارو جواب میدین همیشه پایدار باشین.

Notimportant (1399/5/14)

سلام ، سرترالین ممکنه باعث کاهش حجم و دفعات ادرار بشه ؟

فرشاد فیروز (1399/5/11)

سلام و خسته نباشید ، میخواستم ببینم سرترالین مصرف میکنم روزانه 100میلی گرم ، آیا مولتی ویتامین مینرال کنارش مصرف کنم تداخل و اشکالی نداره؟

sara (1399/5/8)

سلام خسته نباشید من 19 سالمه و حدود هشت ماهه پیش برای اضطراب کنکور و افسردگی و کرختی شروع به خوردن اسنترا دوز 50 کردم ولی بعد 8ماه که دکتر مراجعه کردم علایمم بیشتر شده و دکتر برام سرترالین هگزال نوشت با ریتالین با کپسول الونتا الان دقیقا نمیدونم باید چطوری مصرف کنم اسنترا رو قطع کنم یا .... اصلا نمیدونم و اینکه دوروزی قرص اسنترا رو هم به طور ناگهانی قطع کردم و سرگیجه شدید دارم نمیدونم باید چیکارکنم باید دوباره به پزشک مراجعه کنمو اینکه ریتالین اعتیاد اور نیس؟؟

محسن (1399/5/8)

سلام ببخشید من خانومت کلونسکوپی انجام داده دکتر این قرص رو تجویز کرده میخواستم بدونم بهم ربطی داره یا نه ممنون میشم جوابم رو بدید

جواد محمدی (1399/4/27)

سلام‌، حدود 9ماه است باتجویز روانپزشک برای درمان وسواس سرترالین مصرف میکنم، شروع با 25 میلیگرم در ده روز اول، سپس 50 ودر ماههای بعدی 100 و الان حدود 2 ماه میشود که 150 میلیگرم در روز توسط دکتر افزایش داده شده است به همراه آریپیپرازول 5 (دردوماه فعلی)، از نظر جنسی خیلی دیر ارضا میشوم، لطفا راهنمایی بفرمایید راه حلی وجود دارد؟

اعظم (1399/4/19)

سلام آیا سرترالین راصبح بخورم والپرازولام راشب که میخوام بخوابم بخورم،تداخلی دارند؟

افسانه یوسفی (1399/4/14)

سلام اگه قرس سرترالین را چندروزدرمیان استفاده کنم چه عوارضی داره لطفا جواب بدید ممنونم

حمید منصوری (1399/4/14)

سلام‌من قرص سرترالین ۵۰ میخورم دو ماهه از نظر جنسی خیلی دیر ارضا میشم راید چیکار کنم پیوند کلیه هم هستم

احسان میر (1399/4/13)

سلام وقتتون بخیر ، من سه شب که مصرف قرص سرترالین رو شروع کردم ...دچار التهاب، زخم و خونریزی در گلو شدم ،مصرفش رو ادامه بدم یا قطع کنم

ح ر (1399/4/9)

سلام من مدت ۳سال میش سرترالین ۱۰۰شبییکی مصرف داشتم ولی حالا ب خاطر بچه ک شیر میخوره قطع کردم بچه فقط شبا شیر خودم میخوره کل روز شیرخشک میدم ایا میتونم ادامه بدم قرص رو .۲۷ساله ام .دردوران قطع قرص کلا از ادما میترسم و لرزش شدید دست دارم و اعتمادب نفسم پایین اومده. خواهش میکنم پاسخ بدید تشکر

A.n (1399/4/2)

سلام ۲۷ساله .من قرص سرترالین ۱۰۰مصرف میکردم که دراین مدت ریلکس بودم امابه خاطربچه که شیرمیدم قطع کردم الان ب شدت گویی ازادمامیترسم ودستام میلرزه وتپشقلب میگیرم خیلی استرسگرفتم لطفا راهنمایی کنین چی مصرف کنم

عزیز (1399/4/2)

باسلام من ۲۷سالمه و شبا یک عدد قرص سرترالین ۱۰۰میخوردم .اما حالابه خاطر بچه که شیرمیدم این قرصوقطع کردم حالا به شدت لرزودلهره دارم وازادما انگارمیترسم و دستام میلرزه وتپش قلب میگیرم ودستوپاموگم میکنم ب پزشک دسترسی ندارم لطفا راهنمایی کنیدممنون

علی رضا (1399/3/30)

سلام خواهر17 من سرترالین 50 با هالوپریدول نیم بخاطر وسواس زیرنظر دکترش دو هفته اس مصرف میکنه، امروز وقتی ب چشمش دقت کردم نسبت به بقیه مردمکش ی خرده گشاد شده ، ایا این عوارض خطرناکه براش؟ ممنونم

فرشاد فیروز (1399/3/30)

سلام ، خسته نباشید. ببخشید سرترالین با سیپروفلاکساسین و امپرازول تداخلی داره یا نه ؟ ۴۰ روزه سرترالین مصرف میکنم و ۳ روزه سیپرو که باید ۱۰ روز بخورم . شدیدا بی حالم..

آرزو (1399/3/29)

سلام آیا سرترالین با سیتریزین و نیزوپرد ۵ تداخل دارد؟؟

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/3/29)

سلام, نه تداخل مهمی ندارن.

زیبا رحمتی (1399/3/26)

با سلام وتشکر سرترالین ۲۵ برای کاهش عوارض میشه نصفش مصرف کرد بشه ۱۲ و آیا برای تیک عصبی سرترالین بهتر هست یا کلونازپام کدومش زودتر جواب میده برای رفع تیک و رعشه های عصبی

زیبا (1399/3/26)

با سلام ممنونم از مطالب مفیدتون برای استرس و تیک عصبی خواهرم که به خاطر فشار عصبی بوده که بهش وارد شدع سرترالین با دوز ۲۵ و کلونازپام نیم میلی و پروپرانول ده نوشته دکترش سرترالین دو روز مصرف کرد عوارض داد دکترش گفت ادامه بده ولی اذیت میشه .میتونه دوزش کمتر کنه یک چهارم مصرف کنه یعنی کمتر از ۲۵ باشه دوزش ، اشکالی داره و کلونازپام برای تیک بدنش خوبه ؟عوارض نداره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

نیلو (1399/3/24)

سلام.لطفا جوابمو بدین.دکتر برای ترس از یه موقعیت خاص برام سرترالین۵۰ و فلوپرازین ۱ تجویز کرده شبی یک قرص.فلوپرازین ۱ چه اثری با سرترالین ۵۰ داره؟برای کاهش اضطرابه؟میشه فقط از سرترالین مصرف کرد؟؟

زهرا حسن پور (1399/3/17)

با سلام همسر من به شدت عصبی و پرخاشگر بودن و دکتر براشون قرص سرترالین ۵۰ و بوپروپیون ۷۵تجویز کرد الان حدود چهار سال هست که این داروها رو مصرف میکنن اما این قرص ها روی میل جنسی شون تاثیر گذاشته و کم شده و از این بابت خیلی نگرانه میخواستم بدونم این مشکل از عوارض این داروهاست و چطور میشه حلش کرد و دیگه این که مصرف بلند مدت این داروها عوارض داره ممنون میشم راهنمایی کنید

شهنام (1399/3/14)

این قرص عوارضی مثله انحراف چشم هم داره؟

شهنام (1399/3/14)

سلام این قرص عوارضی مثله انحراف چشم یا نزدیک بینی چشم داره؟ چون من بعد دوسال مصرف این قرص چشام هم نزدیک بین شده هم گاهی چشم راستم ب سمت راست منحرف میشه خود به خود که قبلا اینطوری نبود

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/3/15)

چنین عوارضی برای این دارو ذکر نشده است

فرشاد (1399/3/14)

سلام خسته نباشید،بیش از دوهفته هس که سرترالین مصرف میکنم طبق نظر روانپزشک ، مدفوعم خیلی بد شکل و بدرنگ و شدیدا سیاه شده بنظرتون چیکارکنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/3/15)

در صورت مدفوع سیاه لازم است از نظر خونریزی گوارشی تحت نظر پزشک قرار گیرید

ناشناس (1399/3/8)

سلام.من دانشجوی یه شهر دیگه بودم پیش روانپزشک رفتم برام سرترالین ۵۰ و بوسپیریدون ۵(۳بار در روز) داد واسه دوقطبی و اختلال اضطراب و افسردگی و ... وقتی اومدم خونه خانوادم نزاشتن مصرف کنم،با قطع ناگهانی سرترالین از اول قرنطینه عوارض شدیدی رو تحمل کردم.حالا هنوز از اختلالات روانی رنج میبرم، دسترسی به دکتر هم ندارم، میشه خودم برم همون نسخه قبلی رو بخرم و مصرف کنم؟

رسول (1399/3/5)

سلام ببخشید من چهار ماه هست سرترالین مصرف میکنم ،دوزش سرترالین 50 روزی دوتا ، و بعضی موقع ها روی سرم سوزن سوزن میشه و میسوزه همینطور بعضی موقع ها در پاهام و رگ های دستم می سوزه ، همینطور سرم سفت سفت شده ، به نظرتون عادیه یا نشونه مشکل هست ؟ من کشور خارجی هستم و بخاطر قرنطینه هیچ دکتری نیست مراجعه کنم اگر میشه لطف کنید راهنماییم کنید

Ali (1399/3/4)

سلام. من ۱۵ سالمه می‌خوام ببینم چه دارویی مصرف کنم برا کاهش میل جنسی دارم نابود میشم. این هم که انگار عوارضش خیلیه میشه لطفاً راهنمایی کنید.چند تا اسم دارو بگین لطفا ممنون میشم

شهین مرادی (1399/2/29)

سلام من 32سال دارم وحدود 8سال هست که سرترالی 100مصرف میکنم همراه کلونازپام1میلی به صورت نصف وبرای بیماری صرع اورلپت 200.قرص سرترالین وکلونازپام رو حدود26روز یه دفعه قطع کردم وتوی ده روز اول خوب بودم اما بعد حالم خیلی بد شد استرس اضطراب دلهره تپش قلب و.... ناچار دو مرتبه داروهام رو شروع کردم اما چون روزه میگرفتم همه قرص ها رو شب میخورم یه بهبودی نسبی پیدا کردم اما هنوز گاهی بی قرار وآشفته ام آیا نیاز هست داروهام رو 150میلی کنم خواهشا راهنمایی کنید ممنونم

محمدجواد لطفی (1399/2/16)

سلام. آسنترا با ورزش های شدید بدنسازی تداخل داره؟مثلا کاهش تستسرون یا کاهش متابولیسم بدن یا افزایش چربی سازی بدن یا کاهش چربی سوزی و عضله سازی داره؟

علی (1399/2/16)

سلام من تعریق شبانه دارم و دکتر بهم برای اضطراب سرترالین داده آیا این دارو تعریق شبانه رو زیاد میکنه و میتونه برام خطرناک باشه؟ (این موضوع رو فراموش کردم به دکتر بگم)

زینب (1399/2/15)

سلام سه ماه بازدارم آیا مصرف سرترالین بر بارداریم دارد؟

دکتر عطیه سادات رستمیان - داروساز (1399/2/15)

سلام مصرف این قرص در بارداری در شرایطی که پزشک صلاح بدونه و منافعش رو ترجیح بده مساله ای نداره.

آروین (1399/2/14)

با سلام من از وقتی که سرترالین رو با تجویز پزشک شروع کردم اضطرابم به شدت بالا رفته و خیلی ضعف دارم و احساس خستگی میکنم و بعضی وقتا کف دست و پام عرق میکنه و حس میکنم چشم هام قرمز میشه بعضی وقتا و مردمک چشمم درشت تر شده و بدنم لرزش پیدا کرده آیا این ها از عوارض قرص هست و از بین میره ؟ یا اینکه باید قطع کنم قرص رو؟

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/2/15)

سلام ، در ابتدای درمان با سرترالین این شرایط پیش می آید. نفرمودید با چه دوزی و روزی چه مقدار مصرف می کنید؟ آیا داروی دیگری در کنار آن مصرف می نمایید؟ بهتر است ابتدا با دوز کم شروع شده و رفته رفته پس از تحمل بیمار دوز افزایش یابد. اگر علائم ( ضعف ، تعریق کف دست و پا ، قرمزی و درشت شدن مردمک و لرزش بدن ) با ادامه درمان همچنان ادامه داشت دارو را قطع کرده و به پزشک تجویز کننده مراجعه نمایید.

گلی احمدی (1399/2/12)

سلام من چند ماه که سرترالین 100 رو یک دوم مصرف م. اما از بعد مصرف حالت سر شدن و سوزن سوزن شدن نوک زبان شروع شده. آیا خطرناک است و نیاز به مراجعه به پزشک دارد

کاظمی (1399/2/12)

باسلام ،لطفاراهنمایی کنید،ممنون.من به پزشک مراجعه کردم افسردگی شدید تشخیص داد.بابت مداوا قرص سرتالین۱۰۰قرص آلوینتا ونورتیلیپتیلین بهم داد.دوروزه که مصرف میکنم شب اول بهتر بودم ولی شب دوم چندساعت بعدازمصرف سرتالین،برافروختگی واسترس وبقراری به نحوی که نمیتونستم دارز بشم وبدتراز همه یه حالت بغض شدیدزیر گلو که نفس کشیدنو سخت میکرد وسردرد شدید گرفتم مجبور شدم دوتا کدئین و یه شیاف دیکلوفناک مصرف کنم تا آروم بشم.واقعا تحملش سخت بود.۴شب اول یک چهارم سرتالین تجویز شده.آیا قرص سرتالین جایگزین داره،میترسم سری بعدی استفاده کنم.تشکر.

لیلا بهرامی (1399/2/11)

سلام دکتر مادرم 58 سالشه و سابقه فشار خون داره و خیلی هم زود جوش میاره وبینی عصبی میشه بخاطر مشکل معده دردش بایه فوق تخصص گوارش صحبت کردم علایمشو پرسیدم گفتن سرترالین پنجاه روزی یه نصفه بهش بدین الان عوارضشو خوندم نگران شدم ...

Aref a (1399/2/1)

با سلام و خسته نباشید خدمت شما من ۲۰ سالمه و حدود ۲ پیش به دلیل استرس کنکور یه تیک عصبی یا بهتر بگم یک رعشه پیدا کردم ک در ساعت های خاصی از روز (بیشتر شبها) قسمت بالایی بدنم پرش داره و میلرزه در اون زمان با داروی پرانول این رعشه کنترل شد و حدودا دو هفته ای میشه ک این رعشه برگشته و از قبل هم بیشتر شده پرانول هم امتحان کردن دیگ جواب نمیده پیش دکتر عمومی رفتم و فشار و تپش قلبم نرمال بود و برام سرترالین ۵۰ تجویز کرد میخواستم بدونم این دارو جواب گو هست؟ یا این ک به دکتر متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم جوابم رو بدین

Moon (1399/1/31)

سلام..مادرم ۳هفته است که از قرص سرترالین (بعد مراجعه به دکتر)استفاده میکنه بخاطر *وسواس فکری* چند روزه -سردرد که نمیشه گفت-حس عجیب و آزاردهنده رو تو ناحیه سرش حس میکنه (زیاد قابل توصیف نیست) شما دلیلش رو می‌دونید؟

مجتبی ابراهیمی (1399/1/31)

سلام اسانید محترم .آیا مصرف همزمان سرترالین ۱۰۰ با قرص کلونیدین مشکلی ندارد و آژا سرترالین اعتیاد آور است..عنایت بفرمایین جواب بدین .سپاسگزارم

مجتبی ابراهیمی (1399/1/31)

سلام و درو خدمت همگی .اساتید محترم و پزشکان گرامی لطفا راهنمایی کنید ..آیا سرترالین ۱۰۰ برای ترک مواد مخدر صنعتی مناسب است و خود این قرص وابستگی و اعتیاد آور نیست؟ لطف کنین جواب بدین ممنونم

مهشید براوند (1399/1/30)

سلام وقت بخیر من بدلیل اظطراب و درگیریه ذهن میخوام سرترالین بخورم فقط نمیدونم باید از چه میدار استفاده کنم ۱/۴یا نصف یا یه دونه کامل واینکه بخوام کم کنم باید از چقد شروع کنم تا قطع کنم متشکرم

دکتر آرش علیجان زاده - دکتری عمومی داروسازی (1399/1/30)

باسلام. به هیچ وجه بدون نسخه پزشک و سرخود، از سرترالین استفاده نکنید. چون عوارض اون دامن گیرتان خواهد شد. بهتر است یک پزشک شما را معاینه کند و دارو تجویز کند. موفق باشید

محمود (1399/1/30)

با سلام خدمت شما ایا مصرف سرترالین در آزمایش مواد مخدر(ده گانه ) خونی نشان داده میشود یا خیر ؟؟؟

وحید امیری (1399/1/29)

من حدود سه ماه هر روز دو عدد قرص سرترالین ۵۰مصرف کردم ولی به علت مشکل گوارشی که داشتم ۲۰ روز پیش مصرفش قطع کردم تقریبا بعد از چند روز که قطع کردم سرگیجه مزمن و احساس خستگی و خواب زیاد ی تو طول روز بهم دست میده آیا این از عوارض قطع قرص سرترالین میتونه باشه؟

سجاد عارفی (1399/1/28)

سلام من ١ماهه اظطراب دارم و گزگز دست چپ دارم دکتر نتونستم تو این شرایط کرونایی برم .الپروزولام نیم نصفی مصرف میکنم در روز خوبم و میخوام این قرص رو با اسنترا یا همون سرتنالین جا ب جا کنم و در این مدت حمله پانیک و احساس نفس تنگی داشتم ایا میشه جایگزین کنم یا نع من نمیخوام ب الپرازولام وابسته بشم لطفا کمکم کنید

ناشناس (1399/1/28)

سلام من قرص سرترالین ۵۰ را از داروخانه گرفتم .دفعه اول روش نوشته بود سرترالین ولی ایندفعه که گرفتم نوشته سرمنتا ۵۰ پایینش کوچیک نوشته سرترالین.این دارو فرق میکنه .؟ مصرف کنم یا داروخانه اشتباهی بهم دارو داده با تشکر

سیده فاطمه (1399/1/25)

سلام من به خاطر بیماری یبوست که داشتم یه دکتر داخلی مراجعه کردم که برام سرترالین ۵۰ روزی نصف قرص سرترالین ۵۰ تجویز کردن۲ ماه استفاده کردم خیلی خوب بود چون متوجه شدم که زیاد دستشویی رفتن من به خاطر استرس زیاد من هست که من نمیدونستم الان یک ماهه که سرترالین مصرف نکردم و دوباره شدم مثل گذشته یعنی باز زیاد دستشویی میرم سوالم اینه که من میتونم برای استرس زیاد دوباره سرترالین مصرف کنم این دارو برای استفاده بلند مدت خطری واسه من نخواهد داشت با تشکر از شما

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/25)

سلام! مجددا شروع به استفاده کنین و به هیچ عنوان دارو رو خودسرانه قطع نکنین. حداقل شش تا نه ماه باید مصرف کنین. خطری نداره.

آرش (1399/1/24)

سلام من بعد از حوادث مرگ ومیر در ایران و جهان دچار اضطراب شدم.پزشک روانپزشک برای من سرترالین ۵۰ نصف قرص ظهر و بوسپیرون ۵ نصف ظهر و نصب شب تجویز کردن.الان بعد از گذشت یک ماه دیگع حالت اضطراب و به طبع اون تنگی نفس رو ندارم.آیا می تونم این دار وها رو قطع کنم؟؟

م.ایزای (1399/1/24)

سلام خسته نباشید شوهرم حدود یکسال که قرص سرترالین 50روزی یکعدد مصرف میکنه دکتر تجویز کرده بعلت استرس زیادوبهترهم شده. وحالا یه مدتی هست که احساس میکنم میل جنسیش کم شده آیا این طبیعیه وچه باید کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

کمی و امیری (1399/1/24)

با سلام من حدود سه ماه سرترالین مصرف کردم به خاطر مشکلات گوارشی مصرفش قطع کردم ولی چند روز بعد از قطع کردن دچار سرگیجه های مکرر شدم آیا این میتونه از عوارض قطع مصرف این قرض باشه یا دلیل دیگه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنید

مریلا شمس (1399/1/23)

بعد از زایمان برام سرترالین 5سرترالینجویز کرد الان حدود یکساله که مصرف میکنم هر شب یک عدد. میخواستم دارو را قطع کنم لطفا برای قطع کردن دارو راهنمایی میخاستم

ناشناس (1399/1/23)

سلام. شغل من باعث شده که از بس زنگ خورموبایلم بالاست و مشکلات روحی قبلا داشتم از زنگ گوشیم رنجش گرفتم وخیلی اعصابم ضعیف شده و نمیتونم درست رابطه برقرار کنم بامشتری. سرترالین هم بهم تجویز شده. به نظرتون درست میشم؟

فرهاد امینی (1399/1/23)

با سلام میخواستم بدونم آیا مصرف قرص بوسپار با سرترالین تداخل داره ؟؟

رضا غفوری (1399/1/23)

آیا سرترالین باعث غلظت خون هم میشع؟؟؟

هادی رابط (1399/1/22)

سلام بعضی مواقع که سرترالین میخورم سردرد میگیرم آیا میشه از مسکن نوافن استفاده کنم

دکتر محمدصادق اجدادی لیش - پزشک عمومی (1399/1/22)

سلام استامینوفن یا ایبوپروفن(ژلوفن) به تنهایی بهتر است.

احمد سرافرازی (1399/1/22)

سلام من۶۳سالم است گرفتگی عروق داشتم بدکتور مراجعه کردم آنژیوگرافی وبعد گرفتگی رگ اصلی مداوا کرد سال۱.۱۰.۹۲ بداز مدتی نفس تنگی داشتم بعدازمدتی دکتر گفت ازاعصابت است برام قرص بوسپرین۵وسرترالین۵۰دادن دوماهه اول خوب نفس تنگی بهتر شده بود من الان حدودا چهارماهه بیرون نرفته ام بخاطر الودگی هوا بعدهم کرونا امد الان چندروزه مشگل گوارشی گرفته ام دهان خشک ورم معده سمت راست گلوم خشک میشه تاری دید ولیکن ورزش میکنم راه میرم تست ریه انجام می دم نه سرفه ای .هیچگونه مشکلی ندارم ولی خیلی زود رنج وبی حوصله میخوام ببینم ازاین دوقرص است الان دکتر هم میگن نرید من ماندم واین دلشوره لطفا مرا راهنمایی کنید قرصها را قطع کنم یا نه

نرگس (1399/1/19)

باسلام.من برای وسواس فکری و هراس و گاهی پانیک طبق نظر پزشک یکسال اس سیتالوپرام میخوردم ولی شاید درمان حدود ۳۰ درصد دیدم بخاطر همین قرص رو قطع کردم و همون درمانِ کم هم از بین رفت.و این قطع مصادف شد یا دوران قرنطینگی و من امکان بیرون رفتن نداشتم.از روانپزشکی مجازی مشاوره گرفتم و گفتن فلوکسامین ۵۰ بخور درصورتی که قبل از مصرف اس سیتالوپرام چند روز فلوکسامین و ریسپریدون باز هم به تجویز پزشک مصرف کرده بودم و عوارض بسیار شدیدی برام داست به حدی که دچار غش میشدم.حالا نمیدونم عارضه بخاطر فلوکسامین بوده یا ریسپریدون؟؟؟ و باز قبل از همه ی این ها سرترالین هم میخوردم عارضه چندانی نداشت برام.دستور پزشک برای مصرف سرترالینو دارم.بنظر شما سرترالین نسبت به فلوکسامین کم عارضه تر و مؤثر تر نیست؟؟

زهره صادقی (1399/1/18)

سلام من الان 3ساله سرترالین و آریپیپرازول میخورم یک سال اول تحت نظر دکتر بودم ولی الان 2ساله سرخود میخورم و حالا میخام باردار بشم نمیدونم چه جوری قطع کنم دکتر خودم زیاد راضی نبودم ازش دکتر خوب تو بابل سراغ ندارم ک برم میشه لطف کنید سریع جوابمو بدین ک چه جوری قرصو قطع کنم؟

سارا (1399/1/17)

با سلام. من خانم ۳۵ ساله هستم و بخاطر اضطراب ناشی از فوت مادرم مدت ۲ ماه هست هرشب قرص کلردیازپوکساید می‌خورم. یک هفته پیش قرص سرترالین خوردم و مردمک چشمام خیلی درشت شد که ترسیدم و دیگه نخوردم. مجدد بخاطر تجویز پزشک‌ خوردم و دوباره مردمک چشمام گشادتر از حالت عادی شده. آیا از عوارض این دارو هست یا اشتباه می‌کنم؟ راهنمایی بفرمایید.

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/18)

سلام .از عوارض ناشایع این دارو گشادشدن مردمک (مدریازیس)میباشد.

اریان (1399/1/15)

باسلام من بخاطره ترک متادون سرترالین و کولوناز نوشتن ایا جواب دهی میدهد ممنون میشم جواب بدین خواهش باتشکر

اریان (1399/1/15)

باسلام من ۳۰ سلام هس و بخاط قرص متادون ۲۰میلی ب پژک رفتم و سرترالین و کلوناز نوشته و درد بدن و بی حوصلگیه کارم برام پیش اومده لطفا ی راهنمای کنین با تشکر

دکتر فاطمه السادات ناجی - متخصص اعصاب و روان(روانپزشک) (1399/1/16)

سلام زمان اثر داروهای روانپزشکی بعد از دوهفته از شروع مصرف هست ولی ممکنه تا یک ماهم طول بکشه اگر بعد از ان دهنوز بهتر نشده بودید باید مجدد به پزشک مراجعه کنید تا داروتون تنظیم شه

ایان (1399/1/15)

باسلام من ۳۰ سالم و مدت یک سال هس مصرف متادون دارم و پژک سرترالین و کلوناز برام تجویز کرده ایا جواب میدهد با ممنون میشم اگه جواب بدید باشتکر

اریان (1399/1/15)

باعرض سلام من ۳۰ سالم هس ک قورص متادون مصرف ب مدت ۶ ماه داشتم و ب پزشک مراجعه کردم و قرص سرترالین و کلوناز نوشته ایا برا جواب میدهد خیلی ممنون میشم جواب بدیم

صفا رحیمی (1399/1/14)

سلام خسته نباشید من دیشب یدونه سرترالین 100 خوردم از دیشب تاحالا حالت تهوع معده درد خفیف ضعف دارم اشتهام کم شده غذا میخورم انگار هیچی نخوردم تورو خدا جواب بده ایا زخم معده دارم یا اینک عوارض قرص هست

صفا رحیمی (1399/1/14)

من دیشب یدونه سرترالین 100 خوردم از دیشب تاحالا حالت تهوع دارم اشتهام خیلی کم شده بی خوابی و ضعف دارم غذا میخورم خوبم بعد نیم ساعت انگار معدم خالی هیچی نخوردم تورو خدا جواب بده ایا زخم معده دارم یا اینک عوارض دارو هست

دکتر مصطفی فرقانی - متخصص طب اورژانس (1399/1/14)

سلام معمولا سرترالین رابادوز کم ۲۵تا۵۰میلیگرم شروع میکنند

صفا رحیمی (1399/1/14)

سلام من دیشب یه دونه سرترالین 100 خوردم از دیشب تاحالا حالت تهوع دارم هرچه غذا میخورم احساس میکنم شکمم خالیه اشتهام خیلی کم شده اگه غذا نخورم ضعف دارم تورو خدا جواب بده

مینا (1399/1/13)

آیا قرص اسنترا باعث بهم ریختی عادت ماهانه ی خانم ها می‌شود؟

دکتر زهرا روشندل - متخصص اعصاب و روان (1399/1/13)

با سلام در مواردی ممکن است این مشکل ناشی از عارضه داروی آسنترا باشد. لطفا جهت بررسی و انجام‌ آزمایشات مورد نیاز به پزشک مراجعه نمایید.

محمدغضبانی (1399/1/12)

سلام من بکماه که از قرص سرترالین هگزال 50 میلی وتیوریدازین مینو 10وکلیدینیوم سی توسط دکتر اعصاب مصرف میکنم وراضی هستم من سنم54 سال الان مطب تعطیل اگرمن همراه این روزی 1عدد ویتامین c یا ویتامین e بخورم برام ضرر ندارد

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/12)

باسلام واحترام..تأمین ویتامینهای مورد نیاز بدن،بهتراست ازطریق مصرف غذاهای سالم،میوه جات وسبزیجات،انجام شود..چندان مصرف ویتامین های دارویی راتوصیه نمیکنم..چندنکته:ویتامین e نباید همزمان وهمراه باویتامین c مصرف شود..مصرف ویتامین e، باتوجه به اثرات منفی برانعقادخون وتداخل با تعدادی از داروها،مثل داروهای چربی خون،بطور روتین اصلاتوصیه نمیشود..نهایتا گاهی از ترکیبات ویتامین c, میتوانید استفاده کنید.

ناشناس (1399/1/8)

باسلام آقای دکترآیامصرف سرترالین ودپاکین همزمان باعث ایجادلرزش دست میشه؟ممنون ازپاسخگویی شما

حسن کریمی (1399/1/5)

سلام من مدت چند سال اخیر سرترالین مصرف کردم حالا چند ماهی است که مصرف نمی کنم حالا با توجه به شرایط موجود وشایعه کرونا ازخدوم نوعی بی قراری واضتراب به من رو آورده و بیخواب هستم

میترا محمدی (1399/1/5)

پنج ماه سرترالین 50 میخورم الان مدتی است سردرد و سوزش وازن دارم ایا از عوارض سرترالین است ممنون میشم دکترم در حال حاضر مطب نیست که چوابگو باشن

ناشناس (1399/1/4)

سلام من سرترالین ۳ماه مصرف میکنم برای وسواس ۱ماه اول تقریبن وسواسم کم شود بود اما الان دوباره وسواسم زیاد شود میخواستم از اقای دکتر راهنمای بگیرم؟؟؟؟

سوری جلیلی (1399/1/3)

سلام من دوقطبی ام دوماهه سرترالین میخورم (کاربامازپین و تری فلوپرازین 1هم مصرف میکنم ) اوایل افسرده تر میشدم یک دوم اضافه کردم که بعدا به پیشنهاد دکترم سرترالین 100میخورم تو این مدت به شدت اضطراب گرفتم تپش قلب داشتم حالت بر افروختگی داشتم به شدت خجالتی شدم طوری که نمیتونستم تو صورت کسی نگاه کنم یا برعکس کاملا اعتماد به نفسمو از دست داده بودم برای همین چون دسترسی به دکتر نداشتم تو این وضعیت کرونایی و تعطیلات عید و دوری از شهر ،خودم شروع کردم به خوردن بوسپیرون 5 چون قبلا تجربه شو داشتم کمی بهتر شدم البته پروپرانول 10هم میخورم .نمیدونم این داروها تداخل دارن یا نه !و این عوارض تا کی ادامه داره؟درضمن گاهی احساس گرفتگی در قفسه ی سینه هم دارم. لطفا جواب بدین !

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1399/1/3)

سلام در صورت تایید دوقطبی توسط متخصص اعصاب و روان ،در مصرف سرترالین حتما تجدید نظر شود.

امید رزمجو (1399/1/2)

سلام من یه مدت سوزش در آلت تناسلیم احساس میکردم بعد رفتم سونوگرافی پروستات و کلیه ومثانه دادم وچیزی نشان داده نشد وگفتن احتمالا در پروستات عفونت کوچیکی داشته باشد دور ضمن اظطراب و استرس نیز دارم و دکتر سرترالین 50وپرفنازین 2ولیبرو-سی بهم تجویز کردن واونارو که مصرف کردن کمی خوب شد ولی به تازگی بازهم سوزش دارم وهنگام خواب احساس تنگی نفس و افزایش ضربان قلب دارم میخواستم بدونم که این اظطراب و استرس ارتباطی با سوزش آ لا تناسلی داره یا نه؟ در ضمن لرزش هم دارم، ممنون میشم جواب بدین

ناشناس (1399/1/2)

سلام من سرترالین روزی 200میلی گرم میخورم خیلی اعصابم داغونه فایده یه دکتر دیگه رفتم فلوکستین نوشت اونم فایده نداشت نمیدونم چیکار کنم دارم دیوونه میشم

ناشناس (1398/12/25)

سلام من ۳۰سالمه دوماه بخاطرعصبانیت شدیداین قرس سرترالین ۵۰ استفاده میکنم اما هیچ اثری نداره مصرف کنم این داروراه یاقط کنم خیلی متشکرم

ح،ش (1398/12/17)

باسلام. دوروزه بچه شیرمیدم قرص سرترالین 100رو یک ساله مصرف میکنم گفتین داخل شیر ترشح میشه ،دا روی جایگزینی داره مصرف کنم ممنون از شما

ر،م (1398/12/16)

حالاکه سرترالین. درشیر ترشح میشه داروی جایگزینی داره من مصرف کنم اخه به دکتر دسترسی. ندارم سرترابلین 100 میخورم

ر،م،،، (1398/12/15)

سلام من تازه بچه شیر میدم قرص سرترالین 100شبی یک عدد میخورم ،ایا قرص سرترالین داخل شیر ترشح میشه لطفا زود ج.واب بدید به پزشک دسترسی ندا رم. ممنون

ناشناس (1398/12/10)

من روزی سه تا قرص پروپرانول۲۰مصرف میکنم وروزی یک قرص پرگابالین۷۵ برای کمردردم میتونم به جای پروپرانول ازسرترالین مصرف کنم

معین دخت عسگر (1398/12/8)

سلام خسته نباشید من چشام فشار و نبض داشت موقعی ک ماساژ میدم و خستگی عجیبی تو چشام دارم ک قبلا بی خوابی زیاد کشیدم و با کامپیوتر کار میکردم که الان یکسال کار دگه نمیکنم با کامپیوتر دگه کار نمیکنم و کلا همیشه چشام خستگی فشاری ک داره همش خوابم میاد دکتر چشم رفتم گفت مشکلی نداره چشات رفتم دکتر عمومی گفتم علایم را بهم سرترالین و الپرازولام داد ی هفته گف مصرف کن البته اصلا استرس ندارم بشم گفتم هرچیم میخوابم انگار اثری رو چشام نداره ن فشارش کم میشه نه خستگیش و نبضش موقع ماساژ کلافه شدم واقعا دکتر ایا این دوتا دارو روم جواب میده ممنون میشم ج بدین اینم بگم ازمایش خون کامل هم ادم مشکلی نداشتمyyyyy

هدیه عبدالهی (1398/12/7)

سلام من مدت یکماه یک چهارم قرص سرترالین ۵۰ با تجویز پزشک وشب یک عدد پروفنازین بعد از یکماه نصف سرترالین ظهر ویک پروفنازین شب مدت دوماه مصرف کرده ام این بار ماه سوم اشتباهی ظهر نصف سرترالبن وشب یک عدد سرترالین به جای پروفنازین مدت ۹ روز است خورده ام ایا چون مشکل کانسر روده بزرگ داشته وعمل کرده ام عوارضی دارد که این ۹ روز یک ونیم برابر سرترالین خورده ام زود جواب دهید ممنون میشوم از نگرانی بیرون بیایم

مجید (1398/12/4)

با سلام من مشکل زود انزالی دارم میخواستم ببینم میتونم از داروی سرترالین استفاده کنم و آیا در زمینه زود انزالی مردان موثر است یا خیر ؟ ممنون میشم پاسخ بدین

حامد (1398/12/3)

سلام من۶سال پیش به خاطر داشتن وسواس فکری که داشتم سرترالین مصرف کرد شبش سرم اتیش گرفت بعد وارد دنیای دیگه شدم الان هم هنوز مشکل اداراک از خودم دارم واحساس می کنم اتفاقی واسه مغزم پس از مصرف این دارو برام پیش اومده

ناشناس (1398/11/29)

سلام من حدود 2 ماه پیش قرص سرترالین مصرف کردم به مدت یک هفته ولی خودم قطع کردم ولی الان اصلا خواب ندارم شاید شبا یه 2الی 3 ساعت میخوابم استرس دارم نمیددنم چیکار کنم میترسمم بخورم وابسته بشم دیگه بدتر بگین چیکار کنم

ناشناس (1398/11/29)

پدرم ۹۰ ساله هست و خیلی عصبی و اضطراب داره حاضر نیست دکتر بره و قرص بخوره ده سال پیش عمل قلب باز انجام داده آیا میتونم داروی سرترالین بهش بدم که آرامش بدست بیاره همش در حال عصبانیت است هم خودش هم دیگران رو اذیت میکنه

یاسمت فاسی خیاوی (1398/11/29)

من سه ساله سرترالین میخورم الان خارش پوستی تنگی نفس ۰ودربعضی مواقع لرزش دازم چیکارکنم

زینب (1398/11/20)

سلام‌ من خواهرم سردر شدید داشت که به پزشک مراجعه کردیم و قرص زولامین وآریپیپرازول تجویز کردن که با خوندن این مطالب فهمیدم برای درمان افسردگی است الان ایشون به خوردن دارو ادامه بدن یا نه لطفا جواب بدین

ناشناس (1398/11/19)

سلام. من هشت ساله سرترالین ۵۰ می خورم. حالمو خیلی بهتر کرده. سرعت انزال رو هم خیلی کاهش داده و این خوبه. اما حدود یک ساله دچار اختلال نعوظ شدم.آیا این از اثرات این داروئه؟ اگر هست، راه جبرانش چیه و ایا داروی ضد افسردگی دیگه ای هست که اختلال نعوظ نده وبشه جایگزین سرترالین کرد

Asal (1398/11/17)

با سلام دوکتور بمن قرص اسنترا سراتلین داده آیا با قرص سیپروفلوکساسین تداخل داره یاخیر؟

ناشناس (1398/11/15)

من الان یک سال هست بخاطر بیماری پانیک قرص سرترالین 100روزی یک عدد مصرف میکنم البته زیرنظر روانپزشک-آیا جهت اقدام به بچه دارشدن مشکلی نداره؟مردهستم.

سیده عادله عزیزپور (1398/11/14)

سلام خسته نباشید من حدود ۸ ساله سرترالین ۵۰ مصرف میکنم یک بارداری داشتم الان میخوام دوباره باردار شم به نظر شما میتونم دارو را در بارداری ادامه بدم

ذوالقدر (1398/11/9)

سلام،بنده حدود ده روز هست که از قرص سرترالین استفاده میکنم و هفته ی اول با نصف قرص ۵۰شروع کردم ولی دوروزه هست که احساس تپش قلب وبیقراری صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب رو دارم در ضمن کبد چرب گرید ۳ دارم میخواستم ببینم عوارضی برای کبدم ندارم واینکه احساس تپش وبیقراری ممکنه از قرص سرترالین باشه ودر ضمن صبح ها قرص پرانول ۱۰مصرف میکنم ،من باید سرترالین رو تا چند ماه مصرف کنم؟؟ممنون از پاسخگویی شما

نادر فتحی (1398/11/4)

من یک ماهه که زولوفت ١٠٠ مصرف میکنم و حالا به شدت در انزال مشکل پیدا کردم . یعنی بهتره بگم انزال نمیشم . راه حل چیه برای این مسأله . لطف میفرمایید که جواب میدید.

زینب (1398/11/4)

من با خوردن زولوفت و سیتالوپرام دچار گرفتگی عضلات میشم ،اما این دارو خیلی روی خلق و خو تاثیر مثبت داره ،درد های شدید عضلانی میگیرم ،داروی ضد اضطراب و افسردگی هست که دفع سدیم نداشته باشه؟

مهران (1398/11/3)

سلام من شیش ماه پیش به تجویز پزشک سرترالین رو با دوز پایین شروع کردم و تا روزانه 100 میل هم بالا رفتم روزی دو تا 50 . که با مصرف 100 میل روزانه گوش چپم شروع به زنگ زدن کرد و بلافاصله دوز رو پایین اوردم و مصرف رو قطع کردم ایا زنگ گوشم ماله سرترالین بوده و باید بگم که الان شیش ماهه زنگ گوشم قطع نشده . بنظرتون چکار کنم ؟

مهنازحسینی (1398/10/25)

سلام.من سردردوگردن درد داشتم.پیش متخصص.مغزاعصاب رفتم.بهم سرترالین ۵۰داده.روزی یک عدد.همزمان قرص فشار۵۰نیتروکاردین۲/۶برای قلب.اتوواستاتین۴۰متورال۲۵نورتریپتیلین۱۰پوکساکیم۱۰میخورم.اشگالی نداره؟؟درضمن۵بهمن آنژی گرافی قلب دارم.ضرری نداره؟؟اطفاجواب بدین

javad (1398/10/22)

سلام خسته نباشید قرص سرترالین آیا با فلوکستین تداخل دارد؟

ناشناس (1398/10/12)

حدود ۱۰ روزه که سرترالین مصرف میکنم ۵روز اول یک چهارم و روزهای بعد نصف خوردم ولی دوز دارو که زیاد شد دچار بر افروختگی شدم لطفا راهنماییم کنید ایا باید دارو را قطع کنم

احمد (1398/10/6)

با سلام. من سرترالین مصرف میکنم، خواستم بدونم با قرص گیاهی لیورگل(خار مردم) تداخلی نداره؟ با تشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/10/6)

تداخل شناخته شده ای برای این دو دارو گزارش نشده است

مستانه مهدی پور (1398/9/29)

با سلام حدود ۱۵ سال از سرترالین استفاده کردم و خیلی راضیم روزی یک عدد ۱۰۰ ولی جدیدا احساس میکنم دوز دارو باید بیشتر بشه چیکار کنم؟

مریم (1398/9/27)

میشه لطفاً راهنمایی کنید من خیلی نگرانم ۳ماه که قرص سرترالین ۵۰ می خورم والان ۵هفته باردارم میشه لطفاً بگیدقرص رو ادامه بدم یانه الان به پزشک دسترسی ندارم

دکتر مروارید عالیشاه - متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک ) (1398/9/29)

دکتر مروارید عالیشاه (متخصص اعصاب و روان): سلام با خیال راحت به ادامه مصرف دارو بپردازید.ایمن ترین داروی ضد افسردگی در بارداری میباشد.

ناشناس (1398/9/23)

سلام.عوارض سرترالین بر جنین ۱۹ هفته را میخواستم بدانم

حمید (1398/9/21)

سلام من ۳۲سالمه مجردم میل جنسیم خیلی زیاده روزی دوتا دونه از قرص ‌سرترالین‌مصرف میکنم میل جنسیم کم میشه‌آیا به نظر شما عقیم نمیشم؟؟

مرتضی (1398/9/17)

باسلام.من بعداز سه ماه مصرف قرص سرترالین ۱۰۰.مصرفشو با کم کردن دارو طی یک هفته قطع کردم. ولی الان به گزگز دست وپا وکمی هم حالت تهوع که معمولا بعداز خوردن غذا و آب وبیشتر ساعات پایانی شب خودشو نشون میده مبتلا شدم.میخواستم ببینم طبیعیه.ممنون

نفس (1398/9/16)

من حدود یک ماه هست که سرترالین مصرف میکنم وقتی پریود شدم بعد از دو روز پاکـ بودن لکه بینی داشتم وبعد از یک هفته دوباره پریود شدم و حدودا یک هفته هم میشه که نفس تنگه دارم ایا از این دارو هست

ناشناس (1398/9/12)

ممنونم از مطالب خوبتون، از تمام منابع ایران کامل تر نوشته بودید و بسیار مفید بود.

ر.م.م (1398/9/10)

درود آیاقرص سرترالین ۵۰ با متادون تداخل داره سپاس از شما

ناشناس (1398/9/7)

درصورت مصرف دوبرابر قرص سرترالین چه بایدبکنیم من فراموش کردم که قرصم راخورده ام یانه یک بارهم غروب مصرف کردم در ضمن هرروز ۲۰۰میلی مصرف میکنم

امیرعباس (1398/9/6)

بنده شاغل واداری هستم حدود6 سالی میشه که به بیماری وسواس فکری و افکار منفی شدیدوبی حوصلگی واحساس کرختی وسنگینی در سر و اخیرا به بیخوابی از ساعت 3شب به بعد نیز دچار شده ام که از هفته قبل با تجویز پزشک روانشناس آلپرازولام 5.%رو نصف شبها و آسنترا 50 ظهر به صورت هفته اول نصف و بعد روزی یه دونه باید مصرف کنم آسنترا رو ظهر ها با نصف شروع کردم ولی علاوه بر گیجی ومنگی طی روز بیخوابی از ساعت 2شب به سراغم میاد لطفا راهنمائی کنید علت بدتر شدن بیخوابی چی میتونه باشه وبهترین زمان مصرف .اثر بخشی دارو که سبب بهبود وضعیت خواب بشه در چه ساعتی بهتر جواب میده سپاس از شما

مجید حنیف (1398/8/29)

سلام این دارو با دارو های گیاهی مثل عصاره گل سرخ یا عصاره زعفران و سنبل الطیب و... که خاصیت ضد افسردگی و ضد اضطراب دارند تداخل داره؟

حسین (1398/8/21)

سلام خسته نباشید چند ماهه از این قرص استفاده میکنم کمر درد گرفتم وگرفتگی عضله دارم میخواستم بدونم از عوارض این دارویه ؟ واگر هست باید چکار کنم

ناشناس (1398/8/14)

اين دارو وابستگي هم داره؟

افسانه چ (1398/8/14)

من امروز دکتر این دارو را برام تجویز کرد بنده کم کاری تیروئید دارم و لووتیروکسین مصرف میکنم ضمنا کلسیم و ویتامین D هم مصرف میکنم آیا مصرف سرترالین با این داروها مشکلی برام ایجاد میکنه؟

سعید رخشان (1398/7/26)

مدت ۱سال و نیم که آسنترا ۵۰ مصرف میکنم بخاطر افسردگی و زودانزالی ک دارم میتونم دوز مصرف ب ۱۰۰ برسونم . لطفا راهنمایی کنید تا کی باید این دارو را مصرف کنم.

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)

کاهش یا افزایش دوز این دارو باید توسط پزشک تعیین شود.

علی (1398/7/26)

مصرف سرترالین و الانزاپین با قرص مولتی ویتامین و قرص کلسیم و قرص ویتامین دی تداخل داره؟؟؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/26)

مصرف هم زمان الانزاپین و سرترالین ممکن است بر روی ریتم قلب تاثیر بگذارد. اگر مصرف این دو دارو به تشخیص پزشک برای شما لازم است بهتر است هر از چند گاهی از نظر طولانی شدن QT در نوار قلب بررسی شوید.

ناشناس (1398/7/25)

سلام؛من سوزش یا درد سر معده دارم عضله دریچه سر معده ام شله همیشه آنتی اسید میخورم چند روزی آنتی اسید جواب نمیداد ودرد معده خیلی شدید بود تا اینکه سرترالینو امتحان کردم بهتر شدم اما سردرد و سر گیجه باعث شد بعد دو روز قطش کنم نمیدونم چکار کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/25)

سرترالین اثری بر دستگاه گوارش ندارد. موثر بودن دارو نشانه ی ارتباط بیماری شما با مشکلات اعصاب و روان است. از استرس پرهیز کنید و به پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید.

ناشناس (1398/7/24)

برادرم یک روز که سرترالین و الانزاپین رو مصرف کرده ولی از صبح که بیدار شده افکار خودکشی داره و هرکار میکنیم هیچی نمیخوره و فقط نشسته،هیچی نمیگه و توی فکره حتی دستشویی هم نمیره،خیلی نگرانیم،چیکار کنیم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

یک تا دو هفته به شدت ایشان را تحت کنترل داشته باشید تا اثر درمانی دارو ظاهر شود. اگر پس از این زمان بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه کنید

ژیلا پیغمبری (1398/7/24)

با سلام الان مدت ۱۰ روز هست به علت نداشتن سرترالین نخوردم و الان سرگیجه شدید دارم ممکن هست به علت نخوردن قرصها باشد ؟ و چیکار باید کرد ؟ متشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/24)

بله به دلیل قطع سرترالین است. همانطور که اثرات درمانی دارو پس از یک تا دو هفته آشکار می شود علايم قطع مصرف هم با تاخیر ظاهر می شود. بهتر است به پزشک مراجعه کنید

هومن (1398/7/22)

این قرص برای ترک متادون با الپرازولام بهم دادن مشکل داره بهم بگین

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/22)

مشکلی ندارد. طبق دستور پزشک مصرف کنید.

محمد (1398/7/8)

من دونه اول رو خوردم نیم ساعت بعدش حالت تهوع الان 26 ساعت گذشت حس میکنم قلبم داره آبپز میشه نوشیدنی و مایعات زیاد خوردم که دفع شه اما هنوز احساس میکنم قلبم داقه

ناشناس (1398/7/3)

من الان 5 روز مصرف میکنم خیلی اضطرابم بالاست سردرد خشکی دهان تهوع دارم بیقراری چیکار کنم 17047

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/4)

در صورتی که بتوانید ۲ تا ۳ هفته عوارض دارو را تحمل کنید به تدریج اثرات درمانی دارو آشکار و عوارض داروکاهش می یابد. اگر عوارض برای شما قابل تحمل نیست به پزشک مراجعه کنید.

چنانچه در خصوص "سرترالین " سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info