سلکوکسیب

دریافت اپلیکیشن دارویاب در کدام داروخانه موجود است؟
  • اطلاعات دارویی
  • مقدار مصرف
  • مصرف در بارداری
  • اشکال دارویی

سلکوکسیب چیست؟
داروهای تسکین دهنده ی درد ضد التهاب مانند سلكوكسيب به ضد درد های NSAIDs معروف هستند .این دارو در تسکین دردهایی نظیر آرتریت (التهاب مفاصل)،دردهاي رماتيسمي، دردهاي استخوانی و عصبی كاربرد دارد.این دارو با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند.
سلكوكسيب 100 و سلکوکسیب 200 با مسدود کردن اثر آنزیم سیکلوکسیژناز،منجر به کاهش ساخت ماده ای شیمیایی به نام پروستاگلاندين در بدن می شود که مسئول ایجاد درد و التهاب در ناحیه ی آسیب دیده می باشند.در نتیجه با مهار آنزیم های سکلوکسیژناز و کاهش تولید پروستاگلاندين،درد و التهاب کاهش می یابد.

پیش از مصرف سلكوكسيب 
-در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید تا داروی ضدحساسیت مناسب شرایط شما را برایتان تجویز نماید.
_در صورت سابقه ی آسم،حساسیت،زخم معده یا دوازدهه و بیماری های گوارشی(مانند کرون)،بیماری قلبی یا عروقی،لوپوس،مشکلات کبدی،کلیوی ،بیماری پارکینسون ،صرع و سایر موارد به پزشک خود اطلاع دهید.
_در صورتی که سابقه ی فشار خون بالا و يا وجود لخته در عروق را دارید ،پزشک خود را مطلع نمایید.
-از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.
_در صورت سابقه ی حساسیت به داروهای ضد درد (مانند آسپرین ،ايندومتاسين،سلکوکسیب و پوبروفن و...)به پزشک خود اطلاع دهید.
-در صورت سابقه ی قند یا کلسترول خون بالا به پزشک خود اطلاع دهید.
-در افراد بالای ۶۵سال و زير ١٨سال این دارو باید احتیاط بیشتر و تحت نظر پزشک مصرف شود.
-در صورتی كه سيگاری هستيد،به پزشک خود اطلاع دهید.

نحوه ی صحیح مصرف سلكوكسيب 100 و سلکوکسیب 200 
_در صورت مصرف طولانی مدت ،مقدار و تعداد دفعات مصرف در روز را از پزشک خود بپرسید.نسبت به شرایط، يك تا دو قرص در روز نیاز داشته باشید.
_بهتر است سلكوكسيب را همراه با يك ليوان آب یا پس از یک وعده غذای سبک مصرف نمایید تا عوارض گوارشی ناشی از آن کمتر شود.
-در صورتي كه با بلع كپسول مشكل داريد مي توانيد آن را باز كرده و محتويات را در غذاي نرم،ماست،مارمالاد سيب،موز و...مخلوط كرده و ميل كنيد.
-در صورت فراموشی یک نوبت مصرف دارو، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر نمایید و نوبت بعدی را طبق برنامه مصرف نمایید. به هیچ وجه مقدار دارو در یک نوبت را دوبرابر ننمایید.

توصیه ها
_ممکن است در ابتدای مصرف پزشک شما جهت کاهش احتمال بروز عوارض گوارشی،سلكوكسيب را با مقدار کم تجویز نماید.با این حال در صورتی که نیاز به مصرف طولانی مدت این دارو دارید،پزشک می تواند همراه آن،از دارو های محافظت کننده از معده تجویز نماید تا عوارض کاهش یابد.
_در صورت مصرف طولانی مدت،تحت نظر پزشک خود بمانید تا آزمایشات و معاینات دوره ای لازم ،انجام شود.
-در صورتی که تا دوهفته پس از مصرف این دارو درد شما کاهش یا بهبود نیافت با پزشک خود مشورت نمایید تا داروی مناسب دیگری برایتان تجویز نماید.
_در صورتی که مبتلا به آسم می باشید ،ممکن است علائمی مانند خس خس سینه و مشکل تنفسی در شما با مصرف این دارو تشدید شود.در صورت بروز این عوارض ،این دارو را قطع نمایید و به پزشک خود مراجعه نمایید.
‎- در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی را دارید به پزشک خود در مورد مصرف این دارو اطلاع دهید.

عوارض شایع سلکوکسیب :
-در صورت احساس سرگیجه، از رانندگی وانجام کارهایی که نیاز به احتیاط دارند خودداری نمایید.
_علائم گوارشی مانند سوء هاضمه ،سوزش سردل،معده درد و... از علائم شایع داروهای NSAIDs می باشد که برای کاهش آنها مصرف دارو پس از غذا توصیه می شود.در صورت ادامه دار شدن این عوارض با پزشک خود مشورت نمایید.
-جهت بهبود اسهال ناشی از مصرف این دارو،مصرف وعده های غذایی ساده و مایعات به مقدار کافی توصیه می شود.
- در صورت بروز سردرد، مایعات به مقدار کافی مصرف نمایید.در صورتیکه سردرد شما ادامه دار شد به پزشک مراجعه کنید.
-در صورت افزایش فشارخون، ورم مچ پا،درد مفصلی و علایم شبیه به آنفولانزا و اختلال در خواب به پزشک خود مراجعه نمایید.
_ در صورت مشکلات تنفسی،و هرگونه علائم حساسیت دارویی (مانند ورم صورت و دهان)به پزشک خود مراجعه نمایید.
_در صورت مشاهده دفع خون یا مدفوع تیره، استفراغ حاوی خون یا شکم درد شدید، مصرف دارو را قطع و به پزشک خود مراجعه نمایید.

قرص سلکوکسیب
در دارونامه رسمی کشور برای سلکوکسیب قرص تعریف نشده است و فقط کپسول 100 و 200 از این دارو موجود است. در فرمولاسیون های دارویی انجام آزمایشات زیست دستیابی مشخص می کند که در صورت تهیه قرص یا کپسول چه میزان دارو جذب خون می شود و با مقایسه نتایج فراهمی زیستی تصمیم گرفته می شود که قرص یا کپسول دارو تولید شود. این نتایج برای داروی سلکوکسیب کپسول را نسبت به قرص سلکوکسیب ترجیح داده است.

قرص سلکوکسیب برای چیست
نمونه های خارجی از قرص سلکوکسیب تولید شده است که در ایران وجود ندارد و دارای اثرات درمانی مشابه کپسول است و برای تسکین دردهای اسکلتی، سردرد و بدن درد کاربرد دارد. بیماران قلبی باید با احتیاط و فقط با تجویز پزشک از این دارو استفاده کنند.

کپسول سلکوکسیب
سلکوکسیب به عنوان یک مسکن در دردهای متوسط کاربرد دارد که بصورت کپسول های 100 و 200 میلی گرم در چندین کارخانه داخلی تولید می شود و یکی از برندهای معروف این دارو سلبرکس است.

سلکسیب
سلکسیب یک داروی otc است که برای خریداری آن نیازی به نسخه نیست و برای دردهای ملایم و متوسط قابل استفاده است. سلکسیب به عنوان تب بر کاربرد چندانی ندارد.

داروهای مرتبط:
متوکاربامول
تیزانیدین
کلردیازپوکساید

Reference1: www.Drugs.com
Reference2: www.medscape.com

اطلاعات تخصصی

موارد مصرف سلکوکسیب

اين دارو براي درمان آرتريت روماتوئيد و استئوآرتريت( تخفيف علائم و نشانه‌ها) بكار مي‌رود.

مکانیسم اثر سلکوکسیب

اين دارو يك ضد التهاب غير استروئيدي بوده و داراي اثرات ضد التهاب ، ضد درد مي‌باشد. اين دارو با مهار آنزيم سيكلواكسيژناز2(COX-2) موجب كاهش توليد پيش نياز پروستاگلاندين‌ها مي‌شود.

فارماکوکینتیک سلکوکسیب

جذب گوارشي دارو سريع و نيمه‌عمر آن 11 ساعت است. متابوليسم دارو عمدتا كبدي و دفع آن از طريق مدفوع (57% ) و ادرار(27%) مي‌باشد.

منع مصرف سلکوکسیب

مصرف این دارو در سه ماهه سوم حاملگی اکیدا ممنوع است و جزء داروهای گروه X طبقه بندی می شود که ممکن است باعث مرگ یا نقص عضو جنین گردد

در صورت سابقه يا ابتلا به بيماري‌هاي آلرژيك، آنافيلاكسي، آنژيوادم، پوليپ‌هاي بيني، حساسيت به آسپيرين و دارو‌هاي شبه آسپيريني يا داروهاي سولفوناميدي‌ و سابقه برونكواسپاسم ناشي از آسپيرين نبايد از اين فرآورده استفاده كرد.

عوارض جانبی سلکوکسیب

*
عوارض نسبتا شایع (%2≤):
قلبی عروقی: ادم محیطی
گوارشی: اسهال، سوء هاضمه، درد شکمی، نفخ، رفلاکس، استفراغ
کبدی: افزایش آنزیم های کبدی
کلیوی: سنگ کلیوی
تنفسی: عفونت مجاری تنفسی فوقانی، سینوزیت، فارنژیت، رینیت، تنگی نفس
متفرقه: صدمات غیرمترقبه
سایر عوارض (درصد نامشخص):
پوستی: درماتیت اکسفولیاتیو، فوران پوستول (اگزانتوماتوز پوستولی جنرالیزه حاد)
گوارشی: سوراخ شدن دستگاه گوارش، زخم گوارشی، التهاب گوارشی، سوراخ شدن روده
ازدیاد حساسیت: آنافیلاکسی
ایمنولوژی: سندرم DRESS (واکنش دارویی همراه با افزایش ائوزینوفیل و علایم سیستمیک)
تنفسی: استئیت موضعی آلوئولار

تداخلات دارویی سلکوکسیب

*
مشخصات کلی تداخلات:
- سوبسترای CYP2C9
- سوبسترای CYP2D6
- تشدید اثرات ضد پلاکت
- کاهش پرفیوژن یا عملکرد کلیوی
- افزایش خطر خونریزی یا آسیب به مخاط دستگاه گوارش
- تشدید هایپرکالمی
- تشدید اثرات افزاینده فشارخون

تداخلات رده X (پرهیز):
آسه‌متاسین، آمینولوولینیک اسید (سیستمیک)، دکس ایبوپروفن، دکس کتوپروفن، فلوکتافنین، کتورولاک (نازال و سیستمیک)، ماسیمورلین، مکامیلامین، میفامورتید، مورنیفلومات، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (انتخابی COX-2)، اوماستاکسین، پلوبیپروفن، فنیل بوتازون، تالنیفلومات، تنوکسیکام، زالتوپروفن

کاهش اثرات داروها توسط سلکوکسیب:
آلیسکایرن، بلاک کننده‌های گیرنده آنژیوتانسین II، مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین، بتابلاکرها، اپلرنون، هیدرالازین، دیورتیک های لوپ، ماسیمورلین، میفامورتید، دیورتیک های حافظ پتاسیم، پروستاگلاندین ها (چشمی)، مهارکننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین، سینکالید، دیورتیک های تیازیدی و شبه تیازیدی

کاهش اثرات سلکوکسیب توسط داروها:
آلپلیسیب، عوامل کمپلکس ساز اسیدهای صفراوی، القاکننده‌های متوسط CYP2C9، لوماکافتور و ایواکافتور، ریفاپنتین

افزایش اثرات داروها توسط سلکوکسیب:
مشتقات 5- آمینوسالیسیلیک اسید، آجمالین، آلیسکایرن، آمینوگلیکوزیدها، آمینولوولینیک اسید (موضعی و سیستمیک)، داروهای ضد انعقاد، بمیپارین، مشتقات بیس‌فسفونات ها، سیکلوسپورین (سیستمیک)، دفراسیروکس، دسموپرسین، دکس ایبوپروفن، دیگوکسین، دروسپیرنون، انوکساپارین، اپلرنون، مشتقات استروژن، هالوپریدول، هپارین، لیتیم، بی‌حس کننده‌های موضعی، مکامیلامین، متفورمین، متوترکسات، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (انتخابی COX-2)، اوماستاکسین، پورفیمر، دیورتیک های حافظ پتاسیم، پرالاترکسات، پریلوکائین، کینولون ها، سدیم نیتریت، تاکرولیموس (سیستمیک)، فرآورده‌های تنوفوویر، تولپریسون، تریفلوزال، ونکومایسین، ورتپورفین

افزایش اثرات سلکوکسیب توسط داروها:
آسه‌متاسین، الکل (اتیل)، بلاک کننده‌های گیرنده آنژیوتانسین II، مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین، آسپیرین، کورتیکواستروئید ها (سیستمیک)، سیکلوسپورین (سیستمیک)، مهارکننده‌های متوسط CYP2C9، داپسون (موضعی)، دکس کتوپروفن، فلبیناک، فلوکتافنین، گیاهان (با خاصیت ضد انعقاد/ ضد پلاکت)، کتورولاک (نازال و سیستمیک)، دیورتیک های لوپ، لوماکافتور و ایواکافتور، مورنیفلومات، نفتازون، نیتریک اکسید، داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی، پلوبیپروفن، فنیل بوتازون، پروبنسید، مهارکننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین، سدیم فسفات‌ها، تالنیفلومات، تنوکسیکام، دیورتیک های تیازیدی و شبه تیازیدی، تولپریسون، داروهای ضدافسردگی سه حلقه‌ای (آمین نوع سوم)، تریفلوزال، زالتوپروفن

تداخل با غذا:
مصرف همزمان با غذای پرچرب، رسیدن به پیک غلظت به تأخیر می اندازد و AUC نیز 10% تا 20% افزایش می‌یابد.
راهکار: ملاحظات تغذیه‌ای ضرورتی ندارد.

هشدار ها سلکوکسیب

1. در صورت ابتلاي بيمار به آسم، سابقه زخم يا خونريزي گوارشي و براي افراد سيگاري ، وجود نارسائی کليوي و كبدي ، اين دارو بايد با احتياط كامل مصرف شود.
2. به دليل احتمال احتباس مايعات ، در بيماران مبتلا به نارسايي احتقاني قلب، ادم و فشار خون بالا، كم‌كاري قلبي و اعتياد به الكل، اين دارو بايد با احتياط فراوان استفاده شود.
3. در صورت كاهش حجم مايع خارج سلولي، قبل از شروع مصرف دارو بيمار بايد به ميزان كافي مايعات دريافت كند.

توصیه های دارویی سلکوکسیب

. از آنجايي كه اين دارو باعث وخيم‌تر شدن كم خوني مي‌شود. آزمايشات هماتوكريت و هموگلوبين در بيماران تحت درمان توصيه مي‌شود.
2. قطع مصرف دارو بايد به طور تدريجي صورت گيرد.

گروه C

در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.

کد ژنریک نام شکل دارویی پرخطر دما حیاتی برچسب هشدار بالا
01913
01932

  • اسامی تجاری فارسی
  • اسامی تجاری انگلیسی

اسامی تجاری موجود در ایران

اسامی تجاری موجود در ایران

نام تجاری
قرص سلکوکسیب نیل فارمد 200 میلی گرم
کپسول زلکاگز 100 میلی گرم
کپسول زلکاگز 200 میلی گرم
کپسول مدوکسیب 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب-حکیم 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب روز 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب پارس دارو 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب مهردارو 100 میلی گرم
کپسول سلبرین 100 میلی گرم
کپسول سبکس 100 میلی گرم
کپسول کبکس 200 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب-آریا 100 میلی گرم
کپسول سلکسوسد 200 میلی گرم
کپسول رازوسلکوکسیب 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب-اس اچ دی 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب زهراوی 100 میلی گرم
کپسول سلکسوسد 100 میلی گرم
کپسول سلکسیب 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب-اکسیر 100 میلی گرم
کپسول سلبایوکس 100 میلی گرم
کپسول فلاکوکسیب 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب کیمیدارو 100 میلی گرم
کپسول سلکسیب 200 میلی گرم
کپسول سلبرکس 200میلی گرم
کپسول سلبرکس 100میلی گرم
کپسول کوبیکس 100میلی گرم
کپسول سلکوکسیب رازک 200 میلی گرم
کپسول سلبرین 200 میلی گرم
کپسول دروکسیب 200 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب شفا 200 میلی گرم
کپسول پروبیکس اس تی پی 200 میلی گرم
کپسول پروبیکس اس تی پی 100 میلی گرم
کپسول سلکوکسیب شفا 100 میلی گرم
مریم فاضلی (1400/3/2)

سلام.من به دلیل چسبندگی عصب ودیسک گردن الان دوهفته دارگ سلکوسیب استفاده میکنم.که ازپشتم خون میاد.میتوته دلیلش استفاده ازاین قرص بشه

خدیجه دفتری (1400/2/18)

سلام خسته نباشید من این قرص رفتم دکتر برا سنگ کلیه که داشتم نوشت ولی الان مدتی پشت بدنم درد میکنه بین مهره های کمرم وقتی دردش شدیدمیشه تنگی نفس وسرفه میکنم دیشبش از این قرص امروز اصلا درد نداشتم ایا این قرص خوبه برام یا نه

محمدمحمدی (1400/2/14)

باسلام. جهت بدن درد ناشی از کرونای مثبت ،پزشک این دارو را برام تجویز کرده .و هیچگونه آنتی بیوتیک برایم نداده در حالیکه همسرم روز بعد به متخصص مراجعه نمود و داروهای کلا متفاوت دریافت کرده.بنظرشما آیا این دارو برای درمان کرونا ضرورت دارد؟

علی فیروزی (1400/2/6)

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر محترم دکتر عزیزم یک سوال داشتم خدمتتون برای دندون درد هم کپسول سلکوکسیب ۲۰۰ کارایی داره ممنون میشم جوابم را بدهید با تشکر و ممنون از خدماتی که تو این روزای کرونایی به ما مردم مهر می کنید

عمادرضا (1400/2/5)

سلام من عفونت ادراری دارم وادرارم کامل تخلیه نمیشه دکتربهم سلکوکسیب داده آیا برای عفونت هست؟

هاشمی (1400/1/31)

باعرض سلام وخسته نباشید. من کپسول سلکوکسیب200برای بیماری عفونت ووارکوسل دکتربرام تجویزکرده دوتا دونه ازقرص وخوردم کلیه سمت چپم خیلی درد دارم ایا برای قرصه .ممنونم ازشما

پروین ناصری (1400/1/17)

من قرص سینوریپا ۱۰۰۰/۱۲/۵ استفاده میکنم برای قند ودیابت ایابا سلکوکسیب تداخل نداردوقرص چربی هم وasa هم استفاده میکنم

سعید (1400/1/13)

سلام عذرمیخوام کپسول سلکسیب درحدی هست که برای درد ناشی از ترک، به تنهایی بشه استفاده کرد؟

زینب کاویانی (1400/1/12)

باسلام دیابت نوع ۲ دارم اخیرا به دلیل وجود درد در ناحیه گردن و با تجویز پزشک از قرص سلوکسیب ۲۰۰ به تعداد ۸ عدد استفاده کردم که بعد ۲ روز مصرف در ناحیه گردن و شانه هایم قرمزی پوست و تاولپدید آمد که با سوزش همراه هست لطفا نظرتان را اعلام کنید متشکرم

مسیح اله صفار (1400/1/7)

با عرض سلام 52 سال ساکن جنوب درد گردن و هر دو کتف دارم ام آر آی گرفتم تشخیص پزشک دیسک 2 مهره گردن، در حال حاضر دو کپسول سبکس 200 و گاباپنتین 100 و ب 1 نوشته اند و گردن بند طبی . مصرف دارو کمی گیج و سرگیجه پیدا میکنم آیا خوردن ادامه دهم یا خیر، به پزشکم دسترسی ندارن متشکر و سپاس

Hkh (1400/1/2)

سلام ببخشید من دکتر این کپسولو برا نرمی غضروف در زانو برام نوشته هروقت میخورم دردم چندین برابر میشه بار دوم رفتم بازم برام نوشتن الان روی پام کبود شد و دردم بیشتر حالا چکار کنم

, ز. و (1399/12/27)

ببخشید اگه میگن دارو را ناگهانی قطع نکنیم یک مقدار مشخص داره. مثلا روزی دوتا وقتی تموم شه قطع میشه پس چطور تدریجی قطع کنیم و این دارو با پروپرانول 10 اشکالی نداره ویا من متفورمین می خورم گاهی فشار خون دارم چکنم

محمد زارع (1399/12/17)

سلام من چهار شبه شبی یک دونه سلکوکسیب 100 خوردم وسوزش ادرار گرفتم ممکنه به خاطر مصرف این دارو باشه سال گذشته هم یک دوره یک ماهه روزی سه عدد باتجویز دکتر خوردم بعد از چند ماه سوزش ادرار گرفتم به کتر مراجعه کردم کلیه ومثانه هیچ مشکلی نداشت آیا سلکوکسیب باعث سوزش ادرار میشه ممنون میشم اگه جواب منو بدین در صمن 17 سالمه

خاکسار (1399/12/17)

سلام ببخشید میخواستم بدونم آیامصرف سلکوکسیب۲۰۰دربارداری ضرر داره یانه؟

عارف علی (1399/12/13)

سلام مادرم سلکوکسیب ۲۰۰میخورد واسه درد کمر و درد پاش خیلی خوب بود ولی یک ماه هر دارو خونه ای رو میگردم داری سلکوکسیب شرکت دارو سازی امین ندارن یعنی بیشتر داروخانه های تهران گشتم پیدا نکردم میخواستم بپرسم تو تهران با کدوم از دارو خانه ها کار میکنید ک من برم از همونجا تهیه کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

رضا علیزاده (1399/12/9)

سلام وقت بخیر، راستش دکتر اعصاب و روان برام گاباپنتین ۳۰۰و رهاکین۵۰۰ نوشته و متخصص ارتوپدی واسه کمر درد شدید برام سلکسیب۲۰۰ نوشته، آیا خوردن ۳ مدل قرص با همدیگه اشکالی نداره؟ ممنون میشم جوابم رو بدید. با تشکر

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/12/9)

سلام، خیر این سه دارو تداخل قابل توجهی ندارن و میتونین مصرف کنین.

باقری (1399/12/7)

ایا با فلوکسیتین تداخل دارد

روزبهانی (1399/11/29)

سلام آقای دکتر. من ده سال پیش قبلم رو آنژیو کردم و دو رگم رو بالن و فنر گذاشتم و دو رگم ۷۵درصد مسدود می‌باشد. داروهای ASA80 ، رزوواستاتین۲۰ و دیلتیازم۶۰ مصرف میکنم. به خاطر آرتروز کمر دکتر برای من داروهای سلکوکسیب۲۰۰ و Avodin را تجویز کرده. سوالی که از شما دارم این است که آیا استفاده از داروهای جدید برای بیماری قلبی من مشکلی ایجاد نمی‌کند و تداخل دارویی با داروهای قلبی ندارد؟ متشکرم

علی ابراهیمی (1399/11/27)

سلام، آیا سلوکسیب با کلونازپام و پروپرانولول 10 تداخل داره؟

حبیبه (1399/11/24)

سلام من بخاطرزانودردم دکترسلکوکسیب 200نوشته ۴روزاست میخورم احساس تنگی نفس میکنم از عوارض داروهست؟؟

ساسا (1399/11/23)

سلام آیا قرص سلکوکسیب با قرص ضدبارداری روکین تداخل دارویی داره؟

س.م (1399/11/22)

باسلام.آیا مصرف سلکوکسیب در زمان شیردهی مشکل دارد؟

ف-زارع (1399/11/20)

سلام من به خاطر دیسک کمر و درد زیاد ٥ ماهه دارم سلکوکسیب مصرف میکنم اگرکار دندون پزشکی داشته باشم آیا داروی بیحس کننده رو من تاثیر داره یا خیر؟؟

خ ز (1399/11/19)

سلام من کمر درد دارم ب دکتر مراجعه کردم و سلکوکسیب ب من داده ولی صورتم ورم کرده آیا عوارض همینه یا ادامه بدم

سانا (1399/11/18)

سلام مادرم ۸۰ ساله درد وحشتناک کمر و لگن داره ۴ساله جدیدا ۳روزه بطوریکه از جاش میخواد بلند بشه انگاربا شوکر به کمرش زدن از درد نفسش بنده عمل باز قلب ونفرولوژی کلیه انجام داده قرص سبکس ۲۰۰ بدم بخوره ۱۲ساعت یدونه مشگل داره بخاطر کرونا نمیتونم ببرمش دکتر که عکس و ام ار ای بده بیشتر مشگله چه قرصی بدم از درد اروم بشه ممنون

پرویز پرویزی (1399/11/18)

این دارو با کلرودیازپوکساید و سرترالین تداخل نداره،؟تشکر

محمدی (1399/11/17)

سلام جناب دکتر خانمم دندون درد بود رفتیم داروخانه کپسول سلکوکسیب 200 دکتر بهم داد 6 تا کپسول مصرف کردیم بعدازیک هفته متوجه شدن که حامله هستن آیا برای جنین خطری داره یانه خواهشاً راهنمایی کنین ممنون

مانی ایمانی (1399/11/13)

سلام دکتر قرص سلوکسیب برای پروستات خوبه

مقدم (1399/11/9)

سلام من کیست سینه دارم دکتربرام سلکوکسیب۲۰۰ تجویزکرده حالاپریودشدم ۱۰روزم جلوانداختم ۲۳ساله هستم واقدام به بارداری کردم اگه باردارباشم برام ظررداره

المیرا (1399/11/2)

سلام من دیسک کمر دارم زده به سیاتیکم دکتر غضروف ساز فست ران با سلوکسیب ۲۰۰ و کلسیم داده ایا این داروها درد منو آروم میکنه

سمیه نوروزی (1399/10/29)

باسلام من آزاری ال دی یاهمان قرص جلوگیری استفاده میکنم..برای دندون دردم یک دوتاازسلکوکسیب200استفاده کردم آیا این قرص اثرقرص ال دی روازبین میبرد..ممنون

امیرفنایی (1399/10/27)

سلام پدرم دیابت دارند الانم درد شدید دارن بخاطر سنگ کلیه بینی شونم شکسته ایا سلکوکسیب برای درد کلیه خوبه؟!و بخاطر دیابت مشکلی نداره خوردنش؟؟؟

دانیال جعفری (1399/10/25)

عوارض سلکوکسیب تنگی نفس و درد قفسه سینه و سرگیجه میتواند برای جوان ۲۳ ساله خطرناک باشه؟

ملیسا (1399/10/24)

سلام وقت بخیر من پاهام خیلی درد میکنه رفتم دکتر سلکسیب ۲۰۰ بهم داده من کبد چرب دارم و قرص لیور گل ۱۴۰ مصرف میکنم با هم تداخل دارند یا نه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

فرحناز (1399/10/23)

سلام.من خانم ۴۶ ساله هستم که به علت در رفتگی لگن مادر زادی آرترز شدید لگنی دارم.دکتر بهم گفته تعویض مفصل لگن را به بعد از ۵۰ سال موکول کن.من به علت درد زیاد معمولا هر روز مسکن وبه تازگی سلکسیب ۲۰۰ میخورم که خوب جواب میده.سوال‌:مصرف طولانی تا چه مدت زمان مجاز هست؟.وبرای محافظت از کلیه وکبد چه روشی در پیش بگیرم؟آیا مصرف نامنظم دارو عوارض بدی داره؟آیا مصرف طولانی مدت سلکسیب غلظت خون یا سکته به همراه داره؟

ناصر کریمی (1399/10/10)

سلام من چند وقت هست بخاطر کار زیاد با لب تاپ و گوشی گردن درد شدید دارم و کمرم هم درد می کنه رفتم دکتر کلسیم و سلکوکسیب و نورپنتین تجویز کرد . من فقط کلسیم و سلکوسیب مصرف می کنم آیا با نوروپنتین تاثیر این دارو و کاهش درد حاصل میشه یا نه ممنون از راهنماییتون🙏

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/10/10)

نوروپنتین درد را کاهش می دهد. اگر درد برطرف شده نیاز به مصرف آن نیست

ناشناس (1399/10/2)

سلام.من بخاطرکیست سینه ب پزشک مراجعه کردم برام قرص سلکوکسیب تجویزکردالان دوهفته هس ک مدفوع همراه بامایع سفیدرنگ ژله ای میادمخصوصاوقتی شکمم پربشه نفخ میکنه وصدامیده ازاین قرص هس؟

فاطمه خباز (1399/9/4)

من سیکل دو ماهه عقب افتاده رفتم دکتر آمپول سلکوکسیب به من داده ولی در اینترنت چیز دیگری میبینم

علی امامی (1399/8/22)

سلام من هردوپام کشیدگی تاندونم دارم دکتر بهم سلکوکسیب با گاباپانتین تجویز کرده مصرف میکنم اما هنوز ک هنوز شبها درد دارم تاصبح داروی میتونیدبهم پیشنهادبدید

ملینا محمدی (1399/8/15)

سلام وقتتون بخیر من ۲سالی هست که فهمیدم روماتیسم دارم. ولی بخاطر ترس از عوارض دارویی مصرف نکردم به جز آلفن ایکس اونم گاهی از درد شدید الان که تصمیم گرفتم درمان کنم پزشک فقط سلکوکسسب و ویتامین دی برای من نوشته. میخواستم بدونم این دارو تاثیری توی درمان داره یا فقط فقط مسکن هست ؟

دکتر نسترن احمدی - داروساز (1399/8/15)

سلام متاسفانه بیماری شما درمان قطعی ندارد و فقط میتوانیم با دارو ها از پیشرفت بیماری شما پیشگیری کنیم یا سیر پیشرفت آن را کند کنیم برای درمان و بررسی و درمان اصولی به یک پزشک متخصص روماتولوژی مراجعه نمایید

Aj۱ (1399/8/5)

سلام.ببخشید میخواستم بدونم چرا سلکوکسیب تزریقی وجود ندارد؟ایا تولید و ساخته نمیشود یا در تولید و ساخت ان ناتوانند

تاراا (1399/8/4)

سلام ، من درد تخمک گذاری خیلی شدید دارم، چرخه ی پریود شدنم همیشه دیر بود ینی یه تاریخ نمیشم دیرتر میشم. ازمایش خون کامل دادم هورمونی هم دادم مشکلی نبود و سونوگرافی هم دادم و همه چی سالم بود . اما از یکی دو هفته قبل از پریود شدن درد شدید میگیرم. دکتر بهم قرص سلکوکسیب رو دادن، یک بار اولین روز پریود خوردم خیلی خوب بود و دردمو کم کرد. برای قبل پریود ک درد زیاد میکشم دادن، اما نمیدونم چرا استرس خودنشو دارم، ایا تاثیر داره؟ خوبه واسه درد قبل پریود؟

ZRK (1399/7/19)

با سلام بعد خوردن قرص کوبیکس 100 سلکوکسیب از معده تا دهانم طعم بد و زننده ای میگیرد. آیا خطرناک است و باید استفاده دارو را متوقف کنم یا نه مشکلی ندارد؟

مژده فتاحی (1399/7/17)

سلام من همسرم به دلیل تومور کولون دارن شیمی درمانی میشن روزی که شیمی درمانی رو انجام میدن شب دچار تب و پا درد شدید می شن استفاده از سلکسیب ۲۰۰ واسشون مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ناشناس (1399/7/11)

سلام خسته نباشید،من درد شدید معده داشتم و معدم عصبیه،وقتی که بچه بودم غذایی که میخوردم رو یه راست و سالم بالا میاوردم،زخم و التهاب معده داشتم،یه مدت خوب بودم که بعد درد معدم خیلی شدید شد و به قفسه ی سینم و مهره ی شکسته کمرم میزد،رفتم پیش دکتر ولی نه به صورت حضوری و ایشون هم قرص سلکوکسیب و کیلیدینیوم سی رو برام تجویز کردن، ولی من دردم هر روز بدتر میشه احساس میکنم و خیلی اذیت میشم،درد معدم خیلی بد شده؟برای من ضرر داره این دارو؟من ۱۴ سالمه

N. Kh (1399/7/9)

سلام من تنگی نخاع دارم قرص سلکوکسیب100شبی یکی برام تجویز شده.4شب خوردم دردم ساکت شده حالا باید مرتب بخورم یامیتونم هروقت درد داشتم بخورم.

مریم پورعیدی (1399/6/24)

سلام مادرم دیسک گردن وکمر دارن در ضمن ارتروز هم دارن مدت طولانی که سلکسیب 200 مصرف میکنن دچار خارش وکهیر شدن ممکن عوارض دارو باشه

م.ی (1399/6/19)

با سلام ایا مصرف سلکسیب روی فشارخون تاثیر داره.ممنون میشم توضیح بدین

حسین رجایی (1399/6/14)

سلام سلکو کسیب برای کبد چرب ضرر داره آیا?

امیر مقاره (1399/6/11)

سلام خسته نباشید آیا سلکوکسیب برای درد رگ سیاتیک مفید یا نه کلا چی بخورم ممنون

هنگامه (1399/6/7)

من برای روماتیسمم حدود سه هفته ست سلکوکسیب ۱۰۰ مصرف میکنم روزی یدونه خیلی چاق شدم و صورتم خیلی پف کرده بعد سه هفته از مصرف صورتم و گردنم تا شکمم کهیر زده و هر روز یکی از انگشتام ورم می‌کنه و مچ دستم

مجید (1399/5/24)

سلام ببخشیدمن برای دردبیضه رفتم سلکوسیب نوشته الان توادرارم خون دیده میشه می تون عوارضش باش

عباس (1399/5/23)

من ٥روز ترک کردم هیچ قرص هم نمیخورم ولی شب از درد پاهام نمیتونم بخوابم این قرص خوبه

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/5/24)

بله با معده پر و آب زیاد مصرف کنین.

کامبیز (1399/5/16)

سلام من حدودا ۶ ماهه که عضله ی کشاله رانم در داخلی ترین نقطه توی ورزش کشیده شده و در همون ناحیه متورم شده مثل اینکه دور استخوان رسوب جمع شده باشه و وقتی با دست به همون ناحیه فشار کمی وارد میکنم درد میگیره...یکی از دوستانم که فیزیولوژی ورزشی خونده بهم توصیه کرد سلکسیب مصرف کنم، ممنون میشم شما راهنماییم کنید که این قرص در درمان موثره یا خیر و اینکه اگه قراره استفاده کنم روزانه چندتا سلکسیب ۲۰۰ استفاده کنم؟ این قرصی که بنده تهیه کردم اسمش سلکسیب هست با سلوکسیب یکیه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1399/5/17)

سلکسیب و سلکو‌سیب فرقی ندارد. این دارو تسکین دهنده درد است و اثر درمانی ندارد

علی حسینی (1399/5/12)

سلام من کمر درد شدید دارم و ی دونه قرص سلکسیب خوردم آیا مشکلی پیش نمیاره؟

پیمان آذری (1399/5/10)

سلام من دیسک کمر مهرهl5 دارم دکتر داروی سلکوکسیب گفته مصرف صبح و شب ولی با مصرفش معده ام درد میگیره به دکتر گفتم گفت با قرص معده مصرف کن . به نظر شما چکار باید کنم

فاطمه امیری (1399/4/29)

قرص سلکو کسیب مصرف،می کنم معدم سفت میشود کم اشتها ودچار تنگ نفسی مشم عوارض این دارو است

محمدی (1399/4/28)

سلام مادر من الان چند ماهه دچار درد در ناحیه هر دو زانو شده این دارو رو پزشک بهشون تجویز کرده اما مصرف قرص باعث میشه دچار معده درد بشن و ناراحت باشن میگن موقع ک نشستن خوبه ولی وقتی میخوان پا شن زانوهاشون خیلی اذیت میشه میشه راهنمایی مون کنید . مادر من فشار خون داره و داروهای ضد انعقاد خون مصرف میکنه آسپرین ۳۵۰ مصرف میکنه پیشاپیش از وقتی که میزازید متشکرم

ارش ارشی (1399/4/25)

من دیسک کمر خفیف دارم آیا مصرف این کپسول در درمان دیسک موثره یا فقط خاصیت ضد درد داره؟؟

جباری (1399/4/23)

سلام همسرم پاش خیلی درد میکرد پیش ارتوپد رفت همین کپسول رادادن پاش بد تر شد یه قرص دیگه هم‌داده باکلوفن اما اونا نمی خوره ایا باهم باید مصرف بشه

الناز اکبری (1399/4/21)

با سلام ببخشین من رگ های گردنم شدیدا خشکه طوری که سردرد های شدید می گیرم و چشم هام و قسمت پیشانیم شدید درد می کنه و وقتی کار می کنم درد گردنم به تمام قسمت های دست هام میزنه اون وقت سلکسیب ۲۰۰ می خورم بهتر میشه حتی شل کننده عضلات هم موثر نیست پزشک مراجعه کردم فقط شل کننده میده ولی دایمه تکرار میشه الان چند سال هست الان هم به خاطر کرونا نمی تونم دکتر برم ایا دارویی هست که برای شرایط من یا همون سلکسیب رو چند وقت یکبار بخورم چون درد گردنم که می گیره به همه جام میزنه

ع.ر (1399/4/8)

آیا این دارو با داروی سیتالوپرام بمیزان ۵ میلی در شبانروز تداخل دارد و مشکلی ایجاد میکند.

ن.ا (1399/4/5)

سلام دکتر برای میگرن و گردن دردم ناپروکسن تجویز کردن به خاطر عوارض گوارشی زیادش دکتر داروخانه سلکوکسیب رو جایگزین کردن که خوب شدم.الان میخوام ادامه بدم ولی دیدم برای کسی که پولیپ بینی داره نباید مصرف بشه!دلیلش چی هست؟قطع کنم دارو رو؟

سعدی خادم (1399/4/4)

سلام و درود من با درد و محدودیت حرکتی در ناحیه شانه به پزشک مراجعه کردم که با تشخیص التهاب تاندون ها برام سلکوکسیب تجویز کرد .لطفا بفرمایید : ۱ - آیا این دارو غیر از جنبه تسکینی ، جنبه درمانی هم دارد ؟ ۲ - دکتر برام فیزیوتراپی هم نوشته است که به علت کرونا نرفتم آیا دستگاه فیزیوتراپی خانگی می تواند موثرباشد که بخرمش .یا اگر فیزیوتراپی نکنم این دارو می تواند بدای مشکل من ،به تنهایی موثر باشد .

اسحق سررشته داری (1399/3/30)

سلام دیسک شدید کمر دارم بنحوی که امکان تکون خوردن ندارم کپسول سلکسیب ۲۰۰ هر ۸ ساعت میخورم دردش ساکت نمیشه لطفا توضیح بدید همراه این کپسول چه مصرف کنم دردم ساکت شه . از لطف شما بینهایت سپاسگزارم

معصومه بریهی (1399/3/27)

سلام وقت بخیر من روماتیسم مفصلی دارم و سلکسیب رابه عنوان مسکن استفاده میکنم ایا با متوتروکسات تداخل داره؟

احسان (1399/3/26)

سلام.چند مدت کوفتگی بدن داشتم سلکوکسیب۲۰۰مصرف میکردم.یه روز از بلند شدم ،حس بویاییم کار نمیکنه.ممکه عوارض این دارو باشه؟

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/3/26)

سلام خیر ممکن است علایم کرونا باشد حتما جهت معاینه و تشخیص به پزشک مراجعه کنید

ریحانه حسینی (1399/3/26)

سلام آیا سلکوکسیب برای کاهش درد گوش خوبه ؟

دکتر ژیلا سادات صدری - رزیدنت اعصاب و روان (1399/3/26)

سلام برای دردگوشتون حتما باید معاینه بشید،عفونت گوش میتونه باعث درد گوش بشه که در صورت عدم درمان منجر به پردگی پرده گوش در برخی موارد میشود

سعید سامیر (1399/3/24)

من بیش از دوهفته سرفه شدید وتب دارم دوسه مرحله به فاصله یه هفته دکتر رفتم کپسول آزیترومایسین۵۰۰ استفاده کردمدرمرحله دوم همان دکترقرص لووفلوکساسین ۵۰۰میلی ۵عدد داد ومصرف کردم بهترنشدم وهفته سوم سرفه وخارش گلو وتب به دکتر دیگر رفتم بهم دوشربت تئوفیلین جی وسالبتامول داد وقرص سلوکسیب۲۰۰ که هر هشت کپسول بخورم آیا درست است هر هشت ساعت یکی بخورم .؟

سما پارسا (1399/3/23)

باسلام وعرض ادب.آقای دکتر آیا درسته قرص سلکوکسیب کم خونی راافزایش میدهد. چون من دچارکمخونی هستم وباعث نگرانیم شد. چون من ساییدگی لگن و دیسگ گردن دارم و واقعا دردشدیدی راتحمل میکنم.باسپاس

محمد حسن فرجی فر (1399/3/13)

آیا کسی که سابقه سکته مغزی و فشار خون ولخته در اندام تحتانی دارد و داروی لوزارتان و فارفارین مصرف میکند میتواند برای کاهش درد زانوها (آرتروز) داروی سلکسیپ مصرف کند

لیلا (1399/3/8)

سلام من انگشت پام شکسته بود و 3 ماه بستمش. نسبتا خوب شده و درد خفیفی بعضی وقتا دارم. دکتر برام سلکوسد100 نوشته روزی 1 عدد یادم رفت به دکتر بگم ibs دارم آیا با وجود ibs میتونم این کپسول رو مصرف کنم؟

منیره (1399/2/25)

پدرم‌ سنگ کلیه دارن هم کرونا خفیف ،دکتر بعد از سنگ شکن ،سلوکسیب تجویز کردن آیا مصرف سلوکسیب برای کرونا مضر است یا خیر؟

معصومه (1399/2/22)

سلام من برای هلیکوباکتری معدم داروی پنتومید و موتیدون مصرف میکنم خواستم بدونم با مصرف سلکسیب اختلالی ایجاد میشه یا نه؟

شوقی (1399/2/19)

سلام من با درد مثانه و کلیه به دکتر متخصص مجرای ادراری مراجعه کردم و پس از آزمایش خون و سونوگرافی گفتن که 1مقدار خفیفی عفونت دارم و سلکوکسیب 200 تجویز کردن الآن هیچ دردی ندارم و زمان مراجعه هم نداشتم ،میخواستم بدونم آیا مصرف این دارو برای من کار درستیه ؟ آخه من نه درد دارم نه روماتیسم و نه آرتروز یا درد مفصلی

مرتضی موید (1399/2/16)

سلام من آسم و زخم معده دارم دارویی که بتونه جایگزین سلکوکسیب باشه میشه معرفی کنید

سلام (1399/2/9)

مینیک پام ۱۰ سال پیش پاره شد.به علت درد دوباره به پزشک مراجعه کردم.سلکوکسیب ۲۰۰ تجویز کردن که بعد از مصرف یک هفته باعث درد سمخ راست قفسه سینم شد که گاها به کتفم منتقل میشد و باعث تنگی نفس و سوزش سر دل میشه.آیا مصرف این قرص رو ادامه بدم یانه؟متشکرم

علیرضا (1399/2/6)

سلام میگم این قرص وابستگی هم داره یا نه

حامد پهلوانزاده (1399/2/6)

سلام، بدن من نسبت به هر نوع مورفین حساسیت داره، میخواستم بدونم این کپسول دروکسیب سلکوکسیب مورفین داره یا نه، سپاسگزارم.

عسگر اکبرزاده (1399/1/29)

سلام من درد عظلانی داشتم رفتم دکتر برام کپسول سلکسیب ۱۰۰ تجویز کرده هر روز یک عدد بعد از صبحانه ولی هر روز که مصرف میکنم سوزش معده خیلی اذیتم میکنه چه کار کنم

فیضی (1399/1/26)

سلام پسرم سنگ کلیه داره قبلا برای تسکین دردش شیاف دیکلو فناک تجویز شده بود که بع از مصرف صورت و لبهاش ورم کرد و تنگی نفس گرفت مجبور شد قطع کنه و الان هم سلکوکسیب براش تجویز شده می خواستم بدونم این دارو هم ممکنه مثل دیکلوفناک براش عوارض داشته باشه

فرشته خاکشور (1399/1/26)

سلام خسته نباشید من برای زانوم رفتم دکتر گفتن روماتیسم هستش که قرص سلکوکسیب تجویز کردن همراه قرص هماتینیک،کلسیم،مولتی ویتامین ...سلکوکسیب۲۰۰ هر۱۲ساعت ی عدد اما یکم معده درد دارم طبیعیه یا قطع کنم داروهامو.. ممنون میشم پاسخ بدید.

دکتر سمانه شبان - داروساز (1399/1/26)

سلام! سلکوکسیب عوارض گوارشی داره. ولی اگر با معده پر و دو لیوان آب مصرف کنین, عوارضش تاحد زیادی کمتر میشه. همچنین برای کمتر شدن عوارض گوارشی, گاهی برخی داروهای معده (مثل امپرازول) نیز تجویز میشه که خیلی موثره.

دانیال (1399/1/23)

سلام دکتر عزیز خواهش میکنم التماس میکنم جواب این پیام منو بدید: دو ماه پیش جهت ترک اعتیاد دکتر ترک،به من قرص سیلوکسیب و گاباپنتین ۱۰۰داد.هر ۱۲ساعت هر دو باهم.یکماه مصرف کردم و ترک کردم.و دارو رو قطع کردم.اما یکهفته ی که خودسرانه شروع بخوردن این دو قرص بخاطر اینکه عرق سرد میکنم خوردم که ناگهان امشب بعد خوردن این دو قرص بعد شام مدفوع من کامل خون رقیق و زیاد بود.و حالا ترسیدم.من باید الان چکار کنم.امکانش هست که این خون زیاد از این قرص ها بوده؟۲۵سالمه و مرد هستم.خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.چربی خون بالا هم دارم.فقط بگید علت این خون زیاد چی بوده منو ازین استرس وحشتناک در بیارید.منتظرم دکتر عزیز

سعید (1399/1/22)

سلام روز بخیر بنده درد قفس سینه دارم و به گردنم زده درد قفس سینه بیشتر سمت راست هستش، سلکوکسیب ۲۰۰ رو پیشنهاد میکنید؟

سعید (1399/1/22)

سلام روز بخیر من درد قفس سینه دارم سمت راست و به گردنم میزنه دردش خیلیه قرص سلکوکسیب را پیشنهاد میکنید؟

امیر (1399/1/20)

سلام. من دیشب پام به جایی خورد و از صبح پادرد دارم البته خیلی شدید نیست. می‌خواستم ببینم با توجه به اینکه مشکل گوارشی و رفلاکس معده دارم و امپرازول هم مصرف می‌کنم، مصرف یه کپسول سلکوکسیب ۱۰۰ مشکل ایجاد می‌کنه؟

حسین معینی نیا (1399/1/19)

سلام ،من الان حدود سه ماهه که درد کلیه چپ ودرد در کشاله ران داشتم رفتم متخصص ارولوژی برام یه کپسول آبی رنگ نوشت اسمش یادم نیست،بعد از مدتی باخوردن مایعات زیاد درد من خیلی بهتر شد ولی درد خفیف وآزار دهنده در کلیه راست وچپ داشتم.رفتم سونوگرافی،تنها مورد یه کیست هشت میلی در کلی راستم بود،دکتر برای بر طرف شدن دردم کپسول مدکسیب۱۰۰نوشت البته قابل ذکره که من حدود یه ماه پیش یه سنگ کوچک دفع کردم،آیا این کپسول در درمان درد کلیه ام مفیده یا خیر.از عوارض این کپسول می ترسم.ممنون.

ف... الف (1399/1/17)

با سلام و خسته نباشید من امروز قرص سلوکسیب ۲۰۰ رو برای زانو درد مادرم از داروخانه تهیه کردم ، ایشون دیسک شدید کمر دارند و درد شدید در ناحیه زیر زانو ، آیا این قرص خوبه براشون ؟

مصیب (1399/1/16)

با سلام.من چندین ساله که درد شدید از ناحیه کمر دارم.دو دوره سلکوکسیب 100 تجویز کرد دکترم بمدت یکماه استفاده کردم.دردم خوب شد.ولی مجددا چند روزی هست که درد شدید دارم یک هفته مجددا مصرف کردم ولی تاثیر نداشت الان دوز 200 مصرف میکنم یکهفته ولی باط درد دارم.آیا عوارض خواهد داشت.سنگ کلیه هم دارم.

مصیب (1399/1/16)

سلام.درد شدید از ناحیه کمر دارم.چندین ساله درگیر درد دیسک بین مهرههای 4و5 هستم دکتر تجویز سلکوکسیب 100 کرده بود.بهبود نداشتم الان 200 مصرف میکنم هر 8 ساعت ایا عوارض خواهد داشت.4 روز ازمصرف گذشته ولی از دردم کم نشده.ممنون

حمید مرادی (1399/1/15)

با سلام .من آرنج دستم درد میکنه .ودکتر برایم قرص سلکوکسیب۲۰۰ تجویز کرد .که هروقت میخورم خوبه .آیا باید همیشه مصرف کنم؟ .چون وقتی قرصم تمام میشه دوباره درد میگیره. .

زهره محمدیاری (1399/1/12)

سلام ،پسر من۲۶ سالشه،ی درصد کمی عفونت ادرار داشت ،وتکرر ادرار،که تبدیل شده به شب ادراری،دکتر رفتیم،آزمایش داد،گفت درصد کمی عفونت،داره،در کنار داروهای دیگه سلکوسیب هم بهش داده،،میخواستم بدونم،این کپسول ربطی به بیماریش داره؟؟

دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/12)

سلام واحترام..اگر علت قطعیِ تکرر ادرار درایشان،عفونت ادراری تشخیص داده شده،خیر..این دارو ربطی به عفونت ادراری ندارد..شاید دکتر این دارورا براساس درخواست خودِ پسرتان،یاهمراه ایشان در حین ویزیت،نسخه کرده بوده است.

محمد (1399/1/11)

با سلام من سالهاست یه سر درد بد دارم از ناحیه پشت سر و قسمت پیچ موهای سر.هم درد هم تیر کشیدن.تا حدی گاهی طولانی میشه ک باعث تهوع میشه.معمولا با آکسار خوب میشه اما از دیروز تا الان اصلا خوب نشده.الان ۲تا سلکوکسیب ۱۰۰ خوردم.آیا ممکنه اثر خوبی داشته باشه به این درد من؟

دکتر اسماء جوادی پور - رزیدنت رادیولوژی (1399/1/11)

سلام با شرح حال ممکنه میگرن باشه چون اون اغلب بیش از یک روز طول میکشه و همراهش تهوع داره.. اگر سالهاست ک دارینش پس نگران کننده نیس، اگر جدیده نیاز بهMRIداره.. درحال حاضر جهت درد یه آمپول کتورولاک و دگزا بزنین.. مایعات فراوان مصرف کنین اگر بهتر نشد قرص سوماتوتریپتان ۵۰یه دونه بخورین و نتیجه رو ببینین چطور میشه

رحیم بیگاه (1399/1/7)

من با مصرف سلکوکسیب که برای تسکین التهاب زانو تجویز شده بود ، و روزی دو تا می خورم ، باعث سوزش شدید معده شدم . سابقه ی سوزش معده دارم . لطفا راهنمایی بفرمایید.سپاس .

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/7)

سلام ، این دارو بر دستگاه گوارش اثر گذاشته و منجر به سوزش معده خواهدشد معمولاً پزشک معالج در کنار این دارو داروهایی برای کنترل عوارض گوارشی آن تجویر می نماید. بهتر است دارو را با معده پر میل کنید. میتوان در کنار آن از قرص رانیتیدین روزی ۲ عدد و یا پنتوپرازول صبح ناشتا ۱ عدد استفاده کنید. در صورتی که با این توصیه ها همچنان عوارض کنترل نشد و در روند درمان اختلال ایجاد کرد حتماً با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

Mohsen (1399/1/6)

سلام منcoccydynia دارم و این دارو روبدون نسخه گرفتم مشکلی پیش نمیاد از نظر شما و ایا بدرد میخوره

دکتر علی نوری فیروزی - داروساز (1399/1/6)

سلام ، درد دنبالچه علل متفاوتی می تواند داشته باشد که نیاز است تا توسط یک متخصص مغز و اغصاب و ستون فقرات معاینه شود. ولی مصرف داروی سلکوکسیب به صورت بدون نسخه در کوتاه مدت مشکلی ندارد. توصیه می شود این دارو را روزی 2 بار و بعد از غذا ( با معده پر) میل کنید. در صورت عدم بهبودی از تهیه دوباره دارو خودداری کنید و با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

مهدی نشاطی (1399/1/6)

سلام اقای دکتر من مشکل ریزش مو داشتم رفتم دکتر پوست بهم قرص فیناگرو۱ داد.با مصرف این مشکل پروستاتی پیدا کرد ایا این برمیگرده ب قرصی ک خوردم .و اینکه ادارم خون مشاهده شد دکتر بهم ی قرص سلکوسین ۲۰۰ و ی قرص سپیرو فلوکساسین ۵۰۰ تجویز کرده ک با خوردن سلکوسیب معدم درد میکنه عایا تنها سیپرو فلوکساسین بخورم ب تنهایی مشکلم حل میشه

مهدی نشاطی (1399/1/6)

سلام اقای دکترمن مشکل التهاب پروستات داشتم و تو ادرارم خون مشاهده شد دکتر برام قرص سلکوکسیب ۲۰۰ تجویز کرد همراه با سیپروفلوکساسین ۵۰۰ .از انجایی ک معدم درد میکنه بعد از خوردن قرص سلکوسیب مخاسم ببینم تنها قرص سیپرفلوکساسین بخورم واسه مشکلم حل میشه یانه باید اونم مصرف کنم

ناشناس (1399/1/4)

آیااین دارو مخدر است

احمد کامگار (1398/12/28)

سلام اقای دکتر چند روزه از درد کمر رنج میبرم ایا میتوانم از قرص سلکوکسیب200واسه دردم استفاده کنم قبلش قرص ناپرکسن 500استفاده میکردم تعصیری نداشت ممنون میشم جواب بدین

ناشناس (1398/12/25)

سلام خدمت شما،یه مدت آنتی بیوتیک مصرف میکردم به خاطرسینوزیتم بعداون کمردردوتعریق داشتم رفتم دکتربازم برام آنتی بیوتیک وسلکوسیب وتامسولوسین نوشتن می‌خوام بدونم این داروهاباهم تداخل نداره

پویا (1398/12/23)

سلام من اسید اوره دارم خیلی بالاست جوری که قوزک پا ورم کرده ۲ماهه شروع شده یه هفته خوب میشه دوباره ورم میکنه ودردکه حتی نمیتونم شبا بخوابم این قرص سلکوکسیب میخورم ولی هیچ تاثیری نداره نظرتون چیه ممنونم

مدیر سامانه

باید با داروی مناسب و کاهش مصرف گوشت قرمز اسید اوریک خون خود را پائین بیاورید. قطعا استفاده از مسکن بی فایده است

ناشناس (1398/12/23)

سلوکسیب برای التهاب گلو خوب هست

مدیر سامانه

خیر چنین کاربردی ندارد

زهرا (1398/12/22)

سلام دکتر من به خاطر بدن دردی که به خاطر سرما خوردگی داشتم طی کمتر از ۲۴ ساعت دوتا سلکوکسیب خوردم فرداش موقع ادرار دیدم خون ازم میاد به جای ادرار.ولی دردی نداشتم موقع ادرار. احتمال داره عوارض سلکوکسیب باشه.

مریم (1398/12/17)

سلام من26 سالمه دچارکمردرد شدم کپسول سلکوکسیب200یه دونه خوردم دچار حالت تهوه وتب شدم نمیدونم حالم بدشد بنطرت ن ماله کپسول بوده؟

ناشناس (1398/12/16)

سلام دکتر برام سلکسیب ۱۰۰ نوشته ولی ۳۰ عدد نوشته روزی یکی من دوماه دیگ نوبت مجدد دارم ایا باید بعد تمام شدنش مجدد بگیرم بخورم یا اگه قطع کنم مشکلی پیش نمیاد؟

صالحی (1398/12/14)

من حدود یک ساله همین کپسول رو برا درد گردنم مصرف میکنم و دارو رماتیسم هم سه ماه مصرف میکنم ولی الان اصلا نمیتونم فعالیتی انجام بدم دائم بدنم میلرزه و نفسم میگیره انرژیم میفته چرا؟

سهیلا (1398/12/12)

سلام و خدا قوت حدود یک هفته است که مصرف کپسول سلوکسیب رو تحت نظر پزشکم برای در گردن و دیسک گردنم شروع کردم الان حدود دوالی سه روزه که معده درد و دل پیچه گرفتم و بیرون روی هم پیدا کردم به نظر شما خوردن دارو رو قطع کنم..با تشکر

ناشناس (1398/12/8)

باسلام ببخشید من زانوم درد دارم ارتروز بعد سلکو کسیب مصرف کردم یک دونه لبم ورم میکنه باید نخورم یا اشکالی به اون صورت نداره چون بعضی وقتا میخورم ممنون.

مریم (1398/12/3)

آیاقرص سلکوکسیب باکنتراسمین تداخل دارد؟

معصومه (1398/12/2)

سلام من آرتریت روماتویید دارم سلکوکسیب مصرف میکنم آیا این دارو سرکوب کننده سیستم ایمنی است یا فقط مسکن؟

معصومه (1398/12/2)

سلام من آرتریت روماتویید دارم سلکوکسیب مصرف میکنم آیا این دارو سرکوب کننده سیستم ایمنی است یا فقط مسکن؟

حسبنی (1398/11/26)

سلام از وقتی قرض سلکوسیب برای گوش دردوسردرداستفاده میکنم مشکل ادرارپیداکردم به سختی ادرارمیکنم.ایاقرص راقطع کنم.

کاظم (1398/11/22)

سلام دکتر من سه ماه هست قطع مصرف قرص بی ۲ دارم دکتر برام گاباپنتین تجویز کرد از لونجای که روی عصابم تعصیر گذاشت قطع مصرف کردم العان یک ماه هست سلکسیب استفاده میکنم چون سرکار میرم نمیتونم قطع مصرف کنم در روز دوبار مصرف میکنم با این وجود پاهام خیلی سرد میشه وهمش احساس خستگی میکنم لطفا راهنمای کنید

.... (1398/11/17)

با سلام من امروز اعصاب کشی دندان کردم ،آیا میتوانم از داروی سلکوکسیب استفاده کنم ؟

ستاره هستم (1398/11/16)

پلی میالزی دارم هیچ دارویی روی من تاثیر ندارد الان دارم سلکسیب مصرف میکن البته سالهاست دارم پر کابالین 75 ودولکسیتین 30 مصرف مکنم چکار کنم التهاب ودردم کم بشه

ناشناس (1398/11/14)

سلام دیسک گردن و کمر دارم با توجه به سنم که ۳۳ سال است به شدت نگران اعتیاد به دارو هستم چرا که دکتر دارو درمانی رو پیشنهاد دادن در حال حاضر شبها نصف قرص باکلوفن ۲۵ و یک گاباپنتین ۴۰۰ میخورم تا بتونم بدون درد بخوابم برای دردهای روزانه میتونم یک قرص سلوکسیب بخورم ؟ و اینکه مثلا اگه مدت طولانی بخورم عوارضی نداره ؟

مقصودی (1398/11/6)

سلام دکتر من سلکوکسیب مصرف کردم الان تمام بدنم حساسیت کرده خارش دارد چکارکنم

ناشناس (1398/10/26)

با سلام. مادرم ۵۶ ساله هستند و کمردرد و پادرد شدید دارن. الان چند ماهی هست روزانه و یا چند نوبت در هفته برای کاهش درد سلکوسیب مصرف می کنند، مصرف به این شکل مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ناراحتی قلبی هم ندارند.

مریم (1398/10/24)

باسلام ببخشید من از این کپسول سلکوکسیب به خاطر درد کتف ودستم که خیلی درد میکنه استفاده کردم ولی هیچ نتیجه ای نداشت وهمچنان درد دارم

مهنا (1398/10/21)

سلام من عمل جراحی دنده گردنی و نیز عمل باز شدن عروق دست داشتم دکتر جهت تسکین درد دست و بازویم سلکوکسیب هر دوازده ساعت یک عدد تجویز کرد سه روز است مصرف می کنم فشارم سیزده و چهارده میاد آیا مصرف این قرص باعث بالا آمدن فشار خون می شود . با سپاس

ناشناس (1398/10/18)

من صفرا برداشتم ، بعد از ۳ روز استفاده سلکوکسیب زخم معده در نقاط مختلف معده مشاهده شد ، دارو قطع کردم ، ممکنه دچار التهاب داخلی بشم؟

نیکو (1398/10/15)

سلام بخاطر خارپاشنه سلکوکسیب یک هفته روزی دوتا مصرف کردم حالا فشار خون گرفتم آیا عوارض همین کپسول است و ادامه ندم ممنون

ناشناس (1398/10/12)

با سلام وخسته نباشید ببخشید من معتاد به تریاک هستم کمرم درد میکنه رفتم دکتر گفتن دیسک کمر دارم الان داروی گاباپنتین وسلکوکسیب وتیزانیدین وکپسول ژلاتینی امگا ۳ وقرص فلکس اورت یوروویتال داده اشکالی نداره مصرف کنم به خاطر مواد لطفا میشه راهنمایی کنید خواهش می کنم ممنون

رحیم (1398/10/11)

آیا کپسول کوبیکس میتوان در طول روز با آلوپورینول وکلشی سین مصرف کرد در ضمن رفلاکس معده دارم ولی دارویی مصرف نمیکنم .ممنونم دکتر عزیز

زهرا (1398/10/11)

مصرف سلکوکسیب با اسید مفنامیک تداخل دارویی دارد؟دکتر زنان برام تجویز کرده که هر 8ساعت اسید مفنامیک بخورم ودکتر ارتوپد برای درد پام هر 12ساعت سلکوکسیب تجویز کرده

ناشناس (1398/10/2)

با سلام من به مدت دو ماه و نیم روزانه و دو هفته فقط زمان درد اونو مصرف کردم توی این مدت خلقم خیلی پایین بود و یک هفته هست به علت اینکه دیگه تاثیری روی دردم نداره خودم قطعش کردم الان متوجه شدم خلقم خیلی بهتره میشه لطف کنید و بگید ممکنه مصرف سلکسیب باعث این تغییر خلق شده باشه ؟

ناهید ۷۸۵۶ (1398/9/29)

سلام من قرض فنوباربیتال و سدیم والپرات استفاده می کنم اشکالی نداره سلکوکسیب استفاده کنم برای تاندون دستم کپسول سابرین ۱۰۰ نوشته اند چون شبی یک عدد فنوباربیتال و شبانه روز ۵ عدد سدیم والپروات مصرف میکنم اشکالی نداره لطفا راهنمایی کنید. انگشتم ورم کرده شصت دستم البته چسبندگی کانال هم دارم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/29)

مصرف سلکوکسیب مشکلی ندارد ولی اگر ورم مربوط به این دارو باشد نباید ادامه دهید. اگر سایر نقاط بدن ورم احساس کردید دارو را قطع کنید.

ناشناس (1398/9/25)

سلام. دکتر قرص سبکس ۱۰۰ (سلکوکسیب) برای مشکل زانو که دارم تجویز کردند. فقر آهن دارم اما مینور نیستم. میتونم به خوردن قرص آهن ادامه بدهم؟ و با داروهای هورمونی (قرص دوفاستون) تداخل نداره؟ ممنون از پاسخگویی و راهنمایی

حميد (1398/9/25)

ايا اين دارو داراى كورتون ميباشد

سیما اسماعیلی (1398/9/24)

سلام دکتر من بعد از عمل کلیه این قرص بهم تجویز شده روزی دو عدد سلسکیب200 ولی پاهام بیشتر خواب میره استفاده از قرص رو ترک کنم?

ناشناس (1398/9/24)

سلام من سیگاری هستم ولی دکتر سلکوکسیب برام نوشته چکار کنم مصرف کنم یا خیر؟

ناشناس (1398/9/20)

سلام ببخشیداین قرص باسرترالین تداخل دارویی نداره؟ممنون ازشما

ناشناس (1398/9/20)

سلام ببخشیداین قرص باسرترالین تداخل دارویی نداره؟ممنون ازشما

امیر (1398/9/20)

به خاطر رگ سیاتیک ک پای چپم درد میکرد دکتر گاباپنتین 100 و ایندوکیم 25 داد ولی بعد از دو روز بهبودی حاصل نشد خودم با اینا سلکسیب 200 میخورم روزی 2 عددبه نظرتون مشکلی ندارن؟؟؟

ناشناس (1398/9/20)

سرما خوردگی و استخوان درد شدید داشتم. به تجویز پزشک بعد از خوردن دو بار سلکوکسیب ۱۰۰ دچار معده درد و حالت تهوع شدید شدم. آیا از عوارض قرص می باشد؟

ناشناس (1398/9/17)

سلام برای دیسک کمر دکتر سلکسیب ۱۰۰ داده با ملوکسیکام درد آروم شد آیا هردو با هم عوارض بدی ندارد

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/18)

مصرف ملوکسیکام و سلکسیب با هم توصیه نمی شود.

عباسی (1398/9/16)

سلام من برای ساییدگی زانو قرص سلکوکسیب ک دکتر دادن رو استفاده میکنم ... اگر درد ندارم نخورم اشکالی نداره ؟

ناشناس (1398/9/11)

سلام‌ ،بخاطر درد شدید پا چپ به دکتر مراجعه کردم، سلکوکسیب۲۰۰، پرگالین ۵۰ و باکلوفن۱۰ همچنین امپول عضلانی تجویز کردش، اما سرگیجه، شلی دستو پا گرفتم، یعن دستم برام فرمون نیست و چیزی که تو دستمه یهو میندازیم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/11)

احتمالا به دلیل مصرف هم زمان پرگابالین و بکلوفن این عارضه بوجود آمده است.

طاهره (1398/9/8)

با سلام کپسول سلوکسیب رو برای درد سینه ( فیبرو ادنوم خوش خيم)دکتر برام تجویز کردن دوروزه که میخورم هم دل درد دارم هم دچار یبوست شدم البته قبلشم بخاطر عفونت کلیه سیپرو فلوکساسین خوردم، خواستم بدونم علتش برمیگرده به مصرف سلوکسیب؟!

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/9)

معمولا سلکوکسیب نسبت به سایر داروهای هم خانواده خود عوارض گوارشی کمتری دارد. ولی به هر حال ممکن است در بعضی افراد چنین عوارضی وجود داشته باشد.

ناشناس (1398/9/6)

سلام من بیماری لوپوس دارم دکتر برای دردناشی از مریضی سلکسیب100 تجویز کرده ایا مانعی ندارد؟

ناشناس (1398/9/6)

سلام من رفلاکس معدع دارم میخاستم ببینم مصرف این دارو که برای التهاب پروستاتم تجویز شده مناسب هست یا خیر؟

...... (1398/9/3)

سلام من بخاطر درد گردن و کمر به دکتر مراجعه کردم که برام سلکوکسیب و متوکاربامول تجویز کردن.از وقتی مصرف داروهارو شروع کردم دچار معده درد شدم.باید داروهارو قطع کنم؟

ناشناس (1398/8/25)

سلام وقتتون بخیر به خاطر انگشت شست ماشه ای به پزشک مراجعه کردم‌ و سلکوکسیب ۲۰۰با امپول کوتون به صورت عضلانی تجویز کردند از زمان مصرف (۷ روز)هیچ تغییری احساس نمی کنم ممنون میشم بفرمایید چقدر طول میکشه تا دارو اثر کنه ممنون از زحمت شما

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/26)

به نظر نمی رسد این روش درمانی برای شما کارساز بوده باشد. مجددا به پزشک مراجعه کنید. اگر نتیجه درمان های بعدی را در همین صفحه اعلام کنید دیگران می توانند از تحربیات شما استفاده کنند.

خسرو محمدی (1398/8/25)

سلکسیب برای گردنم تجویز کردن سه ماه پیش پلیپ بینی عمل کردم میتونم مصرف کنم؟

نگین (1398/8/23)

این قرص رو برای شکستگی دنبالچه مادرم تجویز شده. درسته!!؟تاثیر میکنه؟ 2000تا دکتر رفته خوب نمیشه

حمید (1398/8/22)

سلام من یه دونه ۲۰۰ خوردم گلو به شدت عفونت کرد ادامه بدم یانه؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/23)

عفونت گلو ربطی به مصرف این دارو ندارد. ادامه مصرف هم تاثیری بر بهبود عفونت نخواهد داشت. برای درمان عفونت حتما به پزشک مراجعه کنید.

T (1398/8/17)

سلام دکتر من دل درد دارم عیبی نداره تا الان سه تا خودم 16سالمه

احمد (1398/8/14)

سلام دکتر من امروز خیلی درد زیادی داشتم برای همین حدودای ساعت ۶ دوتا سلکسیب ۲۰۰ خوردم ساعت ۲ شب هم یکی دیگه الان از سر درد زیاد یه ژلوفن خوردم حقیقتش نمیدونستم باید چیکار کنم به نظر شما روزی دو تا برای درد مفاصلم خوبه ؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/14)

مقدار مصرف سلکوکسیب روزانه ۲۰۰ میلی گرم و حداکثر ۴۰۰ میلی گرم در دو دوز منقسم است (با فاصله ۱۲ ساعت). مصرف مقادیر بیشتر نه تنها اثربخشی دارو را افزایش نمی دهد بلکه باعث بروز عوارض جانبی می شود. از مصرف بی رویه این دارو پرهیز کنید.

ناشناس (1398/8/13)

سلام . جسارتا این قرص برای درد سنگ کلیه هم مناسب هست؟ یعنی درد رو کمتر میکنه؟ ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/9/8)

سلکوکسیب به عنوان مسکن باعث کاهش درد در اغلب دردها می شود. بله بر درد سنگ کلیه هم موثر است.

جواد (1398/8/9)

سلام من دیسک کمر دارم،چند روز سیاتیک پام درد گرفته امروز غیرقابل تحمل شده دکتر گاباپنتین داده اما دردم کم نشد میتونم سلکوکسیب رو هم بگیرم بخورم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/8/10)

اگر مشکل قلبی ندارید می توانید تا دسترسی به پزشک از سلکوکسیب به عنوان مسکن استفاده کنید.

بهرامی (1398/8/3)

سلام سلوکسیب رابه گز گزدستم داده ایا داروی مناسبی است؟

fatima (1398/7/30)

سلام..من به اسپرین و خانوادش حساسیت دارم..به پزشک مراجعه کردم و تمام مشکلاتمو توضیح دادم..چون جراحی دندون دارم و امکان درد وجود داره سلکوکسیب برام تجویز کردن و گفتن مشکلی ایجاد نمیکنه..در صورتی ک تو این مطالب نوشته شده نباید مصرف بشه الان من نمیدونم کدوم حرف درسته؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

نمی توان با قاطعیت گفت که شما نسبت به این دارو حساسیت نخواهید داشت. اگر نتوانستید از مسکن های غیر استروئیدی استفاده کنید شاید لازم باشد از دسته داوریی دیگری استفاده کنید.

زارعی (1398/7/30)

میتوان سلکسیب 100 را با فاصله زمانیه کم مصرف کرد و خطری ندارد؟؟ من به دلیل درد میگرن مصرف دارم مواقعی دردم کم نمیشه با تشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

برای میگرن مسکن های بهتری وجود دارد. با این حال مصرف دو عدد کپسول ۱۰۰ میلی گرم سلکوکسیب بلامانع است.

میثم احمدی (1398/7/29)

سلام من در بالای سینه ام درد دارم نه سرفه میکنم و ن خس خس درد هم در صورتی ایجاد میشه که به سینه ام فشار بیارم آیا این دارو مناسب هست یا ن

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/30)

سلکوکسیب مسکن است و هر نوع دردی را کاهش می دهد. اگر درد ناشی از ضربه باشد این دارو مناسب است ولی اگر درد ناشی از عفونت ریه و یا مربوط به قلب باشد داروی مناسبی نیست.

ناشناس (1398/7/22)

سلام... اگه محبت کنید بفرمایید استفاده از قرص سلکواکسیب روی کاهش حجم منی تاثیر داره یا نه؟ ممنون میشم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/22)

چنین تاثیری از سلکوکسیب گزارش نشده است

مجتبی فلکی (1398/7/18)

سلام خسته نباشید. من با مراجعه به دکتر متوجه شدم سنگ کلیه،کبدچرب نوع 2 و واریکوسل دارم ولی درد چندانی ندارم قرص سلکو کسیب 200 تجویز کردند آیا قرص غیر از ضد درد بودن خاصیتی برآیم دارد؟ ممنونم

Amir (1398/7/10)

من کبد چرب و فشار خون دارم..ولی فراموش کردم ب دکترم بگم..الان استفاده کنم یانه؟ داروهای سلکوکسیب ۲۰۰....گاباپنتین۳۰۰

م.ع (1398/7/10)

اینجانب به بیماری تنگی حالب به لگنچه کلیه (هیدرونفروز-upjo)مبتلا هستم ومعمولا" هر 20روز یکبار دردی در قسمت پهلوی سمت راست دارم ایا می توانم در هنگام درد از سلکوکسیب 100 استفاده کنم.

م.ق (1398/7/9)

سلام ، من بخاطر درد شدید در پای راستم به دکتر مراجعه کردم و برایم سلکسوسد۲۰۰و پیاسیدین۳۰۰و پرگابائین ۵۰ تجویز کردن ،ولی چون کبد چرب گرید 2دارم نمیدونم ازاین سه دارو استفاده کنم یا نه ،البته فراموش کردم به دکتر بی دکترم بگم کبد چرب دارم ، حالا لطفا بفرمائید استفاده کنم یا نه ،سپاسگزارم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/9)

مصرف این داروها برای مدت یک تا دو ماه بلامانع است. برای درمان کبد چرب بهتر است ورزش و رعایت رژیم غذایی را در دستور کار خود قرار دهید.

فرشته، (1398/7/9)

ایا مصرف سلوکسیب چاق کننده است؟

ف (1398/7/7)

سلام دکتر پدرم به علت درد پا نوروپاتی دیابتی سلکوکسیب ۱۰۰ و پرگابلین تجویز کرده ولی بعد چند روز به شدت دست وپاهاش ورم کرده عوارض کدوم دارو هست آیا لازمه قطع کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/8)

با مصرف هر یک از این دو دارو امکان بروز حساسیت وجود دارد که قابل پیش بینی نیست. لازم است داروها قطع شود و به پزشک مراجعه کنید.

محمد (1398/7/5)

سلا و عرض خسته نباشید. این قرص رو برای درد پا ها و زانوهای مادرم دکتر تجویز کرده است اما بعد از یکی دو روز مصرف رنگ پوست پاهای مادرم قرمز میشه. ایا این جزو عوارض یا حساسیت های بعد از مصرف این قرص هستش؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/7/5)

در صورت قرمزی پوست و احتمالا تاول روی پوست مصرف دارو را قطع کنید.

صالح طللا (1398/6/26)

من قبلا معتاد بودم و الان انجمن na هستم خواهشا بگید در این قرص کدئین یا مرفین و یا مواد اعتیاد آور هست ؟ دکتر واسه دیسک کمر نوشته.ولی وقتی میخورم میترسم نکنه باز بیماری اعتیادم رو فعال کنه .و خدای نکرده لغزش کنم .مرسی

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/6/26)

نگران نباشید این دارو فاقد مرفین و مشتقات آن است.

نازگل (1398/6/10)

سلام، چندسالي هست مفصل فكم با صدا و كج باز و بسته ميشد اما الان ٣هفته است فكم درد شديد گرفته و از يه حدي بيشتر باز نميشه ضمنا حالت سرماخوردگي هم دارم،٣ روز پيش دكتر بهم آمپول كورتون، گاباپنتين و سلكوكسيب ١٠٠داد گاباپنتين را به خاطر سرگيجه قطع كردم اما سلكوكسيب را چون روزي يك وعده غذايي ميخورم يه عدد ميخورم اما دكتر نوشته روزي ٢بار. دوز بيشتري مصرف كنم؟ هم چنان مشكل پابرجاست

Roya (1398/6/5)

سلام قرص سلکوکسیب200 برا کش اومدن عضله شانه تجویز کردن روزی 2عدد. چه زمانی مصرف کنم بهتره؟ هردوتا تو یه تایم؟

حمید (1398/6/4)

سلام دکتر برای التهاب دندان برایم این دارو را نوصیه کرد شب کی مصرف کردم نصف شب به درد بسیار شدید قفسه سینه مواجه شدم و در روز بعد ان هم جلد تمام بدنم زرد شد و کبدم بزرگ شده بود که با شش ماه تداوی دوامدار دوباره صحت یاب شدم نا گفته نماند که با اسپرین هم حساسیت دارم علت زردی هم میکروبی یا ویروسی نبود ایا این حساسیت دارویی با این دارو بود یا خیر

سمیه بیات (1398/5/31)

سلام .دکتر برای دیسگ گردن تجویز کرده .خیلی حالم بهتر شد شبی که مصرف کردم ولی دو روز بعد درد از سمت چپ گردنم زد به سمت راست و شونه .همچنان صبح و شب استفاده نیوکنم .دراز کشیدن و بلند شدن از تخت برام خیلی خیلی درد داره .با درد بسیار وحشتناک و غیر قابل تحملی اینکار و میکنم .چکنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/31)

اضافه شدن درد سمت راست به دلیل مصرف این دارو نیست. درد مربوط به دیسک گردن است که لازم است درمان شود. سلکوکسیب فقط اثر ضد درد دارد و اگر درد از حدی بیشتر باشد داروی مسکن بی تاثیر خواهد بود.

رضاهمایون (1398/5/30)

خانم من در دوری شیر دهی هستن میتوان ازاین دارو استفاده کند

ناشناس (1398/5/15)

استفاده سلکوکسیب برای ترک اعتیاد مناسب است ، و مصرف همزمان آن با گاباپنتین عوارض ندارد؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/16)

سلکوکسب فقط اثرات ضد درد دارد و علائم قطع مصرف مخدر را کاهش نمی دهد. مصرف گاباپنتین هم فقط باید تحت نظر پزشک انجام شود.

ميلاد (1398/5/12)

سلام .براي كسي كه انژيوگرافي قلب كرده و فشار خون داره و درد مفاصل پا داره سلكسيب ٢٠٠ أيا مؤثره؟ ضرري نداره؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/12)

توصیه شده حتی المقدور بیماران قلبی از سلکسیب استفاده نکنند

ناشناس (1398/5/8)

دکتر برای گردن دردم سلکسیب ۲۰۰ و دیازپام ۲ تجویز کردن . برای درد هم گفت که استامینوفن مصرف کنم . اینا با هم تداخلی ندارن؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/9)

استفاده از دو مسکن هم زمان معمولا نیاز نیست. در صورت صلاحدید پزشک و موقع لزوم استفاده کنید.

ناشناس (1398/5/7)

سلام آیا می توان از سلکوکسیب ۲۰۰ برای دیسک کمر استفاده کرد ممنون

ناشناس (1398/5/5)

ایا قرص سیلوکسیب 200 ورم زیر چشم وورم معده میارم باتشکر

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/5)

عوارض داروها قابل پیش بینی نیست. بله ممکن است از عوارض این دارو باشد

ناشناس (1398/5/4)

کسی ک بیماری میگرن داره،میتونه از سلکوکسیب برای کاهش سردرد استفاده کنه؟؟ممنون

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/5/5)

سلکوکسیب مسکن است ولی برای سردرد مسکن های بهتر نیز وجود دارد

پ. نصر (1398/4/30)

سلام من سلکوکسیب ۲۰۰رو همراه باکلوفن ۱۰ مصرف میکنم.دکتر برای درد گردن و کمرم تجویز کردن، خیلی خواب آلود شدم و صورت و دست و پام ورم کرده، باید مصرف دارو را قطع کنم؟

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/30)

دارو را قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید.

ناشناس (1398/4/21)

قرص سلکو کسیب را باید چند ساعت یه بار مصرف کن ید

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/22)

بستگی به تجویز پزشک دارد. معمولا روزانه ۲۰۰ میلی گرم استفاده می شود.

فافا (1398/4/21)

سلام ببخشید من دارم قرص استرومارین استفاده میکنم واسه پریود شدن یایسگی زود سر گرفتم این قرص سلکوسیب ۲۰۰ رو دکتر واسعه درد پا نوشته یا خوردن این قرص مختلی صورت میگیره یعنی جلو پریودی رو میگیره یا نه ممنون میشم

دکتر محسن صنیعی - داروساز، مدیر وب سایت دارویاب (1398/4/21)

سلکوکسیب تاثیری بر پریود ندارد. هر تغییری در این خصوص ایجاد شده به جهت قرص استرومارین است

چنانچه در خصوص "سلکوکسیب" سوالی دارید، عارضه خاصی مشاهده نموده اید و یا مطلب ویژه ای به نظرتان می رسد با دیگران به اشتراک بگذارید

Click to Change image

آگهی های عمومی

گلوتریو کلسیم پلاس ابوریحان فاراموکس شیاف ایبوپروفن شربت نوسکاف اپلیشکن اندرورید و آی او اس دارویاب-app drug info